DINSDAG 4 JULI l«'6 39ste Jaargang. No. 3823 alle soorten HA AR- WERKEN J. STUURMAN, Kapper, UitgeversTKAPMAN Co. Bekendmakingen. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. Raad van Warmenhuizen. DAMES I Bewaart uw uitgevallen Haar, gratis kappen. SCHASS! Alicmtti NiEiws- COURANT. AiHMtü- LuttiifUiL Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.90 per post f 1.05. Losse nummers 5 ct ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ot. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. LANDSTORM. Jaarklasse 1916. Landstarmplichtigen van de jaarklasse 1916, die prijs stelten op indeeling bij de zeemacht of bij de vel d- artillerie, kunncns zich daarvoor ter' gemeente-se cretarie opgeven vóór of op 5 Juli a.s., tusschen 9 uur en 12 uur voormiddags. Voor zoodanige indeeling komen in de eerste plaats ip. aanmerking zij, die voor den dienst daarbij "het meest geschikt worden geacht. Voor de veldartillerie zullen bij' voorkeur worden gekozen dienstplichtigen, die met paarden kunnen om gaan en vertrouwd of althans bekend zijn met hun erzorging; zij moeten ten minste 1 62 M. lang zij'n. De aanmelding brengt op zich zeff niet mede, dat aan den wensch van den landstormplichtige zal wor den voldaan. van fóldartll* plaats hebben, indien het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp tot wijziging der wet van 31 Juli 191a (Staatsblad no. 345) daarvoor tijdig tot wet wordt verheven. Gaat bedoelde indeeLing door, dan zal de opkomst plaats hebben: voor de Zeemacht in het tijdvak van 6—10 Augus tus a. s.; voor de veldartillerie in het tijdvak van 1—5 Augus- Schagen, 29 Juni 1916. De Burgemeester der gemeente Schagen, J. P. W. VAN DOORN. NOG EENS GEZINSVERPLEGING. Omdat Ds. Haars is le Secretaris van het Bestuur der Gezinsverpleging classis Alkmaar en 2e tevens Voor zitter van den Kring N. Niedorp", las ik met be vreemding dat Z.W.E. schreef in de „Schager' van 23 Juni j.I., dat hij geen flauw vermoeden had en pas nu ontdekte, wat er staat in Art. 15 der Statuten van de classis-Gezinsverpleging. Met be vreemding... zelfs zóó groot, dat men nem niet durft gelooven.... Ook al zou men dit willen. Immers veel eer' was te denken, dat Z.W.E. erg, erg boos zou Worden, Juist ter wille van een dusdanig geloot in zijn Welk woord past hier eigenlijk? Wordt Ds. Haars om zoo'n geloof niet boos en wil dit zeggen, dat men zeer goed weet, dat 't zóó met hein gesteld is", dan is het nuttig de menschen van Nieuwe en Oude Niedorp er op te Wijzen, dat het zaak is een meer „pienter" persoon tot voorzitter van dén Kring te kiezen. Maar, haltl Dat kan nietl ssis Gezinsverpleging is geen gewone vereeni- Deze classis ging. De bijdragende burgers hebben geen „medezeg gingschap". Wat betreft Art. 1 der Statuten, In het exemplaar, door Ds. Haars in 1914 uitgereikt aan de pleegzusters (en dat overeenkomt met dat wat in an dere Kringen wordt uitgereikt) staat als doel om schreven ^Verpleging van Protestantsche zieken, zonder volstrekte' uitsluiting van andere gezindten, door Pro testantsche pleegzusters". Hier was niet bekend dat die Statuten, en wel reeds in 1911 zijn gewijzigd. Door dit te weten stijgt de bevreemding, want daardoor klemt de vraag, waarom toonde Ds. Haars die wijzi ging niet, al ware het maar aan hen, die de Gezins verpleging geldelijk steunen? Nu ik de Staatscourant d.d. 14 Sept. 1911 in mijn bezit heb en de wijziging zie, nu verbaas ik mij over die geheimhoudin niet meer, maar nu verbaas ik mij over 't beroep op die wijziging. Met genoegen erken Ik, dat ik ook gesproken heb over Art. 1 en 15 dier Statuten, over 't ontbreken van medezegging enz. Daaruit immers kan ook blijken, waarom ik de verpleging in onzen Kring beter acht onder het Witte Kruis, dan onder de classis. 