Schager Courant De Oorlog. Stoomerij en Stomerij van M. STAM te Hoorn. Mei afdeeling Moderne Stoomwasscherij. Dinsdag 2ö Maart 1916. 59ste Jaargang No. 5769. TWEEDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Zwart wordt iederen dag gevers llaad Hoogwoud. Per Telegraaf. r1jspraak schröder. gezonken schepen. Automobiel-industrie in Amerika. Wij geven hieronder eenige bijzonderheden over de automobielindustrie in Amerika, ontleend aan een artikel in „Auto-Leven". Marktberichten. Gestoomd wordt iederen werkdag: Bedden, Dekens, Karpetten enz, 2 maal per week. Gordijnen alle dagen. DEPOTS: OLDtisLLiS. Toen slager O. alhier Zondagmorgen zijn fiets uit de boet meende te halen, werd hij zeer teleur gesteld een ander was hem 's nachts reeds voor geweest. Later op den dag bemerkte hij, dat ook een paar groote zijden gerookt spek waren verdwe nen. heel best te vervoeren zoo op een slagersrij wiel. De heer O. heeft er direct aangifte van gedaan. WAARLAND. De heer K. C. L. de Knegt, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, staat no. 1 op de voor dracht in gelijke betrekking te Ridderkerk. AARTSHÜLD. De jaarlijksche propaganda ver ga dering voor Staatspen- sionnecring mag wederom uitstekend geslaagd heeten. in een gloedvolle rede schetste Ds. Sinningne Damsté van DiTKshorn de eliende van den ouden dag en wat het middel is om er een eind aan te maken, n.1. zich allen aansluiten bij den,Bond en dan eendrachtig op- trekken om die regeeringsma nnen naar de Kamer te zenden, welke voor dat schoone doel willen pal staan. Een tooneelstukjeVrede op 'Aarde', werd door eenige dames en hoeren opgevoerd, waarin een stukje werkelijk leven werd te zien gegeven. Een hartelijk woord van dank was aller belooning. De opkomst was flink te noemen. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, op Zaterdag den 25 Maart 1916, voormiddags hall tien. VoorziUer de heer J. Breebaart Dz., burgemeester en secretaris. tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter medele. dat de melkfabriek „Aurorate Opmeer niet verplicht kon worden een bijdrage voor de melk te geven. Het blijft in deze een vrij willige daad, omdat de leveranciers van Aurora hun consumptiemelk voor 10 cents per li ter aan de ingezetenen leveren. Van gemeentewege zou vergoeding kunnen worden gegeven na opname der schade, door de genoemde maatregelen veroorzaakt. Hierop zal later worden terug gekomen. 2e. Dat voor de postboden in deze gemeente zeer gewenscht zou zijn, indien de ingezetenen zouden willen aanbrengen in hunne deuren gleuven of brievenbussen. Algemeen wordt dit toegejuicht en zal zooveel mogelijk mede werking gevraagd worden. Als ingekomen stukken komen ter tafel: 3e. Van Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd a. de bij Kon. besluit van 18 Februari j.1. goedgekeur de verordening Hoofdelijken Omslag, maximum thans f 7000; h. besluit af- en overschrijvingen dienst 1915; c. idem betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven d. besluit tot het geven van een stukje grond in erfpacht een J. Rempt te Aartswoud. 4. Van de hoofden der herhalingsscholen In deze gemeente het verslag van den jongenscursus. 5. Het jaarverslag van de Gezondheidscommissie ge zeteld te Hoorn over 1915. 