Schaper Courant. L. BOLTE, üebr Uitgebreide sorteering F i Hooi en Stroo SCHAOEN. I Sciiagen. Fa. Wel J Geldbelegging. nieuwe eiken perkoen- palen, lengte 1.60 M. HH Landbouwers Uw toekomst is in CANADA. ZaTERDMI 24 JUNI 1916. 59s<e .'aaraang No. 5820. DERDE BLAD. Tweede Kamer. Birinenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. C a n ad i a n Pacific Railway Co. Steeds voorradig groote collectie Des Zondags NIET gesloten. Nog groote voorraad en puntdraad. r Den Haag, 22 Juni. De belangstelling der heeren in de toch bij uit stek belangrijke ontwerpen tot het voorzien in de crisis-uitgaven blijft vooralsnog flauwtjes. Van mor gen was het aantal te 111.5 nog niet present. Eerst na eert minuut of tien konden de Aigemeene Be schouwingen worden hervat. Men weet, 't gaat hier om de kleinigheid van 80 k 85 millioen belasting Het meest een 50 millioen zal moeten opbren gen die welke heft van alle, die meer dan een halve ton bezitten, met een progressief bedrag van mins tens 0.2 en hoogstens 6 pet. van het vermogen. Het voorstel der vrijz.-democraten laat vermogens be neden de f 8000 vrij inkomens beneden f 2000 zij is sterk-progressief; gaat van 0.25 tot acht pet. van het vermogen. Naamlooze vennootschappen zou den 10 pet. van haar uitdeeling hebben te storten. Dit voorstel zou 200 millioen opbrengen. Van soc.- democratische zijde wil verdubbeling van het Regee- rings-tarief voor vermogens, evenals extra-belasting der Naamlooze Vennootschappen; vrijstelling der in komens beneden de f 2000; verlaging van tarief voor die tusschen de f 2000 en f 5000. Het amendement der Unie-liberalen wil een verhoogd tarief in het Regeeringsontwerp; de extra-Vermogensbelasting bij f 25000, in plaats van bij een halve ton doen begin nen te drukken:- Wanneer we bij de artikelen zijn gekomen, zal de belangstelling in het parlement wel toenemen. Van de heden, Donderdag gevoerde Beschouwingen zij aangestipt, dat de anti-revolutionnaire heer De Mon- té Verloren, den chr.-historischen heer De Geer steunt, waar deze wil, dat men niet hls maatstaf van berekening zal kiezen een bepaalden datum, maar door de heffing rekening houden met het gedurende drie jaren wisselend inkomen, Hij wacht met onge duld het aangekondigd, maar nog niet ingekomen amendement-De Geer. De Vrij-Liberale prof. Visser van Yzendoorn wil ondanks zijn vele bezwaren tegen de ontwerpen de Regeering steunen, volgen, nood-gedrongen. Maar onder de leuze: „Dan ook geen stap verder!" Op zijn stem kan het verscherpend amendement der Unie liberalen zeer stellig niet rekenen f Voorts werd de gedachte, welke in het soc.-demo- cratisch amendement is belichaamd door den heer J. ter Laan, dat der Vrijzinnig-democraten door mr. Marchant toegelicht. De nieuwe leider der vrijz.- democraten deed het op psychologische, finantiëel politieke en oeconomische gronden. Met gloed en ta lent, vaak ook geestig en onderhoudend. Hij rekende voor, hoe dit voorstel tot heffing-ineens dat, weet men eigenlijk dien naam niet verdient, in onze historie no. 29 van de soort is!'t Begint met Al- va en gaat door alle eeuwen heen. In 1843 gebruikte Floris Adri^an van Hall 't als „stok achter de deur" n.1. het dreigen met „buitengewone heffing", bij f aldien de z.g. vrijwillige leening van toen geen suc ces had. De heer Marchant verwees naar wat nu in Engeland door het kapitaal moet worden opgebracht, wat in verhouding ten onzent met 170 millioen gelijk zou staan!En daar heeft men nog de el lende van den oorlog te verduren. Zouden wij ons dan niet hebben te schamen riep de heer Mar chant uit indien we niet ervoor zorgen, de lasten weer te kunnen afwentelen .wanneer de vrede op aarde is teruggekeerd, maar er toe moesten komen de kleine luyden het gelag ten slotte te doen be talen door heffing van indirecte belastingen!?.... Men kan, pro en contra, over dit alles lang en breed bespiegelen: dat het vrijz.