'Zóó komen we weer tot de zaak, waar 't om gaat namelijk, wat is er voor, ons, dus hier, het beste te achten? Warm loopen. acht ik overbodig. Met een beetje goeden wil komen wij er wel. Onder flank voor de plaatsing, W. C, VISSER. Hoorn, 29 Juni 1916. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij U voor onderstaand een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Aan IJ.H. Vakpatroons. De Noord-Hollandsche Vakpatroonsvereenigmg „de Eendracht" brengt U allen in herinnering dat 1 Juli het half jaar is geëindigd eu wil U in overweging geven om zoo veel mogelijk met Uw cliënten te over leggen het gemaakte werk van het afgeloopenhalf jaar te voldoen om het doel der Vereeniging te steu nen, p.m. halfjaar crediet. Voor H.H. Leden der YereenigLng breng ik artikel 3 punt a. (crediets- duUT „omatfcfV Verder stellen B. en W. voor, af- en overschrij ving te doen tot een bedrag van f32.60. Goedgekeurd. Het volgende punt is beslissing op heLverzoek van de heeren K. en R. Biersteker om ontheffing van het bepaalde bij de Bouwverordening ten op zichte van de watervoorziening voör een tweetal nieuwe gebouwen, ieder bevattende twee woningen en weleen woon- en winkelhuis voor R. Bierste ker en een dubbel woonhuis voor K. Biersteker. De heer Biersteker wilde in zooverre ontheffing dat één regenbak voor iedere dubbele woning toe gestaan zou worden, op grond van de aanwezigheid van een flinke Nortonput met goed water. Het advies der Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen was hieromtrent door B. en W, inge roepen en had de Gezondheidscommissie het water uit dien put door den scheikundige den heer Warna laten onderzoeken. Het water was vrij zuiver be vonden maar voor drinkwater niet aanbevelens waardig geacht. Van B. en W. is in deze geen nieuw voorstel gekomen. Voorzitter zegt, het is wel moeielijk water uit dien put te gebruiken, indien het niet is zóoals het wezen moet. De heer Swan vfndt, er st*?* al'een dat het niet wordt aanbevolen, maar er wordt niet verklaard, dat het schadelijk is. De heer Biersteker hondt er zich van overtuigd dat het water uit dezen put beter zal zijn, dan dat uit menigen regenbak. Voorz. Als de raad van oordeel is dat dit water evengoed is als regenwater, dan is het wat anders. De heer Biersteker. Bij scheikundig onderzoek in een laboratorium mag men er wat in vinden, maar andere watervoorziening zou bij zoodanig onderzoek óók wel gebreken vertoonen. De kosten voor bouwen zijn tegenwoordig evengoed al héél hoog, Er wonen al menschen uit Amersfoort in die nieuwe woning en die vinden de watervoorziening uit dien put probaat. De heer Kraakman is van meening, dat dién put §oed zuiver water bevat, zuiverder als ak. Al kan de gezondheidscommissie 't niet aanbe velen, ik vincf 't water in zeer gunstige conditie, zegt spreker. De neer Biersteker wijst er nog op, dat er eenigen tijd geleden een betonnen omhulsel om den put is aangebracht, zoodat er geen onreinheden in kunnen komen. De put is in drooge zomers meermalen door de menschen uit onze gemeente en ook door onze naburen, bijv. uit Zijne, opgezocht om er water uit te halen waaraan dan gebrek heerschte. De heer Swan vraagt of de beslissing op het ontheffingsverzoek aan den raad is. Voorz. zegt van welr de raad beslist. De heer Biersteker zegt dat de Gezondheidscom missie ook eens geweest is langs den weg bij de zuurkoolfabriek maar als men gehoor zou geven aan alles, dan zou geen betalen aan zijn. De heer de Groot bespreekt 't verleenen van tijdelijke ontheffing. De neer Biersteker zou willen voorstellen om ont heffing te verleenen.' En de heer Swan ondersteunt dit ideé. Na nog wat discussie die om het zelfde heendraait verklaren zes heeren zich voor ontheffing. De hêer Biersteker als belanghebbende onthield zich van stemmen. Volgt vaststellen van een opgaaf voor benoeming van 2 zetters voor 's rijks directe belastingen in varband met het aftreden als zoodanig door ae hee ren K. Barsingerhorn ernj. de Groot. B. en W. bevelen voor vacature Barsingerhorn aan1 K. Barsingerhorn en 2 J. Swanen voor vacature De Groot: 1 T, de Groot en C. Nannes. Nu worden de voordrachten aldus vastgesteld. Volgt voorstel van B. en W. om het salaris van een ambtenaar ter secretarie, den heer K. de Geus, dat th^ns f 230.