De Oorlog. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Reclames. Jlilvoer van slachtvee. Smokkelaar doodgeschoten. Dal duurde kort. Landweer 1912. Vlieger-ongeluk. Hettsden te stevenen, de Gered. De vaarf door hef Kanaal. Aanvoer van cacaoboonen slop gezet. Onlvluchle Krijgsgevangenen. Te Winterswijk zijn Maandagavond twee ont vluchte Russische krijgsgevangenen aangekomen. Beiden waren onderofficieren en uit het gevangen kamp te Munster ontvlucht. Drie van heiv ook in die gemeente over de grens gekomen, waren naar Groenlo gebracht, doch een kameraad was gevan- en genomen door de Duitsche grenswacht, door- ien hij nog een militairen mantel aan had. Zij hadden 6 dagen over de reis gedaan. De Galloper. De diepte, waarop de Tubantia gezonken ligt, moet ongeveer 35 meters bedragen. Dit is een van Uitkomsten toch van duiken tot een diepte van meer dan 30 meter worden volgens deskundigen zelden verkregen. (N. Ct) De „N. R. Ct." verneemt, dat in de sloepen van de „Tubantia door de „Batavier" opgepikt en mee gebracht naar Rotterdam, kleine stukjes metaal (messing) zijn aangetroffen, .die wellicht van waar de kunnen zijn voor de beantwoording van de vraag op welke wijze en door wie het zinken - van de „Tubantia" is veroorzaakt. Vergadering van het Vrijwillig Brandweercorps LYCURGIJS." Angst zal U niet beter maken. WIERINGER WAARD. Dat de veeverzending naar Duitschlandj ■welke door bemiddeling der Hoilandsche Maatschappij van Land bouw werd mogelijk gemaakt, voor de betrokken veehou ders uit het overstroomde gebied van Anna Paulowna oen mooie zaak is geweest, moge blijken uit de mede- deeling dat er 844 koeien zijn uitgevoerd tegen een onmiddellijke uitbetaling van den taxatieprijs tot een totaal bedrag van f 195.385.—. Met bijna 2 ton. KOLHORN. Met het oog pp spoedig aan te vangen visscherij werd hier uit de zoutery aan de Strook oen groot getal ankers ansjovis van vorige jaren van de hand gedaan. KOLHORN. De heer M. Engel heeft tegen 1 April a.s. ontslag gevraagd als dagelijks aankondiger der vangst op de verschillende deel en der Zuiderzee. SCHAGERBHUG. Naar men ons mededeelt, bestaat het voornemen om de boerenbehuizing, bewoond door den heer J. H,arp. alhier, .gedeeltelijk te sloopen en aldaar 2 burgerwoon huizen te doen bouwen. OUDE NIEDORP. De leverantie van de schooibehoeften, voor de open bare lagere scholen in deze gemeente,'* is voor het jaar 1916 opgedragen aan den heer P. de Lange te Deventer, als laagste inschrijver, voor f 292.99. OUDE NIEDORP. Aan den heer Kuiper is evenals het vorige Jaar, als hoogste inschrijver, gegund de bediening oer 6luis te Niedorper Verlaat, voor f 40.—. Eenige landboüwvereenigingen hebben van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de toezegging ontvangen van consenten voor den uit voer van slachtvee, dat vóór 4 dezer reeds in het bezit van haar leden was. De dieren worden ge taxeerd naar marktprijzen, geslacht en naar het buitenland gezonden. Van de gemaakte winst wor den de onkosten betaald, ook die wegens de ver plichte levering van règeeringsvarkens, en de rest wordt uitgekeerd aan de leden-leveranciers van slachtvee. Uit Ulvenhout, 20 Maart. Hedennacht werd door de grenswacht nabij Strijbeek aangeroepen de kal- verkoopman Jan Heeren, uit Princenhage. Aan het bevel om te" blijven stilstaan, gaf hij echter geen gehoor, waarop, nadat hij nogmaals was aangeroe pen, door de militairen een schot op hem gelost. Hij werd getroffen en was spoedig een lijk. Deze Heeren is een zwager van den vóór eenige maanden bij het smokkelen gedooden Valentijn. De nu getroffene laat een vrouw en negen kin deren achter. Later wordt óns bericht, dat ook de kalverkoop- man M. Heeren door een schot werd getroffen. Hij moet geraakt zijn in het dijbeen. Dezen middag zou een dokter den kogel verwijderen: Deze Heeren was, naar gezegd wordt, op weg naar Chaam, om