Alftlltl NiElfS: Aiïfirieitic- Laliwllii. J. STUURMAN Damestasschen, Reisnécessaires. Uitgevers TRAPMAN Co. Raad Winkel DONDER Q AO 4 MEI 1415. ,i9stf! Jaspan". vn. F791 Gemengd Nieuws. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HAARWERKER, Binnenlandsch Nieuw». SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het- eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN 0 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden fü.90; per post f 1.05. Losse nummer» et ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 rt (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worde» eear plaatir. kere| Een bombardement uit de lucht. „De chef van ons escadrille zag er zoo verge noegd uit, toen wij op een zekeren dag in Septem ber j.1. bij hem binnentraden, na bij hém ontboden te zijn, dat wij wel begrepen, dat hij een bijzondere opdracht voor ons .had,1' aldus verhaalt X, in de „Illustration". „De machinès moeten met bijzondere zorg worden nagezien, De Generale staf rekent er op, dat gij, het moge kosten wat het wil, een punt van buitengewoon gewicht zult bombardeeren en vernielen. Neemt olie en benzine mede voor een vlucht van vier uren. Ieder uwer voert zes bommen mede van 90 en één van 155. Wanneer het doel, waarop uw pogingen gericht moeten zijn, niet totaal vernield is, zullen wij er 's nachts opnieuw op uit trekken, want het moet springen, het moge kosten wat het wil. Morgenochtend te 3 uur aantreden met de waarnemersik zal u dan de plaats, die gebom bardeerd moet worden, aanwijzen en wij zullen sa men op de kaarten nagaan wat de beste weg is. Vertrek te 3 uur 30. Dank u." Op weg naar de loodsen trachten wij te raden wat het doel van onze volgende vlucht zou zijn. Ons escadrille van het versterkte kamp van Parijs was reeds gewend aan bombardementen bij dag en bij nacht. Want onze dienst bepaalt zich niet tot wachthouden boven Parijs, tot opstijgen zoodra een vijandelijk vliegtuig werd gesignaleerd om het dan te achtervolgen eer het weder over de linies heentrekt. Maar het stille genoegen van onzen com mandant beloofde ons een zeer welbesteden- dag. En met grooten ijver zagen wij dus onze groote vliegtuigen na. Ik werd met schrik wakker. Er wordt hevig aan mijn deur geklopt. Ik hoor roepen„sergeant, sta opHet is kwart voor drieën. Gij komt anders te laat!" De motoren „draaiden" al op het terrein. Ik kleed mij haastig aan. Br.... het is alles behalve warm. Een praahtige maan verlicht het kamp. De lucht is zeer helder. Van den grond, nat van dauw, stijgt een lichte nevel op. Vliegers en waarnemer^ gaan de kleine, houten loods oinnen, die ons escadrille tot bureau dient. Handdrukken, „bonjours" en stilte. Eh in die stilte wijst de commandant ons op onze kaart den weg aan, dien wij moeten volgen. Nu naar de machines. Wij weten, dat wij naar X. moeten.... In het licht van de maan ziin onze toe stellen gerangschikt in linie van bataille. Nog een enkele blik op de machines en wij gaan aan boord Wij probeeren de motoren. Dan een oogenblik van betrekkelijke kalmte (de motoren werken met halve kracht) en dan volgt het bevel, dat van machine naar machine wordt overgebracht: „Van rechts naar links vertrekken, met dertig seconden tus- schenruimte". t „Losl" gelast ik mijn mecanicien. Op hetzelfdé oogenblik klinkt naast me een helsch lawaai door den nachtvlak bij me glijdt een machine over den grond en stijgt daarna op: mijn commandant. Thans is de beurt aan mij. Vrienden wenschen mij goed succes toe, De machine snelt over den grond ik stijg en verdwijn in de duisternis. Tien minuten waren wij onder weg, toen'mijn waarnemer mij rechts een machine wees, die iets hooger dan wij vlogen. Deze was na ons vertrok ken en had ons ingehaald! Geleidelijk vlogen.al mijn kameraden mij voorbij. Mijn motor deed het niet. Mijn