-democratisch voor stel slechts een uiterst gering kansje op eenig suc ces heeft, 't staat vast. Na de pauze werd het doodvonnis voltrokken aan de motie-Hugenholtz betreffende het zenden van zeemiliaens naar Indië. 't Werd verworpen met 50 tegen 18 stemmen. De vrijz.-democr. steunden hier hunne >soc.-democratische collega's. Mr. ANTONIO. ZELFS IN ZAANDAM. Gisteren heeft hier een betooging tegen de duurte rlaats gehad, door het houden van een optocht van vrouwen, waarin verschillende borden met opschrif ten. Een deputatie van vier vrouwen werd door den burgemeester op het gemeentehuis te ontvangen, in welke conferentie de vrouwen haar nooden blootleg den en de burgemeester zijnerzijds uiteenzette, wat de gemeente tot bestrijding der duurte had gedaan en de medewerking voor de toekomst werd toege zegd. De hetongirg had een ordelijk verloop. TER WAARSCHUWING. Men verzoekt ter waarschuwing van het publiek bekendheid te geven aan het onderstaande: Een dezer dagen is op de Vliereede een flesch op gepikt, bevattende een hoeveelheid vloeistof, welke uiterlijk deed denken aan melk. Toen de flesch ge opend werd gaf zij een hevige stank. De spatten van de -vloeistof hadden een vernielenden invloed op het laken van kleedingstukken. Bij het vinden van flesschen met dergelijken in houd, zij, men dus voorzichtig. DE ZOMERTIJD EN DE HOND. Dr. W. Broes v. Heekeren, schreef in de Lev. Na tuur: Een mijner vrienden heeft met zijn zuster saam- wonende e§n hond. Het hun trouwe dier heeft de gewoonte om elf uur des avonds met de dame naar hoven te gaan en gaat dan ook dadelijk in zijn mandje liggen dat op de gang staat, en blijft daar rustig in slapen, tot de juffrouw des morgens om 9 uur haar slaapkamer verlaat om dan met haar naar beneden te gaan. Op 1 Mei zijn klok en pendules een uur vooruitge zet Y olgens aanwijzing der pendule des avonds elf uur, gaat ze naar boven en neemt den hond mee, die echter niet in zijn mandje wil gaan, maar weer omlaag gegaan zijnde, bij den heer des huizes, die was blijven lezen, aan de deur krabde om binnen gelaten te worden. Bij het later naar bed gaan van zijn heer, ging de hond'•mede en dadelijk in zijn mandje. Des morgens toen de pendule 9 uur wees, kwam de zuster van de kamer, maar hondlief wilde niet uit zijn mandje komen, sliep weer in en kwam een uur ater beneden. Ook de volgende dagen deed hij zoo. lloe zqlks te verklaren? Zooveel is zekeb, dat hij zich aan de zijde geschaard heeft van degenen die er zich niet mede kunnen vereenigen.dat de mensch zelfs den tijd wil beheerschen. GETATOUEERD. Een niet alledaagsch legitimatiebewijs werd, naar het Haarl. Dbl. meldt, tijdens de stemming voor de Provinciale Staten, Maandag aan een der stembu- reaux te Haarlem overgelegd. Een kiezer, die geen oproepingskaart bij zich had, gaf aan den voorzitter van het stembureau naam, voornaam, ouderdom en woonplaats, zeer nauwkeurig op, doch daar de kie zer in kwestie aan geen der leden van het stem bureau, nog aan een der andere aanwezigen bekend was, vroeg