jghagen's qoedkodpste en jolra rijwielhandel DONDERDAG 14 SEPTEMBER I9!6. 59ste Jaargang. No. 5867. SCHEER-APPARATEN Scheermessen 4 J. stuurman, Kapper-Haarwerker, gflCT* is op de Dorpen. Uitgevers: TRAPMAN Co. Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. Scheermesscherpers, Riemen en Veiligheidsriemen. Koopt uitsluitend aan onderstaand adres Let s.Y.p. op 't adres. CORNs. WIT. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER Alpien Nieuws- COURANT. Alrateitie- Laiiloivllai. J»it blad verschijnt viermmil per week: Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inaending tot 's morgens 9 ure wor d >n I) V KHTRV TFR V in het eerst uitkomend nummer ireplnntsf. SCHMFN. I AAN I) 5. - Int. Teleph. No. 20. Brijs per 8 maanden fU9U; per post f 1.05. Losse nummers 5 <t. A D VERTEN TI KN van 1 tot 5 regels f U.35, iedere regel meer 8 et. Bewijsno ipteirrepen). Oroote lett. worden naar plastsr. hemk. Zondag 17 September 1918. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. De Graaff. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Van Griethuijzen. Julianadorp, nam. 2 uur, Ds. Van Griethuijzen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt van Valkkoog. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Nieuwburg. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Nieuwburg. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Warners. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Barnouw. Heerhugowaard. voorm. 10 uur, Ds. Broekema. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Kerkebuurt, voorm., Ds. Damsté. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Kolhorn, nam. 7 uur, Ds. Kars van Winkel. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Eeningenburg, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Callantsoog, geen dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Kars. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Leendertz. Stroe, geen dienst Noord- en Zuid-Zijpe, geen dienst Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van der Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Visser van Hoorn op Texel Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van 't ingezonden stuk van den heer Hazeloop, verzoek ik U beleefd plaatsing van 't onderstaande. Ware 't niet dat de heer H. aan 't einde van zijn ingezonden stuk mij ongeveer voor leugenaar uitmaakt, had ik de pen ingehouden. De heer H. spreekt dan van onduidelijkheden in 't verslag en dat is volkomen waar. Dit is echter de schuld van den verslaggever. Waar de verslaggever zegt, dat de heer H. mij de zaak toelichtte, heb ik niet gezegd. Wel heb ik gezegd, dat de heer H. eenige tijd geleden zijn idee aan B. en W. heeft kenbaar gemaakt en toen zeker gevoeld heeft, dat 't koel ontvangen' werd. Vandaar dan ook zeker daf de heer H. er op uit is gegaan om propaganda te maken voor zijn idee. Dat dit idee komt uit den heer H. en niet uit den boezem der ingezetenen van hier houd ik vol. Dat de heer H. zijn rekening voordeelig opzet, is niet weg te redeneeren. We hebben hier 135 leerlingen en nu kan je duizendmaal zeggen, er zullen er uit omliggende gemeenten meer bijkomen, kun je diets met zekerheid zeggen, waar je dus je rekening anders opzet, ver klaar ik ronduit, dat hij niet deugt. Dat er geen enkel vak bij komt is zeker niet te veel van gezegd, want ook nu bestaat de cursus in Fransch en Engelsch. Wat betneft 't schrijven van den verslaggever over den verbouw Gymnastieklokaal, heb ik gezegd dat de verbouw der geheele school me nog versch in 't geheugen ligt. Omreden dit pas vier jaar geleden is. nen Sc ook vooral mat 't oog op de kosten tegen nieuwe verbouw. Het bedankje vsn den heer H. aan mijn adres voor mijne meening