De Oorlog. Markt berichten. Plaatselijk 'Nieuws. Per Telegraaf. Gemengd Nieuwe. tiier gewoon rijn, doch 't is tóch altijd goed als er nog wat is te krijgen en wat de rijst betreft heeft ■voorzitter zelf gegeten en constateert dat deze toch zeer goed is te pten. Wordt alsnu in beginsel besloten om over te gaan tot levensmiddelenvoorziening van regeeringswege. Wordt overgegaan tot verkiezing van 2 personen welke door ae gemeente zullen worden aanbevolen om te worden benoemd tot zetters in de plaats van he hoeren C. A, Waiboer en K. A. Kaan, Beide heeren worden wederom gekozen, terwijl als plaats vervangers worden gekozen de heeren A. Visser en H. Limpers. Punt 7 betreft een voorstel van B. en W. om een duurtetoesiag te geven aan de onderwijzers. Voorzitter heeft hier met B. en W. over gespro ken en hoeft ook een bespreking gehad met 't hoofd der school. B. en W. vinden 't gewcnscht aan deze zaak hun aandacht te schenken. De billijkheid wordt door alle leden ingezien. Wei worden door den heer Blaauboer ook andere burgers genoemd die 't noo dig hebben en door den "heer Sleutel gezegd dat wat wij aan -den een geven, dit weer van den ander kuilen moeten nemen, terwijl de heer Limpers ook de andere gemeenteambtenaren toeslag wil geven. Alsnu komt de vraag: hoeveel? Bi en Wl stallen voor den heer Hazeloop f 75 dè overigen f 50. v De heer A. Visser Informeert naar 't salaris. Dit begraagt voor den heer Hazeloop f 1500, den heer Van Ham f 675, de overigen f 625. De heer A. Vis ser zou er niet tegen op zien om dan aan allemaal t 75 te geven. De heer C. A. Waiboer zou 't willen laten zoo als is voorgesteld, het hoofd der school heeft wel meer salaris, doch zijn gezin kost ook aanmer kelijk meer. De heer Sleutel wil ook gelijk stellen, netgeen ook reeds door hem in de vergadering van B. en W. is gezeegd. Een onderwijzer met f 625, kan maar zoo zoo rond komen, terwijl het salaris van den heer Hazeloop zeer goed is te noemen. Wanneer we ech ter aan ieder f 75- zullen geven, zullen we dit bedrag niet eens uit de onvoorziene uitgaven kunnen be strijden en hij zou daarom aan elk f50 willen geven. Voorzitter zegt, dat dit geld desnoods wel gevon den zal kunnen worden bij de suppletoire begrooting Dan stelt de heer Visser voor allemaal f 75 te geven ;dit is tegen het voorstel van B. en W. en wordt aangenomen met 4 tegen 8 stemmen. Voor stemden, de heeren A. Visser, H. Limpers, H. Sij- brands en C. Blaauboer-Vries. Een voorloopige verhooging van f 300 zal op de suppletoire begrooting worden gebracht en dan den toeslag betalen uit den post onvoorzien. Ook wordt goedgevonden nog uit dezen post te be talen een post van f 39.70, welk bedrag noodig is ge weest door aankoop van een varken tijdens den wa tersnood. Er werden steeds 2 varkens beschikbaar ge steld, doch omreden dat in die dagen te weinig was, had voorzitter aan de slagers vrijheid gegeven er een derde varken bij te koopen. Aangezien ook dit vleesch voor regeeringsprijs is verkocht ,had dit f 39.70 gekost. Voorzitter was in de veronderstelling, dat de sla- gors dit zouden betalen, doch deze heeren wilden er niets van weten. Bij de rondvraag vraagt de heer Limpers, hoe het tegenwoordig staat met de electriciteit, waarop door voorzitter wordt geantwoord, dat deze zaak voor onze gemeente tegenwoordig dood is. Ook van Noorder licht hoort men niets. Wel komt zoo hier en daar successievelijk een aanleg tot stand, doch voor ons zou voorzitter het voorloopig