aldaar kalveren te gaan koopen. (D. v. N.) Maandagmiddag ontsnapten een tweetal verpleeg den uit het Rijkskrankzinnigengesticht te Medem- blik. Hun afwezigheid werd echter spoedig ontdekt terstond volgde achterhaling per rijwiel; aan den Brakeweg onder O.ostwoud, werden zij ontdekt Bei de vluchtelingen trachtten, door over een vaart te zwemmen, over een weiland te ontkomen, doch daar werderi zij staande gehouden. Onder veel tegenstand zijn zij- nog 's avonds in de richting teruggebracht Omtrent het vertrek met verlof der landweerlich ting 1912 is thans bepaald, dat de dienstplichtige onderofficeren, korporaals en soldaten der land weerlichting 1912, 24 dezer met voorloopig klein ver lof vertrekken, met uitzondering van hen die be- hooren tot de bataljons infanterie 1, 6, 8, 10, 11. 12, 13, 21, 27, 32, 33, 37 en met uitzondering van nen, die behooren tot de landweer-grens- en -kustwacht Dezen zullen eerst op 20 April met verloi huiswaarts keerën, wordende de stellingcommandanten en ter ritoriale bevelhebbers gemachtigd, zoo zij dit met de belangen van den dienst en de strijdvaardigheid vereenigbaar achten, dit verlof reeds op een vroe ge ren datum te doen ingaan. KEINSMERBRUG. De arbeider M. v. d. V. alhier had dezer dagen het ongeluk,' terwijl hy eenige werkzaamheden verrichtte, van de ladder te vallen, waardoor hij een lichte her senschudding bekwam. Naar wij vernemen is zijn toe stand thans bevredigend. VALKKOOG. J.1. Zondag had alhier bij het lokaal van den héér G. van Bodegraven een ringryderii op fietsen plaats, onder begunstiging van prachtig weder. Van de 16 deel nemers waren pxyswinnersle en 3e prijs A. Aoontjes, 2a prijs v. Bodegraven. Na afloop oen gezellige druk bezocht bal tot slot. OUDE NIEDORP. Zondag- en Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Moliere".. .alhier, .in net lokaal va 4 den "heer dc Jong, beide koeren voor een tamelijk goed bezette zaal. vooral 's Maandags, een openbare uitvoering. Opgevoerd werd: „De jonden der Ouders",, tooneelspel in 3 be drijven. door A. IJamburger. Als nastukje werd gegeven „Boog bezoek",, blijspel in éen bedrijf, door Max MaurejjBeide stukken werden heel aardig opgevoerd, zooals wy dit van die tamer gewoon .zijn, hun spel viel dan ook wel in den smaak, vooral bet nastukje. daarbij was het een onbedaarlijk gelach. Slot was beide avonden een gezellig bal. NOORDSCHARWOUDE. De heer P. Jonker, onderwijzer alhier, komt voor op de voordracht voor hoofd der school te Marken-Binnen. BOND VAN GEM. ZANGVEREEN. IN N.-HOL- LAND. f Op Zondag 19 Maart j.1. werd'le Alkmaar gehou den de AJgemeene Vergadering van den Bond van Ge mengde Zangvereenigingen in Noordholland. In die vergadering warden gekozen tot secretaris van den Bond de heer Sasburg, hoofd der school Benning- broek en tot penningmeester de heer K. Dikstaal, hoofd der school te Kolhorn. Bij de rekening en verantwoording van den pen- ningmeester bj;x;k het batig saldo der kas tp bedragen f 70. Er yerd* besloten, om de contributie over 1915. welke binnenkort zal worden geïnd, te stellen op de helft der gewone contributie. Nog werd bepaald, dat in 1916 vanwege den Boud geen festival of concours zal worden gehouden, doch wel een bijeenkomst van zangers en zangeressen te Ber gen. .bij welke gelegenheid eenige liederen zullen -gor den ten nehoore gebracht. Het Bestuur zal zoo spoe dig mogelijk- de nadere regeling van eem eh ander ter kennis brengen, van de verschillende yereenigingen. ARROND'SSEMI NTS-RFCHTRANK TE VIAMAAR Zitting, van Dinsdag 21 Maart 1916. Uitspraken: H. J. Lukassen, IJmuiden, 'diefstal^ f 10 of 14 d. h. P. Veldhuis, Enkhuizen, diefstal^ 4 mnd. gev. S. Kroon, Iléiloo, M. H. Oostenburg, Alkmaar, huis vredebreuk en belcediging, elk f 25 of 10 d. n. E. Duin, Grootebroek.,beleed.10 d. gev. 'WDuin, Grootebroek, beleed5 d. gev. H. 'van Wieringen, zwervend, vernieling. 