Meiroze en Royal Windsor ZATERDAG 1 JULI IM. 59ste Jaargang. 'No, 5824 EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. UitgeversTRAPMAN Co. - koegras. dure paarden. conflict in de tilburgsche wolindustrie groote keus. statenverkiezing middelburg. - anna paulowna. w a A/if SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. GR IJ ZE HAREN w^ern natuarlijke kleur terug gebracht. J. STUURMAN, -anna paulowna. waarland. zijpe. st. maartensvlotbrug. anna paulowna. - anna paulowna. SCHAGER Aluuti Nieuws- COURANT. Ataltlliï- LuttllfUli Dit blad verschijnt viermaal per week: -Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVÉRTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.90 per post f 1.05. Losse nummers 5 ct ADYERTENTIEN .van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Algemeene Vergadering van ..Koegras Belang", ge houden op Donderdag 29 Juni avond» 8 uur, in t lokaal van den Heer D. Mareea. De vice-voorzitter de heer A. J. Swaerts, opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Punt 1 der agenda was het lezen van het jaarver slag over 1915, waaruit blijkt, dat door de vereeniging dit jaar niet zooveel is gedaan, doch op het verzoek der vereeniging om het perron bij de halte te ver lengen was een gunstig antwoord ingekomen. "De voor zitter, de Heer J. de Vries, bedankt als voorzitter en bestuurslid, de rede was, drukke werkzaamheden. Punt 2. Rekening en Verantwoording van den Pen ningmeester; de ontvangsten waren f 264,85, de uit gaven f 141,90, zoodat er een batig saldo is van f 122.95; de rekeningen werden nagezien door de Heeren 8. Biersteker, C. Hoogschagen en H. B. Vries, door den Heer Biersteker werd medegedeeld dat alles in orde was bevonden. Punt 3. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de Hee ren J. den Da», A. Gtrin en J. Kossem, en docsr bedanken van (den Heer J. de Vries, moest nog een vierde be noemd worden. Gekozen werden de aftredende Heeren en de heer S. Biersteker. Punt 4. Rondvraag. De Heer C. v. d. Eijk vraagt of de vereeniging niet aan kan kloppen bij het Polder bestuur om den schoolweg, die toch zeker de drukste verkeersweg is. te verbeteren, hetgeen gevraagd zal worden. Ook klaagt hij er over, dat de lantaarns te vroeg uit zijn, doch het blijkt, dat ze nog al eens vaak uitwaaien. De Heer J. Kossen wil met het oog op de groote Onkosten aan den teekencursus verbonden, hiervoor subsidie aanvragen bij de Gemeente; ook zou hij wei aan het Polderbestuur willen verzoeken om het grint, dat "bp de wegen wordt gestrooid, zooveel mogelijk eerst den eenen en dan aan den anderen kant op te brengen, hetgeen een groote verbetering zou wezen voor üe wielrijders; ook zou hij nog gaarne meer lantaarns op het dorp zien. Het een en ander zal aangevraagd worden. De Heer J. den Das betreurt het. dat de duinstrook nog maar één postbestelling krijgt; er zal nogmaals geprobeerd worden, een tweede bestelling aldaar te krijgen. De Heer L. Tichelaar spreekt over de rioleertng op Julianadarp, aan den eenen kant is dat wel, hij zou dat ook gaarne aan den anderen kant zien, Ook zou hij het wenschelijk achten nogmaals bij den Ge meenteraad aan te kloppen om een vroedvrouw hier te krijgen. Daar hier toch geregeld meer menschen in Koegras komen, is dat zeer noodig. Hier zijn ook alle aanwezigen voor, beide zaken zullen aangevraagd worden. De Heer Tichelaar achtte het ook zeer wenscne- lijk, dat er nog wat meer leden bij de Vereeniging kwamen. Hierover kwamen verschillende voorstellen, doch ten slotte wordt besloten, dat den Heer Tiche laar rond zal gaan om nieuwe leden aan te werven. Hierna sluiting. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Tel Op een boerenkoopdag te Stoppeldijk werd Dins dag voor een 6-jarig paard met veulen f 2300 be taald, voor een hengst f 4000, voor een jongen hengst f 2100. Er werden 18 paarden verkocht, die te zamen ongeveer f 2500 opbrachten. Te Tilburg dreigt een ernstig conflict in de wol- Industrie. De jongens, die ln de spinnerij werken, en waar van de ineesten niét georganiseerd zijn, hebben in de aigeloopen week op een vijftal fabrieken het werk neergelgd, terwijl op verschillende ander fa brieken door de tusschenkomst van de ouders dezer z.g. draadmakers het neerleggen van het werk tot enkele uren bepaalde. De jongens hebben zich niet gehouden aan de ln het arbeidscontract bepaalden opzeggingstermijn van acht dagen. De Vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen heeft besloten, indien binnen acht da gen de draadmakers niet in voldoend aantal het :rk hervatten, de fabrieken over 14 dagen stop te zetten. Voor de betrekking van opzichter bij den reini gingsdienst te Bussum op een salaris van aanvanke lijk f 1200, hadden zich ruim 250 sollicitanten aange sneld. Benoemd is de heer J. van der Hoek te Leeuwarden. mond -en klauwzeer. Te Baarle-Nassau werd 24 Juni j.l. in een gehucht, dat thans niet anders dan over Belgisch grondgebied is te bereiken, e engeval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Dit is het eenige geval, dat zich hier te lande na 6 April j.l. voordeed. De zieke en verdachte dieren 2 jonge run deren en 2 geiten ziin afgemaakt. Tegen de verkiezing voor de Provinciale Staten is in het derde district te Middelburg Woensdag be zwaar gemaakt door een der aanwezige kiezers, den voorzitter der S.D.A.P., op grond dat door den yoorzitter aan drie personen een oproepingskaart is geweigerd, om reden dat de identiteit van die personen niet bleek. Door het hoofdstembureau is een nieuwe telling geschied van de kaarten in het tweede district, waar van de uitslag is, dat de heer Adriaanse totaal niet 2597 doch 2598 stemmen heeft verkregen en hij dus slechts 3 stemmen bij zijn rechtschen tegen- candidaat, den heer Melis, is achtergebleven, dié namelijk 2601 stemmen behaalde. Donderdag 29 Juni hield de afdeeling Anna Pau- lowna van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw eene vergadering in Veerburg. Door afwezigheid van den voorzitter, opende de heer N. Raap de vergadering. Deze deelde mede, dat de vergadering belegd was tengevolge eener op merking van den heer K. A. Kaan in de vorige vergadering ,n.l. hoe men zou moeten komen aan "en prooter ruentum kunstmest dan vorige jaren, sprgP7icn door de overstrooming veel meer noodig J Schoor 1 Pz., was. Spreker wees er op, dat het bekend was, welke krasse maatregelen de kunstmestcommissie zou ne men tegen kwanselarij met kunstmest, en op grond daarvan zou het zeer moeilijk zijn, meer kunstmest te krijgen, dan het vorige jaar. Mogelijk zouden er door die commissie uitzonderingen gemaakt kunnen worden, maar dan diende men nauwkeurige be wijzen aan te voeren, dat men werkelijk meer kunst mest dan het vorige jaar noodig had, Men zou b.v. niet kunnen volstaan met de bijvoeging bij de aan vraag, dat deze geschiedde voor overstroomd land. Het enorme aantal aanvragen werd natuurlijk door amhtenaren verwerkt, en dezen zouden zich gewoon aan de wet houden. Men moest zich dus wenden tot degenen, in wier handen de hoofdleiding lag. De heer Raap raadde aan, dat zij, die nog geen bil jet voor aanvrage hadden ingediend, zooveel zou den aanvragen als zij noodig hadden, maar daaraan een dergelijke toelichting moesten toevoegen. Die reeds besteld hadden, zouden zich tot de regeering dienen te wenden, Deze zou drang kunnen uitoefe- nen op de commissie en mogelijk werd de gele genheid gegeven, een supplement-bestelling te doen, wegens de buitengewone omstandigheden door den watersnood. We stonden nu voor de vraag, wat zou de afdeeling in dezen kunnen doen? De heer K. A. Kaan vond het wenschelijk, dat de afdeeling zich direct tot den minister1 wendde met een met rede nen omkleed verzoek en dat tegelijkertijd een af schrift hiervan gezonden zou worden naar de Kunstmest-Commissie. De Heer Raap las het ant woord voor van Z.Exc. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Pósthuma, gege ven op een vraag van het lid der Tweede Kamer, den heer Duijnstee, betreffende de verstrekking van kunstmest voor het oogstjaar 19161917. Uit dit ant woord bleek, dat alleen dan meer kunstmest zou worden gegeven, als daartoe nauwkeurig bewijs werd gegeven. Dus niet op de bloote mededeeling „mijn land heeft onder water gelegen". De heer A. de Graaf merkte op, dat ieder toch begrijpen kón, dat door de overstrooming zooveel voedingsstoffen verloren zijn gegaan, dat meer dan gewoonlijk aan den bodem moet worden gegeven. Mogelijk zou om die reden geen streng bewijs ge vorderd kunnen worden. De heer P. J. Waiboer stelde de vraag: „Zouden er het volgend Jaar gewassen willen groeien?" Waarschijnlijk zou deze vraag door den minister gedaan worden en bleek het op het andere jaar dat het zoutgehalte nog te hoog was, om met suc ces aan het werk te gaan, dan zou er geen kunst mest gebruikt worden. De heer Raap merkte op, dat dit jaar ook veel chili naar den polder was gegaan. Waar was die ge bleven? Hiernaar zou gevraagd worden. Er diende een waarborg gegeven te worden, dat bij niet ge bruik maken van den kunstmest, deze weder in handen der commissie terugkwam. Besloten werd ten slotte, dat de afdeeling zich tot den minister zal wenden. De meerderheid der vergadering achtte persoonlijk bezoek het beste. Eene commissie van 2 leden, n.1. de heeren K. A. Kaan en J. C. Geerligs zullen op audiëntie gaan. Toen kwam aan de orde: „Uitvoer-regeling van varkens, Een schrijven was ingekomen van het Bu reau der Maatschappij van Landbouw, waarin werd uiteengezet, op welke wijze men het mogelijk zou kunnen meiken, dat de uitvoerhandel in varkens in handen der boeren bleef. Wenschlijk was het, dat elke afdeeling eene commissie van 3 personen zou aanwijzen, welke commissie dan met het bureau in betrekking zou kunnen stellen. Na eenig debat werd algemeen goedgevonden, op dit schrijven in te gaan en ten gevolge daarvan wer den tot commissieleden boven bedoeld aangewezen de hèeren A. de Graaf, J. 't Hart en D. Stammes. Bij de rondvraag sprak de heer J. C. Geerligs den wensch uit, dat plaatvervangers zouden aangewezen worden voor de heeren K. A .Kaan en J. C. Geer ligs, want was de audiëntie aangevraagd, d$n moest er gevolg aan worden gegeven, en het zou Minnen zijn dat een der aangewezen heeren niet kon gaan. De vergadering deelde dien wensch en alzoo werden de heeren C, Geerligs en P. Kaan Dz. als plaatsvervangers aangewezen. Dezelfde spreker deelde mede, dat hij bij de op ruiming van door de overstrooming beschadigde zak ken met kunstmest, super, in die mest een groote hoeveelheid rivierzand had gevonden. Dit had zijne verbazing gewekt en hij vroeg verklaring van dat feit. Ook de heer A. de Graaf had dezelfde ont dekking gedaan. Na eenige bespreking werd beslo ten, een monster dier mest op te zenden naar Wage- ningen. Mogelijk dat van die zijde licht zou komen. De heer N. Raap deelde mede, dat uit Breezand ie mand bij hem was geweest, die ook uit naam van anderen had gevraagd, of vanwege de afdeeling wat kon worden gedaan, om de Breezander boeren aan het einde van het jaar aan goedkoop hooi te hel pen ,daar zij anders bezwaarlijk haar bedrijf zouden kunnen uitvoeren. Natuurlijk werden bedoeld zij, wier land overstroomd was geweest. Spreker had in dezen eene conferentie gehad met den Burgemeester en besloten was, hier de zaak ter taf^l te brengen, om te weten te komen of hier voor die zaak iets gevoeld werd. In