de voorzitter den man, of hij ook het een en ander bij zich had, waaruit de waarheid zijner woorden zou blijken. Hierop stroopte de kiezer een mouw op, zoodat de onderarm te zien was en op zijn onderarm stondzijn naam etc. getatoueerd. Het stembureau nam onder groote hilariteit genoe gen met dit niet alledaagsche legitimatiebewijs. DOODGEREDEN. Gistermiddag is een 76-jarige man te 's-Hertogen- bosch, die lijdende is aan doofheid en plotseling van achter een boom te voorschijn kwam, door de Meie- rijsche stoomtram aan de Zuid-Willemsvaart aldaar gegrepen en zoo ernstig verminkt, dat hij eenige oogenblikken na het ongeval aan de bekomen ver wondingen is bezweken. DE MOTIE HUGENHOLTZ. De motie Hugenholtz, inhoudend het verzoek aan den minister van marine om af te zien van de uit zending van zeemiliciens naar Nederlandsch-Indië werd verworpen met 50 tegen 18 stemmen. Tegen Soc.-Dem. en 5 Vrijzinnig.Dem. IN EN UITVAL VAN HET HDBLD. Frisch. Ik ga de cantine in en vraag een glas bier. Het eenige glas dat Op de toonbank staat, schijnt reeds verschillende malen te zijn gebruikt Dus verzoek ik den cantinehouder om het in den' spoelbak om te spoelen. Maar de man schudt van neen en zegt gemoe delijk, terwijl hij het vuile glas vol laat loopen: „Dat kan ik niet doen, want als de controle komt, dan moet er glashelder water in den spoelemmer zijn (Dit gebeurde niet in ons land..) MINISTER POSTHUMA. Naar het N. v. d. D. verneemt, is minister Post- huma in zoover hersteld, dat hij met 1 Juli zijn werk zaamheden denkt te hervatten. SLAKKENPLAAG. Men schrijft uit Noord-Brabant: Uit tal van plaatsen in deze provincie wordt ge klaagd over een ware slaggenplaag, die een gevolg is van het natte weer der laatste weken. Het zijn de grijze tuinslakken, die de tuingewas sen vernielen en hun vraatzucht "botvieren aan boo- nen, aardappels, en zelfs de bloemen wegvreten. In veel Brabantsche dorpen ziet men dan ook ijve rig jongens aan het werk, die met spits gemaakte stokken de schadelijke beesten oppikken en dooden, De jongens zijn daar zeer bedreven in. Ze kloppen de slakken van de planten af, zoodat ze op den grond vallen en rijgen ze dan aan het spit. Zoodoende wor den'de gewassen door het prikken niet beschadigd. Duizende dieren worden op deze practische wijze onschadelijk gemaakt. EEN VERIJDELDE SMOKKELPARTIJ. Te 's-Hertogenbosch is door den commissaris van politie aldaar, den heer Van Bunge, beslag gelegd op de sleepkaan Pax, eigenaar de heer J. Moerman te Rotterdam, met 400.000 K.G. rijst e-n 30 kisten ca cao aan boord. Te 's-Hertogenbosch was uit Rot terdam 50000 K.G. rijst per spoor aangevoerd en in geladen; het overige der lading was te Rotterdam onder toezicht van een ambtenaar der Noordbra- bantsch-Duitsche en nog wel vóór de kantoren dier Maatschappij, ingeladen. De lading heeft een waarde van f 170.000. Onvoorzichtige uitlatingen in het open baar hadden de politie op het spoor dezer smokkel- affaire gebracht. Het schip was bestemd voor Maas tricht via de Kempen. NIEUWE NIEDORP. Het bestuur van de Algem. Armenadministratie al hier verzocht indertijd aan Ged. Staten van Noord- Holland machtiging om als lidrioe te treden tot de Coöperatieve Zuivelfabriek „West-Friesland" te Lut jewinkel, welke machtiging door Ged. Staten werd geweigerd. Thans is bij Kon. Besluit eergisteren medege deeld in de openbare vergadering van den Raad van Staten, afdeeling voor de geschillen van bestuur verklaard, dat