J. STUURMAN DINSDAG 2 MEI 1916. 59ste Jaarg ang. Ne. 6789 O Damestasschen, Reisnécessaires. Verzekering-M". „West-Friesland", VERZEKERT Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. nnL^ naooiddag, schrijft de N. R. ct, hebben wij ook kapitein Kalishoek zelf gesproken. De kapitein wees er ons op dat tot dusver als regel heeft ge golden, dat niet meer dan 50 pct van de lading mag bestaan uit levensmiddelen, 'voorwaardelijke contrabande. HAARWERKER, LAAGZIJDE B 50. SCHAGEN. ALKMAAR SPOORSTRAAT 68 Werkgevers legen Ziekte* en Ongevallenschade van Personeel en Eigenzakendrijvenden voor zichzelf AOENT Ie SCHAGER Alfciici Nieuws- COURANT Airattntiï- M onwil ai Dit bind verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTTEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f O 90 per post f 1.05. Losse nummers 5 ct ■ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. 6 et (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Burgemeester en Wethouders van Schagen doen te weten, dat door den Raad dier gemeente is vast gesteld de volgende verordening; De Raad der gemeente Schagen, enz., Gehoord het voorstel van B. en W., Besluit: In te trekken de artikelen 106 107 en 108 en 109 der verordening bovengenoemd, en daarvoor in de plaats te stellen de navolgende artikelen: Artikel 106. Het houden van één of meer paarden, runderen, schapen, varkens, geiten, konijnen, en bijenvolken, alsook pluimvee op terreinen, in huizen, schuren, stallen of hokken binnen de kom der gemeente ge legen, kan door Burgemeester en Wethouders in het belang der openbare gezondheid tijdelijk of bij voortduring worden verboden. Artikel 107. Aan stallen, schuren en hokken, dienende of be stemd voor het onderbrengen van dieren, kunnen door Burgemeester en Wethouders nadere eischen worden gesteld, als bijv. het aanbrengen van wa terdichte vloeren, putten en afvoergoten. Zijnde deze verordening aan de Ged. Staten van Noord-Holland, volgens hun bericht van den 19en April 1916, nr. 84, in afschrift medegedeeld. En hiervan is afkondiging geschied, waar het be hoort, den 278ten April 1916. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. P. W. VAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. DE BERKELSTROOM. Vanwege de marine-autoriteiten is terstond bij de aankomst te Rotterdam van de bemanning van de Berkelstroom, een onderozek ingesteld omtrent het gebeurde met dat schip. De N. R. Ct meldt: De equipage van de Berkelstroom van de Hol- landsche Stoomboot- Maatschappij is Zaterdag avond 11.05 te Amsterdam teruggekeerd. Eenige der opvarenden deden een omstandig verhaal van hetgeen zij ondervonden hadden. Nadat het schip op den tweeden Paaschdag des avonds IJmuiden verlaten had, hoorde men op ongeveer 97 mijl af stand van IJmuiden, dus midden op zee, des mor gens ongeveer kwartier voor vijf, twee schoten. De projectielen werden met kennelijke bedoeling op de Berkelstroom afgevuurd. Het scheelde maar 15 k 20 meter, of het schip was midscheeps geraakt. Terstond daarop rees een onderzeeër, waarvan even te voren de periscoop als een stip zichtbaar was geworden, omhoog en kort daarna werd nog een tweede onderzeeër zichtbaar. Het waren de U 18 en een ongenummerdeduikboot der Duitsche marine. De Berkelstroom moest stoppen en de scheeps papieren toonen. De stuurman en een matroos gingen naar den onderzeeër, Onmiddellijk daarop schreeuwde de kapitein van de eene onderzeeër dat de lading der Berkelstroom contrabande inhield eh dat hij aan de bemanning 10 minuten tijd gaf om in de sloepen te gaan. Middelerwijl bleef de mitrail leur aan boord der onderzeeboot voortdurend op de Berkelstroom gericht. De gezagvoerder van de