J. STUURMAN, Kapper-Haarwerker, Z A T E R D A 26 AUGUSTUS !9!6 59ste Jaargang. No, 5556- Dames!! Kassier, •f SCHAGEN. UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuw#. Bewaart uw uitgevallen haar er worden alle soorten haar- werken van vervaardigd. Deposito'8, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie* Alpmeei Nieuws- COURANT. AÈverteitie- LuttiifUil i)it blad verschijnt, viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bg inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADYERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN D 5. - inf. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0 90;-per post f 1.05. Losse nnmmers 5 ct. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 et. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Dit munnisr beetwrt uit iïr4e bladen. ANNA PAULOWNA. Belast met de waarneming der betrekking van ontvanger der Belastingen te Anna Paulowna, de heer J. Hofstee rijksklerk te Zaandam. JCIJPE. Bij de op Vrijdag j.1. door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente gehouden aanbesteding van het vernieuwen en onderhouden der gemeente-ge bouwen, met de leverantie van alle daarvoor be- noodlgde materialen en arbeidsloonen, was als volgt ingeschreven: a. Timmerwerk: D. Doedes f 1038, M, Groen f 818, P. Tuin f 799. b. Metselwerk: J. Houtenbos f 380, P. Doorn f 368, Jb. Bes f 310, en H. Doorn f 295. c. Schilderwerk: M. Baltus f 585, G. Meereboer f 560, en S. Renoolj f 494. Eén biljet moest ter zijde worden gêlegd, omdat daaruit niet bleek, voor welk perceel was ingeschre ven. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. ZIJPE. Tot dagelijksch opzichter bij den bouw van de openbare lagere school te St. Maartensbrug, is be noemd de heer J. Hart te Koedijk. SINT MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen heeft het polderbestuur van Zijpe besloten tot bestrating van bet paardenpad ln het dorp tot de algemeene begraafplaats, wat een groote verbetering zal zijn. ST. MAARTENSVLÖTBRUG. Op het strand, tusschen paal 17 en 18 la weder een groote mijn aangespoeld. - HOOGWOUD. De heer Commissaris der Koningin in deze pro vincie zal op Vrijdag 1 September a.s. een bezoek brengen san deze gemeente. BROEI OP LAN61NDIJK. De heer Ds. J. de Bruin, predikant bij de Geref. gemeente alhier, heeft voor het beeroep te Vlaar- dingen en Sliedrecht bedank! ANNA PAULOWNA. De Coop. Verbr. Vereenlglng te Zuidscharwoude ontving van een zustervereniging f 100 als bijdrage in de wat eren oodschade aan baar filiaal te Anna Paulowna. BROEK OP LANOENDIJK. Tot tijdelijk onderwijzer alhier ls benoemd de heer J. Asjé te Alkmaar. Voor de vacante betrekking van onderwijzer met acten Dultsch en Fransch heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. KOLHORN. Ook het werk aan den Groetpolderdijk, aannemers de heeren Blankevoort en Van Hattem, vordert goed. Over de lengte van den dijk, waar de op te brengen gronden naast liggen, zijn een' twaalftal heikarren geplaatst, welke den uitgegraven grond optrekken; meer naar Aartswoud toe, waar het Geestmeram- bachtbaasin langs den dijk loopt en de gronden nipt langs den dijk liggep, werd ook breed spoor aange legd en loopcn evenals ln Waardpolder treinen langs en op den dijk. Ook hier worden die gron den door een zoogenaamden Ijzeren man uitgegra ven. Over de geheele lengte van den dijk, 5040 Meter, is men dus aan het werk. Algeheele verhoogingen zijn bij elke machine „heikar" tot stand gebracht; zijn die stukken aaneen gebracht wat spoedig het ge val is, plke machine werkt naar een andere toe dan zijn al heel spoedig een 3000 Meters gereed. Al tijd is er nog geen volk genoeg, 't is als bij alle groote werken een gaan