DINSDAG 9 MEI 1916. 59ste Jaargang. No. 5793 3 Polder Anna Paulowna. Bewaart uw uitgevallen HAAR, J. STUURMAN, Kapper, UitgeversTRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. DAMES 1 SCHAOER Algemeen Kiens- COURANT. Ataieuie- Lnflnvllii ip Dit bl&d varsohijnt viermaal- per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag ea Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVÉRTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.90 per poet f 1.05. L*»se nummers 5 ct ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.36, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groot© lett. worden naar plaater. berefc Mijnheer de Redacteur, Ik ben even op de vingers getikt geworden, door de berichtgever in het nummer van Donderdag jl. Ik zou den indruk hebben gewekt, dat de omgeving (van den doorbraak) een Zondagspakje was aange trokken ter eere van het koninklijk bezoek. Toch gevoel ik mij heelemaal niet schuldig. Ik heb slechts geconstateerd, dat er eene brug lag van buitendijk tot binnenkraag, dat vandaar eene trap naar beneden liep en men langs een plankier naar een steigertje kwam, waaraan een vlet, benevens dat van het einde der Achterweg een loopsteigertje een eind het water in stak. Dat was alles. 0 neen, Ik heb ook nog vermeld, dat de zandzuiger nu aan de buitenzijde bezig was en het binnenplateau nu mooi opdroogde en helder wit blonk. Dat was alle maal waar en zonder eenige bedoeling neer geschre ven. Maar toen heb ik de werkman aan het woord gelaten, die zijne afkeuring er over uitsprak, dat niet alles zijn gewone gang was blijven gaan, juist zooals er geregeld wordt gewerkt, waarbij door hem vooral gewezen werd op het groote verschil tus- schen het nu zoo mooi wit blinkende zand van het binnenplateau, bij de werkelijkheid, dat wilde in dit geval zeggen, bij het aan het werk zijn van de zand zuiger. Dan heeft dit zand niet die mooie "witte kleur, doch ziet blauwachtig, terwijl de er in bezig zijnde werklieden er niet stil in kunnen blijven staan, omdat zij er dan geleidelijk aan in wegzak ken. Mem moet er zich dus'geregeld in verplaatsen. Ook wees hij op den pas aangelegden trap, die er voor dien nooit was, waar zonder zij het altijd had den moeten stellen .terwijl hij daarbij ook op het nu mooie witte zand wees, dat in strijd was met de werkelijkheid. Ik heb geen commentaar daarbij geleverd, omdat dit overbodig was. De man had gelijk. Maar daar mee werd niet de schijn'van een Zondagspakje ge leverd. Alleen de gemakken, die er anders niet zijn, werden in het licht gesteld en deze .kunnen niet worden ontkend. Met beleefden dank, De schrijver van de Overzichten nlt Anna Paulowna. Door plaatsgebrek eerst heden geplaatst Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 6 Mei 1916, des voor middags 10.30 uur, in het Polderhuis. Vacature A. P. Sipman. Afwezig de heer C. J. de Mazure. ..De waarnemende dijkgraaf, de heer D. C. Rezel- man, deelt mede, dat de dijkgraaf op raad van zijn geneesheer, tot herstel van gezondheid naar Bergen i's gegaan, spreekt de hoop uit, dat de heer Stammes weer spoedig hersteld moge zijn en opent de vergadering. De heer J. K. Kaan, secretaris, leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de twee machines van Wissekerke, die dienden om den Oostpolder uit te malen, zijn stopgezet, omdat deze machines het water voor onzen zuiggasmotor weghaalden en deze daardoor moest ophouden; het dag. bestuur oordeelde het beter, onze mhchine te laten doorma len en de hulpmachines stop te zetten; de zandzui ger bij gemaal no. 1 zal straks ook worden stopge - zet en kan dan weer vertrekken. Op een vraag van den heer Wijdenes Spaans deelt voorzitter mede, dat het peil in den Oostpol der thans is 2.85 M. A.P. en alzoo nog lager dan normaal peiL De heer