Alierncti ïïieiws- Mmtsntis- LiillniUil VLECHTEN J. r DONDEROAfi 10 FEBRUARI <916. 59ste Jaargang. No. 5743 UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Predikbeurten. Tweede Kamer. Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. vanaf f 3. LAGEZIJDE B 50. Staatsloterij. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. 1AHER Uit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij ineending tot 's morgens O ure wor en A.DVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst., Prijs per 8 maanden f085; per post f 1.-. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewjjsno. f 0.86, iedere regel meer 8 et. Groote Jett. worden nap.r plaatsr. berslr ZONDAG 13 FEBRUARI 1916. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur. Ps. De Graaff. Heernugowaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Broekema. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Vlasblom. Veenhuizen, nam. 7 uur. Ds. Broekema met „Vivia". Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Theesing, Sint Maarten, voorm. 9.30 uur. Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Nieuwe Niedorp, 'sav. 7 uur, Ds. Schermerhorn. St. Maartensbrug, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld, Zuid-Zijpe geen dienst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Nieuwbuirg. Doop. Haringhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Wieringerwaand, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 9.30 uur, Ds. Barnouw. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Van Griethuijsen. Juiianadorp, geen dienst. Winkel, nam. 7 uur. Ds. Kars. Dirkshorn, voorm., Ds. Damsté. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Wieringerwaart, voorm. 10 uur, Ds. Van Veen. Oudesluis, voorm. 10 uur. Ds. Huizinga. Collecte voor den Watersnood. Hippolytushoef, geen dienst. Stroe, voorm. 10 uur, Ds. Leendertz. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. WOENSDAG 16 FEBRUARI 1916. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Sint Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, nam. 7 uur. Ds. Damsté. Den Haag, 9 Febr. 1916. Den ganschen dag heeft de Kamer nog gewijd aan de bespreking van net ontwerp, waarbij twee milliöen wordt aangevraagd tot bestrijding van het mond- en klauwzeer. En 't eind is geweest, dat over art. 1 van het ontwerp, te ruim half vijf ure... de stemmen staakten zoodat volgens het Reglement van Orde morgen. Don derdag, nog eens moet worden gestemd, 't Is dus al weer stuivertje op z'n kant. De heer Teenstra de vader der motie, waarbij de Kamer als haar oordeel uitsprak, dat thans 'niet met het afmaakstelsel moet worden voortgegaan, stemde ten slotte voor de Wet. Overigens was de stemming gemengd, met vrij groote Rochtsche oppositie. Dat minister Posthuraa hier het Parlement wil dwars boomen, naar zijn hand zetten, dwingen door onge acht de aangenomen motie-Teenstra toch met net afmaken van ziek of verdacht vee voort te doen gaan: 't is toch moeilijk vol te houden. De heer Posthuma heeft gezegd,'dat hij te-goeder trouw den wil der Ka mer wenschte te eerbiedigen. Ter bestrijding van de ziekte, waarover 't hier gaat. heeft men hetzij afma ken of isoleeren. Voor dit laatste is militaire bewa kina noodig. 'En nu antwoordde het departement van Oorlog den minister van Landbouw, dat het die hulp niet kon verschaffen. Daar zat minister Posthuma!..., Heeft Z.Exc. in het schrijven aan zijn collega van Oorlog de te verleenen hulp wat er-groot voorgesteld? Van onbeperkt aantal" gerept? De heer Lohman neemt 't aan en was bij zijn repliek in buitengewoon warme gemoedsstemming. Minister Posthuma heeft ten slotte oja eene pertinente vraag van den heer Teenstra, die van 's ministers antwoord zijn stem, over het ontwerp uit te brengen, afhankelijk maakte, beloofd: Ik zal mij nogmaals met Oorlog in contact stellen om te trachten alsnog hulp