J. STUURMAN, TABAK van J. R. KEUSS Het leven op een smalle strook gronds, omringd door de Zee. BORSTELS. ZATERDAG 25 MAART 1116. f»9ste J n r n a n n. No. f»768 EERSTE BLAD. HAARWERKER, Binnenlandsch Nieuws. RAAD VAN WIERINGEN. B Uitgevers: TRAPMAN Co. Dames-, Heeren- en Kinder- SCHAKER llMtii Nitui- COURANT AdTertenriB- LuüniUil Uit blad versohijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- en ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0 85; per post f 1.-. Losse nummers 5 een ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewijsno f 0.85, iedere regel meer 8 ct. Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit 3 bladen. voor die van het ,.Poolsche koffiehuis" niet onder te doen. De opstijgende geur, uittartende de stille wer kers op de bovenzaal van Veerburg, maakte het dezen vaak moeilijk, eene „bevlieging", om neder te da- Toen in dien nacht van 11—15 Januari de Amstel- dijk te Anna Paulowna doorbrak, had dit tengevolge uai reeds Vrijdagmiddag de geheele Ooslpolder onbe woond was geworden. De tweede overstrooming in den nacht van 16 op 17 Januari zette den Westpolder gedeeltelijk onder, tot dat de enorme stijging van den vloed van 21 op 22 Januari alle bewoners van het ondergeloopen Westdeel naar elders verjoeg, zoodat, als men enkele woniDgen uitzondert, vanaf dien ftijd alleen „eene smalle strook gronds". zicb ter linker- en rechterzijde van Hotel Veer borg uitstrekkende, langs Ewijcksvaart en Zijper boe zem bewoond bleef. Het centrum van dit bewoonde ge deelte was Veerburg". Ook na de periode der mili tairen bleef er eene ongekende levendigheid héérschén. liehalve de bewoners ontmoette men er vreemdelingen uit alle streken van Nederlandaannemers, geëmploiteerdent van den Waterstaat, opzichters journalisten en natuur lijk de noodige arbeiders, werkende aan de zeewering. Auto's, motorboöten. fietsen en spoortreinen voerden ze herwaarts en de heer H. Jonker Jr.. de eigenaar van Veerburg en zijne helpsters en helpers hadden het steeds meer dan volhanaig, om hongerige magen te spij zen, dorstige keelen te laven en afgematte leden door rust tot herstel van krachten te brengen. Dit laatste voor al was niet altijd even makkelijk, doch de vindingrijkheid van „den baas" overwon alle beletselen, zij het dan ook, dat hem zelf (na een zwaren dag een geïmproviseerd b,ed wachtte of... heel erna al niets. Trots de tallooze hinderpalen door den vloed aan het werken in secretarie en postkantoor in den weg ge legd, ging dit geregeld zijn gang. De burgemeester moest zijn zetel zoo nu en dan verplaatsen; bij laag water in het raadhuis, bij hoog water in de wachtkamer van het station, maar steeds bleef hij pp zijn post. De ambtenaar ter secretarie heeft deze niet verlaten, dan slechts éénmaal, doch maar zeer kort. geholpen en zol der". Een vrij lange brug, die in zeer eerbiedige hou ding moest worden begaan van wege de gangzoldering, gaf gelegenheid aan de bezoekers om aan zijn „kom maar boven" gevolg te geven. Soms werd de heer Keijzer 's avonds met een roeiboot afgehaald, om naar den trein gebracht te worden. De telefoon, ten minste als ze niet defect was, onderhield de gemeenschap met het hoofd der gemeente. De postdirecteur reep bij vloed naar zijne bovenka mers en daalde bij eb weder naar het ontvluchtte kan toor, nu eens de bezoekers in gebogen houding over een bruggertje, dat naar de trap leidde, ontvangende, dan weder rechtstandig, maar steeds bereidwillig en ieder met vrijgevigheid ten dienste staande. Wat een reu zenarbeid werd er in die dagen van de postboden ge- eischt! Men zag ze in storm, sneeuw- en regenvlagen hunne taak verrichten. Gelaarsd vanwege het water, dat op de wegen stond, of er over sloeg, dan wel op de fiets over bijna onbegaanbare paden des daags en laat fn den avond hun weg afleggen. Een extra be loon! ng aan hen voor een arbeid zoo zeer bemoei lijkt door den watersnood, zou zeker in geheel Neder land