De Oorlog. egn flink Meisje Biljart-Séance Winter- Donderdag 13 Januari 1916, J. BIJVOET, Jullanadorp. H voeten, H Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. st. maarten. een meevallertje. st. maarten. jaarwedde secretaris oude niedorp. pseudortiefst&l bdereven had of daartoe had mede gewerkt. In zeg pseudo—diefstal, want in werke- njKtioKi heeft hij niets gestolen, omdat er niets was. not zou zijn eigen geld geweest zijn, niet waar en oen verzekering was er niet. Mijn vermoeden werd nog versterkt, doordat oen vriend mij vertelde, dat onze man in den laatsten tijd veel verloren had. J'e/o geheel© inbraak was geënsenoeerd om een frauduleus bankroet te ontkomen, nu was het een onschuldig bankroet-force» majeure. De uiteenzettingen van Streetman werden onder broken door de komst 'van den inspecteur. Hij kond» Canningham als de beschuldigde en be greep direct dat het deze was die Streetman op dracht gegeven had. Uw onschuld is zoo helder als glas, zei hij heim de hand drukkend. Wij 'vonden bij de huiszoeking do tachtigduizend dollar, die den dag voor demi dief stal in de kluizen gegaan waren alle nummers klopten met die welke door dteo boekhouder van de Hudson-Bank genoteerd waren. Doch behalve dit geld was ec niets. De directeur bekende zelf de in braak 'gepleegd te hebben, omdat hij al het geld verloren had en zoodoende nu'trachten wilde aan straf te ontkomen. Ik zie, dat u niet radde, zei Canningham be wonderend tot Streetman. U is werkelijk een genie. Mijn tegenstander was geniaal, zei Streetman, ik trachtte slechts hem te overtreffen. En h©t gelukte u volkomen, meende de in specteur. Tot de 'andstormplichtigen, jaarklasse 1912, 'die Februari in werkclijken dienst worden opgeroepen voor deze gemeente, behooren A. Boontjes, J. Broek huizen, A. Dekker en P. Dekker. De miliciensoldaat C. Schr. te St. Maarten, even als zijn medelotgenooten 1 Augustus 1914 voor wer- kelijken dienst opgeroepen, werd in diezelfde maand als tijdelijk afgekeurde weer naar huis gebonden en werd daarna pas in September 1915 als geheel on geschikt voor den dienst afgekeurd. Deze weck ontving bedoelde milicien bericht, dat hem alSnog van Rijkswege zou worden uitgekeerd, het soldij, do mobflisatietoelage en het menagegel'd vanaf 'Augustus 1914 tot den dag der afkeuring toe, tot oen gezamenlijk bedrag van f 155.13. Het behoeft geen befloog dat dit zeer welkom was. TRAM ALKMAAR—SCHAUEN. Toen deze week de tram AlkmaarSchagen van 2.25 uur uit Alkmaar vertrekkende, in den Ruige- weg te Zijpe was aangekomen, werd onverwacht de machine stop gezet en de trein tot stilstand ge bracht. Vele passagiers, door deee ontijdige stopping .aan het ergste denkende, staken verschrikt 't hoofd uit het portier om den toestand op te nemen en ontwaarden toen vol ontzetting dat depet dies stokers van, diens hoofd was gewaaid en deze nu rustig zijn eigendom weer ging ophalen. Na dit incident kon de tram weer vertrekken en de passagiers hun zenuwen weer tot kalmte zien te brengen, 't Lijkt wel op een ritje in een boeren wagen. Woensdag 5 Januari 1916 hieild de tuinbouwveree- niging St. Maarten haar Jaarvergadering in het lo kaal „Halfweg" aan de Stroet. De heer Nieuwen- bi'izen, voorzitter, opent de vergadering met een toepasselijk woord, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd evenals het jaarverslag dat hierna werd gelezen. Door den penningmeester zou hierna "verslag over het financieel 'gedeefte gedaan worden, doch daar deze nog rekeningen moet vereffenen en ontvangen, zal dit in de eerstvolgende vergadering gedaan wor den, waar