Nieuwe Abonné's Kassier, Ingezonden Stukken. DINSDAG 19 SEPTEMBER 59ste Jaargang. 'No. 5869. UitgeversTRAPMAN Co. van dit blad ontvangen de nummers lol 1 OCTOBER GRATIS. Staten-Generaal. de sluiting. Binnenlandsch Nieuws. 1 oudesluis. broek op langendlik. wieringen. wieringen. wieringen. t ,n4_ verkeer met engeland. bevordert de zondagsrust bij de pos- terijen SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbeh gging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. commissie onderzoek hembruo. - anna paulowna. export gedroogde groenten. de ramp aan den westervoortschen dijk te arnhem. het dure papier. haver in beslag genomen. sint maarten. kiesrechtdemonstratie. brobk op langenduk. onderwljszaken. koegras. wieringerwaard. wieringerwaard. SCHAGER Alpraeei Nienws- COURANT. Atettiti!- Laïiliiwllal Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor dan ADV ERTBNTIEN in het eerst uitkomend nummer ireplaatst. SCHAQEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Frijn per 8 maanden f 0.90 per post f 1.05. Losse nummers 5 et ADVKKTENTIEN van 1 tot 5 regels t U.35, iedere regel mee- 6 et Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. borekr Geachte Redactie, Het ingezonden stuk van Wethouder Sleutel in de Schager Crt. van Zaterdag is me geen antwoord waard. Uit dat stuk kan, dunkt me, ieder opmaken, dat uitgebreid lager onderwijs hier zeer noodig is. 'k Laat verder heel gaarne aan het publiek over, te oordeelen, welke ingezonden stukken als ge schrijf moeten worden gekwalificeerd. Het deed me intusschen goed, vele bewijzen van instemming, schriftelijk zoowel als mondeling, te mogen ontvangen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw. dw., J. G. HAZELOOP. Wieringerwaard, 18 Sept, 1916. Den Haag, 16 Sept. De ware, koude vertooning van elk jaar de slui ting der gewone zitting van de Staten-Generaal. Wei nig belangstelling op net Binnenhof. In de zaal van het Parlement waar de „Vereenigde zitting der Staten-Generaal" plaats heeft het contrast tusschen het van goudsalon schitterende presidiale bureau^ met de zeventigjarigen Senaats-praeses, 'baron Van Voorst tot Voorst als leider en de stuk-of-wat ('t waren een dertigtal, geloof ik) heeren van Hooger- en Lager huis in de zaal, gekleed in hun gewone najaars pakjes. Toen kwam premier Cort v. d. Linden in zijn staat- sie-kleediihet breede oranje-lint over de borst ge- plodid. Sprak de enkele woorden uit, waartoe na dat het extra-parlementaire Kabinet is opgetreden de sluitingsrede is ingekrompen. Dankbetuiging voor den betoonden ijver, net even memoreeren, dat on danks de buitengewone tijds-omstandigheden toch nog ook wel iets anders door de Vertegenwoordiging is tot stand gebracht dan noodwetten That's all 1... Zouden wij de plechtige vertooning der sluiting op dien terdag in September, voorafgaand aan den ^der den Dinsdag' inderdaad met tot eenvoudiger pro-por ties kunnen terugbrengen? Ik geloof, dat deze vraag zich elk jaar met meer kracht naar voren dringt. Wie zal op den September-Zaterdag in 1917 de zit ting namens H.M. komen sluiten? Dat is eeue andere, allicht interessante vraag Mr. ANTONIO. J.L Zondag had alhier onder groote belangstelling de "jaariijksche harddraverij (Handicaponder den man plaats. 