Sc!iager Courant. EennetBurgerwosnhuis WATERMttLIHTIE Een SoerendiGnitfaode, Een Boeren-Aibsider, Een Bouwersknecht, Een vast Werkman, Een vast Werkman. Een vast Werkman, Twee vaste Arbeiders Een va t Werkman, A. KLOPPER Zonen, een vist Werkman, Solide Belegging Oe wetenschap en de geneeskrachtige duiden SCHILDERSKNECHT TRAPMAN Co., derde blad. 3 Trekhonden, beklante Zaak nefte Dienstbode. School behoeften Een Werkman, Bezichtigt onze Abonneert 1 W. Vader Dz. Schrijf- en Bureaubehoeften, of ver gevorderd leerling M. KLERK, DIKKSMN. Noordholl. Grondcrediet te Alkmaar, lOBVlo, ZATERDAG 8 JANUARI 1916. 59ste Jaargang No. 5724. Binnenlandsch Nieuws. Schetsen uit de Rechtzaal. Adverlentiën' vergadering. Callantsoog aanbesteed dan kunt U zien wat wij U kunnen leveren bij LOODSGRACHT 69, HELDER. V00RJAARS-M0DES. 5 °|o PANDBRIEVEN EE NROMANTISCH VERHAAL. 1'airijk zijn hier te lande de deserteurs uit het Duit- sche leger, die, de gruwelen van den oorlog moede, in Nederland een toevlucht komen zoeken, schrijft het Rott. Nwsbld". Tot dusverre was ons land voor hen een veilig oord en meermalen gelukte het hun, hier op een of andere wijze werk te vinden, waardoor zij eenigs- zins in hun onderhoud kunnen voorzien. Desertie is geen misdrijf tegen het gemeene recht, waarvoor men uitgeleverd wordt, maar erger wordt, het voor deserteurs, wier geweten ook tegenover den burgerlijken rechter niet zuiver is, want, komen zij na gedeserteerd te zijn, in Nederland én verzoekt de Duitsche regeering hun uitlevering, niet wegens de de sertie maar op grond van het een of ander burgerlijk strafdeïict, dan moet hier aanhouding en uitlevering volgen. Op die wijze komt de ongelukkige dus in Duftschland terug om voor den burgerlijken strafrech ter te verschijnen, maar valt dan tevens ook binnen het bereik van den militairen strafrechter. Zelfs al zou de burgerlijke strafrechter hem vrijspreken b.v. op grond dat zijn schuld aan het feit waarvoor zijn uit levering aan de Nederlandsche regeering was gevraagd, niet voldoende bewezen kon worden, dan zou toch voor hem het groote gevaar blijven bestaan om terstond na zijn ontslag uit de hechtenis, door een militaire patrouille te worden opgepikt en dan voor een krijgs raad te moeten verschijnen, wegens desertie. De straf daarvoor in oorlogstijd, is onverbiddelijk de kogel. In den hachelijken toestand, als hier boven geschetst, bevindt zich een Duitsche onderofficier, uit de om geving van Wezel afkomstig, die te 's-Gravenhage door de politie werd gearresteerd omdat door de Duitsche justitie zijn aanhouding was verzocht als verdacht van inbraak en diefstal en die thans, in afwachting van zijn uitlevering, in het huis van bewaring te Rotterdam is opgesloten. Een landgenoot, ook gedeserteerd en die hier te lande het geluk had in dienst te komen van het En- gelsche consulaat deelde aan het blad een aantal bij zonderheden omtrent den gearresteerde mede. Hij was motorrijder en bad dienst gedaan als koerier van den keizer, waardoor hij tijdens den oorlog herhaalde malen in diens onmiddellijke nabijheid was geweest. Bij Brugge woonde hij een incident bij van een jon gen luitenant, die den keizer een slag in het gelaat gaf. Eer men den luitenant had kunnen grijpen, schoot deze zich dood en alle aanwezigen moesten zweren, dat zij het gebeurde zouden geheim houden. Als koerier van den keizer moest hij 2 gedeserteerde officieren van Straatsburg naar Metz brengen. In de ge vangenen herkende hij schoolkameraden en hij besloot, met hen te deserteeren. Zij wisten zich burgerkleeren aan te schaffen en daar zij goed van geld voorzien waren. Kleef te bereiken, doch "daar werden zij door een wacht van 24 man aangehouden. Zij gaven zich uit voor paardenkooperSj