dan tevens een commissie, belast mefthet nazien der rekening zal worden benoemd. Bij het punt verkiezing bestuursleden werden 'de aftredenden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd. Een voorstel om steeds'op de Stroet te vergaderen, werd aangenomen met 30 tegen drie stommen. Een voorstel om den sëcrëtaris voor de buitengewone drukte in 1915 aan deze functie ver bonden, f 25 gratifioatie toe te staan, werd bij ac clamatie aangenomen. Als afgevaardigde voor de vergadering der Ned. Tüinbouwraad werd benoelmld de heer G. Bijpost. Besloten werd om, evenals vo rige jaren de kunstmest weer door de vereeniging te doen aan,koopen. Hierna "sluiting. OUDKARSPEL. Wij vernemen, dat de Coöp. Vereeniging to' aan koop van Kunstmeststoffen spoedig in werking zal treden. Plannen Yoor aankoop zijn er reeds, terwijl de benoeming van magazijnmeester binnenkort zal geschieden. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben 't traktement van den secretaris van de gemeente Oude Niedorp nader vastgesteld op f 650. Hel traktement bedroeg f 475. ANNA PAULOWNA. Donderdag 6 Januari kwamen ten gevolge eener oproeping per advertentie eernige ingezetenen in Veerburg bijeen met het doel, een kiesvereeniging op te richten, ten einde candidaten voor den Ge meenteraad te stellen. Als voorzitter fungeerde op verzoëk de heer Jn. Blaauboer en als secretaris de heer R. Blankevoort. Na een hartelijk welkom reide de'voorzitter, dat hij het een plicht vond, een» kiesvereeniging op te richten, daar toch iedere partij haar kiesvereeniging had. In Breezand was een neutrale kiesvereeni ging en daaj- alleen succes te verwachten was door aansluiting bij deze, zoo wenschte de voorzitter ook do oprichting van een neutral© kiesvereeniging. De heer S. Spoets meende, dat wo ons bij de bestaande Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier moeten aansluiten De/o stelde enkel candidaten voor de Provinciale Staten en de Tweede Kamer, ze kon ook candidaten stellen voor den Gemeenteraad. De voorzitter wees er hem op, dat dan geen samenwerking me,t Bree zand mogelijk zou zijn. Ook de heer A. de Graaf, lid der vereeniging in Breezand, beaamde dit laat ste. Hij zeid©, gekomen te zijn, om desgevraagd in lichtingen te geven, opdat samenwerking met Bree zand zou geschieden. Bij stmeming werd hierna uit gemaakt, dat opgericht zou worden een kiesveree niging zonder kleur, voor leden van den Gemeente raad alleen. 14 Aanwezigen gaven zich als 'lid op, terwijl als voorloopig bestuur werden gekozen die heeren Jn. Blaauboer, R. .Blankevoort, D. C. Rezel man, C. Geeriigs en D. Schenk. Allen lieten zich die benoeming welgevallen. I De voorzitter braoht nu "de vraag ter sprake, of men nu reeds candidaten zou bespreken of stellen, .De heer D. C. Reezlman wenschte dit niet. Eerst moest de vereeniging meer leden hebben. De voor zitter zeide, dat er heeren waren, die wel een <:an- didaat wonschten, te stellen. De heer A. de Graaf (als gast) vond een candidaat stellen voorbarig, maar achtte de bespreking van candidaten goed. Zaterdagavond zou er een vergadering worden ge houden in Breeaznd van de kiesvereeniging aldaar. Spreker gaf in overweging 'op een nader te bepalen datum een gecombineerde vergadering te houden bijv. bij IJzcndoorn, van de twee kiesvereenigingen, en aldaar uit een 4-tal 'opgegeven candidaton ge zamenlijk een candidaat te stollen. De heer S. Speots wenschte eerst, dat de vereeniging een reglement ztou hebban, daarna kon men den eersten stap doen. Aan genomen werd, dat candidaten zouden worden opge geven. Bij opening der