instemming wegdragen. Wie weet, wat nog geschie den zal?! Slechts één woning bleef buiten de luimen van het zeewatert dat Vas die van den dijkgraaf, den heer Jb. ■Stammes. Over een lange brug kon hij droog in- en uitgaan. Trotseerende „weer en wind", zag men hem met zijn „onafscheideljjken" wandelstok in len, te bedwingen. Ve eerburg als informatiebureau! Den ganschen dag hield het vragen aan, voorname lijk vari hen, die ae hoofdpersonen moesten spreken. Ook belangstellenden naar hunne achtergelaten have en goed. oifcdat van bekenden, die op vertrekken ston den, wilden weten. hoe. waarmee en wanneer ze „de strook droge grond" konden verlaten; vreemdelingen, die informeerden naar alles en nog wat, en journalisten, vorschende naar nieuwtjes, allen verkregen antwoord. De laatsten moesten echter voorzichtig zijn. want men zat in Veerburg nu juist niet altijd in „zak en asch". Ernst en kortswijl verbeurten elkander en men moest zijne pappenheimers'.' kennen, om er ais persman overal waar zjjne de hand noodig kon zijn, Dijkgraaf zijn was alles behalve eene sinecure in die dagen en... het zal dit nog wel niet zijn. Doch... keeren we terug naar het Centrum van leven en bedrijf, d.i. naar „Veerburg". Een der hoofdperso nen buiten den kastelein was daar zeer zeker de heer D. Koorn. Hadden de leveranciers elders eene veili ge schuilplaats opgezicht, niet alzoo de „Coöperatief'. Deze was op post gebleven, in weerwil van de enorme moeilijkheden, om zich te handhaven, en deze verschafte alles, wat voor levensonderhoud noodig was aan de „Kleine gemeente", die zich vaak beduidend uitzette door aankomst van vreemdelingen, maar toch steeds ruimschoots van alles werd voorzien. De heer Koorn had een filiaal opgericht in het geruimde buffet der zaal van Veerburg en nierin drong net water niet. Gelaarsd van den morgen tot den avond in de weer, hielp hi, met zijn trawanten de klanten, onderhield zijn ad ministratie, bood hij „buiten de zaak" hulp aan ieder, die vroeg, en geen sneeuwbui, noch storm brachten hierin eenige verandering, wel verzwaring. Ook de heeren K. Smit, de Dekkeris. F. D. Webe- hng, S. Jonker. Kuiper, ,P Wilms en niet te ver geert de leverancier van melk, de heer Van Leijen. nebben daar gedurende dien tijd uitstekende diensten De neer N. Nap bleef ook op zijn post: a bakte hij niet, de telegrammen moesten bezorgd wor- iV ecrhur? was behalve hotelvergaderplaats, toe vluchtsoord, Bergplaats der meest heterogene voorwer pen. kantoor voor hulpverschaffing bureau voor inlich ungen en adviezen, ja. wat niet all „Hoog bezoek' was er geen zeldzaamheid en bracht dan een welkome afleiding in den gewonen gang van zaken. Wie wat weten vilde, moest daar belanden en de kastelein was de algemeene vraagbaak, of bij ontstentenis van dezen was net do heer Koorn. Vroeg in den morgen begon het Wen. Eerst verheten een 30-tal arbeiders hunne barak, waann de zaal van Veerburg was herschapen, begaven „;hh ",af kistdam, hun ..keetbaas", den heer Rolie hnilri ais hij was met de zorg voor de inrirlw^ u bTeiJ?ln« van. het middagmaal. De 1-etrmi barak liet weinig te wenscnen over slaaPraa' wa,ren door «-n scherm van elkaar zii da nfu» iTV" de heerschte zindelijkheid, dank L2?. "^tekende zorgen van den keetbaas. die ook als Droever»10™.!®6" "aam verwierf. Mag men fijn- Proevers gelooven, dan behoefde b.v. zijn erwtensoep PRACBTSORTEERING Laagzilde B 50. SCBA0EN. piet in te loopen. Ook als kantoor voor hulpverschaffing diende „Veer burg'1 Van alles had men noodig en werd gevraagd. ,Zie je", zegt onder andere eene teerhartige vrouw, als ik nou voor de poes maar een plaatsje wist", .Breng haar maar bij mij thuis", presenteerde de heer j. Krouwel. En lachend: ,,'t Is toch geen kater? Jou harteHef is^il joijn derde gast in dat g~iire." En ver der vertelt Bij, hoe zijn pakhuis wel een asyl gelijkt van noodlijdende dieren en een venduhuis vanwege het ie meubelen. Door niemand werd tevergeefs