Alimti Nïeiws- AdïertERtie- Lailloivblal J. Schoorl Pz„ VLECHTEN en POPPEPRUIKEN. ZATERDAG 10 JUNI l«!6. 59ste Jaargang. No. 5811 Kassier, J. STUURMAN, EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten Yoor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. 2en Pinksterdag gesloten. Kapper-Haarwerker, SGBASIR r DDRADIT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Djnsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'b morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Inf. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.90 per post f 1.05. Losse nummers 6 ct ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.85, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatar. berek Dit nummer bestaat uit 8 bladen. t W ARMENHUIZEN. In de vergadering der Schoolfeestcommissie, ge houden op den 8en dezer, werd het volgende be sloten: De 3 middelklassen, ten getale van ruim 100, zullen een rijtoertje maken over Bergén en Schoorl naar Egmond aan Zee en wel op Donderdag 22 Juni a.i. Den volgenden dag toeren ae Jongste leerlingen een kleine 80, na 's morgens ln de school onthaald te zijn, na den middag naar Bergen en Schoorl. De hoogste klasse eindelijk, plm. 40, zullen op Dins dag d.a. v.den 27en, een bezoek brengen aan Am sterdam. We hopen nu maar op mooi weer! - DIRKSHORN. Woensdag werd de jaarlljksche rijtoer met de schoolkinderen gehouden. Te 9 uur vertrokken, werd te ruim 11 uur Bergen bereikt, waar de jeugd zich beijverde weer wat in de warmte te komen. Vanwege de Maart-tempera tuur was het zelfs in den lauwen tuin van den heer Bruin niet „lekker". Vandaar naar Bergen aan Zee, waar eenigen tijd aan het strand werd vertoefd; maar van pootje baden kon natuurlijk niets komen. Eerst op het laatste station, Schoorl werd het goed: uit den wind en in de zon. Te half negen was men weer, zonder ongelukken te Dirkshorn terug. NOG EENS DE VERLIEZEN IN DEN ZeeSLAG. Uit LONDEN, 8 Juni. In een mededeeling van de admiraliteit wordt gezegd: In het Duitsche officieele relaas over den slag in de Noordzee, dat heden in Nederlandsche bladen is opgenomen zie ons no. van Donderdag wordt het verlies van Lützow en Rostock otegegeven ió toevoeging tot de Pommern, Frauenlob en Wiesbaden, waarvan het verlies in het Duitsche officieele communiqué van 1 Juni werd aangekondigd. Het Duitsche officieele bericht herhaalde dat de Warspite, Prinses Royal, Birmingham, Marlborough gezonken zijn. Zij zijn echter niet gezonken, maar veilig in de haven en de herhaling van deze on juiste bewering dwingt tot de herhaling van de vroegere verklaring van de Britsche admiraliteit van 6 Juni, zuL: De bewering is onjuist De volledige lijst der Britsche verliezen is gepubliceerd. AARDAPPELEN. Aan alle burgemeesters in Friesland is opdracht gegeven, de in hunne gemeenten voorradige aard appelen, welke.niet noodig zijn voor de plaatselijke consumptie, in beslag te nemen. De voorraad wordt nog geschat op 1 millioen kilogram 100 wagons. Reeds eergisteren hadden een groot aantal burge meesters aan de opdracht gehoor gegeven. Het bleek dat betrekkelijk groote hoeveelheden in handen van opkoopers waren Te Rotterdam werden alle ladingen, welke op stroom lagen, onteigend. Wij deelden reeds mede, dat een gedeelte daarvan op weg is naar Amster dam. Ook op de Zuidhollandsche eilanden, Hoeksché Waard, Goeree en Overflakkee, zijn groote hoeveel heden in beslag genomen. Alleen in de Hoeksche Waard was nog een voorraad van f 200000 Hl* In Zeeland konden de onteigeningsmaatregelen nog niet toegepast worden, omdat de militaire commandant de aardappelen niet vrij wil geven, niettegenstaande men in bevoegde landbouwkringen de wetenschap heeft, dat