waarvoor zij valsche papieren hadden, maar niettemin werden zij, tot nader onderzoek, in arrest gehouden. Een hunner wist evenwel een ge weer te grijpen, waarmee zij zich door de soldaten heen sloegen en zoo wisten zij de Nederlandsche grens te bereiken. Hier scheidden zij. De motorrijder kwam te Rotterdam, waar hij eenige dagen vertoefde en ging vervolgens naar Den Haag, waar hij, op grond van het uitleveringsverzoek, door 4 rechercheurs werd gear resteerd. DE DALENDE MARKENKOERS. Men meldt uit Zevenaar d.d. 6 Jan. aan de Tel.: De reusachtige daling in de markenkoers begint nu voor de Nederlandsche werklieden, die geregeld in Duftschland gaan werken, bedenkelijke afmetingen aan te nemen. Nu het vertrouwen in de Duitsche ruunt zoo zeschoKi wordt, dat zelfs, zooals mij werd verte:O aoor menschen, die het zelf meemaakten, de Duitsche consulaten 4 mark nemen voor het pasviseeren, dat blijkens hun stempels slechts 3 mark zou kosten, nu woidt het dunkt mij, meer dan tijd. dat van overheids wege wordt ingegrepen om den Nederlanders hun karig weekloon, dat zij na Inwisseling der marken over houden, wat groot er te maken. Reeds gingen eenige gemeenten, waaronder Arnhem, voor, om dezen werklieden een toeslag te geven. Wan neer strakjes een nog grooter daling zal intreden, eene daling die volgens geldmannen niet kan uitblijven, wan neer dus een weekgeld van 20 mark, bij ons slechts eene waarde vertegenwoordigt van b.v. een gulden of zes zeven, dan Is het nu tijd, om dergelijke lieden zoo veel mogelijk tegemoet te komen, want hot is nu een maal eenfeit, dat duizenden van onze landgenooten ge noodzaakt ziin in Duitschland te gaan werken. Het is mij zelfs bekend, dat talrijke Nederlanders hier en daar in Nederland, voor beperkt loon zijn gaan wer ken, daar het hun niet meer mogelijk was. bij den huidigen stand van de mark, het gezin te kunnen onderhouden en behalve een paar uitzonderingen wordt op de Duitsche fabrieken daarmee geen rekening ge houden. i GERED. De Batavierlljn kreeg van kapitein Wilkens van haar stoomschip „Batavier IV" draadloos bericht, dat hij Donderdagmorgen in zee heeft opgepikt de drie man, die aan boord van het stoomschip „Leto" waren ge bleven Zij hadflen dit schip in zinkenden staat veriaten. De „Batavier heeft hen mee naar Londen genomen. (Zie ons nó. van Donderdag.) „BEHUWDNEEF". De groote vraag, nu al veertien dagen in den familiekring aan de orde was nu: zouden Maartje met der man worden genoodigd, ia of neen? Jaren geleden was het schandaal voorgekomen. Voor de zeer jeugdigen van de familiekring hing er een mvterieus waas over het gebeurde. In de portretten- albums stond nicht Maartje natuurlijk als kind, met de ouders, broers en zus. Later: als maagdelijk, volgens ouderwetsch model: breedgerande stroohoed op, ruikertje of boekje in de hand, of te wel leunend te gen een fauteuil-met kwastjes. (Maartje uit de familie portretten. Daarna hield het op, verdween nicht.) En het verhaal ging van oudere tot oudere verwanten, 't Rechte wisten maar zeer enkelen. Er was nog een broer van nicht Maartje over. Maar bij dien mocht zij slechts op Nieuwjaar komen, met haar oudsten zoon. Van Cornelis den man wilde broer. Jan niets weten. Ec Terveen's waren altijd door en door nette fatsoenlijk-behoorlijke menschen geweest. Je hadt er ambtenaren bij de indirecte belastingen onder, twee deurwaarders, een achterneef was Raadslid in een lang niet onaanzienlijke gemeente. De makelaar Huizer in Rotterdam, was een bloedeigen neef van moeder, 't Had een haar gescheeld, of een broer van pa zou candidaat- notaris zijn geweest, volgens de „oude wet" dan na tuurlijk. Nu was hij sinds vele jaren algemeen ge acht practieiën. De vader van nicht Maartje was een algemeen gezien