hulp gevraagd. Ik mag niet vergeten den man, van wien men met recht kon zeggen„Zoo zie je hem en zoo zie je hem nietl" Het was „de duizendpoot" van den dijk. Overal tegenwoordig was de heer Jb. Jonker en had handen en uren te kort, om al het werk, dat men op zijne schouders lag, te verrichten. Hij fungeerde in hoofdzaak als timmerman, maar verder als schipper, waterbouwkundige, dijkwerker, pompenier, huisverzor- jer, houthakker,enz. enz., aanstonds en vlug bereid, ,k zou haast zeggen „in elk genre" diensten te bewijzen. Er zijn nachten voorbijgegaan, dat zijn plekje in bed onbeslapen bleef, 's Avonds kwam er rust in Veerburg. Alleen de schildwacht, diep in zijn jas gestoken, stapte heen en weer, strijdende tegen den fel-kouden wind. Somtijds nog laat door den burgemeester verrast, die zich niet ter rust begaf, voor hij verzekerd was van de veiligheid dier „Kleine gemeente". Men mag er zich over verwonderen, dat op een plaats, waar menschen van zoo uiteenloopende ontwikkeling, onder deze om standigheden nimmer in botsing met elkander zijn ge komen en onder hen geen oogenblik de orde werd verstoord. Zeker was het te danken aan het tactvolle optreden van hooger hand, en de medewerking van rustende in de boot en tegen de goot van het huis, in de eerste stapelden en wegvoerden. Hiervan had een kiekje genomen moeten worden. Jammer, erg jammer. dat dit niet is geschied 1 We hopen eenter van harte, dat nimmer hiervoor de gelegenheid weder zal komen. Door voortdurende da ling herstelde de toestand zich langzamerhand weder, en met het terugloopen van het water week de angst en men begon d-e zaak door een andere vroolijke bril te bekijken. Gelukkig Is een mensch gauw zijn leed vergeten en hadde er op die 'smalle strook geen optimistische geest geheerscht, de zaken waren niet zoo vlot van stapel geloopen. Ja, het was „zoet en zuur", wat daar op die smalle strook gronds in de dagen der overstroo ming is bêleefd en nu de kistdammen klaar zijn en de vrees voor opnieuw onderioopen naar den achter grond is gedrongen, dacht het mij niet onaardig, boven staand schetsje te geven, en ik verwacht van iederen le zer, dat hij gaarne met mij hulde zal brengen voor alles wat onder zoo moeilijke omstandigheden verricht is door de blijvers„De bewoners van een smalle strook gronds omringd door de zee". Vergadering van den Raad der gemeente Wieringen, gehouden op Donderdagmiddag, 23 Maart 1916. Voorzitter de heer A. Peereboom, burgemeester; secretaris de heer W. Bruul. Afwezig de heer V. Heijblok. Na opening door den voorzitter, worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. ALKMAARSCHE OVERAL VERKRIJGBAAR. den heer Jonker. Daar binnen was men beschermd tegen de guurheid van het weder en: I Des avonds stak men vroeg de lichten aan, Waar huislijkheid slechta bij kon winnen; Men sloot den lauwen zomer binneu En liet gerust den winter buiten staan. Naar J. LUUKEN Vóór ieder zijne legerstede opzocht, moest om den haard nog een praatje gehouden worden. Dan moest het nieuws van den dag de revue passeeren. Dan drong de vreugd door al de zorg naar binnen: Dan bande men 't verdriet, ontdooide zich de zinnen. J 1 i 1 i TOLLENS. 1 I I -T 'I li „Het water!" Dat was het onderwerp. Zou 't rijzen of dalen? Daarover liepen de meeningen vaak uiteen Ook over het al of niet wegzakken van gebouwen, en wanneer nou de kistdam klaar zou zijn. Dat alles gaf aanleiding tot een gezellig gekout. Die eene grap wist te vertellen, was de man. De aangename herinneringen dier avonden zullen den bewoners van „De smalle strook wel steeds bijblijven. Doch niet altijd was onbezorgdheid de gast, die als aanzittende den avond tot een aangenamen maakte. Toen in den nacht van 21 op 22 Januari de waterstand zoo reusachtig omhoog ging, en dat wet ongedacht, want sommige inwoners, vertrouwende op het aanhouden van den voorafgeganen gunstigen toestand, hadden zich mede 'n de buurt gevestigd, toen spande