het bestuur voornoemd de bedoelde machtiging niet noodig heeft, zulks uit overweging, dat men met de toetreding de bedoeling heeft de melk der sedert lange *jaren door de Aigemeene Ar menadministratie in het belang van de armenzorg geëxploiteerde boerderijen af te' zetten aan de zui- velinrichting, waarin de Niedorper Vereeniging, aan welke tot nu toe de afzet is geschied, is opgelost en die toetreding niet kan worden aangemerkt als een daad die viel buiten het gewone beheer; en dat zij ook niet in eene der andere handelingen of be sluiten van' een armbestuur waarvoor volgens de armenwet de machtiging van Gedeputeerde Staten noodig is. DE PROEFVELDEN OP HET OVERSTROOMDE GEBIED IN DEN ANNA PAULOWNAPOLDER. We hebben den stand der gewassen op de drie groote proefvelden in het overstroomingsgebied Van den West- 1 n^eer Schüderma n, aan den Stoomweg, op grond die 20 dagen onder water heeft gestaan. Viel bij ons Me bezoek het verschillend resultaat eener telkens m andere combinatie genomen bemesting hier reeds neel duidelijk te onderscheiden, thans waren die ver schalen zoo uitermate scherp, dat ril ieder dadelij'k 'moeten opvallen. J Duidelijker hog dan te voren bleek de groote be hoeften van den grond aan super. Vat de gewassen betreft het best stonden: Zomer gast. haver, stekbieten, blauwmaanzaad en mosterd. Deze gewassen zouden het volgende jaar dus in aan merking kunnen komen voor verbouwing. Minder goëd: spinazie, kanariezaad, graV en zomer- tarwe, waarbij dient opgemerkt te worden, dat de grond bier trouwens heelemaal geen tarweland is. W at de vlinderbloemigen betreft, hierbij was van de bemesting al heel weinig merkbaar. Zij stonden er slecht bij. Van de paarde boonen was de stand vrij goed, maar de kleur deugde niet. De bruine boonen daarentegen maakten het al .pijzonder slecht, verscheidene hadden slappe, zwarte wortfels en gingen dood. De kool maakte een treurig figuur (Vermoedelijk door ziek te) en van de uien bleek niets te recht gekomen. In- tusschen allen lof voor den Heer Schilderman wegens de uitnemende zorg, aan het proefveld besteed. Waar lijk, het mag gezien worden. Onze totale indruk was deze: Het proefveld stond er lang zoo goed niet bij als, met het oog op het ge ringe zoutgehalte, wel verwacht hadden. De omgeving "Van het proefveld bleek daarmee vol komen in overeenstemming. Stond te voren het gras zoo best, dat het zelfs scheen, alsof de korte overstroo- ming het gewas ten goede was gekomen, thans was dit neel anders. De gerst die wij zagen stond lang niet best en het hooiland had een opvallend afwijkende bruine tint met weinig ondergras. De hooiopbrengst zal dan ook gering wezen. Ook hier, ondanks de kort stondige overstrooming, werd geklaagd over het doodgaan van "boonen. Op het proefveld van den Heer D. -"Schenk, afin den Grasweg, waren de bemestingsverschillen thans be) ter waar te nemen dan vroeger, maar toch waren zij tang zoo scherp niet afgeteekend als bij dat van den Heer Schilderman. Zeer waarschijnlijk staat dit in ver band met den bodemtoestand vóór de overstroóming. Het is namelijk ondergeploegd wikkenland. Vandaar misschien, dat bijvoorbeeld de gerst op het onbenieste gedeelte volstrekt niet slechter stond als op 't bemeste gedeelte. De spinazie en de grassen stonden vrij wat beter dan bij den Heer Schilderman. In de omgeving van dit proefveld stond ook de gerst niet al te best, lucerne echter zóo tamelijk en een veld bieten deed het tot nog