hoogtemeter gaf 1800 M. aan, toen ik onder mij de loopgraven zag, die den bodem als een s moge: kregen' wij vuur. De machine slingerde ten gevolge van den luchtdruk der in de onmiddellijke nabij heid springende projectielen. Het lawaai der ont ploffingen dreunde ons door de hersenen en een spervuur van 77ers scheen ons het voortgaan te willem beletten. Op gevaar af naar beneden ge schoten te worden, zooals mijn waarnemer mij toe schreeuwde, vloog ik er dwars doorheen. Ik had nog slechts één doel: mijn taak te volbrengen en de kameraden in te halen, ten einde niet door de vijandelijke vliegers vervolgd te worden. Maar het was net of wij niet vooruit kwamen en de 105ers kwamen den 77ers te hulp. Wij herkenden duide lijk het doffe .geluid van uiteenspattende projec tielen en zagen de dikke, zwarte rookwolken, die met den wind werden meegevoerd. Mijn kameraad tikte mij op den schouder, toen hij bemerkte dat de granaten ons te nabij kwamen, evenals die Dauphin van Frankrijk, die koning Jan den_ Goede in aen slag bij Poitiers waarschuwde. Ik liet daarom de machine een klein weinig op de vleugels glijden en maakte vervolgens allerlei zig zagbewegingen, om den vijandelijken batterijen bij t mikken te bemoeilijken. Met het gevolg echter, dat wij wederom een honderd meter daalden. En we waren nog slechts halverwege ons doel. Ik meende een oogenblik het hoofd te verliezen, was mij nog eens gebeurd, dat ik zoo projectielen was omgeven en dat de weg voor mij door spervuur was afgesloten; dat inspanning kon ik mijn machine besturen, welke door de ontploffingen heen en weer werd geslingerd. Maar toen mijn waarnemer, na gericht te hebben, onze zware bom en verschillende lichte projectielen had geworpen, ging de machine met een ruk naar boven. Wij waren gered 1 Neen nog niet. Wij waren het doel voorbijgevlogen en moesten terugkeeren om onze laatste bommen te werpen. Een korte zwen king bracht ons weer in de hel. Ik dacht aan vrouw en kinderen, terwijl ik mij schrap zette, met de hand krachtig de stuurstang omklemmend. rachtig „Afgeloopen, het is gelukt," schreeuwde mijn waarnemer mij toe. Ik boog mij vooroverde rook, welke uit het doel opsteeg, was zóó dik, dat ik niets kon onderscheiden. Op hetzelfde oogenblik deed een geweldige ontploffing het geheele vl egtuig in al zijn geledingen trillen. Een twintigtal vuurbollen raakten den onderkant van de machine en vlogen langs ons heen, een rook- of gaswolk achterlatend. „Wij zijn getroffen", zei ik. „Let eens even op of het vliegtuig geen vuur vat en tracht te zien wat gebroken is Hij kon echter niets ontdekken. (Later heb ik fezien, dat een granaatscherf de achteras had ver- rijzeld.) Wij moesten nu zoo spoedig mogelijk door het spervuur naar ons kamp terugkeeren, Een Duitsche machine, die van C. naar L. vloog, nam geen noti tie van ons. Wij vlogen over de linies. Mijn waar nemer sloeg de armen om mij heen om me te om helzen. Drie kwartier later daalde ik uiterst voorzichtig in ons vliegkamp, uit vrees dat de machine zou worden vernield. Nauwelijks rolden mijn wielen over den grond, óf een vliegtuig daalde scheef om laag en viel te pletter met dat eigenaardige, doffe geluid, dat ik maar al te vaak reeds had gehoord. Uit de vernielde machine sloegen groote vlammen toen wij toesnelden, was het lichaam van onzen dooden kameraad reeds half verkoold. Het door VJkUgV I ^>u Lac mi-1 j0r spervuur was afgesloten; S*n dag, toen ik een station ging bombar- L)oor een steile daling was ik het toen ont- schrik en angst had verwekt in ïtn ÖC ljk Y^egkamp, dat ik plotseling ontdekt mii? °JPdracht luidde het station te ntV u had mijn opdracht vervuld rnL Ir wT^Vern de rails uit den grond ge- iwi hid YerPletterd. Maar bij diegelegen- it Ir nii?