— bedraagt, te brengen op f 300.— zulks met ingang van 1 Januari 1916. Ook is inge- kome. verzoek van de gfdeelüig Alkmaar van oen Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren. Dit zal in comité worden behandeld. Ook de bespreking over den bouw van een zesde schoollokaal zal in comité geschieden. Voorz. zegt dat dan nu aan de orde is B. en W 's voorstel om 't salaris van den heer De Geus, a. t. s. alhier, te brengen van f 230 op f 300 'sjaars, dat wordt na eenige discussie algemeen goedgevonden. Het kohier Hondenbelasting wordt nu opgemaakt voor 60 honden op f 96.—. Goedgekeurd. De raad gaat in comité. "ÜVli Ulo Uil 1X/£jOU Vil XX,IJL» ldkpuv»vvuu f len, zelf al zoo veel mogelijk ae patroons tegemoet te komen, omdat voor goeden gang van zaken het iaar- .oor goeden gang crediet veel te lang is. Het voordeel is dat wij goedkoo- per werk kunnen leveren, omdat érij' goedkooper ma terialen kunnen koopen. Dus helpt ons allen een steen bijdragen opdat moedig het gebouw waarnaar wij streven voltooid zal zijn enook dat alle patroons ons zullen helpen om als lid toe te treden van onze vereeniging. U beleefd dankencf voor de plaatsruimte, W. SCHOENMAKER, Voorzitter. A. GLAS, Secretaris. Reeds Zaterdag aan onze abonné's - te Warmen huizen verzonden. Vergadering van den raad der gemeente "War menhuizen gehouden op Vrijdag den 30 Juni J916. Voorz. Burgemeester Blom Aanwezig allen. De voorz. opent de vergadering, waarna de secre taris dè heer Tromp de notulen leest, die onveran derd worden goedgekeurd. Door B. en W. wordt aangeboden een suppletoir? begrooting, in ontvangst en uitgaaf sluitende op een- eindcijfer van f 1358.60. Goedgekeurd. B, Bij heropening deelt de secretaris mede, dat door en W. worcft voorgesteld om'het bes besluit in te trekken tot gerechtelijke ontruiming van de woning bij de gasfabriek, aangezien deze woning' inmiddels ontruimd is geworden. Aangenomen. Nog wordt goedgevonden over te, nemen eenige wijziging door de hoogere autoriteiten In overweging gegeven ten opzichte van 't verhaal van schoolgel den van te Alkmaar schoolgaande leerlingen en ten opzichte van den aftrek voor kinderen en on belastbaar inkomen voor aainslag in den Hoofdelij- ken Omslag. Voorz. brengt in bespreking of het niet gewenscht zou zijn de voorziening van regeerings-levensmid- delen ter hand te nemen. Er zijn sommige menschen die er om vragen. De heer Swan. dat is al besloten en had eigenlijk al uitgevoerd moeten zijn. De heer Biersteker herinnert zich ook, dat dit reeds een vorige vergadering al besproken is. Voorz. zegt, dat er niet iemand voor was te vin den. 't Gaat zoo gemakkelijk nief. Op sommige andere plaatsen doen ?e er niets aan. De heer Swan Als een ander te kort schiet, daar hebben wij niet aan. Voorz. zegt er nu een te hebben, die zich beschik baar stelt en. wel de heer Reijnders. De heer Swan: Het zou toch ook al te gek zijn, als niemand in Warmenhuizen zich beschikbaar stelde voor de behandeling der levensmiddelen. Voorz. vindt: Als dè raad nu kan meegaan, dan kan ik doorgaan. De heer Swan: Zeker, er is al toe besloten. Voorzitter: Hoe 't salaris moet zijn, weet ik niet hoor. Wat 'hij verdienen moet, hangt af van het werk, dart er aan is, De Secretaris wijst er óp, dat er heel wat aan vast is en licht dit toe er verder opwijzende dat Burge meester Kroon aan Zuid-Scharwoude toch admini- er