f ir™ d. A. WISSEUNK, Alkmaar Heerenstraat, Schagen. Kassiers en Commissionnairs üi öfecien. ECKERT en GREIFF CULTIVATOREN. Wiedmachines van Eckert werken nauwkeurig en zijn stevig gebouwd. Eckert Zaaimachines uiTvSkT^if'6 Cons,™c,ie 2, 3 en 4 veld EGGEN. Eckert Tweeschaar-, Venzki Tweeschaar- en Diepploegen. Eckert Balansploegen met nieuwe trekfnrichting. Dorschmachines, Rosmolens, Wanmolens. Aardappelsorteer machines. Veevoederstoomers. Gierpompen, Giervaten. Veevoe derketels. Bascules en Gewichten Waschmachines. Mesthaken en Vorken. Graanschoppen. Donderdags te Schaqen Café ..de Wildeman Belasten zich met den aan-en verkoop van effecten voor geldbelegging Verzilveren chequesvreemd bankpapiercoupons en losbare stukken, Openen rekening-courant en chequerekeningen met enk i ngoeding Verleenen credietcn aan Landbouwersh ooplieden en jn usti i celen Incasseeren en diseonteeren handelspapier op binnen- en tn/fenland, Verstrekken en plaatsen gelden op eerste hypotheek, Verhuren loketten in hunne onder gr ondsche safeinricht mg, Nemen aelden in deposito tegen de navolgende rentevergoeding een dag opzegging een maand vast drie maand vast zes maand vast een jaar rast 4": Binnenlandsch Nieuws. Raad van Winkel. Mono-Greiff met 2 hefboomen en zitting, werken achter de wielen. 93 01 - 4 io- 01 0 4 0* 91 0 4 ling achter hen een stem weerklank: Wet sakkerloot, jelui hier? Kees keek om en t was of de grond onder zijn voeten wegzonk, Daar was meneer Rood, de onderwijzer uit Groenveld, Wij hebben met denzelfden trein gereisd, zei Rood, Marife almaar in de oogen turend nou. als jelui 't goed vindt, loop ik zoover mee. We laten hem schieten hoor, zoo gauw moge lijk, beet hij gade in het oor, maar zij scheen hem niet te verstaan wat Kees, die 't voor onwil aanzag, nog f el-nijdiger maakte. En 't was, alsof Rood t erop gesteld had, hom tot het uiterste te drijven. Marie goedig, niet zoo heel snel begrijpend, de dingen combineerend menschje, liep rustig voort. Ver telde in haar argeloosheid, hoe zij 't plan hadden om naar 't „Koetje" den bekenden buitentuin te gaaiu, waar ze "dan zouden twaalfuren. Om vervolgens de stad in te kuieren. x Prachtig! zei meneer Rood, dan ga ik met jelui mee Ik heb tot drie uur den tijd. Dan zie ik ergens een'kennis. Ik ben blij, jelui hier te troffen. En hij wees naar een tram, die de richting van buitentuin zou gaan, Wat schedt jou, Van Dijk, vroeg hij eensklaps den echtgenoot, die bleek als een doode was en wiens lippen beefden. Niks, Let er maar niet op. Een beetje draaierig. Marie keek hem aan. Merkte 't ook. Maar snapte inderdaad nog altijd niet... In het door jaloezie overmeesterde gemoed van den echtgenoot stond 't nu vastafgesproken werk. Dat moest Marie met Rood hebben ..bekonkeld'. Dat kon gfeen toeval" zijn..... De woede giste al heviger in hem, Klaar hij besefte: wanneer hij een woord erover zou zeggen, dan zou-ie zich hedemaal niet kunnen betoomen. Hij bedwong zich met ijzeren kracht Ze gingen in de trhm. Rood zat aldoor met Marie te praten. Gaat 't wat beter, vroeg de falsaris, de ellendige huichelaar (dacht Kees) den „draaicrigen echtgenoot'. Ja best. Dank je wel. De eau de cologne, die gade hem bood, wees hij )van de hand. Zij bereikten buitentuin. Sl reken ergens neer. Maria stelde voor de gelegenheid eens te bezichtigen. Er waren allerlei leuke dingen. Automaatjes, een ca- rouseü, fonteintjes een dwaaltuin". Kees sjokte mee. Al door zwijgend, spiedend, verteerd door jaloezie- smart. Een labyrinth. Dat 's Leuk, zei Rood. Ga je mee erin? vroeg hij. Och ja. zei Marie. 'Kees eventjes aankijkend. Van Dijk volgde Maar 't draaide om hem heen. Hij raakte onmiddellijk verward in het kronkelnet van paadjes.... Ze waren weg. 