Akeieen Nieuws- AiTcrttitie- Luttnvllil noodig. WOENSDAG 19 JANUARI 1916, 39ste Jaargang. No 3730, UitgeversTRAPMAN Co. Allen in onze omgeving ken nen de ontzettende ramp in Anna Paulowna, weten hoevele kleine menschen daardoor zijn getroffen. Hulp, veel hulp en dadelijke hulp is noodig. De Uitgevers der Schager Courant stellen zich gaarne beschikbaar voor het in ont vangst nemen van giften. Geeft spoedig en geeft veel, een ieder naar zijn krachten. RAAD SCHAGEN. Raad Nieuwe Nledoro. SCHAGER COURANT. Dit blad verschflnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- en ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 8 maanden f0.85; per post f 1... Losse nummers B oent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewijsno. f 0.86, iedere regel meerjö ot. OToote lett. worden naar plaatsr. berek HULP Dinsdagmorgen 10 uur vergaderde de Raad dezer ge meente. Afwezig waren de heeren P. Meurs, P. Boekei en P. Trapman. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secre taris de notulen leest, die worden goedgekeurd. Bij de opening wijdt de voorzitter enkele woorden aan de ramp, die onze omgeving getroffen heeft. Nau welijks 'zijn we eenigszins van <Ien schrik van den oorlog bekomen of de strijd tegen de elementen bevangt ons met nieuwen schrik, een ramp, die een groot gedeelte van onze provincie en onze naaste omgeving getroffen heeft. Voorzitter vertrouwt in den geest van den Raad te hebben gehandeld, door aan de door de ramp getroffenen, onze hulp te hebben aangeboden. Bij festiviteiten en anderszinds gaan wij Schagers. er steeds prat op, dat we zoo'n rijke omgeving nebben, nu moeten we dan ook helpen. Aangenaam is het ook, wanneer een aangeboden hulp aanvaard wordt en dit is hier het geval. Zoowel Anna Paulowna als Wieringerwaard hebben de door ons aangeboden hulp aanvaard. In verband hiermee hopen B. en W. zoo noodig op de medewerking van den Raad te kunnen rekenen, wanneer eventueel voor deze aangelegénhéid een crediet moet worden aangevraagd. Daarmee zul len We de gemeenten die in nood zitten, verder kun nen helpen. Het voorloopig crediet wordt met algemeene stem men toegestaan. Van het N.O.G.-comité in West-Friesland is een adres ingekomen met memorie van toelichting, waarin ge vraagd wordt herziening van de salarissen van net onderwijzend personeel. De aan va ngsa larissen dienen belangrijk te worden verhoogd en de periodieke verhoo gingen belangrijk gewijzigd, zoo ook de belooning voor het onderwijs in nuttige handwerken. Dit adres f»at zonder bespreking in handen van B. en W. Van den heer P. Bakker aan de Blokhuizen te Harenkarspei is een adres ingekomen, waarin, gewe zen wordt op de schade, die hij op de markt door het uitvoerverbod van schapen heeft gehad, een schade van zeker wel f 20 per markt. Adressant vraagt een te gemoetkoming. Ook dit adres gaat in handen van B. en W. om nflHp.i* advies Van Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen het le suppl. kohier op de hondenbelasting, de door den Raad goedgekeurde geldleetning en het le suppl. ko hier van den H. O. Van den heer J. Klerk is be richt ingekomen, dat hij zijn benoeming als gemeen- t(-timmerman aanneemt. Reeds in functie. Goedgekeurd is verder terug gekomen het besluit betreffende uitkee- ring van presentiegelden aan de raadsleden. Bjj de Laatstgehouden kasopname bij den gemeente ontvanger bleek overeenkomstig de boeken in kas te zijn een bedrag van f 9389.03. Hierna deelt de voorzitter medo, dat deze verga dering is belegd ingevolge verzoek van 9 raadsleden. De heer Koster hebt bader toe, waarom deze ver gadering aan heeren raadsleden gewenscht voorkwam. Hij zegt daarbij het volgende: Als eerste onderteekenaar van het adres, naar aan leiding der advertentie voorkomende in de „Vacature", in welke advertentie gevraagd werd eene onderwijzeres