omtrent 't onderwijs hier. trek ik zeer in twjjfel of dit gemeend is, lezende de toon waarop 't geschreven is. Ik wil verder Mijnh. de Red den verslaggever gaarne in overweging geven, om onaangename cliscussies te vermijden, zijn verslagen meer naar 't gesprokene aan de Redactie op te zenden en ze anders in te houden. Op verder schrijven zal ik niet antwoorden. U geachte Redactie, bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Met de meeste Hoogachting, Uw Dw., Q A. WAIBÓER. Wieringerwaard, 13 Sept, 1916. Zitting van Dinsdag 12 Septembrer 1916. Landlooperi). De eerste zaak heden betrof een zwervenden, thans gedetineerden sukkel, Lambertus Johannes Berkens genaamd, die zich in de vorige maand te Alkmaar aan landlooperij heeft schuldig gemaakt. De O. v. Justitie eischte tegen hem 3 dagen hech tenis en 1 jaar en 6 maanden rijkswerkinrichting. Mishandeling en beleediglng. v De tweede zaak was contra den broodbakker Dirk Roos van Bergen aan Zee, een driftige sinjeur, die den 30sten Mei zich aan mishandeling en beleedi- ging schuldig maakte. Hij sloeg toen een kellner, tnet name Kramer, die van een meisje dat bij den Bakker thuisgehaald was, herhaaldelijk centen had geleend, waarvan de terugbetaling zeker niet be vredigend was geschied. Roos nam de vrijheid om Kramer uit te schelden. Eed en ander haalde den driftigen bakker een eisch op den hals tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Opmeersche kermis. Het was met Opmeersche kermis 's Maandags heel druk! Honderden menschen uit dorp en naaste om geving, alsook uit wijderen omtrek naar hier geto gen, aangetrokken door de attracties als daar wa ren: kermis, paardenmarkt en wijdvermaarde Op meersche verloting en tentoonstelling, schoonrijden enz., maakten een levendig en gezellig geheel. Nu Is er echter altijd de kans, vooral met zoovele ver schillende elementen hier en daar vandaan, dat er eens 'n beetje kwestie ontstaat. En dat gebeurde °ok hier helaas op dien warmen Junidag. Het was Maandag 5 Juni zoowat een uur of 7, 8 's avonds, dat 6r herrie kwam in het lokaal ,,'t Kromhout van Tjade Winkel, Winkel zelf had het volhandig bo ven om de daar vergaderde tentoonstellingscommis sie van het noodige te helpen voorzien en had nog juist eigenhandig eenige flesschen zijner prima mer ken van het edele druivennat den heeren voorge zet, toen hij beneden komende, de ruzie constateer de. De hoofdrollen in deze rumoerige kermisgeschie- denis vervulden de timmerman Johannes Baars, de ««•beider Kees Schotten en de schoenmaker Petrus de Goede, allen uit Heerhugowaard. Baars maakte waaronder de bekende merken als Cillet's Buldog, Record enz. LAAGZIJDE B 50 - SCHAGEN. het eerst tumult, was druk aan het biljarten ge weest,, wat nogal centen had gekost, en begon te klagen over de zijns inziens hooge prijzen van broodjes met vleesch, enz. Hij werd lastig en een formeele vechtpartij begon er weldra te ontstaan, waarbij de kastelein Winkel, hoewel nogal een for- sche baas, royaal over een stoel gegooid werd, ter wijl de bedienaar van de bierpomp, de heer W. Druif van Nieuwe Niedorp een opstopper opliep, die mee kon tellen. Een tafel raakte van de voet of beter gezegd van de poot en het was een herrie van be lang, hoewel toch naderhand de schade aan de to tale inventaris gelukkig nogal meeviel. De kastelein was Baars moede en die moest er uit, daar was geen pardon. Baars wou niet en toen kwam het werk van eenige der surveilleerende politiemannen, die ten lokale aanwezig waren, de rijksveldwachter C. de Groot en gemeenteveldwachter P. Groot, beiden van Spanbroek, benevens veldwachter Schouten van Ob- dam. Namens den kastelein werd Baars door hen aangezegd weg te gaan. Daaraan werd nog- geen gevolg