°u°5 Prachtig werk gedaan, terwijl TPtfc nunste vertrouwen in had. ik motor mij in den steek zou Hp w c mf ,af' °f ik om moest keeren of wel de kans moest loopen Cfedwoncrpn tp worden op vijandelijk gebied te dalen g worden In dit oogennlik van aarzeling schreeuwde mijn mij voortdurend op de schouders oogen waarnemer, die had geklopt, hetgeen ik al niet meer voelde, mij l \"-Le ,4bent gekl Je zuons doen dooden". Deze kreet had een tooverachtige e machine weer scherp en. Terwijl ik «.icet nau een tooverachtige uitwerking Ik over legde niet meer, maar liet de dalen en slaagde er in te o gebombardeerd moest worden, zichtbaar werd van.nnlr lk weer sterk in de richting daar- 1 'voorzfJniM! storen aan het spervuur, mij aan voorzienigheid overgevende. Met de uiterste de Zitting van Dinsdag 2 Mei' J.916. z Dat stropte. De schoone Meimaand werd vanmorgen in de ru briek Justitia ingezet door een paar jongens uit 't woud, Bergenwildstroopers, die zóó enorm ston den te liegen, dat de zaak half-afgedaan geschorst om alsnog een getuige, die er wat van had meege maakt, in verhoor te nemen. Grasduinen in andermans turven. Om den tijd intusschen niet ongebruikt te laten voorbijgaan, werd begonnen met nummer twee. Dat was Jan Nijman, een schippertje, te Limmen, dat in brandstoffen doet. Maar hij „grasduint" ook wel eens in een ander z'n turfjes. Piet Winder, de vrachtrijder, óók een turvenspecialiteit, kreeg het zoo'n beetje in de gaten, dat ook zijn turven op mys- terieuse wijze minderden. Hij hield terdege een oogje in 't zeil en jawel hoor, op een goeden dag zag hij wat Nijman passeerde, doodleuk voortboomende, pijpje in den mond, per schuit langs het perceel van Winder eu geniepig pikte Nijman 18 turven mee uit de vlet van Piet Winder. Maar Nijman liep er in, al had hij 't nog zoo leep aangelegd. Nu beweerde hij, bij kris en kras, dat hij 't niet eerder had gedaan. Toch was de Off. v. J. zoo vrij om f 20 boete of 10 dagen hechtenis tegen hem te eischen. Een raadslid en een veldwachter. Het raadslid A. Visser, te Wieringerwaard, had zn mond nog al geroerd tegen den gemeenteveld wachter Boekei, aldaar. In den stormachtigen avond van 13 Januari, toen de dijk te Anna Paulowna doorbrak, was een zoon van A. Visser, zooals dat meerderen bij zulke gele genheden kan overkomen, in het late avonduur nog zonder licht aan op de fiets. Boekei had dat wel ge constateerd, doch den jongen gespaard dien avond. De vader echter had blijkbaar gewild dat Boekei dé overtreding niet over het hoofd had gezien en maak te Boèkel daarover een standje, waarbij de veldwach ter zoodanig werd beleedigd dat er verbaal werd op gemaakt en tegen den heer Visser 15 of 2 dagen hechtenis werd gerequjreerd. Een lastig heer. Jan Doodeman, een Nibbixwouder arbeider, is ze ker nogal een lastig heerschap als de politie bij hem boodschap heeft. En dan durft hij zoo'n ambtenaar best op hoogst onbeleefde manier te bejegenen. Dat mocht bijv. veldwachter Bos, van Nibbixwoud, op overtuigende wijze ondervinden, toen die een onder zoek bij Jan had in te stellen in verband met een bij ee brand zoek geraakt bed. De vermoedens schenen zich te hebben uitgestrekt in de richting van vriend Jan en kwam Bos hem alzoo ambtshalve een visite maken. Maar Bos werd op de grofste en onsmakelijk ste wijze beleedigd en verbaliseerde Jan, die heden werd opgeknapt met een eisch tot f 15 of 12 dagen hechtenis. Een krachtige borreL De 63-jarige werkman Jan Waterman, te Hoorn, heeft zoo af en toe onweerstaanbare buien tot het drinken van een krachtigen borrel. Zelf wordt hij dan è.1 slapper. Da's oorzaak en gevolg. Maar nog een ander gevolg was dat Jan een heeleboel lood ging stelen uit de goot van het door hem en nog een ge zin bewoonde huis. De gevolgen bleven niet uit. Het begon oji een ver schrikkelijke manier bij buurman te lekken en mis schien bij Jan zelf ook