ttODHNE KAPSEL J. STUURMAN, ALARM. Kappen en Haarnetten ZATERDAG 4 MAART 1916. 39ste Jaargang. No. 3756 EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Le Uitgevers: TKAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. HAARWERKER, Laaozijde B 50. SCflAGtN SCHAKER AlitmtEi Nieiws- OURANT. Airattntit- Luttiifllii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in bet eerst uitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f 0.85 per post f 1.-. Losse nummers 5 een ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewijsno f 0.35, iedere regel meer 6 ct. Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Onder dit opschrift lezen we in de Telegraaf: Dat bureaucratie en paperassengeest op onze staats instellingen een even deugdzame werking uitoefenen als de mot in een kleerenkast. is een wetenschap, die geacht mag worden tot elk normaal begripsvermogen te zijn doorgedrongen. Sceptisch aangelegde menschen heb ben er om gelachen en goede vaderlanders als Thom son er een was. dreef bet in een voor ons vaderland nutteloozen dood. ergens in een ver en onaangenaam landje. Zoo lang die sleurgeest alleen maar geld en soms erg veel aan jonge energie en toekomstvertrouwen verknoeide, heeft men zich maar bij de zaken neer gelegd en de grooten der aarde kalm laten leuteren over uitschuifbare broodzakken en verbeterde ransel baken. Toen het oorlogsgevaar en de mobilisatie kwa men. hebben zij er ineens aan gedacht, dat we een leger hadden om te vechten en is men vermoedelijk gaan nakijken oi er nog Iets anders te verbeteren viel dan ranselhaken. Later zal blijken of het Nederland- sche volk terecht of ten onrechte in dezen tijd op den geest en de vaardigheid van zijn leger heeft vertrouwd. In één opzicht is ons legerbestuur alvast voor den krijgsraad der publieke opinie geroepen. De Nieuwe Amsterdammer" fungeert als auditeur militair en de acte van beschuldiging luidt: misdrijf door nalatigheid opzettelijk in levensgevaar brengen van honderden jonge mannen, die vrijwillig of onvrijwillig leven en gezondheid fci dienst van het algemeen belang hebben gesteld en dus medisch en sanitair in minstens even goede condities moeten worden gesteld als een op den openbaren weg in elkaar gezakte turfdrager. De aan klacht, die wij doen", zegt het weekblad, „is van al- gemeenen aard. Onze militaire geneeskundige dienst is zéér slecht, onze militaire hospitalen zijn bij de burgerlijke hospitalen minstens vijftig jaar ten achter, de militairen zijn bang van de militaire geneesmethoden, zoodat menschen. die &éns in de 10 dagen een dag verlof hebben, dien dag vaak liever gebruiken om thuis wat „uit te zieken", dan zich over te leveren aan den militairen arts. kortom, gelijk wij hier als motto schre ven: Er heerscht onder bijna alle soldaten niet zon der grond de meening. dat het levensgevaarlijk is om in dienst ziek te wordenI" De beschuldiging is met enkele feiten gestaafd: Aan het centraal militair hospitaal van Amsterdam is b.v. niet altijd een geneesheer aanwezig, om bin nenkomende ernstige gevallen direct te behandelen. Zoo weten wij met name hoe een geëmployeerde van de Hembrug, zwaar aan de hand verwond, naar Amster dam gestuurd werd en er tusschen de andere solda ten. die op ziekenrapport gingen, twee uren op een bankje wachten moest, krimpende van de pijn. Er was, geen enkel dokter, dus hij mocht krimpen. Hij had ook kunnen doodbloeden desgewenscht. „Het zieken rapport" (de andere zieke soldaten) keek hem aan. Dit ziekenrapport