met gewone lagere acte, benevens acte gymnastiek en handwerken. Deze oproeping nu is 't, die ons zoo vreemd voorkomt en daarbij zoo onaangenaam aandoet, dat wij bij nadere beschouwing niet konden komen tot een juiste verklaring der zaak. Waar zoowel an deren als ook mij op don man af door een sollicitante uüichtingen werden gevraagd betreffende deze oproe ping, daar moest ik tot groote verbazing ook van de sollicitante zelf, verklaren, dat ik van de heele op roeping niets afwist. i J3 dan ook de allereerste vraag die ik doe of t juist is, dat eene oproeping als deze zonder cenige voorkennis van den Raad in oen blad voorkomt. Wan neer de plaatsvervanging of liever plaatsinneming eene normale was, dat wu zeggen, wanneer een sollicitante wordt gevraagd in gelijke betrekking als een die vertrok, dan weet ik is een vrij algemeenen regel dat B. en W. zulk eene oproeping doen, alhoewel een kleine kennisgeving in een vergadering van den Raad mij wel zoo goed leek. Waar echter hier mej Atema haar eervol ontslag kreeg en deze uitsluitend onderwijs gaf m handwerken, daar komt 't ons temeer vreemd voor, dat B. en W. deze zaak niet zoo belangrijk ach ten om te weten hoe de Raad denkt over de aanvulling der open plaats. Aangenomen moet toch zeker worden, dat de Raad evenveel belang stelt in het onderwijs als 't college van B. en W„, zoo ook dat de Raad recht heeft te we ten waarom zonder meer B. en W. zich gerechtigd achten eene oproeping als deze te doen. Is het u, mijnheer de voorzitter, bekend hoe de Raad denkt over de aanvulling der opengevallen plaats? Verwacht u niet oen goed resultaat van dusdanige din gen in overleg met den Raad eerst te bespreken en vast te leggen? Acht u met het oog op de inrichting van 't onderwijs in de aanstaande nieuwe school niet noodig dat in deze nu reeds bij vacaturen een vast omlijnd plan gevormd en gevolgd wordt?. Waar toch de benoeming aan den Raad is, komt 't mij voor dat juist vóór de voordracht komt en vooral in dit geval eerst overlegd wordt wat de Raad als 't meest gewenscht voorkomt. Strekt de arbeid van den gemeenteraad zich dan niét verder uit dan aanstonds een keuze te doen uit een drie- of viertal, ons door uw college voorgelegd? Onzes inziens zeer zeker wel en 't is dan ook daarom dat wij opkomen tegen deze kwestie, dio op de wijze als nu uitgevoerd, den Raad onzer gemeente niet anders dan gewoonweg onwetend laat van wat uw college in deze doet. Wellicht zult u een antwoord geven dat ons van gedachten doet ver anderen, alhoewel ik dit meen te mogen betwijfelen en 't is dan ook met bijzondere belangstelling dat wij dit antwoord verwachten. Wij leden van den Raad stellen er prijs op te weten wat er gebeurt en hoe het gebeurt, niet om elke klei nigheidje na te pluizen, maar omdat wij overtuigd zijn, dat wij behooren te weten elke zaak van hoe kleine of hoe groote beteekenis ook, welke verandering brengt of kan brengen in regelingen als tot nu toe bestaande. Wij stellen er prijs op te weten dat wij deel uitmaken van de gemeenteregocring en niet alléén daar zijn om aan te nemen en vast te stellen wat ande ren reeds onderling overeenkwamen. En daarom zult u ons allen zeer verplichten de redenen of liever de juistheid der behandeling dezer zaak door B. en W. aan te toonen. De voorzitter zegt: Het is geensinds onze bedoeling geweest, nu eens handelingen te doen, zonder de raadsleden er in te kennen. Als de Raad dit denkt van andere gevallen als deze, doet ons dit ten zeerste leed. We hebben de oproeping geplaatst, omdat in de door den Raad vast gestelde begrdoting een bedrag in uitgaaf voor dezen post is geboekt van f 650, terwijl mej. Atema een sa laris genoot van f 550. B. en W. hebben dit beschouwd als een crediet en vondtn het niet noodig nog eens aan den Raad te vragen. (De heer Trapman komt hierna ter