agent in assurantiën, bouw kredieten en al wat daarmee verband houdt. Zij had zich „vergooid". En hoe!.... Pa was er niet toe te krijgen geweest om mee naar het stadhuis te f»an. Moe nad, indertijd, net zoo lang gesmeekt totdat ij dan de notarieele akte teekende. Zoo waren zij getrouwd, 't Schandaal van toestemming des kantonrech ters, gerechteliiken dwang, had men willen ontwijken. Maar jaren-achtereen had de familie Maartje en d'r man bot-en-star genegeerd. En wanneer tante Hortense, wier echtgenoot tijdens zijn leven in relatie had ge staan met tal van jo-deftigste menschen in 't gezelschap was, dan zou niemand 't geprobeerd, gewaagd, onderno men hebben om den naam van afgedaalde, omlaag gezonken nicht op de lippen te nemen... Toen was de bruiloft in zicht gekomen en zeer vrome- goedig teeder-aangelegde tante Let had zich uitgelaten, dat men zich toch bezondigde door na zoovele ja ren Maartje nog den fug toe te keeren. Tante had haar netisdoekje tegen de oogen ("druk*. En de familie tegenover een Lijzonder lastig vraagstuk geplaatst. Tante Let had een spaarduitje, gevormd door een iegaaije van geestverwante vrienden en eigen onxzictnig-Dewaame en vergaarde duitjes. Men wilde tante Let niet ont stemmen. Het wonderbare deed zich voor dat zelfs tnnte Hortense, de uitermate fiere, zich eenmaal bij tante Let aansloot, tot schier alle, matelooze, grense- looze verbazing. De zeer enkelen, die wisten dat tante Let, zooc van trotsche tante, weduwe van wijlen den man der invloedrijke rdatiëm wel eens finantieel was bijgesprongen, verbaasden zien niet zoo buitensporig. En net enfant terrible van de familie neef Koen, de gegoede aannemer, die „lak had aan de kouwe drukte' van de anderen, gaf den doorslag. „Wat zitten jelui toch te zabbelenl" riep hij uit, z*n pijp stoppend „omdat die ouwe ziel in d'r jonge dagen een vent getrouwd hoeft, die niet zoo deftig is... Hml Wat tocht 't hier meiuchenl... Zijn wij bijgeval zoo deftig?... Wil ik eens effetjes in herinnering brengen., om te beginnen met Kees, van ouwe Kamer. die... Men suste hem. Tante Hortense die 't gruwelijk be nauwd kreeg, goot al-maar -eau-de-cologna op haar neusdoek. Er was ontzettende consternatie in den fa miliekring. Maar 't eind was, dat Maartje en d'r man op de bruiloft zouden worden genoodigd. Hier was bijzonder tact noodig. De meesten kenden behuwdneef slechts van „hooren zeggen". En men moest nu beginnen met instructiën te geven. Te doen begrijpen, dat de eer diende geapprecieerd te worden. Een van de nichten nam, na heel wat wikken en wegen, de missie op zich. Begaf zich den volgenden (lag, op uur dat men bevroeden kon. dat behuwdneef uit zou zijn, naar klein, bescheiden huisje van nicht Maartje. Het vrpuwtje was heelemaal vervreemd, van de familie. Deed schuchter, verbaasd. Begreep niets van het bezoek. Dribbelde rond, bang dat er een of andere onprettige tijding in de licht hing. En nicht-bezoekster hoopte nog altijd, dat Maartje bedanken zou. Zinspeelde er op, dat zij expres wat vroeg met de uitnood iging kwam, wijl men., niet waar... voor zoo'n gelegenheid., met kostuum en zoo meer... 'tls een heele drukte, hé?.. Zij zag reeds op nicht Maartie'9 aangezicht de lust tot bedanken ontkiemen... Toen behuwdneef plets thuis kwam. Lange, schrale figuur, van boersche manieren. Sigaar in mondhpek. Ergens in de kamer gaande zitten, zon der notitie te nemen, anders dan door een hoofd knik e, van bezoekster, die hij niet kende. „Cornelis", zei afgedaalde nicht tot echtgenoot „mag ik je even voorstellen, onze nicht Lena. Die ons komt inviteeren voor de bruiloft van Hans Donker met ons achternichtje, Juul Terveen. Even leefde t&ch in bejaard, naar sfeer van nog kleiner-menschjes afgezakt vrouwtje op