14 d. gev, P. v. E, en T. B., beiden te Hélder (Kinderwetten- zaak) élk 1jaar tuchtschool. WINKEL. De tentoonstelling van werkstukken, uitgevoerd door de leerlingen der feekenscholen van de Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland, is dit Jaar gehouden te Andijk. Aan leerlingen van de Afd. Winkel, zijn de vol gende onderscheidingen toegekend: H. "Blanken, vakr teekenen. 2e leerjaarJhoogste prijs; A. Slot. vakteekencn,, de leerjaar, 1ste pnjsJ. de Boer, schildersdiplomaJ Strybis, -wagenmakersdiploma. WINKEL. c Vergadering van het Ziekenfonds „Kracht door oa menwerking", gehouden ten huize van den heer 'Jb. Kroon te Winkel. 17 leden waren aanwezig. De ope ning door den waarn. voorzitter en de lezing der nu tu len door den secretaris, heeft een gewoon verloop. Dan volgt het jaarverslag, waaruit blijkt, dat het ledental met 4 verminderd is, waarvan 2 overleden. De vereeni ging telt thans nog 82 leden en 38 begunstigers. Nieuwe léden traden niet toe en met bezorgdheid vordt hiervan in het verslag melding gemaakt, want als de zoo noo- dige toetreding van jonge leden achterwege blijft, bet ee kent dit op den duur" het teniet gaan yan het fonds. Een krachtig beroep wordt hier gedaan op hen, die nog van verre gebleven zijn, het nut der instelling behoeft toch niet nader meer te worden aangetoond. 109 wekelijkscha uitkeeringen aan 27 leden hadden plaats, zoodat een derde der leden trekkende was. De geldmiddelen verminderden daardoor met f 120.33. De rekening wordt nagezien door de heeren Jb. Kroon, A. Mantel en G". Smit en die heeren hebben geconstateerd dat er een kasgeld is van f 42.45Vs, aan belegd kapitaal f 944.38, ?oodat de gehoêle bezitting f 986.83y2 bedraagt. Alles is in orde bevonden en op voorstel dier commis- missie, wordt de rekening goedgekeurd en den penning meester gedechargeerd. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren J. C. Kars, G. Smit. G. Molenaar en J. Zeeman, waarvan de heer J. C. Kars tot voorzitter. De leeftijdsgrens (18—40 jaar) blijft onveranderd ge handhaafd. Een voorstel van het bestuur om 50 cent boete te hef fen van 'die leden, die de vergadering niet bijwonen, wordt verworpen. Met het oog op de financiën wordt besloten om voortaan in "plaats van zeven, zes weken ziekengeld per jaar uit te kearen. De ziekenkaarten zullen voortaan worden uitgereikt door den heer G. Molenaar. De rekening voor het loopende jaar, zal in 1917 wor den nagezien, door de heeren Jb. Kroon. A. Mantel en W. Smit. De afgetreden bestuursleden, die zich nu weer zullen scharen onder de gewone leden, krijgen nog een bij zonder woord van dank voor hun werkzaamheid, in hunne bestuursfunctie aan den dag gelegd, en daarna, met een woord van dank in het algemeen, sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWE NIEDORP. Naar wij vernemen is tot directeur-boekhouder aan de Coop. Malerij „De Volharding" te Opmeer benoemd onze plaatsgenoot, de heer A. Prins. GALLANTSOOG. Nu de. betrekkingen van burgemeester en secretaris alhier door één persoon worden vervuld, hebben Ged. Staten van Noordholland de jaarwedde, verbonden aan het ambt van secretaris, van f 55,0 tot f 400 verminderd. HAGEPREEKEN IN HOLLANDS NOORDEN. Het Comité voor Hagepreeken in Hollands Noorden, (Openlucht S amenkomsten voor Vrijzinnig-Hervormden) heeft zijn winteiprogramma maar gedeeltelijk kunnen afwerken. De overstroomingen hebben door de daaruit voortvloeiende beslommeringen op velerlei gebied, eene volledige uitvoering verhinderd. Samenkomsten "werden gehouden in de kerken te Barsingerhorn, Dirkshorn en Oudeschild, waar drie predikanten achtereenvolgens optraden. De belangstelling was telkens een^root suc ces, zij overtrof verre da verwachtingen. Aangemoedigd door de goede resultaten, die in den zomer van 1915 te St. Maartensbrug, Winkel, Oude Nie- dorp, Schagen, Anna Paulowna, Heerhugowaard en