zelf is een middeneeuwsche instelling: Niet allqpn in Amsterdam maar schier overal laat men de zich ziek voelende soldaten, waarbij naast zoo goed als gezonde kerels de a.s. zware zieken zijn, die 'nu allerlei soort), eenvoudig waohten in een tochtige gang, nog loopen kunnen (longontsteking, typhus, koorts van in de herrie van den dienst en in de noodzakelijkheid van voortdurend te salueeren voor ieder passeerend meerdere (wie op een Tankje heeft kunnen krimpen moet dan telkens opstaan). Die versohillende „klomp- es" soldaten worden gebracht door een sergeant, die iet boekje, waarin hun namen staan, op de tafel neer legt. waar straks de dokter ze zal raadplegen. Iemand aie het zelf had meegemaakt, vertelde als voor de boersohende stelselloosheid kenschetsend, hoe die ser geants. hun boekjes op 't reeds aanwezige stapeltje leg den en hoe gevolgelijk altijd de even onverschillige dokter, van boven af werkend, de laatstgekomen zie ken 't eerste hielp en de eerstgekomene altijd 't laatst uit de gang liet roepen". Wat er verder aangevoerd wordt, is niet minder on rustwekkend. Een ernstige maaglijder, soldaat, door snel optreden van den behandelenden burgergenees heer gered, wordt op last van de militaire autoriteiten uit zijn huis gehaald, waar hij verpleegd werd, zonder advies in te winnen of zich te laten adviseeren door den burgergeneesheer. Want er is in een goed geor- de militaire maatschapgij méér vreugde over één cor rect bijgehouden appéllijst. dan over tien zieke soldaten, die ontkomen zijn aan ziektegevaar. De man wordt dus door een sergeant gehaald, om na dezen dwang natuurlijk beter verpleegd te worden dan hij thuis verpleegd werd? Neen. Om er 24 uur zonder behoor lijk voedsel te blijven hij moest streng diëet hou den en dus werd hem in het hospitaal een schotel met vleesch, aardappelen en groenten voorgezet. Men dacht zich déze toestanden niet meer bestaan baar of liever: 'men wist het wel, maar het was even onfatsoenlijk er over te spreken als in net gezelschap je kousen op te halen. Hiërarchieke bekrompenheid, verkeerde zuinigheid, bangelijke verantwoordelijkheid en vervloekte administratie-rompslomp, hebben van ons be langrijk instituut van den militairen geneeskundigen, dienst 'n misdadig achterlijke instelling gemaakt. Zelfs het centraal hospitaal te Utrecht, dat qp elk gebied een model-inrichting moest zijn. is uit een hygiënisch-sani- tair oogpunt hoogst onvoldoende. De gangen en trap pen zijn er viek en vuil het gebouw somber en onbeschrijflijk triest, omdat een oud klooster nu een maal niet de meest aanbevelenswaardige plaats is. om er een maagcatarrh uit te liggen. Hoe het hospitaal te Amsterdam is, zal eveneens aan vele militairen bekend zijn. De verpleging, die tot voor eenige jaren nog in handen was van hos pitaalsoldaten, met prikkeldraadsnorren, gewoonlijk on aangename humeuren en een minimale kennis van ver- plegingsartikelen, is althans op chirurgische afdeeling in handen van beroepsverpleegsters. Op de interne afdee ling sichijnt zulks niet nqodig geoordeeld te worden, alsof een maagzieke daaraan minder behoefte zou hebben. Dit is althans in het hospitaal te Utrecht beter ingezien behoeft men daar tenminste niet bezorgd te zijn voor een onvoldoende verpleging. Het is dui delijk. dat bij onvoldoende en onverantwoordelijk toe zicht de verschrikkelijkste dingen kunnen gebeuren dat patiënten, aan wien diëet is voorgeschreven Zich beroepen op de kameraadschappelijke mededeelzaam heid van andere