De Oorlog. Overslrooming. B-irgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. uitgesloot, terwijl de gemeente daarvan de halve Koe ten draagt. de koningin in noord-holland. maatregelen te monnikendam. uit purmerend. uit nijkerk. aangespoeld. hoog bezoek. waterland. diefstallen te water. eene hypothesische verklaring van den watersnood. ALLERBEMINNELIJKST. Latere berichten. De capitulatie van Montenegro. sgboori» Ditiaatsta wordt toegestaan. Ten opzichte van het vervangen, van een houten pomp door potten, vindt de voorzitter dat de aan vrager dan voor het inleggen moet zorgen. De ge meente zal dandepotten vergoeden en die blijven dan baar eigendom.) De heer Stammes is er wel voor dat de ge meente de potten betaalt, maar 't leggen moet gebeu ren op aanwijzing van,de commissie voor de landerij en. Er moet vooral gezorgd worden dat de potten diep genoeg liggen. Algemeen goedgevonden. De /heer Wit wijst er op, oat bij de N. Nie- dorpschenbrug gewoonlijk zand tegen het huis van G Modder wordt gelegd. Nu verzoekt Modder, of daar e een zandhok gemaakt mag worden. Het mag op zijn grond staan. j Deheer Wit geeft B.|en W. in overweging opname te doen. De'raad vindt het algemeen goed, een zandhok daar te laten maken.* Deheer Wilken stelt voor een straat bij het Arm huis, uit tebreken en door grintpad te doen vervan gen. I De voorzitter zal daarover met de armvoogden spreken. Hierna sluiting. SLECHTE GRENSBEWAKERS. In den nacht van Zondag op Maandag J.l. tegen cir ca 2 uur, naderde 'n newoner van Lutte (gem. Losser) den aldaar gevestigden Nederlandschen grenspost van-de grenswacht te Oldenzaal met twee pakken op zijn schouders.'De man groette de grens bewakers, die „trouw" op hun -post stonden, en zijn groet werd beantwoord. Ongehinderd ging hij daarop verder in de richting van de grens, toen plotseling twee kommiezen i zijn vrachtje: 50 pond vet en 50 pond rijst, in beslag namen. Procesverbaal volgde, maar de beidel soldaten kregen eveneens pro ces-verbaal als verdacht van'medeplichtigheid. DOOR EEN SCHILDWACHT GEDOOD. Zondagavond half zeven heeft een aan den, spoor wegovergang bij Havenstein wachthebbenden schild wacht, schietende op een voertuig, dat niet stilhield, den 14-jarigen Van der Wolk, uit Ravenstein, doodge schoten. SPEK, VLEESCH EN DARMEN AANGEHOUDEN. Per stoomschepen Rijndam, Noorddam, Nieuw- Amsterdam, Oosterdijk. Noorderdijk en Rotterdam, aangevoerde partijen spek, gezouten vleesch en dar men moeten/alle op order van de Engelsche regeen. voor hetPrijzenhof gebracht worden, ofschoon al deze partijen met goedkeuring van de N. O. T. ver kocht en verladen waren en het spek zelfs grooten- deels voor het Nederlandsche leger bestemd was. Door belanghebbenden werd bij'de N. O. T. en de Engelscheregering daartegen ernstig geprotesteerd, b. wijl de mdewerking van den Amerikaanschen gezant ingeroepen word om dc partijen alsnog vrij te krijge Ondankshet slechte weder en den voortdurenden motregen, heeft de Koningin vandaag opnieuw eenige gedeelten van het overstroomde gebied in oogen- schouw genomen. Om 7,55 vertrok H. M. met den gewonen snel trein naar Alkmaar. Van daar reed de Vorstin, die weer door dezelfde leden der hofhouding vergezeld was als gisteren, in een open hofauto door Scher mer) 'en Deemster en over Schermerhorn en Oost huizen naar Ëdam. Deze polders zijn nog niet onder geloopan en de streek bood daar nog den aanblik vur het welvarendeHollandsche landschap. In Edam werd eerst gestopt voor het stadthuis» waar burgemeester Calkoen de Vorstin ontving. Na bezichtiging van de keeringen door zandzakken in den Zeevangsbinnendijk, begaf H. M. zich naar de Groote Kerk, waar de koeien nog