bespreking werd dus gebracht: „Iloe helpen we degenen, die het behoeven en an ders hun bedrijf moeten opruimen, aanstaanden herfst aan eene voldoende hoeveelheid hooi tegen matigen prijs. Er werd aangevoerd dat het misschien mogeliik zou zijn, dat de regeering hooi kocht en dit voor minderen prijs afstond, regeeringshooi dus. Van andere z;:de werd aangeraden, zich tot de IIoll. Maatij. van Landbouw te wenden. Van de V.'atersnood-Commissie was naar aller oordeel nu riets meer te verwachten. Paar het bleek, dat de ergadcring bet algemeen wenschelijk achtte, dat de afdcclirg in deze richting zou werkzaam zi'n, c'eed de l.eer Kaap de toezegging in de volgende gegarandeerd onschadelijk, zonder verven na tijdelijk gebruik tot hun Verkrijgbaar in flacons h f2.— en fl.50. Alleen echt verkrijgbaar bij Kapper- Haarwerker. SCHAGEN. Laagzijde B 50, Attest! De uitstekende werking van het artikel Meiroze beveelt ondergeteekende uit eigen onder vinding gaarne aan. K. HOPMAN, Burgerbrug. week bedoelde aanvragers bijeen te roepen om vooraf te krijgen een goed overzicht der behoeften. Want dit zou in de eerste plaats noodig zijn. Medegedeeld werd nog, dat zij, die minder dan 2 H.A. land hadden, kunstmest zouden kunnen be stellen bij den heer D. Kaan tot 7 Juli. Dit zou na- dqr bekend gemaakt worden per advertentie ln de Pchuger Courant van a.8. Zaterdag. Hierna sluiting. Het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, hield Donderdag 29 Juni eene vergadering, die door den heer O. J. Reinders werd gepresideerd. Na opening lezing en goedkeuring der notulen, vroeg de voorzitter of het wenschelijk werd geacht door zijn aanstaand vertrek Bpoedig een nieuwen pre dikant te beroepen, of dat men het beter vond, hier mede nog wat te wachten. Er werd besloten, er spoedig werk van te maken. Toen volgde de vraag of men een proponent of een reeds gevestigd pre dikant zou beroepen. Proponenten waren er weinig disponibel door het groote aantal aanneembare plaat sen. Het traktement hier was f 1400 plus emolumen ten. Bleef dat zoo, dan zou waarschijnlijk wel een predikant hierheen willen komen, ook met het oog op de ligging aan het spoor en door de nabijheid van Den Helder, waar voor kinderen gelegenheid was tot studie. De voorzitter meende, dat een reeds gevestigde predikant de voorkeur verdiende. In deze gemeente bestond een groote werkkring en met het oog op de verschillende richtingen op godsdienstig gebied, die hier voorkwamen, zou het wenschelijk zijn, een praktisch man te beroepen. Na eenig debat werd besloten, eene oproeping te plaatsen in „Her vorming" en „Weekblad voor Vrijzinnig Hervorm den" en de aangifte te laten eindigen op 20 Juli. Hierna sluiting. arrondissementsrechtbank te alkmaar Uitspraken van 30 Juni 1916. Matthijs Fr. Oostveen, Alkmaar, ged. Huis van Be waring, fietsdiefstal, 5 mnd. gev. Klaas Spaans, Harenkarspel, mishandeling, f 20 of 14 dagen. Ant. Joh. Doffer, Hoorn, vernieling van glasruiten, 3 mnd. gevangenisstraf. Nicolaas Boots, Wervershoof, f 25 of 10 d. h. Cornelis Rakker, Hoorn, mishandeling, 2 m. gev. Laurens Bergwerff, Helder, mishandeling, f 10 of 10 d. h. Hendrik van den Berg, verzetzaak, vervallen ver klaard. Algemeene vergadering der tuinbouwvereeniging Waarland en Omstreken, in het lokaal van mej. de wed. Van Ophem alhier, op Woensdagavond 28 Juni Het lezen der notulen van de vorige vergadering wordt uitgesteld. Het eenige punt der agenda was: Uitvoer en ver koop van vroege aardappelen, maar inmiddels is een telegram ingekomen, meldende dat 50 pet van de groote aardappelen mag worden uitgevoerd, dus is dit punt in zooverre gauw besproken. Maar over de hoeveelheid van den uitvoer is men niet al te best te spreken, want bij deze bepaling beteekent de uitvoer nog niet zoo heel veel, maar