verpleegden, ten einde ook iets van den (dampenden middagkost te bekomen en aldus ziohzelf achteruit zetten. Op een goed gesurveilleerde zaal is dit niet mogelijk. Er bestaat geen vertrouwen tusschen den soldaat en den militairen geneesheer, welke laatste altijd geneigd is in een uiterlijk gezonden jongeman den simulant te zien. Dikwijls niet ten onrechte. Daartegenover staat, dat de zieke soldaten veelal weinig vertrouwen hebben in de diagnose hun medicijnen soms verdonkere manen allerlei verboden dingen doen en onder elkaar gaan dokteren. Wanneer ten gevolge van de opgezette campagne aller lei smakelijke bijzonderheden over ons militair genees kundig systeem los komen, dan zal men wellicht nóg niet gaan inzien hoe er hier meer van vernieuwing dan van verbetering sprake moet wezen. Hoe het geheele oude gebouw tegen den grond zal moeten en de ge neeskundige dienst op een anderen voet geschoeid wor den. Dit zal wel weer heel lang duren. Misschien zal het geval den smaad van een Kamer-interpellatie on dergaan plus een eervolle crematie. Tot het volk in zijn breede lagen tot het bewustzijn komt, dat een aan voerder. die noodeloos manilen in het vuur zendt, niet schuldiger is. dan anuere aanvoerders, die het hun mannen laten ontbreken aan de noouige waarborgen voor goede gezondneid en goede verpleging. En uit alles bewaart voor de afrekening. KOEIEN UIT IIET OVERSTROOMDE GEBIED. Zooals wij indertijd mededeelden, krejgen de boe ren uit het overstroomde gebied, dank zij den goe den zorgen van de' Hollandsche Maatschappij van Landbouw, van den Minister vergunning cyn 't vee dat zij anders dour gebrek aan voedsel tegen eiken prijs h adden moeten verkoopen, zonder verderéfor- maliteiten naar Duitscbland uit ja te voeren. Van dit yer'of is een ruim gebruik gemaakt. Vooral ge durende de 'laatste w:eek van Januari en de eerste w.ek van Eebruari gingen dagelijks groote veetrans porten de grenzen over. Men zal zich herinneren dat alie, verzendingen van het abattoir uitgingen, waar de koeten door vertrouwensmannen van de boe- ren op hun marktwaarde werden getaxeerd. Dit geld werd den eigenaren dadelijk ter hand gëstéld, ter wijl na aflevering in Duitschland bet surp'ua, dat in verreweg de metste gevallen een niet onaanzienlijk bedrag vertegenwoordigde, werd uitbetaald. Hoewel langzamerhand de aanvoer van vee vermin darde, hadden toch af en toe nog transporten plaats. Zou weiden bijv, Vrijdag jl. wederom'600 stuks koeien via het abattoir naar DuitsclHana g-stuui Thans echter is aan de verzending een einde ge komen. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw is \an uordeel dat de daarvoor in aanmerking kómen- du stallen voldoende ontlast zijn; vandaar dat| heden avond voor bet laatst koeien uit 'het overstroomde gebied naar Duitsch'and zullen, vertrekken. BANG VOOR STRAF. Men meldt uit Zevenaarf Omtrent den persoon, die Maandag aan ]het ge leide van een politieman wist te ontkomen door ie' Duiven uit den trein te springen, kunnen wij nog het volgende melden: Het was de soldaat Van den, Berg, uit Didam, die zijn garnizoen te Arnhem was ontvlucht en- thans dor een marechaussee hier zou worden weggebracht Daar de straf wegens desertie grooter lis als men zich door politie laat halen in i laats van zelf terug te keer en naar het garnizoen, besloot v. d. B. te Duiven uit den trein te springen; zijn meisje was hëin gevolgd, doch bleef aan heit station wachten e Bij «en wedloop door de velden wist de soldaat, na zijn jas weggeworpen te