- - - De steeds voortdurende belangrijke stijging der verschillende grondstoffen, vooral van papier dwingt ons, met in gang Yan 1 Oclober a.s. den abonne mentsprijs tijdelijk met 5 cent per kwartaal te Ycrhoogen. Deze verhoo- ging zal dus Yoor de eerste maal einde December 1916 moeten worden betaald. Zoodra maar ecnigszins mo gelijk, zal deze Yerhooging weer worden ingetrokken. DE UTG. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Perceel 8, de Middelbulleweid, groot 1.15 H.A ge huurd doop> J '.Stam, alhier, voor den som van f 146. Perceel 4, de Oosterbulleweid, groot 84.50 H.A ge huurd door C, Pitper alhier, voor den som van r 1Ö8. Perceel 5, de hamer, groot 2.47.20 H.A., gehuurd door Jn. dge Boer alhier, voor den som van f 210. BROEK OP LANGENDIJX. Van de zijde van autoriteiten aan den Langendijk ■worden pogingen aangewend om met het oog op de distributie van levensmiddelen te trachten Alkmaar als een centrum aan te wijzen, waaruit de omliggende gemeenten worden voorzien. ZUIDSCHARWOUDE. - We vernemen, dat de Coöperatieve Verbruiks ver een iging Vooruit" te Zuidscharwoude, wegens de moei lijkheden die haar bij de uitvoering der Distributie- wet in den weg worden gelegd, te Heerhugowaard, St, Pancras en Koedijk filialen zal stichten, om da moeilijkheden te ontgaan. KOLHORN. Gelukkig schieten de werkzaamheden aan de polder dijken nu weer beter op; dank zij het ingetreden mooie weer. Ook het werkvolk ziet nu dat 't er om begin,! te gaan. Madndag was er voor 't eerst gedurende 't werk geen enkel Maandaghouder. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. H. Krussen, Alkmaar, diefstal 14 dagen. J. Kersens, A. Schedvisch. Akersloot mish. elk f 10 of 10 d. h. A. Hegman, Amsterdam, beleed d.d.ambt. en poging tot omkooping 14 d gev. P„ v. Kampen, Anna Paulowna, mish. f 5 of 5 d. h. P. Vader A. Paulowna, diefstal 2 mnd. gev. P. de Vries, Castricum, diefstal 7 d gev. P. Kiezeling, Schagen. hooger beroepzaak, openb. dronkenschap, 3 d h.. 6 mnd rijkswerkinrichting^ N. de Jong, Zwaagdijk, dierenmishandeling f 10 ot 10 dagen hecht G. J. Duinmedjer, Hoorn, mish. 1 week gev. WIERINGERWAARD. Dinsdagavond vergaderde de afd Wieringerwaard van de HolL Mij. van Landbouw onder leiding van den heer K. Zijp. Notulen vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Een dezer is van 't Centraal bureau, waarbij ernstig wordt gewaarschuwd tegen onware opgave in de inschrijvingsbilletten voor benoodigd veevoeder. Als loden voor het nazien van de rekening der gezamenlijke Aankoopvereeniging worden aangewezen ae jjeercn T. Wonder A. de Carpentier en J. Schenk Kz„ terwijl als lid der Aankoopcommissie bij acclat- matie wordt benoemd de heer K. Zijp. Hierna komt aan de orde de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Holl. Maatschappij v. Landb. In ver band met punt 9 zal als hoofdbestuurslid van een lid uit N.-Holfand in,' die plaats van den heer J. H. M. Evelein op voorstel van, den heer C. A. Waiboer adhaesie worden betuigd aan de afd. Schermer die de heer De Boer van Stompetoren candideert Voor een lid uit Z.