nog maar willen af wachten. Het laatste punt, behandeling kohier hoofdelijken omslag, wordt hierna in comité behandeld. VAN KWIJCKSLUIS. Zaterdagavond 8 dezer vergaderde de vereeniging „Visschcrs belangen' ten huize van den heer Chr. Hoog moed. De opkomst, hoewel bii de opening nog niet groot, mocht later roer bevredigend neerten. j D|e Voorzitter, de heer C. F. Siewerts, hoert de aanwezigen welkom, waarna de secretaris, de hoer Kt Keuris Az., de notulen der twee laatste vergade ringen leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Volgen de Mededeelingen en Ingekomen stukken. Ie vyordt mededeeling gedaan van do mislukte onderhan delingen betreffende krabbenverkoop aan Gebr. Den Harder te Harderwijk; 2ë. van de Visschenj-rnspectie is een schrijven in gekomen, meldende, dat bij de Hoofdafdeeling „Zoet- watervisseherij" van de Ned. Hedde-Mij. eikenschors is te bekomen, hetwelk ter vervanging van cachou zou kunnen dienen. De leden zijn echter van meening, dat dit alleen in de allergrootste noodzakelijkheid ge bruikt kan worden. 3e. Van hert gemeentebestuur is een schrijven inge komen. waarin de dagen efl tijden, waarop aan de Vischaisiag te van ivwijcksluis zal worden algeslagen, worden bepaald. 4e. De door verschillende leden volgens nieuwe me thode geprepareerde fuiken, hebben thans eenige we ken gevischt; gebleken is dat deze fuiken er zeer mooi blijven uitzien. Wat betreft de duurzaamheid van deze taanmethóde, deze kan thans nog niet met zekerheid worden aangegeven. Daarna wordt door den Penningmeester, den heer P. Keuris Az., een BnanciSel overzicht geleverd over het le halfjaar 1916. Mot inbegrip van het batig saldo van vorig jaar, groot f 13,37, bedroegen de inkomsten tot heden f 53.87. Uitgegeven was f 18.20, zoodat nog t '35.67 in kas aanwezig was. Vervolgens komt in behandeling: Bespreking Cacrtiou- voorziening. De .Secretaris deelt mede, dat door hem persoonlijk voor de e.v. vergadering van den Zuider- zoovisschcriJ-Raad een voorstel is ingediend, bedoelen de de beraming van middelen, om m het gebrek aan cachou te voorzien. Het bestuur van „Visschersbelan- gen" zal dit streven ondersteunen door het indienen van een adres aan de Visscherij-Inspectie, geteokend door de aalfuiken visschcrs, waarin wordt aangedrongen pp bemiddeling der Visscherij-rnspectie, om vanuit En geland de voor de aalvisscherij beslist noodige hoeveel heid zuivere natuurcachou te verkrijgen.. Verzocht zal worden, den prijs van op dergelijke wijze verkregen cachou zoo nè mogelijk te doen zijn aan die, welke vóór den oorlog als gemiddelde gold. De tegenwoordige cachou-prijs bedraagt on geveer het zes-voudige va nvoorheen, Het bestuur heeft zich ln contact gesteld met ver schillende visschersplaatsen uit de omgeving. Sym pathiebetuigingen werden dan ook reeds ontvangen utt Kolhorn, Nieuwesluis, Den Helder en Texel. De vergadering is algemeen ingenomen met deze po gingen. Vervolgens wordt door den heer K. Keuris Az. als afgevaardigde op de laatste algemeene vergadering van den Zuiderzee-Vissehersbond verslag daarvan uitgebracht, Bij de rondvraag vestigt de heer R. Bakker nog eens de aandacht op de wenschelijkheid van een aanlegsteigertje vanaf den steenen dam in de rich ting van den grooten steiger. Door \oorfcitter wordt gewezen op den slecht ge kozen tijd, om met een dergelijk voorstel te ko men. Ook vorig jaar in April hebben wij om een dergelijk steigertje of om vrij doorschutten verzocht. Het laatste