toe heel goed. We hoorden, dat het proefveld veel bezoek kreeg, er ging schiet geen dag voorbij, dat er niet eens belangstel lenden een kijkje kwamen nen\en. Van de boomkweekerij 'daar 'in de buurt, die wit ook nog bezochten, viel de toestand erg mee. Wel waren vele boomsoorten dood, maar verscheidene andere kozen hebben. De eenheid, die alle standen tegen den buitenlandschen vijand verbindt, mag niet door oneer- 3k winstbejag verstoord worden, ET GEBREK IN DE BELGISCHE GRENSPLAAT- SEN. Men schrijft van de grens aan het Hdsbl. Hoort en leest men de berichten uit Brussel en het Belgische Maasdal, dan verneemt men wei, dat de levensmiddelen ook daar vrij schaars zijn, maar het haalt niet bij het gebrek, dat aan de Belgische grens plaatsen, met name in Vlaanderen, geleden wordt. Men kan hier inderdaad van gebrek spreken. Brugge en Ostende, met de omgeving dezer steden, zijn bijna volkomen geïsoleerd, en de aanvoer houdt bijkans ge- heel op. In de andere streken van het bezette gebied van België, met name in de mijndistricten, Is er voor den arbeidenden stand nog wat werk; daarheen wor den nog wel levensmiddelen gevoerd; het ls voor het Duitsche bestuur dan ook van groot be lang, dat deze arbeiders voldoende gevoed wor den. Maar in de grensstreken bestaat dit motief niet. Zelfs de Duitsche militairen aan de kust, verder van het front gelegen, klagen zeer over het gemis- aan de noodigste levensmiddelen. Deze geheele streek is aan gewezen op haar eigen productie; en nu schijnt de oogst van het vorig jaar zoo goed als geheel te zijn verbruikt. Een Duitsche officier beklaagde zich, In geen veer tien dagen een aardappel te hebben geproefd. Be wijs genoeg, dat de bewoners van het land hetzelfde ongerief kemien. Het eenige voedsel voor verreweg de meesten is brood; en niets anders dan brood. Drie malen per dag krijgt men bij zijn maaltijden niets anders dan brood. Boter of vet is bijna niet meer te bekomen; en jams, ofschoon voorradig, zijn zoo duur, dat Slechts de gegoeden daarvan kunnen profiteeren. Gelukkig voor deze arme grensbewoners, dat er nog wat brood uit Nederland wordt uitgevoerd. Zoo gaat er uit Sluis driemaal per week een bezending brood naar Brugge en Ostenae met omliggende dorpen, tot daarentegen deefden nog en sommige, zooals appels jperen bijvoorbeeld, maakten het zelfs uitstekend. Van het proefveld bij den Heer C. Blaahboer, op zeer zwaren grond, bleek niets terecht gekomen, wat voor den Oostpolder met zijn ingelijks zeer hoog zout gehalte. weinig bemoedigend was. Toch was men daar aan het zaaien gegaan, maar van al het gezaaide: spinazie, haver, gerst, bieten, bleek niets te zijn opgekomen. v ERKIEZINGSMANIEREN. De rechter partijen in district I. Rotterdam, hebben een nieuwe „pakkende" reclame verzonnen. Zij zon den aan de kiezers eenprentenboek toe. Een kinderprentenboek! N.R.Ct. NAAR DEN VREDE. In de Humanité zegt de Fransche socialist Marcel Cachin o. m. het volgende: De zekerste weg om naar den vrede te gaan, den waren, duurzamen vrede, is- het Dfiitsche militairisme te overwinnen, het te vernederen, te toonen, dat het zijn wet niet kan voorschrijven, het de middelen at te nemen om te schaden. Laat ons ten opzichte van het militairisme geen illusies maken, die doodelijk zou den. zijn zoo het zegevierend uit. dezen oor log, dien het ontketend heeft, te voorschijn kwam, dan zou niet slechts ons land in zijn leven be dreigd worden; maar wij zouden socialisme, pacifisme, al