-Holland in ae plaats van den heer H. van Eeten te Ameide heeft afgevaardigde vrij man daat. Voor benoeming van een lid der financieetó commissie zal door onze af deeling de heer W. Tecngs te Alkmaar worden gestemd. Overigens krijgt afgevaardigde vrij mandaat. Alsnu komt t kardinale punt voor dezen avond n.1. eene lezing van den heer Van der Hurk te Utrecht met onderwerp Boerenleenbank. Dfe heer Van der Hurk begint te zeggen dat bij denkt in den geest der aanwezigen te handelen, wan neer hij op heel eenvoudige manier tracht uiteen te zetten wat een boerenleenbank voor het landbouwbe drijf kan zijn. Nu dat heeft spreker gedaan. Op een voudige wijze doch zeer duidelijk heeft de heer Van der Hurk medegedeeld 't 'ontstaan en werken der boeren leenbank, hoe iemand die tijdelijk geld noodig heeft, zich volstrekt niet behoeft te schamen, zich tot het bestuur te wenden en ook hoe zij, die geld werk set» en te beleggen dit feitelijk nog beter kunnen toe vertrouwen aan een plaatselijke boerenleenbank dan bij de een of andere Bankinstelling of Kassier,. Die voordeelen wederzijds ch worden tevens duidelijk uit eengezet. Bat de boerenleenbanken zoo'n groote vlucht hebben genomen is te danken aan de goede grondi- beginselen. Hot is eene Coöperatie met onbeperkte aansprakelijkheid. Nadat de heer Van der Hurk heeft uitgesproken zijn op een desbetreffende vraag van den voorzitter alle aanwezigen (21) in beginsel voor op richting. Als commissieleden van voorbereiding heb ben zich beschikbaar gesteld de heeren K. Zijp, Dl Sleutel, Jh. Kaan Kz., Q. R. Blaauboer en P, J. Visscher. Later zal een definitief bestuur worde ngekozen. De heer Zijp dankt de heer Van der Hurk voor zijne duidelijke uiteenzetting en zegt dat de resultaten van dezen avond zeer zeker een groote voldoening voor spreker zal zijfn, waarna sluiting volgt. WIERINGERWAARD. De schapenhouders in deze gemeente zien al weer met ongerustheid de donkere avonden en nachten ten gemoet, wegens 't stroopen met «den lichtbak. Vele veehouders zijn er de laatste jaren reeds de dupe van geweest wegens verdrinken van schapen. Men deelde ons heden mede, dat j.L Maandagavond al reeds een begin is gemaakt met deze strooptochten (richting Kruisweg). Op wel 1000 Meter afstand had men de helverlichte lantaarn met de bekende be wegingen kunnen zien. Ook waren er een paar schoten gehoord. De wenschelijkheid wordt geuit dat er eens een van die lampenlui tegen de lamp loopt of beter gezegd verbaliseard, Ofschoon niet rechtstreeks gezegd wordt wie de daders zjjh, schijnen er toch wel bij menigeen sterke vermoedens te bestaan. OUDE NIEDORP. De boeren- en bouwplaats in de Oosterkampen in de gemeenten Oude en Nieuwe Niedorp, samen groot 21.36.20 H.A., eigendom van wijlen ae WelE. Geb. Heer Mr. E. G. J. Tilman, Dinsdag door notairis Gouverne in het café van den heer P. Bruin te Zijdewind geveild, is gekocht als volgt: PerceeJen 1, 6 en, 7 samen groot 161.60 H.A. aan den Heer K. Slot te St Maarten, c.a. voor f 8190. De perceelen 2. 5 en 8 samen groot 7.19.10 H.A. door den heer K. Slot, c.a. voor f 15205. Perceel 3 groot 3.38.90 HAj., door den heer D. Uisem te H. Hugowaard cja. voor f 4522.50. Perceel 4 groot 3.45.60 H.A. door den heer Jb. Wil te N Nieaorp, voor f 5950 en perceel 9 groot 2.88.80 H.A. door den heer K. Slot en. voor f 4140. Totaal f 38007.5a ST. PANKRAS. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. M. Engel, onder wijzeres te Opperdoes, is benoemd tot waarnemend hoofd der school aldaar. ST. PANKRAS. De vereenjging „Tuinbouwbelang" vergaderde Dins dag j.1. ten huize van den heer Jn. Ruijs om de leden in de gelegenheid te stellen te kunnen bestellen van hulp meststoffen alskalizout, kalksitkstof, agricultuurfos- laat, bloedmeel, slakkenmeel en kalkmerget Zoo werden van agri 361 baal opgegeven. De boeten, Bii 4 tal leden opgelegd wegens 't koopen van stoffen, buiten de vereeniging om, werden wegens de bijzon dere