vergadering). De heer Koster zegt: Ik krij geen rechtstreeks ant woord op mijn vragen. Dat we f 650 uittrokken voor een twéntiu-ci te benoemen onderwijzeres is juist, doch dit is~Tuet de kwestie. Ik wil niet beweren, dat de Raad het niet eens zou zijn met hetgeen door B. en W. is besloten, maar we hebben ons toch uit te spre ken welk onderwijs wij het meest wensehelijk ach ten. Door de nieuwe school kan in meer vakken onderwijs worden gegeven, vakken, die zich bij de tijdsomstandigheden aanpassen, 't Spijt mij, maar 't is een vervelend idéé, ia Is een solliciteerende onderwijzé- res vraagt om inlichtingen en ik moet zeggen niets er van te weten. Ik stel aan B. en W. voor, deze zaak alsnog in openbare zitting nader te bespreken. De voorzitter zegt nogmaals waarop B. en W. zich hebben beroepen en is er van overtuigd, dat de heeren wethouders er niets op tegen zullen hebben hier de zaak nader te bespreken. De iheer Trapman vraagt of wel de bedoeling van B. en [W. in de piemorie van toelichting op de begrooting duidelijk is neergelegd. Geen der raadsleden was op de hoogte met de ideeën van B. en W. Dit is het gevolg van de povere toelichting die wij steeds ge woon zijn te krijgen. Hier ziet men nu daarvan de gevolgen. Het feit blijft echter bestaan, dat B. en W. den Raad in zijn rechten hebben verkort, niet gevraagd hebben hoe'het best in de vacature kan worden voor zien betreffende acten, of het zal zijn een vakonder wijzeres eoz, enz. Misschien dat deze kwestie niet op deze manier behandeld zou zijn geworden, was er vooraf niet meet geschiedt, dat er op wees dat B. en W. er op uit zijn, den Raad zooveel m buiten de zaken te houden. We hebben tegen gezegd: het moet nu toch eens uit zijn. Wij raadsleden geven blijk te willen een hartelijke en aangename sa menwerking en daarvoor is een andere behandeling van den kant van B. en W. noodig. Dat de ideeën niet altijd dezelfde zijn, daarvoor zitten we hier bij elkaar, om daaruit het Deste te kiezen, maar B. en W. kunnen niet tot één der raadsleden het verwijt richten, dat zij niet steeds de zaken royaal en loyaal hebben behandeld. Er moet van B. en W. geen pogen uitgaan om de raads leden zooveel mogelijk buiten de zaken te houden, ze zoo weinig mogelijk te zeggen. Het waarachtig be lang der gemeente eischt dat ons alles gezegd wordt, meer dan waarop we recht nebben. Heteeuigdoclisenmag niet anders zijn dan: het belang onzer plaats Drinr gend verzoek ik den heeren van het Dag. Bestuur daarom: werk met ons raadsleden samen. We zien in deze naaste omgeving thans, hoe onverwachts er oogenblikken kunnen aanbreken dat wij elkaar zoo hoog noodig hebben. Laat ons daarom naast elkaar staén en niet tegenover elkaar. De heer Koster zegt liever te willen dat in deze ver gadering geen uitspraak wordt gedaan over het be noemen" eener werkkracht. Het is beter in de eerstvol gende vergadering met een omlijnd voorstel te komen. De heer Roggeveen vraagt, of B. en W. ook over- leg gepleegd hebben met de Schoolcommissie. En met het hoofd der school vraagt de heer Trapman. Voorzitter zegt niet met de Schoolcommissie. De heer Trapman vindt, dat alleen reeds de burger lijke beleefdheid meebrengt, om heeren die we zélf bé- noemen als adviseurs in onderwijsaangelegenheden m oen zaak als deze erkennen Sprekw vindt dit van B en W. zeer onbeleefd, dat dit met is geschied. Spreker wil varder zoowel yan het hoofd der school als van 4* schoolcommissie, schriftelijk advies, dan ^taden we dit bij de stukken en kunnen het overwegen TV voorzitter zegt nogmaals, dat het met het minst in^e B-® W. lag, den Raad te pas- en dochdft ze meenden verder de bevoegdhe^ té hebben We zijn niet van zins geweest den Raad te Zoenen zullen dit in de toekomst ookstellig met HTs£n*er hoopt dit in de toekomst te hunnen be- Het is bij de laatste woorden dat