6. Bericht van den heer J. E. Rol, dat hij zijn ontslag neemt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, wegens zijn a.s. vertrek. In de eerste vergadering zal in deze vacature worden voor zien. 7. Het proces-verbaal van de j.1. gehouden kasverifi- catie. 8. Een schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, inzake verstrekking van Zuider- zeeharing. Algemeen is men van oordeel, dat hiervan een ruim gebruik zal worden gemaakt. De heer P. Bossen zal alhier, zoodra bakbokking beschikbaar zal worden gesteld, voor de distributie zorg dragen. Bovenstaande mededeelingen en ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 9. Aan de orde wordt gesteld een tweetal brieven van den Pensioenraad, waaraan wordt voldaan. Niets meer aan de orde zijnde, gaat de Raad in comité-generaal tot behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het jaar 1916. rilTLANP-CEVEVT. De voornaamste betonijzerfabrikanten hebben Zater dag te Amsterdam een vergadering gehouden om over den cementnood hier te lande een bespreking te hou den. Het resultaat van deze bijeenkomst is geweest, dat een telegram naar den Minister van Landbouw is gezon den. waarin om een audiëntie wordt gevraagd. De toestand is zoo, dat het gebrek aan cement nijpend wordt en wanneer niet spoedig in dien nood kan wor den voorzien. de betonijzerfabrikanten verschillende wer ken zullen moeten stop zetten. Ongeveer 3000 .werk lieden zullen dan zonder werk komen. WATERSNOOD. Het bestuur van het hoogheemraadschap Waterland wordt gekozen door personen, die ten minste 1 H.A. grond bezitten. De Raad der gemeente Ransdorp heeft Vrijdag een voorstel van den heer Dekker aangenomen, om te trachten, door al de 17 besturen der overstroomde ge meenten een vergadering te doen beleggen ter bespre king van een voorstel, om het kiesrecht ook toe te ken nen aan bezitters van huizen, dus niet alleen aan grondbezitters. N.v.d.D. POKKEN TE AMSTERDAM. Sedert de vorige mededeeling zijn geen nieuwe ge vallen in het WLlhelmina-gasthuis opgenomen, terwijl ten patiënt is ontslagen, zoodat het aantal lijders al daar tlians 8 mannen, 9 vrouwen en 1 kind bedraagt. Het aantal in observatie genomenen verminderde met u, zoodat het thans 67 bedraagt. rr HET ZAND. 8 Jéerd alhier wederom een algemeene ver ft ng gehouden van de afdeeling 't Zand en om streken, t*h den Bond van Melkveehouders en de af deeling W ieringerwaard. Nog enkele dagen en vele con- geen geval afwijken van zijn standpunt. Wordt dus binnen enkele dagen de melk niet verkocht, wat dan? De éen reide zeli te gaan kazen, een ander ging aan een kaasfabriek. weer een ander ging kalveren mesten. Voor diegenen die beslist met hun melk verlegen waren, doch dit wa ren er weinigen, zou door het bestuur zoo goed mogelijk een plaats gezocht worden, terwijl eventueele tekort komingen in uitbetaling door de strijdkas van den Bond 1 st zullen worden. Onder applaus werd dan ook ijd tegen de Syndicaat besloten om zoo noodig den strij fabrieken te aanvaarden en om niet te laat te komen, zou het bestuur reeds de-nzelfden avond de noodige zaken beginnen te regelen. i DTRKSBORN. Zaterdagavond vergaderde de timmerlieden (Pa troons en knechts) inzake loonkwestie. Besloten werd, om het uurloon vast te stellen voor patroons op 26 ct. en voor de knechts op 23 ct.tevens werd bepaald aan de knechts