waren. Aan de zeezijde bekeek de Koningin, behalve door den bur- gemeestr, ook begeleid door overste Luden, comman dant van de bezetting, de,beschadigingen en de ver zettingen van den Zeedijk van den Zeevangspolder en van den Zuidpolder. Laatstgenoemde polder staat ge heel blank. j i Over de modderige en glibberige dijken in een voortdurenden motregen zagen de bewoners de Vorst in in een glimmenden regenmantel en met een berg stok gewapnd, wandelen. Aan de peilschaal bij de Edammervaart wees men de Koningin hoe hoog het water had gestaan in den verschrikkingsnacht, namelijk tusschen 28 en 29 deci meter. De dijk| was 35 decimeter hoog, doch ten ge volge van dehevige golven sloeg het water er toch over. J Na haar bezoek aan 'het fort, waarvan de bezet ting zoo goed dienst had gedaan, verliet de Vorstin te 12 uur Edam, in dezelfde motorboot, die gisteren dienst bad gedaan, om naarMarken te gaan; een re serve-motorboot voer mede. Ook nu weer waren de heeren Kerkhoven, Boelen en luitenant ter zee Boeken aan boord van de vaartuigen. Onder luid gejuich verliet de Vorstin het stadje, f Spoedig waren de beide motorbooten 'in het mistig* regenachtige waas, dat bovn de» Zuiderzee hing, in d de richting van Marken verd'wenen. i Tot 1 uur kruisten de booten in de Gouwzee en liepen toen te Marken binnen, in de kleine visscher?- ven, waar de vorstelijke bezoekster werd opge wacht door den burgemeester 'Van het eiland et de wethouders. In, haar zwaren pelsmantel gehuld, de watercucn kap over het hoofd geslagen, 'heeft Hare Majesteit zich toen het eerst te voet begeven naar de KePke- buurt. Te voet! Gelukkigl Wunit sinds Zondag is 't water weer aanmerkelijk gedaald in de graslanden, di zich utstrekkent tusschen de steenen dijkjes, welke de verbinding vormen van de eene werf naarde an dere. Het was niet den eersten keer, dat oiïze Koningin op het merkwaardige eiland kwam. „We hebhen al eens eerder bezoek van haar ge had," vertelde goeiig-vertrouwelijk een oude vis- scher. „Maar dat was in beter tijden. Twintig jaar terug!I Toen ze nog niet gekroond wa3. En toen kwam ze midden in den zomer. En 't huisje van Piet Van Altena heeft ze toen bezocht, want daar waren veel antikiteiten. Daar staat z'n huis." De oude we^s naar de groene luikjes van een houten kluisje. Ach, wat herinneringen moeten 'bij tornze Vorstin zijn opgeweld, toen ze liep over de puinhoopen van al die luchtige woninkjes. Het gelaat van de Ko ningin stond zoo strak, zoo ernstig, toen we Tiaar de woning van den burgemeester zagen' binnengaan, waar zij zich langen tijd heeft onderhouden met de nagelaten familieleden van hen, die in dien vreeselij ken stormnacht den dood door verdrinking vonden in hun wrakke stulpen. En overal, waar de sporen liggen van de ontzetten ellende, heeft de hooge bezoekster gevraagd naar dB geleden schade; heeft zij langen tijd gesproken met de getrofenen-1 t Vijf kwartier ruim heeft de Koningin rondgeloo- I pen'over wat eens op de Kerkebuurt aardige huisjes waren en'mooie winkeltjes, i Toen heeft Hare Majesteit zich in een jol naar ïfe verst gelegen Moeniswerf laten roeien om ook daar in oogenschouw te nemen 'wat de ziedende zee aan stukken en brokken sloeg en totafil verwoestte. Te 4 uur 10 verliet Hare Majesteit helt'eiland we der met de DordL BEGRAFENIS SLACHTOFFERS. Op Marken is, eenige uren voordat Ide Koningin aan wal stapte, een droeve plechtigheid vervuld. In den grauwen morgen, onder een vaalgrijzen hemel, waaruit het water neerstortte, zijn elf slachtoffers van da zestien, die het noodweer eischte, ten grave gedragen. Stil en bleek hebben de eilandbewoners gestaan bij de klein leeszaa', weMke als lijkenhuis was