de heer Trapman d.dcu do volbreoffDg v»« de belofte van voorzitter te zullen zien. De benoeming van een onderwijskracht zal in de volgende vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. B. en W. vragen machtiging de landerijen aan de Hale voor 4 achtereenvolgende jaren te verpachten. Goedgevonden. Als loden van de commissie tot wering van schoolver zuim worden herkozen de heeren C. W. Doenik, J. B. Keet, Jb. Schoort, C. Veldman en P. Stammes Jfcz Zoo noodig, krijgen B. en W. machtiging, om de uit gifte van IdOO jH.L. goedkoope cokes te verhoogen tot 2500. Hiervoor zal het crediet tot ongeveer einde Maart voldoende zijn. Het in omloop zijn van 140 kaarten is wel een bewijs, dat deze wijze van han delen wordt gewaardeerd. Daar Ged. Staten de gemeentebegrooting uit admini I stratief oogpunt niet hebben goedgekeurd 9» een na- d '.re vasts telling noodig. Een bedrag van f 549.71^, voorkomende als gewo ne ontvangst, was daar niet op zijn plaats. B. en W. stellen voor, dezen post te bestemmen voor buiten gewone (ajfjossing. Om de begrooting te doen sluiten, moet hetzelfde bedrag ook aan de ontvangstzijde voor- t- omen, waarom de post opbrengst vuilnis anz. met f 300 wordt verhoogd en de opbrengst van houthak wordt bepaald op f 249.711/». De beer Koster vindt het eigenaardig, dat de post vuilnisverkoop met 30 pet. kan worden verhoogd. Dit had bij het vaststellen der. begrooting kunnen geschie den en dan had even zoo goed de H. O. met f 300 kun-1 nen worden verlaagd. De 'voorzitter zegt, dat pas latex is gebleken, .dat deze mest meer aftrek vindt en ook zeer zeker de op brengst het volgend jaar hooger zal worden geraamd. De h,oer v. d. Kamp vraagt of het bedrag voor hout hak niet te hoog geraamd is. Hierover kunnen de heeren gerust zijn, zegt de voor zitter. Goedgevonden wordt de houthak onderhands of pu bliek te verkoopen, wat B. cn W. het meest gewenscht voorkomt. Op verzoek wordt aan C. Kooïj te Harenkarspel 8 maand afsenrijving verleend op den H. O. Bij de rondvraag zegt de heer Trapman, dat de kwestie assurantie-gasfabriek nog steeds niet is opgelost. Spre ker wil echter, gezien de belofte van voorzitter, om voortaan met den Raad in alles te willen samenwerken; liever op deze kwestie nu niet doorgaan, gaarne als hij de belofte van den voorzitter heeft gehoord en aan vaard. Spr. brengt echter ter sprake de wijze van verzekering onzer gasfabriek en bepleit splitsing van verschillende posten, specifioeering. Hij wil ook op de hoogte worden gesteld van de assurantievoorwaarden der maatschappij waar verzekerd is en acht het daarom van belang, dat met een vertegenwoordiger der betrokken maatschappij in overleg wordt getreden. Spr. wil, als de Raad het goedkeurt, gaarne dat de gascommissie deze kwestie regelt, om straks daarvan den uitslag mee te dee- len. Spreker stelt zich voor, om zooveel mogelijk de zaken der gasfabriek betreffende, in den Raad mee te deelen, opdat het raadscollege dat inzicht in de zaken krijgt en houdt, waarop het recht heeft. Dit wordt goedgevonden. Voorzitter zegt, dat hij niet verder op de bewuste assurantiekwestie der gasfabriek zal ingaan, maar hij wil toch in het openbaar verklaren, dat hij zich met het noemen van den datum der aangegane assurantie heeft vergist. Waar hij in de vorige zitting heeft ge zegd, dat dit is geschiedt voor de begrooting, is het ge- bleken^d at dit na de besrooting is gebeurd. Spreker acht het zijn plicht dit in net openbaar te zeggen. ,De heer Trapman zegt niet anders dan ten zeerste te kunnen apprecieeren de wijze waarop voorzitter deze kwestie oplost en acht daarmee deze zaak afgehandeld. Hierna sluiting. Vergadering van den raad der gemeente Nieuwe Niedorp, gehouden op Maandag 17 Jan. 1916. voorzitter: Burgemeester Koopman. Afwezig de heer Kuilman met kennisgeving van verhindering. Vacature