wel. Hoe het zij, buurman vond het der moeite alleszins waard om eens een onderzoek in loco in te stellen. Toen werd ontdekt dat er heel wat lood ontbrak, dat Jan aan een op- kooper voor nogal beduidende bedragen had weten van de hand te doen. Nu was weliswaar vergoeding gegeven voer de aan gerichte schade, maar het feit was toch te ernstig om 'het Jan te schenken en heden werd tegen hem f 15 boete of 10 dagen brommen geëischt Alweer zonder licht. Een nogal stevigen snaak, Petrus Goedhart, ge naamd, smid-te Alkmaar, had op 2 April de vrijmoe digheid om zonder licht op 's avonds een fietstochtje te maken, waarbij hij doorr agent van Dijk werd op gemerkt en aangehouden. Deze sommeerde hem, af te stappen, maar daaiaari gaf heer Petrus geen ge- LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. volg. Toch wist de politieman hem te pakken te krij gen en moest toen Goedhart wel halt houden. Maar weer wist hij op het rijwiel te komen en meende hij- te ontsnappen. Doch in 't eerst heb je dan nog zoo'n vaart niet en juist in die periode had van Dijk's ge spierde vuist hem andermaal te grazen. Toen werd Goedhart, ^hoewel nog al krachtig, ondank» al zijn tegensparetlen, toch naar 't „bero" gebracht, en volg de de rest weL Eisch hedenHdagen gevangenisstraf. DIEFSTAL VAN GELD. Mej. Anna van Zandbergen, te Hoorn, hulsvrouw van J. Veer, had als werkvrouw bij mej. Potgieser aldaar, diefstal van geld gepleegd, dat ze met behulp van een valsche sleutel uit een lessenaartje had ge stolen. Maar de juffrouw had den laatsten tijd al meer vermoedens op haar gehad en had wat geld stukken gemerkt En die waren nu gestolen geworden. Anna liep er dus secuur in. De eisch, door den O. v. J., mr. Heymans, ingesteld luidde 3 maanden gev. DEUREN DICHT. De volgende zaak was een kinderwettenzaakje met gesloten deuren, waarvan we niets weten te ver tellen. Het vervolg. 't Vervolg van de zaak tegen J. H. Kareis en C. de Waard, uit Bergen, die straks werd aangehouden om er een getuige in te hooren, was nu aan de orde De getuige, Jan Joosten, uit Castricum, die bij de strooperij aanwezig was, in zooverre, dat hij beklaag den met fietslantaarn bet duin had zien in gaan, wist bovendien te vertellen, dat zij met hem afspraak hadden gemaakt om het eventeuel te bemachtigen wild aan hem te verkoopen. De beide stroopers bestreden Joosten's verklaring zoo hard als ze maar konden doch het gaf hen niet veel. Wat Joosten verklaarde kwam overeen met het door den verbalisant gerelateerde en de O. v. J. vroeg ten slotte bevestiging van het kantonrechterlijk von nis, wat betrof de strafmaat elk f 25 of 14 dagen zitten terwijl Z.E.G. wat den vorm van gemeld vonnis aangaat, vernietiging daarvan vroeg. Nu wa ren de in hooger beroep terechtstaande heeren nog net even ver van huis. A.s. Dinsdag uitspraken. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op 2 Mei 1916. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd den heer K. Breebaart Jz. De voorzitter heet de aanwezigen welkom. Aanbesteding schoolbouw ingekomen 11 biljet ten: Smit en Hoogland, Beverwijk, f 23.560; C. Kriller Schoorl, f 23.500; Adr. Boekei, Medemblik, f 21.875; J. Leegwater, Heer Hugowaard, f 18.997; F. Ittema, Heer Hugowaard, f 19100; J. R. Vlaming, Schagen, f 22.622; T. Kuin, Schellinkhout, f 24.997; D. Kaaij, Winkel, f 20,458; C. Rutsen, Nieuwe Niedorp, f 20.458; J. D. D. Westenberg, Haringhuizen, f 24.000; P. Smit Gz„ Winkel, f 22.912,90. Begrooting f 18.610. De gun ning wordt aangehouden. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. In verband met vorige besluiten deelt de voorzitter mede, dat de aanbesteding niet heeft kunnen plaats hebben op 15 April, aangezien de bestekken dan niet gecorrigeerd en' gedrukt konden zijn. Dat ter voorziening in tijdelijke leslokalen geen kolfbaan noodig is gebleken, doch kon worden vol staan met het weeshuis en ee nlokaal in de hand- werkschool. Van het weeshuis is nu ook de boven zaal in gebruik genomen en daarvoor wordt per week f 2,50 huur betaald. Door die bovenzaal in tweeën te splitsen is het mogelijk dat voor het ach terste lokaal meer licht noodig zal zijn hetgeen gevonden kan worden door gaslicht of het maken van een kozijn in den achtermuur. Een en ander moet echter nog blijken. Door den heer Porte wordt een tuinbouwcursus voorbereid. Dat voor de bestrating zijn aanbesteed en gegund 30.000 steenen voor de rijstraat f 22 per 1000, eD 30.000 steenen voor de loopstraat f 18.50 per 1000. Ingekomen stukken: i Een mededeeling van Ged. Staten, houdende goed- •keuring van de begrooting voor 1916; idem van het besluit tot het doen van betalingen uit onvoorziene uitgaven; idem van den aankoop van grond voor de verbree ding te Lutjewinkel; idem van den afstand van het wachtlokaal te Win kel aan de H. IJ. S. M.; een proces-verbaal van kasopneming dd. 28 Maart 1916 waaruit blijkt, dat op dat oogenblik was ont vangen f 53.327,81, uitgegeven f 50.328,86, zoodat in kas behoorde te'zijn f 2998,95, overeenkomende met de vertoonde gelden, terwijl boeken en bescheiden in orde zijn bevonden; Een mededeeling van mevrouw van Leersum-van Gulik, dat zij hare benoeming tot lid van de commis sie van toezicht op het handwerkonderwijs te Win- köl een dankbetuiging van den heer Egmond voor zijn §[rRtific&ti6 idem van mej. P. Witlam voor de verhooging van hare jaarwedde. Alles voor kennisgeving aangenomen. Rekening gasfabriek: Aangeboden wordt de rekening der gasfabriek over 1915, benevens een afschrift van den uitslag van het onderzoek van een accountant, waaruit hl kt dat die rekening in orde is, en en alle ontvangsten en uit gaven daarin zijn opgenomen. Aanvankelijk zou de bijdrage aan de gemeente f 3239,99 bedragen, doch tengevolge van een besluit der commissie is dit geworden f 3499,67, terwijl nu voor stichting en uitbreiding f 303,72 zal moeten wor den betaald. De rekening zal worden gedrukt en voor de behan deling rondgezonden. Tegen het besluit der vorige vergadering om f 2000 te leenen voor bedrijfskapitaal voor de gas fabriek en de rente en aflossing daarvoor uit dit be drijf te vinden, hebben Ged. Staten bezwaar en wen schen de gemeente aansprakelijk gesteld te zien voor rente en aflossing en de aflossing te doen plaats heb ben in 5 jaren. Dit verandert de zaak zoodanig en Is zoo bezwa rend op de gasprijzen, dat de vraag gesteld ls of het niet beter is, 'terug te keeren tot de oude regeling én de gemeente weer in geld voorzien, zoonoodlg daarvoor kasgeld te leenen en de gasfabriek de rente betalen. De beer Spaans acht het voor een zuivere toestand het beste een eigen bedrijfskapitaal. De voorzitter verwacht daarvan niet zooveel moei lijkheden, er wordt een staat opgemaakt van alle ontvangsten en uitgaven voor de gasfabriek, van af de stichting, zoodat er ten allen tijde een zuiver overzicht te verkrijgen is. Voorts deelt de voorzitter mede, dat er voorstellen zijn ingekomen van de gascommissie tot uitbreiding van de fabriek, en wel uitbreidingen die noodzake lijk zijn, en uitbreidingen-die wenschelijk zijn. Noodzakelijk wordt geacht een nieuwe oven, een zuiveringskist, verbetering der kolenloods, overdek king der oerloods en een laadmachine, daarvoor zal in totaal een uitgaaf worden gevorderd van plm. f 9900. Wenschelijk wordt geacht: Een tweeden gashouder, aankoop van grond en het bouwen van stokerswoningen. Omtrent de noodzake lijkheid van aankoop van grond bij de fabriek, staak ten in de gascommissie de stemmen, Deze grond is in handen van 3 leden der gascommissie. Voor woningen is de meening verschillend, omdat het niet-aanwezig zijn van een woning niet als de eenige