tijdsomstandigheden, kwijt gescholden. Rierna sluiting. OUDKARSPEL. Onze laatste kermis is ten einde en dank zjj het prachtig weer is ze uitstekend bezocht Ook de on dernemers van de verschillende inrichtingen kunnen, uitmuntend tevreden zijn. De kinematograaf van den neer Schinkel was elke voorstelling goed bezocht en het paardenspel van de firma Blanus was alken avond geheel gevuld. In beide inrichtingen heeft het publiek vrij zeker genoten, waarvan we ons door een gebracht bezoek onden overtuigen. Ook de kramen jen en de caféhouders hebben zeer zeker goede zak|en gemaakt Van beide dansgelegen heden werd steeds oen druk gebruik gemaakt Voor zoover we konden nagaan, had da kermis <vn rustig verloop. I EINDELIJK TERUGGEVONDEN. Iemand te Nibbixwoud vond bij het rooien van een boom een gouden ring. Na dien te hebben ge reinigd zag men er een naam in en vermoedde dat het voorwerp kon hebben toebehoord aan iemand, die daar voor 25 jaar woonde. De man ging naar de tegenwoordige woonplaats en bet bleek dat de vrouw werkelijk den ring vóór 25 jaar verloren had. VAN ZOMERTIJD NAAR NORMALEN TIJD. Nu met 1 October de normale tijd weder in eere wordt hersteld, moeten alle uurwerken een uur wor den teruggezet. De Nederlandscbe Bond van Horloge makers geeft in verband hiermede eenige practi- SctiG wpTikp.n 1. Allo uurwerken dlo niot slaan, mogen ©en uur worden teruggedraaid. 2. Voor uurwerken met slagwerk en datumaan wijzing is Let eenvoudigste deze a.s. Zondag een uur te laten stilstaan, welk uur van stilstand men kan controleeren op een te voren één uur achteruit ge zet horloge. 3. Uurwerken met slagwerk en geen datumaan wijzing kan men elf uur vooruit zetten, waarbij in acht moet worden genomen elk heel en half uur te laten slaan. 4. Voor klokken met electrische beweegkracht geldt eveneens het voorschrift van een uur stilstand door den slinger van de hoofd- of moederklok vast te houden en een uur later weer voorzichtig aan den gang te brengen. SMOKKELEN. Men schrijft uit Venlo: Nu in de dorpen tusschen Venlo en Roermond op de vergunningen tot inslag van winkelvoorraden door de controleerende ambtenaren steeds sterker be snoeid wordt, ontstaat voor de smokkelaars al groo- ter moeilijkheid om smokkelwaar in belangrijke hoe veelheden bijeen te krijgen. Nog worden wel tal van partijtjes vleesch- en kruidenierswaren heimelijk van de overzijde van de Maas naar de grens ge bracht, maar het verplichte opleggen van de meeste roeibooten en het verbod tot 's nachts overvaren der veerponten is toch oorzaak, dat de smokkelhandel ook hier niet best meer vlotten wil. Natuurlijk zochten de slimme vogels een nieuwen uitweg en zij hebben dien thans gevonden in de trei nen tusschen Venlo en Roermond. In Roermond be staan geen of weinig beperkende bepalingen betref fende handel en nering in ten uitvoer verboden goed. Daar is dus het dorado voor den aankoop van spek, ham en al die vette waren, welke zoo welkom zijn in het Duitsche land. De ambtenaren van hun kant echter visiteeren op het onverwachtst op de tusschen- stations alle uitstappende passgiers, of nemen soms den nog strenger maatregel om alle reizigers te doen uitstappen tot visitatie der bagage of aan den lijve. De nieuwste truc is nu om de smokkelwaar op te voren afgesproken plaatsen uit het portierraam op de spoorbaan te werpen, waar dan een helper klaar staat, die er onmiddellijk met de vracht -vandoor gaat. Maar ook de ambtenaren zijn er bij als de kippen, om mede te vangen naar alles wat aldus