gegeven en toen werd Baars onder hevig verzet er uitgewerkt. De politie ging het lokaal weer binnen, want hoewel er tot schade van den caféhouder verscheidene luidjes van het publiek ver trokken, was het toch binnen nog niet zuiver en meenden de agenten waarschijnlijk nog wel meer'te zullen moeten optreden. En hun werk was ook nog lang niet gedaan. Want Baars was al weer gauw van plan, er in te komen. Maar Winkel verkoos dat niet Wel had onze vriend nog een goeie 20 biljart kaartjes, maar die kocht Winkel van hem terug en toen konden de zaken gevoegelijk als afgedaan wor den beschouwd. Maar Baars kwam weer binnen. En moest er weer uit Het ging nog slechter als zooeven Baars sloeg de beide Spanbroeker politiemannen en verzette zich wederom, terwijl Schouten en De Goede de politie bij hare toch al zoo moeilijke taak, zeer belemmerden. Schouten trok aan De Groot, ter wijl De Goede De Groot van achter vastgreep. Ein delijk kwam het dan toch klaar en was Baars weer in de frissche lucht. De herrie, die in een groot kwar tier was afgeloopen, had natuurlijk nog dezen na sleep, dat er een verbaaltje van groeide. De drie beklaagden waren allen present En ze deden wel hun best, zich zeiven zoo onschuldig als mogelijk was. voor te stellen. De politie was niet gehinderd en niet geslagen, enz. en het moet gezegd, dat het drie tal heel goed wist van zich af te praten. Dat liet niets te wenschen over. Toch hadden ze niet veel succes. Schouten was dan nog bereid te erken nen, dat hij aan Baars had getrokken, toen die er door de politie uitgedaan werd; De Goede beweer de: „Naar mijn bescheiden meening is het geheele proces hij bedoelde de dagvaarding van on waarde, en was er ten zijnen opzichte maar één aan duiding in die waar was, n.1. dat hij in het café aan wezig was, maar gedaan had hij niets; de rest er van was de geachte spreker dus- zoo vrij, onder de rubriek onwaarheden te rangschikken. Baars wees er nog op, dat hij er niet uitgezet, maar door de politie er uitgeslagen was, terwijl hij door een burger nog op stokslagen getrakteerd is geworden. Het einde van de geschiedenis was, dat de O. v. J., die het optreden van het klaverblad nu niet be paald prees en er den nadruk op legde, dat zij zeer ernstig de orde verstoord hadden, tegen elk der be klaagden 2 maanden gevangenisstraf eischte. Baars kon niet nalaten aan te voeren, dat hij nog nooit voor de rechtbank was geweest en nu hier allerlei aantijgingen moest aanhooren. Geen prettiye collega. De volgende beklaagde was de kaasmaker J. v. Eik, geboortig uit Surhuisterveen, gemeente Acht- karspelen, Fr., thans wonende te Ooster-Blokker en in functie in de kaasfabriek te Binnenwijzend, gem. Westwoud. Deze man, waarschijnlijk nogal een vu rig temperament bezittende, heeft zich op 13 Juni j.1. schuldig gemaakt aan mishandeling van een ande ren kaasfahrieksarbeider Remmert Geerling Kluun, door dezen te slaan. Beider patroon had aan Rem mert gelast, een derden kaasbereider te helpen, wat Remmert weigerde, op grond dat ze dien dag toch niet klaar zouden komen. Toen werd in Remmert's plaats Van Eik tot hulp bij dien ander geplaatst en had Van Eik tegen Remmert gezegd dat die z'n grooten mond wel had kunnen houden. „Niet voor jou", luidde het bescheid en toen timmerde Van Eik er op. Eisch f 2 of 2 dagen hechtenis. Lastige sinjeurs. Volgden er drie tegelijk: Teunis Visser, Gerrit Deen en lohannes Deen, waarvan alleen Johannes de moeite genomen had de reis van hunne gemeen- schaDDeliike woonplaats Bovenkarspel naar hier te getroosten. Teunis Visser wa.s den 3den Juni j.1. te Medemblik geweldig dronken in een caJé en gaf aam leiding om zich van hem te ontdoen. Hij werd de herberg uitgewerkt en was later op straat nog zoo