De Oorlog. Huismanswoning weder zal OPENEN. een iidtotScheren een Portefeuille nette r, mooie jonge Trekhond, twee Opperlieden, net Burgermeisje Gep. Ambtenaar bekwaam Metselaar, flink Burgerwoonhuis Hoogwoud. een Rijknecht, 2 vette Ossen. OPENING. Donderdags UIEN. een Leerling, GLADIOLUS een Dienstbode, Slagersleeriing, een huishoudster een Werkman, 500 Kilo Mastlood, te!l 4 cilinders Motor met r magneet. De Notaris P. BOS te Hoon Een Huis, Schoren, Erf, Boom gaard, Weiland en Bouwland, en Bouwland A. v. Twuiver Schagen. Kunstmest lanbonwphospbaat bij G MOOIJ passende werkzaamheden vanaf 18 October 1916 De Oplossing Yan twee Moeilijkheden Yoor de Vrouw. Gemengd Nieuws. AdYertentiën. GERENT JACOB. PIETER. Marianna Jacoba Heiligenberg, Maandag 30 October 1916, publiek verkoopen Had fe ze maar! een Lot koopt voor 75 cent op 2 November te Som- melsdiik. Firma K. Brugman, Winkel, Gemalen Peru Guano „Albatros" 5X12X21/, Landboawfosfaal 18 9/( Kalizout 20% Patentkali 25°/0 Landbouwkalk gebluscht. zijn Slagerij P. DAV1DZ0N Gelegenheid tot bestelling 28°!o phosphorzuur, bij de Coöperat. Landb-, Tuinb-, Handelsyereen. te Anna Paulowna. Marktplaats. Schagen. een platte wagen voor paard, een bakwagen met hekken voor ket en een nieuwe Bascule, 50 gulden belooning 1000 ileschjes Rijwielolie, 5000 dubbele doozen Ya- seiine, 150 kilo carbid. 6 wagens best gewonnen DIJKH00I. ra Weel Am», dochte van Jan Bakke en van Dawtie Overleden r Levenloos geboren kind van Pieter Tromp _i van Margarctha Maria Berkhout jMargaretha Marii gerkhout oud 24 jaren, echtgenoote van Pieter Tromp. Cornelis Vheodorus Leek, oud 16 maanden, zoon van Jan Leek en van Aagje Noordstrand. Ondertrouwd en getrouwd: Johannes Bekker van Zuidscharwoude en llargaretha Straat, wonende te Heerhugowaard. Terecht bechouwt do vrouw de frlschheid van kleur en de helderheid der oogen als twee nood zakelijke voorwaarden der schoonheid. Hoe zuiver hare trekken oök zijn, een vrouw is Blechts dan schoon als haar gezicht blaakt van gezondheid. Vandaar alle kunstmiddelen om zich kleur te geven en de oogen schutterend te maken. Maar de kost baarste zalven, de uitgezochtste extracten zullen nooit iets anders geven dan een voorbijgaanden schijn, want noch zalf noch extract kan ooit de zuiverheid en den rijkdom van het bloed geven, waarvan alleen de frissche kleur en heldere blik afhangen. Om het bloed zuiver en rijk te houden of te maken is het noodig de Pink Pillen te ge bruiken, die het bloed van zijn onzuiverheden be vrijden en het rijk maken aan roode bolletjes. De Pin,k Pillen zijn overigens om meerdere rede nen onontbeerlijk voor de vrouwen. Deze pillen zijn niet uitsluitend de groote opwekker van het bloed, zij zijn ook een krachtig versterkingsmiddel der zenuwen en een krachtdadig hulpmiddel voor alle levensfuncties. De Pink Pillen zijn het machtigste middel tegen de ongemakken en de ongeregeldheden, die maar al te dikwijls het deel zijn van het zwakke ge slacht: bloedarmoede, bleekzucht bij jonge meisjes, leucorrhee, uitputting der zenuwen, maagpijnen, verlies van eetlust, neurasthenie, leeftijdsverwisse ling. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.75 de doos en f9.— de zes doozen, aan het Hoofddepot der Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam; te Schagen bij J. Rotgans, Drogisterij „Het Witte Kruis", Mo lenstraat C. 14 en verder bij de meeste goede dro gisten en apothekers. Totaal 46,92 milliard mark. INSTRUCTIES VOOR BERNSTORFF 7 Uit Londen, 9 Oct. De Daily Chron." verneepit uit New-York, dat de Duitsche agenten daar onder richt zijn dat de U 53 aan den ambassadeur Bern- storff de machtiging bracht om zich te vergewissen/ van president Wflson's denkbeelden inzake een wapen stilstand. EEN DUIT&CHEl ONDERZEEËR IN DE VER- EENIGDE STATEN. Uit Nerwport (Rhode Islandj, 7 October. De Duitsche onderzeeër, U 53" is hier na een reis van 17 dagen aangekomen. Hij moet berichten voor den ambassa deur Bernstorff hebben meegebracht. Nb een verblijf van twee uren te Newport vertrok de onderzeeër naar een onbekende bestemming Het schip is