toch hoopte men spoedig op mildere bepalingen. Een der aanwezigen gaf nog in overweging om gezamenlijk te protesteeren tegen deze wijze van uitvoer, daar het nu toch werkelijk een klein gedeel te is van de aanwezige aardappelen. De voorzitter hoopte echter, dat bij een flinken aanvoer, dit per centage van uitvoer wel spoedig zou wordep ver hoogd. Hierna werd door den voorzitter aan de aanwezi gen de vraag gesteld, het goed te vinden, dat het bestuur van den Noordermarktbond vrij mandaat wordt verleend, in geval van netelige zaken, die zich eventueel mochten voordoen in den handel en wat daarmee in verband staat. Bij acclamatie goedgevonden. Op 11 Juli a.s. zullen de navolgende landsorm- plichtigen der jaarklasse 1911 uit deze gemeente in werkelijken dienst worden gesteld: G. Bos, P. Bruin. H. P. Fellinga, G. Kuiper. H. J.' van der Lin den, C. Pronk, A. Rentenaar, G. Sluis, A. Zomerdijk en W. Zomerdijk. Allen zijn bestemd voor het Depot 4e Regt. Vesting-Artillerie. De keuring van landstormplichtigen der jaarklasse 1910, zal voor onze gemeente plaats hebben te Scha- gqn op 15 Juli a.s. Onze vioegere plaatsgenoot de heer L. Schotvan ger is benoemd tot brugwachter te Schoorldam. Melden wij indertijd, dat in plaats van den heer 1. "Hessen, die naar Ten Helder was overgeplaatst, de heer W. van Twuiver van Wijk aan Zee alhier als rijksveldwachter zou worden aangesteld en bleek dit bericht later op zekerheid te berusten, thans is daarin weer wijziging gekomen. De heer Van Twui ver behoudt Wijk aan Zee als standplaats, terwijl voor den heer H. K. van der Veen, thans te Den Helder, Anna Paulowna als standplaats is aange wezen. Het is weer het oude liedje. De lijst van tegensla- ten is voor den Polder weor met één vermeerderd. n het ls weer de duiker onder de Van Ewljksvaart bij de Van Ewljcksluis met het werk, waaraan men daar bezig ls, waaraan die tegenslag wordt onder vonden. Vorige week melden wij, dat de schuttingen door de vaart aan beide zijden van den duiker nagenoeg gereed waren en men deze nu spoedig zou kunnen bloot leggen. Deze schuttingen waren inmiddels ge heel gereed gekomen en men was nu Dinsdag be zig het water, hetwelk zich daar tusschen bevond, in de machinekom te lateh afloopen, toen op een ge geven oogenblik de schutting aan de Westzijde het begaf, naar binnen overkwam en de tusschenlig- gende kom in korten tijd weer geheel vulde. Zij had den druk var het water dus niet kunnen weerstaan, hoewel de steekdeelen, welke 0 M. lang waren, 3 M. ln den gi ond waren ingeheid. Toen wij Donderdagavond den toestand eens op namen, troffen wij juist iemand aan, die van het doorbreken van de schutting ooggetuige was. Deze vertelde ons, dat een paar dikke balken, waaraan de steekdeelen bevestigd waren, als wortels afknap ten, evenals een aantal dezer steekdelen zelve. Ge lukkig was de Schorkade, waaraan men bezig was af te graven, nog niet zoover gevorderd, dat deze be neden de lijn van den waterstand lag, anders had zich het water daarover in de toevoersloot naar het Oude Veer gestort en dan was het einde nog niet te overzien geweest, wijl dan ook in de kade een diep gat gestroomd zou zijn. Nu bleef het nog enkel tot de schutting beperkt De geheele schutting is thans weggetrokken en er zal nu een nieuwe worden Ingeslagen, waarvan de steekdelen 10 Meter lang en extra zwaar zullen zijn, terwijl zij met ijzeren balken zullen worden verbonden. Ook de eerste maal had men reeds lan gere delen willen gebruiken, doch deze waren toen met het inheien stuk geslagen. Zwaardere soort had men toen niet zoo spoedig kunnen bekomen. Het is overigens een malle historie met dien dui ker, want nu is ook aan de wegzijde verzakking waargenomen. Voor enkele dagen viel althans vlak naast de plaats, waar de duiker onder den weg