't Was hem, of er 'n rood floers voor z'n oogen kwam. Hij hoorde Marie's lach schateren door den dwaaltinu. En erdoor heen Rood s sfem.... Koes keek, vond ze niet. t VVas of razernij hem aangreep. Nu was 't toch duidelijk. Mane, schreeuwde hij met heescli geluid, wil-je direct hier komen. Direct zeg ik jel Maar joelende schaterlach antwoordde hem,.. Toen zag hij niets meer. Hjj rende rond. Plotseling daar waren ze. Marie en achter haar Rood... Kees scheurde de haag weg en vloog op hem aan. Schurk, verleider, brulde hij, Roods keel dicht- ^"iiet roode floers voor zijn oocen werd intenser van kleur. Die gespierde slagershand kneep feller in de keel van den onderwijzer.... Toen hij tot zichzelf kwam, lag hij met gehavende kleeren op den grond. Hij had op haar gerekend, hij had in haar ziel gelezen. Daar was zij trotsch op. Het schild van eer rein houden dat was zijn leuze! En ook de hare! Een poos lang zaten zij zwijgend bij elkaar, hand in hand In haar hart was een groote, sitlle blijdschap. In het gevoel van een overeenstemming des geestes, van sympathie, in gevoelen en in denken. Echte trouwe kameraden van elkander te zijn in geluk en in ongeluk, in vreugde en in smart.... Ja misschien in de schaduw nog meer dan in het zonlicht.... Voor hem voor zijn kinderen voor zijn huis. Te jong? Neen de jeugd heeft sterke schou ders, sterkere dan die van de ouden van dagen.... Vandaag had ze wel is waar uren van schroom valligheid, van twijfel gehad, maar die waren nu voorbij. Nu was zij sterk.sterk in haar ver trouwen. En het hoofd opheffend zei ze nu zeer beslist: „Eberhard, laten we naar Berlijn teruggaan". Hij omvatte haar beide handen en drukte ze innig: „Ja, Lora", zei hij, „laten we naar huis gaan. Het is onze plicht. Vdndaag kon ik alleen met de daad helpen, maar misschien is mijn raad later nog noodiger. Ik dank je daarvoor dat jij mij dit voorstelt, Lora". HOOFDSTUK XIII. Eugène Prall dwaalde door de hoofdstad rond zooals hij zoo dikwijls deed en zocht met den door dringenden blik van zijn oogen de veranderingen om hem heen op te nemen. Voor een oppervlakkig toeschouwer was alles he den juist zoo als het lederen dag was. Altijd dezelfde winkels, dezelfde weelde in de uitstallingen van de winkels, dezelfde elegante equipages, waarin prach tig getoiletteerde dames zich lieten rondrijden, de zelfde vroolijke gezichten.... Maar Eugène Prall zag scherper.... dieper Hij ging het noordelijk gedeelte ln, de fabriekstad, naar de oostelijke straten, waar de tekstlelindustrie haar werkplaatsen had, en hij zag de helft van de machines in rust, langwerpige, nauwelijks voltooide gebouwen leeg staan, maar vóór hem uit dwaalden, van de eene fabriekspoort naar de andere, de som bere schare werkloozen, mannen en vrouwen met magerey uitgeteerde gelaatstrekken die schenen te zeggen: „Geef ons werk, geef ons brood, onze kinde ren lijden hongerl" Een stuk of wat bezoekers van dwaaltuin hadden hem overmeesterd. Een paar politieagenten wareti er ook....- En al de menschen, op Zondagvoormiddag in buiteni- gelegenheid aanwezig, stonden om hetn heen geschaard. Mane zat op een bankje te schreien, een. paar dames troostten haar..... Het O.M. heeft tegen Kees van Dijk een lichte ge vangenisstraf gevorderd maar na het geestige pleidooi van zijn advokaat is hij er ten slotte met een geldj- boete afgekomen. Maar in dat pleidooi schetste de verdediger armen Kees als het slachtoffer van jaloezie-pijnen, die hem' op 't oogenblik, toen hij Rood aanvloog, werkelijk ontoerekenbaar maakten. Een van de rechters zat genoeglijk te glimlachen en keek Van Dijk medelijdend aan.... En hij wist, de beklaagde, dat een aantal Groenvelders de zitting bij woonden. 