en een komen. Veel derge lijk werk en een opdrijving der loonen hierdoor, zijn de oorzaak. Ook blijken wel eens, aangenomenen on geschikt, waardoor vervanging noodig ia. Meer en meer blijkt, dat het werk hier, zoowel als in Waard polder. aan bekwame handen is toevertrouwd en dat het goed is gezien, het werk in tweeën te split- sen, waardoor de kans om voor den winter gereed te zijn, zeer wordt verhoogd. Hoewel eenzelfde dijk, van nagenoeg gelijke leng te, de Waarddijk is 5160 M., dus pl.m. 700 M. lan ger is de aard van het werk toch nogal verschil lend. doordat langs den Waarddijk een water en langs den Groetdijk een strook land loopt en is het benoodigide materiaal dan ook zeer verschillend. Over de hooge aannemingssommen verbaast men zich thans niet meer, nu men de reusachtige grond verplaatsing, de groote hoeveelheid materieel en werkkrachten ziet; nu men prijsverschillen hoort van loonen en allerlei dingen ,nu of vóór den oor log; bijv. spoorbiels, waarvan hier duizenden zijn aangevoerd kosten vroeger f 55 per 100 stuks, thans f 160. Zoo is het met keet- of woningbouw voor het werkvolk, zoo is het met kolen voor de machines be- noodigd, zoo is het kortom met alles. ENGELSCH VLIEGTUIG GELAND. Gisteren is bij Schoondijke een Engelsch vliegtuig gedaald, dat door de Dujtschers was aangeschoten. De vlieger was ongedeerd en zal geïnterneerd worden. Nader wordt gemeld: Het Fransche vliegtuig, dat bij Schoondijke is ge land, was bemand met een Engelsch officier, die nog trachtte zijn toestel in brand te steken. Hij had het daartoe reeds met benzine overgoten en .vroeg aan de omstanders om lucifers, daar hij ze zelf niet bij zich had. Niemand wilde zich echter hiertoe leenen. ROGGE. Te Deventer is sinds oenige dagen geen roggebrood meer verkrijgbaar. De rogge van den ouden oogst is opgebruikt en do nieuwe nog niet voor de distribu tie beschikbaar. GOUD SMOKKELEN. Gisterenavond is te Zevenaar van een Oostcnrijk- schen reiziger, die per tram naar Duitschland wilde vertrekken ,een partij goud in beslag genomen. Het goud bestond uit 10 en 20-franes stukken en vertegenwoordigt een waarde van 32..00 francs; een en ander was verstopt onder zfjn kleeren en in zijn echoenen. BoVendien is nog proces-verbaal tegen hem opge maakt wegens poging tot omkooping van een amn- lenaar. EEN OUDE VOS. Gen 83 jarige te Tiel werd gisteren met een auto van zijn *erk gehaald, ten einde voor de 25ste maai Bij aflevering van haarwerk gratis kappen, IAAGZIJDE B 50 SCHAGEN. zijn straf te ondergaan als.... strooper. GOEDE TIJDEN! Te Haarlemmerliede e.o. is door de aanzienlijke verhooging van het belastbaar Inkomen het percen tage van den hoofdeltjken omslag van 2H terugge bracht kunnen worden op 2.1, niettegenstaande de belasting nog met f 2000 ls verhoogd. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. In een woning in de Jacob Catsstraat te 's-Gra- venhage werd in het begin der niaand Januari van dit jaar het li)k gevonden van zekeren V., die zich door ophanging van het leven had beroofd. Nu werd voor eenige dagen geleden in het St. Joris GÈtsthuis te Delft zekere vrouw K. ter verpleging opgenomen, die in haar overspanden toestand uit liet, dat deze V. zich niet heeft opgehangen maar vermoord is geworden en door de moordenaars op gehangen. Thans, nu vrouw K. uit die inrichting is ontsla gen, heeft zij aan den inspecteur van politie ver klaard, te hebben gezien, dat op Nieuwjaarsdag in de woning Jacob Catskade 56, drie beschonken per sonen, waaronder V. kwestie hadden en dat V. door de beide anderen werd mishandeld, waar bij de een hem met een geëmailleerden waterpot op het hoofd gaf en de ander V. een trap met den hak van zijn schoen op de borst, toen