Berkelstroom protes teerde tegen dit bevel, daar men midden op zee was. Bovendien zeide hij, dat er niet noemenswaar dig contrabande aan boord was. de lading be stond in hoofdzaak uit papier en verder wat visch en cacaoboonen. Hij voegde er bij, dat Duitschland toch voortdurend van Holland uit met levensmid delen enz. voorzien werd. „Wir kriegen gar nichts aus Holland", luidde 't antwoord, en bovendien zei de kapitein van de U 18 „lm Krieg gibt's keine Freunde". Het schip was tot ondergang gedoemd. De kapitein der andere onderzeeboot stond nog 5 minuten langer toe, zoodat men een kwartier had om het schip te verlaten. Nadat het kwartier verstreken was en de sloe pen met de 24 man equipage waren weggeroeid, werden door de onderzeeërs zeven schoten op de Berkelstroom gelost. Het duurde eenige uren voor dat zij zonk. Een der onderzeeeërs nam toen de booten op sleeptouw, met de bedoeling ze in de richting van de Engelsche kust te sleepen. Nadat men een uur op deze wijze gevaren had, zag men plotseling een vlieger, die blijkbaar van Fransche natie was. De onderzeeër ging snel om laag, en was op dat oogenblik door de bemanning der Berkelstroom de tros niet doorgesneden, dan zouden de sloepen vermoedelijk mede omlaag zijn gesleurd. De vlieger kwam naderbij en streek op het water neer. Nadat kapitein Kalishoek den vlie ger de hachelijke positie, waarin de bemanning der Berkelstroom verkeerde, kenbaar gemaakt had de zee stond vrij hol en men vreesde zeer slecht weer, steeg de vlieger weer op, teneinde als Koerier aan de Engelsche kust hulp te zoeken. Om kwam de Engelsche torpedojager Penelope aar, u 5gen' De Kansch bemanning werd snel aan boord genomen, maar met het oog op het on- QWnfnrSgwVa^rl wilde de kapitein der Penelope de 2™ Zo ,met opnemen. Het zou te lang geduurd «rhat,' J>nel, werd toen in de richting der Engel- Harwi c h bereikte Z°°dat men 0m 01*eveer 4 uur aaneboZadernpenebpl01 l0f °Ver dö behandeling Nu had de Berkelstroom niet meer dan 8 k 10 Pfj levensmiddelen met particuliere bestemming aan boord, en kapitein Kalishoek was dan aanvan- houding Z6er geru8t over den aflo°P van de aan' kaon duip400t?,0mmandanten saven hem echter te En^t^n alle schepen, die levensmiddelen naar hoeveeih„JerV£erm' hoe f1"00* of hoe k'ein die De I°°v is' yemietigd zullen worden, de h»l bevestigde, evenals andere leden van de bemanning, dat de Duitsche duikbootcomman danten zich zeer onheusch gedroegen. Een scherpe tegenstelling bood de bijzondere hartelijke ont vangst van de zijde der Engelschen. GELUKKIG TOEVAL. Op een te Zaandam gehouden veiling van een inboedel werd o. m. ook een karpet onder den ha mer gebracht Ten einde eenigermate de waarde te kunnen bepalen, werd, op verzoek van de aan wezigen, het vloerkleed een eindje uitgerold, met het gevolg, dat een pakje te voorschijn kwam, dat op den grond rolde, en een bedrag aan geldswaar de van 1848 (een Ned. Schuldbekentenis van 1000, een Rijkspostspaarbankboekje met 788 en een bankbiljet van 60) bevatte. Het bedrag zal door bemiddeling van den nota ris aan den rechthebbende worden teruggegeven. VERBOUW VAN HANDELSGEWASSEN. Wij lezen in de Staatscourant: Het is gebleken, dat sommige landbouwers zich door het uitgevaardigde uitvoerverbod van kana riezaad, blauwmaanzaad en mosterdzaad niet heb ben laten weerhouden om van deze gewassen, die voor de volksvoeding geen waarde hebben, meer of minder groote uitgestrektheden land te bezaaien In verband daarmede zij hier medegedeeld, dat, bij voortduring van de tegenwoordige buitengewo ne omstandigheden, de uitvoer van deze artikelen van den nieuwen oogst slechts onder zoodanige bezwarende voorwaarden zal kunnen worden toe