DONDERDAG 5 OCTOBER Hlli, 39ste Jaargang. No. 3879. Raad van Schagen. DAMES J. STUURMAN, Uitgevers TRAPMAN <fc Co. bewaart uw uitgevallen haar, er worden alle soorten HAARWERKEN van vervaardigd (met garan tie). - aflevering haar werk gratis kappen. SCHAGEN, LAAGZIJDE B 50. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieinys. Raad Yan Harenkarspel. SCBACER Alpien Nieuws- COURANT. Atatentie- Lauiluwilat Uit blad versohijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, I 'onderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor d»n ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer eeplnatst. SCHAREN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.95 per perst f 1.10. Losse nummers 5 <-,t. ADVERTENTIKN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 et. (Bewijsno. inbegrepen). Qroote lett. worden naar plaatsr. berek. Vergadering op Woensdag 4 October 1916, des mor gens 10 uur. Voorzitter de heer P. Buis Jz., wethouder, secre taris de heer A. C. Roggeveen, Afwezig de heeren Blaauboer en Meurs. Na opening der vergadering volgt de lezing en goedkeuring der notulen. De laatste kasverificatie wees uit, dat in kas was en moest zijn f 1189.65)4. Ingekomen zijn: Missive van Ged. Staten met goedkeuring kohier Hoofdelijken Omslag. Schrijven van den heer P. Meurs Pz., dat hij zijn benoeming tot lid der distributie-commissie en der commissie reclames Hoofdelijken Omslag aanneemt. Adres Departementale bewaarschool, met verzoek om een subsidie van f 750. Zal bij de begrooting wor den behandeld. Adres Harddraverijvereeniging met verzoek, een subsidie van f 50 te schenken. Zal bij de begroo ting worden behandeld. Adres van denonderwijzer I. Tjalkens, met ver zoek om verhooging van belooning voor het geven van herhalingsonderwijs. B. en W. stellen voor, het bedrag te brengen van f 0.80 op f 1.Dit vordert een meerdere uitgaaf van f 38.40. Door het Rijk wordt f 0.30 per lesuur vergoed. Ook te Purmerend en Alkmaar wordt fl per lesuur betaald. Allen voor. Volgt adres onderwijzers en onderwijzeressen aan de Openb. Lagere School, met verzoek verbetering hunner salarissen. Zij vragen verhooging beginsa laris en het aantal' periodieke verhoogingen van f 50 te vermeerderen. B. en W. stellen voor de jaarwedde van het hoofd der school met f 100 te verhoogen, ook de aanvangs salarissen der onderwijzers van f 650 op f 750 te brengen en door te voeren dat het eindsalaris van f 1000 op f 1100 wordt gebracht, zoodat de gansche regeling door, de salarissen met f 100 zullen worden verhoogd. Het aantal periodieke verhoogingen blijft hetzelfde. B. en W. achten een dergelijke regeling billijk en noodig, gezien de algemeene salarisverhooging der onderwijzers ook in onze omgeving. Een verhoo ging van het aanvangssalaris wordt noodig geacht om de jonge onderwijzers in de gelegenheid te stel len te kunnen studeeren. B. en W. achten het gewenscht dat in de bestaan de verordening wordt geschrapt de vergoeding, be paald bij het laatste lid van sub 3 van art 1 van de verordening regelende de Jaarwedden, houdende de bepaling dat elke onderwijzer met verplichte hoofdacte art 24 der Wet boven de f 150 voor het bezit der hoofdacte nog een vergoeding ontvangt van f 100. Mocht ln enkele gevallen noodig blijken het hoofd der school te vervangen, dan zal in elk bijzonder geval eene regeling kunnen worden ge troffen. Bovendien wordt als deze salarisverhooging wordt aangenomen, het minimum voor dergelijke onderwijzers bij de wet gesteld, overschreden, zoo dat ook dit geen reden kan zijn om bedoelde beloo ning te handhaven. De jaarwedden zullen na aanneming der voorstel len van B. en W. bedragen: C. W. Deenik f 1900, plus vrije woning; A. Koning f 1375, Th. Roep f 1300, I. Tjalkens f 1340, M. Vis ser f 1250, J. P. Smit f 1425, P. Ruiter f 1200, D. Schwantje f 850,E. J. Sennekes f 900, A. Hoogcarspel f kxxx. Een hoogere uitgaaf van f 900 zal dit voorstel ten gevolge hebben. De heer Roggeveen zegt, zich met deze voorstellen geheel te kunnen vereenigen, f 650 als aanvangssa laris acht spr. te laag. En gezien de plannen voor de toekomst met het oog op het M.lLL.O.