is ons toegestaan. Maar om nu, terwijl het den Polder nog aan alle kanten geld kost, weer met het verzoek om een loopsteigertje te komen, daar is spr. niet voor. Nadat verschillende leden zich in dit debat hebben gemengd, wordt besloten voorloopig nog een afwachtende houding aan te nemen. Na nog eenige huishoudelijke aangelegenheden, sluit.de voorzitter met een woord van dank voor de getoonde belangstelling, de vergadering. HEER HUÖOWAARD. De harddraverij aan „De Hengstijian" dreigde we gens geringe deelname geheel te zullen mislukken. 1 och hebben ten slotte nog drie paarden gedraafd, tuet den volgenden uitslag: le prijs de heer.David- son te Hoorn, 2e prijs de heer C. Zuurbier te Veen-1 dat de Duitschers zich zooveel krachtdadiger tegen huizen, 3e prijs J. Leegwater alhier. Maandag werd bij „De Koffiemolen" ringsteken op fietsen gehouden voor jongens. De prijzen werden be haald door: P. Bleeker, K. de Boer, C. Bleeker, N. Stam en C. Bleeker. 14 Deelnemers.™ de Lngelschen verzetten dan tegen de Franschen. Toch kunnen de Engelschen zich handhaven in hun ne veroverde stellingen. Uit Londen wordt gemeld, dat de Engelschen in het vooruitspringend gedeelte in <}e Duitsche stel- Vervolgens had nog een wedstrijd in balwerpen ling tusschen Albert en de Somme op het punt van plaats voor meisjes, waaraan 19 meisjes deelnamen, i hun grootsten vooruitgang 4800 M. diep gevorderd Prijswinsters werden de jonge dames: Catr. Leeg-1 zijn. Zij houden de dorpen Montauban, Fricourt en ----- - - - i Mametz bezet en zijn een eind over den rand van het dorp Contalmaison heen gekomen. De Engel- «che linie is stevig ingericht op verschillende daar tusschen liggende en in tactisch opzicht belangrijke punten. De Engelschen hebben ruim 6000 gevan genen gemaakt, 21 kanonhen, 51 machinegeweren, tal van automatische geweren, schansmortieren, zoek lichten en veel ander oorlogsbuit genomen. Het is bekend, dat' de vijand verschrikkelijke verliezen ge- loden heeft. Zoo werd bijvoorbeeld de derde divisie van de Pruisische garde, die ter versterking werd aangevoerd, zoo gedecimeerd, dat het overschot er van van het front weggenomen is, daar het niet meer strijdvaardig was, Gevangenen zeggen dat het moreel van deze garde, met inbegrip van de officie ren, zwaar geschokt is. De Engelsche troepen, die onophoudelijk in zwaren regen vechten, hebben op vele plaatsen aanmerkelijke winst behaald. De geest van de manschappen is verwonderlijk. Zij be grijpen volkomen, dat zij nu de overhand hebben en bij het oprukken zijn er zoo goed als geen achter blijvers, zoo begeerig zijn de soldaten om hun doel te bereiken. Dit is vanwege het in een modderpoel veranderde terrein gewoonweg verwonderlijk. Er is alle reden om over den vooruitgang en de vooruit zichten voldaan te zijn. Ook op hot Oostelijk front wordt op tal van plaat sen met groote heftigheid gestreden. Heel in hert Zui den zijn de Oostenrijkers tot het offensief overgegaan, maar de Russen ontzeggen aan deze beweging alle succes. De Oostenrijkers zelf melden, 'dat zij over de Moldawa zijn gekomen. Een zeer belangrijk succes voor de Russchen is, dat zij Delatyn hebben bezet; een knooppunt van wegen en spoorwegen in Zuid-Galicië, een 20 K.M. ten Westen van Kolomea. En verder lezen we, hoe de Dditscher.s en Oosten rijkers in wanorde op de rivier de Slochod terug trekken en de strijd daar nog in groole hevigheM voortduurt. Verschillende dorpen zijn door de Russen veroverd. Uit Petersburg