hebben, plots tej verdwijner Mon meende aanvankelijk, dat hij zich in de buurt verdronken had. Den volgenden ochtend vroeg- ech ter is bij voor den dag gekomen en heeft zich in zijn gar niaoen gemeld. Hij had in een boerderij tus schen de kippen een toevlucht gevonden, waai' de 1-ANGENDIJK. We vernemen, dat in breede kringen aan den Lan- gedijk de pogingen om electriciteit te verkrijgen, worden toegejuicht. We vernemen, dat de aanleg van een elee- trischen kabel, niet meer zal kosten dan de uitbreiding der gasfabriek, die op f 36000 wordt geschat. De tijd tot het verkrijgen van electriciteit is thans gunstig; krijgf men het nu niet dan krijgt men het nooit. ZUJDSCHARWOUDE. Het gemeentebestuur alhier heeft aan het fanfarecorps aldaar een stuk grond in de nabijheid van het raadhuis afgestaan, ten einde daarop een muziektent te bouwen, waarop s zomers concerten zullen worden gegeven. EANGEDUK. Zoo duur als de groente nu is, is zij nog nooit geweest. _De uien gelden f IO1/2 per 50 K.G-.. witte kool f 1700 per wagon. Ongehoorde prijzen. Tal van bouwers ontvangen van hun producten geldsommen, die zij er nog nooit voor hebben gemaakt, 't Is een gou den tijd voor den Langedijk. 0<»K GEEN TURF. Ook in de Drentsche veenkolonie Emmer Compas- cuum moest deze week de school worden gesloten wegens gebrek aan turf. EEN GRAP? Eergistermorgen keek een landbouwer te Haarlem mermeer vreemd op, toen hij op den nok van de schuur een zijner wagens, beladen met hooi, zag staan. Het kostte groote moeite, den wagen onbeschadigd weer op den beganen grond te brengen. DIS GEZONDHEIDSTOESTAND. De gezondheidstoestand was in den afgeloopen win ter wederom minder gunstig. Vooral kwamen vele ge vallen van roodvonk, mazelen en diphtherie voor. In de 4 laatste berichtsweken d.i. van 26 Januari—23 Februari werden aangegeven: 712 gevallen van rood vonk, 654 van diphtherie, benevens 141 gevallen van typhus. Ook kwamen gedurende dit tijdperk 10 ge vallen van meningitis cerebrospinalis en 6 gevallen van pokken voor. In Januari overleden 22 personen aan typhus, 27 aan roodvonk, 39 aan diphtherie, 87 aan mazelen. 1 aan pokken en 1 aan meningitis cerebro-spinalis. In het buitenland was de toestand ook minder gun stig. In Griekenland kwamen te Athene en Piraeus ver dachte gevallen van pest voor en 12 gevallen van Ion- genpest op het eilana Syra, terwijl de cholera, pokken en vlektyphus in Oostenrijk blijven heerschen. Van 16 tot 29 Januari kwamen daar 26 choleragevallen, van 9 tot 15 Januari 235 aan vlektyphus en van 23 tot 29 Januari 1129 "gevallen van pokken voor. Ook in Duitschland komen in de krijgsgevangenen kampen nog voortdurend gevallen van vlektyphus voor. T. v. s. H. voor hét DE PROV. WATERSNOODCOMMISSIE. Naar wij vernemen zal de commissie uit Provinciale Staten van Noord-Holland inzake den watersnood "Dins dag 7 Maart a.s. te 2 uur vergaderen tot vaststelling van haar eindverslag. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Gisterennacht is te Delft ingebroken in het postkantoor. De dieven zijn eerst over een ruim drie meter hoogen muur gekomen, hebben daarna op de plaats een ruit uitgesneden en drongen daardoor het kantoor binnen. De kantoorknecht, die den vroegdienst had, opende om streeks drie uur het kantoor, doch eenmaal binnen zijnde, werd hij door drie mannen aangevallen en overmand, onder bedreiging met den dood als hij alarm maakte. In de kamer var den directeur is de brandkast ge forceerd. Daaruit wordt eenige kleingeld vermist, ter wijl een