er ln die provincie tot den nieuwen oogst in ieder geval voedsel genoeg is. Ter plaatse waar de distributie geregeld wordt, wijt men den aardappelnood in de groote steden vooral aan dezen militairen maatregel, tengevolge waarvan zoo vele duizenden Hectoliters aan de binnenlandsche con sumptie werden onttrokken. Wanneer deze toestand nog eenige weken aanhoudt, wordt de moeilijkheid des te grooter, omdat men aan het Departement van Landbouw het stellige besluit heeft genomen, geen en kel consent voor uitvoer van oude aardappelen meer uit te reiken. De vergoeding voor de in beslag genomen aardappelen wordt bepaald door een Goor de Regeering aangewezen deskundige, die als basis zijper berekening aanneemt de gemiddelde marktwaarde in de laatste week van Mei in do jaren 1912, 1913 en 1914. Dit alles Is het gevolg van de groote aardappelnood die in verschillenae plaatsen van ons land heerscht. In de Donderdag gehouden zitting van den gemeente van Rotterdam werd een zeer langdurig debat gevoerd over de aardappelschaarschte. De heer Spiekman deelde o.m. mede, dat volgens zijn inlichtingen de toestand vermoedelijk nog ernsti ger zal jvorden en vestigde er voorts de aandacht op, dat in een stoomschip der Steenkolen- en Scheepvaart- vereeniging de „Zuia-HoÜand". liggende te Rotterdam consumptie-aardappelen, witvleezige, geladen zouden zij'n. bestemd voor export. Er volgden nog meer onthullingen. 1 Dezelfde spreker wees er op, dat in de Waalhaven eenige vaartuigen met aardappelen lagen en vroeg of de mogelijkheid van inbeslagneming niet kon worden overwogen. Wethouder Stulemeijer voorzitter der comnilssie in zake levensmiddelen preciseert dit nader en verklaar de. dat niet minder dan 23 vaartuigen met aardappelen daar liggen. Vermoedelijk zijn dit consumptieaardap pelen geweest, want volgens een op 8 dezer uitgebracht rapport, zijn niet minder dan 20 ladingen van de 23 totaal bedorven. Deze mededeelingen wekten levendige bfaroering in den Raad. Men riep: Schandelijk. Ten slotte deeJde de voor zitter nog mede, dat hij op last van den minister van Landbouw beslag had laten leggen op alle aardappelen zonder consent van uitvoer hier ter stede aanwezig. Daartoe behodren ook dezé 23 schepen. Wat verder nog het debat, dat zonder bepaald resul taat rtsloten werd betreft: de voorzitter betoogde o.m. noc dat de regeering geheel van svsteem zal dienen te wranderen, indien zij voor behoorlijke oplossin gen der verschillende vraagstukken wenscht zorg te dragen Een export-centrale zal moeten worden in cest eld' De regeering dient den geheelen export tecon- centreeren en in haar handen te nemen. Scherpe cn- tiek werd nog door onderscheidene sprekers op de politiek der regeering ten deze geleverd. LANDBOUWSTRAAT, DORDRECrfT, 8 Juni. Hedenmiddag drie uur heeft te dezer stede voor het raadhuis een demonstratie tegen de duurte plaats gehad. Naar schatting namen (luizend vrouwen er aan deel. Een deputatie vair zo- ven huismoeders werd tot den burgemeester toegela ten. Zij verzochten dat afdoende maatregelen tegen de opdrijving van levensmiddelen zouden worden ge nomen en wezen er op, dat zuigelingen en kinderen, om van de mannen nog niet te spreken, onvoldoende moesten worden gevoed. Zij verzochten, dat het ge meentebestuur zou ingrijpen tegen het voortdurend op drijven der prijzen. De burgemeester, de heer Wichers, antwoordde, dat hij reeds 30 Mei regeeringsaardappelen besteld had, doch nog niet ontvangen heeft Daarom is nu een partij aardappelen opgekocht, die èl 10 cent per kilo verkrijgbaar zal worden gesteld. Volgende week hoopte spr. regeeringsaardappelen te kunnen verstrekken. Over de andere voedingsmiddelen zou Z,E.Achtbare met