hij op den grond lag. Stervend werd V. naar zijn kamer gedragen en niet levend meer gezien, later werd de man hangen de gevonden. In een achtergelaten brief verklaarde hij zich zeiven van hèt leven te hebben beroofd. Niet onwaarschijnlijk is deze brief door de moor denaars geschreven. DE AANGEHOUDEN VISSCHERSSCHEPEN. Tot goed begrip van de visscherijquaestie wijst de „N. R. Ct" er op, dat het vrijlaten van voor het Engelsche prljshof gebrachte stoomtreilers, na aan neming door de reedera van door Engeland gestelde voorwaarden, alleen betreft de zeven op IJsland va rende stoomtreilers, die bij terugkomst van de vis scherij werden opgebracht, en niets uitstaande heeft met het groote aantal opgebrachte stoom- en zeil loggere, voor welker belangen een deputatie uit de haringreederijen naar Engeland is, thans reeds voor de tweede maal. Naar wij vernemen, aldus het Hdbld., is er in beginsel overeenstemming verkregen tusschen de Engelsche regeering en de Vereertiging van Reoders van Visschersvaartuigen te IJmuiden, Volgens de ge maakte overeenkomst zal al de gevangen visch op de open markt te IJmuiden worden aangevoerd, ter wijl gegarandeerd wordt dat Engeland daarvan 35 pet zal krijgen. Ook over.de financieele regeling die daarmede samenhangf zijn partijen het eens gewor den. Men verwacht dat de schepen spoedig zullen wor den vrijgelaten. ONZE GRAANSCHEPEN. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de secretaris van de Nederlandsche Reedersvereeni ging bericht gezonden, dat hij van den Gezant te Londen de mededeeling onving, dat de aangehouden graanschepen heden zullen worden vrij gelaten. Omtrent de voorwaarden, waarop de vrijlating heeft plaats gehad, dat deze geheel nieuwe bepalin gen zullen bovatten omtrent de aflevering aan de Nederlandsche consumenten. De consignatie aan de Nederlandsche Regeering blijft bestaan, doch alvo rens de afnemers in het bezit der producten kun nen komen, zullen zij de gewone N.O.T.-verklaring moeten afleggen en een bankgarantie hebben te stel len. Tengevolge van dezen maatregel zal ook de uitvoer naar België tot eenige grensstrooken wer den beperkt Uit Den IJaag seint meen: Ook bij de Britsche Legatie is gisterenochtend officieel bericht ingekomen van de Engelsche regee ring, dat aan alle graanschepen vergunning is ver leend de reis naar Nederland voort te zetten. Hdbld. -ANNA PAULOWNA. Veronderstelden wij de vorige week. dat we gezien de voorbereidselen., welke werden gemaakt, nu toch wel spoedig meerdere voortgang in het werk zou den kunnen melden, de indruk welke wij ditmaal op onzen rondgang opdeden, was een bevestiging van dat vermoeden. Er is thans werkelijk flink voortgang waar te nemen en wij gelooven wel dat indien men nog eenige weken zóó doorwerkt, de dijk reeds eene heele verandering za] hebben ondergian. En al is daarmee niet gezegd, dat wij ook maar in de verte meenen dat het werk op 31 October. zelfs niet dat het mei Nieuwjaar geheel klaar zal zijn (men denk? maar eens aan de vele dagen, welke doorgaans in het late najaar niet kan worden gewerkt), toch geeft het aan den Polderbewoners een gevoel van bevrediging, dat zij nu allen dagelijks duidelijk de voortgang kun- inon waarnemen. Woensdag 23 dezer is wederom een groote locomotief aangekomen, die onmiddellijk aan het werk dienst baar kon worden gemaakt. Ook de locomotief welke reeds wekenlang te van Ewjjcksluis stond, doch altijd nog in reparatie was, Ls deze week gereedgekomen. Met het leggen der spoorlijn op den AmsteTdijk was men nog met veel verder dan voor eene Week terug. Men Ls thans tot aan het Oude Veer genaderd. Ech ter is do lijn veel meer aangevuld geworden en dus vod verbeterd. Bovenop den dijk rijdt nu geregeld