ZATERDAG 9 SEPTEMBER H!6 59ste Jaargang. No. 5864. Kassier, EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Uitgevers TRAPMAN Co. Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland. SCHAOEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Raad Oude Niedorp. Alpiceg Nieiws- COURANT. AlTEricntifi-1 LaniOonvblad. mi blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor d*n 4 HVERTRNTTEV in het eerst nitkomend nummer geplaatst. SCHAOEN. LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.90; per post f 1.05. Loaee nummers 5 ct. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 <-t (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Vergadering op Vrijdag 8 September 1916, des middags half één, in café Central te Alkmaar. De voorzitter, de beer H. Koster Kz., opent de ver gadering, spreekt er zijn verwondering over uit dat niet zoovelen als anders hier tegenwoordig zijn. Spr. had critiek gehoord over het verhoogen van het be- noodigd pet. voor binnenlandsch gebruik. Hier zal men aanstonds hooren waarom dat noodlg was en daarom had spr. meer belangstelling verwacht Aan den anderen kant ziet spr. in het mindere bezoek een blijk van vertrouwen en goedkeuring. Hopend dat de besprekingen en ook de critiek vriendschappelijk zal zijn, opent spr. de vergadering. De heer G. Nobel, secretaris, doet daarna de vol gende mededeelingen: Ten aanzien van de maatregelen ten behoeve van de voorziening 'in de behoefte van kaas voor bin nenlandsch gebruik, kunnen de volgende mededee lingen worden gedaan: a. sedert de mobilisatie is het gebruik van kaas sterk toegenomen: le doordat de kaas in vergelijking van de prijzen van vleesch en spek niet duur is; on getwijfeld is kaas veel meer volksvoedsel geworden; 2e. voor legervoorziening ls zeer veel kaas noodig, een groot aantal personen die voor de mobilisatie ongetwijfeld geen kaas gebruikten, hebben het aan tal consumenten belangrijk vermeerderd; 3e het groo te aantal buitenlanders dat ln Nederland verblijf houdt, is mede oorzaak van verhooging der hoeveel heid noodig voor binnenlandsch gebruik; b. uitgaande van den regel dat alle kaasprodu centen eenzelfde percentage voor binnenlandsch ge bruik moeten afstaan is voor korten tijd aan de hand der cijfers over de productie en consumptie, het pet voor binnenlandsch gebruik bepaald op 30 pet. Bij deze berekening wordt er op gerekend, dat Friesland en Noordholland belangrijke hoeveelheden Edammerkaas over hebben en beschikbaar stellen tot aankoop van Goudakaas, waaraan Zuidholland uit eigen productie te kort heeft Tevens moeten de verplichte voorraden worden gevormd. Volgens deze berekening hoopt men met 30 pet van de productie te kunnen volstaan. De mogelijkheid tot verhoo ging van het pet is evenwel niet geheel buitenge sloten, omdat tengevolge van den watersnood in Noordholland minder aan consumptiemelk uit het overstroomde gebied wordt aangevoerd, welk tekort aan melk moet worden aangevuld door Noordhol land. Hierdoor komt belangrijk minder kaas be schikbaar. Bij de gemaakte berekeningen is ver ondersteld, dat in Noordholland meer kaas over zal zijn, dan tengevolge van de melkvoorziening en meerdere consumptie het geval zal zijn. c. Voor de binnenlandsche kaasvoorziening wordt een goed georganiseerde volledige kaascontrole toe gepast. Door den Bond is aan den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel een verzoek gericht om maatregelen te nemen tot het verkrijgen van een wettelijke regeling voor de kaascontrole. Op dit verzoek is geantwoord, dat deze aangelegen heid in nadere overweging wordt genomen. d. Met het oog op het Delang van'een algemeene kaascontrole, heeft het bestuur zich gewend tot den Minister van Oorlog, met het verzoek om te bevor deren, dat ook voor het leger, ln afwijking van de tot heden gevolgde wijze van aankoop van ongemerkte kaas, alleen gecontroleerde en naar het vetgehalte gemerkte kaas te