Schoorl werden verkregen, hoopt net Comité ook in den komenden zomer weder verschillende openlucht-samen komsten te organiseeren. WAARD EN GROET. Ten lokale van den heer A. Wit vergaderde de af- deeling Waard en Groet der Holl. Mn. van Landbouw, onder presidium van den heer K. Breebaart Jz.. die de vergadering opende en daarbij de heeren verwelkom de en een extra woord van welkom richtte tot den nieuwen secretaris, den heer A. Winkel uit Moerbeek. Ingekomen is de rekening der fokvereenigingen te Winkel en te Moerbeek, met verzoek om subsidie. Die wordt toegestaan. Hét nazien der rekening van den penningmeester wordt uitgesteld. In behandeling komt de beschrijvingsbrief voor de vergadering yan Holl. Noorderkwartier en dio voor de .vergadering, te beleggen door den Holl. Mij. van Landbouw'. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor Noorderkwartier wordt bepaald, dat de afgevaar digde zich zal uitspreken voor 't voorstel om wat af te staan voor den watersnood, edhter In dien zin. dat dit geld meer voor de boerenbevolking zal worden bestemd. Bij behandeling -yan den beschrijvingsbrief voor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, wordt met voldoening geconstateerd, dat het Hoofdbestuur voor stelt in de reglementen der afdeelingen op te nemen een reglement voor gezamenlijken aankoop, zooals dat voor een paar jaar geleden door Waard en Groet is vastgesteld. Tot afgevaardigde voor Noorderkwartier wordt be noemd de heer J. Vethman van Winkel, voor de Holl. Maatschappij de heeren W. C. Visser en P. Haring huizen, beiden van Nieuwe Niedorp. Tot bestuurslid (vacature P.- Kistemaker, vertrokken), wordt benoemd de heer J. Vethman. Voorzitter doet mededeeling, dat er eene vergadering te Alkmaar heeft plaats gevonden, in verband met 'den uitvoer yan rundvee. Deze vergadering was belegd ge worden mej het doel, consent te krijgen voor rundvee^ uitvoer. Voorzitter kon niet direct adhaesie schenken aan de plannen dier heeren en er werd aangedrongen op het in bepaalden vorm formuleeren van de voorstellen en het toezenden van de voorwaarden. De vergadering meent mét den voorzitter, dat het beter is, jn deze het Hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw niet te passeeren. Nog wordt besloten tot coöperatieven aankoop van klaverruiters. Hierna sluit voorzitter pnder dank de vergadering. WAARLAND. Qp één der avonden dezer week, werd in de openbare lagere school alhier de laatste les gegeven van den Tuinbouwwintercursus. Ten overstaan van den Ryks- tuinbouwleeraar en van de Commissie van Toezicht op den cursus, w^rd den leerlingen een examen afgeno men ter verkrijging van een diploma. Een negental diploma's werden uitgereikt. Als blijk van waardeering werd tioor den oudsten leerling, den heer Koomen. in een flinke toespraak een fraaie theetafel aangeboden aan het hoofd van den cursus, den heef Smeets. De Rijkstuinbouwleeraar en de voorzitter der commissie van toezicht, de heer Dekker,brachten den heer Smeets hulde voor de mooie resultaten van zijn onderwijs. Bij den wensch van den heer Hazeloop, dat de heer Smeets nog vele jaren in het belang der Waarlandsche tuinders mag werken, sluiten we ons gaarne aan. POKKEN TE AMSTERDAM. Het aantal in het Wilhelmina-gasthuis verpleegde lij ders is gisteren met twee vermeerderd, van wie een man (licht geval) uit de stad en een vrouw uit de in observatie gehoudenen. Het aantal bedraagt thans 8 mannen èn 11 vrouwen. Het aantal in observatie genomen personen vermeerderde met 3 en bedraagt JDe Telegraaf' méldt, dat gisteren een geval van pokken is geconstateerd bij een dér leerlingen van do H.B.S. voor meisjes aan de Keizersgracht. Alle leerlingen der school, voor zoover zij nog niet zijn weder ingeënt en de ouders geen bezwaar hebben, zullen heringeënt worden. De leerlingen uit de klasse, waarin de patiënte zat, mogen voorloopig de