gestaan, dat de teelt er van minder loonend zal zijn dan die van voor de volksvoeding belangrijke gewassen. UITVOER UIT DUITSCHLAND. Alle uitvoer uit Duitschland van heeren- en da- meskleedingstukken en stoffen, vervaardigd van wol, halfwol en katoen, is ingaande 1 Mei, officieel verboden. Wat vóór 15 Maart besteld en vóór 15 April ge fabriceerd was en wat vóór 30 April in verzending gebracht is, mag uitgevoerd. De uitvoer van bedoelde artikelen van zijde of minstens halfzijde, blijft toegestaan. PRIJSVERHOOGING SIGAREN. Men schrijft uit Eindhoven aan het Hbld.: Eindelijk is in de kringen der industrieelen over eenstemming verkregen inzake prijsverhooging, dank zij ook de tegemoetkomende houding der win keliersvereenigingen. Het ging zoo ook trouwens niet langer voor de fabrikanten, daar door de duurte en schaarschte der benoodigde materialen slechts met groot ver lies kon worden gewerkt Toch zullen de nieuwe prijzen nog maar eene eerste schrede op het pad der prijsverhoogingen zijn, daar de a_s. loon- en economische acties der arbeiders en de toekomstige belastingèn, die even tueel op deze industrie zullen drukken, opnieuw prijsverhoogingen zullen vorderen. In verband hiermede kan worden aangenomen dat de sigaren binnenkort het dubbele in consump tie zullen kosten, van den tegenwoordlgen prijs. DE WARMTE DER VORIGE MAAND. Aan een mededeeling van het Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt is het volegnde ont leend: Zaterdagmiddag bereikte te Vlisslngen de tempe ratuur de buitengewone hoogte van 29,9 gr. Celsius ruim 7 gr. meer den de hoogste daar vroeger in April waargenomen temperatuur, 22,8 gr. in' 1914, en zelfs 2 gr. hooger dan de te Vlissingen vroeger in Mei waargenomen hoogste stand, 27,7 gr. in 1903 DE TUBANTIA. Het onderzoek, door de Duitsche regeering ge last omtrent welks bijzonderheden overste Centers met de grootste tegemoetkoming op de hoogte wordt gehouden, móét, naar de Nieuwe CL meldt, reeds tot. de overtuiging geleid hebben, dat de of- ficieele ontkennihg van alle schuld, die enkele dagen na den ondergang van de „Tubantia" te Berlijn werd gegeven, niet zal worden volgehou den. De N. CL merkt hierbij op: „Dat het voor de Diutsche regeering vooral op dit oogenblik moeliijk is schuld van een Duitsche duikboot inzake de Tubantia te erkennen, laat zich gemakkelijk begrijpen. In de spanning tusschen haar en de regeering der Vereenigde Staten is de kwestie van de torpedeering der Sussex, het Fran sche schip bij welks ondergang Amerikanen om kwamen, een belangrijk elemenb Ook te dien aan zien verscheen van Duitschen kant een formeele ontkenning, Men gevoelt het politieke gewicht van een erkenning, op dit oogenblik, der torpedeering van de Tubantia. Het zou ons daarom niet verwonderen als van Duitsche zijde met het beëindigen van het Tuban- tia-onderzoek en het bekend maken van de resul taten daarvan niet veel haast gemaakt wordt, hoe zeer men van dien kant ook gezind moge zijn om bij bevinding van schuld zooveel mogelijk de volle schade te vergoeden. Het vertrek van de heeren Wilmink, directeur, en Wijtsma, kapitein, naar Berlijn zal echter wel met de schadevergoedings- vraag in verband staan. Het Nederlandsche standpunt kan in dezen na tuurlijk geen ander zijn, dan dat op een snelle en voor de Nederlandsche belangen volkomen bevre digende afdoening van de Tubantia-zaak zonder andere consideraties wordt aangedrongen, Over de Tubantia-regeling zal hoogstwaarschijn lijk spoedig een beslissing volgen. De Duitsche autoriteiten zijn tot de overtuiging gekomen dat een Duitsche onderzeeër hier de schuldige isi Over de schadevergoeding zijn de voorloopige bespre kingen begonnen en