een paard in den kost KALIZOUT 20° Arbeiders eenige een mak Werkpaard. OPMEER in SMUL beiden uitverkocht. hirger-Modezaak aan geboden, eerste snede Kooi Nieuwe Aardappelen! Schildersknechts Bakkersknecht, C. Roggeveen Cz., Raad van Schagen. I (C VEULEN. Werkvolk, LOTEN Werkpaard Dollenrooiers Een Bouwplaats een Arbeider, BREUK- K. Hoornsman V. Hoornsman-de Leenw o K. HOORNSMAN Sr. V. DE LEEUW Willem Droog Jacoba Vlaar gevraagd aan de lonserven- fabriek „Verborg' Noord- Scharwoade- Dames- en Hinderhoeden. Hooqzijde, Plaatselijk Nieuws. Advertentie n. □aaaaaaaaaaag aaaaaaaaaaac Pieter Bakker Pieter Bakker, Jan Herman Timmerman, Dankbetuiging. Terstond gevraagd, big M. lart Hz. inmaakfabriek te C|d- karspel. bruin Yeulen, aan het Hooiddepöt A. VAN TWUIJVER. met veulen, banden koopt U voor- deelig en soliede in alle grootten met of zonder veer, bij overtuigd, dat de bevolking der Vereenigde Sta ten zou wenschen, dat de regeering aandrong: le. op een schikking tusschen de belligerenten met in achtneming van onze onmiddellijke belangen. Wij vragen geen materieel voordeel voor ons zelf, daar wij in geen enkel opzicht tot de strijdende partijen behooren; Ee. een universeele overeenkomst tusschen de volkeren om een ongeschonden veiligheid op de open zeeën te handhaven, zoodat alle naties ter we reld er een ongehinderd gemeenschappelijk gebruik van kunnen maken, en te voorkomen, dat er ooit een oorlog kan worden begonnen, hetzij in strijd met verdragen, hetzij zonder waarschuwing, en zonder algeheele onderwerping van de aanleidingen aan de opinie der wereld. Dit zouden krachtige waarborgen zijn voor ter ritoriale intregiteit en politieke onafhankelijkheid". De „Nerw-York World" zegt in een hoofdartikel over de vredesredevoering, Zaterdag jd. door president Wil- son gooouden „Wanneer de minder streng geworden censuur te Berlijn, dfia in den jongs ten tijd besprekingen over den vrede aanmoedigde, nare hoop mocht hebben vestigd op den invloed van Wilsons uitlatingen, zou dat een misrekening zijn. De president heeft steeds verklaard, dat, zoo hij zou optreden als bemiddelaar in Europa, dit zou ge schieden wanneer zijn diensten aannemelijk zouden zijn voor eiken oorlogvoerende. Uit de thans door hem gesproken woorden blijkt, dat zijn houding on veranderd is gebleken ondanks het druk gepropageerd Duitsche vredesdenkbeeld. Bovendien heeft de vrede, dien hij bedoelt, niet de minste gelijkenis met wat ook. dat tot dusverre door degenen, die namens de Pruisische militaire kas te spreken, is voorgesteld. Dat men in Duits chland verlangend uitziet naar vre de wordt erkend, maar dit is niet de soort vrede, dien de president zoude willen stichten." De „Herald" karakteriseert de rede als wijs en con servatief. De Times" verklaart, dat Wflson met wijsheid en waardigheid den slechten raad van degenen, die gaar ne zouden ziejn, dat hij stappen zou doen voor een oumiddellijken vrede in Europa, ter zijde heeft gesteld. in 1914 f 15208.99. Het jaar 1915 wees dus op een mooien vooruitgang. Voor uitbreiding was uitgege ven f 1167.08,5. f 516080 S^)8* 6n passie* op (le baIans bedroeg Ons werd meegedeeld, dat de lijn door den 1-ü Peulowna tot Ewijcksiuis zoo spoedig mo gelijk m exploitatie zou worden gebracht. Het be stuur zou dit zooveel mogelijk bevorderen, terwijl de directie der HolL Spoor ook alle medewerking had verleend. Raadsvergadering, gehouden Maandagavond te 7 GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Nikolaas, zoon van Nicolaas Kuiper en van Alida Catharina Goeken. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. de Waard, thans in mobilisatie te Haarlem, is geslaagd voor acte boekhouden. BENOEMD. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juni, be noemd tot adj.-insp. der dir. bel., invoerrechten en acc., met den pers. titel van insp. de heer C.Tlog- geveen, ortv. der dir. bel., invoerr. en acc. werkzaam gesteld aan de insp. te Amsterdam, 4e afdL SPARTA. De voetbalvereeniging Sparta is Zaterdagavond na lange rust tot nieuw leven geroepen. De dienst plicht had de gelederen zoodanig verzwakt, dat de beoefening van het spel moest worden gestaakt, door nieuwe leden zijn thans de gedunde gelederen aan gevuld, waardoor het mogelijk is geworden weer te beginnen. Een nieuw bestuur werd gekozen, be staande uit P. Hartog, voorzitter, K. Leguit, penning meester, J. de Vries, secretaris. De welwillende medewerking van donateurs wordt ingeroepen, om ook de financieels moeilijkheden te overwinnen. GESLAAGD. Bij het examen te Amersfoort, heeft mej. M. Raat, leerling aan de Gooische Huishoudschool te Hilver sum, een diploma in de kookkunst en voedingsleer verworven. TRAM SCHAGEN—EWIJCKSLUIS. Maandag j.1. vergaderde ten lokale van den heer Igesz de Naamlooze Vennootschap Spoor-Tramweg- maatschappij SchagenEwijcksiuis. De heer Jb. Zijp Hz. leidde deze vergadering, secretaris de heer C. Haringhuizen. De heer P. Buis Jz. werd als bestuurslid herkozen, terwijl tot commissie van onderzoek der rekening werden gekozen de heeren C. Wijdenes Spaans, A, Peereboom en J. A. Kaan en tot plaatsvervangers de heeren R. Kaan Dz., A. D. Sleutel en K. A. Kaan, De rekening over het afgeloopen jaar werd goed gekeurd, Daaruit bleek, dat het aantal reizigers had bedragen 65314, en 17 abonnementskaarten waren uitgereikt De opbrengst der reizigers was f12541.80, goederen f 5187.96, diversen f 507.70, totaal f 18237.46 Dit totaal in 1912 was f 12647.03, in 1913 f 16817,86, uur, Voorzitter: Jhr. J. P, W. van Doorn, Burgemeester, Afwezig de heer P. Snel. De notulen van 2 vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. Alvorens de werkzaamheden te beginnen, zegt voorzitter de aangename taak te hebben méde te deelen, dat het gemeentebestuur in het bezit is ge komen van 2 mooie aquarellen, hem aangeboden door den heer L. F. Over de Linden te Helder. De schilderijen hangen reeds in de Raadszaal aan den wand en stellen voor: le. de Marktplaats te Scha gen met oude kerk gezien vanuit he tcafé „De Roode Leeuw" in 1823 2e. Landing van de Engel- schen en Russen in 1799 aan de kust tusschen Cal- lantsoog en Helder. Beide zijn geschilderd door een oud-ingezetene van Schagen, C. Bok. De heer Over de Linden stelde het op hoogen prijs deze twee voorwerpen, producten van een zeer te waardeeren burger van oud-Schagen, in het bezit der gemeente te stellen. Nog twee andere voor werpen, ook vervaardigd door Bok, zullen volgen, n.1. een roman, getiteld: Jenny of de-Witte Paal, en een blijspel: De Hollandsche matroos zooals hij be hoort te zijn. Voorzitter meent, dat er alle aanleiding voor be staat, den heer Over de Linden hartelijk te be danken voor zijn schoone geschenk. Bewijzen van instemming bij de raadsleden. Ingekomen stukken: 1. Brieven van Gedeputeerde Staten, met goed keuring politle-verordening; wijziging Bouw- en Wo ningverordening; suppletoire begrooting; aangaan geldleening. 2. Bericht van de dames Sennekes en Hoog- spel, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan nemen. 3. Schrijven van den heer G. Beers, die bedankt als lid' der Schoolcommissie. Dit ontslag wordt eer vol verleend. De Schoolcommissie heeft voor een nieuw lid op de voordracht geplaatst de heeren: 1. G. Veldkamp, 2. Jb. de Vries, waarna de heer G. Veldkamp ge kozen wordt met 6 stemmen, tegen 4 op den heer De Vries. 