wordt hierover gemeld: De troepen van generaal Broesilof naderen de Sto- chod en werpen den inet hardnekkigheid .weerstand biedenden vijand overal terug. Op talrijke punten aan de Pripert hebben wij den vijand, die naar do Sto chod de wijk nam, verdreven. In den afgeloopén nacht nqeft onze cavalerie een aanval gedaan op de vijan delijke infanterie en de Hongaarsche huzaren in de streek van het dorp Novaja Roeda ten zuidwesten van Lesenevka op 7 fwerst van de Stochod en ten zuiden van TYojanka. Iri een schitterenden 'ruiteraanval heb ben de kozakken talrijke Hongaarsche huzaren neerge sabeld en de overblijvonden in de bosschen verstrooid, in den morgen maakten onze dappere troepen zich meester van do geheele ten oosten van de dorpen Oeglv en Navol tusschen de Styr en de Stochod ten noorden van Sokoel aangelegde" stelling. Zij maakten talrijke gevangenen en vermeesterden 3 kanonnen. Daar op kregen eenige van onze afdeedingen weer voe ling met den vijand. Zij trokken de Stochod bij het dorp Oegly over. Vólgens een raming hebben wij in de ges-echten van 4 tot 7 Juli tusschen de Styr en de Stochod ien minste 300 officieren, w. o. 2 regimentscomman danten, en ongeveer 12,000 ongewonde soldaten gevan gen genomen met niet minder dan 45 kanonnen van groot en klein kaliber en ongeveer 45 machinegeweren, ■■en groote hoeveelheid projectielen, patronen, wapens an levensmiddelenvoorraden. Uit Petersburg wordt ook nog gemeld: fn de Boekowina, ten Westen van Kimpolung nabij Fundul, hebben wij den vijand teruggeslagen. Hij ruim de hert slagveld en liet verscheidene lijken liggen. Wij nebben 7 officieren en 530 soldaten gevangen gemaakt. Volgens een telling bij het leger van generaal Let- sjitsky heeft dit «leger tusschen den 23sten Juni en dén 7den Juli 674 officieren en 30,875 soldaten gevan gen gemaakt, en 18 kanonnen 100 machinegeweren en 14 munitiewagens vermeesterd. Op het overige front is niets van belang gebeurd., De Daily Telegraph verneemt uit St. Peters burg van Vrijdagavond: In de laatste dagen heeft de opmarsch der Russen groötelijks aan stuwkracht gewonnen. Dn onmiddellijke doelen zijn nu vrij duidelijk drie kruis punten van spoorwegen en heirwegen: Baranowitsje, Kowel en Ktanislau. Indien er een van deze genomen wordt, beteekent dit een scheiding van hert front en oen vergoeding voor den ruimen inzet van manschap pen en munitie. De aanval op Baranowitsje heeft ae tweede van de drie groote Russische Iegergroepe'n in actie gebracht, namelijk die van "generaal Evert. Er bljjft er dan nog een over, namelijk die van Koero patkin, die totdusver een gereserveerde houding heeft bewaard. Hert laatste leger bericht der Russen maakt melding van nieuwe vorderingen; ten Zuiden van de moeras- atol van 'Pinsk drijven zij de Duitschers terug en betwisten hen op verschillende punten de overgang aver de Stochod. De Duitschers lieten de meeste brug gen over deze rivier springen. Het komt er nu maar op aan, of de Duitschers stand Kunnen houden in hun nieuwe Iiinie aan de Stochod, welke de belangrijke spoorwegstad Kowel moet be schermen. water, II. Vleesch Dubois, C. Langedijk, Vr. Lan- gedijk ,van Heerhugowaard en M. Bos te Amsterdam Oihi minister Ialma. Ds. A. S. Talma heeft de laatste nachten wel be trekkelijk rustig doorgebracht, doch zijn toestand is van dien aard, dat het ergste wordt gevreesd. Nieuwe aanvoer van rubber. Door aanvoer van rubber is Maandagmorgen de bandenfabriek „Hevea" te Hoogezand weer