de Duitsche regeering scheen geneigd de boekwaarde der Tubantia te vergoeden. Deze was echter zoo ver beneden de marktwaarde dat hierop niet kon worden ingegaan. Maar nu wordt er gedelibereerd om een der grootste sche pen van de Hamburg-Amenkalijn aan den Kon. IIoll. Lloyd over te doen en deze regeling heeft veel kans van slagen. P. B. J. FERF. In den ouderdom van 62 jaar is te Doorn over leden de heer P. B. J. Ferf, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De heer Ferf, die van 1877 tot 1880 secretaris was van de gemeente Wormerveer, werd in 1879 be noemd tot burgemeester van Westzann en in 1880 tevens tot burgemeester van Koog aan de Zaan. Hij werd in 1891 gekozen tot lid van de Tweede Kamer voor Hoorn en was ook eenige jaren hd van Ged. Staten van Noord-Holland. In 1912 werd Aartswoud Joh. Veerman, Alkmaar D. Schenk Kennemerpark en Jb. Helder, Stationsplein, Barsin- gerhorn N. Dubbelman, Bergen F. G. Hofmann, •irkshorn P. Swart, Hoogwoud J. Nieuweboer, Heiloo P. Vos, Hugowaard A. Kwante6, Nieuwesluis F. Koster Hz., Nieuwe Niedorp C. Dekker Hz., Oude Niedorp M. Kooijman, Obdam A. Kroon, Oud karspel C. Rempt, Ouaesluis K. Paarlberg, Scnagem Th. Paauw, Scnagerbrug A. L. Zuidscnerwoude, Wieringerwaard Alb. Kuin Pz., Warmenhuiie* K. de Geus, Wieringen E. J. Baijs en C. M. Koorn. Winkel J. Blom, Sint Maarten (Stroet) D. Bart»*, Julianadorp F. de Beurs. hij door de Prov. Staten van Noord-Holland afge vaardigd naar de Eerste Kamer, welk mandaat de overledene voor enkele maanden wegens ongesteld heid moest nederleggen. NOODLOTTIGE SCHERTS. Ten huize van baronesse Clifford te 's-Graven- hage had Zaterdagavond een noodlottig ongeval plaats. Een 34-jarige eerste-knechL die reeds geruimen tijd bij de baronesse in dienst was, richtte bij wijze van scherts, op een 48-jarige werkmeid, eveneens in langdurigen dienst aldaar, een buks die geladen was met een losse patroon, terwijl in plaats van een kogel, er zich een propje doek in bevond om op vogels te schieten. Het schot ging af en trof de dienstbode in den schouder; met het gevolg dat eene inwendige ver bloeding ontstond, zoodat de in allerijl ontboden geneesheer slechts den dood kon constateeren. De huisknecht is natuurlijk diep onder den in druk van het gebeurde. Het schijnL dat door het schot de groote bloed vaten in de borstholte gesprongen zijn. ONTDUIKING VAN DE BROODREGELING. De bakkers te Hoorn hebben zich gezamenlijk telegrafisch tot den minister van Landbouw ge wend met verzoek om beteugeling van de concur rentie, hen uit omliggende dorpen aangedaan. Ter wijl hun verboden is wittebrood te bakken, gaan de bakkers in de omliggende dorpen, vooral in Berkhout, daarmede voort, zoodat vele burgers uit Hoorn wittebrood uit de naburige gemeenten be trekken. Groote manden en karren met wittebrood worden door opkoopers naar Hoorn gebracht, en daar verkocht, tot groote schade der inwonende bakkers. In de gemeente Avenhorn wordt ook nog steeds wittebrood gebakken. De negen bakkers in die ge meente hebben zich vereenigd om hun grooten voorraad meel op te maken en zich aan het ver bod van den minister niet te storen. Eventueele schade door inbeslagneming of anderszins zullen ze dan gezamenlijk dragen. De omzet is intusschen vele malen verdubbeld. Tot ver in den omtrek worden wittebrood, kadetjes en krentebroodjes verzonden of door vrachtwagens medegenomen, Reizigers, welke het dorp aandoen nemen tasschen vol wittebrood mee naar huis. Daar regeeringsbrood in dit dorp bijna niet wordt gebruikt, maken de bakkers zich over de strafbe palingen van den minister niet zoo heel erg on gerust. (TeL) Mr. TROELSTRA. Dezer dagen is gemeld, dat de volgende week