Buut, De voorzitter opent de vergadering de eerste in dit jaar wijzende op de treurige omstandighe den in onzeomgeving door den watersnood; wel be schikt 'het fonds voor Watersnood in /Amsterdam over groote kapitalen en zal niet zoo gauw collecte worden gehouden. Doch indien er gevraagd wordt, hulp te verleenen, hoopt spreker 'dat Nieuwe Nie dorp daarin niet zal achterblijven. IntusBchen hoopt voorzitter dat er spoedig wijziging in de omstandig heden moge komen. Hierna volgt met welkom aan de leden opening der vergadering. Volgt lezing en goedkeuring, der notulen, v Op voorstel van den voorzitter wordt het aange houden duurte-toeslag-verzoek n" aangehouden tot een volgende volledige zitting.' Le lieer Beunt verzeokt wegens zijn vertrek uit de gemeente, opi 1 November, 9 maanden afschrij - ving Hoofdelijken omslag. Toegestaan. Ingekomen: Dankbetuiging van D. Pool, voor de en veloppe met inhoud, hem'door den raad geschonken bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als ge meente-veldwachter, enz.; dankbetuiging 'van taej. N. Zwagerman voor j ge- brufk van naai- en breischool; Kennisgeving, dat J. Hovenier alstelefoon- en tele- graafkantoorhouder goedgekeurd en benoemd is; Schrijven, dat het aantal plaatsvervangende dis trictsveeartsen is uitgebreid en i als zoodanig zijn be noemd J. Koelewij, Westwoud, Schuitemaker, Hau - wert (Nibbixwoud), Sieswerda, De Rijp, en Stapel, Spanbroek, bij wie men zich, des noodig, kan ver - voegen; Schrijven waarin Ged. 'Staten antwoorden op het verzoek van Armvoogden om toestemming om te mogen'deelnemen in de op te richten groote coöpe ratieve zuivelfabriek. In dat antwoord zeggen Gedeputeerden, dat zij be zwaar hebben tegen deelname 'door armvoogden in de op te richten coöperatieve zuivelfabriek. Zulks wegens den omvang der aansprakelijkheid, die voor het Armbestuur zou kunnen ontstaan en die zich nog verder zou kunnen uitstrekken. Ged. Staten schrijven, dat zij gemeld verzoek;niet kunnen inwilligen- be heer Wilkenizou de heeren raadsleden, die nog niet op de hoogte zijn, .van de zaak, er gaarne over iugeiieht zien, en wijst erverder op, dat de brief 10 dagen op het raadhuis gelegen had, eer hij Arm voogden bereikte. Dit, weet spr Aker van den.preei- deut-armvoogd. - De secretaris geeft hierop nadere toelichting en voorzitter merkt op dat het met de brieven van,aren voogden nogal aardig gaat daar er onlangs hier 'n brief van armvoogden op de tafel is gevonden door den gemeente-secretaris, ,maar t is niet bekend door wiea die brief hier gebracht is Menvindt algemeen dat zulke brieven van armvoog den eerst- wel bij den burgemeester Londen, worden gebrachtj i De voorzitter zegt, dat hij direct na lezing van den b ief van meening was dat er wei een buitengewone vergaderingyan de nraad mocht worden belegd we gens dien brief, doch'er waren te veel moeilijkheden voor 't beleggen van,zulk een vergadering eun is die dan ook niet belegd. Daar er spoedig geschreven uiocst worden, hebben B-,en W. een schrijven verzon den, aangezien spoed noodig was, in verband met den termijn voor hooger beroep van de beslissing van Ged. tótaton bij de Kroon. De heer Wilken vindt /de toestand nog dezelfde. Ged. Staten blijVen,weigeren en armvoogden zijn,in hooger beroep. Als weigering van de Kroon komt, zou spreker hei. billijk vinden, dat de raad ant woord schrijft aan de armvoogden.We kunnen armvoogden zoo niet laten /zitten. De beer Wilken stelt|voor, dat de raad aan armvoogden,geheel vrij heid van handelen voor de exploitatie van de boer derij en voor armenzorg zal]geven. Dat lijkt spreker de 'beste manier. En als ,'de exploitatie blijkt te kort te komen, dat dan de gemeentezal bijpassen. De gemeente kau daarmede rekening houden bij de samenstelling harer. begrooting. De heer Stammes is van oordeel, |dait het op