op goed geluk uit den voortstuivenden trein wordt geworpen. Vooral versch en licht gezouten varkens- vleesch en spek. verpakt in zakjes en doozen, is in trek om op deze wijze er uit gekogeld te worden. „Het lijkt soms wel Sinterklaasavond", vertelde een militair-kommies, „zooals de stukken je om de ooren kunnen vliegen, als ze je 't donker bij ongeluk voor een helper aanzien, 't Gaat alleen wat hardhan dig, vooral als 't je overkomt, zooals mij gebeurde, dat een stuk van dertig pond met een sneltreinvaart tegen ie aansmakt." Een feit is het, en het doet goed, dit eens openlijk te kunnen getuigen, dat de grensambtenaren, zoowel de eigenlijke kommiezen als de militaire hulpkom- micien, met animo hun dienst verrichten. DJAMBI. Officieel. Op verzoek van kolonel Kroesen zijn nog twee compagnieën infanterie van Java naar Djambi gezonden, ten einde over een voldoende macht voor het afpatrouilleeren van het terrein van den opstand te kunnen beschikken. BELEEDIGING VAN MINISTER POSTHUMA. Tegen W. Broekhuys, practizijn en redacteur van het blad „De Handelsprotector,, te Rotterdam, Is rechtsingang verleend met last tot instructie, te zake van beleediging van den minister van Landbouw, Nij verheid én Handel. GESNAPT. Te Voorst, gem. Gendringen, hebben de rijksambte naren eergisteren een bende van 20 smokkelaars ge vat, die twee wagenvrachten smokkelwaren, bestaan de uit meer dan duizend pond vet en spek en een partij zeep en olie over de grens wilden brengen. „OORLOGSTIJD." Mr. M. W. F. Treub heeft de laatste hand ge leed aan een werk, „Oorlogstijd", waarin de oud minister zijn herinneringen en indrukken gedurende de crisis, die in Augustus 1914 zoo plotseling over ons land kwam, weergeeft ZOMERTIJD. De overgang van den zomer- naar den Amster- damschen tijd zal op de Nederlandsche spoorwegen plaats hebben in den nacht van Zaterdag 30 Septem ber op Zondag 1 October, te 2 uur. Op dit uur zul len alle uurwerken op de stations een uur worden teruggezet Den tijdsaanwijzing 2 uur 's nachts komt dan tweemaal voor en zal worden aangeduid door 2 uur Z. T. zomertijd en 2 uur A. T„ Am- sterd. tijd. EEN AANHOUDING. Reuter meldt uit Londen, dat de kapitein van het Nederlandsche stoomschip „Clio", bevracht door de Nederlandsche regeering, meedeelde, dat zijn schip op 9 September is aangehouden door een Duitsche duikboot. De commandant vroeg de papieren te zien. Na ze nauwkeurig te hebben gelezen zou hij ge zegd hebben: „Het spijt mij, dat er geen contraban de aan boord is, welke noodig is om het schip te doen zinken. ST. MAARTENSBRUG. De vrouw van den heer K. K. alhier had het on geluk zoodanig te vallen, dat zij haar pols brak. DE BATAVIER II. Als vervolg op wat wij gisteren reeds meedeelden over de aanhouding der Batavier II door de Duit- schers, kan het volgende dienen: Hert is verteld door een der opvarenden der Batavier II aan de N.R.Ct.: Zondagochtend omstreeks 4 uur was men buiten den Waterweg en twee uren later, omstreks zes mij len ten westen van het Maas-vuurschip, ontmoette men den Duitschen onderzeeër U. B. 6, die door een schot te kennen gaf, dat de Batavierboot moest stop pen. Hieraan werd voldaan en een Duitsche stuur man en een matroos kwamen aan boord, nadat in zage van de papieren was genomen. Deze Duitschers brachten ook twee bommen en vier handgranaten mede, die buiten boord werden bevestigd en kapitein Swart, de bemanning en de passagiers kregen bevel zich gereed te houden om binnen vijf minuten het schip te verlaten .indien er zich