de voedingscommissie een bespreking houden. Bepaalde toe zeggingen kon hij echter niet doen. De deputatie gaf te kennen, dat 10 cent per K.G. nog veel te voel was voor aardappelen en verzocht dit volksvoedsel tegen 5 cent per K.G. beschikbaar te stellen. Ten slotte gaven de vrouwen dén burge meester de verzekering, dat zij over een week weer terug zouden komen als geen maatregelen ter ver betering waren genomen. In lokaal Van Dongen werd vervolgens een open bare vergadering tegen de duurte door de S. D. Vrou- wendub gehouden. Daarin deed de woordvoerster der deputatie verslag van het onderhoud bij "het hoofd der gemeente. De mededeeling dat de gemeenteaardappelen 10 oen» zouden kosten, wekte langdurig gesis. Ook in het naburige Zwijndrecht heeft gisteren een soortgelijke manifest plaats gehad met een deelname van 150 vrouwen. Ook te Amsterdam heeft een betooging van vrou wen plaats gehad, waarvan afgevaardigden bi) bur gemeester Tcllegen en wethouder Wibaut zijn toe gelaten. Men schrijft ons uit Arnhem: Hoe groot ook hier ter stede de aardappel-nood ge stegen is, bleek gisteravond, toen bekend werd, dat bij een winkelier reeeerings-aardappelen verkrijgbaar wa ren. In minder aan geen tijd kwatnen van alle stads gedeelten vrouwen eü kinderen met mandjes en tasch jes om aardappelen te koopen tegen 6Va per K.G. of ongeveer 13 cent de kop. Men vocht letterlijk om van dit koopje te profiteer en. Niemand kreeg meer dan eenige kilogrammen, terwijl verschillende na lang wach ten moesten terugkeeren zonder de goedkoope aard appelen. De gewone winkelprijs is ongeveer 25 a 27 cept per kop (ongeveer 2 K.ul). Meer aan één of twee kop ton men bijna nergjsi* krijgen. Sommige hande laars hebben geen aardappel meer. Enkele boeren, die nog aardappels hebben, vragen f 7 en meer per H.L., maar zelfs tegen dien prijs moet men zich nog gelukkig achten Vr 1 H.L. te kunnen koopen. KOLHORN. De ansjovisvangst was deze week alhier zeer on gunstig ,de hoogste vangst bepaalde zich tot 200 stuks per boot Van de Langedijker woonschepen zijn dan ook al enkele vertrokken, terwijl van de plaatselijke visschers al velen aan het werk gin gen, bij bouw- en hooiboeren. Eenige blijven nog doorvisschen op hoop van beter, waarop wel kans bestaat, omdat het gewone seizoen nog lang niet is geëindigd en omdat de prijs zeer hoog is, zoodat middelmatige vangst goed loonend kan zijn. KOLHORN. Alhier is al eenige bedrijvigheid door de dijkwer ken van Waard en Groet. Materialen worden aan gevoerd, werkmanskeeten worden gebouwd, als me de eene directiekcet bij de zeesluis. Ook worden door opzichters en andere uitvoerders huizen en kosthuizen gezocht. Dergelijke gelegenheden zijn hier echter weinig. In de volgende week zullen de werkzaamheden een aanvang nemen; Naar we ver nemen zijn de werklieden Noordbrabantsche, Frie- sche Zuid- en Noordhollandsche. HARENCARSPEL. Tot Hoofdingeland van de Banne Harenkarspel is herbenoemd de heer P. Nieuwboer Sr. te Waarland. HARENKARSPEL. Als een bijzonderheid kan zeker vermeld worden, dat bij den veehouder S. te Tuitjenhorn een van zijn koeien 3 kalveren ter wereld bracht. Al deze 3 diertjes zijn tot heden springlevend. ,T ZAND. Door het schrikken van het paard voor een auto, geraakte paard en wagen beladen met lijnkoeken en meel van den heer Z. alhier in de Egalement- sloot. Doorweekte koeken en meel werden door be hulpzame handen weer spoedig op het droge ge bracht en naar het pakhuis teruggebracht LEENING NEDERLANDSCH-INDIë. Naar wij vernemen is bij de gisteren gehouden inschrijving op de 5 pet. Nederlandsch-Indische Lee ning 1916 groot f 80.000.000 hier te lande ingeschre ven voor 'een bedrag van f 123.867,400, waarvan pre ferent f 94.704. 