worden van vervaardigd met GARANTIE. Bij aflevering van haarwerk, Laagzijde B 50, Schagen. stratief onderlegd is en een Gemeente-Secretaris naast zich heeff en toch is het daar van de hand gewezen. Algemeen wordt goedgevonden, het hier eens te probeeren, hoe het zal gaan met die regeerings- levensmiddelen. Rondvraag. De heer De Groot vraagt, hoe lang het nog duurt, eer de regeling voor de melkvoor- ziening in orde is. De secretaris licht toe, dat ze nog niet goedge keurd is. De heer Biersteker wijst er op, dat het dek van een bruggetje te Krabbendam herstelling behoeft en de leuning erbij eveneens. Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Biersteker wijst op het zeer slechte ge bruik van eenig armenland. Zal eveneens onderzocht worden De heer Swan zou gaarne de verordening op mo tor-rijtuigen klaar zien komen. Dan is besloten den toegangsweg naar de zuurkoolfabriek te verbroeden en heeft spr. daarvan nog nooit iets bemerkt Voor zitter zegt 't is een geldkwestie, hé, zoo iets. De heer Swan. Ja maar er is toch toe besloten en 't is niet annoodig. Voorz. Ais 't verbeterd moet, dan moet 't, maar of 't veel zaf geven? De heer Swan Want 't toch zien uitvoeren zooal biet dit dan. toch het volgend jaar. Verder zegt de heer Swan: ik heb B. en W. gevraagd, de woning nood onder de oogetn te zien. Is dat al gebeurd? Er komt bepaald behoefte San woningen hier. Sommigen hier hebben gebrek aan werkvolk dat toch ook moet wónen. Voorz. zegt, we zullen er wel toe moeten over gaan om woningen te bouwen, 't Zal wel noodzake lijk zijn, raad aan te schaffen. Maar 't is hier een lastige kwestie wat betreft 't bouwterrein. De heer Swan zegt dat de Algemeeue Armen een stukje grond hebben liggen dat uitstekend voor bouw terrein geschikt is en ze zullen daarvan wef een ge deelte willen missen. Zal gepoogd worden in deze raad te schaffen. De heer Swan wijst nog op de te Alkmaar in 't werk gestelde pogingen tot verkrijging van een nieu wen keuringsdienst op levensmiddelen, waarbij buir tengemeenten ook kunnen aansluiten. Spr. vindt het aanbevelenswaardig,, te informeeren wat t "kosten zou yoor Warmenhuizen. i1 Voorz. zegt dat we wachten op een oproeping om 'ering daarover "bij te wonen, heer Swan zegt, de zomer komt aan en wou nu gaarne verbetering 5r in gebracht zien, dat, er zooveel in 't water gegooid wordt, wat hinderlijk Ls. 't Water komt daardoor al eens In een zeer slechten staat. Voorzitter zegt, dat onze gemeente-werkman, hoe wel nog steeds aan een en ander 't gemeentewerk betreffende werkzaam, wel wat oud wordt. De heer Swan vindt, als hij te oud wordt, dan zou een ander moeten worden aangesteld. Bij de zuur koolfabriek wordt ook nogal een en ander in 't water ooid. - heer Kraakman: Willem Bakker en die lui smij ten ook alles in 't water. Voorz. wil wel de politie opdragen om v. d. Molen te verwittigen wat er bij de zuurkoolfabriek te water geworpen wordt. De heer De Groot merkt op, dat ook toelichten te water gegooid worden. Meer toezicht is gewenscht. De heer Nannes vindt, het wordt zoo een rommel. Elr staan al veel privaten ook op 't water. De heer Biersteker vindt dat ook lang niet goed. Reorganisatie was wel gewenscht. De heer Swan wijst op de wenscheüjkheid van be noeming stembureau. Eerstvolgende vergadering zal stembureau worden benoemd. Hierna sluiting. TUINBOUW IN HET OVERSTROOMDE GEBIED. In „Cultura" deelt de Rijkstuinbouwleeraar N. No bel mede wat het resultaat was van proefnemingen in den tuin bij -de Rijkstuinbouwschool te Hoorn, waarbij enkele perceeltjes met een keukenzoutoplos sing' waren behandeld en. daarna met bepaalde gewas sen beplant of bezaaid en ook den uitslag van het onderzoek aan het Rijkslandbouw-proefstation te Wage- ningen, van eenige grondmonsters, afkomstig uit over stroomde tuinderijen