stembriefjes bleken de keet- ren S. Speots, P, Kaan IDz. an R. Rlankevoort als oandtdateu gewenscht te worden. De heer Blanke voort troi zich a' aanstonds terug, terwijl ook de heer S. Speets, zijn erkentelijkheid betuigende voor het in hem té stellen vertrouwen, 'geen candida- tuur kon aanvaarden, wijl hij op Diusdag, wanneer de raadsvergaderingen worden, gehouden, steeds ter veiling moest zijn. Bij een nieuwe opgave van can didaten verkreeg de heer C. Tijsen de meeste' stem men en aldus waren de candidaten der nifluwe,ver eeniging de heeren P. Kaan Dz. en C. Tijsen. Aan het bestuur werd 'het samenstellen van eejj reglement overgelaten. De vergadering bepaalde de contributie op f 0.50, terwijl zij besloot, aan een daartoe geschikt persoon op 'te dragen, loden te winnen voor de vereeniging. Later vernamen we, dat hiervoor is aangewezen geworden de heer D. Kaan. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voor zitter de vergadering. DE KAASMARKT. De aanvoer was Vrijdag, zooais verwacht kon Worden, buitengewoon groot. Nimmer kon men in dit jaargetijde op'ons markt plein zulk een groote hoeveelheid aanschouwen als thans het geval» was. De aanvoer bedroeg een 270000 KG. De kaasfabriek uit Opmeer was met een stapel groot 9350 i-'.uks aanwezig, een andere fabriek kwam met een stapel van 8000 stuks. De markt, in den aanvang vlug, eindigde stug. Ovei de prijzen konden de aanvoerders tevreden zijn. De laagste was f 68,, de hoogste f 7(y''per 50 KG. Waar heden slechts 20' pet. voor het binnenlandsch ge bruik mo st worden afgestaan, daar ging bij dezen prijs de hoer netto met een belangrijk bedrag meer naar huis toe dan in den iaatsten tijd. Slechts ongeveer 8000 KG. ging onverkocht terug. Alkm. Crt. WEERINGEN. Naar wij vernemen heeft de heer Ds. H. J. Wit kop bedankt als voorzitter onzer afdeeling van den Ned. Prot?stanten-Bond, N'OOitDSCHARVYOL'DE. In lokaal „De Burg" van den heer D. Stam Kz., had jl. Donderdagalvond de voordrachtoefening plaats van de leerlingen dor Langéöijker Muziekschool, di recteur de heer And. Olie te Zuidscharwoude. 't Was een avond vol afwisseling; muziek en zang der kinderen was zeer goed, heel lief en 'op i'itne- mande wijze werd opgevoerd de kinder-operette „Ro za" (de schoon© slaapster in het bosch). Dq avonden van den heer Olie dienen druk be zocht te worden. Blijkens een in dit blad voorko mende advertentie zal de uitvoering herhaald wordei op a.s. Zondag te Zuidscharwoude. VERDWENEN VUURTORENS. Uit Noordwelle en Renesse wordt medegedeeld, dat in de eerste plaats de steenen vuurtoren, waar se>- dert de mobilisatie geen licht meer brandde, evenals de ijzeren toren in de tweed© plaats, voor goed ver dwijnen en wel in verband met de stroomverande- rlng in het Brouwershaivensche Gat. T© Renesse was do toren gebouwd in 1856; te Noordwelle zal heit steenen gevaarte nog blijven staan, maar de ijze ren bekapping is reeds verdwenen. EEN GEVAARLIJK SUJET. Men meldt aan de N. Gt uit Lonneker: Op een eenzamen landweg werd eergisteravond "n Jeugdig dienstmeisje uit Enschede, dat op bezoek was geweest bij familie, "plotseling door een haar onbekend persoon overvallen en ter aarde geworpen. Het' angstgeschrei trok de aandacht van bewoners uit do buurt, die ter hulp schoten, waarop de aan valler vluchtte in het kreupelbosch. Om het luid geschreeuw van het meisje te belemmeren had de onverlaat haar de keel dichtgeknepen, waardoor zij hevig bloedende, doch niet gevaarlijke verwondin gen opliep. Aan do politie, die aanstonds met het geval in kennis werd gesteld, mocht het des nachts gelukken den dader te vatten, juist op het oogenblik, dat hij met een fietslantaarn bezig was da Sporen van zijn daad zooveel mogelijk uit te wisschen. De aanvaller is een verpleegde van Pro Juventute en was boeren knecht op een hoeve in de buurtoshap. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 57 Januari 1916. Geboren: Joseph Maria, zoom van Martinus Baltus en Aaltje Vader. Ondertrouwd: Lourens Kos, oud 22 Jaren, landbou wer, wonend© te Winkel en Trijntje de Boer, oud 21 jaren, wonende te Zijpe.' GEMEENTE PETTEN. Ingeschrevn van 131 December. Geboren: Margaretha Geertruida, dochter van Wil lem Greup en Ardina Jacoba Honcoop. Tresina, doch ter van Lourens de Waard en Antje Visser. Overleden: Ardina Jacoba Honcoop, oud 31 jaren, echtgenoot© van Willem'Greup. GEMEENTE SCHAGEN. GeborenNellie, dochter van Arie Schram en Gelr- ritje Blokker. Getrouwd: GorneHs Rootjes en Maartje bruin. ZONDAG 9 JANUARI. DOOPSGEZINDE GEMEENTE tia: Hippolytushoef; Geen dienst. Stroe. Geen dienst. EVANGELISATIE tlé: Schagen, nam. 5.45 uur, Ds. Vinke van Alkmaar. WOENSDAG 12 JANUARI. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE t Kolhorn, 's av. 7 uur, Ds. Theesing. Onderwerp: De waarde van het leven. DONDERDAG 13 JANUARI. DOOPSGEZINDE GEMEENTE t»: Hippoltushoef, 's av. 7.30 uur, Ds. Leendertz. Van het Westelijk oorlogsveld nog steeos geen bij zonders. Zoolang het slechte weer duurt, zal dat wel zoo blijven. Van het Oostelijk front is het nieuws ook niet veel bijzonders. Wel sohijnt er geducht te worden gevochten, maar veel resultaat brengt 't niet. Het zoo krachtig ingeluid succes der Russen is niet dat wat het beloofde. De bezetting van, üzer- nowitz b'ijkt achteraf niet waar te zijn, zelfs ont kent het Oostenrijksch legerbericht dat de Russen de heuvels om de stad bezetten. Het laatste Russi sche legerbericht mëldt weinig bijzonders, alleen die bezetting van het dorp Tsartorisk, waarover ook reeds in vroegere perioden geschreven is. De Oos tenrijkers zeggen, dat zij er da Russen weer hebben uitgejaagd. Wat of er nu precies gebeurd is, weten we niet. TJit allee krijgen we zoo den indruk, dat Rusland tn.rns vecht met politieke bedoelingen, er moet zoowel voor het binnenland als het buiten land, een succes behaald worden. Maar of het ge lukken «al? Alles wordt er wel opgezet om vooral aan de Roemeensche grens te slagen, de gevechten zijn daar uiterst verwoed. Uit Peteroburg wordt gemeldDe str ijd is vooral hevig aan het front Tarnopol-Tretrbowla, waar meer dan 800.000 man met meer dan 3500 kanonnen in gevecht zijn gewikkeld zonder een oogenblik res pijt. Krijgsgevangenen schatten da-verliezen van den vijand op tienduizenden. Lange verplegingstreinen van de Oostenrijkers en Duitschers verlaten dage lijks het terrein op weg naar ver verwijderde plaat sen, waar klinieken zijn ingericht. Op tal van plaat sen zijn de Russen reeds tot in de vijandelijke linies doorgedrongen en de Russische legers rukken lang zaam, maar onweerstaanbaar, vooruit. Zij hebben ontzaglijke moeilijkheden te overwinnen. Soms tref fen zij 24-voudige prikkeldraadversperringen aan. waardoor electrische stroomen loopen. Eenig reS'Hatat melden deze Russische berichten niet. »r" - Van .uit Griekenland komt het bericht dat belang rijke contingenten Turksche troepen op 'de Grie/k- sche gr ns worden samengetrokken. Frankrijk heeft aan Griekecnland een nieuw voorschot 'gegeven van 10 millioeiWel een bewijs dat ds verhouding niet zoo kwaad is. De geest van het Grieksche legrr blijkt steeds meer te zijn voor de Entente-mogend- heden. Uit Rome komt het