de terugkeer te verwachten is van mr. Troelstra uit Zwitserland, waar hij een langdurige kuur door maakte. Naar De Tijd nader verneemt, wordt deze terug keer niet ondernomen, omdat mr. Troelstra als- hersteld mag worden beschouwd. Integendeel moet te toestand van den sociaal-democratischen leider nog zeer bedenkelijk zijn en moet de kans op vol ledig herstel nagenoeg zijn uitgesloten. WIERINGEN. De in dit jaar alhier te houden lammerenmark- ten zijn bepaald op Woensdagen 10, 17, 24 en 31 Mei, 7, 14, 21 en 28 Juni a.s.. De markten zullen worden gehouden op het Kerkplein te Hippolytus- hoef, telkens van 9 tot 12 uur v.m. WIERINGEN. Door stemgerechtigde leden van Kerkeraad en Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef c.a. is (in de vacature van ds. H. J. Witkop, welke naar Assendelft gaat) toezegging van beroep ge daan aan ds. Ydema, te Oost-Knollendam. WIERINGEN. Op de Amsterdamsche V. P. N. eierenvelling wer den j.L Vrijdag voor rekening van 60 leden onzer onderafdeeling geveild 12.527 kipeieren, 374 eend- eieren, 48 kievitseieren en 6 ganseieren. De hier voor verkregen prijzen waren zeer goed en varieer den voor de kipeieren van 6,05 tot en met 6,65 per 100, voor de enedeieren 6,20 per 100, voor de kievitseieren 8 ct. per stuk en voor de ganseieren 15 ct. per stuk. Aan schoon geld wordt uitbetaald 7,5 cent per stuk, voor ganseieren 14 cent per voor eendseieren 5,90 per 100, voor kievitseieren stuk, en voor de kipeieren 1.per kilo. Kipeie ren per stuk berekend gelden alzoo van 15 in een kilo 6,66 ct., 16 in een kilo 6,25 ct., 17 in een kilo 5,90 ct., en van 18 in een kilo 5,55 ct. of gemiddeld i 6,07 per 100 stuks. Handel vlug. KOLHORN. Alhier is de ansjovisvangst begonnen, met aan vankelijk gunstig resultaat; eene sloep had een vangst van 2000 stuks. Alles is in de weer; ook de zouterijen worden gereed gemaakL De prijs il f 8.50. KOLHORN. De laagste inschrijver van de dijkverzwaring van den polder Waard en GroeL is f 226,000 boven de begrooting; gunning werd dientengevolge aange houden. Door de volgende firma's werd ingeschreven: Perceel 1, Groetpolder. J. Wajer en Schuurman, Amsterdam, f 349,500; D. Stuij en v. d. Leur, Utrecht f 303,300; J. Verstoep en Zoon, Gouda, f 299,800; J. v. d. Valk, Amsterdam, f 336,400; J. Oldenburg, Bergen, f 309,465; D. v. Vaarsen, Amsterdam, f 361,000; G. W. Boltjes, Hee renveen, f 316,200; W. Visser, Lemmer, f 329,400; J. Schrale, Warns, f 326,000; J. Kooijman, Vlieland, f 298,950; J. W. Roelofs, Papendrecht, f 301,000; M. de Vries en de Jong, Lemmer, f 318,600; J. J. de Groot, Barsingerhorn, f 296,400; Maatsch. v.h. W. Arntz, Ginneken, f 287,881. Perceel 2, Waardpolder. D. Stuij en v. d. Leur, Utrecht, f 293,400; A. v. d. Meiden, Hardingsveld, f 296,100; J. Schrale, Warns, f 352,000; J. W. Roelofs, Papendrecht, f 308,500; J. v. d. Valk, Amsterdam, f 328,75; J. Verstoep en Zn., Gouda, f 309,800; Maatsch. v.h. W. Arntz, Ginneken, f 282,000. DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de vereenlging Straatverlichting. De opkomst als gewoonlijk: zeer gering. De penningmeester deot rekening over het afge- loopen jaar, waaruit bleek dat de ontvangsten, met inbegrip van het batig saldo dienst 1914-15, hadden bedragen f 207,87, de uitgaven waren geweest f 177,94, batig saldo f 29,92. De heeren Jb. Wink en D. Bruin verklaren, na inzage van de noodige be scheiden, de rekening in orde te hebben bevonden. Besloten werd om 8 aandeelen uit te loten, en tot trekking overgaande, werden de nummers 38, 48, 50, 62, 105, 107, 142 en 148 aflosbaar gesteld. De heer Damsté, aftr. bestuurslid, werd bij accla matie herkozen en liet zich de benoeming welge vallen. Volgt