bij avondwerk vrij licht te geven. Alles ingaande 3 April e.k. xrmmivim. Voor een volle zaal voerde de rederijkerskamer alhier op Het Parelsnoer, tooneelspel in 3 afdee- lingen. Het oude stuk heeft voor het publiek altijd nog zijn oude bekoring. Aandachtig werd er naar het goede spel ook van de jongere leden geluisterd en een hartelijk applaus beloonde de inspanning der leden. Om het nastukje werd hartelijk gelachen. Op aanstaanden Woensdag zal in de O. L. S. alhier gelegenheid zijn tot kosteloos inenten en herinenten en wel van 2 tot 3 uur des namiddags De Amaterdamsche Rechtbank heeft heden den hoofd redacteur van De Telegraaf, den heer J, G. Schrödar. vrijgesproken, overwegende dat niet bewezen is. dat hij door het bewuste artikel de neutraliteit van ons land in gevaar heeft gebracht. HOEK VA NHOLLAND. Door het hedennacht van Londen hier binnengekomen stoomschip Cromer van de Harwich-lijo, is in zee een boot opgepikt, mert de ka pitein en de geheele bemanning, bestaande uit 23 per sonen, van net Engelsche stoomschip Empiressa of Midlands, dat door onbekende oorzaak is gezonken. Het schip behoorde aan de Canadian Steamschip Line te New-Castle. ROTTERDAM. Bij de Directie der Scheepvaart- en Steenkolen-Maatschappij te Rotterdam is uit Londen ita- der bericht ontvangen, dat de „Duiveland" op 12 mijl uit de kust op een mijn is geloopen en in 7 minuten is gezonken. Alle opvarenden zijn gered, 1 stoker is licht gewond. VLUCHTELING DIRKSHORN. Wil uw naam op ons bureau bekend maken, dan zullen wij uw ingezonden plaatsen. - DE RED. BURGEMEESTER HERBENOEMD. De heer /hr. J. P. W. van Doorn is met ingang van 11 April 'as. (herbenoemd tot burgemeester on zer gemeente. Geslaagd. A. J. Hoogvorit te Oudesluis en G. Blaauboer te St Maarten Deiden leerlingen der Gemeenteschool alhier, zijn geslaagd voor de Rijks-Normaalschool voor onderwijzers (ressen) te He! nks-N lder. Regeeringsvarkens. Heden werden alhier weder regeeringsvarkens ontvangen, doch niet het volle getal: „net halve spek", 18 stuks. SCHEIDING TUSSCHEN DE DUITSCHE SOCIAAL-DEMOCRATEN. De redevoering, die; de (Duitsehe sociaal demo craat Haase in dien Duitschen Rijksdag heeft houden en "het spektakel dat daarop sgevo heeft nog tmfer gevolgen gelhad. 'Haase (heeft zich n ma'ijk rret eenige hndere 'afgevaardigden afge scheiden t en vorn t nu een aparte Soc.-dem. groép EL N LUCHTAANVAL. Uit Berlijn, 26 Maart.(Officieel bericht uit heit Gr t te Hocfdkwcrtkr.Van twee door den krui- sers-:-skader 'eji een torpadojageraflottilje begelei de moederschepen Izijn gistermorgen vroeg 'in den odhtemd vijf Engelsche hydroplanes opgestegen ogri een aanval 'te doen op da Duitscna luchtvaar' inrichtingen in >Noord-Slaaswijk. Niet minder dan drie daarvan, waaronder (een gevechtsvliegtuig, werden door dien tijdig gewaaracLniwden afweer- dienst op en ten oosten van het •'eiland Sylt genood zaakt te landen. De inzittenden, vier Engelsche of ficieren en een onderofficier worden gevangen genomen. Bommen werden slecht» ln da 'streek van Hoyer- Schleuse geworpen. Uit Londen, 20 M&art '(Officieel.) Engeüeche hy- croplanes hebben gister ochtend een aanval gedaan op de Duitsche luchtschiploodsen in 'Bleoswük-Hot- stein ten oosten van het eiland Sylt. 