000. Het bedrag dat tot heden in In- dië werd ingeschreven is nog niet bekend. ONGELUK. -Toen bakkér van W. eergisterenavond te s-Herto- genbosch met zijn handwagen, beladen met meel, waarop, zijn driejarig zoontje gezeten was, plotseling moest uitwijken voor een fietsrijder, die nog wilde passeeren, werd de handwagen aangereden door een aankomende vrachtkar. De as van de handwa gen brak, het kind gleed van de zakken op. den grond en werd door de zware vrachtkar over bet borstje gereden. Een half uur later is de kleine in het eiekenhuis overleden. NERINGVERZEKERING-MIJ. De Neringverzekering-Mij., opgericht te Nieuwe Niedorp, onder directie van de heeren D. Kuilman GROOTE COLLECTIE Vlechten vanaf 13.—. Poppepruiken vanaf f 1.25 Laagziide B 50, Schagen. en J. B. Wilken, zal op 3 Juli 25 jaar hebben be staan. ROTKREUPEL. Bij den veehouder P. B. Rz., te Si Maartensbrug, is besmettelijke rotkreupel on der de schapen ge constateerd. DE TRAM IN DEN OOSTPOLDER. Bij de overstrooming in den OoBtpolder stonden er aan den Kerkweg een drietal wagens van de tram Het was tot heden niet mogelijk die rijtuigen daar vandaan te halen; water en weg vormden onover komelijke hinderpalen. Nadat de weg wat is bijge werkt door stut en steen en paal en plank, waarna het echter nog een rutschbaan geleek, is het gisteren met man en macht gelukt dit rollend materiaal al trekkend naar de Wieringerwaard te brengen. Vol gens kenners oordeel, zal het na de aanbesteding zeker drie maanden duren, voordat de tram weer kan rijden. PéGOUD GEWROKEN. Naar een „Exchange"-telegram uit Parijs meldt, is de Duitsche vlieger Kandulski, die Pégoud indertijd in een luchtgevecht gedood heeft, eenige dagen ge leden in een strijd bij Mulhausen door een jongen Franschen vlieger naar beneden geschoten en ge dood. PETTEN. Hedenmorgen, zijn alhier 2 lijken aangespoeld. Het eene verkeerde reeds in vergevorderdon stemt van ontbinding. Dit was blijkbaar een Engelscbe vis- scherman. GAS VERSTIKKING. Vrijdagmorgen kwam de 57-jarige stucadoor D. van W. op de eerste verdieping van pand 18 aan de Korte Pannekoekstraat te Rotterdam, waar wonen de 30-jarige zëtkastelein C. Beerends, in dienst van de firma Florijn, en zijn 29-jarige echtgenoote J. Meyers. Hij was gewend dc echtelieden 's morgens te wek ken, doch Vrijdagmorgen kreeg hij op zijn herhaald bonzen geen gehoor. Hierop waarschuwde hij de politie, die de deur liet forceeren. In de achterkamer brandde een gaslamp, terwijl een sterke gaslucht werd waargenomen. Op het oogenblik dat do deur geopend werd, ont stond een kleino ontploffing, waardoor de gordijnen in brand geraakteD. Dit brandje werd echter ln den aanvang gebluscht. ln een bedstede vond men B. In bewutteloozen toestand, terwijl zijn vrouw, die zwanger is, op een veldbed voor het raam lag, en eveneens bewusteloos was. Manschappen van de reddingsbrigade hebben daar na gepoogd beider levensgeesten op te wekken. Dr. Hoek constateerde echter bij den man den dood en de vrouw werd na een half uur toepassen van de kunstmatige ademhaling weder bijgebracht. liet is gebleken, dat gas ontsnapt was uit een ge barsten gummislang van een gascomfoor. DE NOOD IN HET ZUIDEN. Men schrijft aan de Telegraaf: In verschillende streken van ons grensgebied begin nen de noodzakelijkste levensmiddelen te ontbreken, tn sommige plaatsen is geen witte suiker meer te krij gen, terwijl de aardappelen reeds 40 cent per rijf kop kosten. Vele werklieden moeten zich dan ook het gebruik van deze allernoodzakelijkste voedings middelen ontzeajen. Waar de suiker gebleven is, is reeds overbekend, terwijl ook de aardappelen nog steeds in zeer groote hoeveelheden worden