op het kantoor staande brandkast werd ge opend met een sleutel, welke zich in de geforceerde brandkast bevond. Uit die kast is ruim f 1500 ont vreemd. Een stel gereedschappen is achtergelaten in de ka mer van den directeur. Uit alles blijkt, dat de in braak zorgvuldig is voorbereid en door vaklieden is uitgevoerd. De kluis kon niet geopend worden, omdat de sleutels bij verschillende personen berusten. Te Rotterdam is aangehouden een werkman uit Den Haag, als verdacht van diefstal met braak in het post kantoor te Delft. De aangehoudene had nog enkele inbrekerswerktuigen in zijn bezit. Hij heeft reeds veie jaren in de gevangenis doorgebracht. Twee personen, die in zijn gezelschap -waren, wisten te ontkomen. INr EN UITVAL VAN HET ÏIBLD. Niet *1 e ware liefde. De Turken hebben een fabel, waarin een groote waarheid opgesloten ligt. In 't kort luidt deze aldusEen vrouw liep te wandelen en werd gevolgd door eeen man, die bewonderend tot haar opkeek. De vrouw hield haar schreden in en vroeg: „Waarom volgt u me?" „Omdat ik u liefheb", antwoordde de man. „Waarom?" was haar wedervraag. „Mijn zuster, die daar verderop aankomt, is veel mooier dan ik". De man "keek om en zag een leelijke, onaanzien lijke vrouw. Teleurgesteld richtte hij zich weer tot de eerste en zei: „Waarom vertelde u me een leugen?" „Omdat u er mij ook een zei. Want. als u werke lijk van me hieldt, waarom keek u dan om naar die andere vrouw?" DAAR AANGESPOELD. In den noodlottigen stormnacht van 13 op 14 Januari verdween van Melis Bast aan den dijk onder Nij- kerk een schuurberg, waarin tien koeien waren ge stald. zonder eenig spoor achter te laten. Eerst nu is bekend geworden, waar het weggeslagene zich bevindt. De geheele schuurberg met de lijken van de tien koeien, die zich nog aan de stalrepels bevonden, is onder Kam pen aangespoeld. DE NOORD-HOLLANDSHE GEDEPUTEERDEN. De heer mr. Kappeijne van de. Coppello heeft, naar Het Volk meldt, thans zijn ontslag genomen als Gede puteerde van Noordholland wegens zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer. Naar wij vernemen zijn ook de Gedeputeerden v. Hamel en Boreel van plan bin nenkort af te treden en zou het in de bedoeling liggen v.an Provinciale Staten, dan 'n soort van evenredige ver tegenwoordiging in te stellen en ook een kerkelijke, als mede een sociaal-democraat in het college van Gede puteerde Staten op te nemen. Naar wij vernemen hebben bovengenoemde heerem omtrent hun aftreding nog geen besluit genomen. Naar aanleiding van het bericht uit Het Volk over het aftreden van leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland meldt men nog, dat het in het voorne- pien van jhr. G. S. Boreel ligt, zijn zetel als lid van Gedeputeerde Staten nog beschikbaar te stellen vóór het uitschrijven van de gewone vergadering der Staten, waarin een vervanger zal worden gekozen voor mr. Kappeyne van de Capello er verder, dat mr. G. A. van Hamel het voornemen heeft, zich bij de periodieke aftre ding als lid der Staten niet meer beschikbaar te stel len, zoodat hij dan vanzelf ophoudt lid van Gedepu teerde Staten te zijn. ANNA PAULOWNA. Ter Secretarie der gemeente Anna Paulowna wor den inlichtingen gevraagd omtrent een verloren zwarte damestasch. inhoudende een portemonnaie met eenig geld. VIFRDE CENTRALE PREMIEKEURING. Donderdag 2 Maart had te Haarlemmermeer de Cen trale premiekeuring van 3-jarige en oudere, hengsten plaats. Een premie van f 400 verwierf Robinson van Ver. Nieuw-Vennep te Haarlemmermeer; onderhoudsbijdra