'De hydrojpla- D^8.,werden naar de plaat» van aanval dichlt bij de puitóche kust begeleid dloor een escorte van lichte* kruisers en torpedojagers. Drie hydroplanea worden vermunt. Da torpedojagers Medusa en Laverock zijn met eilkai d'ir in aanvaring, gekomen. Men vreest dat de Medusa t ngevolge van Let stormachtige weder dei oren is gegaan. Omtrent de veiligheid der be- miammg behoeft men zich echter niet ongerust to imaken. De Engelsrhe torpedo Jagers hebben 10 gewa pende Duitsche patrouille-sefhepen in den grond geboerd. Er is nog geen omstandig bericht ontvan gen omtrent den aanval, uit de Deensche pers-t,« legrarrmen valt echter af te leidein, dat hert doel er van ter-ikt is. DE SUSSEX GETCRPEDFFRD. Hot .Enge'sche stoomschip Sussex, ©en Ipakat boot, is in Kanaal getorpedeerd. Het schip had 350 /passagiers, meest Fransrihen, en eeil be manning van 10 koppen aan boord- De Sussex^ voer in geragelden dienst tusschen Dieppe en Folkestcme. Er zijn 50 personen bU dezk ramp omgekomen. Volgens het eenstemmimig getuigenis van de pas sagiers is het schip zonder eenigen twijfel getor pedeerd. i Tengevolge van do ontploffing en het begin van paniek, dat aan 'boord ontstond, vielen ek* slacht offers. Men sctbat hun aantal op ongeveer 50. Tot de gmdde passagiers behoor en: 36 Engel- schen, 28 Franschen, 21 Italianen, 13 Amerikanen, 45 Belgen, 6 Spanjaarden en '2 Russen. Zij werden gedeeltelijk naar Boulogne 'en voor een ander ge deelte naar Engeland overgebracht Men verwacht, dat de Duitschers zullen luTelle nen, dat deze aanslag door hen is gepleegd, die be wijzen hunner sohuld zijn echter onotmscootolijk, ev-'nals dit voor de Paitxia, die zij den eersten Majart wilden torp deeren, het gefval was. N en wee«t dat de Su&aex 'niet bewapend wasJ Chaqoux, inspecteur van da Orleans Spoorweg maatschappij, - meldt: Sommige passagiers vtan de Sussex, (fie over de reeling leunden, en enkele perso nen van de bemanning zagen del baan van de torpe do. Twee der bemanning die op den voorsteven 'der, boot waren, werden gedood. Toen iik naar-heft dek snelde, hadden alle passagiers zich van zwemgordel» voorzien. Op beyel van den kapitein, werden die boo- tejn neergelaten, f De eer ste boot dié uitgelaten werd; sloeg om; bijna alle inzittenden van dd passagiers en de bemanning werden gered. Enkel© passagiers, meest vrouwen, werden 'uit het water gehaald, toen de booten omroaiden. De waterdichte schotten van de Sussex werkten prach tig; zij belatten dat het water binnenstroomde. De kapitein gaf be/vei, dat allen aan boord zoude» ta rugkeeren, die heSpan konden bij het reddejn van de bagage «n de whardeh 'De draaxiloozo toestellen waren beschadigd; daarotm werd een hulpmaat opge richt en hoefe'el de antenne klein was slaagde men er in. Bologne 'te waarschuwen, dat het, schip getor pedeerd was én de jplaats aan te wijzen waar het lag, Des avonds 'li uur, na saoht uur van angstige spanning, kwam de trapper Maria Therese uit Bolog ne dozo nam, 'bijna alle passagiers ajan boord'; kort daarop werden de andieren aan boord gebraoht van een Engelsche boot, en een derde sleepte de Sussex naar Bologne. Opmerkelijk, is het, dat da ma chines 'van die 'Sussex Weven voortwerken na da ontploffing; daardoor bleef het telectrische licht branden, wat veel bijdroeg om de passagiers op to beuren, terwijl zij op hulp 'moesten