opgekocht, in ver schillende móuterijen1 en brouwerijen worden, gesne den en gedroogd, om naar Duitschland te worden uit gevoerd. Intusschen wordt de werkman en kleine bur ger weer de dupe "van de historie. Evenals in het oorlogvoerende Duitschland hebben de menschen ook hier vleeschlooze dagen en zelfs weken en maanden. Alles is peperduur en de Ioonen zijn in deze streken haast dezedfae gebleven als vóór den oorlog. Hoewel in sommige plaatsen op 't oogenblik drie maal zooveel varkens geslacht worden' als vóór de mobilisatie, is er nog minder vet te krijgen dan voor heen, want ook reyeeringsvarkens blijken een speci ale voorliefde voor Duitschland te hebben. NAWEE8N VAN DEN WATERSNOOD. v De Westfrie^che Kerkbode vertelt: Toen door de overstrooming van 15 Jan. honder den van onderdak waren beroofd, zijtt aanstonds over al de beschikbare openbare gehouwen voor huisves ting gebruikt, o.a. vele kerkgebouwen. Zoo ook de N. H. Kerk te(de plaatsnaam Iaat ik maar onin gevuld; ge zult aanstonds zien waarom). De gasten, daar onderdak gebracht, behoorden niet tot de élite. Dat was hun aan te zien tijdens hun ver blijf aldaar. Maar dat werd nog veel overtuigender bewezen, toen zij vertrokken waren. -Want nu het bewuste kerkgebouw weer is ontruimd en aan zijn vorige bestemming is hergeven, blijkt, dat de tijde lijke bewoners een gedeelte van hun „levende have" hebben achtergelaten n.I. dat „kleine vee" dat men in fatsoenlijk gezelschap niet noemt en waarvoor men hok noch stal noodig heeft, 't Gevolg is dat, nu eenige weken "na de ontruiming het er leeft ert krioelt. De domine moet er nog veilig staan; maar het gerucht zegt, dat de voorganger Zondagsmorgens zijn schoe nen en sokken met het een of anaer beschermend preparaat bewerkt. En de kerkgangers, die ,'t wa gen het bewegelijk élement" te trotseeren, zijn in den letterlijken zin des woords martelaars voor de goede zaak. Uit de eene nood in de andere! Hoe verlost te worden van die vele onwelkome kerkgangers? WIERINGEN. Dinsdagavond, 6 Juni, vergaderde wederom de Ver- -eeniging ter Bevordering van getrouw schoolbezoek, alhier, nu te Oosterland in de zaal van den heer J. Vroom. Daar buiten het onderwijzerspersoneel geen en kel lid van het oostelijk deel van Wieringen ter ver gadering opgekomen was, bracht de voorzitter temeer hulde aan hen, die van verre kwamen. Behalve de contributie, die gelijktijdig met het rondgaan der in- teekenlijsten geïnd was, hadden deze f 224,60 opge bracht. Het plan voor het schoolreisje der grootera leerlingen werd nu nader uitgewerkt. Er bleken van de scnool te Hippolytushoef 54 en van Oosterland 31 kinderen deelgerecntigd te zijn. Indient alles gaat, zooals de vereeniging zich voorstelt, vertrekt deze club Vrijdag 23 Juni, s morgens omi 8 uur van Wieringen en keert zjj 's avonds om 8 uur, na Alkmaar en Bergen bezocht te hebben van Ewijcksluis naar het eiland terug. Het feest der kleinen zal geregeld wor den in een vergadering op Maandag 10 Juli bij D. Lont. DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. De Alkmaarsche Courant schrijft: Heden werd op de kaasmarkt de grootste aanvoer geconstateerd welke ooit te voren bereikt werd. Was er de vorige week 275.000 K.G. aangevoerd een hoeveelheid grooter dan ooit te voren, ditmaal werd zelfs deze hoeveelheid overtroffen. Stellig loopt het aantal aangevoerde K.G. vandaag nabij de 300.000 K.G. Wat dit voor de gemeente beteek ent, zegt het teit,. dat deze hierdoor vandaag een f 1500 aan wik- en weegloonen ontving, reeds voldoende. De nieuwe Noord-Ilollandsche Commissie van de Zentrale Einkaufstelle, bestaande uit N.V. L. W. Heil en 'Co., exporthandel te Haarlem. P. Kool Jz. te Alk- xmaar, de