ingericht; toen zijn ze gegaan naar hetv lakbij gelegen kerkje, waarineen lijkdienst werd gehouden door dominee Klon p, die 'diep ontroerd den kansel was bestegen, nadat door militairen, allen eilandbewoners, 1de lijkk kisten in het bedehuis waren neergezet. En toen zij daar waren geplaatst, sprak de voorganger woorden van troost en berusting. Toendeze dienst was geëindigd, zijn de kisten, weer uitgedragen en neergezet in 1 ooten; andere booten volgden, waarin de predikant en de naaste familiele den deer sJachoffers platats namen. Want een groote aantal personen durfde men tniet 'toe te laten op den doodenakker, die oprijst uit het water. Er werd ge vreesd voorverzakking van dazen kleinen heuvel, die wellicht reeös door de spoelende golven reeds was ondermijnd. Zoo bleven de Markers op hun werf diei naargeastigen, stoetstaan naoogen en de booten gle den over de verdronken weilanden, waar de kinderen van Stoker en al die anderen in better dagen hadden gespeeld, gewandeld en gewerkt. Het voornemen bestaat, van Monnikendam een af zonderlijken polder te maken door afdamming van d bruggen over de vestingsingels. Heteelfde is ook bij den watersnood van 1825 geschied. Dinsdagmorgen was 'het water opnieuw gestegen. De Wormer en de Zeevang zijn nog behouden. Op de markt te Puroterend was heden vroeg zeer wei nig aanbod, maar er waren veel boeren, vooral uit d Beemster gekomen in de'hoop koopjes te halen, i uit eemland. De waterstand in de polders van Eemland 'is da lende. Daardoor is de aan de dijken aangerichte sclu de beterte overzien. Langs den Eemschen dijk is een aantal waaien (gaten) ontstaan. Bunschoten, Sr a-ken burg, en Hi ogland zijn weder uit hun isolement ver lost. Deze dorpen zijn,, zij het dus ook met moeite, tt bereiken en worden van uit Amersfoort en Baarn van levensmiddelen voorzien. De Spakenburger-visscher8vloot heeft veel schade geleden. Enkele schuiten waren door den hoogen vloed op de huizen gedreven en hebben deze deer- lijk gehavend. Sinds Zondagavond elf uur zit Nijkerk zonder gas verlichting. De nog aanwezige voorraad steenkolen is meer dan noodig om de waterleidingk in gang te hou den. Trouwens, de waterleverantie is reeds beperkt Met belangstelling ziet men de uitkomst 'tegemoet van het onderzoek der ovens, die door den storm tot mansh ogte onder water werden gezet. In de Lemmer binnengekomen schippers rappor teeren op zee ,'versohillende voorwerpen te hebben zien drijven. Eenige visschers zijn daarop uitgezeild brachten o. m. binnen een huisorgel, banken, tafels, wTakhout en 19 vaten petroleum. De minister van landbouw, nijverheid en handel, de beer Poethun a, vergezeld van den directeur-ge neraal van den landbouw, den heer Van Hoek, den in specteur van den landbouw, den heer Lohnis, en den inspecteur van het veeartsenijkunde# staatstoezicht, dr. RemmeJts, heeft een bezoek gebracht aan de door den watersnood getroffen veestreken van Noord Holland. De vice-president van den Raad van State, jnr. dr. van Leeuwen, vroeger commissaris der Koningin in Noord-Holland, heeft eveneens de in die provincie door den watersnood geteisterde streken bezocht. geen, gas. De gasfabriek te Oonstzaan kan geen gas meer lederen. 1 j Geheel Oostzaan zit in donker. Hier en daar brandt een petroleumlamp. j Heel Waterland is nu in laat: Hetwater wast, het'land verdrast; Met waterlanders in zijn oogen Wordt Waterlander burgers gast, Tast, burger 11 tast in lade en kast Enhalp zijn land en tranen drogen 1 B. FADDEGON. Inbraken en diefstallen hebben op de verlaten boev ven in Waterland plaats. Te Schellingwoude is op de hoeve vaniemand, die met zijn gezin gevlucht is, in gebroken. Te itdam is de boerderij van H. Pronk leef geplunderd, terwijl ook te Ransdorp voorwerpen ver mist worden. Om die rooftochten tegen te gaan, is een nachtpatrouilledienst te water ingesteld. De dor pen worden bewaakt door rondvarende' rijksveld wachters en burgers. De „Daily Mail" schrijft, dat J. J. Shaw, van het West-Bromwich Observatorium, verband zoekt tus schen de vier volgende verschijnselen: le. Aardschokken in de Midiands. 