Jb. Waiboer zegt, dat aan den Achterweg op sommige plaatsen nog water op het land staat. Medegedeeld "wordt, dat dit niet zoo spoedig weg kon, daar het door een duiker moet wegvloeien. De heemraad, de heer P. Kaan deelt mede, dat de tocht tusschen Lotweg en Oude Veer wordt open gemaakt, zoodat het dan spoediger weg kan. De heer A. de Graaf vraagt nog naar de capaciteit van den zandzuiger. Medegedeeld wordt, dat de hoofdopzichter een onderzoek heeft doen instellen, waaruit werkelijk is gebleken ,dat de zuiger min der verzet dan opgeegeven was. De oorzaak hiervan was, dat de buisleiding niet goed was gelegd. Het is geen kwade trouw van den aannemer. Evenwel zal met de beetaling met de mindere capaciteit re kening worden gehouden. De mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De heer De Mazure komt ter vergadering. Voorzitter zegt nog, dat met den heer De Vries, eigenaar van den zandzuiger, niet zal worden afge rekend, vóór den hoofdingenieur te hebben gehoord Komt aan de orde de bespreking over de herstel ling en verzwaring van den zeedijk. De heer Nieuwdorp, de technische raadsman in deze, is in de vergaderzaal tegenwoordig om het plan ove rte leggen en toe te lichten, waarbij do profielteekeningen zijn toegevoegd. De voorzitter deelt mede, dat Ged.'Staten dit plan ter goedkeuring moet worden toegezonden, ter wijl de hoofdingenieur 't eerst ook nog wil zien. De heer Nieuwdorp deelt mede, dat het plan is de Oostdijk van Wieringerwaard vanaf paal 0 tot paal 8, een afstand van 800 Meter,, te brengen op 3.70 M. plus nieuw A.P.; de hoogte van den bestaan den dijk is 2.80 tot 3 M. De kruiifbreedte zal zijn 2 M. en de binnenberm 3 M. breed. Het plan is den dijk naar de kwaadste- plekken op te laten loo- pen tot 3.80 M. plus N.A.P.; de buitenglooiing zal tot 2 M. plus N.A.P. met bazaltsteenen worden be legd en tot 83 M. plus N.A.P. met klinkers. De Amsteldijk vanaf den molen van Keuris tot aan de Van Ewijcksluis, zal een hoogte krijgen-van 4.50 M., oploopende geléidelijk weer tot 4.50 M. plus N.A.P. Bazaltsteenen zullen worden aangebracht aan de buitenglooiing tot 3.50 M. plus N.A.P. en ver der klinkers tot 4.25 M. plus N.A.P. De binnenberm loopt zoo geleidelijk af, dat er gelegenheid is een rijweg aan te leggen. De dijk wordt ongeveer l.M. hooger dan de bestaande. De heer C. Geerligs vraagt wat er tegen is om den dijk tot aan de kruinen toe te beschermen. De heer Nieuwdorp zegt het plan voldoende te achten en door de bescherming tot aan den kruin worden de kosten hooger. De heer Nieuwdorp er kent, dat de dijk door die hoogere bescherming sterker wordt Gevraagd wordt hoeveel dat ongeveer meer zal kosten. De heer Nieuwdorp berekent dit op 6è.7000 gld. Algemeen is men voor tot bescherming aan de kruinen toe vanaf het Oude Veer tot even voorbij den Lotweg; de andere plaatsen worden beschouwd als minder gevaarlijk en acht men niet noodig. De heer K. A Kaan vraagt £oe de aanbrenging van grond zal geschieden; spr. is voor opspuiting uit zee. Dit moet nog worden onderzocht De heer Wijdenes Spaans wil den val aan den bin nenkant iets verminderen, zoodat gemakkelijk een rijweg is aan te brengen. De heer P. Kaan licht in, dat de val al zoo lang zaam is, dat een rij\Veg' kan worden aangelegd. Op een vraag deelt de heer Nieuwdorp mede, dat alle grond in den polder niet geschikt is voor be kleeding, wel voor vulling. De plannen en teekeningen worden algemeen goed gevonden. I V Voorzitter deelt mede, dat weer spoedig zal wor den vergaderd; er zal spoed achter de zaak wor den gezet. De opzichter leest het bestek en de voorwaarden van aanbesteding van herstelling van den lagen dijk van Kleine Sluis tot Oudesluis. Zaterdag 13 Mei zal de aanbesteding plaats hebben, terWij 1 1 4dagen na de gunning het werk gereed