koopen. Om dezelfde reden mede om de maatregel tot het gedwongen verkoopen van prima belegen commifl- sie- en middelbare kaas voor het buitenland, heeft de subcommissie voor Noordholland uit de Kaasver- eeniging zich tot den Minister van Oorlog gewend met een verzoek van dezelfde strekking. e De verplichte voorraden van de handelaren, seizoen 1915, zijn met veel moeilijkheden door de subcommissie overgenomen. In enkele gevallen werd minderwaardige kaas af geleverd, in die gevallen werden door de subcom missie kortingen op den prijs toegepast. f. Een voorstel van de subcommissie om uit de Overgenomen kaas der producenten de voorraad evenredig aan de verplichte voorraden op te slaan in een pakhuis door de commissie gehuurd, kon de goedkeuring van de Rijkscommissie van toezicht met worden verkregen. In plaats van dit eenvoudige en doelmatige plan is de commissie genoodzaakt om aan alle handela ren een bepaalden voorraad af te staan om op te .leggen en later ter beschikking van de commissie te stellen. Aangezien deze afgifte in 4 perioden moei gebeuren, wordt hierdoor veel last ondervonden bi, de administratie zoowel als op de pakhuizen. g. Om een uniforme'en geregelde overname van de kaas op de markten te bevorderen, heeft de sub- Commissie de heer Beetz uit Purmerend aangesteld Om op alle kaasmarkten in de provincie mede toe dicht te houden. h. Omtrent de controle op de beschikbaarstelling van de kaas voor binnenlandsch gebruik, wordt de veronderstelling wel eens uitgesproken dat deze zaak niet in orde is. De heer Teunissen, landbouwrcdac- teur van het N v. d. D. heeft in zijn kronieken op geheel ongemotiveerde en volkomen ondeskundige wijze zijn best gedaan om de regeling m deze ver dacht te maken. Uitnoodigingen van de kaasvereeni- en subcommissie om de inrichting van de ad- Ministratie der kaasdistributie te komen zien, zijn "Set aangenomen en bij de verdediging van de Maatregelen door ingezonden stukken namens de •hbcommissie was de Red. van het N. v AD. zoo Ieer bezorgd voor haar redacteur, dat zij gedeeltim *aar de neerhalende critiek van den heer T. werd teniet gedaan, zonder meer schrapte. Bij een dergelijke ongemotiveerde handelwUze de *aak verdacht maken en geen voldoende gelegenheid foven tot verdediging, zijn wij genoodzaakt langs dezen weg ons te verklaren. De kaasvereeniging controleert alle beste ing*. J Schoorl Pz., LANDBOUWSTRAAT, van de grossiers, aan wien ten hoogste 25 pet. boven den omzet in normale jaren, wordt geleverd. Verder gaat zij de administratie omtrent de af levering zorgvuldig na, met het gevolg dat de omzet van 25000 winkeliers geregeld wordt nagegaan. Wan neer een winkelier wat veel ontvangt, wordt een nader onderzoek ingesteld. Als resultaat der controle, zijn sedert de in wer king treding van de kaasvereeniging 283 personen geschorst en op de z.g. zwarte lijsten geplaatst De kaasvereeniging aansprakelijk stellen voor smok kelarij op de grenzen is onbillijk, meerdere waardee ring voor de vele «n de goedgeorganiseerde admi nistratieve werkzaamheden en de controle van de controleurs ls ten volle verdiend. i. Tengevolge van de melkvoorziening ls eene regeling getroffen, dat de subcommissie 1 cent toe slag opvraagt van de fabrieken die de consumptie- melk leveren, opdat deze fabrieken in ieder geval 8- cent per L. melk ontvangen, na aftrek van de kosten van vervoer enz. j. Bij de tegenwoordige regeling is ter voorkoming van ongelijke uitbetalingen voldoenden waarborg verkregen tot dekking van ongelijke tekorten. Tevens heeft de subcommissie zekerheid gekre gen, dat een eventueel overschot van de exploitatie kosten niet zal behoeven te worden afgedragen aan het Rijk, doch ter beschikking blijft van de subcom missie. De heer Nobel deelt nog mee, dat tot 15 Augustus ls afgeleverd 2.800.000 K.G .kaas. De heer Avis vraagt inlichtingen omtrent de con trole van de kaas aan de grenzen, inzonderheid waar dat