2a. Groote aardverschuiving in het Rhymney-aal in Zuid-Wales. i 3e. Overstroomingen van. rivieren, ien doorbraak van de oevers van het Grand Canal in Ieiland; 4e. De overstroomingen in Nederland. Shaw wijst er op, dat er Donderdag jl. drie aard- schokkenwerden waargenomen, wier centrum van in tensiteit vermoedelijk in Oost-Indië lag. 'Het is zeer wel mogelijk, dat er verband bestaat tusschen de vier genoemde gebeurtenissen, want het is bekend, d aardschokken in een deel van de wereld, schokken in andere doelen, ten gevolge hebben, wat aan, een verst ring van 't zuiver evenwicht der aardbol moet toe geschreven worden. Een allerbeminnelijkste opmerking, ven groote menschlievendheid en nog grooter gevoel van mede lijden blijk gevend, vinden wij in da „Daily Mailt beruchte Engelsche Jingo-blad: ..Afdoender dan de maatregelen van de Nederland sche regeering 'ep de zorgvuldigheid van de Neder landsche douane-ambtenaren, zullen de groote over— stroon'ingen in Nederland zijn, voor het voorkomen van het invoeren van vet en vleesch naar Duitsch - land. Bet vernietigen van duizenden stuks runderen en schapen, te zanier met de groote schade aan lan den'en toegebracht, zal tijdelijk een einde maken aa' de Werkzaamheid van Nederlandsche smokkelaars van levensmiddelen." Do eemeane toestand van hfet overstroomde Wa terland is onveranderd. Geen verbetering, geen verslechtering. Krachtige maatregelen tot versterking van water- keeringen worden allerwege genomen. Evenens is ons heele land in de weer om 'financieelen en andere steun te verleenen. - IN AMSTERDAM is de verzorging van de gevluchte melischrnen ie geredde vee een vraagstuk, dat veler goede zor gen eischt. De intocht van dakloozen, van allee be roofd, doet herinneren aan den droeven mtocnt aei Belgische vluchtelingen. Hoe uitgebreid deze verzorgingskwestie is, leert ons het volgende:' In het geheel'had de commissie tot Dinsdagavond! ongeveer 8000 stuks vee uit Noord-Holiand „verwerk* Voorts een honderdtal paarden. Tot dus<\ er zijn de beesten meest alle gestald in de onmiddellijke nabij heid van Amsterdam; op het terrein bij de Super- .phosphaatfabriek staan er ongeveer 450, in he(t Sta dion eenige honderden, en zoo ook in het Abattoir. Ii het kamp aan den Laanweg over het IJ zijn eenige duizenden schapen verzameld. Daar de toevloed vair vee uit het ondergeloopen land echter nog altijd niet ophoudt, zullen er nu rtansporten vertrekken naar den Haarlenunermeerpolder, Diemerbrug. enz. 1 is ook veel pluimgedierte aangevoerd u;t Landsmeer Het laatste is ondergebracht in het Asyl voor Nood lijdende dieren aan de Spaarndamn ersti aat. Uit Landsmeer werden niet minder dan zesduizend stuks eenden en kippen aangebracht. Het asyl voor nood lijdende dieren heeft zich over deze gevleugelde slacht offers ontvermd, evenals over de honden en katten, die naar de hoofdstad werden gebracht. Het vervoer der beesten geschiedt met behulp van de landstormtroepen, die op het vroegere E.N.T.O.S. terrein gehuisvest zijn. NIJPEND HOOI- EN STROOGEBREK. Er heerscht voor de voeding en ligging der gevluchte koeien in Amsterdam nijpend gebrek aan hooi en stroo. In telegrafische opdracht van het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw, verzoekt de secre taris der