iets bijzonders voor mocht doen op de reis naar Zeebrugge. De Duitsche onderzeeër, die niet zoo hard liep als de Batavier II, werd door dit schip op sleeptouw ge nomen, terwij 1de Duitsche stuurman en matroos van de brug van het stoomschip af het schip door het mijnenveld koersten. Ter hoogte van Schouwenbank kwam een Ne derlandsche torpedo-boot naar den Duitschen onder zeeër toe, zette een boot uit en heeft met den Duit- schep commandant gesproken. Toen men zich voor het breekwater van Zeebrug ge bevond, heeft men eenigen tijd moeten stoppen, want een Engelsche monitor was bezig de Belgi sche kust te beschieten en de granaten vlogen over de Batavier II heen. Toen een paar granaten tot op twintig meter afstand van het stoomschip in zee vielen, moesten alle opvarenden en passagiers zwem gordels aandoen. Te 12 uur Zondagmorgen bereikte men Zeebrugge. De eergisteravond hier aangekomen bemanning en de passagiers mochten met medeneming van hun eoed het schip verlaten en werden per steepboot aan 'ff wal gebracht Vandaar ging het, ouder geleide van marinesoldaten, per spoor naar Brugge, waar men naar het politiebureau werd gebracht Aan boord waren alle passen reeds nagezien. Na tothall elf Zondagavond op het politiebureau vertoefd te hebben ging het onder militair geleide naar een soort vluchtelingenkamp, waar de nacht is doorge- hfftCnti 9 Eergistermiddag verliet men met den trein van kwart voor tweeën Brugge, om daarna onder mi litair geleide over Gent, Brussel en Antwerpen zich per spoor naar Essen te begeven. Zondagmiddag heeft men nog aan boord gegeten. Sedert kreeg men alleen een boterham en een kop koffie in het vluchtelingenkamp. De Duitsche onderzeeër, die de Batavier II op bracht, was er een van het oudste model. Toen de Batavier II de versterkte haven van Zeebrugge in liep, verliet juist een flottielje van twaalf Duitsche torpedobooten en torpedojagers die haven en koos De bemanning van de Batavier II was slecht te spreken over de houding en de toon die de Duitsche officieren tegen hen aannamen. Die der minderen was vriendschappelijker. Deze menschen lieten zich meestal uit,'dat zij blijde zouden zijn, als de oorlog uit was en dat zij dan niet in Duitschland bleven. Nauwelijks was de Batavier II de haven van Zee brugge binnengelöopen, of visch, garnalen, druiven en andere levensmiddelen, die deel van de deklading uitmaakten, werden reeds van boord gehaald. Het stoomschip is daarop door de Duitschers naar de haven van Zeebrugge gebracht. Of er tot lossing van het stoomschip besloten is, konden deze zegslieden niet mededeelen. VERKOOPING. Einduitslag der verkooping te Anna Paulowna, op Dinsdag 26 September, ten overstaan van notaris J. van der Veen te Alkmaar. Boerenplaats met wei- en bouwland aan de Molenvaart, groot 22.07.90 H.A., eigendom van mej. wed. G. van Mullem-Boon. De plaats ging in verssheidene deelen. Koopers waren de heeren: G. Groeneveld te Texel, S. Biersteker Jz.„ G. Kuiken, A. Kooijman en A. Vogelenzang allen te Anna Paulowna De totaalopbrengst was f 40320.68. ANNA PAULOWNA, 26 Sep. 1916. Groote aardappelen f 2 a 2.50, kleine f 1.50 a 1.65, slaboonen f 19.50 a 20. IN- EN UITVAL VAN HET HDBLD. Zooals de jongen piepen. De meester betrapt zijn leerling óp lijntjes-trekken}: Waarom voer jij niets uit?" Het jongmensch, even gevat als lui: Ik neb geen consent, meester TRAMONGELUK TE UTRECHT. Gistermiddag omstreeks 6 uur reden een officier en zij!n echtgenoote op de Biltstraal, ter hoogte van de F. C. Dondersstraat