de deftig-doende vormelijkheid der familie. „Hml" zei behuwdneef, een arm over stoel buigend. „U komt toch bèpaald?" vroeg nicht-bezoekster, al haar best doend om zoo joviaal-vriendelijk mogelijk te zijn. „Dat's goed,", zei Cornelis, het puntje sigaar aanste kend, met wat .moeitje rookwolkjes blazend in de rich ting van onbekende nicht, die ervan kuchen ging, zeker dat 's goed. Ik wil met de menschen wel eens kennis maken... En hij grinnikte. Wist best, dat zij hem op-den-koop toe namen. Maar vond er zijn burgermans trots in, daarvan volgens zijn inzicht niets te laten mer ken. Nicht Maartje, zag de andere best durfde niets er tegen in te brengen. De hoop, dat voor de invitatie zou bedankt worden, vervluchtigde. Zuchtend vertrok de nicht-bezoekster. 't Stond vast. Zij zouden komen. En zoo was behuwd-neef Cornelis niet, of na al de jaren van bot-genegeerd zijn, toen 't er op aankwam, het uitzicht van daar een godganschelijken dag en stuk-van nacht te moéten doorbrengen in kring van op hem neerziende familieleden, benauwde hem. 's Morgens voordat men naar „de bruiloft" ging, had hij al nu en dan een uiistapje gemaakt naar zeker hoekje van de woonkamer, waar een kastje stond, waarin karaf met glaasjes... pKm'' hsd moedT M**rtje gezegd a!I« voorzien» d..denk er nou a«u. wal ik je bidden en smeeken wd. Laten ze nou niet van |e zeggen... Maar ze schron van haar eigen durf, In *1 ule jaren had Cor nelis haar gewend te buigen voor .zijn wil. Zij wist niet anders. „Van mij zeggen!" stoof hij op neen, nou nog mooier! Denk-je, vrouw, dat ik voor die., die.. En hij schonk zich nog drie. vier glazen jenever in. Dreigde, als zij nog één woord zei, cle heele karaf en nog een heele op oen koop toe te zullen leeg drinken. Zij zweeg bevend. Deed, om hem kalm te stemmen, heel vriendelijk en nederig. Hielp h-.n zijn dasje op schoon overhemd strikken. Merkte best, dat Cornelis nu al lodderig uit z'a oogen keek... Toen ze in den voor behuwdneef splinternleuwen familiekring kwamen, deed hij wonderbaar joviaal. Klop te den allerdeftigste van al de ooms met zijn breede, harige vuist op den schouder. Kneep een preutsche nicht in den molligen arm. Maakte wuifhanaje tegen vrome tante Let, zoodat die bloedrood van schaamte werd. Zei zeer luid „bonjour" tegen fiere tante Hor-, tense, zoodat die met echt air de dédain haar sterk- geparfumeerde neusdoek voor den dag haalde. Tapte een paar moppen, die bij de heele familie, behalve bij een paar neven, die 't uitproesten, ijzig-strakke gezich ten wekten, 't Was inderdaad alte... De knechten gingen rond met wiin en versnaperingen. Behuwdneef Cornelis nam van allerlei bladen glazen en slurpte ze utt. Liep naar het buffet en bediende zich. Maartje dribbelde hem in wanhoop achterna. Maar ze wist geen raad... Men zou aan tafel gaan. Er was een soort van familieraad gehouden. Hoe kreeg men den vent er uit. 't Was niet mogelijk... Hij zat tusschen zijn wettige gade en tante Let zijn ex-beschermvrouwe. Comeüs was begonnen met uit de karaf, bij z*n bord gereedstaand, alvast een paar glazen te schenken. Zij begluurden hem van alle kanten. Maartje verbeet de tranen haar naar de oogen dringend. Het familie schandaal, zoovele jaren geleden begonnen, herhaalde zich... En op zeker oogenblik kwam het verschrikkelijke. Cornelis stond op. Trok zijn zwartlakenscho Zondagsche jas uit. En knoopte zijn vest los Vond zelf niets bijzonders in het geval. Maar een oom, schuins over hem gezeten, barstte uit nadat hij vele uren zijn gloeiende, ziedende, ko kende verontwaardiging, had weten te bedwingen: „Kan niemand dien smerigen ploert dan bier van daan krijgen I?" Dat woord bereikte behuwdneef Cornelis. Hij stond op. Doodsbleeke, sidderende tante Let en rampzalige