voor het isoleeren te krijgen. Een bepaald antwoord op de vraag, of hij zooveel mogelijk het afmaak-systeem wil tegengaan en isoleering als re gel stellen, gaf de heer Posthuma géén afgerond ant woord. Is het isoleeren niet mogelijk aldus Z.Exc. dan moet het afmaken worden voortgezet. Contact tusschen de Regeering en de landbouwers door mr. Lohman. aangeprezen heeft de heer Posthuma jaren- gang, vóórdat nij als bewindsman optrad, bepleit. Wil hij ook nu nog met kracht bevorderen. Toch vermocht de heer Posthuma een belangrijk deel der Kamer niet te bevredigen. Dat hij thans slechts twee millioen, in afwachting van wat verder nog noodig zal blijken tot bestrijding van het mond- ein klauwzeer, aanvraagt; dus de controle der Kamer op den gang der zaken verscherpt, is slechts een deel van het Parlement voldoende waarborg voor tJe toe komst. Of dit het grootste deel der Kamer is, 't zal morgen moeten blijken. De heer Boissevain, die tegen de motie-Teenstra stemde en voorstander is van het afmaken, is toch van oordeel dat de minister zich niet voldoende schikt naar de aanwijzing der motie- Teenstra. En stemde dan ook ten slotte tegen art. 1 van het ontwerp, waarover de stemmen immers heden staakten. Ook ar. Scheurer wil de motie ,.in eene daad hebben omgezet". En de heer Van Nispen tot Sevenaer wenscht al kost 't aanzienlijke geldelijke offers het zoeken naar een serum. Maar noch hier- Van noch van voorbehoed-middelen wil minister Post huma weten. Op bestrijding der veeziekte komt 't nu aan. „Ik zou wel al het vee kunnen laten doorzieken tot het dood. isl" riep hij uit. „Ja". zei de heer Lohman, op zijn beurt, „of al 't vee doodmaken, tot er geen ziekte meer valt te bestrijden!" Isoleeren óf afmaken, voor min. Posthuma „ter- tium non datur". Een anderen weg ziet hij niet. De Kamer gevoelt natuurlijk wel, dat als die militairen voor de isoleering blijven ontbreken, wat verre van onmogelijk is, men aj(jus aan het afmaak-systeem blijft vastzitten. Min. Posthuma wil de Kamer niet dwingen, maar in de praktijk der dingen zou de motie- leenstra dan toch een „wassen neus" zijnl De eventueede verwerping van deze aanvrage (die ik onwaarschijnlijk acht) zal des heeren Posthuma's zetel niet doen wan kelen. Een zooveelste gevoelige „tik", zijn ministerieel prestige toegebracht, ware 't zeker Mr. ANTONTO. OM EENtÜ^pVan DÜ1Sdag 8 FebrUari 1916' De eerste beklaagde heden was zekere C. Reik uit Heiloo, beschuldigd, een kip te hebben ontvreemd van een buurman m den avond van 26 November i.I politie had Reik avonds bezig gezien met spit ten en later geconstateerd, dat'er daar ter plaatse bog nraAfn nrkllon+io overblijfselen van een witte kip waren blijven liggen. NJiUUlc LUlltZLllc Reik beweerde, naar bloembollen te hebben gespit. Zekere Simon Wokke was dien dag met hem in ge-1 zeischap geweest en was toen het café Koning door hen bezocht geworden. Wokke had des nachts bij Reik gelo geerd en 's morgens hoendervleesch genuttigd. Reik ont kende. buurmans kip te hebben weggenomen. De buur man Klopper, hield staande, dat hij en zijn vrouw een witte kip vermisten. Een zenuwarts, die beklaagde on derzocht had, bracht ten slotte nog rapport uit over de resultaten van het door hem gehouden onderzoek. De O. v. J. achtte het bewijs geleverd en vond het delict ernstig genoeg om 4 maanden gevangenisstraf te eischen. Beklaagde vond het nogal wat om zoolang te moe ten zitten, waar hij pas 3 maanden straf achter den rug had. Zijn verdediger, Mr. iiuizenga meende op door hem aangevoerde gronden, dat zijn cliënt eigenlijk niet in de gevangenis thuis behoorde en vroeg tenslotte lich tere straf. EEN MEEGEKAAPT RIJWIEL EN EEN PAAR KIPPEN. Volgt een arbeider, geboortig uit Heerhugowaard en wonende te Oudorp, met name Jacob Korver. Deze had een rijwipl meegekaapt, dat een werkman uit Broek op Langeiidijk onbeheerd voor een café te Sint