't Schroeide hem in do ziel van verdriet. En inderdaad 't was een hard .uurtje voor hetn. Nu is hij wat voorzichtiger geworden. Hij heeft wel iets begrepen van het malle, ongegronde zijner fantasieën, over juffrouw Marie's lichtzinnigheid.... Maar wanneer een klaint of een gast zijn gade wat lang en wat erg vriendelijk aankijkt, dan voelt arme Kees toch steeas, hoe er in de oude wond in zijn ziele leven iets gaat bloeden. Want jaloezie is nu eenmaal iets, waartegen geen kruiden gewassen schijnen...,. MAITRE CORBEAU. Openbare vergadering van den Gemeen'eraad. Tegenwoordig vier leden, afwezig de heeren S. Over, K. Broebaart en P. Wit Czn. De voorzitter heet de aanwezigen welkom cn opent de vergadering, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Het eerste jaarverslag der vereeniging „De proeft en schooltuin Kennemerlaiid" te Alkmaar. Ter inzage ovor de leden. Een verzoek om subsidie voor 1917 van De vereeniging tot bevordering van: het Vakonderwijs in West Friesland. De Afdeeling Winkel, van evengenoemde vereeniging. Het hoofdbestuur der Gezinsverpleging in de Classis Alkmaar. Aangehouden tot de behandeling derGemeentebe- grooting. Een verzoek van den Minister van Staat, Minister van Binnetnlandsche Zaken om maatregelen te nemen ter voorkoming van drankmisbruik bij demobilisatie, door b.v. bij verordening te bepalen, dat op die dagen nog ln onbekend verschiet alle draukgelegeiinodeii moeten zijn gesloten. Burg. en Welk. zijn van meening dat misbruik van sterken drank hier niet zoo te verwachten is, dat zulke ingrijpende maatregelen dienen te worden ge nomen, en de gewone middelen tot handhaving der orde voldoende te achten zijn om desnoods zn te Ir Raad -is hetzelfde gevoelen toegedaan en besloten wordt in dien geest te antwoorden. Verzoeken om ontheffing van Hoofdelijken omslag vtejens vertrek uit de gemeente zijn ingekomen van i L. Reinierse te Bergen, voof, 8 maande.®., C. van der Klooster vodr 8 (maanden, Wed. P. Schoorl, te Schagen, voor 8 maanden. Allen toegestaan. Een reclame tegen zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag voor 1916 van den heer J. C. Kars. In handen gesteld der Reclame Commissie. Tot Leden der Reclame Commissie worden benoemd de heeren Over, Meurs en Wit. Gemeenterekening 1915. De heer Spaans, daartoe doör den voorzitter in de gelegenheid gesteld, brengt namens de commissie van onoerzoek verslag uit, en deelt mede, dat de com missie de rekening met de daarbij behoorende bijlagen heeft onderzocht en in orde bevonden, en de commissie voorstelt de rekening voorloopig vast te stelien in ont vang op f 39894,77. in uitgaaf f 38304,33 batig saldo f 1590.44. Overeenkomstig het voorstel der Commissie wordt besloten. Rekening Algemeen Burgerlijk Armbestuur 1915.- De heer Spaans brengt ook voor deze rekening na mens de commissie van onderzoek verslag 'uit en deelt mede dat de rekening miet de bijlagen door de Commissie is onderzocht en in orde bevonden en de commissie voorstelt die rekening goed te keuren in ontvangst op f 3623.03V». in uitgaaf op f 3399.26V2, batig saldo f 223.77. Overeenkomstig het advies der Commissie wordt hel sloten tot goedkeuring onder mededeelimg van dankbe tuiging voor het gehouden beheer. Gedurende de behandeling dier rekening, heeft de Secretaris, als zijnde lid van 'het Armbestuur, de ver gadering verlaten. Rekening gasfabriek 1915. De heer Spaans deelt mede, dat de Commissie ook die rekening heeft ingezien. De daarin voorkomende berekeningen zijn accoord bevonden en voorts moet worden afgegaan op de medodechng der Commissie van Behoor en liet verslag van den accountant, waaruit blijkt, dat het beheer en de rekening in orde is. l>e heer Van Holthe merkt op, dat op 31 December de Directeur in kas had ruim f 1000, terwijl zijn instructie voorschrijft, dat zijn kasgeld reet hoogcr mag zijn dan f 500 en liet meerdere moet worden beleed. De voorzitter kan op het oogenblik dit met geheel toelichten, doch vermoedt, dat het ge.d wel zeer spoe dig noodig zal zijn geweest voor de steenkolen b.v. De heer Vten Ilolihe vraagt of de Directeur over het algemeen veel ^outanten in voorraad