bespreking verlichting, enz. Daar de heer Grin als lantaarnopsteker had bedankt, was per aanplakbiljet een oproeping voor lantaarnopsteker gedaan, doch geen enkele sollicitant had zich daar voor aangemeld. De heer Grin, ter vergadering aan wezig, verklaarde genegen te zijn om voorloopig de contributie nog te willen ophalen, en later tal nog eens een oproeping voor lantaarnopsteker worden gedaan. Niets meer aan de orde zijnde, «luit de voorzitter de vergadering. HARENCARSPEL. Gedurende de maanden Februari waren alhier in het veefonds verzekerd 1367, Maart 1362 en April 1335 stuks vee. De omslag over die maanden was resp. 0,5, 40 en 40 cL; de geheele uitkeering, door verlies van 9 stuks vee, bedroeg f 1134,60. WIERINGERWAARD. Naar we vernemen zal het eoneert van den heer Janssen, te Schagen, dat wegens z'n ziekte waa uit gesteld, Zondag over 14 dagen plaats hebben. ENGELSCHE PLAGERIJEN. Het stoomschip Waal, van de N. V. Houtvaart, te Rotterdam, bevracht van Cardiff naar Bizerta en bestemd om na lossing aldaar op te stoomen naar Sfax, om een lading fosfaat te laden voor Amster dam, voor de Amsterdamsche fosfaatfabriek, ligt sinds den tweeden Paaschdag te Cardiff, waar het wordt opgehouden door de weigering der Engelsche autoriteiten om permissie te verleenen, bunkerko len, welke reeds gekocht waren, aan boord van ge noemd stoomschip te laden. Deze permissie wordt alleen verleend op voorwaarde, dat het stoomschip op zijn terugreis lading naar Engleand zal vervoe ren; verlangd wordt dat de afeesloten charter naar Nederland geannuleerd zal worden. De Amsterdam sche Superfosfaatfabriek, welke de fosfaat voor haar bedrijf zeer noodig heeft, staat er natuurlijk op, dat de boot voor Amsterdam laadt, en de Engel sche regeering staat er evenzeer op, dat de boot naar Engeland zal laden. POKKEN TE AMSTERDAM. Sedert de vorige opgave zijn twee nieuwe lijders in het Wilhelmina-Gasthuis opgenomen, zoodat het aantal verpleegden thans 9 mannen, 5 vrouwen en 6 kinderen bedraagb Het aantal in observatie genomen en vermeerder de met 14 en bedraagt dus thans 19. KENNEMER SPORTCLUB. Onder begunstiging van het prachtigste lenteweer hadden Zondagmiddag op het sportterrein aan de Nieuw Poortslaan te Alkmaar, handicapdraverijen plaats, die door een vrij talrijk publiek werden bij gewoond. De heer P. Oly fungeerde als handicapper en starter, terwijl de heeren W. Teengs, mr. D. Bas- tert, D. de Boer, J. Oldenburg en G. Brommer al9 rechters optraden. Voor den „Openingsprijs" waren 16 en voor den „Julianaprijs" 18 paarden ingeschreven. De drave rijen hadden een normaal verloop en den volgenden uitslag: „Openingsprijs", open voor alle paarden, die nim mer een eersten of tweeden prijs hebben gewonnen boven f 50; prijzen f 150, f 50 en f 25. 1. Eminenie, van J. Stammes, te Nieuwe Niedorp, 2. Floris V, van J. Schmidt, te Beemster, 3. Eben Haëzer, van J. Stammes, te Nieuwe Niedorp. „Julianaprijs," open voor alle paarden; prijzen f 200, f 100 en f 25; 1. Vltesse, van N. Schermerliorn, te Alkmaar; 2. Ciampi, van B. v. d. Bergh, te Oister- wijk; 3. Athleta van K. G. v. d. Veen, te Hardergarijp ZIJPE. De dienstplichtigen Cornelis Kok en Gerrit Jonge- jan, der lichting 1917, zijn door Ged. Staten dezer provincie, voor den tijd van 1 jaar van den dienst bij de militie vrijgesteld wegens kostwinnerschap. SCHOORL. Ds. Boeke, predikant alhier, komt voor op het drietal voor predikant te Beets. SCHOORL. Hoewel het gevaar voor overstrooming van de polders, die hun boezemwater in het Noordhol- landsch kanaal loozen, nog niet geheel geweken is, hee.ft de gemeente Schoorl toch de Hondsbos-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1