Pankras had neergezet. Het rijwiel zétte Jaap nabij zijn woning tegen een hekje van zijn buurman neer. De fietslan taarn legde hij in het „achterend" neer op een plank en vervolgens pikte Jaap nog een paar kippen in van zjjn buurman en toen was 't mooi genoeg. Juist had Jaap de beestjes lekker gaar, toen hij de politie op bezoek kreeg.'Zeer gelegen ktfamen de heeren dienaren der wet wel niet, maar enfinv ze waren er. DKj heer lijke geur en die keurige versch klaargemaakte höen- derboutjes kwamen de veldwachters Dekker en Blijen- daal wat verdacht voor en deden hunnen speurzin ter dege ontwaken. Zij ontdekten bij hun onderzoek in Korver's woning overblijfselen van de klaargemaakte kippen. „Hé", zei Dekker, dat zouden moo'ie veeren zijn voor den hoed van mijn dochter!" En daarbij keek hij begeerig naar een vlerk. „Nou. je mag die wel mee hebben voor haar", zei Jaap gul, En Dekker liet het zich geen tweemaal zeggen. „Neem jij er een mee voor je vrouw", 'zei Dekker tegen Blijendaal. Aldus ge schiedde. Nadat elk der veldwachters voorts nog toe stemming had verkregen om een ander onderdeel der kippen mede te nemen .om daaruit een sigarenpijpje te verkrijgen, toog men naar buiten. Waren de veld wachters slim geweest om voor de verdachte kippen- geschiadenis bewijsmateriaal bijeen te zamelen, ook ten opzichte van het rijwiel bleken ze handig te zijn. Dat wisten ze te bemachtigen, toen ze het in 't vizier kre gen, bij buurmans hek. Dekker stuurde zijn collega naar Korver, bang. dat 'Japie door 't raam naar buiten zou komen om de fiets voor hun neus in de ringvaart te smijten. En dan zouden ze nóg niks gehad hebben. Nu hadden ze bewijsstukken voor rijwiel- en kippendief stal beiden. De O. v. J. vond dat Korver blijken had gegeven, dat hq geacht kan worden te behooren tot do beroeps- dieven. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Mr. A, M. de Lange, verdediger gaf toe, dat het overtuigend bewijs geleverd' was en liet het aan de recht bank over om het wettig bewijs te construeeren. DUITSCH PAPIERGELD. De Enkhuizer vrachtrijder Kees Bos was los in dienst bij zijn stadgenoot den koopman Klaas Buisman, wien hjj 'op een goeden dag een aardigen duit aan bankpapier ontstal. Nu had het langvingerige Keesje geen gelukki- ge greep gedaan, want het was Duitsch papiergeld wat ij ontvreemd had. En daar had hjj niet zooveel aan dan aan Hollandsch geld. Toch wist hij later in Gouda waar mijnheer,, die laatstelijk militair is, in garnizoen lag een paar lapjes van 50 mark te wisselen en van de opbrengst goeden sier te maken. Hij ging diverse café's bezoeken, maakte flinke verteringen, kocht een paar lederen fietskappen, een ring. een mes en verschil-J lende andere artikelen. Later werd' hij opgespoord en moest hij terechtstaan. De President wees er hem cp, dat de clementie van de rechtbank weinig ten goede gebaat heeft, waar hem zoo weinig straf geldboete is opgelegd voor onlangs geploegden geitendiefstal. Ook de O. v. J. wees daar nog op en eischic vervolgens 12 maanden gevangenisstraf. Mr. Gouverna. pleiter, concludeerde tot lichtere straf. WEER EEN ANDEFt ARTIKEL. Mattheus Theodorus Boekei. een 21-jarige bakkere knecht te Zuid-Scharwoude, afkomstig uit Zijpe, scheen op eersten Kerstavond erg verzot te zijn op... rij wiel - lantaarns. Eerst stal hij ar een van de fiets van J. Goudsblom, toen dat j-ijwiel bij het café van Siewerts te Petten stond. En later nam hij nog een andere rijwiellamp ten geschenke aan, "die hij had z'ïen ste len door Petrus Tuin, een schippersknecht. De O. v. J. vond aanleiding tot het eischen van een strenge straf en eischte 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Mr. Offers, pleiter, vroeg clementie. Nu was de beurt aan Petrus Tuin, mede afkomstig uit Zijpe en aldaar woonachtig, van beroep schippersknecht. Hij moest zich verantwoorden- wegens het stelen van