enne groote locomotief met 20 wagons van 3 kub. \f. Wij naman waar, hoe zij deze bij de helling van den dijk op, voor zich uit duwde en zij kon dit vrachtje flink nebben, ofschoon eene ooggetuige ons verleide, J. Schoorl Pz, LANDBOUWSTRAAT, dat het Donderdagmorgen gebeurd was, dat een tweede locomotief haar daarbij moest komen assisteeren. Met het zandstortern kmgs de bovenzijde der dijk was men Donderdagmiddag tot ongeveer 150 Meter ten Westen van den Middelweg genaderd. Nu ls die zand laag nog wel niet zoo héél breed, maar toch begint de dijk ar weer heel wat meer model te krijgen, 't Wordt nu weer een dijk. Vooral naast de oprit bij den dijk op, is reeds eene flinke zandlaag aangebracht. Ook aan den binnenkant der dijk rijdt gedurig een zandtrein, welke den berm verzwaart. Deze tufte ons met 19 wagens van dezelfde grootte als op den dijk worden gebruikt, voorbij. Met de verzwaring van dezen berm is men nu tot voor bet einde van den Middelweg gevorderd. Het zand wordt vanuit de achterzijde van het depot dat wil in dit geval zeggenlangs de moletnsloot weggestoken, over de geheele lengte van het Weste lijke depot. Het wordt rechtstandig afgestoken en de treinen komen daarbij vlak naast den zandmuur te staan. Hier aan den achterzijde ls deze muur nog niet zoo heel hoog IV* (tQ(t 2 Meter ongeveer maar meer naar den dijk toe komt daar op sommige plaatsen nog wel een paar Mieters bij en zal ook de locomotief er wel geheel achter schuil gaan. dn het Oostelijk zanddepot sc-hiet men thans best op met de voorraad. De spoorlijn is er uit opgebroken en men tracht nu door een tusschendijkje over do lengte van het depot op te werpen, de zandstroom meer langs den dijk tot in de bocht der Oosthoek te laten door dringen, waarmee mem meteen den kans ontloopt, dat het orrringdijkje door het zand overstroomd zal worden. Nabij de monding der buizen is de zandlaag namelijk al bijzonder dik en ligt op sommige plaatsen niet meer dan 70 c.M. beneden den dijkkruin. Wij vernamen nog. dat er waarschijnlijk met vijf of zes weken zand genoeg zal zijn en de zuiger dus onge veer begin October zal vertrekken. Vóór den nieuwen dijk in de doorbraak worden geregeld nog bakken met bazalt aangevoerd, welke daar op de zinkstukken worden gestort. Met gewoon hoog water komen de steenhoopen nog een flink stuk boven bet #ator uit en vormen .dus flinke golfbrekers. Eene eerste zeewering dual Wij wilden ditmaal ook eens den Oostdijk tot het einde toe volgen, om te zien, hoever daar de werk zaamheden reeds gevorderd zijn. Eene loop van' 4 K.M. heen en terug lokte echter niet aan, wij namen dus de fiets mee, om hij Wieringcrwaard dan weg weer op te zoeken. Maar binnendijks ligt de spoor lijn en is overigen» het zand te los om te fietsen]; buitendijks stuit men voortdurend op hoopen rijs hout, paaltjes, riet enz., zoodut wij, wilden wij aan ons 'rijwiel iets hebben den dijkkruin moesten volgen. Doch ook dat viel niet mee. Het pad is smal boven, pien zeer hobbeligen ongelijk en men schudt er geroeid door elkaar. Op meerdere plaatsen is bovendien de kruin aan de Linnenzijde half. op sommige plaat sen zelfs geheel weggenomen door den golfslag van het water tijdens .den storm van 17 op 18 Februari on mem kan er zich niet dan óver verwonderen, dat ook niet deze laatste smalle rand nog is weggeslagen. Zoo hobbelt mem voort, nu eens fietsende, dan wee r eens loopende tot even voorbij den bocht in deze dijk Wij mijlpaal 11, meer bekend als „de hoek van Mand jesbaak Daar raakt mem er heelemaal uit. Eerst krijgt men een stuk, waar den gheelen dijkkruin. haast wég is, daarna tot aan de W ieringerws ui ril erdij k is deze belegd' met steemem en puin uit de opengebroken, steenglooiing, waarmee