betreft het uitschot Veel hiervan, zoo heet het, is naar de grensplaatsen gegaan en veel geld schijnt er voor gegeven te worden. De heer G. Nobel antwoordt dat alle grossiers ge legenheid hebben gehad in te schrijven voor den aankoop van de uitschotkaas. Spr. trekt in twijfel, of al die kaas wel naar de grenzen gaat Gebeurt het, dan verklaart spr. dat de koopers ook daar vallen onder de controle van de kaasvereeniging. Spr, noemt het een leugen, dat gelijk de heer Teu nissen in het N. v. d. D. schreef, dat er zoove.el kaas naar Gelderland en Overijssel gaat De heer Koster, voorzitter zegt, dat de heer Teu nissen gelegenheid heeft gehad het onware van zijn beweringen te controleeren, doch daarop is hij niet ingegaan. Uit e,en verzendingslijst, die zoo er uit ge grepen, bleek, dat van de 70000 K.G. kaas maar 6000 K.G. naar de grensplaatsen is verzonden. Vervolgens kwam in behandeling de agenda voor de algemeene vergadering van den F.N.Z. Het bestuur zal een afgevaardigde benoemen. Door ziekte van den heer Reitsma, zal het voor stel van den F.N.Z. ter behandeling van de voor1 stellen tot reorganisatie van den rechtstreekschen boterverkoop niet in behandeling komen. De heer Avis geeft in overweging vanwege den Bond deze zaak in onderzoek te nemen. Voorzitter meent, dat de kwestie van rechtstreek schen boterverkoop van groot belang is en dat het heel goed is dat het bestuur dit punt in onderzoek neemt en dat het op de volgende vergadering in behandeling komt. Algemeen goedgevonden De heer Van der Meer doet vervolgens namens de. commissie die een onderzoek instelde naar de machinale kaasbereiding in Friesland, eenige mede deelingen. Een officieel rapport zal ln de volgen de vergadering worden uitgebracht De heer Van der Meer roemt de methode van Van der Goot zeer en zegt dat er een goed product mee werd ver kregen, terwijl de bewerking zeer eenvoudig en gemakkelijk was. Op voorstel van den heer Stapel zal gepoogd wor den op de volgende bijeenkomst de nieuwe machine te demonstreeren. De heer Brander doet de vraag of de druk die op kaasproducenten gelegd in deze tijden, in alle provincies dezelfde is. Voorzitter meent, dat dit wel zoo is. Het percen tage voor binnenlandsch gebruik is overal hetzelfde. De vraag is evenwel of de productiekosten der kaas door den binnenlandschen prijs voldoende gedekt worden. Spr. vreest van niet en daarom zou spr. wel bij de regeering willen aandringen op verhoogden prijs voor binnenlandsch gebruik. De heer Brander wil aan het bestuur zien opge dragen een grondig onderzoek te doen. hoe of het wat de kaas betreft in andere provincies is geregeld. Spr. wijst op eenige verschillen tusschen Noordhol land en Friesland. Voorzitter zet de verschillende regelingen uiteen en zegt een grondig Onderzoek van het bestuur toe De heer Brander vraagt nog inlichtingen waar om of de handelaren f 5 en de fabriek f 10 per maand moet betalen als direct vanuit de fabriek kaaa wordt verkocht en niet op de markt. De heer G. Nobel zegt, dat voor enkele groote fa brieken is toegestaan die dat vroeger ook steeds de den om thans direct uit hun fabriek kaas te leveren. Het genoemde bedrag wordt betaald in de algemeene kosten der subcommissie. De heer Brander wijst er verder op hoe bij ver koop van kaas door de commissie ter behartiging der belangen der producenten f 0.25 wordt geëischt van den handel. Spr. acht dit niet goed. Als die com missie onkosten heeft, moet dat omgeslagen worden over de producenten, dan staat de commissie acht spr. meer onafhankelijk. De voorzitter wijst er op, hoe de commissie, door den heer Brander bedoeld, optreedt voor de be langen van alle producenten en dan is het niet meer dan billijk, dat allen ln de kosten dier commissie bijdragen en dat kon niet gemakkelijker worden be reikt dan op de wijze als thans geschiedt De heer D. de Boer wijst er op, hoe de commissie veel oH'oeten heeft omdat ze doorloopend in