10 paarden naman er aan deel. De prijs van 30 gld. werd gewonnen door Corry van den heer Jb. Stammes, berijder diens zoon Jb. Stammes. De premie 15 gld. door Vroolijk van den heer D. Marees berijder P. de Wit, 2e premie 10 gld door Piko van den heer A. J. de Wit, berijder de eigenaar, 3e premie 5 gld. door Cleremondine van den heer D Stammes, berijder C. Aareen. De wedstrijd werd opgeluisterd kloor inuziek van onze Harmonievereeniging. Van 11—16 September werd aan de veiling aan gevoerd 551 zak aardappelen, 59900 bloemkool 280900 roode kool, 92700 gele W, 112100 stuks en 1 wagon witte kool, 11515 bos en 724 baal wortelen, 15420 pond slaboonen, 1229 baal nep, 1566 baal men en 3200 ramenassen, Onze plaatsgenoote mej. Geintje de Beurs is mot ingang van 2 October a.s. benoemd tot leerling-ver pleegster aan het Ned. Israëlitisch Ziekenhuis te Am sterdam. Voor rekening van 58 leden onzer onderaf deel mg der 'V.O.N. werden j.1. Vrijdag op de Amsterdam- sche eaerenveiling geveild 5131 kipeieren, 2b eend- eieren en 40 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen wanen zeer goed en varieerden voorde kip- eteren van f 9.85 tot en met f 10.40 per 100 stuks, voor de eendeieren f 9.10 per 100 stuks en voor t pluimvee van f 0.74 tot en met f 2.14 per stuk. Aan schoon geld zullen de leden voor de eend eieren ontvangen 8.65 cent per stuk en voor de kip- eieren f L62 per kilo. Per stuk berekend gelden de kipeieren van 15 in een kilo 10.8 cent, lo in een kilo 10.1 cent, 17 in een kilo 9.53 cent en van 18 in een kilo 9 oent of gemiddeld schoon per 100 stuks f 9.86. Handel vlug met enorm veel vraag naar groote en kleine eieren en zwaar slachtgevogelte van allerlei soort. Naar wij vcnuanidl zal root 1 Januari 1917 <i€ aan- legplaats te Den Oever worden gerangschikt onder de Rijles-zeehavens. Zaterdag j.1. is het scheepvaart-, post- en telegraaf- verkeer met Engeland weder opengesteld. Dat deze zegelaanvragen, zooals ze officieel hoeten niet op' Zondag uitgevoerd worden, is van zelf sprekend. In 't algemeen, dèt weet werkelijk iedereen, is do dienst der posterijen des Zondags zeer beperkt. Heem- maal stil staan doet hij niet en bestelling van brieven b.v. vindt plaats. Uit maatschappelijk oogpunt en voor velen ook uit godsdienstig oogpunt, zou er alles voor te zeggen zijn te zoreen dat zooveel mogelijk het personeel dor posterijen van de Zondagsrust, zooals wij allen die gaarne hebben, zou kunnen gemeten. Welnu, er is een zeer eenvoudig en weinig kost J. Schoorl Pz., LANDBOUWSTRAAT, baar middel om de Zondagsrust te bevorderen. Sleur doet ons menigmaal op Zaterdag een stuk posten, waarvan de bestelling op Zondag niet bepaald drin gend noodzakelijk is. Als de afzender wist, dat hij door den wensch te kennen te geven het stuk niet op Zondag te bezorgen, zou medewerken aan fie be perking van den Zondagsdienst, dus aan de bevorde ring yan de Zondagsrust, dan zou hij dit zekerin vele gevallen doen. Dit kèn geschieden. Aan de postkantoren zijn koste loos etiketten verkrijgbaar met het opschrift: NIET BESTELLEN OP ZONDAG". Deze worden op de poststukken geplakt en de zaak is in orde*. Goed en gemakkelijk. De minister van oorlog heeft thans ingesteld een commissie, belast met het onderzoek naar de arbeids voorwaarden bij de artillerie-inrichting aan de Hem- brug. Daarin zullen zitting nemen prof. mr. Aalberse, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, als lid-voorzitter; de heer D. W. Stork te Hengelo, industrieel, lid van de Eerste Kamer, en de heer f. v. d. Tempel, lid van de Tweede Kamer te Amster dam als leden. Het motief tot de instelling van de commissie be treffende een onderzoek naar de toestanden aan de Hembrug luidt, dat de minister het wenschelijk acht een onderzoek te doen instellen naar de gegrondheid van de in den laatsten tijd door het personeel der ar tillerie-inrichtingen geuite klachten, wegens den toe stand aan die inrichtingen, alsmede naar de wijze, waarop in aanmerking genomen de hooge edschen, welke in het belang van het land in de tegenwoordige buitengewone omstandigheden aan het productiever mogen van het bedrijf moeten worden' gesteld in bestaande leemten desvereischt zou kunnen worden voorzien. De commissie is Zaterdag door Minister Bosboom geïnstalleerd. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan school I te Kleine Sluis in deze gemeente, hebben zich 20 sollicitanten aangemeld Ingevolge ministerieele beslissing van 5 September zullen van heden af alle drogerijen, om door te kunnen werken, onder goedkeuring van den minister bij de groentencentrale moeten zijn ingeschreven.- Het ministerieele besluit zal mét groote gestrengheid worden uitgevoerd., In den laatsten tijd werd nagenoeg alles, wat van de groenten afviel en vroeger als waar deloos op de mesthoop werd geworpen gedroogd, in gemaakt en verzonden naar onze oostelijke buren. De minister wil van deze industrie thans eens volkomen op de hoogte komen en daarom alle inrichtingen on der controle brengen Om ingeschreven te worden, moeten zij echter voldoen aan verschillende vereischL 1pn, ten bewijze dat men te doen heeft met een hborlijk geoutilleerd bedrijf. Het geheele apparaat van het staatstoezicht wordt heden in werking gebracht om te verhinderen, dat, buiten de ingeschreven inrich tingen om, het drogerij bedrijf wordt voortgezet. Niet alleen dat alle burgemeesters en politie-ambtenaren rijn aangeschreven maar ook de ambtenaren der in voerrechten en accijnzen hebben opdracht toe te zien, dat alle verduurzaamde groenten, welke uitgevoerd wor den afkomstig rijn van de ingeschreven bedrijven. Op 17 Januari jl had te Arnhem de noodlottige instorting plaats van de in aanbouw Zijnde melkin richting van de Arbeiders-Coöperatie De Vooruitgang. Door het neerstorten van een groot reservoir van ge- wanend beton toen men bezig was de stutten daail- onaer weg te nemen wenden een viertal werklie den gedood. Het gebeurde heeft aanleiding gegeven tot een justitieel 'onderzoek terwijl deskundigen door de justitie benoemd Óen omvangrijk rapport hebben uitgebracht, .n.1. de heeren D. A. Roskam, bouw meester en expert voor bouwbedrijfzaken te Arnhem. W. J. van de Wijnperse, reserve-majoor der genie te Utrecht en G. Slim, ingenieur van gemeentewerken te Amsterdam. Het onderzoek heeft aanleiding gegeven tot het in stellen van een strafverordening terzake van het ver oorzaken van den dood door schuld tegen den archi tect. den heer G. Versteeg te Arnhem en tegen den heer Bourdrez, directeur der N. V. Beton Mij. v.h. Bourdrez te 's-Gravenhage. Deze zaak die vooral in de bouwwereld zeer de aandacht trekt, zal op 10 October a.s. voor de Arn- hemsche rechtbank dienen. De Middenstandsbond" schrijft: l)at dure papier treft niet alleen de uitgevers van dagbladen Dezen rijn er wel het meest de dupe van... Ook wordt echter de winkelier het kind van de re kening. De banketbakkers in Leiden hebben er al iets od gevonden door nL de vouw-bakjes voor de taartjes Jdlrf te laten betalen. Het ^ernieuwste isechter wa varkensxslagers in Haarlem hebben bedacht. Wij Lltode N. HaarL Crt." een advertentie, waar in zij het publiek verzoeken bij het laten halen van varkensvleesch of bereide worst- m vlecschwaren een schaal of bord mede te geven, daar bij de huidige hooge prijzen zooveel inwikkelpapier er heusch met DafDisQvvérkèlyk"wel slim bedacht van de Haar- (C AL h^ht^k dTwuikel'iers met hun betrekkelijk zeer kleinen omzet papier de duurte al zoo erg zeggen te 'voelen hoe moet het dan met de uitgevers van dagbladen gesteld rijnl Maar.... we willen voor dezen nu g<en medelijden gaan wekken we maken slechts melding van het Haarlemsche idee, omdat de Leidsche winkeliers het misschien wel navolgenswaardig zui len vinden. EenT^oo[!nianE'rmtN'de Pupillenstraat te Rotterdam bezocht Vrijdagavond op het Spui water