Maartje poogden hem te grijpen. Maar ae nog forsche boutlge kerel was nu nog veel te sterk. ...Wat er daarna gevolgd is, valt niet zoo gemakke lijk te schetsen. Vorken, messen, glazen, borden vlogen rinkelend, kletterend door de „feestzaal". Er-vlamde iets op.. Begin van brand, gewekt door vuur, in feeste lijk groen gevallen... Ruiten braken... De brandweer rukte uit... Dames vielen in zwijm. Ongelukkige nicht Maartje lag in een hoek te snikxen... Ondanks zijn niet onbeduidende roes had Cornelis den oom, die hem had uitgescholden, toch in 't oog gehouden. Hij was hem naar den keel gevlogen. En wanneer de anderen er niet tusschen waren gekomen, zou er misschien nog tragischer eind zijn geweest van bruilofts-partij. Er werd procesverbaal opgemaakt. Maar het zaakje is „gedeponeerd" op herhaaldelijk, zeer-nadrukkelijk verzoek van de familie. I)ie haar eer niet nog erger wilde geschonden zien. Doch de namen van Maartje en haar man zijn nu voor-goed voor-altijd uit de familie gebannen. En zelfs de gruwzame legende van wat de „mésall iance" heeft berokkend,, wordt in de sferen der eerbare Terveen's niet meer beflüisterd. MAITRE CORBEAU. Jarenlang heeft de wetenschappelijke geneeskunde, éér lijk gezegd, de kennis der geneeskrachtige kruiden wel een weinig verwaarloosd. Men meende de kracht uil de kruiden te kunnen verkrijgen langs chemischen weg; en men gaf tincturen. Allerlei voorbeelden konden daar van woaden opgesomd. Thans beginnen de gezaghebbende geleerden, in ons vaderland als daarbuiten, weder meer waarde te hechten aan de geneesmiddelen uit het plantenrijk. Dr. Pol Demade uit Haeltert bij Brussel, schrijft: „voor geen deskundige is het een geheim dat de chemie bankroet heeft gemaakt op geneeskundig gebied. Men geneest de zieken niet met scheikundige pi-oducten, die voortgekomen zijn uit de smeltkroezen of de retorten der Iaboratoriëin. De mengsels die de chemie ons levert zijn werkelooszij kunnen ons leven niet onderhouden en ook niet de verlorene gezondheid hergeven". Het plantenrijk is het arsenaal waar de geneeskunde hare wapenen moet halen. De groote Duitsche phy- sioloog Buiige zegt: „het ijzer is in ons voedsel niet. anders aanwezig dan in uiterst gecompliceerde verbin dingen. Gevormd door de levenwekkende verbindingen der planten, wordt het alleen in plantaardige verbin dingen opgenomen in ons organisme." Professor Noih- magel uit Weenen zegt het met zoovele woorden dat de anorganische ijzerzoulen zonder uilwerking zijn in aeti massa vormen van bloedarmoede; en dat liet staal ops van geen nut of voordeel is, dan wanneer hei ons in organische verbinding wordt toegediend door de plant. Dr. Gerand! uit Seraing verklaart dat hij het grootst mogelijk succes Jxad niet de Salnguinose, nadat do ge wone staalpieparaten zonder uitwerking gebleven waren. Het plantaardig staal, zooals het in de staalhouden.de kruiden en planten wordt aangetroffen, en zoo als het zich, in physiologisdhe dosis in de Sanguinose be vindt, wordt voortreffelijk in het bloed opgenomen, en doet het verzwakte lichaam goed. Dr. Demade (in zijn studie over de Sanguinose) zegt: „Ik durf u met vertrouwen aanraden: neem de San guinose. uit kruiden bereid; dat zal u meer helpen om ae bloedarmoede te overwinnen dan alle staalpreparaten die bekend zijn tot heden". Hij verzekert„ik heb de Sanguinose aangewend in zeer verschillende geval len. en wel bepaaldelijk bij klierachtige kinderen, bij bloedarmen, bij zenuwhoofdpijn ein zenuwzwakte, bij jonge moeders, bij herstellenden van typheuse koortsen; in gevallen van verzwakte har werking; en ik kan niet anders dan de uiimunleaide werking oe.nen." Ja ren en jaren ging de Sanguinose nu reeds haren ging, terwijl de officieele wetenschap nog zwoer