moet zijn. Op een vraag van den heer Wijdenes Spaans deelt de opzichter mede, dat voorloopig aan den berm achter den kistdam niets zal worden gedaan. De opzichter leest vervolgens het bestek en de voorwaarden van besteding der open te maken dui kers en kistdammen in de spoordijkgaten. Er moe ten 7gaten worden open gemaakt, welke in 7 per- ceelen zullen worden besteed. De besteding zal ook Zaterdag 13 Mei plaats heb ben. De heer De Graaf wijst er op, dat het water bij het huis van den heer Bruggcman weer vrij hoog is enacht het wel wenschelijk, dat de ijzeren duiker bij de Grassloot wordt open gemaakt. De heer Wijdenes Spaans wil er de aandacht op vestigen', om de planken en zakken, die uit de ga ten komen, goed op te bergen en te merken. De heer P. Kaan antwoordt, dat dit de bedoeling is; met den spoorwegopzichter is hierover gespro ken en zullen de planken bij de spoorweghuisjes kunnen worden opgeslagen. De heer Van. Stipriaan wil de Zandvaart het eerst open gemaakt hebben, daar de slooten in de buurt, waar spreker woont, haast geheel droog liggen. De voorzitter zegt, dat met de verschillende wen ken rekening zal worden gehouden. De besteding, zal plaats hebben die door den op zichter wordt voorgesteld. De voorwaarden voor het verpachten van wiermaai en, ook door den opzichter voorgelezen worden, eveneens goedgekeurd. Volgt de rondvraag. Dë heer C. Tiel wijst er op, dat de Zandvaarts weg bij Van der Linden zeer slecht is en vraagt of die niet kan worden opgeknapt De heer J. C. Blaauboer zegt, dat het heel wat zal kosten. Uit de discussie blijkt, dat er slechts 4 huizen aan dien weg staan en dat hij weinig wordt bereden. De heer Wijdenes Spaans acht het mogelijk offi op 1 of 2 plaatsen den weg iets te verbroeden, op dat men elkaar daar kan passeeren. De voorzitter belooft onderzoek. De voorzitter deelt nog mede, dat door den aan nemer van het gat in den zeedijk, den heer Van der Valk, een voorschot word tgevraagd van 125.000. De rente wil den heer Van der Valk ver goeden. De voorzitter deelt nog mede, d at de heer Van der Valk nog niets heeft gehad en hoewel de aanne mer nog geen recht heeft op een gedeelte, is voor zitter toch wei voo rinwilliging. De heer Wijdenes Spaans kan er mee meegaan, doch zo u toch de goedkeuring Trillen vragen van den hoofdingenieur* van den Prov. Waterstaat. Allen zijn er voor het verzoek van den heer Van der Valk in te willigen, met de bepaling door den heer Wijdenes Spaans gemaakt. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Zaterdag 6 Mei hield de Tuinbouwvereeniging al hier in de Vlas- en Korenbeurs eene vergadering Er waren 17 leden aanwezig. De voorzitter, de heer T. F. Pranger, wees in zijn openingswoord op de ongunstige omstandigheden, waaronder men hier opnieuw bijeen kwam. Heette alle aanwezigen har telijk welkom, waarna de vergadering werd geopend De heer C. Smit Jr., secretaris der vereeniging, deelde mede, dat geen notulen konden wofden ge lezen, daar het boek door de overstrooming met zijn inboedel waren ingepakt en hij niet wist waar het notulenboek zich nu bevond. Bij de verkiezing van een bestuursliid wegens pe riodieke aftreding van den heer C. Smit Jr., die niet weder in aanmerking wenschte te komen, werd als zoodanig gekozen de heer H. Pateer. Daar deze af- weezig was, zou hem van zijne benoeming bericht gezonden worden. Hierna deed de heer G. Wuis rekening en ver antwoording Ontvangen was 172.80, en uitgegeven 135.46. Medegedeeld, werd, dat het aantal leden 169 bedroeg. Op verzoek van den voorzitter belastten zich de heeren A. de Boer en W. Komen zich met het na zien der rekening'. Eerstgenoemde deelde mede, dat het wenschelijk zou zijn de goedkeuring der reke ning tot eene volgende vergadering uit te stel len, aangezien de contributie der