uitgerust met twee kanonnen, acht torpedo's en een installatie voor draadlooze telegraphie. De onderzeeër ,,U 53" werd door den Amerikaanr schen onderzeeër „D 2" de haven binnengebracht De commandant bracht een bezoek aan den rear- admiral Knight, den commandant van het marine-sta tion en deelde dezen mede dat hij reeds weder maat regelen had getroffen om 's avonds te vertrekken. Die admiraal beantwoordde dit bezoek. Twee uren na zijn aankomst verliet de „U 53" de haven weder. De Engelsche ambassadeur hoeft oen bezoek gebracht op het departement van buitenlandsche zaken en daar, naar bericht wordt, geprotesteerd tegen het binnen komen van een onderzeeër in een Amerikaansche havejn. SPOORWEGONGELUK. Uit Berlijn, 8 Oct. Op het traject Schneidemuhl— Berlijn reed hedennacht te vier uur D-trein 24 tegen stilstaanden trein. Elf reizigers van den D-trein werden gedood, vijftien gewond, van wie vier ernstig Een goederenwagen en verscheiden personenwagens werden verbrijzeld, I i 1 In -den stilstaanden trein werd niemand gekwetst, VREDESGERUCHTEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Uit New-York, 6 October. Er gaan weer vredesgo- ruohten, die hun invloed op de beurs doen gelden. Vele bankiers zijn van oordeel, dat de geruchten! opzettelijk zijn -verbreid om een baisse in oorlogsstuk ken te bewerken. De Evemng Worfd én de Evening Post hebben bullen ttns uitgegeven, waarin beweerd wordt dat Gerard aan Wüson een boodschap van den keizer brengt met het verzoek vredesonderhandelingen te openen^ Telegrammen uit Washington hebben onlangs na drukkelijk tegengesproken dat Gerard de brengèr van dergelijke voorstellen zou zijn DE NEERGESCHOTEN ZEPPELIN L. 33 Een bijzondere oorrespondent van Reuter geeft een beschraving-van een bezoek, dat hij met toestemming van de overheid gebracht heeft aan de super-zeppelin die op den 23en September naar beneden geschoten is en waarvan de bemanning thans krijgsgevangen is. Hij zegtGeen afbeelding kan ooit een goed beeld geven van hei monster, dat daar hulpeloos, maar met de dingen die practische waarde hebben intact op den grond ligt De reusachtige afmetingen van' het luchtschip in aanmerking genomen, is hot verwonderlijk dat het naar beneden is kunnen starten in den toen stand, waarin men het thans aantreft Hoewel hot einden liggen aan weerszijden in het Tl Een journa list uit een onzijdig land zeida, nadat hij in het inwen dige van het luchtschip was doorgedrongen, dat het leek op het Crystal-palace van den grond 'af gezien. Anderen vonden, dat het waa alsof zij midden in een reusachtige aluminium stoomschip stonden en van uit den kiel naar het dek keken. Wat behalve de afme tingen iedereen trof, was de buitengewone lichtheid van den bouw. TYen of twaalf voet van het stangeü- Wij hebben de vier gondels tot in onderdeel en kunnen bekijken. Zij bevatten zesm-roedes-machines, van elk 240 paardek/nachten, die 1500 omwentelingen in de minuut doen. Er Is een gondel met drie machines, de drie overige gondels hebben er elk een. Er zijn vijf schroeven. Men berekent dat het luchtschip tweeduizend gallons benzine aan boord had in verschillende tanks en dat het kolossale omhulsel twee millioen kubiek en voet gas bevatte. Het luchtschip is uitgerust met zestig bommenwerpers; het heeft een kamer voor de draadloos» telegrafie, met gecapitonneerde wanden, opdat het ei zoo stad mogelijk zal zijn Het schip is 580 voet lang en het gaheele gewicht met de bemanning van twee en twintig officieren en manschapp/en bedraagt ongeveer vijftig ton Men veronderstelt dat er een jaar aan het luchtschip gebouwd is en dat het tusschen een kwart en een half millioen pond gekost zal hebben Het luchtschip voerde zeven of acht kanonnen waaronder vijf gewone. De overige zijn iets zwaarder. DE DUITSCHE OORLOGSLEENING. laagd. Hier De laatste Duitsche oorlogsleening heet weer ge- lil Duitsche pers is vol lof over dit resultaat, iarondar een lijstje van de onderscheidene oor- iogsleemngen Eerste oorlogsleening 4,46 milliard mark, Tweede oorlogsleening 9,06 milliard mark, Derde oorlogslee- 5 12,10 milliard