gen van f 250 verwierf Tancred van B. Biesheuvel te Haarlemmermeer. Superbus van A. Colijn Jr. te Nieuwer-Amstel. Demimonde van N. C. Hupkes te Purmerend. Mvlörd II van Vereen. Oostzijde te Haar- lemmermeery. Elegant V van Gebr. v. Gulpen te Spaarn- dammerpolder. Hamlet van Gebr. Bulk te Haarlemmer meer. Primus van Vereeniging Sloterweg te Haarlem mermeer. Een premie van f 100 verwierven Architect van C. Geerligs te Anna Paulowna, Kasimir van Th. Koperdraat te Weesp, Prins Hendrik van M. J. de Roon te Wijk bij Heusden, Maitrank van J. Zwart te Alkmaar. DE OOROGSYVINSTBELASTING EN DE LANDBOUW. Om de moeilijkheid bij de bepaling van de oorlogs winsten. in den landbouw verworven, (waarvoor im mers. daar hij buiten de bedrijfsbelasting stond, geen punt van vergelijking met het jaar 1913 bestaat) te ont gaan. zal, naar de N.R.Ct. verneemt, daarvoor een heffing per bunder worden voorgesteld. Men hoopt voor de verschillende deel en des land. en de verschillende qualiteiten van .grond, tot bepaling van vaste bedra gen te kunnen komen. SNIJBLOEMEN EN PLANTEN DOOR DUITSCCH- LAND GEWEERD. Men schrijft uit Aalsmeer aan het N. v. d. D.: Groote ontsteltenis werd Maandag alhier teweegge bracht door de tijding, dat Duitschland zijn grenzen sloot, ook voor snijbloemen en planten. Had men in onze plaats voor dien nog hoop, dat vooral He snijbloemen Tiet zouden behooren tot die artikelen, welke als luxe geweerd zouden worden, bovengenoem de tijding, welke maar al te waar blijkt, heeft die ver wachting beschaamd. Men is echter hier niet bij de pakken blijven zitten; de coop. vereeniging „Centrale Aalsmeersche Veiling" schreef Dinsdagmiddag, in over leg met de Vereeniging van Exporteurs, eene alge- meene vergadering met de inzenders van snijbloemen uit, en zooals was te voorzien, was de belangstelling hiervoor bijzonder groot. De nood dringt dan ook. Iedere dag brengt honderden guldens schade als de uitvoer naar Duitschland ver boden is. Verschillende plannen werden besproken, ook vond het algemeen instemming bij de leden, dat even- tueele onkosten, verbonden aan het zoeken naar nieu we afzetmarkten (men had speciaal het oog op de Skandinavische landen, waar reeds eenige handel op is), door wefle inzenders moesten gedragen worden. Onze regeering moet reeds van den toestand te Aalsmeer op de hoogte zijn gebracht, en men ver wacht, dat zij alles wat in haar vermogen is, zal doen, om de Duitsche regeering alsnog te bewegen onze snij bloemen en planten in dat land toe te laten. Duitsch land was het land, waarheen onze bloemenhandelaars de laatste jaren het meest verzonden. De doorvoer naar Oostenrijk is nog toegestaan; doch gevreesd wordt ook hiervoor. Kenmerkte zich het bloemenseizoen tot nu toe door te begrijpen is, is dit thans voorbij, een willigen handel, gepaard aan goede prijzen, zooals ILRINf.FRW YARD. Donderdagavond vergaderde do vet een'ging IRA Witte Kruis, afd. Wieringerwaard, onder leiding van den beer C. Haringhuizen. Aanwezig waren '4 bestuursleden (van de 9) 2 gewon leden, de bode Ai de pers. Dat d^e vereeni ging eën nuttige instelling is, schijnt men over 't al gemeen eerst dan te beseffen, wanneer men iets daarvan noodig heeft; althans niet uit het vergade- ringbezoek. Na voorlezing der notulen door den heer D. Neutel, secretaris, deejlt' de voorzitter mede dat nog niet is voldaan aan het aanvankelijk plan om de grootste ligtemtte voorzien van een rieten dak, omreden de beer J.'Kooij nog geen proef heeft kun nen nemen. M?jn 'zal dus deze voorloopig laten zoo hij is en dan de kleine tent van 'n rieten dak laten voorzien. Van het hoofdbestuur is een verzoek in gekomen om dit jaar, zoo mogelijk, afstand te doen van de gf w< ne subsidie of een gedeelte daarvan In verband met de ontzettende ramp over Noord-Hollen Wurflt fchter niet raadzaam gavonden hiervan af stand te deen, tep le. omdat wij nog niet weien waar onze afdeeling zelf zal' voor komen te staan, in verband met de vluchtelingen uit Anna Paulowna, en ten 2e. 