ook het buitenplaten u belegd is. Wij zijn er echter doorheen gescharreld, nu eens eem eindje met de fiets aan de hand dan weer obder den arm, want hier was juist het meest be zienswaardige te zien. n.1. de botonglooiing systeem de Muralt. Dat is eens mooi werk I Als eene aaneengeschakelde rij van trappen door van boven naar beneden loo pende balken gescheiden, ligt daar de van gewapend beton vervaardigde glooiing. Ongeveer 1000 M. is thans geheel gereed, terwijl nog aan een paar honderd meter de neerloopende balken ontbreken. De treden, als wij ze zoo mo gen noemen, zijn ,niet vlak, doch loopen eenigszins op. zoodat het water er steeds afvloeit. Alles wordt ter plaatse gemaakt, waarvoor/de bouwstoffen van af Van Ewijcksluis met groote bakken worden aan gevoerd. Tot aan den Oosthoek ongeveer 4 K.M. lengte zal op deze wijze worden beglooid. De brug 'over den Boezem, welke ongeveer 150 M. lang is en in schuine richting over het water loopt, is Dinsdag beproefd. Nadat de binnenhernl van den dijk tot aan deze brug met zand was aange vuld, heeft men er eerst een trein met zand, daar na een met klei over laten rijden. Zij voldeed goed en is men dus thans aan het klelrijden naar den berm van den dijk. Over misschien 300 meter ls dan ook reeds een 'laag klei aangebracht. Het laatste gedeelte van den Oostdijk volgden wij de binnenzijde. Daar loopt een pad van een paar voet breedte, hetwelk per fiets vrij goed begaanbaar is, hoewel de vele van de kruin naar beneden gerolde steenen het rijden daar ook nog zeer bemoeilijken. Vandaar naar de Molens, hoewel over graspaden rijdende en over hekken klimmende, was, na hetgeen we achter den rug hadden, betrekkelijk een pleizier- ritje. De tramlijn langs den Kerkweg en vandaar af het land .in, is, voor zoover van dien weg af was waar te nemen, weer geheel aangevuld- Ook te Van Ewijcksluis was men bij het tramstation druk in de weer, zoowel op het perron als aan den straatweg naar het café van den heer J. Jteuris, waarvan de ingezakte kant weer wordt opgehaald. Eveneens was men op den dam, aan beide zijden van den door braak in het Oude Veer, druk aan het werk. Bij den duiker in de Van Ewijcksvaart is thans het scherm aan do Schorkade ingeslagen. De delen reiken thans wel tot 4 4 5 meter onder den bodem van den duiker. Ook echter elk der vleugels aan de Schorzijde heeft men nog een, hoewel niet zóó diep, scherm geslagen. Aan de wegzijde is thans de dui ker blootgelegd en opengebroken. Men was Donder dagmiddag bezig 'aan het plaatsen der heistelling voor het daar in te heien scherm. Op de Van Ewljcksvaartweg is men thans met het inleggen van het straatpad tot nabij den Kleiweg gevorderd. Ook daar zal het dus binnenkort weer normaal zijn. i OUDESLUI». De voorbereidende werkzaamheden tot herstelling van de vroegere zeesluis alhier zijn thans zpo ver gevor derd, dat Vrijdagmiddag met het leegpompen is be gonnen. Waarmede men zonder tegenspoed, Za ter- lag denkt klaar te komen WIKRINGBRWAAP.D. Op de strook, vlak voor de deur op het erf van Mej. K. alhier lag Vrijdagmorgen een gouden lorgnet. Eerst begreep men niet hoe deze daar gekomen was. Zou er s nachts Iemand op het erf zijn geweest] die hem had verloren? Later echter meende 'men te weten waar hij vandaan afkomstig was. 's Morgens vToeg terwijl het nog niet geheel dag was, was er een vliegmachine gepasseerd, welke wegens de duister nis nog, niet zichtbaar maar zeer duidelijk hoorbaar was. Waarschijnlijk heeft een der inzittenden haar ver loren. Tijdens de reis naar den aarde was er een glas uitgeraakt. NIEUWE NIEDORP. Als eene bijzonderheid kan voorzeker wei vermelding verdienen dat eene koe van den heer G, alhier, bij monsterneming smoigen 24 K.G, en 's avonds 2lvJ K.G. melk had gegeven. Tezamen alzoo 45Vt K.G. melk op één dag. WAARLAND. 