het zeer. Reeds hadden velen zich ter ruste begeven, toen ze wakker geschrikt werden door de waarschuwing„het water stijft a's nooit te voren I" Enkelen konden nog droog voets „Veerburg" bereiken, anderen niet dan hoogge- laarsd en sommigen ajleen met behulp van een schuitje. Alle bewoners van „De smalle strook" konden zich echter bijtijds in het hooggelegen hotel in veiligheid stellen. Het werd er vol in de gelagkamer, waarom de vrouwen naar de bovenzaal zich begaven. Angstig wacht te men „h# gebeuren" af, de één meer, de ander minder, maar toch: ieder was onder den indruk. De machinist van het het stoomgemaal belastte zich met de peiling. Telkens werd de waterstand opgenomen en keerde de heer G. Geevers terug, dan moest hij „stijging" mededeelen. totdat het water reeds de stoep vari zijn huis had bereikt en halfweg op den dijk voor „Veerburg" stond. Toen volgde stilstand en da ling. Dat nam allen een pak van het hart! Met schrik dacht men evenwel aan de gevolgen van dezen enor- men was. „Zou er nog meer land ondergeloopen zijn?" Later bleek, dat dit helaas maar al te waar was geweest. Indenzelfden nacht toch en verder den daarop volgenden morgen, liep weder een belangrijk deel van den polder onder Een nieuwe toestand werd geschapen voor de bewoners van „De smalle strook". Vooral de coöperatief ondervond groote moeilijkheden me» den aanvoer en ook met den afzet, vooral die b u i t e n De smalle strook. Aan roet water was ook direct behoefte, doch heel spoedig werd hierin voorzien. Het verkeer met het station moest nu per boot ge schieden. evenals vroeger reeds. De heer Koorn ging op den zolder van zijn huis wonen en richtte zich daar onder de pannen in, reikende uit het dakvenster de waren aan zijn helpers aan, die dezen langs een ladder. Ingekomen stukken! dat door Ged. Staten is goed w*eura de suppletoire begrooting dienst 1915; suppl. ohieren hoofaelijken omslag en hondenbelasting: re- Ook is goedkeuring gehecht kening over dienst 1914. Ook is goedke aan de nieuwe verordening tot heffing van waaggelden geldende tot 1 Juni 1919; aangaan van een geldleening voor betaling van werk aan ae school en het houden van een najaarsvee- en paardenmarkt en is machtiging verleend tot betaling uit den post onvoorziene uitgaven. Worden ter inzage aangeboden drie maandstaten der Zeegrasexploitatie over December, Januari en Februari. De verkoop heeft toen respectievelijk bedragen 1507, 362 en 170 balen. Op een gedane vraag deelt voorzitter mede, dat het oude zeegras nog lang niet weg is, het staat bij voor zitter echter vrij vast, dat voor er nieuw is. bet oude wel wee zal zijn. Bij den gemeente-ontvanger heeft kasopname plaats gehad; de boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 38441.43, de uit gaven t 37382.83, saldo in kas f 1058.60. Een tweetal adressen der Koninklijke Nederlandsche Automobieclub worden na voorlezing voor kennisgeving aangenomen. Wordt voorgelezen een adres van den timmerman J. C. Klein, luidende: Aan den Edelachtb. Raad der Gemeente Wieringen. Edelachtbare Heeren, Op gevaar af dat de zaak, waarvoor ondergeteekende 'een oogenblik uwe aandacht zou willen vragen, u onaan genaam zal worden, meent ondergeteekende toch de vrij heid te moeten nemen op het gesprokene in uwe raads vergadering van 30 December 1915 te moeten terug komen. Niet om deze zaak, de aanbesteding O. L. school te Hippolytushoef nog eens op den voorgrond te brengen, doen om te weerspreken de kwalificaties van leugenaar en smoesjesverkooper enz., welke hem daar geheel ten onrechte werden toegemeten. Ondergeteekende verklaart hierin geheel rechtuit te zijn gegaan. Ie. Fen half uur na de eerste aanbesteding werd Van Eerden op het raadhuis ontboden en hem eene begrooting gevraagd, welke toch zeer zeker door den gemeenteopzichter dient te worden opgemaakt. 