leden nog niet voldoende had kunnen worden geind wegens den watersnood. Algemeen werd dit goedgevonden. De heer Speets bracht verslag uit als marktmees ter. Was 1915 het gunstigste jaar geweest sinds het bestaan der veiling door goede opbrengsten en goe de prijzen, hij vreesde dat 1916 door den watersnood veel nadeel aan de veiling zou toebrengen. In 1914 waren 10019 zak aardappelen geveild en in 1915 was dit aantal 13972 geweest. De opbrengst der veiling er worden all$ soorlen haarwerken van vervaardigd. LAAGZIJDE B 50. SCHAGEN. was in 1914 geweest 15574,77, doch 1915 had 28187,68 opgebracht. Spreker had berekend, dat ongeveer 80 H.A. land met aardappelen was beplant geworden en schatte men de opbrengst per H.A. op 6750 zak, dan zou dat een totaal opleveren van 60000 zak. Daarvan was slechts 13972 zak aan de vei ling gebracht. Hij noemde dit eene scheeve ver houding. Veel te veel werd nog buiten de markt om verkocht. Daar het te verwachten was, dat de Oostpolder en de Kleine Sluis dit jaar geen aard appelen ter veiling zouden aanvoeren, drong hij er bij de leden van het droge gedeelte van den polder op aan, dat zij door grooten aanvoer zouden bewer ken, dat de markt niet al te veel zou teruggezet worden. De voorzitter dankte spreker voor zijn verslag, waarmede de vergadering door applaus instemde. De heer C. Smit Jr. wees er op, dat de laatste jaren de manden voor aardappelen steeds in coöperatie waren aangekocht. Het aantal manden had bedra gen tusschen 100 en 200 stuks in. Hij achtte het wen schelijk, dit jaar zich opnieuw er aan te hou,den. Dit werd algemeen goedgevonden. In de Schager Cou rant zou eene oproeping aan de leden geplaatst wor den. De stationschef was ter vergadering aanwezig, om in overleg met dezen te bespreken, op welke wijze goedkoop vervoer naar Amsterdam zou te verkrijgen zijn. Kwam dit tot stand, dan zou men per zak aardappelen 10- cents behoeven te betalen. Ze werden dan aan de markt afgeleverd en gratis kreeg men de leege embalage terug. Verschillende vragen werden door den chef ga- daan, o.a. hoe groot het aantal zakken vermoede lijk zou zijn; welke andere tuinbouwproducten zou den worden vervoerd; met welken trein het vervoer zou geschieden enz. De laatste vraag gaf aanlei ding tot heel wat debat Met den trein van 4.40 zou het waarschijnlijk gaan volgens den chef. maar dan was de vereeniging verplicht een ander uur van veiling aan te nemen. Dit bleek groote bezwa ren te hebben met het oog op de komst der koopers Ten slotte werd het bestuur opgedragen, in eene volgende vergadering met voorstellen dienaangaan de te komen. De voorzitter dankte den chef voor zijne medewerking en hooppte op succes in deze voor de vereeniging. Bij de rondvraag wijst de heer S. Speets er op,, dat het in het belang der veiling zou kunnen zijn, eene propagandavergadering te beleggen in de Bree zand in den tijd dat de producten er zijn. Dit werd algemeen goedgevonden en besloten dienaangaande in de Schager Courant te adverteeren. De heer H. Fernekamp vraagt, nu Hoffs weg was, of er geen andere embaleur moest worden aange steld. Dit punt was reeds in het bestuur besproken en dit zou er voor« zorgen, De heer W. Komen zeide, dat er voor circa 40 Friesche poters waren verloren geraakt door het ,water. Indertijd waren de poters aangekocht teza men door de landbouw- en de tuinbouwvereeniging Hij achtte het nu billijk, dat beide deze schade le den. Algemeen werd na eenige toelichting goedge vonden, dat de vereeniging 20 zou betalen De heer Pennekamp wenschte te weten, waar men het geld zou vandaan halen voor de zakken der pooters, die verleden jaar waren verkocht aan de leden. Er ontbraken 140 zakken, voor welke aan den leverancier door den voorzitter 22.5 ets. per zak was betaald. De penningmeester