den fietslantaarn van zijn dorpsgenoot Dirk Brommer, toen die even bij den kastelein Cor Corjstant te Bur gervlotbrug, gemeente Zijpe, had opgestoken en de fiets zooals dat gewoonlijk gaat, buiten in der haast tegen den muur had gesmeten. Wel had Brommer den lantaarn nog uitgedaan, doch dat was hoogstens voldoende om wat carbid uit te winnen. Tot meerdere zekerheid tegen ontvreemding kon het blijkbaar niet strekken. Petrus tenminste had het .jhchié al gauw te pakken en gaf het aan Boekei. En van Simon Greeuw uit Oudkarspel heeft Tuin ook dien avond een fietslamp gestolen, toen Greeuw ?ijn rijwiel bij café Siewerts te Petten had neergezet. Petrus Tuin werd ook opgeknapt met een eisch tot 4 maanden gevangenisstraf, eveneens met aftrek van TW verdediger, refereerde zich aan hetgeen hij in de vorige zaak had gezegd. FEN RUIT INGESLAGEN. Jan Bakker, landbouwer te Lutjebroek, had, na be hoorlijk herbergbezoek, een ruit ingeslagen bij iemand, wiens dochter lijdende aan tuberculose is. Het meisje schrikte zich half dood bij dat -onverwachte lawaai en is daar hard van achteruitgegaan. Jan beweerde, in de ruit te zijn gevallenbij ongelukI... De O v J. was nog niet zoo zeker van dat „bij on geluk" en'eischte 14 dagen gevangenisstraf. Beklaagde had liever geldboete MISHANDELING EN VERNIELING. Jaap HoUenberg en Willem Schaper uit Bergen had- W1NKÏ5L. De heer H. G. Groenhof, hoofd tle»' school alhier, doch sedert 31 Ju!! 1914 in militairen dienst, b tuans in het genot van onbepaald verlof gesteld. Bij voldoende deelname, zal nu zoo spoedig mogelijk het meer uitgebreid lager onderwijs worden hervat. OUDKARSPEL. De afd. Langedijk van den A.N.G.O.B., hield gis terenavond haar gewone maandvergadering Ia behande ling kwamen de voorgestelde wijzigingen van dé arti kelen betreffende groepactie. Hierbij werd aanmerking ge maakt op het voorstel, betreffende het verleenen van een vast percentage als Dijdrage in te maken kosten door het hoofdbestuur. Gevreesd werd, dat hierdoor het neu- SCHAGEN. traal karakter van den bond in gevaar wordt gebracht. Daarom werd besloten te trach'en dit artjkel in dien den zich te verantwoorden wegens hun optreden in het §oest te het hoofdbestuur om een bij- café van Van 't Sandt aldaar op Nieuw aarsdag. Om- drafe wordt aangeklopt, als een gevoerde actie voor de dat 'i avonds te voren aan de zdster van Jaap toegang medewerkende ataneen financieel nadeelrge gevolgen was geweigerd, waren de heeren boos. Ze kwamen heeft. door die afdeelingen zelve met geJeni kun- NieuwjaarWenschen bij Van 't Sandt, maar hinderdetn ne2 woraen. a mishandelden zelfs de bezoek. en smeten gta Gevraagd werd of van het kerkbestuur vanOuritanel jea, enz. in 't café kapot. Dat ging den kastelein te was ^omeu, wat n,et bét fflval bleek te 2:,n hart en hij deed er aangifte va^ Tioe sdradeiijk het Medegedeeld weixL dat door het urankweccomité hieuwe jaar zich inzette en hoe onordelijk het tweetal b^nkoit een wnkelraamtmtoonstelimg zal worden zich had cedracen gehouden te Noordscharwoude. Geïnformeerd iwerd nog De O. v J. eischte tegen elk der beklaagden 3 maan, naar te voeren propaganda ta enkele buitengaten, den gevangenisstraf Hieromtrent kan mets definitief worden medegedeeld, EEN GLASRUIT'KAPOT GESLAGEN. doi£ «cheen wd op moeilijkheden te stuiten. Johannes Anthonius Wokke, mede uit Bergen, had Hmrna volgen nog enkele besprekingen van meer daar in dén nacht van Oudejaar op Nieuwjaar eetn huishouddijken aard, waarna de vergadering door den glasruit kapot geslagen in t café van Van 't Sandt heer Biersteker als voorzitter wordt gesloten. aldaar en toen een flesch jenever gestolen. Deswege werd thans 14 dagen gev. geëischt. JACHTOVERTREDING. Een veehouder, Cornelis Twisk Öit Castricum stond wegens jachtóvertreding in hooger beroep terecht van een vonnis van den Kantonrechter tot f 25 of 10 d. De O. v. J. vroeg