doorloopt, eensklaps een gat in den kistdam. Ook hier was de grond, evenals te voren op de kade, rechtstandig naar beneden gezakt, hetwelk er op wijst, dat ook aan deze zijde ruimte onder of naast den duiker is. Met dat al blijft men volslagen in het duister tas ten omtrent de vraag, hoe het nu eigenlijk met dien duiker staat Als vaststaande wordt echter aangeno men, dat al deze misère te wijten is aan den groo- ten zuiger, welke hier zoo lang heeft gewerkt Voor het overige kan men nog slechts gissen. De meest aannemelijke veronderstelling, welke wij tot dusver hoorden is deze, dat na het ontstaan van de breuk in den houten duiker, de beide daardoor vrij komende einden zijn gaan rijzen. Dit was mogelijk, omdat de grond in de kade en ook onder den weg, nog doorweekt was van het overstroomingswater. Door dat rijzen echter is er onder den duiker eene ruimte ontstaan, waardoor het water steeds ver der is doorgedrongen, totdat het ten slotte aan de andere zijde der kade uitgang vond, zooals het die misschien ook onder den weg door nog wel zal vinden. Mede een gevolg van dit alles is, dat het stoom gemaal te Van Ewljcksluis nu niet meer op den Oostpolder kan malen en dus al fiet water door het stoomgemaal te Kleine Sluis moet worden ver zet. Het komt dan wel ln dé Van Ewijcksvaart te recht, maar omdat men, zoolang er aan bedoelden duiker wordt gewerkt, te Van Ewljcksluis niet kan afspuien, moet dit door de Molenvaart te Westelnde in het Noordhollandsch Kanaal worden geloosd. Maar daardoor wordt tevens het land achter de spoorlijn, dat met verschillende slooten op de Krom- metocht en Zandvaart weer naar de Molenvaart in verbinding staat, nu ook in het zoute water gezet, met alle schadelijke gevolgen, daaraan verbonden en gaat nu ook deze binnenvisch, welke daar tot dusver nog in leven was gebleven, allemaal dood. Zoo sleept de eene ellende de andere met zich mede. Te Van Ewljcksluis was men nog steeds bezig met het lossen van zand. Ook het schip met cement, is Woensdag en Donderdag gelost. De verzekerings maatschappij had, naar wij vernamen, toegegeven en vergunning tot lossing gegeven. Het oostelijk gedeelte van den dijk in de doorbraak is thans op hoogte en levert, vooral wanneer .men op een afstand van bijv. 30 40 M. er tegen op ziet, een machtigen aanblik. Voorbij de doorbraak, nabij de Oosthoek is men thans bezig de binnenzijde van den dijk te ontdoen van het riet, rijs, stroo en de zakken zand. welke er na de overstrooming tegen aan zijn gebracht. De zandzakken worden daarbij natuurlijk gestort. Rijs, stroo en palen liggen thans in stapels boven aan de kruin van den dijk, Men was hiermee ge vorderd van den Oosthoek tot voor den Achterweg. De palen voor den steiger in zee zijn thans alle ingeslagen en wórden nu, paarsgewijze verbonden, zoodat de hoogte, welke het plankier zal krijgen, nu vrijwel is te zien. Dit zal ongeveer 35 c.M. bene den de kruin van den ouden dijk komen te liggen. De lengte van den steiger zal naar schatting 175 tot 200 M. bedragen. Wij vernamen nog, dat a.s. Maandag de zandzui ger en waarschijnlijk ook een baggermolen wordt verwacht, welke hier het zand over den diik zal persen. De zuiger, schrijven wij, omdat het oorspronkelijke plan, dat er n.1. twee zuigers, zou den komen, thans weer gewijzigd lijkt. Er komt er nu één, maar dan een zéér groote. met een buis- wiidte van 60 c.M. diameter, van de firma Vo.lker en Ros, aan wien, naar wij vernamen, de zandleverantie thans is besteed. On het einde van den Achterweg, halverwege bet dwarse gedeelte daarvan, verrijst nu een groote dirertiekeet voor den heer Van der Valk. De ark, tot nu toe door den aannemer gebruikt, moest thans o') een ander werk dienst doen. Over den boezem tegenover het land van gebr.'s

Schager Courant | 1916 | | pagina 1