nam op zich, deze zaak in het reine te brengen. Na dank voor de opkomst, werd hierna de ver gadering gesloten. ANNA PAULOWNA Door de Neutrale Kiesvereeniging te Kleine Sluis, door „Door Recht en Eenheid tot Vooruitgang"' te Breezand en door de Roomsch Katholièke kiesver eeniging, zijn tot candidaten voor leden van den Gemeenteraad gesteld de heeren P. Kaan Dz., S. Spigt en H. Pateer. ANNA PAULOWNA Waarschijnlijk door den druk van den stoomzui- ger, is de duiker onder de Van Ewijcksvaart, waar door het water uit den Oostpolder kan gemalen wor den, in de kom bij het stoomgemaal, waarvan A. van Gijn machinist is, zoo zwaar beschadigd, dat het uitmalen stop gezet mooet worden. Een belang rijke schade voor den polder. ANNA PAULOWNA Bij de op gisteren gehouden verkiezing van drie leden van den Raad dezer Gemeente, zijn candidaat gestald: voor de vacature Van Haaften: P. J. Crum behoort tot geen politieke partij);. D. Lubbert, an- ti-rev.; H. P. Pateer, Kath.; en voor de vacaturen Bakker en Waiboer: P. Kaan Dz., Vrijz., J. Keu ris,. S.D.A.P., C. Smit Sz., S.D.A.P,; en S Spigt, Vrijz, De stemming is voor beide verkiezingen op Woens dag 17 Mei a.s. C. M. KOORN. In den ouderdom van 58 jaar is te Hippolytushoef op Wieringen na een langdurig doch geduldig lij den overleden de heer C. M. Kroon. In leven was hij Directeur der Verzekering-Mij. De Amstelstroom te Asterdam, Secretaris van het Heemraadschap, Secretaris der Burger Brandwaarborgvereeniging, Keurmeester der Gemeentelijke Zeegras-Exploita tie, makelaar, assuradeur en had tevens in verschil lende collegiën zitting als bestuurslid. Ook was hij een groot propagandist voor de vrijzinnige begin selen op het eiland. In talrijke zaken zal men zijn heengaan zoowel buiten als binnen deze gemeen te missen, vooral voor zijn kinderen is zijn heengaan een gevoelig verlies. WIERINGEN. Naar wij vernemen, zal Ds. H. J. Witkop op Zondag 21 Mei a.s., des voorm. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef zijn afscheidspreek houden. WIERINGEN. De collecte gehouden in de Doopsgezinde kerken te Stroe en Hippolytushoef voor de arme niwoners van het door den oorlog geteisterde Polen, heeft opgebracht 9.36. WIERINGEN. Voor rekening van 62 leden onzer onderafdee- ling der V.P.N., werden Vrijdag op de Amsterdam- sche eierenveiling geveild 12360 kipeieren en 411 eendeleren en 3 ganseièren. De hiervoor verkre gen prijzen varieerden voor' de kipeieren van ƒ6.10 tot en met 6.55 per 100. en voor de eendeieren 1 6.30 p er 100 stuks en voor de ganseieren 15 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de leden voor de kipeieren ontvangen 1 per kilo, voor de eend eierren 6 cent per stuk. Handel vlug, met veel vraag naar kleine en groote eiéren, vooral zindelijk af te leveren en zwaar slachtgevogelte. WIERINGEN. De heer G. Koster, kaasmaker aan de kaasfabriek „De Hoop", te Stroe alhier, is benoemd tot kaasma ker aan d ezuivelfabriek te Zuiderwouae. ANNA PAULOWNA. Tot tijdelijk onderwijzer aan school no. II, is^op een salaris van 500 per jaar benoemd de heer C. Kooiman alhier. WIERINGERWAARD. In eene gehouden vergadering van het Polderbe stuur is in de plaats van den heer H. Waiboer, die als heemraad ontslag heeft genomen, de volgende voordracht opgemaakt: no. 1 de heer R. Kaan Dz., no. 2 de heer K. Kaan Kz., no. 3 de heer C. Wai boer Az. BENOEMING. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot heemraad van het heemraadschap van den Schardam en Keukendijk den heer J. Bakker Fz. te Beets; tot heemraad van het waterschap de Scher meer de heer G. de Jongh te Oudorp; tot dijkgraaf van het waterschap de Engwormer de heer Kra mer te Wormer. Ds. A S. TALMA Men meldt an de „N. C.'