in wer king gebracht, na een stilstand van 6 weken. Een Nederlandsen visschesvaarluig In den grond geschoten Uit IJmuiden meldt men De haringlogger Marie, Scheveningen 307, van de reederij P. de Mos, is binnengekomen met 9 man aan boord van het stoomvisschersvaartuig Geer- truida, Scheveningen 103, van de reederij Wouter den Duik Jac.zn., dat door een Duitsche duikboot in den grond is geschoten. De schipper van de Geertruida, Dirk Taal. is door de Duitschers mee genomen. Er waren dertien man aan boord van de Geertruidaomtrent het lot van drie opvarenden is niets bekend. (Volgens mededeeling van de reederij van de Geertruida is het vaartuig onder haar toezicht voor de reis ter haringvisscherij uitgerust en bevond er zich hoegenaamd geen contrabande aan boord). Over de grens gekomen. Te Oldenzaal is gisteren een Duitsche deserteur aangekomen, die van een zware verwonding in den oorlog gekregen, was genezen en nu weer naar het front had moeten vertrekken. Nabij Glanerbrug zijn gisternamiddag twee Duit- èche deserteurs over de grens gekomen. Een mooie truc. Hoe geslepen sommige smokkelaars zijn in het verzinnen van allerlei trucs moge blijken uit het volgende staaltje Te Gennep trok een smokkelaar met een vet varken naar de grens. Een rijksambtennar stond er echter op post en riep hem „halt" toe. Onze «mokkelaar gaf gewillig gehoor aan dit-bevel. „Ik moet en ik "zal er door, anders vallen er dooaen en dan kun je mij en het varken naar Gennep ver voeren", riep de «mokkelaar en de daad bij het woord voegende, trok hij een vlijmscherp mes, stiet zich dat in de borst en viel achterover, terwijl het bloed met een straal naar buiten uitspoot. De onthutste ambtenaar haalde hulp, doch toen hij daarmee op de bewuste plek verscheen, was meneer allang met z'n varken de grens over. Wat was er gebeurd? De kerel had onder zijn vest een met bloed gevulde blaas doorstoken. Zangersdag te Brrgcn. Dank zij ook het fraaie zomerweder, is de Zan gersdag te Berjgen, uitgeschreven door den Bond van gemengde ziangvereenigingen in N.-Holland, Zondag uitstekend van stapel geloopen. Ruim dui zend bezoekers waren des middag in den tuin van „de Rustende Jager'.' saamgestroömd om te luiste ren naar de ensemble-nummers, die onder leiding van den heer Arnold Spoel, directeur van de Kon. Nederlandsche Muziekschool te 's-Gravenhage, ten gehoore werden gebracht. Het waren „Bondslied", woorden en muziëk van J. Paardekoper Jr.„Bede voor het Vaderland" van Julius Röntgen, „Sta pal" van E. Drenth en „Wij willen Holland houen 1" van Arnold Spoel. Hierna werden eenige nummers on der leiding van de directeuren der aangesloten ver- eenigingen uitgevoerd, onder stille aandacht van het publiek. De slotzang werd gevornad door eene glansrijke uitvoering van „Het liedje van den Bergenaa*J', van Philip Loots. Aardappelen. Het Landbouw-Export-bureau heeft weten te be. werken, dat fan de voor het buitenland bestemde aa'rdappelen 25 pCt. naar Engeland gezonden zal worden. De regeling is ongeveer als met de kaas. Wat de aardappelen minder opbrengen dan de vrije marktprijs zal later worden vergoed. Aanvankelijk schijnt men zich in de kringen van de Duitsche inkoop-centrale een weinig tegen deze regeling verzet te hebben. De veilingen werden Maandag echter gehouden, zonder dat er iets bijzon ders voorviel. Niemand kan trouwens meeraan- koopen dan ten verkoop wordt aangeboden. En op de vrije markt blijft bij de tegenwoordige regeling toch nog 100 