reden kan worden beschouwd dat er voortdu rend wisseling van stokers plaats heeft. In deze ge meente is een gemeentewoning met 1 Juni a.sa open en voorzitter deelt mee, dat B. en W. de bestemming daarvan aan deze beslissing zullen laten afhangen, hoewel er al genoeg gegadigden geweest zijn. De wenschelijke uitbreiding zal een uitgaaf vorde ren van plm. f 19.000. Deze voorstellen zijn van Ingrijpenden aard en het komt den voorzitter voor, dat het aanbeveling ver dient die ook vooraf ernstig te overwegen, en stelt voor een beslissing betreffende voorziening aan te houden tot de eerstvolgende vergadering. Aldus be- sjoten. Overeenkomstig het voorstel der gascommissie, wordt, met het oog op de hooge steenkolenprijzen, besloten met Ingang van 1 Mei de gasprijs te bepa len op 12 ct. per kub. M. De rondvraag levert jiets op. Met een woord van dank voor de belangstelling, sluit de voorzitter de vergadering. LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS. Van verschillende plaatsen kwamen verzoeken om weer een nieuwen vijfjarigen cursus voor meisjes van 13—15 jaar op te richten, zoowel te Hoorn als te Alkmaar. Het bestuur der vereeniging voor Landbouwhuis- houdonderwijs -is gaarne bereid aan deze wenschen te voldoen, wanneer althans voldoende lokaliteit is te bekomen en ook financieelen steun verkregen wordt. In verband met de voorbereidende maatregelen kan worden medegedeeld, dat het aantal aangiften reeds zoo groot is, dat eventueel nog maar voor en- kelel eerlingen plaats is. De cursus wordt gedurende de eerste twee jaar twee dagen, en de laatste drie jaren een dag per week gegeven. ZIJPE. In de jl. gehouden bestuursvergadering van de af- deeling Zijpe, van de Holl. Mij.'van Landbouw, ls de heer W. Nieman, te Schagerbrug, gekozen tot pen ningmeester, zulks in de plaats van den heer Vrij burg, die als bestuurslid heeft bedankt BARSINGERHORN. Tot telefoonhoudster aan het kantoor te Barsinger- horn is aangesteld mej. A. Westerman Jbd. W ARMENHUIZEN. Tot gemeenteveldwachter alhier, werd benoemd de heer R: Pronk, thans in gelijke betrekking te Heem stede. HOOGWOUD. In de gehouden vergadering van det dep. Hoog woud, der Mij. tot Nut. van 't Algemeen, zijn tot be stuursleden herkozen de heeren S. Koorn Pz. en A. H. Engelman. Tot bestuurslid van de Floralia werd, in plaats van den heer J. E. Rol, die wegens vertrek be dankt heeft, gekozen de heer D. Rooker, Als afgevaar digde naar de a.s. algemeene vergadering werd aan gewezen de heer J. Bos. Wegens vertrek van den heer D. Saai werd door de vergadering tot commis saris der spaarbank gekozen de heer dr. Joh. Pool Dz., alhier. Ten slotte werd er goedkeuring aan ge heet tot wijziging van art 2 van het spaarbankregle ment ALKMAAR. Naar aanleiding van het adres van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer en tot verfraaiing van Alkmaar, houdende het verzoek wel te willen besluiten in principe bereid te zün tot gratis afstand van een gedeelte Bergerhout van ten hoogste 2000 vierk. M., teneinde daarop een schouw burg- en concertgebouw te bouwen, benevens het toe kennen van een rentegarantie van 3 pet. per jaar, voor den tijd van 25 achtereenvolgende jaren over het kapitaal voor den bouw, tot een maximumbedrag van f 3000 per jaar, hebben B. en W„ na in het alge meen te hebben geconstateerd, dat het verzoek om mede te werken aan het oprichten van een naar de eischen des tijds ingericht concert- en schouwburg gebouw, door 's Raads afdeelingen gunstig is ont vangen, den Raad voorgesteld te willen besluiten: Aan het bestuur van „Alcmaria", Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer en tot verfraaiing van Alkmaar, als beschikking op zijn adres dd. 7 Maart 1916 te berichten: a. dat de Raad niet genegen is, voor het oprichten

Schager Courant | 1916 | | pagina 9