te Utrecht. Voor hen uit reden twee hooiwagens en de officier, die voorop reed, trachtte deze hooiwagens voorbij te rijden. Hij bemerkte evenwel niet dat er van den teoonovergestelden kant een tram wagen naderde, wat ook niet werd bemerkt door zijji echtgenoote. De officier kon nog bijtijds den tramr wagen ontwijken, maar zijn vrouw werd door den tramwagen aangereden en raakte onder den zwaren wagen bekneld. Zij was gedeeltelijk onder de baan- schuivers geraakt en kon slechts met groote moeite van onder de tram vandaan worden gehaald. Zij werd binnengedragen bij een familie op de Bilstraat en daarna met de ziekenauto overgebracht naar het St. Antoniusgasthuis en daar ter verdere behandeling op genomen. „U. Dl' OPLICHTING. Op last van de Justitie is in het Huis van bewaring te 's Gravenhage ingesloten, verdacht van oplichting, zekere D. Dronkers, zich noemende directeur eener naamloozo vennootschap, wonende Stadhouderslaan 3 te 's-Gravenhage. D. werd naar wij vernemen reeds geruimen tijd bijzonder door de politie en justitie in het oog ge houden, daar hijl onder zeer sterke verdenking stond obscure zaakjes aan de hand te hebben op financieel gebied. Steeds wist Dl den dans te ontspringen tot onlangs toen hij onder het hoofd Anglo-Merchant- Traders Association te Londen, groote advertentiön plaat ste in een der groote dagbladen. Hierin werden door hem groote rijzingen In „Steels" aangekondigd, waarmede zelfs groote sommen te ver dienen waren. Tegen toezending van (fen bedrag van f 5 bood hij de kans om in die winsten te deelen. Tot dat doel moest mem een onder de advertentie afgedruktem bon invullen en aan D.'s adres zenden. 'JV1 van menschen vlogen er in, en zonden aan D. d«i ingevulden bon met een bedrag van f 5, niet- St-egenstaande de wijaarschuwingen in de financieele 5pers om niet op het aanbod van D. in te gaan 5 Natuurlijk waren de inzenders niet alleen hun 15 kwijt, doen hoorden nooit meer iets van D. Kwamen zij ten zijnen huize reclameeren of in lichtingen inwinnen dan kregen ze nimmer D, Mi te spreken, doch altijd diens secretaris zekeren heer 1. H. Box. De zaak kwam aan het rollen, doordat iemand, die ook f 5 had gezonden, volgens D.'s advertentiën een sommetje van f 100 zou hebben gewonnen; doch noch dit bedrag, noch de f 5 kon hij terug krijgen. Hierinn vond de Justitie aanleiding om in te grijpen en werd D. gearresteerd als verdacht van oplichting. D. Dronkers is 43 jaar oud en geboren te Middel burg. DJAMBL De correspondent van het Hdbld. te Soerabajt seint: De regeering moet berichten hebben ontvangen, dat de opstand in Djambi ontijdig te Tembesi zou zijn uitgebroken. Naar het schijnt, zijn er plannen geweest voor een opstand op groote schaal, met ver takkingen in de Lampongs, Palembang, Benkoelen en de Westkust. Dit wordt bevestigd door brieven roet plannen gevonden bij boodschappers, die in de grensstreek van Djambi zijn gearresteerd. Er heerscht dan ook groote onrust in Korintji en Palembang. De garnizoenen zijn versterkt. De manoeuvres op Java zijn gisteren stopgezet PRETTIGE GASTEN. Te Nuenen, N.