kolossaal dronken, dat de politie tennen vond om hem naar het bureau te brengen. Weder verzette hij zich en de gebroeders Deen deden ook hun best, zoo zelfs dat een der politieagenten nog een steen en een hierfleschje tegen zijn body kreeg van het ru we volkje. Johannes Deen zei, dat hij en zijn broer niets hadden gedaan en reeds eerder naar hun boot te Broekerhaven, gem. Bovenkarspel waren gegaan. Zij hadden het laatste gedeelte van het geval in het geheel niet meegemaakt heette het. De President merkte op, u moet heel dronken ge weest zijn en dus weet u allicht zelf niet alles goed meer. En u heeft zich meermalen aan zulke feiten en ook al aan vernieling schuldig gemaakt. De O. v. J. vond het optreden beestachtig en er was niet 't minste of geringste respect voor 't open baar gezag, en zijn handhavers, de politie, betoond. Eisch tegen elk der beklaagden 2 maanden gev. Weer zoo'n rumoerig heer. Pieter Molenaar, arbeider te Warmenhuizen, was als beschuldigde absent. Hij was wel present op Dinsdag 13 Juni in het lokaal „De Rustende Jager" van Rus te Schoorl, waar 's avonds heel wat volk aanwezig was. De 32-jarige Klaas Boontjes van SL Maarten was daar ook en had met enkele andere lui een woordenwisseling over den verkoop van een ket. Zonder dat te bemerken was dat Molenaar ken nis had aan die anderen, toonde hij zich vijandig te gen Klaas, door dezen in de keel te grijpen en te slaan. Het ondergaan van zoo'n behandeling als je niets met iemand hebt is u niet wat je noemt en er volgde een rechtszaakje van. Molenaar zal thuis van daag misschien wel gedacht hebben: „Hadt je me maar!", doch ze zullen hem wel krijgen, als de wensch van den Officier, vervat .'in een eisch tot f 15 boete of 5 dagen hechtenis, tenminste vervuld wordt. Een te scherpe tong. Ook de volgende beschuldigde, Gerrit Willem Henning uit Alkmaar was absent. In den loop van het getuigenverhoor was te merken, dat men hem maar zoo zoo voor toerekenbaar houdt. Het schijnt bverigens een pootige baas te zijn die nogal wat van anderen zeggen durft en graag schelden wil. Aan die liefhebberij had hij zich onlangs schuldig gemaakt in den trein tusschen Alkmaar en Schagen, door een stadgenoot ten aanhoore van anderen voor dief uit te maken. De beleedigde, Johannes Anthonius Metz was daar niet bij doch het werd hem wel overge briefd en toen maakte Metz er klachte van. De eisch tegen Henning ingesteld, luidde I 15 of 3 dagen hechtenis. Die sloeg er ook maar op. Daarna was Willem Altman, 23 jaar, arbeider te West-Graftdijk aan de beurt, die op 13 Juni j.L zijn buurjongen Jan Renoolj, een 19-jarig boerenknecht je, mishandelde omdat die Wim's kippen had ver jaagd. Beklaagde staat overigens niet ongunstig be kend en werd opgeknapt met een eisch tot f 15 of 3 dagen hechtenis. Eén die het mijn en dijn niet kent Aaltje Bruin is een 44-jarige vrouw uit Den Hel der geboortig en aldaar nog woonachtig. Ze heeft voor een aantal jaren terug den heer Johannes van Hengst tot den gelukkigsten aller stervelingen ge maakt, door hem haar hand te reiken tot verbinte nis in den echtelijken staat. Den eersten tijd mar cheerde dat, maar ze begon weldra zooveel van de jeneverflesch te houden, dat ze der huishouden zoo successievelijk schromelijk begon te verwaarloozen en de opvoeding harer-kinderen weldra alles te wenschen overliet. De President ondervroeg haar over haar drankmis bruik. „Nou ja, 'k lust wel "n slokkie", was het lako- niek bescheid. Maar nu de oorzaak van hare aanwe zigheid te zitting: Zij had een paar schoenen ge- Stolen die W. van Os ter reparatie had. Van Os heeft zijn werkplaats in een gedeelte van een café waar Aaltje als werkvrouw met geoefende hand de rein heid betracht en.... schoenen steelt als het kan. Zij werd voorgedragen tot 7 dagen gevangenisstraf. Een stakkerd. Een 46-jarige vrouw uit Harenkarspel had dief stal gepleegd uit een tweetal offerbusjes in de R.