aldaar een jjafé, waar sommige bezoekers weldra wisten, dat hij in het bezit was van een van bankpapier wel voorziene portefeuille. Even nadat hij het café veriaten had,, werd hij op het Spui water aangerand door een van deze be zoekers, die hem de portefeuille met bankpapier ont roofde en deze overgaf aan een ander, die er ijlings mede vandoor ging. De aanrander werd dadelijk gegrepen en naar het politiebureau in de Lange Torenstraat gebracht. Daar stelde de inspecteur de heer W. Bontenbal terstond een onderzode in, en werden maatregelen genomen ter opsporing van den ontvluchten man, van wien men te weten kwam, dat hij bijgenaamd is Oskar, en dat hij in oen auto met het gestolen geld, tenbedrage van f 1500, naar Amsterdam is vertrokken. Daar is zijn arrestatie verzocht. Een vrouw, met wie de aanrander in vrij huwelijk leeft, is als verdacht van medeplichtig aangehouden. In aansluiting met bovenstaand verhaal uit de N. R. Ct" vernemen wij, dat de politie te Amsterdam drie mannen en eene vrouw gearresteerd heeft in een café aan de Wprmoesstraat De auto was Zaterdagmorgen onbeheerd op den "Dam gevonden. De loco-burgemeester, de heer J. de Wit, nam Vrij dag op de Alkmaarsche graanmarkt 10 mud haver in beslag, afkomstig van een aanvoerder uit Callantsoog. Dit geschiedde, omdat er gegronde reden bestond voor het vermoeden dat men met nieuwe haver te doen had. TeL Politie. Achtergelaten met de kermis te Sint Maar ten een colbert kinderjasje in 't café van den heer A. Zwakman. Inlichtingen hiernaar bij de Politie te verkrijgen. regeling voor de consumptie-melkvoor- zieninc in den winter 1916—1917. Ter bevordering van de geregelde melk voorziening in den a.s. winter is door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel het navolgende bepaald: I. M elk 1 ever i ng. Diegenen, die in vorige jaren gedurende detn winter gewoon waren melk voor de consumptie te leveren naar bepaalde gemeenten, behooren dit ook thans te doen naar dezelfde gemeenten, op dezelfde wijze en althans voor ten hoogste in dezelfde hoeveelheden als zij zulks gewoon waren. II. M e 1 k p r ij s. De prijs, die door de leveranciers van consumptie- melk in rekening mag worden gebracht aan degene, d;e deze melk aan de verbruikers levert, is de winter productieprijs 191516. Indien in eenigo gemeente geen bepaalde win terp rijs te vorige jare bestond, doch een vaste voor het ge- heele jaar geldende prijs, dan kan deze beschouwd worden als de gemiddelde van een winterprijs en een zomerprijs, van welken laatste over het algemeen kan worden aangenomen, dat. deze 1 cent per liter lager is dan de winterprijs. De voor den aanstaanden winter vast te stellen pro ductieprijs behoort dan gesteld te worden op den bo venbedoelden winterprijs. De prijs die aan de verbruikers van consump- tiemelk in rekening mag worden gebracht is de winter- consumptieprijs J9151916 zonder eenige ver hooging. Dje winterlevering en de winterprijzen worden ge acht in te gaan op< 1 October e.k. III. Toeslag. Aan de leveranciers van consumptiemelk zal oen toeslag van 2»k cent per liter worden uitgekeerd boven den onder II genoemden winterproductieprijs 1915-1916. Aan de meikslijters en melkinrichtingen zal ter beoordeeling van het betrokken gemeentebestuur een t beslag van een hal ven cent per liter kunnen worden1 uitgekeerd boven den winterproductieprijs 1915—1916, of boven den winterproductieprijs 1914—1915, in go- val de eerstgenoemde prijs lager ware dan laatstge noemde. De voor deze uitkeeringen benoodigde gelden zullen worden gevonden voorzooveed zulks met de te maken exportprijzen is overeen te brengen uit bijdragen van de Kaasvereenigiiig, Botervereeniging Vereeniging van