onze groote en edele denkbeelden, den vooruitgang in de toekomst, al de redenen, waarvoor wij leven en handelen, op moeten geven! Wij voor ons zijn er zeker van,- dat Frankrijk en als op d ren tegen den oorlog. Wij zullen geen enkele aandui- zijn leger, thans den eersten dag, oorlog voe- polder nog eens in oogenschouw genomen. Allereerst begaven wij ons najr het proefveld van ding. geen enkele gelegenheid en geen middel voorbij laten gaan om het einde van het verfoeilijke conflict te verhaasten. Maar men zou wel doof moeten zijn voor de leasen van de ondervinding om niet toe te Cn, dat de bescheiden Fransche soldaat, die zijn graaf verdedigt en met etoïcisme den schok van den aanvallen doorstaat, meer doet voor den vrede in Europa dan alle redevoeringen en alle geschriften, wel ke ook, en waar ze ook van daan komen. Want de wetten Van den oorlog zijn vandaag wat ze gisteren waren: de overwonnene betaalt en betaalt duur. DE BISSCHOP EN DURE GROENTEN. De bevolking van Keulen verkeert met de groente telers uit den omtrek op gespannen voet. Dezen vra gen, naar 'de meening van de Keulenaars, te hooge prijzen en houden, als rij die niet krijgen kunnen, hun groenten achter. De groentemarkt is dientenge volge in de laatste dagen slecht voorzien geweest. De aartsbisschoppelijke stoel te Keulen heeft zich nu in de zaak gemengd en aan de pastoors van de dekenschappen Brubl, Hersel en Loevenich, waar de warmoezeniers wonen een brief gericht, waarin hij verklaart dat hun handelwijze met de christelijke zeden leer, met name het zevende gebod, onvereenigbaar* en aikeuringswaardig is. De aartbisschop verzoekt daar om de pastoors, hun parochianen te overreden, om on middellijk weer groent,en ter markt te brengen, geen al te hooge prijzen to vragen en niet de schande op zich te laden, dat zij het voorbeeld dergenen na volgen, die de uithongering van het land tot doel ge- een totaal van 15.000 K.G. per week. Maar deze hoe veelheid is verre van voldoende om in de behoeften ie voorzien. Daartoe zou ze minstens verdubbeld moeten worden. Dringend rijn dan ook de aanvragen om groo tere bezendingen brood. De uitvoer van aardappelen f.taat begrijpelijkerwijze stil. Wel is er onlangs nog ten groot schip met aardappelen naar Brugge vertrok ken. maar dat was maar een tiende gedeelte vao de gewenschte hoeveelheid. Het brood, dat wordt uitgevoerd, is van de beste qualitelt, en valt, in tegenstelling van wat men van elders hoort, bij de Belgen in den smaak. Het wordt op wagens naar de grens gebracht, en daar, onder toezicht van Duitsche militairen, overgeladen in goederenwagens van de tram. De militaire overheid zorgde er voor, dat al bet land genoegzaam bewerkt en bebouwd werd. Het land in België, dat in het bezit of het gebruik van Hol landers is, wordt voor hun rekening door Belgische landbouwers bewerkt. De oogst daarvan is natuurlijk aangewezen voor het Duitsche bestuur; maar zal, ge lijk het vorig jaar, tegen de geldende prijzen worden betaald. Over het algemeen staan de gewassen, het groote gebrek aan bemesting in aanmerking genomen, in het Ylaamsche land vrij goed. De verwachting is dan ook niet minder dan het vorig jaar. Maar de veestapel is geweldig verminderd. Slechts het hoognoodige vee is aangehouden, de rest is sinds lang als slachtvee verbruikt. Het verlangen naar vrede, hoe deze dan ook uitvalt, is in het land groot. HET VERHAAL VAN EEN SCHEEPSEAKKER. De kalmte in gevaar en de plichtsgetrouwheid