bij de che micaliën. Duizenden die leden aan bloedarmoede en zenuwzwakte zijn in die dagen door de Sanguinose snel en afdoende geholpen. Nu begint ook de officieele we tenschap zich meer te wenden tot het gebruik der ge neeskrachtige kruiden. Het kan deze lijders alleen maar ten goede komen. In de eerste jaren van haar bestaan lachten de geleerde hoeren over de Sanguinose en scholden de vakbladen. Maar Ide Sanguinose ging rustig haar gang. Thans beginnen de opinies anders te worden. Op medische colleges wordt de waarde der Sanguinose reeds erkend. Vele doctoren schrijven haar aan armbloe- digen en herstellenden Vóór. De officieele opinie begint ons gunstig te worden. V»'ij zijn er dankbaar voor. Ein het kan den lijders aan bloedarmoede alleen maar ten goede komen. In dien gij, waarde lezer, de verschijnselen hebt die wijzen op algemeene verslapping; pp bloedarmoede of zenuw zwakte, neem ook eens een proef met de alom ge roemde Sanguinose. Gij zult er U wel bij bevinden. Bij elke llacon is een gebruiksaanwijzing gevoegd. VAN DAM en Co., de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Te 8CHAGEN bij 8. STAM. De Ned. Krabb. Exploitatie Maatschappij van aandeelhouders op op Maandag 24 Januari a.s., des morgeus te 10 uur ten kan tore der Vennootschap Prins Hen drikkade 69 te Amsterdam. Ageuda: Ontbinding of voortzet ting der Vennootschap De Directeur. Aandeelhouders zullen, om de vergadering te kunnen bij wonen, hunne aandeelen ten minste twee tdagen te voren moeten depoueeren rir plaatse bovengenoemd. J Te koop 10 weken oud, groot ras, bij W, de Graaf, 't Wad, Sohagen. I te1 huur, staande aan den Veerweg I te Anna Paulowna Te bevr. bij J. Brouwer, aldaar. Te koop aangeboden, te Waren graufsmeer, een goed in Aardappelen, Groenten en Fruit, .met flinke wijk. Br fr. lett. M, Vleerbode's Bookh., Wat'-rgraufs- Sieer. VERKARINO. Wij willen voor Sohagen en grootere omgeving dadelijk ten Filiaal oprichten en zoeken hiervoor een persoon, onver schillig van welk beroep. Geen winkel 1 Inkomen maaudelijkB f 150.Men schrijve onder lett. A.A., aan Advert. Kant. Janssens Co. Amsterdam. Te koop gevraagd, een in goeden staat zijnd Br. fr. lett. A, bur. v. d. blad. Gevraagd goed kunnende melken, bij A. Mooij Groeneweg, 8chagen Mevrouw van Dam, Keunomer- straatweg, tegenover de Muzieklaan te Alkmaar, vraagttegen 1 Fe bruari, een Gevraagd goed kunnende melken, liefst met aankomende zoon, bij P de Graaf, Koegia», 1 leider. Burgemeester en Wethouders van maken bekend, dat den 26 Janu ari 1916, des voormiddags II uur, zal worden de levering van voor de Secretarie, voor de jaren 1916, 1917 en 1918, en van de voor het jaar 1916. De voorwaarden liggen vanaf 10 Januari 1916, ter Secretarie ter inzage. Burgemeester en Weth. voorn. DE BEIJER. De Weth.: W. GO VERS Er biedt zich aan, tegen 2 Febr. desnoods kunnende melken, hoog loon gewenscht. Br. fr. lett M.L., bureau van dit blad. gevraagd tegen Februari a s. bij Uevraagd, met 1 Maart bij A. Baken G A zo., Callantsoog. Gevraagd, tegeu 1 Maart goel kunnende melken, bij D. Blaiuboer, Meeldijk, Barsingerhorn Gevraagd, met 1 Maart: best kunnende melken, bij G. W. de loer, Aartswoud. Gevraagd, met 1 Maart: bij .Tb. Waiboer Hz., Wieringer- waasd, Waling8weg. Gevraagd, met 1 Maart: goed kunnende ploegen, bij A. J. Kaan, Middenweg, Anna Paulowna. Gevraagd, met 1 Mei die goed kan melken en liefst ook ploegen, bij D. van der Oord, Scha ger waard. thans op de Gracieuse. Het nieuwe kwartaal is juist begonnen. Boekhandel. Gevraagd, tegen 1 Maart goed kunnende ploegen, bij A. Vis Kolhurn van hot tegen den koers vau in stukken VHn f 1000.-, f500.- en f 100.-. Verkrijgbaar gesteld bij Landbouwstraat, SCHAOEN.

Schager Courant | 1916 | | pagina 11