den De here Wit vindt dit eed goede oplossing. De heer Stammes is 'van oordeel, dat het op den weg van het gemeentebestuur ligt 'om dat te doen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel-Wil- ken nu aangenomen, f Volgt een schrijven van de te Hoorn gezetelde Ge zondheidscommissie aan den raad, naar aanleiding va het verloop van hetgeen harer- en onzerzijds is ge daan ten ou opzichte van de vervuilde sloot, waarop privaten staan, terwijl-er op wordt gewezen dat ge mis aan behoorlijken afvoer van privaatstoffen heb ben de perceelen van B. Hart, W. Druif, J., Keuken, wed. Feller (te Enkhuizen, bewoner bakker VisseT) en C. Kooiman. Decommissie wendt zich nu met een op de wet gegrond advies tot den raad en geeft in overweging bet baarsheden van een beerput voor allen gezamen lijk of ten behoeve van elke woning een beerput, met of zonder overstort in do sloot. Verzocht wordt in dit schrijven, dat de raad de betrokkenen zal aan schrijven, bedoelde verbetering bij zijne of, hare wo ning aan te brengen. Voorzitter zegt dat deze kwestie wel meer aan de orde ia geweest. Het is een lastige Ikwestie. Maar de Gezondheidscommissie dringt er op aan. De beer v. d. Stok vraagt, wa' het advies is van B.ien W>* Da voorzitter zegt, dat B. jen W. er nog niet)'over b^bbenvergaderd De heer v. d. Stok gelooft, dat jaarlijks goed schoonmaken van de sloot al veel verbetering zal brengen.v De voorzitter is van dezelfde meening. De beer vri. Stok vindt dat B. en JW. wel een onderzoek konden instellen 'en dan in de volgende raadsvergadering advies konden uitbrengen. De heer Wilken in zijne jeugd wonende in het'perceel thans bewoond door den, heer Keuken zegt dat de toestand daar al zoo is, zoolang alB spr. zich kan herinneren. Vroeger 'was 't slootje zelfs droog. Wel is het veranderd ten opzichte van den'boomgaard. Dia liep vroeger door.Later heeft Schild daar een stukje van gekocht. Of de toestand op zoo'n afstand schadeljik is voor de volksgezond heid, zegt spreker niet te kunnen beoorüeelen. 't Is wel een 40 meters van de. woningen verwijder De voorzitter zegt dat Druif een betonnen'goot beeft heel .aan die sloot toe. Daar gaat in den slecbtsten tijd, 's 'zomers, bij het bièrbottelen, veel water door, dat in die sloot'uitloopt, en aan den toe- standtengoede komt. 1 Devoorziüer denkt, dat er in de 'gemeente wel toestanden zijn, die minstens even erg zijn. Algemeen 'wordt goedgevonden, dat opname ,van den toestand door B. en'W. zal plaats vinden. Aandeordewordt gesteld onderzoek geloofsbrieven van het nieuwgekozen raadslid Jb. Wit Gz. (ter voor ziening in de vacature Bunt).| I Degeloofsbrieven worden gesteld 'in banden van eene commissie, bestaande uit de heeren K. Wit en v. d. Stok. Eerstgenoemde rapporteert, dat alles in orde is bevonden .endattot toelating wordt geadvi seerd. De raad besluit tot toelating en gaat hierna in comite-generaal tot het opmaken'van suppletoir ko- Hoofdelijken omslag. Na heropening volgt mededeeling dat de Jongste kasverificatie bij den gemeente-ontvanger conform de boeken, f 3320,27 kasgeld aangaf, Goedgekeurd wordt, om aan mej. Fijnheer voor 1915 f 10 vergoeding toe te kennen voor hare naaimachine, die gebruikt is geworden bij het onder- wijsinde naai- en breischooL De heer Wilken wijst bi jde nu volgende rond vraag op de bestaande borgstelling ten laste van armvoogden en ten behoeve van een vorigen armen— vader aangegaan en wilde gaarne daarin I een vormverandering zien aangebracht, waarbij armvoog den daarvan worden ontheven 1 De voorzitter zal het in overweging nemen. De heer v. d. Stok zegt, dat bij de laatste land verhuringvan enkelen aanvraag is gekomen of in 00ü d&m, waarin oon houten pomp is, tlo®0 vervan*?#* mag worden door I potten. i Voortswas gevraagd of 'een sloot mocht worden

Schager Courant | 1916 | | pagina 1