\ dt de gezondheidstoe- stnd van ds. A. S. Talma te Bennebroek van dien aard is, dat hem een absolute rust van eenige maanden is voorgeschreven. W. C. J. PASTOORS. Te Ginneken is eergisteren op 53-jarigen leeftijd plotseling overleden de heer W. C. J: Pastoors, se dert acht jaar burgemeester dier gemeente en oud lid der Tweede Kamer. TWEE STUIVERS VOOR 13 CENT. Van de Grens. 7 Mei. Niet alleen koper, maar ook nikkel wordt door de Duitschers gaarne opgekocht Aan de grens zijn onze nikkelen stuiverstukjes zeer in trek; voor twee stukjes betalen de heeren 13 cent! SMOKKELAAR GEDOOD. I De beruchte Heikkesman A. Schrauwen, beter be kend als Klavervrouwke, is onder Schijf door een patrouille doodgeschoten. Gisternacht zijn onder Nispen 14 smokkelaars, vervoerende 400 kilo vet, aan gehouden. LICHTING 1916. OfficiëeL De dienstplichtigen der milltlellchtlng 1916, wier opkomst aanvankelijk bepaald in het tijd vak van 16—20 April of in het tijdvak van 1—5 Mei J.L, werd uitgesteld, zullen worden ingelijfd in het tijdvak van 16—20 Mei a.s. De opkomst der landstormplichtigen, wier Inlij ving eveneeens ia uitgesteld, zal nader worden ge regeld. NEKKRAMP. HARDDERWIJK. 7 Mei. Te Harderwijk is weer een geval vannekkramp geconstateerd, thans bij een 12-jarig meisje, dat opgenomen was in het gezin van zekeren Del Br., die onlangs zijn vrouw ëan deze ziekte verloorr. Het meisje is naar het Pi- us-gesticht overgebracht. Dit is na 1 Januari het negende geval. TARWE VOOR VARKENS. De minister heeft aan de bakkers verboden witte brood te bakken, doch laat toe, dat onze beste in- landsche Zeeuwsche tarwe bij duizenden H.L. aan de varkens tot voedsel wordt verstrekt. Deze tawre, die ongeveer 3 meer waard is op de 80 K.G. dan de buitenlandsche roode tarwe, waarvan thans ons bruinbrood gebakken wordt, voedert men aan de varkens, omdat ze goedkooper is dan de mais. In sommige opzichten krijgen deze beesten thans oneindig beter en smakelijker voedsel dan de men- schen. PAARDENFOKKERIJ. Maandag 8 Mei hield de afdeeling „Noord-Hol land" der Nederlandsche Vereeniging tot bevorde ring van de paardenfokkerij in Nederland haar ver gadering in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Te 10 uur opende de voorzitter, de heer J. H. M. Evelein de vergadering met een gepast woord. De notulen werden na voorlezing onder dankzegging ongewijzigd vastgesteld. Na mededeeling van enkele ingekomen stukken kwam aan de orde bespreking van den beschrij vingsbrief der algemeene vergadering. Zonder op merkingen worden de voorgestelde wijzigingen goed gekeurd. Het verzoek van de afdeeling Noord-Holland van het stamboek voor het Nederlandsche ttrekpaard, om een gedeelte van het kassaldo op 1 Januari 1915 aan haar af te staan, werd door den voorzitter na der toegelicht en medegedeeld, dat déze zaak uit voerig besproken is en het bestuur van het Stam boek daar geen bezwaar tegen heeft. De vergadering gaat daarmede accoord. De rekening en verantwoording over 1915 wordt op voorstel van den heer A. Colijn, goedgekeurd. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1917 van drie leden van het bestuur, de heeren J. H. M. Evelein, Jb. Kaan Kz. en J. D. G. van Gulpen, werden bij stemming de aftredende leden herkozen. De heer J. H. Cornelissen, lid van het bestuur, die bedankt had, werd vervangen door den heer B. Biesheuvel Az. te Haarlemmerliede. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de al gemeene vergadering werden benoemd de heeren J. J. de Boer te Assendelft en K. Kistemaker te Haar lemmerliede. Als lid in de commissie tot het nazien der reke ning en verantwoording van den algemeenen pen ningmeester werd aangewezen de heer J. J. de Boer De heer Kooy vraagt om het vergaderingsuur wat later te stellen dan 10 uur. Aan dit verzoek zal, zoo mogelijk, voldaan 'worden.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1