Den Haag mort zijn. Als de Bond die onkosten zou moe ten dragen, zou het verkeerd uitloopen met de fi- nantiën. Spr. wijst op het optreden der Duitschers en het front maken door de commissie daartegen en is van oordeel, dat de Algimex hier de 25 cent betaalt De heer Best wijst er op hoe die 25 cent een ge volg is van een bestuit der vergadering en komt er tegen op als zou de commissie afhankelijk zijn van den handeL De wijze waarop de commissie op treedt wijst wel anders uit De heer Spaander ls niet tetvreden met de 30 pet voor binnenlandsch gebruik en meent dat de bere kening niet klopt Eveneens oordeelt spr, aanhalena het beweren des heeren Teunissen, dat sommige win keliers nog nooit een controleur hadden gezien, dat dit wantrouwen brengt bij de producenten. De heer G. Nobel zegt dat de 30 pet voor binnen landsch gebruik is gebaseerd op nauwkeurig opge maakte berekeningen. En wat de bewering des hee ren Teunissen betreft, spr. wijst er nogmaals op, dat 25000 winkeliers zijn gecontroleerd, wat zegt nu het bew«ren van één winkelier dat hij nooit een con troleur heeft gezien, dat is zuivere verdachtmaking. De heer T. heeft aller' gelegenheid gehad om in zage van alles te nemen, maar heeft dat niet ge daan. Welnu, als er soms nog iemand is die twijfelt, ook die mag met genoegen van alles inzage nemen. Applaus. De heer Ham vraagt hoe of het komt, dat de Hoornsche markt eensklaps is gezakt Voorzitter licht in, dat dit z.i. het gevolg hiervan is, dat de kooplieden steeds op speculatie hebben ge kocht en hooger prijzen dan de Algimex hebben be taald, nu, doordat andere heeren zijn belast met den aankoop van Noordhollandsche kaas voor de Algi mex, minder in aantal zijn geworden en daardoor de prijzen zijn gedrukt en de prijzen meer die van de Algimex nabij zijn gekomen. Spr. gelooft wel aan een hooger kaasprijs voor heel ons land, maar het is de vraag of Noordholland daar wel veel van zal merken, omdat hier reeds lang van een hooger kaasprijs is geprofiteerd; het gevolg van specula tie van handelaars. De heer Avis zegt dat Algimex voor f 70 de op gelegde kaas van de handelaren wil overnemen, en dat het geenzins een faveurtje is dat de handelaren den producenten hebben bezorgd. Voorzitter zegt dit laatste niet te hebben beweerd en dat Algimex die kaas wil koopen voor f 70 is waar. Maar een 14 dagen geleden heeft Algimex beweerd, dat nooit te zullen doen, maar is nu om gedraaid. daar kon spr. toch zeker niet voor instaan. D'e heer Avis zegt dat er voor de toekomst moet komen een nog krachtiger organisatie. Maar wil dat komen, zoo is er noodig een algemeen vertrou wen ln het bestuur en spr. betwijfelt of voorzitter en secretaris van den Bond dat wel zij trachten dat vertrouwen niet te handhaven. Wilden zij dat, dan moest er meer voeling zijn tusschen hen en het bestuur en de leden. Spr. verwijt de hee ren te weinig in overleg te treden met het bestuur; als men spr. iets vraagt, hij "weet er niemendal van. Voorzitter en secretaris treden maar op en passeeren alle bestuursleden. Spr. herinnert aan het in het leven roepen van de commissie tot behartiging der belangen van producenten, noemt de melkvoorzie ning enz. en geen der bestuursleden weet iets. Te veel acht spr. wordt er achter de schermen afge maakt en dat schokt het algemeen vertrouwen. Voorzitter zegt, dat op zijn persoonlijk initiatief de vergadering, waarop de door den heer Avis ge noemde commissie is gesticht, is bijeengeroepen. Daarmee had de Bond niemendal te maken. Spr. vroeg daar als particulier het algemeen en blind vertrouwen, het is spr. geschonken, maar het had hem ook geweigerd kunnen worden. Had hij het als voorzitter van den Bond gevraagd en was het hem geweigerd, dit zou een blamage voor den Bond zijn geweest Spr. achtte het beter els particulier op te treden. Er zijn helaas mindei bestuursvergade ringen geweest, maar dat is een gevolg der omstan digheden. De heer