-onder- wijs, wat verhooging van salarissen zal meebren gen, wil men goede onderwijskrachten hebben of behouden, is een algemeene verhooging noodig en lettend op de tegenwoordige tijdsomstandigheden, vindt spr. bet goed die verhooging thans reeds te geven. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene ■temmen aangenomen. Ingevolge een schrijven van Ged. Staten, stellen B. en W. voor tegemoet te komen aan de gemaakte bezwaren wat betreft de afkondiging der 5-jaarlijk- Bche vaststelling van die verordeningen, waarbij straf is bedreigd. Allen voor. Van den heer S. Overtoom en Zn. was een ver zoek ingekomen een stuk grond te koopen in de Roggeveenstraat naast de huisjes van mevrouw de wed. Vlaming. B. en W. stellen voor, met het oog op den school- bouw dezen grond voorloopig niet te verkoopen. Allen voor. Ingekomen is een adres van de gezinsverpleging om financieelen steun. De meerderheid van B. en W. stelt voor op dit adres afwijzend te beschikken. B. en W. sympathiseeren zeer met het werk der vereeniging, maar waar blijkens de statuten en sa menstelling van het bestuur een zeker kerkelijk ka rakter aan de vereeniging niet is te'ontzeggen, acht de meerderheid het niet op den weg der gemeen te liggen, financieelen steun te verleenen. De heer Roggeveen vraagt naar de meening van de minderheid- De heer Hopman zegt, als minderheid te moeten erkennen, dat deze vereeniging is voortgekomen uit de Diaconiën der Ned. Herv. Kerk en dat de lusters volgens-de statuten Protestant moeten zijn, maar het liefdewerk der vereeniging wordt bewezen aan allen, dan wordt niet gevraagd naar geloof of richting, maar allen worden geholpen. Spr. is er sterk voor dat een vereeniging als deze, die nuttig werkt en die steun noodig heeft, wordt geholpen. Er lijn in onze gemeente weinig instellingen die zoo nuttig en noodig zijn. De heer Koster beaamt hetgeen de heer Hopman heeft gezegd. Het is een zaak deze Gezinsverpleging, die zeer nuttig werkt, die in een algemeene behoefte voorziet en daarom wil spr. een dusdanige vereeni- 8ing ook ondersteunen. Le heer Trapman wil even het standpunt uiteen- ietten van de meerderheid van B. en. W. Die meer derheid sympathiseert geheel met het werk van de Gezinsverpleging en als particulieren steunen lij dan ook dit nuttige doeL Maar hoe staat de zaak? We hebben hier een vereeniging, die bestuurt wordt door een zoogenaamd Onder-onsje. Niemand derge-, KAPPER - HAARWERKER, nen die deze vereeniging steunt, heeft eenige mede zeggingschap op de handelingen van het bestuur, of op de samenstelling daarvan. Men behandelt al les, wat deze vereeniging betreft, maar onder zich, men heeft voor de eerste maal dit jaar een verslag met eenige cijfers gekregen, maar verder weet nie mand iets van deze vereeniging en haar beheer af. We zien enkele dominé's en personen die daar heel dicht bij staan, deze zaak bedisselen en daardoor heeft de vereeniging een eigenaardig karakter, een dusdanig, dat een gemeentebestuur geen steun kan verleenen. Men bedenke wel, dat als men een vereeniging als deze steun verleent, men de deur open zet dat straks een Katholieke instelling b.v., of van welke andere richting dan ook, met dezelfde eigenaardige wijze van bestuur, ook haar-verpleeg inrichting openzettend voor allerlei patiënten, met hetzelfde recht om steun zal kunnen aankloppen. En het zal toch zeker de bedoeling van den Raad niet zijn om die richting uit te gaan. De heer Koster erkent de juistheid dezer redenee ring, maar blijft