'ommdat uit het opmaken der begrooting zal Mijken dat de subsidie zeer moeilijk kan worden gemist, zvlztoo afwijzend beschikken. Evenals het vorige jaar, zullen Emmabloempjes worden besteld. Bij het bestuur zijn isgekomen 4 aanbevelingen voor hoofdbestuursleden, Jnl. van de afdelingen Hilversum, Helder, Aalsmeer en, Barsmge;horn. Be sloten wordt de candidatuur dr. Boeker afd. Bar- singerhorn) te steunen. Vooral inzake dener goede re geling van de 'wijkverpleging, waarvoor genoemde heer steeds veel moeite doet, vindt men gewenscht deze candidaat over te nemen en zal aan het hoofd bestuur mededeel in g worden gedaan, dat ook onze afdeeling dr. Beeker candidaat stelt als lid voor !he(t hoofdbestuur. Uit li jaarverslag van den secretaris blijkt dat de verfceniging 149 leden telt en 4 donatoiirs. In .1915 zijn twee ligtemten in gebruik geweest. Uit de regen waterbak is verkocht 4813 liter voor f 3.23 Kostelloos verstrekt 1355 liter, tezamen alz.oo 6200 liter. «7 maal is gebruik gemaakt van artikelen uil het magazijn en driemaal van de ontsmelttingskist; 1 wo ning is ontsmet geworden. De rekening van den penningmeester was dezer dagen nagezien door de herren P. J. Visscher Jb. Korij Kz. en W. Peereboom. I aatsigenoemdiel deelt aan do vergadergin mede, dat de ontvancsten met in begrip van f 101.32 saldo vorig jaar, hefbben bedra gen f 426.1.0*4. Uitgaven f 318-30, zoodat tr thans'u batig taldo is te boeken ad f 108.20li. Reüening wordt goedgekeurd Penningmeester en commissie dank gezegd. Te begroeting wordt vastgesteld op een bedrag varr ont\angsten en uitgaven ad f 681. Tot bestuurs leden in de plaats van de heeren J. Spons, A. D. Sleute' en D. Schmidt (allen aftredend) worden ge kozen de heeren ds. H. J. Barnouw, A. de Carpenlier en A. Visser, en in de'plaats vau den heer M. Won der 'wegens vertrek) de heer H. Kok. Wordt voorgesteld en goedgevonden ds. Schmidt uit te noodigen om toe te treden als adviseetrend lid van het bestuur. Tenslotte brengt 'dé heer Haringbuizen als afge vaardigde een uitgebreid verslag uit van de gehou den uigemeene vergadering der Hoofdvorteniging. De voorzitter de»!t nog md, dat hij in verband rr.et een geval van roodvonk in onza gemeente, met den dokter Iheeft gesproken, die de noodige wenken zal geven om besmetting te voorkomen. Vtjrdler zal 't gewenscht zijn de 'betrokken woning nipt anders dan bij drigeude noodzakelijkheid bii nen te gaan. Hierna sluitirg. Ot DKARSFEI Uitslag herstemming gemeenteraadsverkiezing (va cature G. v d. Toom, Vrijz -Dem.(: Aantal kiezers 393. Uitgebracr-t 210 st., van on waarde 7 st. K. Doet, V.-D., 15C s P. Green, K.-K. 83 st. h'to'.an do beer K. Goet. HEER HUCOWAARD. ltet hoofd drr school nr 1, alhier, de he«r J. Dier dorp, werd voor gelijke betrekking benoemd ju de gemeente Wormerveer, e® wel aan de school te West Knollendam. HEER IILGOWAARD. Mej. van Zelm, zuster voor de gezinsverpleging in de classis Alkmaar, gaat binnenkort onze g^meent*

Schager Courant | 1916 | | pagina 1