4. Adres van den heer R. G. van der Wal, met de mededeeling, dat hij door de stijging der prijzen niet langer de recepten aan de gemeente kan le veren 35 cent en vanaf 1 Juni een toeslag vraagt van 10 cent per recept. Daar het adres te laat is ingekomen, zal het in de volgende vergadering behandeld worden. Hetzelfde lot ondergaat een adres van de fleder- landsche Vereen. „Het Groene Kruis", waarin aan de gemeente een subsidie gevraagd wordt vooi het ontsmetten van schoolboeken. Dan is er hedenmiddag te 3 uur een adres iige- komen van den%heer P. Timmerman Dz. c.s.„ alen belastingbetalende burgers, waarin gevraagd woiit terug te komen op het besluit tot het bouwen vtn een nieuwe school, waarvoor volgens adressantei plannen aanhangig heeten te zijn van plm. f 100.00 makende met de schoolmeubelen enz. een bedrag totaal van f 125000. Adressanten vinden dat een veel te groote uitgaaf voor een plaatsje als Schagen, en worden. de Raad geen besluit mag nemen op een adres dat niet aan de Zegelwet voldoet, kan het adres niet in behandeling genomen worden. Hilariteit bij een deel van den Raad. De heer Trapman: „Dat is weer de zuinigheid die de wijsheid bedriegt." De heer Meurs zegt het stuk niet bij de stukken te hebben gevonden en is zeer nieuwsgierig de na men te hooren. Voorzitter licht in, dat het adres van middag pas gekomen is, en gaat over tot voorlezing van de na men. Vervolgens besluit de Raad het adres om door voorzitter genoemde redenen niet in behandeling te nemen. (Niet wat je noemt snugger van de ontwerpers van het adres. Men zou toch zoo denken, dat som migen van hen, die zich bovendien in ons gemeen- televen nogal eens wat laten voorstaan op hun ad ministratieve kennis en heel veel weten, niet eens deze doodeenvoudige Zegelwetbepaling schijnen te kennen. Wat het meest komische van deze stoet- haspeligheid is, is wel, dat de onderteekenaars nu al len nog beboetbaar zijn voor overtreding van de Ze gelwet. Wat maken de heeren een schitterend figuur I We hebben ons tranen gelachen.) Op een adres van het Algemeen Militair Tehuis te Helder wordt besloten, f 20 subsidie over 1916 te verleenen. De ingekomen stukke^ zijn hiermede afgehandeld De jaarwedde van den stratenmaker wordt ver hoogd van f 12 tot f 13, met ingang van 1 April. Naar aanleiding van een adres van eenige ge meentewerklieden om nogmaals een duurtetoeslag te verleenen, stellen B. en W. voor, met ingang van 1 Juli aan alle gemeentewerklieden f 1 per week toeslag te verleenen. De heer Trapman vraagt, of daarbij nu ook behoo ren een paar jongelui, van 17 18 jaar, een van 14 jaar en een jonge dame van misschien 17. Of is er een bepaling, waarbij die van den toeslag wor den uitgeschakeld? Voorzitter zegt ,dat er geen dergelijke bepaling Is, dus die jongelui vallen er ook onder. De heer Trapman heeft een ander idéé, dat door heem ook in de Gascommissieis bepleit, n.1. om een toeslag te geven van een tiende van het week loon. Daardoor krijgt men een betere verhouding. We zien nu, dat jongelui van 16 k 17 jaar zondér hulshouding, die een weekloon hebben van mis schien 4 of 5 gulden, een zelfden toeslag van f 1 krijgen als gehuwde arbeiders met een gezin. Dat acht spreker verkeerd. De heer Meurs voelt wel de ongelijkheid, maar we moeten toch niet verder gaan dan het voor stel. Maak dan liever eene bepaling voor de Jonge lui, bijv. dat zij den halven toeslag krijgen. De heer Roggeveen kan zich vereenigen met een f 1 toeslag^ maar wenscht het niet voor de jongelui. Voorzitter is van meening, dat de toeslag in de huishoudens, waaruit de jongelui komen, toch ook hoogst welkom kan zijn, en meent hen niet te moe ten uitzonderen. De heer Van der Kamp zou een zekere grens willen trekken door middel van het aantal dienst jaren. Voorzitter vindt dit onbillijk; thans is