2e. Blijkt ook duidelijk, dat de Edel.Achtb. Heer Burgemeester met Van Eerden bij de herbesteding voor uit eene afspraak heeft gemaakt, daar zijn Edel.Achtb. een dag voor de qanbesteding aan ondergeteekende het inschrijvingscijfer van Van Eerden wilde noemen, mits ondergeteekende daar beneden wilde inschrijven. Waar aan ondergeteekende echter geen tariefwerk werd toé- gezegd, was het hem niet mogelijk beneden zijne begroo ting te gaan. 3e. Heeft Van Eerden aan ondergeteekende persoon lijk verzekerd, dat hem vooruit tariefwerk is toegezegd wat dien aannemer later ook zeer ruim is toebedeeld. Ondergeteekende wenscht uit eerbied voor uw Edel Achtb. College geen conclusie te trekken, doch zou het hem hoogst aangenaam zijn, indien uw Edel.Achtb. College tot de uitspraak wilde komen, dat de genoemde kwalificaties, van leugenaar, smoesjesverkooper enz., mis schien niet ten onrechte gebezigd, toch niet aan zijn adres gericht hadden moeten zijn. 't 'Welk doende. J. C. KLEIN. Voorzitter: Aangezien deze aangelegenheid in de vo rige vergadering voldoende besproken is en bovendien de inhoud van dit adres alleszins onjuist is, stellen B. en W. voor, dit voor kennisgeving aan te nemen. Wat met algemeene stemmen geschiedt. Voorzitter deelt mede dat B. en W. besloten hebben de kermis, behoudens bijzondere omstandigheden, dit jaar te laten doorgaan. Wordt goedgevonden. De uitslag der aanbesteding voor schoolbehoeften is, dat de levering van perceel 1 en 2 gegund is aan den heer C. Bosker alhier en die van perceel 3 aan den heer Rumpf van Den Helder. Het gezamenlijk bedrag is echter ruim f 800 en alzoo f 129.19 boven de begroo ting. Gelet op de steeds hooger wordende prijzen en de vlugge levering, 1 April a.s.. hebben B. en W. geen herbesteding gehouden. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt gelezen een adres van de VereenMng van Kleine Steden en Plattelandsgemeenten. B. en W. stellen voor, hoewel het nut ervan niet ontkennende, met het oog op de financien, geen lid te worden. Hierover wordt nog gediscusseerd en besloten met de heeren De Goejé en D. Koorn voor, niet als lid toe te treden. De heer De Vries zou wenschen, dat B. en W. deze zaak nog eens nader onderzochten en met een meer om lijnd plan kwamen. Voorzitter zegt dit in overweging te nemen en stelt aan den heer De Vries de statuten der Vereeniging ter hand. Ingekomen verzoek van den wegwerker D. Bekendam, om zijn salaris met f 59 te verhoogen, zoodat dit wordt f 450, of hem anders over 1915 en 1916 een duurtetoe- slag van f 50 te geven. Voorzitter deelt mede, dat Be kendam met de verschillende emolumenten medegere- kend, verdient f 485 per jaar. B. en W. zouden dan ook niet willen voorstellen zijn inkomen met f 59 per jaar te verhoogen, maar hem over 1916 een duurtetoeslag. ingaande 1 Januari 1.1., willen toekennen van f 1 per week. Hiertoe wordt besloten. Verzoek van den postscbipper Joh. Baljs. om over de jaar 1916, 1917 en 1918 weer een jaarlijksche sub sidie te mogen ontvangen van f 200, een en ander in verband ook met een dan door de Provincie te verleenen subsidie. Met algemeene stemmen toegestaan. De heer D. Koorn informeert, of de dienst tegenwoor dig niet beter geregeld kan worden; de boot komt hier om half twaalf 's morgens voor het eerst aan. Spr. vindt dit geen toestand en dan maar twee diensten per dag. Voorzitter: Het zijn nu abnormale omstandigheden, eerst hadden wij één dienst, het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor die tweede dienst er was. Wordt besloten dat met den schipper gesproken zal worden over de mogelijkheid om des morgens een paar uur eerder aan te komen, er moet echter ook reke ning gehouden worden met de postregeling. De neer De Goeje merkt op, of er bij ae subsidie wordt bedongen, dat de dienstregeling geschiedt in over! met B. en W., dit ook in werkelijkheid geschiedt wel meer een doode bepaling is. Voorzitter antwoordt dat in gewone omstandigheden de dienstregeling eerst aan B. en W. wordt voorgelegd, in bijzondere omstandigheden wordt hier echter wel een van af geweken. Wordt aan de orde gesteld een verzoek van den onder wijzer Winsma, om verlof wegens landstormplichten. Voorzitter zegt dat dit verzoek eenvoudig ingewil ligd moet worden. Winsma gaat in militairen dienst .in verband daarmede hebben wij een tijdelijke leerkracht, onderwijzeres te Hippolytushoef, aangesteld. Hoe moe ten wij echter de jaarwedde regelen?, in de verordening wordt gesproken van militieplichten, echter niet van landstorm. B. en W. zouden voorstellen 7/12 van de jaarwedde te vergoeden en moet daartoe art. 6 gewijzigd worden. 