school niet bezoeken. Dat do ziekte de gemoederen bezig houdt, blijkt wel uit het feit, dat het aantal inentingen in Amster dam enorm groot is. Een lezing over pokken met lichtbeelden, gisteren door Dr. Stflrcke gehouden, was zoo druk bezocht, dat tal loos velen geen toegang konden krijgen en de lezing nog eens herhaald zal worden. Gisterochtend vertrokken van Soesterberg, met opdracht naar Herpt bij CU O' plamte waarhet Duitsche vliegtuig verplicht werd een noodlanding te doen, de \Tieger-lmtenants van Wulfften Palthe en Roeper Bosch, ieder m hun eieeti toestel gezeten. Op het terrein is luitenan. Palthe bij het ianden in een sloot gereden, tenge- volge waarvan het toestel de LA 16 over den kop sloee en geheel vernield werd. De bestuurder kwam er betrekkelijk goed afluitenant Palthe kreeg een snede over het gelaat Twee korporaals uit Kampen, die Zondag op den ITsel een roeitochtje hadden gedaan, doch door aen sterken stroom niet terug hadden kunnen keeren. maar buiten den Ketelmond waren gedreven, zijn Maandagochtend in zee aangetroffen door een Huizer visscher. In het zeer kleinejuschpuntertje hadden zij den heelen nacht rondgezwalkt in groot gevaar van te zinken door het vaak overslaand water, dat zij met een veldflesch trachten te v ,r- wijderen. Nat en verkleumd eerden zij aaa boord van H.Z. 90 genomen en te Ürk gebracht, waar zij zich aanmeldden bij den commandant van het Interneeringskamp. Het Haagsche correspondentiebureau meldt Gistermiddag te 4.30 uur had aan het Departe ment van Binnenlandsche Zaken eene conferentie plaats tusschen de Ministers van Binnenlandsche Zaken, van Marine en van Landbouw, Nijverheid en Handel en de heeren Brautigam. Drop. resp. Voorzitter en secretaris van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Zeemansvereeniging „De Vol harding", en Junius, voorzitter van de Afdeeling Rotterdam van bovengenoemde Vereeniging. De bestuurders van de Zeelieden-Vëreeniging bepleiten met klem, dat de Nederlandsche Regee ring maatregelen zoude nemen tot beveiliging van de yaart in net Kanaal. Ons werd van bevoegde zijde te verstaan gegeven dat de maatregelen die in bespreking kwamen op dit oogenblik nog niet voor mededeeling.vatbaar waren. Intusschen vernamen wij in aansluiting hieraan' van de zijde der bovengenoemde organisatie van zeevarenden dat de Regeering het volkomen ver klaarbaar achtte, dat de zeelieden hel nemen van veiligheidsmaatregelen door de Regeering ver langden, en dit verlangen werd volkomen billijk eacht. De regeering is dan ook zoo werd door en Minister van Binnenlandsche Zaken aan hen medegedeeld ten deze diligent en er worden verschillende maatregelen overwogen die de vaart in het Kanaal minder gevaarlijk zouden kunnen maken. Daaromtrent zouden binnen enkele dagen nadere mededeelingen worden gedaan. De Minister van Marine scheen van meening, dat wellicht de vaart om Schotland voorloopig de voorkeur zoude verdienen. De conferentie duurde ongeveer. 1'/» uur en fisteravond werd in het Verkooplokaal te Rotter- am een druk bezochte huishoudelijke vergadering gehouden van zeelieden, waar mededeeling werd f edaan van het resultaat der conferentie en nadere esluiten zouden worden genomen. Deze vergadering heeft in den breede beraadslaagd en is tot He slotsom gekomen, dat Woensdag niet gemonsterd zal worden. Voor de schepen die reeds aangemonsterd zijn, werd geen besluit genomen. Erl zou nogmaals vergadering worden op Woens dag. Het gevolg van Hit besluit is dat de Batavier III hedennacht niet zou vertrekken. Wij vernemen echter, dat de „Nieuw-Amsterdam" wel vertrekken zaL Ook de bond van machinisten heeft huishoudelijk vergaderd. Na deze bijeenkomst is een uitvoerige motie aangenomen waarin de noodzakelijkheid van meerder veiligsmaatregelen wordt bepleit terwijl evenzeer een verhooging van de uitkeering over eenkomstig de oorlogsongevallenwet