van den Engelschen zeeman blijken uit de volgende ge deelten van een brief, die in de „Daily Mail" voor komt en afkomstig is van iemand, die den slag in de Noordzee heeft medegemaakt. Hij was Bakker aan boord van een der schepen en zijn taak was, brood te bakken voor de bemanning, die vele hon derden telde. De man schreef aan een vriend: „Tegen den tijd, dat ik op mijn post was, waren wij midden in het gevecht Eenige minuten later nam ik een boek, getiteld: „De meditaties van Mar- cus Aurelius'7 maar had nog maar een klein stuk je gelezen toen het bericht kwam, dat de „Invincible" was vergaan en dat wij vlak langs de plek waar dit gebeurd was, zouden varen. „Een paar minuten later.kwam het bericht, dat nog een schip in de lucht gevlogen was en toen weer wat later een derde. Toen weer hoorde ik, dat een schip vlak naast het onze in brand stond, maar het vuur werd spoedig bedwongen. Ik behoef niet te vertellen, dat er niets meer kwam van lezen. „Kort daarna kwamen er uit den mist twee vij andelijke torpedojagers opzetten, die het schip aan vielen. Wij openden het vuur met onze anti-torpedo- stukken en de torpedojager, die vooraan voer, werd in het achterschip getroffen en geraakte in brand. Hij. draaide spoedig af en bleef buiten het gevecht, om korten tijd daarna om te slaan en te verdwijnen. „Tegelijkertijd vuurde een van onze zware kanon nen op de naderende torpedojagers en toen de rook opgetrokken was, bleek het tweede schip uit de rij verdwenen te zijn. Er kwam dien nacht niet veel van slapen. Ik maak te tegen middernacht mijn deeg gereed en ging toen op de kast liggen, met mijn reddinggordei aan. Ik dacht dat ik evengoed kon slapen als wakker blijven want als er iets gebeurde, was er bij zulk weer des nachts toch zoo goed als geen kans op redding. „Ik sliep dus een paar uur heerlijk door, Toen de dag aanbrak, waren wij al weer bij de pinken en ik ging weer naar dek. Het was een prachtige ochtend. „Een half uur na het aanbreken van den dag hoorden, wij zeer zwaar geschutvuur en een half uur later zagen wij ook, waarom er zoo hevig gevuurd werd, want uit het Zuidwesten kwam een Zeppe lin uit de 'vyolken dalen. .„Het was een prachtig gezicht; de meesten van ons hadden er nog nooit te voren een gezien; wij zagen hei, luchtschip een kwartier lang en het mauoeu- vreerde zeer sierlijk. Onze slagvloot bereidde het een zeer warme ontvangst. „Wij vuurden ook onze zware kanonnen er op af en ten slotte zagen wij het voor de zon he.en trek ken en in de wolken verdwijnen." Koopt eene geheel ingerichte Boerderij van de Indien gewenscht wordt de betaling over Twintig jaren verdeeld met 6 o/0 interest over onafgelost kapitaal. Prima vruchtbaar land. Geen bemesting. Centrale markten. Heerlijk gezond klimaat. Geringe belasting Prijzen varieeren van Fl. 75.— tot Fl. 300.— per Hectare. Wij be geleiden U op Uw reis en installeeren U geheel te plaatse. Vraagt orochures en inlichtingen grat-is. Hoofdkantoor: 20 Wagenstraat 20. DEN HAAG otbij de Lokale Agenten Henry Eyl, Sarphatistr. 20, Amsterdam: Schell Van der Wateren, Haarlem. 0— Er wordt aangeboden een bedrag van totaal groot f450.000.— in di verse hypotheken op gemakkelijke en voordeelige voorwaarden. Deze belegging is alleen bestemd voor boerderijen. Br. fr. No 439 bur. v. d. blad. Tegen billijke prijzen, bij M. SMIT, Koegras—Blauwe Keet Te Koop machinaal verpakt, bij C. BRAM- MER en G. BORST, Sohagen.

Schager Courant | 1916 | | pagina 9