mark, Vierde oorlogsleening 1071 iard mark, Vijfde oorlogsleening 10,59 milliard mark. VREDESPOGINGEN? De „Dailv Chronicle" verneemt uit New-York dat met de aankomst van de U 53 Duitschland oen eerste doet om de medewerking van Amerika te ver- ijgen ten einde de geallieerden over vredesonder handelingen te polsen. Duitschltand acht de naderend© medewerking te verkrijgen voor de poging land te doen ontkomen aan de nationale vernedering en de militaire en maritieme ineenstorting, de het onvermijdelijk en aanstaande acht Ik verneem, seint de correspondent nader dat de commandant van de U 53 onder voorwendsel naar graaf Bernstorff te willen seinen een tasch aan wal bracht die door en koerier uit Washington, die blijk baar de aankomst van de duikboot verwachtte, in ont vangst werd genomen. Graaf Bernstorff verlaat Zondagavond Washington om zöh naar Lonq Rrauch te begeven, vaar hij hoopt Maandag door den president te worden ont vangen. wien hij hiertoe reeds een verzoek deed. Graaf Bernstorff ontkent alles, maar draadlooze tele grafisten hebben telegrammen opgevangen, die het code adres van Bernstorff hadden. Deze telegrammen waren niet te ontcijferen, maar het was duidelijk, dat ze af komstig waren van een installatie van kleine kracht. Ze werden langzamerhand duidelijker blijkbaar om dat de afstand van de duikboot van wal kleiner werd en hielden Zaterdagmorgen tegen vijf uur op. De Duitschers schijnen bereid President Wilson de stemmen te waarborgen van Duitschers, Turken, en DE DIEREN EN DE OORLOG. In de Matin schijf. Edmood ferrier, iid ?an het rransche Instituut, over het gedrag van de dieren m de oorlogszone Een van de dingen, zegt hij, die de mannen die in de gevechtszone vertoefd hebben' het meest heeft getroffen, is de onverschilligheid, die een groot antal dieren getoond heeft voor de zond vloed vail projectielen die zich boven hen ontkentend. heeft. Het is overal waargenomen. Zoo heeft een Fransch kapitein op de Mort-Homme een kwartel op gemerkt die zoo onverschillig was voor de bombarde menten, waar die streek mee overstroomd is, dat hij op de borstwering van de loopgraven bleef zitten ringen. De vogel is aanhoudend weer gezien in een graanveld en op een klein weidje. waar hij zijn nest maakte. In dezelfde streek, op ae Zuidelijke helling avn den Mort-Homme leefden twee patrijzen rustig „onder het vuur". Gedurende twee maanden had een groote haas in hun buurt zijn leger in een granaat gat, dat hij verliet om, onbezorgd voor de kogels de door de granaten doorploegde hellingen af te grazen. Nachtegalen en leeuwerikken hebben onder de hevralo beschietingen niet opgehouden mot ringen. De wüde eenden schijnen evenmin onder den, indruk. Een van Perrier's correspondenten bevindt zich in een be bos ch te streek, waar veel water is, met riet en bo6ch ver Van dorpen. Een uitgezochte plok voor eenden. Ze rijn daar gebleven,, den spot drijVend met de projec tielen der oorlogvoerenden. En niet alleen zijn ze er gebleven,, maar het schieten van de kanonnen heeft in niets hun gewoonten gewijzigd. Toch zijn de dieren, wanneer ze eenmaal gewend zijn aan het bombarde ment, niet ongevoelig voor het verschil in geluid sterkte. Ratten zijn de gewone gasten van de loop graven en zij hebben zich vertrouwd gemaakt met de losbarstingen van het kanon. Bij een langdurig verblijf aan de samenvloeiing van de A. en de V zoo vertelde de hiervoor genoemde ka pitein aan Perrier, beschoten de Duitschers herhaal delijk onze linie», waarop ze dan een verkenning de den volgen. Ons spervuur nagelde hen op hun plaats, maar bezorgde ons horden veldratten. Deze dieren kwa men in koloiines aanzetten, door die prikkeldraadver sperringen heen en ze hadden zoo'n haast om te vluch ten, dat ze ach blindelings in het water stortten en verdronken. De intensiteit van het bombardement heeft niet min der invloed op de huisdieren. Katten loopen graag on bekommerd voor de granaten, door de. verbinoings- loopgraven en op de borstweringen, wanneer het bom bardement normaal is. Het komt zelfs voor, dat ze met een patroelje meetrekken op