afd. Schagen allen landbouwers, die nooi of stroo beschikbaar hebben, zich direct bij hem aan te melden, met vermelding van beschikbare hoeveelheid en tegen welken prijs. Ieder helpe in dezel EEN BEROEP OP DE LANDBOUWERS. Aan de besturen der Provinciale en Gewestelijke Landbouwvereenigingen, maatschappijen en -bonden is door het Bestuur van het Ned. La ndbou w-Comité eene krachtige oproeping gezonden, speciaal tot de land bouwers en veehouders gericht, om financieele en an dere steun ten behoeve van hun geruïneerde vakgenoo- ten. KONINKLIJK BEZOEK. Heden bezocht H. M. de Koningin ook den over stroomden Anna Paulownapolder. Vanaf Oudesluis werd de tocht gedaan per motorboot over het overstroomde land. De doorbraak aan de Ewijcksluis werd bezichtigd, Kleine Sluis bezocht, te Oudesluis de vluchtelingen toe gesproken. H. M. bezocht ook de Wieringerwaard, waar even eens de vluchtelingen een bemoedigend woord van de hooge bezoekster ontvingen. Morgen deelen we van het hooge bezoek meer mede. MINISTERIEEL BEZOEK. De Minister van Waterstaat, dr. Lely, begaf zich he denochtend, vergezeld van den Inspecteur-Generaal van s Rijks Waterstaat, den hoer Worünan, naar den Anna Paulownapolder om aldaar de doorbraak in oogen schouw te nemen. Hdbla. ZUIDERWOUDE. Militairen en burgers hebben gisteren uit Zuiderwoude niet minder dan 450 koeien gered. In de kerk stonden nog twee paarden. Al het vee dat hier in nood ver keerde, is thans gered. Op vier boerderijen, die op eilandjes slaan, bevinden zich nog 125 stuks vee. Ge tracht zou worden die heden te redden. VVATERLEVERING AAN HET BEDREIGDE GE BIED. Dank zij de maatregelen, door de directie der Am- sterdamsche waterleidingen genomen, is sinds Maan dagmorgen aan Marken, Volendam en Purmerend water geleverd. In verschillende transporten, bestaande uit iwee schuiten, elk bevattende 45.000 liter, is het water derwaarts gebracht. De distributie berust bij de ge meentebesturen. Met de waterlevering op deze wijze wordt voortgegaan. Schellingwoude kan net wa|r uit Nieuwendam betrekken, dat naar men weet, evftheens door Amsterdam (geleverd -wordt. De stadsreiniging heeft twee sproeiwagens ter beschikking gestéld voor verdee ling van het water. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verihht In den morgen van den 19en Januari1916. medegedeeld door het Koninklijk deleorologisrii Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand boven 770. te Zuid-Dultsch- land laagste barometerstand 750.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 20 Januari. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Nevelig tot zwaarbewolk later waar schijnlijk weer regen, Aanvankelijk iets k Ier. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 15 tot 18 Januari 1916. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Christiaan Oort en Reinentje Vries. ROOMSCH-KATH. SCHOOL Op 15 Januari telde de R.-E School alhier 124 leerlingen, tegen 118 in 1915. Van deze 124 waren 19 afkomstig uit de gemeenten St. Maarten, Zijpe en Wieringerwaard. De herhalingschool aan de R.-K. school wordt bezocht door 16 leerlingen. EEN MOOI VOORBEELD. De verpleegden in het Oude Mannen- en v rouwen- huis alhier hebben onder elkaar een collecte gehouden, ten bate van de, noodlijdenden der overstrooming. hen bedrag van f 4.25 werd bijeengebracht. PURMEREND, 18 Januari 1916. 44 Stapels kleine kaas f 67.50 a 70, geen boter. 171 Runderen, waaronder 92 vette en 3 stieren. Vette, matig, 75 a 100 cent per K.G. 5 Paarden f 130 a 240. 7 Kal veren, vette. 89 Nuchtere kalveren f 14 a 33 vlug. 193 Vette varkens 76 a 86 ct. per K.G.. vlug. 38 Magere varkens f 25 a 35, matig. 42 Biggen f 12 a 16. matig. 