het jammer vinden deze zaak niet te steunen. Misschien dat de Gezinsverpleging haar karakter zou willen wijzigen, dan kan de gemeente steunen. Spr. gaat thans met den beer Trapman ac- coord. Het afwijzend voorstel in Btemming gebracht, wordt dit aangenomen met de heeren Boekei, Hop man en Snel tegen. Is ingekomen een adres der vereeniging van Rijn- steenfabrikanten, met het verzoek om de belem merende bepalingen in de Bouw- en Woningveror dening inzake het gebruik van den Rijnsteen weg te nemen. B. en W. stellen voor dit ln handen te stellen om advies van den gemeente-opzichter. Allen voor. Van de Paaschtentoonstellingsvereeniging is ver zoek ingekomen om subsidie. Zal bij de begrooting worden behandeld. Van de Winkeliersvereeniging is een adres inge komen om subsidie. Zal bij de begrooting worden behandeld. Van de Harmonievereeniging is verzoek ingeko men om de gewone subsidie. Zal bij de begrooting worden behandeld. Wordt aangeboden de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1917, bedragende in ontvangst en uit gaaf f 96001.65, met een post voor Hoofdelijken Om slagslag van f 20034.13. Tot commissieleden tot het nazien dezer begroo ting worden benoemd de heeren: Roggeveen, Snel en Koster. Aan de orde is benoeming vroedvrouw. Na op roeping met verhoogd salaris, hebben zich aange meld 13 sollicitanten. B. en W. hebben de volgende aanbeveling opgemaakt: no. 1. mej. C. Kots te Scha gen, no. 2. mevrouw B. Zaagman-Schuijtemaker te Oudkarspel, no. 3, mevr. B. F. de Roekemont Vreug-< denhil te Heerden. Na in comité de sollicitanten te hebben besproken, wordt mejuffrouw Kots met alge meene stemmen benoemd. Volgt punt opname van zieken in het Ned. Herv. Oude-Mannen en Vrouwenhuis en de R.-K. Inrich ting voor Ziekenverpleging. Beide inrichtingen heb ben als voorwaarde gesteld kosten van verpleging f 1.50 per dag. Hierin zijn niet begrepen de kosten voor geneeskundige hulp, medicijnen enz. B. en W. stellen voor met beide instellingen op dezen \pet een contract aan te gaan. Allen voor. Voorstel betreffende cokesdistributie. B. en W. stellen voor om evenals vorig jaar cokes beschik baar te stellen tegen verminderden prijs en wel ge klopte cokes van f 0.55 per H.L. B. en W. hebben de bedoeling voor deze zaak het Steuncomité weer in den arm te nemen. Allen voor. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. Zitting van 3 October. Uienl De beide eerste beklaagden, een paar schippersknechts, Simon Krom én Cornelis Nieuwland, de eene te Velser- oord de andere te Broek op Langedijk woonachtig, hadden zich aan diefstal van uien schuldig gemaakt. Zij waren in dienst van schipper O. van SchoorI te Broek op Langedijk en waren Vrijdag 15 October i 1 's avonds om een uur of zeven, half acht met de schuit te Zaandam. Eerder werd reeds een klein partijtje van eenige kilo's daar verkocht aan den groentenkooper Jan Kliffer, wien dat als afveegsel werd beschreven. Nu was dat bij zoo'n partijtje' aanneme lijk en Jan maakte dan ook geen bezwaar. Maar toen ze nu half Octobter een baal of 3, 4 kwamen presen teeren, wéér als uien-afveegsel, was dat voor een vak man als Kliffen volstrekt niet aannemelijk en begon het integendeel zijn argwaan in zoo hooge mate gaande te maken, dat hij inplaats van de gepresenteerde uien te koopen, den zoon van schipper van SchoorI ging waarschuwen. Er kwam een rechtszaakje van, doch beklaagden waren heden niet verschenen. De O.vJ. eischte tegen elk hunner 2 maanden gev. De tweede beklaagde was een timmerman, Halke van der Veen genaamd, thans als zoodanig werkzaam te Castricum. Hij was Dinsdag 6 Juni met drie anderen, evenals hij werkzaam aan ae toen nog niet voltooide groote Coöperatieve Zuivelfabriek „West-Friesland te Lutjewinkel, kolossaal aan de sjouw geraakt In vol len Maandaghoudersroes ging het naar