te Monnikendam, Edam en Zaan dam. Zijn slotsom luidt als volgt: In dezen tijd heeft het veel geregend; wij zien dat het gehalte aan keukenzout daardoor belangrijk is ver minderd. Overigens blijkt, dat over 't algemeen het zoutgehalte betrekkelijk laag is en mede te oordeelen naar de uitkomsten van bovengenoemde proef is er dan ook nog wel kans, dat de grond bij goede keuze der gewassen een behoorlijken oogst zal kunnen op brengen. Van de gewassen, die. thans nog gezaaid en geplant kunnen worden, komen vooral in aanmerking koolsoorten, keukenbieten, stamslaboonen (vooral de variëteit „Vroege Wagenaar") 'en ook tuinwortelen en sla (liefst jonge planten), terwijl op de gronden met het laagste zoutgehalte ook van augurken, dunkt mij, r.og wel een Tedelijke opbrengst mag worden verwacht Voor de gebruikelijke bakgewassen als komkommers en poslelein staan de kansen minder gunstig. Naar mij voorkomt, zal het beste zijn den bakgrond voor- name'ijk met stamslaboonen te betelen; de ramen kun nen dan spoedig worden opgeborgen, terwijl da grond wordt blootgesteld aan den invV-d van het regen water, 't geen ongetwijfeld voor vermind ring van he zoutgehalte, zooals te Monnikendam reeds bleek, van groot belang is te achten. Dat het aan te bevelen is den grond zoo weinig mogelijk te bewerken en ver der niet diep te zhaien erf te planten, is vroeger reeds medegedeeld. PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Onder de vele voorsteilen aangaande hulpverleening enz» die ir de ajs. Zomerzitting der Staten zullen worden behandeld komt ook voor: „Voorziening kredietbehoefte van door overstrooming getroffenen." Ged. 'Staten schrijven dat zij hiermede bedoelen te helpen die groep van personen, die niet krgchtig genoeg zijn om zichzelf te helpen en die evenmin m aanmerking kunnen komen voor steun uit verschillende fondsen, omdat zij een bedrijf uit oefenden en eenigen welstand genoten. Zullen die per sonen het verlorene herwinnen en den vroegeren wel stand herkrijgen, dan moet hun van overheidswege de behulpzame hand wof-den gereikt. Ged. Staten wendden zich tot de regeering met het verzoek te willen bevorderen, dat de Regeeringscommis- sie haire taak zou uitbreiden tot de door ons bedoelde categorie van door den watersnood getroffenen en wel in dier voege «lat het Rijk ten óp zich te van het ver leenen van arediet aan Öie personen dezelfde garantie op zich zou hemen als tnans reeds geschiedt ten aanzien van hen, die zijn getroffen door de crisis van 1914. Een besf met heeft de Minister ach "bereid verklaard de indiening te bevorderen van een ontwerp van wet, waarbij mach tiging wondt gevraagd tot het van rijkswege vergemak kelijken van de voldoening aan de credietbehoene van de kleinere middenstan-dshodrij ven, die levensvatbaar zijn doch niet in staat blijken hunne door de over- strooming verloren positie te herwinnen. Hierbij werd reeds dadelijk op den voorgrond gesteld, dat alleen crediet zal worden verleend aan hen,, cue behooren tot den handeldrijvemden en industrieelen middenstand).) Buiten de regeling zullen dus vallen de landbouwers, veehouders, tuinbouwers en pluimveehouders, voor wie voorshands op andere wijze t.w. door tusschenkomst van het Nederlandsch LancLbouwcomité is gezorgd, hoe zeer niét is uitgesloten, dat later ook te hunnen be hoeve een beroep op steun der Provincie zal worden gedaan. Naast het Rijk heeft de Provincie hier eene taak te wak te vervullen, terwijl ook mag worden verwacht dat de daartoe in staat zijnde gemeenten ach niet onbetuigd zullen laten. - Verder is er nog een voorstel: „Verbetering van den provincialen zeedijk," Ged. Star tien schrijven: „De stormvloed van 13 op 14 Januari j.I. heeft ook aen provincialen Zeedijk tusschen Mui derberg en Naaiden niet onaangetast gelaten. Volgens het voor deze verbetering door den hoofd ingenieur vain den Provincialen Waterstaat opgemaakte plan, dat voor de leden der Prov. Staten ter griffie/ ter inzage is nedergelegd, zal de blijvende hoogte van den dijk, die thans 3.40 a 3.75 M' .