wachten. waren 28 Amerikanen aan boord; 8 ervan wor den vermist. Drie gewonde passagiers van de Sussex zijn 'ovcr'eden in het ziekenhuis te Dover. Er worden nog 12 ernstig gewonde passagiers verpleegd. D« „Matin" zegt, dat het aantal slachtoffers ran de „Sussex" op 97 is vastgesteld. Gezonken schepen. Uit Londen, 27 Maart. De stoomboot „Minneapolis", groot 13000 ton is gezonken. Elf opvarenden kwa men om. Lloyds meldt: De Fransehe stoomboot „Hebe" is gezonken. Van de bemanning van achttien koppen zijn er tien aan wal gebracht, men vermoedt, dat de overigen zijn opgenomen door een Britsche stoomboot, die in zuidelijke richting voer. De Britsche stoomboot „Arne" is gezonken. De bemanning van zes officieren en 17 man is aan wal gebracht. Het Britsche vischtransportschip „Khartoum" van Hall is gezonken. Twee overlevenden zijn opge pikt Men vreest dat de rest van de bemanning negen koppen verdronken is. Het effect van den oorlog is reeds zeer sterk merkbaar op de auto-industrie van Amerika, In het jaar, eindigende 20 Juni 1915, exporteerde Amerika 37,870 auto s met onderdeelen ter waarde van over 67 millioen dollars, een toename van meer dap 100 pCt. over de voorgaande 12 maanden, welk cijfer 33,198,806 dollar was- De grootste toename was in motorvrachtwagens, waarvan er 13,996 werden uit gevoerd. De auto-industrie is hier thans zoozeer ontwikkeld, dat Amerika nu reeds verzekerd is hiervoor altijd de leider te zullen blijven. Als af nemer staat Engeland bovenaan met 13,984 machi nes, een waarde vertegenwoordigende van 21,149,000 dollar, Frankrijk met 5441, Rusland met 4249, Asie en Oceanie met 2316. Canada 4433, Indië 3186, Zuid- Amerika 1264. Wat de geheele productie betreft en den verkoop in Amerika zelf, zoo is er eveneens een groote voor uitgang, de totale productie wordt gerekend op 703.527 auto's met een engroswaarde 523,463,803, wat een vooruitgang is van ca. 36 °/o in aantal en 10 o/0 in waarde. Dit laatste is niet zoo hoog, door dat de meeste merken een aanzienlijke prijsverla- „ihebben kunnen geven door grooteren omzet, oor de verschillende Staten van Amerika zijn thans meer dan 2 millioen autonummers uitgegeven en de vraag is nog steeds groot, daar de auto hier een factor in het dageliiksch leven wordt, haast even onmisbaar als de telefoon en andere publieke noodzakelijkheden. De Staat Californië staat als no. 4 op de lijst met 160.406 auto's en 26.012 motorfietsen. New-York staat bovenaan met circa 222.000, Ohio no. 2 en Hlinois no. 3. GOEDKOOPER BROORD. Gisteren zou ta Londen de broodprijs door dei voornaamste bakkera, worden verlaagd van 914 op 9 stuiver. I 1 Dei graanprijzen ,zijn namelijk opnieuw gedaald. Men schrijft dit toe aan de verwachting, dat tengel-) volge Tan bet Russische offensief graan uit do Russische Oostzeeprovincies beschikbaar izal komen en eveneens aan den grooteren tormenmaat ten gevolge beslaglegging 'op ge-interneerde schepen ten 1 ehoerve van het goederenvervoer./. i DE KUSSEN. Over 'het nieuwe 'Russische offensief op het Oostelijke front schrijft de piilitaire medewerker van de Frankfurter Ztg. o.'m.: Het, Russicshe offensief, dat met schijnbaar ver schrikkelijke verliezen wordt ten uitvoer gebracht, wil, vertroufwend op het onuitputtelijk menschen- materiaal, door het inzetten vtan