N.V. Kaas en Exporthandel J. C. Keg en xCo. te Zaandam, J» Jz. de Boer en Zoon te Edam en P Best en Co. te Hoorn, maakt bekend, dat zij van 'de Zentrall Einkaufstelle een order had ontvangen voor de levering van 30 wagens 1ste kwaliteit Edam mer kaas, waarvoor zij aanbiedingen verwachten van H.H. Ka as-exporteurs op Zaterdag a.s. voor des mor gens 12 uur. De maximum Inkoopsprijs tras op f 53.75 per 50 K.G. gesteld. De oude opgezegde commissie had voor een paar dagen nog het recht van levering en maakte van van deze gelegenheid gebruik om boven den voor deze markt gestelden prijs te gaan. Deze commissie be steedde thans, tot voldoening der boeren f 55 per 50 .K.G. ■De geheele aanvoer raakte verkocht. Dat de markt overvol was, bleek wel uit het feit, dat 32 kleine stapels commissiekaas een plaatsje vonden in de ruim te ontstaan door de nieuwe doorbraak welke thans goed van pas kwam. Een aantal nieuwe bakken voor het kaasvervoer per as, werden heden voor het eerst ln gebruik genometal. Hedenmorgen vergaderde de Vereeniging van Kaas- handelaren m café „Central" om onderling een na dere regeling te treffen. Zooels uit oen anaer bericht in dit bladmijkt zijn de heeren Stuyt te Purmerend en Meijer te Edam ais voorzitter en secretaris van He vereeniging van kaashandelaren, als adviseererndQ leden aan de commissie van aankoop toegevoegd. Deze commissie beschikt voorts over een commissie van bijstand bestaande uit 8 kaashandelaren. De belangen der kaashandelaren hebben bi) deze nieuwe commissie dus veel kans beter behartigd te worden. Voor die van de producenten zal de in ons blad van Dinsdag genoemde commissie hebben zorg te dragen. Deze commissie woonde de vergadering van kaashandelaren bij en was namens de Zuivelabrieken gemachtigd modezeggingsschap bij de prijsbepaling te cischen, bovendien Kreeg de commissie machtiging, om indien het haar in de toekomst mocht voorkomen, dat de markt geknepen wordt, te adriseeren dekaas in te houden. De Zuivelfabrieken zullen alsdan dit advies hebben óp te volgen. Moge dit advies, in het belang van Ge markt, van den handel en van de producenten niet noodig worden. ANNA PAULOWNA. In de registers voor den Landstorm zijn inge schreven: Cornelis Baken, Hendrik Busé, Dirk KaaiJ, Pieter Landman, Klaas Mereboer, Antonius Meijer, Willem Pranger, Adrianus Raap, Teunis Rentenaar, Frans Anthonie Tauber, Nicolaas van der Veldt, Dirk Waiboer. OUDKARSPEL. Onze gymnastiekvereniging „Hercules" hoopt op bondag 23 Juli den dag van haar 15-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Voor het houden van wed strijden zijn reeds verschillende gymnastiekvereeni- gingen tot deelname aangeschreven. Men deelt ons mede', dat de wedstrijden te Oud karspel en Noorscharwoude gehouden zullen worden WINKEL. Voor den Landstorm, jaarklasse 1910, zijn opgeroe pen, om op 11 Juli a.s. op te komen F. Bart en P. Visser. WINKEL. Een viertal .arbeiders, werkzaam aan de zuivel fabriek te Lutje winkel, schenen Dinsdag nog zoo on der den indruk te zijn van de Opmeersche kermis, waar zij den vorigen dag waren geweest, dat zij nog niet voornemens waren te gaan werken of tenmin ste te tijdig daar mede ophielden. Na eenige on aangenaamheden met den uitvoerder van het werk, trokken zij in niet al te nugteren staat naar Win kel. Onderweg ontmoetten zij twee knechts, van den timmerman Kaaij te Lutjewinkel, die hout vervoer den naar de werkplaats. Na een kleine woordenwis seling, gingen de vier man tot handtastelijkheden over en mishandelden belde knechts, waarvan een zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Tegen deze vier moedige T mannen is pro cesverbaal opgemaakt

Schager Courant | 1916 | | pagina 1