Fabrieken van Melkproducten en Margarinefabriekem. Op het terrein van de Amsterdamsche IJsclub heeft Zondagmiddag een betoocing plaats gehad ten be hoeve van het algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, vastgelegd in de Grondwet. De belangstel ling voor de betooging was overweldigend en naar schatting waren er ongeveer 40.1)00 mannen en vrou wen op het terrein aanwezig. De betooging was in gericht door de hoofdbesturen van de S. Dl A. P. en het N. V. V. De bij de S.D.A.P. en het N.V.V. aangesloten orgar ïiisaties hadden voor het meerendeel hun banieren; en vaandels medegebracht en de dikwijls fraai ge kleurde doeken gaven het terrein een vroolijk aanzien. De Voorzitter de heer Vliegen wees erop, dat deze kiesrechtbetooging, welke de grootste is, ooit in Neder land gehouden, staat in het toeken van de naderende verwezenlijking van het ideaal der kicsrechtactie. In den loop der lijden is de kiesrechtstrijd zeer van ka rakter veranderd. Aanvankelijk was zij het wakkerschud- den van de massa, om deze te doordringen van de noodzakelijkheid voor de arbeiders van algemeen kies recht. Toen deze- taak was verricht, moest strijd wor den gevoerd tegen de reactie welke het algemeen kiesrecht voorgoed van de baan wilde voeren. Dat zijn Üe roode Dinsdagen geweest. Deze zijn nu niet meer hoodig, daar de beginselstrijd gewonnen was, het algemeen kiesrecht blijft op de baan, Voorgoed. Nu gaat het er nog slechts om het beginsel tot ver wezenlijking te brengen en dat zal nu spoedig ge beuren. Deze betooging is een zang van verheuging over hetgeen is bereikt en zij is tevens een waarschuwing voor hen, die nu nog het algemeen kiesrecht zouden willen tegenhouden. Ten slotte moet de betooging zijn de eisch, dat ook het algemeen vrouwenkiesrecht kome. Minister Cort van der Linden is niet tegen vrouwenkiesrecht, maar meent, dat er nog te veel tegenstand is, om net nu reeds in te voeren. Deze betooging moet den minis* ter tot andere gedachten brengen. De heer Vliegen deelde mede, dat ter betooging wa ren vertegenwoordigd 1244 organisaties met 140.000 leden en dat er 737 vaandels en banieren aanwezig waren. Er waren zes spreekgestoelten opgericht. Van elk dezer gestoelten hebben twee sprekers de aanwezigen toe gesproken. Het was de eerste maal, dat mr. Troelstra na zijn herstel in Amsterdam het woord voerde Luide werd hij toegejuicht, toen hij het spreekgestoelte betrad en natuurlijk schaarde weer, als van ouds, het grootste gedeelte van de aanwezigen z5ch onder zijn gehoor. De heer Troelstra zeide, dat hij zich nog wel in acht had te hemen maar dat het te veel gevergd wai van iemand, die 31 jaren den strijd voor het algemeen kiesrecht had meegemaakt, op deze betooging. welke zoo dicht bij de overwinning stond, niet het woord te voeren. Veel mocht de heer Troelstra nog niet spreken, maar hij wilde een korte preek houden naar aanlei ding van een tekst uit de Handelingen der.... Eerste Kamer, n.L de woorden, uitgesproken op 24 Februari j.L door baron De Vos van Steenwijk,,Wie taalt nu naar Grondwetsherziening? Welke bedaarde, bezadig de ,man gevoelt daar nu, terwijl geheel Europa in vuur en vlam staat behoefte aan?" Deze tekst klinkt als een stem uit het graf, het graf van het conservatisme. Zij bewijst echter, dat het conservatisme nog niet geheel dood is, nog weer kan opleven, en dat de stnjd ertegen niet mag verslap pen. Maar wel is het conservatisme verslagen en de a.s. Grondwetsherziening is een overwinning van de geschoolde leden der S.D.A.P. Spreker wees erop, dat de vrouwen door dezen oor log het zwaarst zijn geteisterd, omdat de geheele dnik van de maatschappij op hen is teruggevallen. Meer dan 'ooit hebben zij thans