massale strijdkrach ten het gebrek aan voorbereiding en organisatie 1 ervntigtn. Dit kan ons slechts welkom zijn. Want t rwijl nu ónze eigen verniezen uiterst' gering zijn, put onze door Hindenburg -meesterlijk aangevoer de vei dediging ten slotte ook deze met sprinkha nenrwermen te vergelijken Russisch» massa'» uit Ook da 'uitgestrektheid, waarover de Russen aan- allen het offensief speelt zich over ongeveetr 300 kilometer ef bewijst dat bij Koercpatkin weder 'het denkbeeld 'van de stoomwals is opgeko men. Tegenover dergelijke strategische "bereömanie- ren is Hindenburg met zijn koel en rustig overleg de rerhte man. Hij zal, daarop vertrouwt inDuitesh land e*k kind, opnieuw bewijzen dat 'het getal in den oorlog niets beteekent, wanneer een Koeropat- kin tqgenover een echten veldheer koimt te stai. Het oifemsief tegeo een goed aangevoerde® -'bvij- aad in een stTke ste ling vereischt een zoo hooge mat» van bekwaamheid bij de leiding en africhting van de troepen, dat wij g»rust mogen, «eggen: Hfjt Russisdhe leger kan dat niet rnieer. Wij hebben steeds den Russischen soldaat als een 'dappeir tegen stander erkend, hij bewijst dat ook thans door del ontzettende va-liezen, die hij 'lijdt; doch allo men- sdhenoffers kunnen het gezamenlijk vermogen, Van een troéfc) niet zoozeer vergrooten, dat een dorslaand succes wordt behaald. Daarvoor is-onze tijd te technisch geworden en komt het te veel op nauw keurigheid aan. 1 1 1 Het is zeker met groote belangstelling dat gekeken wordt naar de conferentie der geallieerden, die thans te Parijs wordt gehouden. Uit de verschillende verbon den landen zjjn de kopstukken, de ministers aanwezig. Zij werden natuurlijk allervriendelijkst ontvangen, met voel enthousiasme en veel toasten. En dat is ook eigenlijk geen wonder, dat men in dagen van allerlei beproeving zijn helpers met veel blijdschap en har telijkheid begroet, spreekt vanzelf. Over de besprekingen die gevoerd rullen worden, doen natuurlijk allerlei geruchten de ronde. Maar iets positiefs is natuuriük niet bekend. De besprekingen zouden hoofdzakelijk over de politiek loopen. Uit Parijs wordt gemeld: De perste zitting van de conferentie der geallieerden is gehouden op het ministerie van buitenlandsche zaken. Een talrijke menigte juichte de gedelegeerden bij hunne aankomst toe. De besprekingen zijn geheim; men verneemt ech ter, dat ae gedelegeerden maatregelen hebben overwo gen, noodig voor de eindelijke overwinning. We zien, veel beteekent dit berichtje nog niet, en waarop deze conferentie zal uitloopen, de naaste toekomst zal het ons leeren. Als het maar niet tot nieüwa bloedbaden en moordtooneelen lijdt. De Engelsche minister Asquith zal volgende week Rome bezoeken en deelnemen aan de conferentie. Van Verdun hooren wij de laatste dagen niet heel veel. Er wordt met zwaar geschut door de Duitschers hoogstwaarschijnlijk een nieuwen aanval voorbereid. Van het Oostelijk oorlogsterrein komt het bericht uit Berlijn Tegen het front dat onder bevel* van Hindenburg staat, hebben de Russen gisteren hun aanval met bij zondere heftigheid hernieuwd. Zij trokken b.v. met in het Oosten tot nog toe ongehoorde troepen-massa's en hoeveelheden munitie tegen de Duitsche linies ten N.W. van Jacobstadt op. Zij leden dienovereenkomstig verliezen, zonder eenig