aan de nabe staanden van omgekomenen noodzakelijk wordt ge acht. Te dier zake zal onverwijld een conferentie worden aangevraagd met de regeering, zoowel als met het bestuur der Scheepvaart-vereeniging. Besloten werd tevens, dat geen machinist zal aan monsteren, alvorens de uitslag dier conferentie bekend is. Gisteravond vergaderden te Rotterdam de „Ver eeniging van Nederlandsche Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij" en de „Bond van Machinisten ter Koopvaardij", met hetzelfde resul taat als boven. Nader vernemen wij dat het stoomschip van de Holland-Amerika Lijn, de Nieuw-Amsterdam heden nacht niet vertrokken is. (Hbld.) 's-Crav'enhage, 21 Maart. (Haagsche Corr.) Naar wij vernemen heeft de uitvoerende com missie van de Nederlandsche Overzee Trust-Maat schappij besloten den aanvoer van cacaoboonen tot nader order geheel stop te zetten. SINT MAARTEN. In een gisteren gehouden vergadering van melkle- veranciers der kaastabriek alhier, welke tot nog toe in beheer was van een 4-tal personen, is overgegaan 4ot een naamlooze vennootschap. ST. MAARTEN De propagandavergadering met een daarby op te voe ren' tooneelstukje. te houden door den Geheelonthou- dersbond uit Heerhugowaard, a.s. Zondag in café Rust en Lust" alhier gaat niet door en zal nu waarschijn lijk wel in 't geheel niet plaats hebben. Over de verdwijning van het Engelsche lichtschip Galloper hangt nog volslagen duisternis. Er loopt een ernstig gerucht, dat het is getorpedeerd en in dat geval kan het moeilijk anders dan door een Duitsche duikboot of torpedoboot geschied zijn hetgeen een oorlogsdaad zou zijn en als zoodanig van geheel anderen aard dan de vernieling van neutrale handelsschepen. De beteekenis van het lichtschip-voor de scheepvaart schijnt in de tegen woordige omstandigheden, daar in die streken 's nachts niet wordt gevaren, gering te zijn. De Tubanlia. Naar aanleiding van onjuiste berichten in de Ne derlandsche pers over stappen, bij de Duitsche re geering gedaan in zake den ondergang van het stoomschip Tubantia, deelt het Hepartement van buitenlandsche zaken mede, dat de tenuitvoerleg ging van de in den avond van 19 dezer in handen van Harer Majesteits gezant te Berlijn gekomen in structie, om op grond van de verklaringen van de Duitsche regeering te verzoeken, eeu onderzoek te doen instellen, is achterwege gebleven in verband met de mededeeling, die inmiHdels door den Duit- schen gezant te 's-Gravenhage namens zijn recee- nng was gedaan. Men meldt dat'het duiken op de plek, waar de 1 ubantia gezonken is, geheel geschiedt op initiatief van den Kon. HolL Lloyd, waaraan het schip toe behoort. r Wel moeten zich aan boord van de Wodan, van welk vaartuig af her duikonderzoek plaats heeft eenige zee-officieren bevinden, in verband met de eventueel® resultaten van het onderzoek. de redenen, waarom het succes van pogingen om door middel van duikers de oorzaak van dé ramn op te sporen, getwijfeld wordt, v De stukjes metaal zijn naar Amsterdam opge zonden. PER TELEGRAAF. DE OORLOGSLEENING. H. M. de Koningin hoeft voor oen half millloein üwp. teek end op onze 2o Oorlogsloenlng. ONZE SCHEEPVAART. Men seint ons uit Amsterdam, uit goede bron, dat in regeerings- en scheepvaartkringen overwogen wordt, onze uitgaande zeeschepen door sloepbooten te doen convoyeeren. Er doen zich nog moeilijkheden voor om sloepboo ten te krijgen, doen binnen enkele dagen hoopt men met de voorbereidingen gereed te zijn. Ook moet 't in de bedoeling liggen de reizen naar Amerika en Ned.