J. STUURMAN, Kapper Dames! De Ramp in Anna Paulowna. DONDERDAG 27 JANUARI 1916. 39ste Jaargang. No 3733. Staatsloterij. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Overstroomingsgevaar. Bewaart Uw uitgevallen haar, er worden alle soorten haarwerken van vervaardigd. Bij aflevering Yan haarwerk gratis Kappen. LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. breezand Anna Paulowna. SCHAKER Altmul Niens- COURANT. Aüïcrtcntis- LuttniHil Dit blad versohijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor en ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f085; ADVERTENTIEN van 1 per post f 1.-. Losse nummers 6 cent tot 5 regels met inbegip van bewijeno. t 0.35, iedere regel meer 6 ct. Groote lett. worden naar plaatsr. berek Laat ons nu even nagaan wat er in 1825 gebeurde. Op den 4en Februari, onder een hevige storm, met een zeewaterstand van 2.35 M boven AP. brak in den zeedijk bij Durgerdam een daar aange brachte steenen beer oi keermuur door, waarbij een gat ontstond van 125 M lang en ongeveer 30 M diepdat was bij het Keijnselmeer. Waterland liep spoedig geheel onder, 's Avonds van dien dag gin gen de sluisdeuren van het Noordhollandsch Kanaal te Purmerend, die daar het water uit het andere groote deel van het Kanaal (dus Schermerboezem) moeten keeren, door den aandrang van het over- stroomingswater open en liep het met geweld ver der, waarbij Purmerend gedeeltelijk en Monniken dam geheel overstroomd werd met den Katwou- derpolder en den Zuidpolder erbij. In den morgen die daar op volgde, kwam het water bij Edam en kort daarna overstroomde de Zeevang. De Beemsterringsloot (Schermerboezem) was intusschen steeds gewassen, waardoor het water in den Beetskoog liep en gelukkig tegen den Westfrieschen binnendijk te Oudendijk en Avenhorn bleef staan. Dat was toen den 6en Februari. Den anderen kant uit ging het niet beter. De doorbraak van den zeedijk haa plaats gehad des namiddags te half vier uur en des avonds te 11 uur kwam het te Landsmeer en klom daar tot 1.26 M boven het winterpeil. Den volgenden morgen, 5Febr.,liepde Luiendijk over en overstroomde de Oostzanerpolder. Des middags daarop liep het water vandaar over den Schinkeldijk in de Zaan en des avonds ten 8 uur liep de Lagedijk langs het westen van de Zaan over, bij prachtig stil weer en overstroomde de Westzanerpolder, daarna de Assendelverpolder en Kromfnenie, en eindelijk bleet het water staan tegen de hooggelegen gronden bij Uitgeest. Het water iri de Zaan steeg intusschen zoo snel, dat nog op denzelfden dag de Ringsloot tusschen de Wijde en Enge Wormer tot boven volliep en des morgens op den 6en Feqruari de dijk van de Enge Wormer doorbrak en ook Wormer, Jisp en Neck overstroomde, waar het water tot 7 Februari 's morgens 10 uur bleef wassen. Ook de dijk van de Wijde Wormer was reeds den vorigen dag, 6 Februari, doorgebroken, waardoor de polder overstroomde, gelijk met de Schaalsmeer. Het Schermereiland (tusschen Beemster en Scher mer) bleef met veel moeite behouden. Indien het weder den 3en Februari niet stil was feworden en den volgenden dag niet een betrek- eüjk kalme zuidenwind het water van den wal had gedreven, zou de overstrooming zich hebben kunnen uitstrekken tot Alkmaar en Omstreken. Zoo wordt ons de vreeselijke gebeurtenis van 1825 door geloofwaardige personen beschreven. En nu bijna eene eeuw later doet zich het opmerkelijke verschijnsel voor, dat er weer- een Luiendijkje ol lieverhet zelfde Luiendijkje het overstroomingswater niet heeft kunnen keeren en weer is het zeewater van binnen tot aan de Zaan gekomen over den Oostzanerpolder heen. Men is beducht voor inbraak en overloopen van den dijk tegen den Westzaner polder en wie weet hoeveel angstvallige blikken er geworpen worden op de Zaan, waarvan nauwlettend