Opmeer, waar 't Kermis was. Vol zoeten wijns ten slotte weer terug naar Lutje winkel. Onderweg bleken de vermoeienissen der reis hen te machtig en niet ver van Lutjewinkel begaven hen de krachten oni 't verder te brengen en ging het stelletje aan den berm van den weg liggen. Toen door die absolute rust de ergste afmatting wat gewe ken was, gingen de luitjes als tijdpasseering wat met elkaar stoeien met totale doodsverachting het dreigend gevaar van daarbij in de sloot terecht te komen, tartende. Daar kwam voorbij een vakgenoot, een „kros", met hout zwaar beladen voortduwende. „Moete jullie te water?'* was de eerste vraag van den verwonderd toekijkenden voorbijganger, de timmer man Nic. J. Geel uit Alkmaar. Maar Nic had liever maar er het zwijgen toe mogen doen, in plaats van het dronken stelletje aan te spreken. Zij vlogen plot seling in drift ontstoken, over die ongevraagde opmer king, gezamenlijk Nic Geel aan, die de handen geducht vol kreeg en ten slotte met een lat van zijn hout vrachtje er op in sloeg. HaLbe wist echter oók een lat machtig te worden en weldra was het duel in vollen gang en kreeg Nic een mep met het stuk hout, die raak was. Een paar andere timmerknechts, Willem Roggeveen van Winkel en Joh. Zijlstra uit Alkmaar, zagen de mishandeling plaatvinden en fungeerden heden in de strafzaak, die er van groeide en waarin Halbe als bekl. moest terechtstaan, als getuigen. Halbe was zelf stilletjes weggebleven. De O.v.J. eischte tegen beklaagde 2 maanden ge- va ngenisstral Heling. Nummer drie was de 72-jarige Weduwe van Wil helm Darfache, Frederika Mangel, genaamd en woon- in hare geboorteplaats Den Helder. Daar had ze op of omstreeks Januari j.L wat kaas gekocht van een paar jongens, die dat goedje gestolen hadden. De een stal de kaas en een paar anderen stonden vol aandacht op den uitkijk. En lukte het zaakje, dan met de buit naar Frederika. Die wilde wel koopen I Ze had zich echter met dat al terdege aan heling schuldig gemaakt en mocht na verhoor van een aan tal getuigen den officier zijn eisch tegen haar hooren instellen, die strekte om haar een maand de doos in te duwen.. Kalm aan Jan.' Jan Igesz, caféhouder .te Schagen was als beklaagde riet verschenen. Hij was op 25 Juni j.L 's middags binnengekomen in het atelier van een te Alkmaar wonende fotograaf, Louis Sonepouse genaamd. Dat ate lier staat niet ver van de markt te Schagen op grond, waarvan de fotograaf nog huur moest betalen aan Igesz. Zoo dacht op dien Junidag Igesz er althans over, die den fotograaf daarom kwamen manen. Sone pouse beweerde, dat Igesz niets meer van hem krees. Waarop Igesz hem voor een oplichter enz. uitmaakte. Wpgens beleodiging werd tegen den beklaagde thans f 10 of .5 dagen geëischt. Die sloeg er op. Simon Witsmeer, motorschipper te Oudkarspel, was den 17den Juni jj. boos geworden op den Zuid-Schar- wouder arbeider Klaas Kanzen, die hem in vrij dui delijke termen voor een dief uitmaakte. Dat liet Simon zich niet zeggen en hij gaf den ander een klap tegen zijn gezicht dat het liemebtrerij was. Maar' Kanzen had er volstrekt geen liefhebberij in en deed een aanklacht Tegen Witsmeer werd wegens mishandeling f 3 boete of 3 dagen hechtenis geëischt Met het mes. De molenaarsknecht IJze Koster, 21 jaar, en in be trekking te "Wieriugerwaard, bevond zich den 9den Juni in een café op Wieringen, waar een visscher G. Mulder genaamd, een beetje twist met hem kreeg. Het gevolg was, dat IJze zijn mes nam en den ander daarmede een steek toebracht Eisch 2 maanden gev. Dat mag niet Hendrik Roos, bakker te Bergen, had wegens drukte zijn zoom een jongen van 16 jaar, op Zondag laten werken. Wat door een opzichter van den Arbeid, W. de Vries, uit Haarlem, in de bakkerij geconstateerd geworden was. Bij die gelegenheid schold de bakker aen opzichter uit wat Roos