-Indië om deh 'ïtoord (Schotland) te maken. i j Het stoomschip Prins der Nederlanden" van de Mij. Nederland, is te Falmouth aangekomen. Vermoedelijk zal in den loop der volgende week weer een mailboot naar Indië, vertrekken. De pogingen der Duitschers om de vesting Verdun te bemachtigen, worden nog niet gestaakt. Zy hebben gisteren aan den linker Maasoever de Fransche bosch- stelling van Avocourt Stormenderhand bezet, en zeg gen bierbij 32 officieren en 2500 man gevangen geno men te hebben, benevens aan oorlogsmateriaal een groote buit. De Franschen erkennen dit terreinverlies, doch voo- gen er by, dat de Duits chers niet verder konden ko men en dat hun de geringe winst op groote verliezen' is komen te staan. Zoo wordt telkens de strijd om Verdun opnieuw ingezet. Maar het resultaat....? De Russen aan 't Oostelijk front worden roeriger en vallen de Duitsche en Oostenrijksche legers pp ver schillende punten aan, hier en daar met kleine sucoesies. In Perzië hebben 'de Russen do 2e stad des Rijks, Ispahap bezet. De Russen dringen in Kaukasië en in Perzië "steeds meer aan op de Turksche legers, die Bag dad verdedigen. Overigens geen nieuws! TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van den 22en Maart 1916, medegedeeld door het Koninklijk Mateorologisoh Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.6 te Haparanda, laagste barometerstand beneden 745 te Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 23 Maart. Matige N. tot O. wind. Meest zwaarbewolkt.- Wellicht nog regen- of sneeuwbuien. Iets zachter over dag. NORDSCHARWOUDE. Roode kool f3 a 21, gele kool f 1.60 a 7.80. wor telen f 0.95 a 2.50, uien f 12 a 12.30,. bieten f 8.90 per 1000 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. De aanvoeren en kwaliteiten op de groentenmarkt alhier zijn zoo gering, dat wij niet meer geregeld het marktbericht behoeven te vermelden. Bij de op Zaterdag 18 d«zer gehouden Jaarver- J gadering van het Vryw. Brandweercorps „LYCUR- 1 GUb" alhier werden gekozen tot Comm. v/d Póm- j pers tevens Voorzitter J. Roggeveen Lz,*, plaatsver- vangend K. Roggeveen Jz. Comm. v/d pijp- en Siangleiders C. M. Zwart, plaatsvervangend J. H. bchene. Secretaris-penningmeester J. M. van Twui- l ver. By de rondvraag werd door eenige leden gekiaagd, dat bij de laatst plaats gehad hebbende brand 's nachts onvoldoende alarm is gemaakt, zooda,t er van het tengevolge der mobilisatie toch al kleine aantal leden, verscheidene niet aanwezig waren, waarop de toezegging werd gedaan, dat hiervan ter bevoegder plaatse zou worden kennis gggeven. Weest opgeioeht en :grypt de oortaak van uw kwaal aan. Leeft niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen groo- i ter. Als clj rugpijn hebt, weest dan niet onmiddellijk bevreesd voor niergyuis, waterzucht of Bright's ziekte. Als gij .last van rheumatische pijnen nebt, weesti dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheuma" tiek. Als gij hinder hebt van waterstoornissen, vreest dan niet onmiddellijk blaasontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf j Ik zal er dadelijk voor zorgen, da' myn nieren genezen en als ik dun ver tandig Is®t blijf ik gezond. Noemt voldoende lichaamsoefening om het bloed «H te laten circuleeren door da nieren. Dat houdt bloed zuiver. Als gij te voel eet, drinkt of werkt. 0 W veel zorgen maakt en geen behoorlijke nachtrust neemt ls het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewocffll® een tijdje na Te laten en de verzwakte nieren os ter s Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster s Rugpijn Nieren Pillen zijn enkel vofl* meren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren W urinewegen, wekken zij de nieren tot grooter wvrkzaa®; heid qp en bevrijden zij het lichaam van de nadee^ stoffen, die zooveel kwaad kunnen veroorzaken. ruet te veel, opgewektheid en Foster's Rugpij0 IW\ ren Pillen zijn de twee beste geneesmiddelen. j Te Schagen verkrijgbaar M Rotgans. Drogisterij „Het r Kruis', Molenstraat C 14. - sending gescheidt franco na vangst van jfttwissol a fl.'° en een of f 10.voor zes d o Eischt de echte Foster'a R'-F Nieren Pillen, weigert ell£t' die niet-voorzien ls van neveniw""^ handelsmerk'

Schager Courant | 1916 | | pagina 2