alles duur, wat heeft daarmee het aantal dienstjaren uit te staan. De heer Koster acht het idéé van den heer Trap man den eenigen juisten weg, De invloed der duurte bepaalt zich in percenten van het inkomen, laten wij dan ook steunen in percenten van het inkomen. De heer Meurs is het hiermee niet eens. Een werkman met een loon van f 15 krijgt dan meer dan die van f 12, dus wie toch al in de gunstigste conditie verkeert, krijgt de meeste toeslag. Dat is niet de bedoeling van toeslag, het is een steun voor ieder gelijk, dat moet niet zoo precies uitgezocht wijzen daarbij op den achteruitgang van de draag kracht,wegens overlijden van vermogende plaats- genooten en op de drukkende tijdsomstandig heden. Zij zijn niet tegen vergrooting der school, maar vragen uitvoering van het vroegere plan van B. en W„ om een verdieping op het oude school gebouw te zetten, destijds begroot op f 17000. Als de sloot niet gewenscht is, kan die overbrugd of ge dempt worden. Voorzitter zegt, dat behalve de te-late-indiening, dit adres niet voldoet aan de Zegelwet Het adres is geschreven op een zegeltje van 15 cent; doch geen enkele handteekening komt op het zegel voor; die zijn geplaatst op een los vel papier, dat er ver volgens maar aangeplakt is. Het gaat natuurlijk niet op, dat men een zegel maar tot in het oneindi ge met aanhangsels gaat verlengen. En aangezien De heer Trapman meent dat het niet devraag s van tekort of te veel, alleen, of de verdeeling wed en billijk is. Een verschil van tien cent meer C minder is geen groot onderscheid, maar het Qnvoudige lokt spr aan. Tien procent is niet oyrdadig, gezien ook de absoluut te lage loonen, di> de gemeente betaalt Bovendien is, wanneer men allen duurtetoeslag geeft aan werklieden, dus aan hen met een beperkt inkomen, percentsgewijze toe slag het eenige juiste, want iemand met een loon van f 15 leeft daarnaar, die heeft zijn levens standaard iets hooger dan die van f 12; regel dus den ieslag ook naar dien levensstandaard. Dit zal geen eelijke gezichten geven. Maar wel kan spr. zich verstellen, dat de werklieden mopperen als een m.n met een groot gezin gelukkig gemaakt wordt i^et denzelfden toeslag van fl als een jong- mensch van 15 10 Jaar. Voorzitter: Welnu, laat de jongelui er dan buiten. De heer Trapman: Daar ben ik juist mee begin nen te vragen. Spr. vindt het echter niet noodig, dat die jongelui er geheel buiten vallen. De heer Meurs acht de redeneering van den heer Trapman heel aardig, maar hij blijft van oordeel, dat wie het minst verdient, het meest behoefte heeft aan steun. Spreker zou het dus eigenlijk het liefst net andersom hebben als de heer Tr., wie f 15 ver dient f 1.20 toeslag, wie f 12 verdient f 1.50 toeslag. Maar zoo moet het niet gaan, het is een toeslag, geen loon. We zitten alleen met die jongelui, en spr. weet niet direct hoe daarmee te handelen. En vinden we f 1 toeslag te weinig, welnu, dan f 1.50. De heer Trapman maakt een voorstel van zijn idéé, om 10 pet. toeslag van het weekloon te geven; het wordt verworpen met 7 stemmen tegen 3. Er voor stemden de heeren Van der Kamp, Koster en Trapman. De heer Koster stelt een amendement voor op het voorstel van B. en W., om aan de jongelui 50 cent per week toeslag te geven. Na eenige deliberatie tusschen Wethouders en Voorzitter, deelt Voorzitter mede," dat er bij B. en W. een misverstand bestaat Spr. was van meening dat de jongens meedeelden, doch de Wethouders zeggen dat besloten is, dat de jongens er buiten blijven. De heer Trapman zegt, dat het in het college van B. en W. wel gewoonte schijnt te worden, dat men niet weet wat men wil. Hij vraagt een betere voor lichting van B. en W. Het is een vorige maal ge beurd, dat wethouder Buis maar riep, dat hij 't met iets niet eens was; een dergelijke handelwijze als ook nu weer is zeer vervelend voor een raads lid. Een vaste meening van B. en W. is voor den Raad zeer gewenscht Dit intermezzo werd nog onderbroken door inter rupties van voorzitter. De heer Meurs zou het met de jongelui, die ge woonlijk gaan en komen als duiven in den til, lie ver willen vinden met het loon. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W., zooals geamendeerd door den heer Koster, met algemeene stemmen aangenomen. Hierna stellen B. en W. voor, een tweede paard voor de gemeente aan te koopen. In de toelichting tot dit voorstel staat, dat de gasfabriek moeilijkhe den ondervindt bij het lossen van steenkolen en het vervoer van teer enz., en nu heeft de Gascom missie gemeend, dat dit vervoer in eigen beheer kon geschieden, als de gemeente een 2e paard aan schafte. De Gascommissie zou hiervoor dan f 400 huur kunnen g»ven .waarvan onderhoud en voeding van het dier dan bestreden kunnen worden. Bo vendien kan de gemeente hrt paaid voor nog vele werkzaamheden gebruiken. Voorzitter zegt, dat bij nader inzign het genoem de bedrag van f 400 iets geflatteerd is en dat dit om streeks f 350 kan bedragen. B. en W, vragen een crediet voor aanschaffing van paard en tuigen. De heer Trapman wenscht naar aanleiding van dat genoemde bedrag van f 400 iets te zeggen. Spr. spijt het, dat de Gascommissie niet in de gelegen heid is gesteld, over deze zaak met B. en W. te overleggen .Thans is zonder eenigen grond een be drag genoemd, dat als juist doorgaat, doch het niet is. Als spreker zou zwijgen, zou hij daarmee dat bedrag goedkeuren, doch die verantwoordelijkheid neemt hij niet op zich. Het is geen f 400, dat de gas fabriek voor het gebruik van het paard kan geven. Het heele vervoer kost f 560, dus is het duidelijk dat de genoemde f 400 te hoog is. Dat geeft voor later maar aanleiding tot teleurstellingen .zoodat spr. het betreurt, dat B. en W. geen advies van de Gascommissie hebben gevraagd. De heer Tr. vraagt dan ook vriendelijk, dat de Gascommissie bij voor komende gevallen om schriftelijk advies wordt ge vraagd, dan kunnen B. en W. beoordeelen, wat de Gascommissie heeft besloten. De heer Koster vraagt inlichtingen omtrent en kele onduidelijkheden, waarna voorzitter zegt, dat een bepaalde regeling tusschen Gascommissie en B. en W. nog niet is gemaakt Dan komt de heer Koster in het schuitje van den heer Trapman en meent dat we hier een voorstel van B. en W. hebben dat geen volledig voorstel is. Ook hij dringt aan op betere voorbereiding en overleg. Vervolgens wordt het gevraagde crediet voor paard en tuigen verleend. Het aangeboden kohier van de belasting op de honden wordt goedgekeurd, nadat het bedrag van f 428 is verhoogd op f 433, door een hondje van f 1 over te brengen in de klasse van f 6. (Vervolg morgen.) aC3t=IC3C3C3C3C3CaC3C3C Den 4 Juni hopen onze ge achte Broeder en Zuster en u hunne 35-jarige Echtvereeni ging te herdenken Uit naam hunner Broeders en Zusters A. DE LEEUW. [j ■j Julianadorp, 29 Mei 1916. Q raaaaaaaaaaan icac3caaac3aac3C3C3c Den 4en Juni a.s. hopen L onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders p hunne 35-jarige Echtvereeni- - ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Julianadorp. G. Hoornsman. J. Hoornsman—Kossen. Callantsoog. D. Hoornsman. A. Hoornsman—Rampen Oudesluis. W. Hoornsman. T. Hoornsman—Neefjes. Julianadorp. A. Hoornsman. A. Hoornsman—Koning. Koegras. K. Hoornsman Jr. T. Hoornsman—Smit Julianadorp. H. Hoornsman Op den 3den Juni onze griefde ouaers hopen en Mei 1916. en Kleinkinderen. bij Jb. SLOT te Warmen huizen hunne 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Winkel