-Br., hebben tijdelijk ingekwartierde militairen hier en daar de boomgaarden totaal ge plunderd. Er zijn tuinen waar geen appel of peer meer aan de boomen is gebleven. SCHAPEN SMOKKELEN. PHILLIPINE, 25 Sept. Over een brutale smok kelarij van ruim twee honderd schapen, veertien 1 oien en 6 paarden tusschen IJzendijke en Philippine (Zeeuwsch-Vlaanderen), het volgende: Moeder, nu gaan de Duitschers zeker weg. Ze breken zelf den draad af, riep uitgelaten een jongen, zijn huis binnenstormend. En waarlijk, daar achter in den Clarapolder braken de Duitschers een gedeelte van hun versperring af. En 's nachts begreep men waarom 't geschiedde. Uit den Angelinapolder kwam een kudde schapen door rlen Clarapolder en ze werd recht naar de grens gedreven. Koeien en paarden volgden, 't Getrappel in den heigrond verstoorde alleen de stilte. De Duit schers ontvingen hun buit met vreugde en de smok kelaars maakten een goeden nacht, verdienend 18 a 20 gulden per kop. Waar zaten ze op dat oogenblik, de eigenlijke smok keiaars, niet de drijvers. Ieder hoopt, dat het onder zoek dit uitwijzen zal. Men zegt openlijk, dat eenige Belgen, waarbij een afgekeurd soldaat, hier de hand in hebben. Van Belgische zijde kan men slechts ver achtelijk denken over dit heulen met dèn vijand. Men wacht nu den uitslag van het onderzoek af. Den morgen na de smokkelpartij liet de burge meester van Philipine een verdacht man aanhouden, die van de grens kwam. Bij onderzoek bleek deze ruim 50.000 Mark aan biljetten bij zich te hebben. Zijn papieren wezen hem aan als een zekere V. d. E veehandelaar, die in 1915 vla Esschen uit Belgie was gekomen. Of deze aanhouding met de schapen in verband Sroalffl «n we er op, dat sommige BeUren hier zich aan smokkelarij schuldig maken. nS tidrilke in Zeeuwsch-Vlaanderen woonachtige Kvale Belgen, hopen ook, dat daaraan een eind kan llmlkt worden, want die kerels verraden niet al- nüü tem eisen land, hun eigen soldaten, maar wer ken er toe gmee om' den Belgischen vluchteling in Sen ongunstig daglicht te stellen. Tel Naa^ïfkernen, 'heeft het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensioen zich met een schrijven f£3 tot de S.D A P. en tot de Vnjanmge Conc^ tratie In dat schrijven wordt medéflededd, <fet de Bond bij de verkiezingen in 191/ krachtig zall ijveren «mdidaten te steunen, die zich vooratander ver klaren van staatspensioen zonder premiebetaling. Tot dat doel zal oen tomité van Actie worden.opgericht hM^nTde leiding zal nemen. Het hoofdebestuur hoefl dl S D AP. en aan de Concentratie de vmag S^tdd of Zij het wenschcliik vinden met den Boni samen te Wf-rken. Zoo ja, dan wordt een Conferentie, tusschen de drie organisaties in overweging gegeven. UU SiSnHE^DSeptK'öm üen minuten voor twee '^Reizigers deelden ons echter eenige belangrijke nieu we bij"zonderheden mede. Toen de I^15^ 'or- pedobooten de „Prins Hendrik aanhielden, kwa®^ drie Duitsche civiele personen met de marine-omcIer®, aan boord. Deze burgers wezen onmiddellijk de En- gelsche en Belgische koeriers aan, om wie net in hoofdraak te doen was. Zoo verneem ik ook vandelfde reizigers, _a.it Duitschers de Nederlandsche mail lieten aanwijzen en onmiddellijk 'n zak, dien ze moesten hebben, openden en er eenige brieven uithaalden. De zakken der-koeriers zijn ook in beslag genomen en een, die over boord was geworpen, werd opgevicht Naar mededeelingen van de reizigers van de „Prins Hendrik" zou het verkeer op de Noordzee weer voor eenigen tijd stopgezet zijn. -ANNA PAULOWNA. Het drietal voor onderwijzer te Anna Paulowna be staat uits 1 C. Kooiman, tijdelijk te Anna Paulowna; 2 A. de Munck tijdelijk te Schagen; 3 P. Noordeloos, tij delijk te Opperdoes. BURGERBRUG. L Aan de Maandag van onze kermis gehouden ring- rijderij werden door negentien paren deel genomen: De prijzen zijn gewonnen door: le prijs Jn. Nagelhout en Mi Bos Kld 2e prijs A. (Filmer en Joh. Visser, 3e prijs M. Bot en N. Visser, 4e prijis L. Dapper en Ei Kruijer, 5e prijs Pi. Kruijér en G. Varduin 6e prijs P. Bregman en Jp. Bos Kld., 7e prijs P, ae .Wit Gz. en M. Filmer; De prijzen waren 15', 10. 