wordt opgenomen, hoeveel centimeters daar het water rijst of daalt. „Te Landsmeer staat het water 10 c.M. hooger dan in 18251" hoort men zeggen, 10 dagen na de door braak van den zeedijk du Uitdam. „Men vreest nog om het behoud van de Wijde Wormer", leest een ander. Dat is nu, 90 jaar na de groote ramp en dan nog wel eerst nadat die ramp zich ten tweede male Voordoet. Zoo ver van de zee en nog niet veilig, nu nog nietl Of er dan nooit gedacht is aan middelen om het overstroomingsgebied, in geval van doorbraak ergens aan den zeedijk te beperken? O jal Maar denken en doen zijn twee, zooals men weet, en raadgevingen, al zijn ze nog zoo goed, worden niet altijd opgevolgd, ook niet door hen, die in hun kwaliteit als Hoofd ingeland van eenig waterschaps bestuur meer en grooter verantwoordelijkheid op zich hebben genomen, dan zij misschien zelf heb ben gemeend, vooral in onze dagen van rampspoed en ellende onder de bevolking van het platteland komt dat, helaas 1 uit In dezen tijd van overspan ning en verklaarbaren wrevel onder de slachtoffers van den watersnood in het boerenland, is er gele- gonheid om valsche verdachtmaking te koesteren en valsche beschuldigingen te uiten en te over drijven, zeker. Maar er moest toch niet gezegd kunnen worden, dat er sluisdeuren waren, die mei tegen de slagdrempels sloten en schotbalken die niet in de sleuven pasten, toen ze noodwendig ge bruikt moesten worden 1 Dat is erger dan allerlei beschrijvingen van staaltjes over zorgeloosheid bij sommige personen, waarmee courantenberichten nu en aan worden geïllustreerd, hoezeer ook soms terecht Doch ter zake. Reeds in 1452 vaardigde Filips van Bourgondië, Graaf van Holland een Devel uit, dat men voortaan bij het bedijken van buitengronden, de oude dijken niet mocht slechten maar ze moést laten liggen om als slaperdijken te dienen, achter de nieuwe dijken, terbescherming van de binnengelegen landen. Der gelijke verbodsbepalingen vindt men meer in de geschiedenis van ons waterschapswezen. Hierboven is gesproken over de onvoldoende waterkeering in West-Friesland, n.L de Langereis- dijk. na de overstrooming van 1675. Welnu bij overeenkomst tusschen Geestmer- ambacht en Schager- en Niedorper Koggen in 1889 is bepaald, dat wanneer er gelegenheid mocht kun nen gevonden worden, om aan eenige brug op Kaaksmaatsboezem (hier de ringsloot om den Heer- V.Fgowsard) tusschen Veenhuizen en den Huigen- aijk dij Alkmaar, sluisdeuren of schotbalken aan te Geestmerambacht dit zal kunnen doen a i bchager- en Niedorper Koggen daarbij B/w in Sie^he^nd^ud^11 d°Ch nktS J*eUlg* er dns toen gedacht aan overstroomings- gevaar, doch daar bleef het bij. in i731 ontdekte men met schrik de vernieling van het houtwerk aan onze zeedijken door de paal worm, waarbij de dijken op onrustbarende wijze waren ondermijnd. Toen zijn de buitendijken van steenglooiïngen voorzien geworden. En ook toen was er iemand, die aankwam met een plan, om bij mogelijke doorbraak het overstroomingswater bin nen te keeren. Mr. Zacharius l'Epie stelde aan de toenmalige dijkgraven van Drechterland voor om te verhoogen en te verzwaren: 1. den Zwaagdijk en het Keern tusschen Wervershoof en Hoorn, 2. den Zomerdijk tusschen Wognum en Wadwai, in verbinding met den Toffekijksdijk en den Lagedijk bij Spanbroek tot op de korte Langereis en 3 den weg van Zwaagdijk naar het Medemblikker Tolhek te Hoogkarspel, dien weg zuidwaarts door te trek- ken|tot|op de Wijzend en langs de geheele Wijzend eene waterkeering te bouwen tot op den West- Friesche dijk aan de bocht buiten Broekerhaven. Dit werk zou dus een groot|deel van West-Fries land beveiligen door afsluiting met btnnendijken. Van grooteren omvang was het plan, dat aange wezen is door Jh-i. Mr. Schorer, vroeger Commis saris der Koningin in