thans een eisch bezorgde tot f 20 boete of 100 dagen hechtenis. Beleodiging. Charlotte Eelman weduwe Lemstra, woonachtig te Den Buig op Texel, had aldaar zich aan beleediging bezondigd' Haar dochter had ruzie met een halve zuster van den Amsterdamschen schipper Pieter Bernhard Keizer. Wat voor juffrouw Lemstra aanleiding scheen te zjjn, te zijn, om Keizer allerlei infame beleedigingen naar. het hoofd te slingeren. Piet verkoos zich dat niet te laten zeggen en maakte d'r werk van. Tegen de brutale juffrouw werd wegens beleediging f 10 of 5 dagen hechtenis geëischt. De zaak tegen beklaagde Marijtje Posthumus uit Enk huizen, werd wegens niet verschijnen der getuigen 14 ;en aangehouden, s. week uitspraken. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 4 October, nam. 2 uur. Afwezig met ken nisgeving de heeren Borst en Bakker. Na opening worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Ingekomen waren de verslagen over het herha lingsonderwijs van meisjes te Kerkebuurt, Dirks- horn en Waarland. Goedgekeurd zijn teruggekomen de besluiten be treffende betaling uit den post onvoorziene uitga ven, in totaal f 27 en het raadsbesluit betreffende verbooging van de onderwijssalarissen. Van het gemeentebestuur vanSchagen was bo- richt ingekomen, dat niet alle gemeenten mede wil den werken aan- een onderlinge regeling betreffende de kosten inzake de distributie van varkens, reden waarom de regeling niet zal worden getroffen. Van het gemeentebestuur van Oude Niedorp is be richt ingekomen, dat goedgevonden is de barak voor rekening van Harenkarspel tot wederopzeg ging te laten staan. Daar de barak nu 3 weken daar voor rekening dezer gemeente gestaan heeft en de ziekte zich niet heeft uitgebreid, werd besloten aan Oude Niedorp te berichten, dat de regeling als ge ëindigd kan worden beschouwd. Gedurende de maand Augustus zijn 5525 kub. M. gas verbruikt. Van de vereeniging van Rijnsteenfabrikanten is een circulaire ingekomen, waarin er op gewezen wordt, dat door aanneming van de nieuwe bouwver ordening het gebruik van de Rijpsteen-drieling bij na geheel is buitengesloten. Verzocht word daarom de verordening eenigszins te wijzigen. Daar dit adres pas is ingekomen, hebben B. en W. het nog niet behandeld, doch de voorzitter stelde voor het voorkennisgeving aan te nemen, daar het niet ge wenscht is de verordening ter wille van een fabri kant te wijzigen en bovendien deze steen hier wei nig of niet gebruikt wordt De Baad ging hiermee accoord. De groentevereeniging Waarland en Omstreken kreeg op haar verzoek wederom de vrije beschikking over een verwarmd en verlicht lokaal ten behoeve van een te houden cursus. Hierna kwam in behandeling het aangehouden adres om aansluiting bij de vereeniging van Ned. gemeenten en de afd. Noordholland van genoemde vereeniging. B. en W. hebben met enkele leden de te Amsterdam gehouden vergadering bezocht waar behalve het nut van aansluiting, ook de distributie- wet besproken werd. Overtuigd van het nut dat van genoemde vereeniging kan uitgaan, adviseerden B. en W. tot aansluiting .over te gaan. De kosten zul len voor deze gemeente ongeveef f 15 's jaars zijn, zijnde een K halve cent per inwoner. De Raad ging eenparig met dit voorstel mee. Bij de op 21 September gedane kasopname bij den gemeente-ontvanger bleek overeenkomstig de boe ken in kas te zijn f 959.51. In behandeling kwam hierna de gemeentebegroo ting voor 1917, welke sloot met een ontvangst en uitgaaf groot f 27549.12 )4 en een post onvoorzien groot f 1213.69. Geen der heeren maakte eenige op- of aanmerking, waarom ze op genoemde bedragen werd goedgekeurd. De raming H. O. is nu f 8000, tegen f 5300 in bet vorig jaar. Toen was de raming wat teag. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 4272, Hier bij is gerekend op een vermeerdering van gemeente subsidie met f 500. De heer Doekes maakte,hierbij de opmerking, dat op de armenlijst zoo weinig geteekend werd. Een bedrag van f 80 a f 90 voor deze gemeente is treu rig. Hierna werd opnieuw vastgesteld de politie- en strafverordening. De heer Hoogland deed hierbij de vraag hoe de verordening luidt op de eenden en zwanen, daar hem blijkt dat meerderen met hem daarvan nogal last ondervinden. De voorzitter las hierop het desbetreffend gedeelte voor, waarmee de heer Hoogland blijkbaar tevreden was. Vastgesteld werd vervolgens een verordening op het sluiten van drankhuizen op den dag der demo bilisatie. Voor het geven van herhalingsonderwijs werden wederom aangewezen de heeren Blad, v. d. Laan en Smeets. De kolderen schoolgeld 3e kwartaal werden vast gesteld voor Kerkebuurt op f 64,40, voor Dirkshorn op f 77.25 en voor Waarland op f 67.95. Betreffende de regenbak bij de school in het Waar land, de<?lt de voorzitter mee, dat deze ongeveer Wi kub. M. inhoud heeft, dus zeer klein is en het goedmaken hiervan f 25 a f 30 zal kosten. Daar de heer Blad de kinderen,uit zijn eigen bak aan water helpt en er dus geen gebrek is, stellen B. en W. voor, den bak niet te repareeren, doch ter gelegener- tijd voorstellen te doen voor een nieuwen grooten bak, waarvan dan ook de bewoners zouden kun nen profiteeren. Hierna sluiting —ANNA PAULOWNA. Do voordracht voor dijkgraaf blijkt geenszins tot algemeen genoegen te lijn. Wij vernamen dan ook Itoeds dat een adres onder de Ingel-^ndfn zal circu- ioeren, teneinde aan den Commissaris der Koningin hun wemschen kenbaar te maken» DE WATERSNOODVOORZIENING. Gedeputeerde Staten hebben bij Provinciale Staten een voordracht ingediend, om ten laste der provincie aan te gaan een geklleening als noodig zal zijn, om een bedrag van, ten hoogste f 19.700.000 te verkrijgen tegen een rente van tem hoogste 4V» pet. 's jaars en een jaarfijksche aflossing van ten minste één-vijf-, tigste van het normale bedrag der leening, of bij gedeeltelijk uitgegeven normaal bedrag. De eerste aflos sing zal plaats hebben in 1919. Voorts stellen Gedeputeerde Staten voor hen te mach tigen bedoelde geldleening onder voorbehoud van de inader door de Provinciale Staten te treffen regeling omtrent de definitieve verdeeling van na te noemen kosten en uitgaven, te besteden: lo. tot voorloopige (dekking der door de provincie gemaakte en nog te maken kosten ten behoeve van de noodwaterkeering langs de oostzijde van Zaandam, de ringdijken van de Wqde Wormer en de P urm er en vandaar langs Edam haar zee en ten behoeve van de drooglegging der overstroomde gebieden, daaronder begrepen die, wielke thans reeds uit hare kasmiddelen zijn bestreden! 2o. tot bestrijding der kosten van verzwaring en Ophooging, tijdelijke werken daarouder begrepen, voun den provincialen zeedijk tusschen Muiderberg en Kaar den en van den aanleg van een dijk aan de oostzijde der hooge gronden van Muiderberg; 3o. tot voorloopige betaling der kosten van verzwaring en ophooging van den dijk van de Gooische Meent bawestan Kaarden en van eene bij het Hoogheemraadschap van den Zee dijk beoosten Muiden in onderhoud zijnde kade aan de oostzijde van Muiderberg; 4o. tot net voorloopig te beschikking van de waterschapbesturen stellen van de middelen, welke deze noodig hebben. a. tot bestrijding der kosten van herstel en verbete ring hunner zeeweringen en waterkeeringan, voor zoo ver de noodzakelijkheid dier herstelling veroorzaakt is'door den watersnood van 1916 en de verbeterings- wierken een gevolg zijn van de bij dien watersnood na ervaringen; tot aflossing en rentebetaling der door hen op genomen gelden ten behoeve van de sub a bedoelde werken of van die der hierboven onder no. lo. ge noemde noodwaterkeering; 5o. tot teruggave aan de

Schager Courant | 1916 | | pagina 1