behoefte aan mede zeggenschap in de iregeering. De kamerfractie der S^D A. P. is niet geheel tevreden met de grondwetsi- herzieningsvoorstellen en zij zal haar eisch voor al gemeen vrouwenkiesrecht blij ven handhaven, zoolang als het politieke beleid dit gedoogt, maar net eerste streven moet rijn vooruitgang en net kan noodig zijn één eisch te laten vallen, om zich niet alles te zien ontgaan. De neer Troelstra zeide ten slotte dat het hem verheugde weer persoonlijk aan de kiesrechtdebattem in de Tweede Kamer te zullen kunnen deelnemen en hij was blijde vooir dit werk kracht en begeestering te hebben kunnen putten uit deze betoogjïig. De betooging werd gevolgd door een optocht, waar aan ,alle organisatiën met nun banieren deelnamen en welke ongeveer 25.000 personen telde. Het was een grootsch schouwspel, dezen optocht van zingende be- toogers langs zien zien te gaan. Het voorbijtrekken duurde .ongeveer anderhalfuur en de kop was reeds bij het eindpunt toen de staart het LTscliibterrein, veriiet. Zekere S. uit Alkmaar werd te Broek op Lan- gendijk zoo hevig door een slagersjongen uit Zuid- sch&rwoude aangereden, dat hij in zeer b.edenke- lijken toestand verkeert. In de gisteren te Zuidscharwoude gehouden ver gadering van de afd. Heerhugowaard en omstre ken van den Bond van Neder!. Onderwijzers, werd adhaesie betuigd met de motie der afd. Meppel, om de salarissen der plattelandsonderwijzers niet min der te doen zijn dan die der stadscolleges. Een vragenlijst over schoolsclioonmaak werd be antwoord, waaruit bleek, dat er aan dien schoon maak nog al wat hapert. Goedgevonden werd aan de gemeentebesturen een adres te richten met het verzoek een politie-veror- dening in het leven te roepen, waarbij het verboden wordt aan kinderen beneden deen 14-jarigen leef tijd tabak en sigaren te verkoopen of ten geschenke aan te bieden. Aan de gemeentebesturen zal boven dien worden geadviseerd, om bij ondcrwijsaangele- genheden de vakvereeniging te raadplegen. Zaterdagavond werd alhier ten huize van den heer L. Kuijt een bijeenkomst gehouden, met het oog op een op te richten vereeniging van alle handel drijvende personen uit Koegras en omstreken. Aan wezig warden 14 personen die dan ook allen ver klaarden vóór de oprichting van eene vereeniging te ziin, waardoor allen in nauwere verbinding met elkaar komen. Vervolgens werd er een voorloopig bestuur ge kozen, bestaande uit de heeren Jn. Kossen, M. Noot en F. de Beurs, welke heeren nu voor een volgende keer zullen trachten nog meer middenstanders bij elkaar te krijgen, tot het definitief oprichten eener Handeldrijvenden Middenstandsvereeniging. Beslo ten werd ook nog om Koegras en Callantsoog zoo veel mogelijk samen te smelten. De gewone najaarskeuring der Rundveefokver- eeniging te Wieringerwaard, waar men in den re gel een keurige collectie vee kan vinden, zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 11 October. De keuring wordt verdeeld iD 10 rubrieken, als: a. Stierkalveren met moederdieren, geboren voor of op 15 Maart. b. Als voren, doch geboren na 15 Maart tot 1 Mei. c. Kuikalveren. cL Hokkelingen. e. Vaarzen. f. Ingeschreven twinters. g. Oudere koeien. h. Stierkalveren van in onderzoek zijnde niet In geschreven koeien, zonder moederdieren. i. Stierkalveren, geboren na 1 Mei 1916 met moe derdieren. j. Vee ter opluistering. Deelname wordt vrijgelaten, doch ruime aangifte is zeer gewenscht. J.1. Zaterdag werd door Dijkgraaf en Heemraden aanbesteed het afhakken en uithalen van kroos en andere schadelijke gewassen ,De uitslag was als volgt: Perceel 1 S. Broers te Barsingerhorn voor f 54, perceel 2 H. Bakker te Wieringerwaard voor f 48,

Schager Courant | 1916 | | pagina 1