pCt. 30 pCt. voor het binnenland 70 pCt. Daarvan 25 pCt. voor Engeland. Rest dus 52'/a pCt. van het totaal voor de vrije markt. GEEN REDDINGSMIDDELEN. Men schrijft uit Tiel: Gisteren verdronk van de stOomboot „De drie Provinciën" voor Varik de matroos G. Janssen uit Lith. Aan boord beschikte men over geen enkel hulp middel ter redding; geen gordel, geen dreg, geen bootje. Honderden stoombootjes verkeeren in hetzelf de geval als „De drié Provinciën" NOG LIEVER IN DE GEVANGENIS. Donderdag meldde zich te Almelo bij de politie een Nederlander aan, die voor enkele Jaren hier te lande wegens bedriegelijke bankbreuk werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden en zich aan de straf had weten te onttrekken door de wijk naar Duitschland te nemen. Naar hij verklaar de, is thans het gebrek aan levensmiddelen in Duitschland zóó groot, dat hij een verblijf in een Nederlandsche gevangenis verkoos boven dat aan gene zijde der grens. Zw. Ct. LEVENSMIDDELEN-VOORZEINING TE ALKMAAR. De levensmiddelencommissie te Alkmaar besloot om ten spoedigste twee groentewinkels en aardappelwin kels in exploitatie te nomen. Reeds is met oen gros sier eèn overeenkomst aangegaan, die voor de gemoentë alles zal inkoopen. Twee panden zijn hiervoor reeds gehuurd. De inwoners kunnen daar spoedig de groente en aardappelen tegen don kostenden prijs bekomen. Ook de venters kunnen aldaar voor dcnzelfden prijs de door hen gewenschte hoeveelheden krijgen en zij mogen die dan met een zeker percentage verhoogen. Wat we de vorige maal schreven, komt thans nog meer naar voren, n.1. dat de Franschen meer vorderingen maken dan de Engelschen. Het belang rijkste bericht uit het Westen is, dat de Franschen bij Flaucourt op een front van 4 kilometer breed tot een diepte van 2 kilometer in de Duitsche stel lingen zijn doorgedrongen. Zij namen Uiaches en drongen door in de buitenwijken van Barleux. De Franschen zijn nu vlak bij Peronne. Uit alles blijkt, dat de vorderingen der Franschen niet zon der beteekenis zijn. Gisternacht breidden zij hun vorderingen in de richting van Péronne nog uit. Eenige loopgraven tus schen Barleux en het dorp La Maisonnette zijn ge nomen, zoodat de Franschen slechts 1 K.M. van Péronne staan. Zij maakten hier 950 gevangenen. De Engelschen worden voortdurend heftig aange vallen door de Duitschers. liet is zeer opmerkelijk, GESLAAGD. P. Floor Rz., vroeger alhier, thans te 's-Grav» hage, is geslaagd voor het toelatingsexamen H n 3-jarigen cursus. OVERGANGSEXAMEN. Van de le naar de 2e klasse van het Gymnast, te Alkmaar zijn bevorderd P. Langenegger, s ,\vu lama en Jo v. d. Bergh. gemeénte schagen. Gehuwd: Hendricus Matthias Grimbergen, 30 u. en Ilendrika Lambertha Boite, 30 jaar. Ja« POLITIE. Verloren: een stalen hondenkettipg. Gevonden- r„ paratiegereedschap voor een rijwiel. Inlichtingen.ter Gemeentesecretarie. SAMENWERKING VAN VRIJZINNIG-DEMOCRA TEN. Zondag j.1. is in eene alhier gehouden vergadering van besturen van Vrijzinnig-Democratische Kiesvej- eenigingen in het Hoofdkiesdistrict Alkmaar beslo ten, dat men eene federatie van V.