heeft. De voorzitter vermoedt van niet. De rekening wordt daarna goedgekeurd. Aangeboden wordt vervolgens de Begrooting der gemeente voor 1917 in ontvang en uilgaaf op f 39947,95. de begrooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor 1917 in ontvang en uitgaaf op f 4346. Het voorstel van Gedeputeerde Staten, betreffendo vtrhooging der jaarwedde van Burgemeester en Secre ta.is en Ontvanger wordt op voorstel van den voor zitter wegens onvoltalligheia der vergadering aange houden. Suppletoire begrooting 1916. De voorzitter deelt mede dat in het saldo der reke ning 1915 voorkomt als bate op de buitengewone omt- 'vangsten f 1187.61V». Dit bedrag is afkomstig van verkoop va.ii gemeente eigendommen, en moet krachtens door Ged. Statesn goedgekeurd raadsbesluit worden belegd. Aangezien deze belaging in 1916 moet plaats heb ben stellen Burg. en \\eth. voor genoemde fll87.61l/s als deel van het vermoedelijk batig saldo over 1915 ovor te brengen op den dienst 1916. Aldus wordt besloten. Wijziging Hoofdelijken Omslag. B- en W. stel len voor de verordening op de heffing van hoofde lijken omslag zoodanig te wijzigen, dat de heffing wordt gebracht op f 8000.met 10 pet. voor supp. aanslagen. De voorzitter deelt mede, dat deze ver- Hij zag op de bergplaatsen den voorraad aan groeien en toenemen want de kooplieden, waarop dc fabrikanten zoo vol verlangen wachtten, bleven uit dezelfde afnemers, die eenige weken te voren nog hadden gevraagd om het gekochte spoedig te ontvangen, alsof plotseling op één enkel oogenblik, allq behoefte verdwenen was. En Eugène Prall doorkruiste nu ook het nieuwe westelijke gedeelte van Berlijn, waar den laatsten tijd zooveel nieuwe huizen werden gebouwd, waar men nu alleen voltooide hetgeen begonnen was. De „Krach" in de hypotheekbanken had ook de levens ader van het bouwvak, het crediet, door gesneden. En hier ook stonden de mannen met som bere blikken zonder werk te vinden, met nijdige oogen te staren naar de enkele gelukkigen, die nog hadden. En Eugène Prall zag aan de stations de vele teleurgestelden die gelokt door de grootere ver diensten, van het platteland naar de hoofdstad wa ren gekomen, maar nu weder terugkeerden naar den ploeg en de egge die hun wel een schamel maar nochtans een zeker werkloon waarborgden.... Hij keek ook naar de groote verhuurkantoren die de laatste jaren weinig aanvraag van werkzoeken den hadden gehad, zoodat iedere huisvrouw zich ge lukkig achtte als zij voor haar geld voldoende hulp kon krijgen. Maar nu stonden de gangen daar vol menschen die zich kwamen aanbieden: de fabrieken, die niet genoeg werkvolk meer konden gebruiken, gaven hen nu met honderden en nog eens honderden terug aan hun oorspronkelijken werkkring. Honderden en nog eens honderden verdrongen zich nu bovendien neg voor de bureau x der couranten, tot de eerste bladen met advertenties daar werden uitgedeeld en dozo gingen dan van hand tot hand, waarna de schare uiteenstoof en de groote wedloop begon, naar de kleinste betrekking. De trappen, die 'naar de galerijen van de Beurs leidden, klom hij op en bij overzag nu vandaar de groote ruimte. Hier scheen 'teveneens alsof er een adem van 't verderf over deze groote zalen zweefde. Een stilte, zooals men daar anders slechts in de heetste zo merdagen, ln den komkommertijd aantrof. Eensklaps een zenuwachtige beweging in de menigte.... het een of ander bericht dat schrik aanjoeg, een faillis sement, een nieuwe slechte tijding van de West- faalsche ijzermarkt, uit de Silezische steenkolen- districten, verrassende verkooporders van een groot- hooging B. en W. noodig voorkwam, om daaruit de kosten van distributie van levensmiddelen te kunnen bestrijden. Op de begrooting voor 1917 ig voor Hoofd. Omslag uitgetrokken f 8700.en voor kosten van distributie f 1000.een raming, waar van met zekerheid niets is te