Noord-Holland, in zijn wel bekend werk: „Profillen van Noord-Holland In dat boek schrijft Jhr. Schorer, de man, van wien een hoofdambtenaarivanfcden Waterstaat ge tuigde, dat hij van waterschapszaken ontzettend veel wist en goed wist, dat onze binnendijken in onvoldoenden staat zijn om water te keeren bij doorbraak ergens van onze^zeedijken, en hij toont dit ten duidelijkste aan. Ter beveiliging van ons polderland en ter beper king van het overstroomingsgebied geeft hij in overweging de volgende verbeteringen aan te bren gen aan reedS bestaande werken en andere werken uit te voeren. 1. Versterking van de Westeindersluis aan den Anna Paulownapolder door hooge waterkeerende ebdeuren, wakende tot 2ü0 M. A.P. 2. Vernooging van de ringdijken om Berkmeer en Heerhugowaard (zie hiervoor) tot ten minste 0.62 AL boven A.P. en het maken van eene keersluis onder de brug over de ringvaart te Rustenburg, gelijk aan de Mallegatsluis. 3. Het maken van eene waterkeering in de Beem ster ringsloot tusschen den Westfrieschen binnen dijk aan het Westeinde van Oudendijk en den Beemsterdijk aldaar, welke keersluis zou moeten waken tegen het zuiden ter hoogte*van 1 M. of 1.25 boven A.P. en eenzelfde keersluis in de Beem ster ringsloot of het Kanaal even ten Westen van Purmerend. 4. Verhooging van den Nekkerstraatweg, van de waterkeering van Purmerland tegen de ringvaart van de Wijde Wormer, van den dijk van de Wijde Wormer langs den Oostzaner polder, van den Oost- zanerpolderdijk langs de Braaksloot en van den dijk tegen het oosten van de Zaan tot op den Hoogen- dam te Zaandam, alles ter hoogte van 1.25 boven AJP. Door de waterkeeringen onder No. 3 en 4 zou dus de verspreiding van het overstroomingswater door den Schermerboezem belet kunnen worden: een groot gevaarte minder. Maar dat alles is er nog niet Of het er komen zal en wanneer? We mogen wel zeggen: dank zij de mobilisatie, is er werkvolk dag en nacht in de weer en helpt wat er te helpen is. En, dank zij de bijzonder gun stige weersgesteldheid kan er veel gered worden. Maar opnieuw is gebleken, dat dijk- en polder besturen een duren plicht hebben te vervullen, waarbij verwaarloozing de schroomelijkste gevolgen kan hebben. Laat ous hopen, dat er middelen gevonden worden, waardoor het overstroomingsgevaar zoo van buiten als van binnen weldra tot veel engere grenzen zal zijn teruggebracht, dan er nog altijd bestaan. Barsingernorn. P. SCHÜITEMAKER Jr. BRBSZAM». Onder leiding van een der firmanten v. Zanten, was gistermiddag in de zaal van den heer G. Borst een vergadering van eigenaars van gronden en huizen, ge legen in den Anna Paulownapolder ten Noordwesten van de Zandvaart. Het doel was de handteekening van deze Sersonen te winnen, die zich daarmede verbonden, tot et bijdragen in de kosten die gemaakt zijn en zullen worden voor de bedijking vanaf de spoordijk langs de Zandvaart tot den Zuiderzeedijk. Ieder die teekent, en men is natuurlijk zedelijk verplicht dit allen te doen, betaalt, naar het aantal of het deel bunders, wat hij bezit. Elke f 1000, waar een huis op wordt geschat, wordt gelijk gesteld met een halven bunder grond. Het doel is het dijkje langs de Zandvaart van den zeedijk tot de eerste kromming van boven 3 M. breed te maken, het tweede stuk 4 M. en van het Ealgkanaal tot den spoordijk 2 M. Van de stortgronden aan het Balgkanaal (eigendom van den polder) kan de benoo- digde grond gehaald worden en verder hoopt men die uit de vaart te kunnen krijgen, die daarvoor droogge malen zal worden. Enkelen van de vergadering zijn bang, dat een nieuwe vloed toch nog het gespaarde land zal overstroomen en men dan kosten voor niets gemaakt heeft en die dan ook niet opgebracht kunnen worden. Maar met het werken hoopt men dit juist te voorkomen en dit mag dus geen reden