Nobel en ik zijn alle dagen be zet, hebben geen minuut tijd over en bovendien elk oogenblik veranderen de toestanden. Wat men den eenen dag in de bestuursvergadering zou afspre ken, is den volgenden dag niet meer van pas. Thans moeten de zaken door een klein comité kunnen wor den afgemaakt. En wat de melkvoorziening betreft, dat is een zaak van den heer G. Nobel. Daar weet ik ook niets van. De minister seinde den heer No bel: Zorg voor zooveel K.G. melk en dat is gebeurd. En uw beweren dat wij maar ongemachtigd optre den en het vertrouwen schokken, dat is een verwijt dat wij niet verdienen. Wij doen ons uiterste,best voor de belangen der Noordhollandsche kaasprodu centen. De heer G. Nobel zal op de aantijgingen van den heer Avis niet veel antwoorden. Spr. gaat met heel veel menschen -om en moet heel veel hooren en zoo iets als de heer Avis zegt, daaraan is spr. wel ge woon. Maar wat ik hier verleden jaar heb gezegd, herhaal ik: weest overtuigd dat ik u trouw zal die nen. Dat hoop ik u te kunnen bewijzen en dan mag Avis weer met zijn verwijten komen, maar ik blijf verklaren dat ik tegenover Noordholland recht sta. Daverend applaus. De heer Avis zegt het niet bedoeld te hebben om den heeren verwijten te maken, niet te beweren dat zij te weinig doen, maar dat er niet genoeg samen werking is. Voorzitter zegt in de bewering van den heer Avis den toon van waardeering te hebben gemist Hij wil alleen nog zeggen dat 1 6fabrieken als nieuw lid tot den Bond zijn toegetreden, wel een bewijs dat het met het wantrouwen nog zoo erg niet is.. De heeren Commandeur en D. de Boer komen krachtig op tegen de insinuaties van den héér Avis en onder daverend applaus der vergadering wordt aan de heeren Koster en Nobel hulde en dank ge bracht voor hun groote werkkracht en het vele dat zij voor Bond en producenten gedaan hebben. Voorzitter raad ieder aan die weten wil hoe spr. en den heer Nobel optreden tegen den handel, maar eens te informeeren bij een kaashandelaar die zij vertrouwen. Dan zullen ze het wel hooren. Spr. wil het wel zeggen dat het werken van hen beiden in Den Haag niet gemakkelijk is gemaakt en het moei lijk voor hen is geweest werkzaam te blijven voor de kaasproducenten. Maar juist in de waardeering hebben ondervonden van een groot aantal leden, heeft hen staande gehouden op hun moeilij ken post. Die waardeering en het vertrouwen kun nen zij niet missen. Met de hoop, dat aan dezen troebelen tijd spoedig een einde kome, wordt de ver gadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, gehouden op Donderdagmiddag 7 Septem ber 1916. Voorzittèr burgemeester Wonder. Aanwe zig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen door den secretaris worde'n gelezen en ca een kleine opmerking van voorzitter worden goed gekeurd en vastgesteld. De Raad vindt goed, aan D Xeek en K. Bakker, wegen9 vertrek eenige maanden ontheffing van aan slag Hoofdelijken Omslag toe te staan. Van de hoofden der scholen te Oude Niedorp en Zijdewind, de heeren Woutman en Snel, benevens onderwijzer Bos van Zijdewind, is dankbetuiging in gekomen. Voor kennisgevig aagenomen. Door het Hoofdbestuur der vereeniging ter bevor dering van het vakonderwijs in Westfriesland, is een subsidie van f 10 gevraagd. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt, waar men een na burige afdeeling, Winkel, reeds subsidieert. Van de commissie ad hoe der afdeeling Nieuwe Niedorp van de NoordholL Vereeniging Het Witte Kruis is ingekomen een aanvrage of de Raad gene gen zal zijn de wijkverpleging, als die uitgaat van Het Witte Kruis, te steunen. Een circulaire over dat onderwerp is tevens rondgegaan en wordt daarin aangegeven dat de ledenvergadering van Het Witte Kruis, afdeeling Nieuwe Niedorp in hare vergadering van 17 April heeft besloten de wijkverpleging voor rekening van hare afdeeling te nemen. De meerder heid dier vergadering bleek zich niet langer te kun nen vereenigen