zeggen, doch tegen over de ingezetenen meende men zich niet van de distributie te mogen onttrekken, waar door betaling van 10 pet door de gemeente, de ingezetenen van het Rijk ook 90 pet profiteeren. Voornamelijk zul len de meeste uitgaven worden gevraagd voor de vleeschvoorziening. Besloten wordt met de distributie van levensmid delen voort te gaan en de verordening op den Hoof delijken Omslagte wijzigen, zooals is voorgesteld. De voorzitter deelt mede, dat in het bestek voor schoolbouw is opgenomen te plaatsen, vier urinoirs van vuurklei, welk soort bij het opmaken van het bestek ongeveer f 50.per kostten. De aannemer heeft echter gewacht met het aankoopen tot hij er aan toe was en nu kost datzelfde soort f65.— per stuk. Verzocht is de meerdere kosten ad f 15.per stuk voor de gemeente te nemen. Een beslissing wordt aangehouden. Geldleening Gasfabriek. De voorzitter deelt me de, dat blijkens nader ingekomen bericht van Ged. Staten, dit College blijft vasthouden aan het een maal ingenomen standpunt, dat deze leening moet worden afgelost in 20 achtereenvolgende jaren. Nu is echter gebleken, dat de uitbreidingskosten niet f 10.000, doch f 10137.50 zullen bedragen, bovendien heeft de geheele stichting gekost f 57109,79, waar voor slechts is geleend f 56000.de meerdere kos ten zijn uit de gemeentekas bijbetaald, en dienen dus ook daarin terug te komen. Om nu het geheel der stichting en uitbreiding te kunnen afwikkelen, acht de^Voorzitter het gewenscht niet alleen te leenen voor de uitbreiding, maar de leening zooveel te ver-, hoogen dat ook het voorschot stichting in de ge meentekas kan worden teruggestort en stelt voor de leening te brengen tot ten hoogste f 12000.—, Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Spaans vraagt of er al ge noeg sintel is gebracht op den weg naar het tram station, en waarmede de nieuwe schoeiing zal wor den aangevuld. De vooorzitter deelt mede het voornemen te heb ben nog deze week met de wegencommissie ter plaatse een onderzoek in te stellen en zoowel het een als het ander te zullen nagaan. De heer Meurs vraagt opsnoeien van enkele hoo rnen in het Westeinde. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter met een woord van dank voor de op komst deze vergadering. KIESRECHTACTIE DER VRIJZ.-DEMOCRATEN. Naar wij vernemen wordt door het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond het plan uitgewerkt voor een groote kiesrechtactie, die hierin zal bestaan, dat op den vooravond van de openbare behandeling van de ontwerpen Grondwetsherziening door Iedere af deeling van den Vrijz.-Dem. Bond en van het Alg. Ned. Werkliedenverbond een vergadering zal wor den belegd, waarin verschillende sprekers zullen optreden, ten gunste van Algemeen Kiesrecht voor mannen en vrouwen. In totaal zullen dit ongeveer 100 vergaderingen worden. In al deze vergaderingen zal een gelijkluidende motie worden voorgesteld, die daarna wordt toege zonden aan regeering en Tweede Kamer. speculant. De papieren daalden sprongsgewijze.... een paar luid gillende Joden, die nu in de contra mine gingen en de koersen verder poogden te druk ken, en dan weder dezelfde stilte van te voren. De zware wolken van krachteloosheid. Prall bleef nog aandachtiger staren en zijn gelaat vertrok zich nu pijnlijk.... Daar .rechts déze hooge, statige gestalte met die fijn besneden gelaatstrekkenwas dat niet Mol- ler-Sieghardde echtgenoot van Lora? Die waren toch immers in Italië, in Rome?.... Maar hij moest het wel zijn, want daar naast hem stond zijn zoon, de waaghals, die zich had laten medeslepen in de dolle vaart.... Men verdrong zich om den geheimraad, schudde hem de hand, alsof zij hem wilden gelukwenschen met zijn thuiskomst, met zijn huwelijk, misschien nog wel.... De een na den ander van de beursmannen, van de chefs der groote hulzen, van de directeurs der eerste