voordeel te behalen. Bij Welikoje Selo ten Z. van Idzy, hebben onze vooruitgeschoven troepen den Russen in een voor spoedig gevecht 57 gevangenen afgenomen en 2 machine geweren buitgemaakt. Herhaalde pogingen van den vijand tegen onze lislu" ^ijk tige aanvallen van gedeelten van het 3de Russische legercorps afgeslagen waren, ondernamen West-Pruisl- sche regimenten bij Mokzsice een tegenaanval om een waarnemingspost van de artillerie, die hij het terugbuigen van ons front op 20 Maart verloren gegaan,was, te heroveren. De dappere troepen vervulden nun taak ten volle. Hierbij en bij ,het afslaan van aanvallen van den vijand werden 21 officieren en 2140 man gevangen genomen. Een aantal machinegeweren zijn buitgemaakt. stellingen ten N.W. van Postawy mislukten geheel. Nadat ten Z. van het Narocz-meer herhaaldelijk krach- TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van de» 28en' Maart 1916, medegedeeld door het Kbninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste baromfeterstand nabij 760 te Oost-Duitschland, laagste barometerstand 737.8 te Bode. Verwachting tot den avond van 29 Maart. Meest matige tot krachtige Z.O. tot Z.W. wind. Be trokken tot halfbewolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Iets zachter. PURMEREND, 28 Maart- 1916. 74 Stapels kleine kaas f 60 a 76, 611 K.G. boter f 1.55 a 1.65. 725 Runderen, '-aaronder 325 vette en 5 stieren. Vette, matig, 85 a 110 cent per K.G. Gelde, matig, f 190 a 340. Melkkoeien, matig, f 240 a 460. 12 Paarden f 130 a 400. 23 Vette kalveren 130 a 150 ct. per K.G. 1141 Nuchtere kalveren f 16 a 38, vlug. 116 Vette var kens 90 a 100 ct. per K.G., matig. 66 Magere varkens f 35 a 50, vlug. 201 Biggen f 14 a 26. vlug. 1153 Scha- matig. (32 a 43. Kipeieren f 7.50 a 8 per 100. leieren f 8.25 per 100. 80 Kievitseieren 40 ct. p. st. NOORDSCHARWOUDE. Maandag. Roode kool f 2.20 a 4.60, Deensche witte f 1.70 a 9, wortelen f 2.65 a 3. uien 113 a 13.50, stek f 2.90 a 3. Dinsdag. Roode kool f 2.30 a 6.60, gele kool f 0.90 a 2 30. Deensche witte f 4.20. uien f 13.50 a 13.80. stek f 2.90 a 4.10. ALKMAAR, 27 Maart 1916. Aangevoerd 24 koeien en ossen f 230 a 460, 13 vette kalveren f 70 a 130, per K.G. f 1.20 a 1.50, 329 nucht. kalveren f 12 a 30, 7 magere schapen f 20 a 50. 249 vette varkens 94 a 102 ct. per nea. pond, 11 magere varkens f 25 a 36. AMSTERDAM, 27 Maart 1916. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 748 vette koeien le kw. 100 a i05 ct., 2e kw. 92 a 97 ct.. 3e kw. 85 a 91 ct., 160 melk- cn kalfkoeien f 300 a 425, 394 nuchtere kalveren f 12 a 30, 60schapen f 30 a 50, 429 vette varkens, BROEK OP LANGENDIJK. In de week van 20—25 Maart werd aan de veiling aangevoerd 1900 rood kool, 4960 gele kool. 1425 witte ange m kool, 11 zak kool. 106 baal uien en 12i/j baal wortelen. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart 1916. Gele kool f 2.20 cn a 13.10, stek f 2.70 a 3 Gele kool f 2.20 cn ^cr zak f3.99, uien f 10.30 te Schagen A. TUIN, Hoogzijde C 138. Barsingerhorn R. BOLMIJER. Winkel D. MUL. Kolhorn C. ERIKS. Anna Paulowna Wed. P. BAAS. Nieuwe Niedorp RUITER v.h. Out. Alkmaar GEZ. KA AN, Langestraat Dirkshorn P.WTNK. St. Maarten L. DE PEE. Wieringen C. SLIKKER. Schagerbrug (gem. Zijpe) J. SCHUIJT, Manulacturier.

Schager Courant | 1916 | | pagina 3