7/12 van de jaarwedde is f 350 en wordt f 50 huishuur vergoed, terwijl zijne vrouw als onderwijzeres verdient f 600. tezamen alzoo f 1000. Voorzitter heeft met het Gouvernement gesproken omtrent de Rijksbij drage en de verzekering ontvangen, dat ook in dit geval de minimum Rijksbijdrage zal worden ontvangen. De heer Winsma en de nieuwe aangestelde onderwijzeres, kosten de gemeente f 900 en ontvangt de gemeente terug f 760, nadeelig saldo voor de gemeente I 14D. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Hierna deelt voorzitter mede, dat B. en W. voor stellén, den gaspriis te verhoogen. Vorig Jaar is gestookt met carbid van f 12.50, thans is de prijs f 30.50, al zoo een verschil van f 18 per 100 K.G. De prijs van het carbid zou per kub. M. moeten zijn om uit te komen I 1.60. Er Is echter een kleine reserve gemaakt en over 1915 eenige winst, zoodat deze winst en reserve eerst opgebruikt kan worden en stellen B. en W. voor den gasprijs te tellen op f 1.30 per kub. M. Allen yoor. Voorzitter: In de vorige vergadering hebben u-ij ge sproken over het aanstellen van een zesde leerkracht te Hippolytushoef. Er zouden dan of 2 leerkrachten m een lokaal moeten of van 2 lokalen drie maken, een en ander valt echter niet mee. Vorige week is de districts schoolopziener hier geweest en heeft deze ook een én ander eens nagegaan, deze kon echter niet toestaan, dat van 2 lokalen 3 werden gemaakt, hij kon zich er wei mede vereenigen dat in 1 lokaal 2 onderwijzers werden geplaats als tijdelijke maatregel. B. en W. willen daar omtrent dan ook geen voorstel doen, maar zouden willen wachten tot de wet op Uitgebreid en Meer-uitgebreid Lager Onderwijs is aangenomen. Bij Uitgebreid lager on derwijs krijgen wij de beschikking over 2 leerkrachten, bij Meer-uitgebreid lager onderwijs over 3. Wanneer de Raad er zich mede vereenigen kan geen 6en leerkracht te nemen, zouden B. en W. voorstellen om te beslui ten dat voorbereidende maatregelen worden getroffen in zake uitgebreid lager onderwijs en daar zoo spoedig mogelijk werk van te maken. Voorzitter zegt onder voor bereidende maatregelen te verstaan b.v. uitkijken wan neer de school uitgebouwd moet worden, naar grond uit te zien e.d. De heer De Goeje juicht dit voorstel van B. en W. zeer toe, wil echter in overweging geven om niet alleen de aandacht te schenken aan achteruitbouw der school, misschien kan er een vleugel aan worden gebouwd en zoodoende meer licht verkregen worden, dan zou b.v. ook een apart teekenlokaal wel noodig zijn, in het lokaal worden thans de banken op elkander gestapeld om tee kentafels te "krijgen. Deze pas geverfde banken worden daardoor ernstig beschadigd. Ook zou dan wel eenige aandacht aan een gymnastieklokaal moeten worden ge schonken. Spreker zou B. en W. op het hart willen drukken zien niet alleen te bepalen tot het noodige, maar ook tot het meer wenschelijke. Voorzitter zegt dit met B. en W. te zullen bespreken. Thans moeten worden vastgesteld kohieren hoofde- lijken omslag en hondenbelasting, waartoe de Raad in comité zal gaan en gaat voorzitter hierna tot de rond vraag over. De heer De Vries het woord verkrijgende, vraagt wat met de reservekas van de Zeegrasexploitatie gebeuren moet. Moet deze steeds aangroeien en blijven een dood kapitaal? De wiermaaiers hebben er geen recht op vol-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1