-D. Kiesvereeni-» gingen in het district zal trachten tot stand te brengen. VOLKSCONCERT. Zondagavond a.s., te half acht, zal de Zangver- eeniging „Euphonia" gezamenlijk met de Schager Orchestvereeniging, beide onder Directie van den heer Jac. Jansen, een openbaar volkeconcert geven op de Gedempte Gracht alhier. REGEERINGSRIJST. Over de door onzen Burgemeester verkochte re- geeringsrijst is men hier algemeen zeer ontevre.den. We hebben een proefje gezien en moesten erkennen, dat de regeeringszorg in dezo niet viel te roemen. Het was gebroken rijst, nogal kalkig. Er zei ons éen huisvrouw, die de rijst gekookt had, dat 't zeer onvoor deelige rijst was. We haalden tot nu rijst voor 14 a 15 cent per pond en gebruikten daarvan één pond, van deze regeeringsrijst voor 9 cent,, hebben wij Wt a 2 pond noodig. En aten wij de andere rijst smakelijk op, deze regeeringsrijst verorberen we met lange tan den. Ziet u mijnheer, wat de burgemeester ons in onze handen stopt, is kippenrtjst, die kochten we vroeger voor 4 en 5 cent. Wij bedanken er voor en voeren het nu aan de kippen!. CONCERT HARMONIEKAPEL. Steeds als onze Harmoniekapel een volksconcert op de Gedempte Gracht geeft, is er een groote op komst Ook nu was Zondagaond weer een dichte drom vereenigd om de muziektent, waarop de heer Ter Hall zijn corps aanvoerde. Het was een mooi afwisselend program dat werd uitgevoerd. Voor het meerendeol opgewekte, met zorg gekozen nummers, die onze Kapel op de haar bekende uitstekende wijze uitvoerde. Zoowel Kapel als directeur verdienden het telkens daverend applaus. Met genoegen hoorden we, dat het iitde bedoeling ligt ook dezen zomer meerdere van deze concerten te geven. VAN EWIJKSLUIS. Aangevoerd aan den vischafslag, op Zaterdag-tjp. 8 Juli: 372 pond bot, 1214 a 19 cent per pond, uE pond schol 10 a 10K cent per pond, 241 pond pijju., a 7V» cent per pond. 180 geepen, 27 a 65 cent p£r 20 stuks. WINKEL, 7 Juli. Aardbeziën f 7.50 a 15 per 100 pond, uien f 4.50 Be, 100 bos, bloemkool f 1&50 per 100) kropsla f 1 100, eieren f 7 per 100. 10 Juli. Aardbeziën f 6 a 14.50 per 100 pond, aa-lbesn» f 9.50 per 100 pond, bloemkool f 14.50 per 100, eieren f 6.75 per 100. 1 MEDEMBLIK. Aardappelen: Groote muizen f 0.90 a 3.05, kleine muizen f 0.60 a 0.65, Schotsche muizen f 1.25 a 135 per Y> H.L. Aanvoer 2390 manden of zakken. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Brosk op L. Zaterdagnamiddag. 10143 zak aardappelen Schotsche muizen voor het binnenland f 1.30 a 1.80' ld. buitenland f 3.10 a 3.20, gewone muizen voor het •binnenland f 1.20 a 1.90, id. buitenland f 3.05 a 3.20 Schoolmeesters voor het binnenland f 1.40 a 2.20, V buitenland f 2 a 3.10, Gladblaadjes f 1.55 a 2.70, ronde f 2.55, volgelingen f 1.20 a 2.55, drielingen f 0.75 0.90. Maandagochtend. 410 bloemkool f 17.70 a 19 1440 roode kool voor het binnenland f 11.90 a 13.8o' id. buitenland f 17 a 27.10, 25900 bos wortelen voor liet binnenland f 5.10 a 6.60, id. buitenland f 17.50 a 24. Maandagmiddag. 10760 zak aardappelen: Schot sche muizen voor het binnenland f 1.20 a 2.60, id. buitenland f 3.10 a 3.15, gewone muizen voor'het binnenland f 1.50 a 2.50, id. buitenland f 3.10 a 3.15, Schoolmeesters voor het binnenland f 1.50 a 2.15, id! buitenland f 3.05 a 3.10, Gladblaadjes f 2.50 a 3.40 graafjes f 3.40, ronde f 1.30, volgelingen f 1.60 a 2.65' drielingen f 0.90 a L Dinsdagochtend. 240 bloemkool, le soort, voor het binnenland f 8.50, id. buitenland f 19, 2e soort, binnenland f 6.80 a 8.60, 1270 roode kool voor het binnenland f 12.40 a 13.50, id. buitenland f 22.40 a 24.20, 33800 wortelen voor het binnenland f 4.40 a 5.80 id. buitenland f 13.60 a 19.10. BROEK OP LANGBNDIJX. In de week van 38 Juli werd aan de veiling aan gevoerd 197300 bos wortelen. 