met de wijkverpleging, zooals die nu onder beheer van kring IV der Gezinsverple ging, classis Alkmaar is, waar deze niet alleen een kerkelijk karakter draagt, maar waar bovendien de leden niet de minste zeggingschap hebben. Het doel is de zaak verder voor te bereiden. Het hoofdbestuur van de classis Alkmaar der Ge zinsverpleging heeft een adres Ingediend aan den Raad met verzoek jaarlijks een post voor subsidie voor de Gezinsverpleging op de begrooting te bren gen, De heer Nagelhout is van meening, dat steunen meer op den weg zou liggen van het Burgerlijk Arm bestuur dan op dien van den gemeenteraad. Voorzitter zegt dat sommige gemeenten steun ver- leenen. misschien zijn daar geen instellingen, die er voor in aanmerking komen om steun te geven. B. en W. hebben de zaak behandeld. De Gezinsverple ging -wil de wijkverpleging aan zich houden. Het Witte Kruis, afd. Nieuwe Niedorp, wil die onder haar beheer zien te brengen. Voorzitter zegt ik voor mij zie de wijkverpleging liever ondergebracht bij Het Witte Kruis, dat is neutraal. Ik wou eerst voor gemeente- of armbestuur er zich mee inlaten af wachten dat besturen van Witte Kruis en Gezins verpleging tot elkaar komen en laat dan een ver zoek komen- om te steunen. B. en W. advlseeren óm thans afwijzend te beschikken op de ingekomen steunaanvragen van Witte Kruis en van Gezinsver pleging. De heer Rempt, dus dan zou 't zoo bedoeld worden dat het Witte Kruis voor een zuster zorgt. Voorzitter: Dat is het doel, maar daar zijn zij nog niet mee klaar. Met allen voor wordt overeenkomstig advies van B. en W. besloten. Voor kennisgeving wordt aangenomen missive van Ged. Staten over toegekenden duurtetoeslag aan krankzinnigengestichten. Ingekomen schrijven van Ged. Staten over sala rissen. Dat van burgemeester thans f 700, kan ge handhaafd worden, dat van den secretaris, thans f 650, eveneens, indien de functiën niet in één per soon vereenigd zijn en op f 475 te stellen als wel in een persoon zijn vereenigd. Hier zijn ze niet in een persoon vereenigd. Voorts wordt advies gevraagd over salaris gemeente-ontvanger, thans f 275. B. en W. stellen voor mede te deelen tegen de regeling dat de salarissen van burgemeester en van secre taris gehandhaafd blijven, geen bezwaar te hebben, terwijl dat van den gemeenteontvanger geen ver hooging behoeft. Goedgevonden. Ged. Staten zijn van meening, dat de heer* P. Schaap, gemeenteontvanger, door die functie als zet ter niet benoembaar is en hij is als zoodanig op de voordracht geplaatst Voorzitter licht deze zaak toe en zegt daarbij, zich volstrekt niet te schamen, den Raad niet voldoende te hebben ingelicht, waar de heer Schaap al herhaaldelijk op de voordracht als zetter voorkwam en verscheidene malen als zooda nig is herbenoemd. Ged. Staten zijn zelve dus meer malen in de war geweest 't Is nu maar eens op gevallen. De heer C. Rempt, dia no. 2 was, wordt nu als no. 1 op de voordracht gekozen, de heer C. Over als no. 2. Wordt door hem aangenomen.. Van den Min. v. Bixm. Zaken is ingekomen een verzoek bij demobilisatie drankmisbruik zooveel moge lijk te weren. Herbergen en bierhuizen zouden ge sloten kunnen worden en verkoop van sterken drank op straat kunnen worden verboden. Voorz. zegt, dat B. en W. hebben gemeend, niet tot sluiting der lokalen te behoeven over tegaanl. Hier hebben we geen last van het misbruik maken van sterken drank en mocht het wat te rumoerig worden, dan is er nog altijd de bevoegdheid om sluiting te gelasten. Overeenkomstig de meening van B. en W. wordt in deze door den raad besloten. De hfler M. Kooiman gemeenteveldwachter, heeft een adres ingediend, om verhooging van salaris, thans f 425. waarvan hij na aftrek van pensioenbijdrage f 391 onlh vangt. Wel heeft hij nevenbetrekkingen, zegt het adres maar niet zoo dat hij er onafhankelijk van kan bestaan' De heer Rempt vindt hel salaris zeer laag en waar

Schager Courant | 1916 | | pagina 1