bericht dat Duitschland 'aan Montenegro vrede zou hebben aangeboden. Dit aan bod heet geweigerd. Een 'vrij onwaarschijnlijk be- rioht. Het Engelsche Parlement redekavelt nog steeds over den gedwongen dienstplicht en het onthaal van dit presentje is niet algemeen hartelijk. Het groot ste verzet komt van den kant der arbeidersafge vaardigden. Hun congres heeft zich tegen het ver plicht dienslnemen verklaard en als gevolg daarvan zijn de arbeiders-ministers uit het ministerie getre den, en is de overeenkomst'met dé regeering opge zegd. Dit is voor do regeering een 'ernstige klap. Er zullen hoogstwaarschijnlijk nog wel een paar andere ministers uittreden, maar het resultaat dal hoogstwaarschijnlijk wel zijn, dat het wetsontwerp wordt aangenomen. Na eerste lezing was het aan tal voorstanders 403. tegenstanders 105! 't Is echter niet onmogelijk, dat het nog zal uitloopen op ver dere politieke verwikkelingen, zelfs spreekt men van parlementsontbinding en nieuwe verkiezingen onder de conscriptieleus. En zoo zien we zelfs in e n tijd als deze in Fngeland de politieke hartstoch ten losbranden, terwijl er zulke machtige -vijanden zijn te bestrijden of dit een goeden indruk, naar buiten maakt, we betwijfelen het. UITBREIDING STATIONSEMPLACEMENT Het emplacement bij het station alhier zal wor den uitgebreid. Er komt een 6de spoor bij. Verder gaat het yvatergebouw weg. Aan de Westzijde ko men dan 2 lijnen voor binnenkomst van de Alkmaar- sche tram. Ook komt er elen seinhuis, waardoor het roepen en schreeuwen overbodig wordt. VERKOOPLNG. Het huis yan den heer A. Wit op Lagodijk, Don derdag ten overstaan van Notaris Vrijburg'geveild, is gekocht door den heer G. Glastra alhier voor f 2055. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, nnay waarnemingen verricht In den morgen van dan 8en Januari 1916, medegedeeld door het Koninklijk leieorologisch Instltuul te De Bill. Hoogste barometerstand 760.6 te Vlissingen, laagste barometerstand weinig beneden 740 te Noord-Oost Duitschland. Verwachting tot den avond van 9 Januari. Krachtige tot matige N.W., later waarschijnlijk krim pende wind. Afwisselende bewolking. Aanvankelijk wei nig of geen regen en dezelfde temperatuur. Later toe nemende regenkans met stijging van temperatuur. ALKMAAR, 8 Januari 1916. 7 Paarden f 150 a 350, 7 koeien f 300 a 340, 91 schapen f 16 a 38, 18 nuchtere kalveren f 12 a 24, 70 magere varkens f 32 a 39, 194 biggen f 11 a 25. kjpeie- ren 7 a 8 cent, boter 77V2 a 85 cent per i/ï K.G. ALKMAAR, .7 Jan. 1916. Fabriekskaas. Kleine f 70, kleine boerenkaas f 68. commissie boerenkaas f 70, middelbare boerenkaas f70. Aangevoerd 560 stapels, wegende 240000 K.G. Handel kleine stug. Graanmarkt. Aangevoerd 458 H.L. Tarwe f 10, gerst chev. f 11.75, haver f 6.65 a 7, bruine boonen f 17 a 23, citroenboonen f 23 a 25. paardeboonen f 18.25 witte boonen f 25, groene erwten f 17 a 25. grauwe erwten f 28. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag. 9400 bloemkool le soort f 3.20 a 5.40, 2e soort f 1.40 a 1.50. ^3700 roode kool f 3.20 a 11.80 7000 gele kool f 1.80 a 6, 1900 witte kool f 3.40 a 10.50, 1825 Ram menas f 5.40. 4 baal uien f 4.60. Zaterdag. 3500 Bloemkool le soort f 3.70 a 6.90 2600 roode kool f 2.30 a 11.60, 11500 gele kool f 1.20 a 11.80. 3100 witte kool f 1 a 7.20, 31 baal uien f 3.90 a 4.10. WARMENHUIZEN. Vrijdag. Roode kool f 5.30 a 13*10, gele kool f 4.60 a 12.80. roode kool per zak f 2.10 a 4.07, idem per wagon f 850. Zaterdag. Rooae kool f 4.80 a 8.90, gele kool f 3.10 a 7.50. witte kool f 2.10 a 7.80, rooae kool per zak f 1.40 a 3.89, uien f 4.70. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdag: Bloemkool f 4.20 a 5'.70, roode kool f 1 60 a 18.10, gele kool f 1.70 a 12.50, Deensche witte f 1.10 a 12! grove uien f 4.80 a 9, witte kool per wagon f 440 a 460, roode kool per Wagon f 870 a 886. Zaterdag. Bloemkool f 4 a 5, roode kool f 1.20 a 18, gele kool f 1.60 a 12, Deensche witte f 1.10 a 111.90, uien f 4.80 a 4.90, Deensche witte per wagon f 440 a 456. 'Verzonden wagens: Woensdag 15, Dondtrdag 18 en Vrijdag 15 wagens. VEENHUIZEN. Bij de alhier gehouden polderverkiezing is met al- reene stemmen als lid van 't bestuur van den pol- Veenhuizen herkozen de heer J. Haringhuizen. BURGERRRUG Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Hoogbruin, onderwijzer aan de openbare lagere school, komt voor als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan een. openbare lagere school te 's-Gravenhage. V- BURGERBRUG. Op de vergadering van de Vereeniging tut aanschaf fing van acetyleengas, werd door de commissie rekening en verantwoording gedaan van het geldelijk beheer over 1915. Daaruit bleek, dat de rekening bij ontvangst en uitgaaf sloot met een bedrag van f 652.96. De deelheb bers hadden daarvoor het gas a f 0.81i/a n«r kub. M.; dc bij de vereenigiiig aangeslotenen a f O.OlVs en de straatverlichting, openbare school en Herv. Kerk a f 1 per kub. M. ZIJPE. Bevolking op 31 December 1914 2224 m., 2174 vr.. totaal 4398. Vermeerdering door geboorte 60 m., 43 vr., totaal 103, door vestiging 184 m., 198 vr., totaal 382. Totale ver meerdering 244 m., 241 vr.. totaal 485. Vermindering door overlijden 35 m., 21 vr., totaal 59, door vertrek 178 m., 184 vr., totaal 362. Totale ver mindering 213 m., 208 vr„ totaal 421. Verschil 31 m., 33 vr., totaal 64. Bevolking op 31 Dec-raber 1915: 2255 m„ 2207 vr 1 totaal 4462. f ZIJPE. Gedurende het tijdvak van 1 Augustus 1914 tot 1 Januari 1916 is in deze gemeente aan de betrekkingen van militie-, landweer- en landstormplichtigen in totaal aan vergoeding uitgekeerd een bedrag van f 22665 30 ZIJPE. Wij vernemen, dat dezer dagen wederor -ene confe rentie heeft plaats gehad tusschen een missie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en de com missie, indertijd door Hoofd-Ingelanden van den Zijpe en Hazepolder benoemd, naar aanleiding van het door dit college genomen besluit om de leggers van dien polder zoodanig te wijzigen, dat een betere indeeling der gronden wordt verkregen. RUNDVLEESCH. Naar de /Telegr. verneemt, is namens het departe ment van landbouw, nijverheid en handel aan den directeur van het Amsterdamsch abattoir, den heer Van der (Sluijs, diens meening gevraagd omtrent de mogelijkheid van distributie van rundvee. In Den Haag zou men bedoelen te onderzoeken, of 't mogelijk is, dat naast goedkoop varkensvleesch. ook rundvleesch tegen verlaagden prijs beschikbaar zou kun nen worden gesteld. FORD'S EXPEDITIE. Ford's expeditie is hedenochtend ongeveer 5 uur met een extra-trein uit Duitschland te Oldenzaal en te 10 uur 54 minuten in Den Haag aan het Holl. Spoorstation aangekomen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Voor eenige weken was de knecht van den bakker Beemsterboer te Venhuizen, afkomstig uit het opvoe dingsgesticht te Avereerst, plotseling verdwenen. Eer gisteren keerde hij in het dorp terug in gezelschap van twee personen uit Rotterdam. De stationschef, die argwaan kreeg, waarschuwde de politie en deze wist het trio te Betrappen op het oogenblik dat zij bij den bakker trachtten in te treken. NIEUWE NIEPORP. Vrijdagavond 7 Januari 1916 hield in de