M. Meuleveld—Droog J. Meuleveld. Wieringen R. Hegeman—Droog W. Hegeman. Winkel H. Leijen—Droog J. Leij en. Amsterdam W. Droog r A. Droog—Vijnheer. v Nieuwe Niedorp Jac. Krap—Droog. C. Krap. □aaaaaaaonaa Heden overleed, na eene kort stondige ziekte in den ouderdom van ruim 79 jaar de heer die mij gedurende ruim 20 jaar trouw gediend heeft. Haarlem 28/5 '16. G. W. Groene veld. fa. P. Kuipers. Heden overleed te Haarlem na een kortstondige ziekte onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be- ïuwd-, Groot- en Overgrootvader de heer in den ouderdom van ruim 79jaar na eene Echtvereeniging van ruim 59 jaar. Uit aller naam Wed. G. Bakker—Ossen. Haarlem, 28 Mei '16. Witte Heerenstraat 25. Heden ontvingen wij de treu rige tijding dat onze veelgeliefde eenige zoon, broeder en behuwd- broeder de heer na eene kortstondige doch beyii ongesteldheid op den 24 Mei 1910 te Malang (Java) is overleden, in den ouderdom van ruim 39 jaren. St Annaland B. J. Timmerman J. W. Timmerman—Woudsheer Haarlemmermeer A. Eggink—Timmerman D. Eggink Utrecht G. Thijssen—Timmerman. W. G Tijssen. Haarlemmermeer J. W. Timmerman 26 Mei 1916. gevraagd, voor gezin van 2 per sonen in de staa. Loon f 1501 per jaar. Wasch buitenshuis. Inlichtin gen bii de wed. Dekker—Blom, Anna Paulowna. Hiermede brengen wij onzen har- teliiken dank aan Zuster Kuilman te Schagerbrug, die gedurende 30 weken onze geliefde Moeder met zeer veel liefde en toewijding heeft verpleegd. Trots het veelal storm achtige winterweer, was zij steeds trouw op haar post om de zieke te helpen. Wij brengen haar daarvoor onzen innigen dank. Ook onzen dank aan den Weledel ZeergeL Heer Van Rappard, Arts te Sint Maartensbrug, voor de hulp en bijstand, aan onze Moeder be toond. HILLEBRAND SLIK Jz, en Echtgenoote. Burgervlotbrug, 25 Mei 1916 Gevraagd voor den Hooibouw (geen machinewerk.) Br fr. letter B, Bureau d. BL Tussfien 15 Mei en 1 Augustus 1916 wordt door de Duitsche Regeering -en belangrijke hoeveelheid Kalizout aan de Kunstmest- Commissie Yijgegeven, terwijl na genoemden datum de uitvoer van Kalizout vermoedelijk zal worden gestaakt Het vetiient daarom ALLE AANBEVELING dat gebruikers REEDS NU hmne behoeften voor Zomer en Najaar dekken. Bestelbaar!® voor KALIZOUT 20 °/o zijn bij ons verkrijgbaar en worden op aanyaag gaarne toegezonden. Wij zorgei GRATIS voor de te stellen bankgarantie. N.V. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland" in Kunstmeststoffen, ALKMAAR. Te koopeen best hengst, van twee dagen, waarvan de moeder dood is, bij J. van iLen- te, Pettenerpolder Pqtten. In bruikleen of te koop gevraagd Fr. br. met opgaaf van leeftijd en prijs worden ingewacht bij Jb. BAKKER Jz. te Wieringerwaard. Te koop: een mak Gevraagd oon f 15.per week. Bii M. Wen ers, Bloemist, Breazand N Ji. Zand- vaart oud 9 jaar en weer gedekt. Te bevr. bij Jb. Boon (Gouw) Hoog woud. gevraagd, bij C. BONTEKONING, te Benningbroek. Kan ook per regel worden aangenomen. Wegens stil te gaan leven wordt ^n flinke °P ,en besten stand in Alkmaar vMi de Kaasmarkt. Huis ei- É>en(*m. Br. fr. onder letter D burea van dit blad. A. D. Groneman te Wieringer waard biedt te koop aan de van 25 morgen le kwaliteit land, op nader overeen te komen voor waarden. Aangeboden ca. 10 H A. ingroo- te en kleine partijen door Gebrs. Preijde, Breezand. gevraagd. Loon 23 cent per uur, voor geruimen tijd werk, bij Wed. S. Kok te Koedijk. Direct gevraagdeen aanko mende bij A. van Egmond teBurgerbrug JTe koop froot ongeveer 30 HA., in het oost- eel van Anna Paulowna. Br. fr. lett. S., aan Slikker's Boekhandel, Anna Paulowna. Terstond gevraagd liefst met ZOON, goed kunnende ploegen. D. HARTLAND Schagen.

Schager Courant | 1916 | | pagina 3