55740 zak aardappelen, 1330 bloemkool en 441 roode kool. NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. Maandagoch'erad. Wortelen, binnenl f 5i20 a 560 buiten!, f Ü6.80 a 2280, roode kool T 22.60 a 229ö! rabarber f 5.60. Maandagmiddag. Schoische muizen, binnenl. f125 a 1.55, buitenl. f 3.10 a 3.20, andere muizesn, binneiil. t 1 a 1.30? buitenl. f 3 05 a 3.20, volgelingen f 1.40 a 1.65, drielingen f 0.55 a 090, schoolmeesters, bin nenl. f 1.<55 a 1.95, buitenl. t 3.05 a 3.20. Dinsdagochtend. Wortelen voor het 'binnen land f 3.30 a 4.60, id. buitenland f 11.90 a 16.20. W ARMENHUIZEN. Maandag. Schoolmeesters, binnenl. f 1.45 a 155, buitenl. f3 a 3.05, muizen, binnenl. f 1.50 a 1.60. buitenl. T 3 a 3.25, drielingen f 0.80 a 1.35. Dinsdag. Muizen binnenl. f 0.90 a 1.60, id. buitenland, f 3 a 3.15, Schoolmeesters, binnenl., f135 a 1.55, id. buitenl. f 3 a 3.10, drielingen f 0.75 a 165, gladblaadjes f2.25. PURMEREND, 11 Juli. 127 Stapels kleine kaas f 55 a 61, 813 K.G. Boter t 1.60 a 1.70, 740 Runderen, waaronder 330 vette en 32 stieren. Vette f 1.— a 1,25 per K.G., matig, Gelde t> 230 a 320, matig, Melkkoeien f -280 a 475 matig, 40 paarden f 150 a 600, 75 vette kalveren f 1.05 a 1.25 per K.G, 359 nuchtere kalveren f 16 a 28, ma tig, 234 vette varkens 92 a 102 cent per K.G., vlug 38 magere varkens f 38 a 51, matig, 186 biggen f 11 a 18, matig, 977 Schapen en lammeren, vette f 27 a 39, stug, Jammeren f 16 a 25, stug, kipeieren f 6.75 a 7.10. Eendeieren f 750 AMSTERDAM, 10 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 361 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 126 ct, 2e kwal. 115 a 120 ct., 3e kwal. 105 a 110 ct., per K.G., 115 melk- en kalfkoeien f 350 a 500, 132 nuch tere kalveren f 12 a 20, 3 schapen f 25 a 35, per stuk, 320 vette varkens, geen handel. ALKMAAR, 10 Juli. Aangevoerd 19 koeien en ossen, f 300^a 475, 42 vet te kalveren f 60 a 190, per K.G. f 1 a 1.40, 32 nucbt. kalveren f 12 a 25, 12 magere schapen f 36 a 40, 443 vette varkens 83 a 106 cent per ned. pond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT msdegtdeold idoor bet Koninklijk Ned. Met. Insti tuut te De Bilt. J| Hoogste barometerstand ongeveer 765 te Zuid- Duitschland, laagste barometerstand 756.6 te Skudcs- naes. Verwachting tot den avond van 12 Juli. Zwakke tot matige Z. tot W. wind, meest zwaarbs- wolkt, wellicht een enkele regenbui, iets zachter. EERSTE KAMERLEDEN. Noordholland 1 Heden had in de zitting der Provinciale Staten vao Noordholland de verkiezing plaats van Eerste Ks®"^ leden met den volgenden uitslag: Herkozen zijn de aftredende leden de heeren Laan' Cremer en 'Drucker. Zuidholland Herkozen werden de aflredenden, nl.: Vv lo. Dr. J Woltjor (anti-rev.) met 42 stemmen tffrj 25 op Dr. de Plate (Vrii-Lib en 10 op F .Vi. VViWu (S.D.AP.). K 2o. Mr. W. S. J. Waterschoot van der Gracht (I)a'ja. .met 42 stemmen tegen 2i op J.' W IJzerman (OU"7 (Lib.) en 10 op W: H. Vliegen (S.D.A.P.) m0t 3o. J. J. G. Baron "van Voorst tot Voorat (Katb. 42 stemmen tegen 25 op Prof. Kohnstamm (Vrijz.-y.>n en 10 op Besuijen (S.DAP.) lid Ged. Sta^ Friesland. airft 4o. Jhr. Mr. Dr. N Cl de Gijselaar (Christ.-^U met 43 stemmen tegen 24 op A. G. KröIIer, iudusn**" te Rotterdam (Vrijz.-Lib.J en 10 op Wibaut. ZELFREGEERING VOOR IERLAND. -jtb LONDEN, 10 J14Ü. In hert Lagerhuis gaf in een korte verklaring de hoofdtrekken van d< jj in Ierland aan, waarvan het voornaamste P „ar de uitsluiting der zes Ulster-graafschappen van king der Ilome Rule-wet.

Schager Courant | 1916 | | pagina 2