Prins Mau- rits ae vereeniging IJs- en Volksvermaak eene alge- meene vergadering. Voorzitter de heer W. C. Visser. Aanwezig 31 leden. Na opening volgt lezing en goed keuring der notulen. Daarna worden eenige wijzigingen in de statuten besproken en goedgekeurd. Daarbij wordt o.a. bij meer derheid van stemmen het voorstel van den heer S. Prins aangenomen om wederom te bepalen dat voor het besluiten tot wijziging in de statuten minstens 30 leden ter vergadering aanwezig moeten zijn. Nadat de voorgestelde wijzigingen in de statuten vervolgens zijn goedgekeurd, wordt algemeen goedgevonden, het be stuur te machtigen, opnieuw de Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. Vervolgens worden eenige wijzigingen in het huishou delijk reglement besproken en goedgekeurd. Hierna volgt sluiting der vergadering. 'Na afloop der vergadering werd den leden een door voorzitter meegebracht ijszeil vertoond ten dienste van het ijszeilen op schaatsen, een aardige ijssport. waar van de voorzitter tevens verschillende pnoto's liet be zichtigen, benevens enkele afbeeldingen in een no. van het bekende geïllustreerde weekblad „Buiten", waarin deze ijssport kortelijk beschreven was. Misschien heb ben we het voorrecht, daarvan op „De Rijd" meer te zien, ijs en weder dienende. HEERHUGOWAARI). Tot opvolger van den heer A. C. G. Post is in de Gezondheidscommissie benoemd de heer Jb. Met, die dezer dagen in deze functie zal worden beëedigd. HEERHUGOWAARD. De Bouwvereeniging alhier gaat nog steeds voort met haar zoo nuttigen arbeid. Aan den Voddenweg is terrein aangekocht, waarop weder v«in tweetal dubEele woningen zal verrijzen. SI. HAART NSItRl n. Aan den heer Jn. Veuger Hz. alhier is gegund het bouwen van een brugknechtswoning te St. Maartens- vlotbrug. SLAAPZIEKTE. Nu reeds 5 weken lijdt een 20-jarige dienstbode te te St. Johannesga (Fr.) aan slaapziekte. Nü en dan doet ze oven haar oogen open. Vast voedsel gebruikt ze heelemaal niet, haar wordt wat wijn toegediend. Anders niet. NOODLOTTIG TOEVAL. Nabij de grens onder St. Jansteen werden Woensdag avond 2 smokkelaars met de fiets aan de hand. waarop zij meel vervoerden, achtervolgd door een kommies en een soldaat. Het niet meer kunnende ontloopen, wierp een der smokkelaars zijn rijwiel den kommies voor de voeten, waarop deze viel. Zijn revolver, die hij in de hand droeg, ging af en de kogel doodde den 17-iarigen C. Aerts, aldaar wonend, aie het rijwiel haa neergeworpen. SMOKKELAAR GEDOOD. Uit Luikgestel (N.-Br.) wordt gemeld: Een Nederlandsch smokkelaar, aie zich zonder pas sen naar België had gewaagd en onder Merxplas werd staande gehouden, heeft een poging gedaan te ontvluch ten. Na herhaalde waarschuwing is de man door een geweerschot doodelijk getroffen. ZEEMIJNEN. Naar wij vernemen zijn tusschen Bergen en Camp bij den laatsten storm met minder dan 8 mijnen aan gespoeld. van Professor Horemans. Entrée f 0.25 Aanvang half 8. Hotel Vredelusl" te Schagen, vraagt voor Donderdags winterhanden, ruwe sohrale huid, barsten, kloven, gespron- huid en lippen, genezen vol komen en vlug door PUR0L Verkrijgbaar in doozen van 12 I, en 25 cent, bij Apoth. en Drogisten. Te Schagen bij J. Rotgans, Drogisterij Het Witte Kruis" D. Wit, Noord 69. Centraal Drogist „Het Groene Kruis," te Kolhorn bij H. Kaper, te Anna Pdulowna bij P. Govers, te D'rkshorn bjj Hmit, te SI. Maarlen bij P. Bronder en G. Dekker, tc SI Maar tensbrug bjj J. Sleutel, te N. Niedorp bij J. Korver, te Alkmaar bij Nierop Slot- houber. In 't groot hij G Hsagen Ka.isalw.'g 1^7 Helder

Schager Courant | 1916 | | pagina 4