8, 6 5 3 en iy» gulden, welke onder een zeer gezellig samenzijn werden uit gereikt. 's Avonds heeft het aangekondigde optreden van het Gezelschap Directie J. v Laar. plaats gehad.' Er was veel publiek en de optredende wisten da aanwezigen heef aardig te amuseeren. BURGERVLOTBRUG. Op de Maandag alhier gehouden ringrijderij van paren werden de prijzen gewonnen door: le pr. P. Brommer en F. Biersteker^ 2e pr. Jb. Schotvanger en N, Rens, 3e pr. P. Watertor en A. Watertor. 4e pr. Jb. Pool en A. de Groot. 16 paren namen aan de wedstrijd deel. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L. Dinsdagmiddag. 35 zak aardappelen. Blauwe t 2.55 a 2.90 drielingen f 1.30, 497 baal uien f 4.60 a 5.40, 163 baal gele nep f 6 a 6.30, idem drielingen! t 4.90 a 5.20, 363 baal wortelenbinnenl f 1 25 a 1,45, buitenl. f 3 a 4, 220Q K.G. slaboonen f 11 h 13.70, 5500 rammenas f 20 per 1000. Woensdagmorgen. 10200 bloemkool, binnenl t 9 a 14.50 buitenl. f 26 a 36.50, 2e soort f 10.60 a 12.70, 53500 roode kool, binnenl. f 4 a 10.20 buitenl, t 12 a 20.80, 35400 gele kool binnenl f 8 40' a 13 8a buitenl. f 11.60 a 20.40, 22600 witte kooi f 12.1Q a 25.90. 1900 bos wortelen f 2.60 a 4.30, NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. Dinsdagmiddag. Gele nep t 6 a 6,50, idein drielingen f 5.10 a 5.20, uiêm f 5.30 a 5.50. wortelen, per baal, binnenl f 1.15 a 1.45, buitenl. f 3.85 a 5. bieten f 25 a 28.10 per 1000. Woensdagmorgen. Roode kool, binnenl. f 4 a 9.20, buitenl f 6 a 18.90, witte kool f 15 a 30.90, gele kool, binnenl. f 4.50 a 14, buitenl. f 11.10 a 18.70, bloemkool, binnenl f 12 a 13, buitenl f 16 a 27[, wortelen per 100 bos f 2.40 a 3.90, 10 wagons •witte f 400 a '413,. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. La- stituut De Bilt. Verwachting tot den avond van 28 September. Hoogste barometerstand 773.5 te Hernusandlaag ste barometerstand 759.1 te Vlissingen, Meest matige oostel. tot Z.O. wind, licht tot hall- bewolkt. waarschijnlijk nog droog weer zelfde temr peratuur. DE „BREMEN" AANGEKOMEN 7 Uit Londen, 26 Sept. Van Westerly Rhode-Island, wordt gemeld: De kapitein van een sleepboot kroeg last een boot gereed te houden om naar Montaukpoint te gaan en een Duitsche hand-els du ik b oot naar New- london te sloepen. Men meent, dat de Duitsche boot onder,dook, om do duisternis af te wachten. nnNnZAr AR^cM5,NITIE-°NTPL0FrlNG? -r_i« l» Serifflta, 26 Sept. De Nordd. Allgera. Ziedt.* schrijftVolgens een draadloos telegram van het Wolff- bureau uit New-York, gedateerd 5 Sept., bevatte do New-York Times" een bericht, waarvan de waarheid gewaarborgd werd door de Press Asseciation" te New- j r>-waar'n 0011 krief van het Engelsche parlements lid King wordt aangehaald, die de mededeeling be vat. dat kort voor den 16 Aug. de grootste ontploffing van welke men ooit heeft gcfaoordT plaats heeft ge had achter de Engelsche linies in Frankrijk. Het ver lies aan munitie zou op 25 millioen dollar (100 mil- iioen Mk.worden geschat. Wij zijn door een mededeeling uit officieele bron in staat gesteld hieraan ter verklaring het volgende toe te voegenEten der grootste Engelsche munitie depots was na maandenlangen arbeid 16 K.M. ten zuidoosten Van r-alnit ingericht. Dozijnen pakhuizen en loodsen van verschillende grootte, uitgestrekte spoor-

Schager Courant | 1916 | | pagina 2