-K. kerk en daaruit een totaal van f 27.11 ontvreemd, zulks ten nadeele der parochiale armen en der R.-K. kerk. De dienstbode van den pastoor, mej. W. C. M. van der Hoek had op pastoors verzoek de gel den gecontroleerd, waarbij het tekort was geconsta teerd. Onder tranen bekende Grietje en ze zei zelve dat ze het niet had moeten doen. Armoe was de drijfveer en ziekte in het huisgezin, dat 4 kinderen telt. De man ligt thans ziek aan longontsteking en pleuris. Toen de O. v. J. 3 maanden gev. eischte, vroeg het vrouwtje, asjeblieft geldboete, heb medelijden met mij en mijn gezin. Ik heb geen geld maar ik zal het zien ter leen te krijgen voor de boete. Een gemeene streek. Lourens Lakeman uit De Rijp was de laatste be klaagde en moest zich verantwoorden omdat hij uit misplaatste dartelheid 't openstaand deksel van den broodwagen van bakker Van Thiel dicht smeet toen deze man er juist met gebukten hoofde onder was om brood uit te zoeken. Van Thiel werd pijnlijk aan het hoofd geraakt. Dagen lang hoofdpijn, dokter er bij, enz. Eisch 7 dagen gevangenisstraf. Uitspraken volgende week. HOOGWOUD. Voor den Landstorm, jaarklasse 1909, zijn in deze gemeente ingeschreven de volgende personen: C. Bakker, S. Bos, L. Galis, Th. Groot, B. Hartog, B. Konijn en C. Kos. KOLHORN. De kermis alhier, door mooi weer begunstigd, be hoort weer tot het verleden. Gisteren prijskolven en -biljarten. Gemist werd: le. het den halven nacht bommen de en patsende „hoofd van Jut", 2e. de dag en nacht geurende oliekoekenkraam en 3e. de hier al meer dan een kwarteeuw komende en dus ingeburgerde luchtschommel van Dirks. Ook een aantal kramen, anders vast op het appél, waren er niet Het was dus een kleine kermis, maar 'een drukke. Zag me nigeen tegen de dagen aan, zie je, met al die dijk werkers, wat is het alles meegevallen. Die men schen zijn royale kermisklanten, maar prettig. Ze hadden in het algemeen pleizier en er was geen oneenigheid. Maandag trad in de zaal van den heer Rempt op het gezelschap directie Jean van Laar uit Amster dam. Als altijd op kermis een Stampvolle zaal en algemeene tevredenheid. Vdor vele ouderen is deze avond een zeer genoegelijke: de kermis. Dinsdag ging alles er weer aardig naar toe; al leen de aannemers vaè den dijk zijn minder ker- misgezind, dezen dag toch moesten 4 machines stil staan aan Groetpolderdijk wegens gebrek aan volk, of wel door de kermisgezindheid. En de mooie da gen moeten zoo noodig goed worden besteed, de dijk moet klaar voor het ruwe seizoen. Maar als de men schen na deze ontspanning zich'weer des te krach tiger inspannen, zijn heeren aannemers ook weer tevreden. Het was door de vele dijkmenschen een drukke en voor velen een zeer voordeelige kermis; doel der kermis werd ten volle bereikt. ALLES NAAR HET FRONT. Men schreef gisteren uit Maastricht: Volgens Les Nouvelles zijn in alle langs de Lim- burgsche grens gelegen Belgische plaatjes de laat ste beschikbare Duitsche troepen met pak en zak in de richting van Luik vertrokken, om hun front te versterken. Zoo hebben zestig soldaten Fouron verlaten, vijf tien zijn er van Mouland, twintig van Laubye ver trokken. DJAMBI. Uit Soerabaja seint men van eergisteren: De resident van Djambi is teruggekeerd. Moeara Tebo is van vijanden gezuiverd. De toestand te Moe- ara Boengo is gunstig. Te Bangko zijn de pasar en gouvernements-instellingen verbrand. De rebellen hebben veel dooden. Onze troepen leden geen verliezen. Er zijn nog een compagnie in fanterie en een sectie genietroepen naar Djambi ge zonden. VAN EEN OUD GEBRUIK. Te