-f N..A.P. bedraagt, over zijne volle lengte van 3153 M. op 4.40 M. 4- N.A.P. Worden gebracht, terwijl er met bet oog op de bewa kingen in den eersten üjd op 0.20 M. overhoogte moet worden gerekend, „De kosten van deze verhooging worden geraamd öp f 343.000, als zij in klei geschiedt en op f265,250, indien de vereischte grootere hoogte verkregen zal wor den door de plaatsing op dan dijk van een muur in gewapend beton volgens het stelsel de Muralt. Aan de laatste wijze van ophooging de voorkeur te geven. „Het zal noodig zijn ten behoeve dezer dijksver- betering strooken van het apn de overzijde van de binnenbermsloot gelegen lana te onteigenen. „In verband met de voorgenomen werken zal het in vrij bouwvalligen staat verkeerende dijksmagazijn verplaatst en vernieuwd dienen te worden. In ae be grooting voor het werk, die, met inbegrip van de kosten van onteigening sluit met een bedrag van t 270,000, zijn daarvoor de noodige gelden uitgetrokken. „Dé kade die de verbinding vormt tusschen den zeedijk beoosten Muiden en de hooge gronden van Muiderberg en waarover tijdens den stormvloed groote hoeveelheden water zijn gestroomd, zal door het Hoog- heemraadschap dienen te worden verhoogd; ook ae ten noorden der kade gelegen terreinen zullen zoo danig moeten worden verhoogd, dat ter plaatse eene behoorlijke water keering verkregen wordt. Die ophoo ging zal volgens het.voorstel van den Hoofdingenieur van den Provincialen' Waterstaat, bestaan in een dijk; ter lengte van ongeveer 180 M„ van zand met klei bekleed en aansluitende eenerzijds aan de bovenge noemde kade anderszijcls aan een hooger gelegen ge deelte van Muiderberg. „De kosten worden geraamd op f 16,000, vermeer derd met f 20,000 voor orileigemng, die voor dezen dijk met groote uitgaven gepaard zal gaan, daar de te onteigenen gronden gedeeltelijk voor begraafplaats en "gedeeltelijk voor bouwterrein zijn bestemd. „De gezamenlijke kosten der uit te voeren werken worden dus blijkens het bovenstaande begroot op f*265,250 voor verhooging en verzwaring van den provincialen zeedijk; f 4750 voor onteigening; f 16,000 voor den aanleg van oen dijk op de hooce gronden van Muiderberg; f 20,000 voor onteigening; f 4000 voor administratie, toezicht en afronding totaal f 310,000. „Wij steUen voor deze som te onzer beschikking te stellen, len einde spoedig tot de uitvoering der bovenbedoelde werken te kunnen overgaan. Het bedrag is aanzienlijk, doch wij testigen er den nadruk op, dat het achterwege laten der werken niet verantwoord aangezien eene eventueele doorbraak van dit ge deelte der zeeweringen onzer Provincie een overstroo- ining zou teweegbrengen van veel grooteren omvang, dan bijv. de overstrooming van Waterland is geweest, daar het achtergelegen gebied zeer uitgestrekt is en eene overstrooming bezwaarlijk te beperken zou zijn. „Ten einde overeenkomstig artikel 62 der wet van 28 Augustus 1851 tot onteigening der benoodigde gron den te geraken worden reeds de noodige stappen ge daan." Ten slotte deelen Ged. Staten mede, dat hun voor stellen ten aanzien van de verder in het belang der liooge gronden van Muiderberg noodige werken en betreffende de verbetering dér eveneens bij de Provinci in onderhoud zijnde zeewering beoosten Naaiden, waar van de uitvoering minder urgent is te achten, de Prov. Staten ter zijner tijd zullen bereiken. L'aaR KUNNEN ZE ALLES GEBRUIKEN. HEL, 30 Juni. De commissionija.r Heufi C.el'en- j donk te Avezaath, kondigt op 4 Juli 'n paardeiiinon- stering voor 22 dorpen aan (Betuwe, Zu.d-Utr dit).

Schager Courant | 1916 | | pagina 1