zijn om niet tot de werkzaamheden te komen. Anderen willen het dijkje hooger hebben, doch de heer Van Zanten meent, dat men nu maar eerst met den genoemden grondslag moet beginnen, dan kan de dijk later nog altijd worden verzwaard. De weg langs de Krommetocht wil men van Sipman tot het Balgkanaal IV» voet hooger maken en daar de wegen in dit deel van den Westpolder thans boven water uit steken, hoopt men dit droog te kunnen malen. De heer Van Haaften vraagt of er al een beraming is gemaakt of gemaakt kan worden, waarop de heer Van Zanten zegt, dat dit onmogelijk is, daar er o.a. ook manschappen van de Genie voor werkzaam zijn. Maar hij hoopt, dat de kosten zoo hoog niet zullen loopen. Het gaat over een stuk van 340 H.A. en de kosten op een f 10 per bunder geschat, geeft al een som f 3400, waarvoor men al heel wat doen kan. van nen De heer Adriaanse die niet willen vraagt nog of men de perso- teekenen, daartoe zou kunnen verplichten. De heer Van Zanten echter hoopt, dat, waar het toch eigenbelang geldt, dit niet voor zal komen. Het voordeel boven water te zitten is zoo reus achtig groot, dat niet eens gepraat moest worden, maar alleen Bink aangepakt. Wie bang is later de kosten niet t rellen kunnen ntlaieu, onkL.1 men veel L;-. op zijn goederen heeft, wordt aangeraden te iïnoimoe ren of eventueel de geldschieters mee willen dragen in de kosten. De vergadering is van oordeel, dat met de werkzaam heden begonnen moet worden en waar die al begon nen zijn met kracht moeten worden voortgezet. De voorioopige commissie wordt in z'n geheel vast benoemd en daaraan toegevoegd de heer M. Kranen burg. Nadat de vergadering gesloten werd, met dank voor de medewerking der aanwezigen, worden de lijsten ter onderteekening aangeboden, die ook aan de niet- aanwezigen zullen gepresenteerd worden. Gistermiddag vergaderden in het café van den heer List aan de Molenvaart de ingelanden ten Westen van den Spoordijk, om middelen te bespreken, teneinde het binnen- en drangwater kwijt te worden. De heer A. de Graaf opende met welkom de goed bezochte vergadering en hoopte, dat de besprekingen mochten lijden tot het resultaat, dat dit deel van het water bevrijd mag blijven. Hij deelt mee, dat Maan dag hier enkele hoeren bijeen zijn gekomen om midde len te bespreken omi dit deel door middel van centri- fugaalpompen boven water te houden. Gevreesd werd, dat het Polderbestuur er tegen zou zijn. omdat het wellicht vreesde, dat daardoor de mis schien lager gelegen streken onder water zouden ge raken. Besloten werd op die bijeenkomst van 7 a 800 H.A. het water uit te malen en daartoe werden voorloop ig eenige zaken geregeld. Verschillende meeningen werden geopperd o.a. om een noodwet te maken, waardoor ieder verplicht werd naar eigendom bij te dragen. Dit was echter een te lange weg. Anderen beweerden, dat het Polderbestuur verplicht was, het overtollige water uit te malen, waar voor betaalde men anders polderiastenï In den grond' had?den dezen gelijk. Men moet echter de omstandig heden in het oog houden en dan kan wel eens blijken, dat iemand niet altijd aan zijn verplichtingen kan voldoen. Besloten werd, zoo mogelijk eenparig op te treden en te doen, alsof het ging voor eigen rekening. Daartoe zijn lijsten gepresenteerd en de uitkomst daarvan is niet in alle opzichten bevredigend. Echter moet daar ter stond bijgevoegd worden, dat niet alle eigenaars en ge bruikers in den korten tijd te bereiken waren. Aangekocht is reeds een centrifugaalpomp met een capaciteit van 400 kub. M. per uur tegen een prijs van 600. In de 2e plaats is msn 'n verbinding ge treden met den heer Wissekerke en dcz<ï -as als steeds zoo bereidwillig en meewerkend mogelijk. De heer Bijvoet ve-moedt, dat voor meer da" 10<V) H.A. geleek end is. Pakken we aan, dan