bevestiging, waarna de strafzitting ge sloten werd. A.S; Dinsdag uitspraken. OUDE NIEDORP en VEENHUIZEN. Wederom zal Ds. Broekema met zijn „Vivia" in de gemeenten Oude Niedorp en Veenhuizen optreden om hen een genoegelijken.tevens stichtielijken avond te geven. A.s. Zondagavond in de kerk te Veenhuizen en den'volgenden Zondagavond te Oude Niedorp. Het onderwerp zal wezen: „Paulus, de vervolger der Christel Gem., geworden een Prediker en Apostel. W ARMENHUIZEN. De collecte voor de noodlijdienden door den Waters nood, heeft in deze gemeente opgebracht f 1940.75. WARMENHU1ZEN. Door do bakkers in het dorp alhier werd' besloten vanaf1 Maart as. geen regeeringsbrood meer te ver- koopen. SCHAGERBRUG. Thans is bepaald, dat de inwijding van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier zal plaats heb- 1 ben op Zondag 20 dezer. Onder leiding van den heer G. L. Kroonemburg zal j Oeen zangkoor alsdan eenige liederen zingen. MOND- EN KLAUWZEER. Sedert de vorige opgave d.d. 2 Februari 1916, ■jver; den gevalJen van mond- en klauwzeer geconstateerd: in Gelderland 1 geval te Bemmei; in Limburg 1 geval te Eysden; in Noordbrabant 2 gevallen te Dinteloord ein 1 geval te Ginniken: in Zuid-Holland: 2 gevallen te Rozenburg en 1 geval in elk der gemeenten. Ter Aar, k Overschie. Maasland, Vlaardingeirambacht en 's Graven-1 zandc. Behalve het geval te Ter Aar werden alle in Zuid1- j Holland geconstateerde gevallen veroorzaakt door aange kocht vee, hetwe'k in aanraking was geweest met het handelsvee, bedoelde in die vorige wekelijksche mede deling. De maatregelen wertttn opgegeven te JJzen- dijxe. DE „ARTEMIS". Het Ministerie vpn Buitenlandsche Zaken deelt ons mede, dat in zake de torpedieering der - „Artemis" hel zeer ernstig vertoog door tusschenkoanst van den Ne- derlandschen gezant te Berlijn, tot de Duitsche re geering gericht, onder overlegging van het ambtelijk proces-verbaal der getuigenverklaringen, zich gekruist heeft met eene demarche van de Duitsche regeering, Deze heeft door tusschenkomst van haren gezant "alhier aan den Minister van JJuitenlandsche Zaken medege deeld. dat zij, na onderzoek van het gebeurde, waartoe zij 'ook de Nederlahdsche getuigen-verklaringen tegemoet zag, eventueel bereid zou wezen tot genoegdoening en schadeloosstelling en dat zij reeds voorloopig haar leed wezen over het voorgevallene betuigde. ANNA PALLOYVNA. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de kist dam op den spoordijk, aannemer dé heer J. J. de Groot, juist, op tijd klaar zijn, n.m. a.s. Vrijdag, waar door de bewoners ten Westen van dien dijk zich meer gerust zullen gevoelen. Gisteravond (Woensdag) werden namens het polderbestuur de boeren, wonende aan die Kolksluis, den Grasweg en den Boermansweg opgeroe pen, om zand te rijden naar den kistdam aan ae Êwijck- sluis. Dit is zeer noodig, daar door het overslaan vaa het water over den weg langs de Ewijcksvaart het water in den Westpolder beduidend is gestegen, zoo zelfs, dat men thans den weg langs de Molenvaart niet m- >:i ^an voorzien van flinke waterlaarzen begaan kan. De motorboot van den heer Pranger bewees heden goede diensten. De militairen zijn vertrokken, behoudens dan een deel dat tot wacht houdt-n blijf* De heeren 'Jn. Blaauboer, P. Kaan Dz. en L. C. Sipman, mei den op zichter van den polder, den heer n. Dekker, begaven zich per rijtuig naar den Westpolder, om aldaar opna me te doen en berekening te maken vaa wat daar geschied is, om het water uit het bollenland te hou den. Dit geschiedt in verband met eene aangevraagde subsidie aan het polderbestuur. De Regter co De Jong bebben weder husi jaarlijks bezoek aan Winkel gebracht en in de kolfbaan van den heer A. Wit, met hun Biograaf weder drie voorstellingen gegeven. Over de avondvoorstellingen, zoo wel als over de kindervoorstelling, hoorden we het pro gramma roemen en gaf voor ieder veel te genieten, zooals we dat van de heeren Regter en De Jong gewend zijn Jammer dat het weder Zondagavond) zoo ongunstig Wasj want dat moet velen hebben weerhouden de voor stelling bij te wonen. Trekking van Woensdag 9 Februari 1916. 