Vianen werd lederen werkdag om 12 uur en Zondags om 6 uur 's morgens de klok geluld. De laatste titularis bedankte echter wegens te geringe jaarwedde f 25 min f 3 voor pensioen. De Raad heeft nu besloten dit aloude gebruik af te schaf fen. HAVENS VAN ENGELAND GESLOTEN. Woensdag omstreeks middernacht ontving de ha venmeester te Rotterdam een telegram met de me- dedeeling dat sinds den vorigen nacht te 12 uur alle Engelsche havens voor de neutrale scheepvaart wa ren gesloten. Hij heeft in verband hiermede nog zooveel mogelijk gewaarschuwd, in verband waar mede het op vertrek liggende stoomschip „Batavier VI" kon worden opgehouden en getracht bevestiging van het bericht te krijgen. De Engelsche consul generaal wist nog niets, doch stelde zich in ver binding met de legatie, die heeft bevestigd dat de mededeeling met de waarheeid overeenstemde. Ook de marinestaf kreeg bericht van den maatregel, waarvan de strekking nog niet bekend is, doch die uitteraard van tijdelijken aard moet zijn, omdat En geland veel te veel belang heeft bij het ondeerhou- den der vaart. Vermoedelijk zal dus moeten worden gedacht aan troepentransporten of vlootacties. Gis teren zijn nog drie schepen van Rotterdam naar En geland vertrokken. Hdbld. OfficieeL Blijkens mededeeling van het Engelsche gezantschap zijn van 12 uur in den nacht van 12 op 13 September af alle Engelsche havens gesloten zoowel voor inkomende als uitgaande neutrale sche pen. De directeur-generaal der posterijen en telegra- phie maakt bekend, dat de postverzending naar en over Engeland tot nader bericht is gestaakt. NEKKRAMP. Bij ©en leerling van oen openbare lagere school te Dk»rdrecht is hes met tel ij ke nekkramp vastgesteld. AARBEVINGEN OP JAVA. (Officieel.) Blijkens een van de Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-IndiS ontvangen telegram hebben den lOden dezer hevige aardbevingen in ae residentie Barir joemas plaats gehad k Het stationsgebouw te Maos en de spoorwegbrug over de Serajoe-rivier tfjn beschadigd; er zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. DE NIEUWE POSTWET. Over enkele maanden vermoedelijk mfbt 1 Nowem}- ber treedt de nieuwe Postwet in werking. Aangezien daardoor verhoogd worden de tarieven van briefkaar'- ten. brieven (boven 100 gram) drukwerken (boven 500 gram), kwitanties en door een andere wets-wij ziging het tarief der postpakketten, en het tevens in de bedoeling van de regeering ligt om te verhoogen den prijs van adreskaarten, telegrammen, en telefoon gesprekken (waarvoor geen wetswijziging noodig is), willen wij, aldus de let, van de nieuwe bepalingen een kort overzicht geven. I. Briefkaarten H©t port der gewone briefkaar<- ten wordt gebracht op 3 cent, dat der stads-briefr kaarten op 2 cent. Tegenwoordig is het resp. 2Vs en IV» cent, maar wie een briefkaart koopt, oetaalt V» oent voor het formulier, Djit laatste is voortaan niet meer noodig: wie briefkaarten koopt krijgt de formiv- lieren gratis, zoodat in den prijs van die kaarten geen verandering komt: hij blijft 3 cent per gewone en 2 cent per stadse-briefkaart betalen. Wie echter losse ofrmulieren heeft en daarop port plakt, moet i/> cent meer betalen idan tegenwoordig want er moet 3 cent op een gewone en 2 cent op een stads-briafkaartjt Zoodat die porf-verhooging alleen hen treft, die post zegels op formulieren plakken, Wie aan de vernooc ging wil ontkomen, koope eenvoudg briiefkaarten op het postkantoor! II. Briewen. Het port der brieven zal bedragen: tot en met 20 gram5 cent. boven 20 tot en met 100 gram 10. cent voor elke 100 gram méér (of gedeelte daarvan) 5 oent Ütt geldt brieven buiten de stad. Voor de sta cis-brieven zal 't port voortaan zijn als volgt:

Schager Courant | 1916 | | pagina 1