zijn we van het water bevrijd, doem we dit niet, dan kunnen we er nog wel drie maanden last van hebben. Voor vele hoofden zullen de kosten niet zoo hoog loopen. De heer C. Smit vreest, dat de spoordijk veel zal ver zwakken, wanneer we het water aan den westkant gaan wegmalen. De heer De Graaf antwoordt, dat daarover met de ingenieurs gesproken is, maar deze deelden die bezwa ren niet in groote mate. De heer Pateer zou den spoordijk door een bekisting willen versterkn, hetgeen volgens den voorzitter reeds is aangevraagd. De heer G. Kuiken vraagt, of er niet op het Noordholl. Kanaal gespuid kan worden, waafop geantwoord wordt, dat dit alleen bij bijzondere vergunning mag. Verder oppert de heer Kuiken het denkbeeld, hen, die er niet direct belang bij hebben, een vrijwillige bijdrage te laten geven. De heer De Graaf is daar niet voor. Hoogstwaarschijnlijk zal het Polderbestuur _de zaak wel overnemen. Dan betalen Rijk en Provincie ieder een derde deel. De heer De "Heer vraagt, waar we kunnen uitmalen, waarop de heer C. Preijde antwoordt, dat dit -wel op het kanaal kan. De heer De Graaf vraagt, of men in beginsel mee kan gaan met de bemaling van dit gedeelte. Het plan is een pomp te plaatsen aan het Westeinde, om het water uit te zwaaien over de lage sluisdeuren. Een tweede zal geplaatst worden bij Aalhers en een derde in de buurt van Gijzen. De kosten zullen pl.m. 2 a f 3 per bunder bedragen. De heer Pnteer stelt voor de voorioopige commissie bij acclamatie te benoemen tot een vaste commissie. De heer Bijvoet vindt dat een bezwaar voor hen, die buiten den Polder wonen. Deze toch kunnen niet altijd hier zijn. Tot leden worden gekozen de heeren a. de GraafC. Bruggeman, Bijvoet, v. Lierop, C. List, C. Preijde en Jacs. Lindenberg (de laatste neemt de benoeming aan. Qmdat hij de spoorsloot niet leeg wil malen.). Tot odviseerende leden worden benoemd de heeren Hop)man, C. Smit en H. Koster. )Daar er voorloopig niets meer te behandelen valt, )sluit de heer De Graaf de vergadering met den wensch, dat) men succes met het werk mag hebben. Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulowna polder, hebben Dinsdagavond een vergadering gehouden en daar den toestand besproken. Het definitieve besluit is nu genomen, om den weg van EwhcksluisKleine Sluis naar Oudesluis geheel flink op te hoogen. Dit zal geschieden met houten kistdammen, gevuld met grond. De hoogte zal zoo worden, dat een betrekkelijk hooge vloed zal kunnen worden gekeerd. Ook zal de kade aan uen anüeren kant van üet veer gebeei worden nersteid en de lage gedeelten opgenoogd. riet ligt nu wel in de bedoeling, om, gis deze weraen gereed zijn, toch den Westpolder eerst leeg te malen, men hoopt, wanneer geen grooten tegenspoed dit vermnuert, met cue oemsting over drie a vier wenen gereed (e zijn. Loopt alles goed, dan zou over een goede maand de Westpolder en de Kleine Sluis droog Kunnen liggen. Maar dan moet aile6 zeer voorspoedig gaan. Ook zal het gat in den weg naar twijeksiuis gedicht, worden. We kunnen verder nog meedeelen, dat de heeren C. Dz. Bezelman en P. Kaan, gister, Woensdag, op audiëntie zijn geweest bij den Commissaris uer konin gin in Noordholland, om daar de belangen van den polder te bepleiten. We hebben ook eens geinformeerd naar den spoor dijk, die thans den Westpolder beschermd. Onze zegs man beweerde, dat het doorsijpelen van het water met beteekenend was, maar deze gedeelten werden met kléi bedekt. De algemeene toestand van den dijk werd goed eaacht. V7 hoorden verder uog, o«t tv eetal bloe bol- lenkweekere uit Breezand op audiëntie bij den Com missaris der Koningin zijn geweest en hebben gesproken over de lage geueelten van den spoordijk vanaf den Zijperdijk naar het Station Anna Paulowna. De Com missaris heeft toegezegd te