'De heer W. H. Jnnknegt, le onderwijzer te N. Scharwoude voorheen alhier, Ls geslaagd voor de Land- txjuwalrte. ANNA PAULOWNA. Dfaze vroeghre plaatsgenoot de heer F. J. Dijsselhoff is benoemd tot Inspecteur van de HoU, Mg, van landbouw, gevestigd te 's Gravenhage. HEER HUGOWAARD. De Algemeene Synode heeft uit hpre fondsen eene toelage van f 100 verleend voor het predikantstractef- ment alhier. BALDADIGHEDEN. Baldadigen hebben dezer dagen een groote ver woesting aangericht op de stoomboot Meppel II, va rende van Meppel op Amsterdam, 't Buffet geleek ren waro ruine: gevulde en ledige flesschen, alsme de talrijke glazen, waren in scherven geslagen, ter wijl verschillende voorwerpen als waterketels b.v„ over boord zijn geworpen. Klaarblijkelijk betrof een en ander een wraak- oefoning aan het adres van den kapitein der stoom boot. Gisteren is, het de politie te Meppel mogen geldk- ken de daders tot bekentenis te brengen, het zijn A. E., matroos, en A. J., stoker, beiden te Meppel en K. B.] machinist te Amsterdam, allen behooren- de, tot de bemanning van genoemd vaartuig. GEKNIPT. Omtrent de arrestatie van den 20-Jarigen RudoJf Moot, die eerst deserteerde eri daarna te Eindhoven inbraak pleegde zie 3e blad vernemen wij nog het volgende: In gezelschap van de bestolen vrouw was een in specteur van politie te Eindhoven naar Amsterdam gekomen, om te zien of de dader hier niet te vinden zou zijn. De Amsterdamsche politie voegde daaraan toe den .rechercheur Holtkamp on zoo ging men op zoek. Op een gegeven oogenblik zag men dat in de Warmoesstraat iemand uit een „cabaret" kwam, in gezelschap van twee „dames", en in een gereed staande auto wilde stappen. Met één oogopslag werd de verdachte herkend en onmiddellijk daarna ge arresteerd. Het bleek, dat hij f 1000 bij zich had, Hij had echter reeds een kamér in de stad gehuurd en daar,werd nog f 4000 gevonden. Van het vermiste bedrag was dus reeds f 1500 zoek gemaakt VERKOOP VAN SMOKKELVEE. SITTARD. 24 Aug. Door den ontvanger der re gistratie werden 16 stuks hoornvee verkocht, dat was aangehouden. De opbrengst bedroeg f 3580, In het geheel waren .26 koebeesten ten verkoop aangebracht. Tien er van zullen later worden verkocht Sedert het begin van den oorlog werd hier alleen aan aangehouden vee. levensmiddelen enz. voor een bedrag van, naar men verzekert, ruim f 80.000 verkocht welk bedrag ten bate van het rijk komt DE DISTRIBÜTIEWET. Het Volk meldt: Nu de distributiewet in het Staatsblad is afge kondigd, moet het in het voornemen van minister Posthuma liggen, om binnenkort de vertegenwoor digers van een aantal gemeentebesturen naar Ren Haag te ontbieden teneinde met hen over haar uit voering overleg te plegen. DOOR VINGERAFDRUKKEN. Eenige weken geleden is te Haarlem ingebroken in een kaaspakhuis aan de Nieuwe Groenmarkt en een Haarlemmeroliefabriek aan de Anthoniestraat. Door de toen genomen vingerafdrukken heeft men de daders opgespoord en., deze hebben ook be kend. KRIJGSTUCHT. Men schrijft uit den Helder aan hot Volk De opperbevelhebber van Land- en zeemacht heeft onderstaand rondschrijven verzonden Het is mij gebleken, dat het hoofdbestuur van den Bond van zeemiliciens, in overleg en samen met den Bond voor minder marinepersoneel geschriften aan boord verspreiden, waarvan de inhoud afbreuk doet aan de handhaving van een goede krijgstucht, terwijl het meer in het bijzonder eenige malen mijn aandacht heeft getrok ken, dat uit net correspondentieblad van genoemden boud een hoogst onmilitaire geest sprak. Is zulks onder gewone omstandigheden ontoelaab

Schager Courant | 1916 | | pagina 5