banken, kwamen naar hem toe om een paar woorden te wisselen met den man dien iedereen ken de en die zoo algemeen geacht en bemind was. En hij glimlachte, knikte tegen den een, gaf den ander de hand en scheen met een derde een schertsend woord te wisselen. De geheimraad moest pas even te voren gekomen zijn, en het bericht van zijn hierzijn scheen ook eerst nu bekend te worden, want plotseling kwam er thans leven en beweging in de voorheen zoo stille menigte. Men fluisterde elkaar iets in en toen rie pen een paar stemmen: Prometheuslicht 188 190 193 doch het was slechts een korte opflikkering, die dadelijk weer verflauwde, een vruchtelooze poging. Eugène Prall wilde lachen maar aan zijn lippen orts lapte niets dan een somber geluid, dat bijna klcnk als: arme Lora Lven later stond Eupène Prall weder voor de hoo ge trotsche muren van het bankierskantoor van Sa- letiter. Wat was dat een prachtig, massief gebouw, alsof het eeuwen moest trotseerenl De lentezon weerkaatste zich in de groote spiegelruiten en op de vergulde letters: „Aandeelenkapitaal zestig mil- lioen, reserve vijftien milliöen". En nu het eenvoudige grijze huis daarnaast, hij kon toch niet nalaten om op te zien naar de ven sters van de eerste verdieping, of niet een van de crème valgordijnen omhoog was. Hij beet zich op de tanden, dat ze pijn deden, evenals destijds, toen Lora bij hem was gekomen om hem te zeggen dat zij geheimraad Moller-Sieg- hard het jawoord had gegeven. Hij had het toen wel willen uitschreeuwen, maar hij had haar hand nochtans genomen en niets gezegd dan: „Ik hoop dat dit tot uw geluk moge zijn; ik hoor dat hij in alle opzichten een man van eer is". Neen, neen, het was toch maar goed dat de gor dijnen omlaag bleven... En nu het derde huis, het gebouw van de Pro- metheuslicht-Maatschappij met de groote ramen in de benedenverdieping en de gloeilampen die daarin flikkerden in alle kleuren van den regenboog. Nu kon hij lachen," bitter lachen, met de gebalde vuisten in den zak, want daarnaast lag een onoog lijk klein huisje met één enkel raam maar, doch al twee dagen achtereen bleven de menschen voort durend daarvoor staan en eveneens lachen. Het raam was in tweeën verdeeld. In dé linker helft brandden in zes rijen boven elkaar in iedere rij zes gloeilampen met kousjes en iedere rii droeg het opschrift: „brandt sedert vier weken, sedert drie weken, sedert twee weken, sedert één week, sedert vier dagen, sedert gisteren", en daarboven in reusachtige letters: „fabrikaat van de Prome- theuslicht-Maatschappij, hiernaast gekocht" De an dere helft was juist op dezelfde wijze ingericht maar had slechts één enkel opschrift: „Nieuwe uitvinding van dokter Prall rijkspatent 249231, branden alle reeds acht weken. Voorloopig niet te koop." menschen lachten of glimlachten, vooral 's a- vonds als de andere helft van het raam bijna in duisternis was gehuld. Heden moigen hadden alle couranten nu echter gewag gemaakt van de nieuwe uitvinding van dok ter I rail cn de heer Baldin was even te voren men li ad het hom zolf medegedeeld op het politie bureau geweest oin te vragen of men deze uitstal- i ♦'Jl k°n '*rt®n wegnemen. Men zei hem echter dat dit een civiele ^aak was en Prall lachte ander maal, nu hij dacht hoe deze zaak voor het hooge ge rechtshof bepleit zou worden. Zou men de aanklacht 0r2m v °Pnemen? Misschien dat niet eens.... Hij bleef eenige oogenblikken tusschen de menigte staan, die zich voor dit onaanzienlijke huisje ver drong en amuseerde zich met te luisteren naar de afgebroken opmerkingen „Amerikaansche reclame!' „Dat is pas een slimme kerel...." Zou het ook maar geen zwendel zijn?" Daarop slenterde hij weer langzaam verder en juist toen hij langs de woning van de Moller-Sieg- hards kwam, stapte de geheimraad uit zijn rijtuig- Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1916 | | pagina 4