zullen bevorderen, dat dit gedeelte dijk met spoed zal worden opgehoogd. Woensdag was het water in den Westpolder 40 c.M. gezakt. WDDRINGERWAARD. Ziezoo, wij kunnen tenminste onze hoofden s avonds weer gerust nederleggen. Dank zij de flinke doortastend heid van ons Polderbestuur en de vele medewerking van allen die daartoe in de gelegenheid waren, zijn de dijken rondom onzen Polder thans zoodanig in orde gebracht, dat wij 't nu gerust kunnen afwachten. Een vliegenden Noordwestenwind zou ons nog parten kun nen spelen. Als de machine nu kan malen, wordt hier alles weer spoedig normaal. Begin volgende week hoopt men te kunnen beginnen. Dag en nacht (met dubbele ploeg) wordt er gewerkt aan eene verhooging bij den uitloop der machine. Mpn is al reeds zoover gevorderd, dat het water 2 M. boven A.P. kan zijn voor en aleer het in onzen polder zou kunnen binnenloopen. De schippers hebben 't nog altijd druk met varen. Nu de meubelen voor 't meerendeel uit de huizen zijn weggehaald (sommige huizen durft men niet eens meer binnen gaan) worden de landbouwwerktuigen naar hier en elders binnengebracht. Vele rijtuigen komen ook be schadigd aan den wal. Gistermiddag werden zelfs nog 3 katten door iemand medegenomen. Van een der huis jes nabij de watermachine die tot de gemeente Wierin- gerwaard behooren, is de westzijde geheel door het water weggeslagen. Trekking van Woensdag 26 Januari. 5e Klasse. 7e lijst. 6598 f 1000. 768 9951 13171 13881 elk f 400. 5498 9359 12449 15588 elk f 200. 854 6667 11158 12578 12665 13046 14453 16589 17503 19346 19981 elk f 100. Prijzen van f 70. 368 514 614 772 1012 1142 1268 1309 1507 1517 1599 1821 1933 1985 2414 2657 2677 2731 2737 2793 2871 2972 2987 3062 3092 3251 3263 3285 S'U 3419 3542 3706 3802 3844 3926 4095 i; 1 4** - Ae>5* 4968 4357 1361 44X9 48/0 46/J 5128 -~rvi. 5226 523o 5334 5537 5552 5C17 5G4ï 5963 6095 6116 6213 6247 6290 6353 6372 6392 6460 6560 6778 6818 6859 6874 7021 7028 7303 7366 7377 7417 7594 7688 7822 7913 7936 8115 8126 8142 8172 8322 8506 8628 8776 8778 8925 8936 9092 9117 9124 9178 9295 9418 9495 9601 9609 9691 9815 9969 9986 *10172 10186 10278 10369 10375 10425 10454 10626 10699 11207 11284 11286 11399 11496 11501 -671 11683 11744 11790 12063 12118 12232 12262 12316 12644 13245 13293 13Ó29 13653 13615 13672 13678 13850 13945 13987 14183 •14199 14205 14235 14465 14498 14512 14544 14613 14664 14872 15074 15161 15205 15230 15393 15404 15419 15446 15482 15520 15543 15764 15802 15865 15909 15961 15976 16121 16699 16714 16728 16742 16815 16898 16998 17026 17068 17214 17329 17334 17388 17395 17541 17542 17703 17753 17766 17785 17804 17825 17844 17951 18026 18060 18100 18106 18128 18237 18263 18293 18298 i8319 18413 18464 18480 18532 18668 18673 18760 18970 18973 19047 19091 19117 13170 19219 19244 19305 19466 19579 19698 19746 19918 20220 20526 20641 20695 20835 20866 Wjj vestigen er nogmaals de aandacht op, dat jon gelingen uit Anna Paulowna zich toch vooral aange ven voor de Militie. Dit is voor de lichting 1917, dus ongeiingen die in 1897 geboren zijn. De aangifte moet geschieden voor 1 Februari a.s. De Burgemeester van Anna Paulowna houdt hiervoor zitting in het station te AnnaPaulowna. Belanghebbenden worden nogmaals aangeraden in hun eigen belang, om deze aangifte toch vooral niet te verzuimen. De burgemeester yan Anna Paulowna erkent in grooten dank de ontvangst ^n de volgende giften •vopr noodlijdenden door dijkbreuk: P. Loopuijt, te Schiedam, f 100.N. N„ Alkmaar f|50; Swager, Heerhugowaard, 4 manden fruit Arie Schenk, eerder Nieuwe Weg,Anna Paulowna. wordt verzocht regeeringskaas af te halen van raad huis Anna Paulowna. Pieter Janssen, eerder Spoorbuurt, Anna Paulowna kan afhalen 3 Talen uien van station Anna Paulowna

Schager Courant | 1916 | | pagina 1