5e Klasse 15 Tijst. No. 351 f 15000 No. 18817 f 10000. Nos. 300 1760 9770 en 12694 elk f 1000. Nos. 511 2644 9973 12980 en 20338 elk f 400. Nos. 1884 8190 en 13488 elk f 200. Nos. 1537 2948 3482 4879 6394 7895 9304 10994 11386 12031 13469 13555 17502 18573 en 18775 elk f 100. Prijzen van f 70. 80 294 305 333 362 381 438 505 633 648 696 846 1077 1310 1407 1561 1777 1813 1832 1984 2077 2098 2195 2307 2348 2350 2601 2984 2997 3047 3057 3211 3268 3292 3293 3357 3579 3585 3596 3598 3743 3762 3783 3848 3975 4013 4224 4279 4408 4524 4548 4616 4697 4794 4849 4877 4897 4923 4972 5190 5342 5346 5549 5654 5673 5725 5808 5886 5916 6220 6283 6368 6373 6390 6401 6409. 6577 6584 6627 6873 7030 7032 7043 7236 7245 7597 7737 7847 8345 8392 8571 8660 8716 8759 8810 8887 8922 90-74 9210 9264 9342 9366 9375 9558 9668 9813 9833 9852 9960 10218 10230 10549 10588 10671 10681 10710 10897 11039 11085 -150 —177 —220 11319 11385 11466 11598 11654 —759 -851 11868 11902 12170 12256 12306 12388 12423 12-164 12565 12596 12598 12670 12874 12923 12955 13007 13033 13149 13240 13282 13339 -366 13475 13649 13677 13767 13792 13838 13876 13919 14523 14707 14728 14936 14973 14979 14985 15142 15171 15357 15391 15401 15475 15480 15498 15565 15634 15746 15749 15761 15800 16004 16034 16215 16268 16461 16695 16876 16926 17403 17467 17922 17999 18104 16116 18199 1814? 18173 18221 18266 IS294 18435 160-4 lSu/U 18727 18768 18820 18839 13012 19074 19130 19409 19517 19653 19701 19736 19757 19823 19838 19937 19951 19971 19997 20034 20193 20234 20341 20463 20537 20588 29627 20753 20923 BILJARTMATCH. De biljartmatch tusschen de biljartclubs Alkmaar en Schagen, bestaande uit 16 partijen van 125 carambols kader, waarvan het eerste gedeelte eindigde te Alkmaar met den stand van 1669 Alkmaar en 1572 Schagen, is thans te Schagen beëindigd. Bij het einde van de laat ste partij telde Alkmaar 2695 en Schagen 2559 caram bols, zoodat Schagen met 136 punten geslagen werd. Voor de hoogste serie en voor net hoogst gemiddeld», waren zilveren medailles beschikbaar gesteld, die be haald werden door de heeren C. de Boer te Scher mer met 32 en C. Slikker te Anna Paulowna met 6.28. De uitstekend geslaagd» wedstrijd genoot in beide plaatsen eene provinciale belangstelliing. UITSLAG VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris Van den Bergh had gister avond ten lokale van do., iieur Igesz o« vorkoopwg plaats van het heerenhuis in de 'Hoep, eigendom der erven Broersma en bewoond door dien hoer G. Muijs. Koopster werd mevrouw De Lange—Oost te Alkmaar voor f 3000.--. Het huis van den heer A. Hovenier aan de Laag- zijde. .tevens ten verkoop aangeboden, werd niet ver kocht. MILITIE. Op 1 Maart 1916 zal worden ingelijfd P. N. Rog geveen. dienstplichtige der lichting 1916, toegewezen aan het 4a Reg. .Vest. Art.. 1 Bat. Ie gedeelte. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jan Cornelis, z. v. Dirk Steen en van Maartje Landman. Overleden: Geertje Wiere, oud 66 jaar, weduwe van Pieter Voorthujjzen. POLITIE. Gevonden een dameshorloge. Inlichtingen ter Secretarie MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koelen overtrof die van de laatste weken, een gevolg van iets betere stemming. Voor eerste kwaliteit wérd heden 50 a 51 cent besteed, tweede- kwaliteit noteerde 48 cent. De Iroer J. Blaau boer te Barsingerhorn ontving 500 gld., 470 gld. de hoe ren J. Brommer te St. Maarten en K. Kater te Wierin gerwaard. Het marktfonds boekte 107 stuks. Van gelde- koeien, melk- en kalfkoeien, was de aanvoer gering, d» Ijandel stug. Nuchtere kalveren zijn bij een toette-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1