274 Schapen en lammeren. Vette, matig, f 32 a 54. Lammeren, matig, f 27 a 39. 12 Zak peren f 1.25 a 1.50, 45 Zak appelen f 1.65 a 2. Kipeieren 6Vj a 7 cent. NOORDSCH AR WOUDE Roode kool f 1.40 a 7, gele kool f 1.20 a 16.10. Deensche witte kool f 1.70 a 11, wortelen f 1.60 a 2. •ove uien f 5 a 5.10. Deensche witte kool per wagon 400 a 486. BROEK OP LANGENDLJK. Maandag. 700 Roode kool f 1.20 a 6.40, 7100 gele kool f 2 a 12.50. 1 wagon gele kool f 594. 25 baal uien f 5.20. Dinsdag. 1500 Bloemkool f 5 a 5.60, 6600 gele kool f 2.60 a 8.20, 100 zak gele kool f 2.66, Woensdag. 900 Bloemkool f 5.50 a 7. J200 gele kool f 2.50 a 8.40. De miliciens, die in 1910 naar de landweer zijn overgegaan, gaan 28 Januari a.s. met onbepaald verlof naar huis. ST. MAARTEN Zondagavond voerde de Meisjesclub" alhier, ten huize van den beer J. Schermerhorn op, de operette van „Roza, de schoone slaapster", met het tooneelstukje in 2 bedrijven,,Het Zwartje". De izaal was tamelijk goed bezet en velen zullen, ook iweer evenals het vorige jaar, van het kinderlijk edoe op het tooneel genoten hebben. Een gezellig >al tot laat in den nacht volgde hierna. OUDKAR PEL Ten lokaio van den hoer A. Swager alhier verga- aderde j.l. Dinsdagavond de afd. Oudkarspel—Noord- scharwoude van aen Bond voor Staatspensionneering. Medegedeeld werd, dat besloten is voor de propa ganda half Februari een vergadering te houden Jen okale van den heer Stam te Noorascharwoude, met den heer Ds. IDamsté van Dirkshorn als sprekeren er. Voorts voor alleen leden. WEENEN, 18 Januari. De „Neue Freie Pressc" be vat de volgende authentieke mededeelingen over de on derhandelingen met Montenegro. Onder de wapens, die Montenegro moet neerleggen, behooren alle moderne vuurwapens in den geest der sche troepen zullen in groote afdeelingen samenkomen en de wapens letterlijk moeten afleggen. De controle voor het afleggen der wapens bestaat daarin, dat onze troepen een strategische boschjacht beginner., zoodat ge heel Montenegro als een groot bosch wordt beschouwd, dat in zijn gÉheele breedte wordt afgezocht, opdat niet hier of daaï benden overblijven, die op eigen ge legenheid guerilla voeren. Daarna zal de mannelijke, tot wapendragen in staat zijnde bevolking, naar bepaalde plaatsen worden ge bracht, wat waarschijnlijk tot een hooge leeftijdsgrens noodig zal zijn. De Montenegrijnsche vrouwen hebben zoowel als combattanten als bij den etappedienst aan den oorlog deelgenomen. Tot de onvoorwaardelijke neerlegging der wapens behoort ook de overgave aan de Oostenrijk'srs van alle steden en plaatsen en van alle verkeersmid leien, voor namelijk de spoorwegen. ROME, 18 Jan. De feiten betreffende den toestand van Montenegro waren hier al sedert twee maanden bij welingelichte personen bekend. Popowitsj, consul van Montenegro te Rome. verklaart, dat Koning Nicolaas een proclamatie aan zijn volk heeft uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat de quaestie was: overgave of ondergang. De voorwaarde voor de overeenkomst zijn dat Mon tenegro den Lowtsjen afstaat in ruil voor oen haven aan de Adriatische Zee en de onafhankelijkheid. ZiJPE. Wij vernemen, dat op Donderdag a.s„ des napnddags ten 2 uur, een spoedeischende vergadering van iloold- ingelanden van Zijpe en Hazepolder zal worden ge houden. Alhier overleed de heer S. den Das, sinds jaren wethouder dezer gemeente. PROVINCIALE STATEN. J In 1916 zal eene verkiezing voor een deel der Pro vinciale Staten plaats hebben. Aftredende heeren zijn in de districten van Hollands Noorderkwartier de tl6CT6Q District Helder: G. J. O. D. Dikkers, TexeL, E. J. Bok, Helder: district Alkmaar: Jhr. Mr. H. Gevers, Heemskerk; district Zaandam: B. W. Binnendijk, Wormerveer, J. E W. Duijs. Zaandam; district Enkhuizen; N. Sluis Pz„ Enkhuizen, P. Bos, Hoorn; district Hoorn: J. Winkel, Medemblik; district Purmerend: J. Koopman, Beemster. J. Wild schut te Jisp; district Edam: J. Korthals Altes, Zandvoort; district Schagen: J. Zijp Hz., Wieringerwaard; K. Breebaart Jz. te. Winkel. VERGIFTIGING. De vorige week stak de onderwijzeres, mej. Karsse- band, te Delft, zich mei een naald in .den vinger, ten gevolge daarvan kreeg zij bloedvergiftiging en is Maandag onder hevig lijden daaraan bezweken! NIEUWJAARSPRET(?) Men schrijft uit Steenwijkerwold: De heer J. ten Wolde, iemand die jaren lang in Indië een goede betrekking bekleedde en die thans, sedert ongeveer een jaar, bij een ver familielid te Onna thuis is, kwam gisternacht, overdekt met wonden, bij den nabij wonenden spoorwegwachter W. Bone vluch ten. In verband hiermede verluidt hn' volgende Ten W. was met zijn huisgenooten A. van Dijk, diens vrouw en haar vader W. van Luik op Nieuwjaarsvisite, welke visites in die streken gedurende de geheelé maand Januari gehouden worden, geweest. Na de thuiskomst, ongeveer drie uur in den nacht, is er een hobgloopende twist ontstaan. Van D. en Van L. moeten toen, de den heer Groot als voordra; veq eer pre Voorts half Maart een rlbeïg wordt als bestuurslid herkozen; in de plaats van de heeren F. Butter (bedankt' en J. Meeldijk (niet herkiesbaar) de heeren Chr. Olthoff en P. J. JKat. Uit de mekening, welke door de heeren Visser en Butter accoord wordt bevonden, blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen f 142.38!/», de uitgaven f 140.02, batig saldo dus f 2.361/2. Hierop werd door den secretaris het jaarverslag uit gebracht, alsmede het verslag van de algemeene vergade ring, waarvoor dank wordt gezegd. Aansluiting bij de federatie Alkmaar wordt aangehou den. ST. MAARTENSBRUG In de Dinsdagavond gehouden bestuursvergadering van de rederijkerskamer „Onderneming" alhier, werd besloten om het batig saldo van de uitvoering op Zondag 23 dezer beschikbaar te stellen voor de noodlijdenden van de ramp te Anna Paulowna. Wij hopen, dat dit flinke besluit bij vele vereenigingen navolging zal vin den en dat de opkomst a.s. Zondag zoodanig ma zijn, dat er een groot bedrag kan worden afgezond voor de slachtoffers van deze vreeselijke ramp. LANGEREIS. Het Nut Vriendenkring" alhier hield in het café van den heer P. Vis op Dinsdagavond 18 Januari een feestavond met dames. De voorzitter, de heer Verhoe ven. opende de bijeenkomst, waarna met de afwerking van het rijkvoorziene programma werd begonnen, dat een heel prettigen en gezelligen avond aan de bezoe kers verschafte. SCH 4GERBRUG. De veiling van gisteren van de onroerende goederen van wijlen den heer Jb. Tromp, had den volgenden uitslag: Huis met 4.21.70 H.A, weiland, gemijnd door den heer E. Rentenaar voor f 6300. Huis met erf en weiland, „De blauwe Kamer", groot 1.38.61 H.A., koo- per de heer Adam Schrieken voor f 2060 WARMENHUIZEN. Op Zondag 23 Januari zal hier een mooi concert den iiden behaalde, zal namelijk zingen. telt 60 leden. De dames Kitty Blom (viool) en G. M. G. C. Blom (piano) verleenen hare médewerking. BREEZAND Metn verzoekt ons, mode te deelen, dat w< ernstigen toestand, de uitvoering van de muzi<_ ging ,,Concordia a.s. Zondag niet doorgaat WIT RINGEN. Tengevolge van de treurige watersnood in Anna Pau lowna, ondervindt de postdienst alhier veel vertraging. Zondag één keer diensq Maandag ook éen keer en dan gaat alles nog men moeilijkheden gepaard. De Poft' van Maandag is vanaf Medemblik gekomen en zal thans voortaan, zoolang Anna Paulowna geïsoleerd n**'

Schager Courant | 1916 | | pagina 2