verkenning, en dat ze de soldaten blijven volgen hoe lang de tocht ook is. Tal van katten, zoo schrijft een artillerie-brigadier, waren in een verwoest dorp gebleven. Het dorp werd be waakt door een detachement, dat een kelder tot schuil hoek had ingericht, waar de katten vriendelijk ontvan gen werden. Onder 'gewone omstandigheden liepen ze overal rond, maar zoodra het bombardement intens werd namen alle katten da wijk in den kelder, op hun emak wanneer de granaten in de verte neerploften, oei gauw wanneer de ontploffingen meer in de -na bijheid plaats hadden. Hun angst was merkbaar, wan neer de granaten het geheele huis deden schudden, Zij verborgen rich in een hoek of onder een of ander voorwerp en drukten zich tegen ons aan, alsot ze om onze bescherming smeekten. Honden die jongen heb ben. zijn zeer vreesachtig. Een hond had jongen ge kregen, in de nabijheid van het verblijf van een offi cier, die het dier een ligplaats met stroo en een deken bezorgde. Vóór haar moederschap sliep de hond in haar hok, zonder ooit om de granaten te bekom meren. Maar toen ze jongen had; kwam ze bij het begin van een hevig bombardement janken aan oen ingaing Van het verblijf der soldaten en dezen moesten het dier met de jongen bij zich binnen nemen. /VI deze feiten, zoo vervolgt Penrier zijn varhaal in de Matin, schijnen er op te -wijzen, dat de psychologie van de hooger ontwikkelde dieren ten opzichte van het gevaar bijzonder gelijkt op de ohze. Met ons hebben ze een gebiedende behoefte gemeen, om hun veiligheid te ver zekeren. Zij beschouwen die als bedreigd, telkens wan neer zij een nieuwe sensatie ondergaan. Maar zij zijn ongelijk voor indrukken vatbaar ongelijk intelligent. De meest impressionabeien zijn de eersten om zien te verwijderen van voorwerpen die zij als gevaarlijk be schouwen. Zij doen dat reeds verschillend volgens hun aard en gewoonten: de vogel vliegt weg; dieren, die op den grond leven, loopen weg; de haas loopt in het wilde. Een hol is daarentegen het doel van het konijn, den das. den vos. Maar ia een streek, die over een om tfÊ schikt hij ach. De dieren weten ook hun voordeel te doen met de lessen der ondervinding. Den dag na de ope ning van de jacht vluchten hazen en patrijzen zoo ver weg, dat de beste schutters ze met moette bemk-n. Zij --uren vo» vertrouwen geworden, toen de jacht ge sloten was. De openingen in hun gelederen, den eersten dag van de jacht gemaakt, hebben hen van dien dag af op hun hoede doen zijn. Nu de jacht sedert twee jaar gesloten ss, zijn de dieren des velds niet meer door angst bezield. Ik heb veertien dagen geleden een vlucht van veertien patrijzen gezien, die als kippen over een grooten verkeersweg liepen. Raven, meestal zoo wantrouwend, vliegen niet meer weg, wanneer men in hun buurt komt. De geweren worden elders ge bruikt Zoo hebben in de legerzones de dier spoedig begrepen, dat al het geraas der artillerie voor hen otngevaarlijk ia In het Begin van den oorlog waren de merels roods zoozeer op hun gemak, dat een merel- paar rijn nest in de buurt van een loopgraaf gemaakt nad. Veel leven om niets; dat denken da dieren van den oorlog. Uit de berichten over den strijd aan de Somme blijkt wel, dat Franschen en Engelschen weer een duw vooruit hebben gedaan in de richting van de verovering van Péronne en Bapaume. Van Péronne staan de Franschen nu ongeveer 5 KM. ai en 15 van Bapaume. De Engelschen hebben door de ver meestering van Le Sars, ook een stap vooruit ge daan in die richting en staan nu ODgeveer 6 K.M. van Bapaume af. De Engelschen berichten de posten ten Oosteti van Le Sars te hebben betrokken, dus hebben hun voordeel nog eenigszina kunnen uitbreiden. De Duit schers zeggen overden strijd zeer tevreden te zijn, omdat zij den stoot der Franschen en Engelschen hebben weerstaan. Er zijn geen groote resultaten bereikt Juist maar hun front is weer meer inge deukt en de beide bovengenoemde plaatsen worden steeds meer bedreigd. Of de Duitschers deze nog lang in handen zullen kunnen houden? Zeker, dit zal van Engelschen en Franschen weer een reuzen- inspanning vorderen. Deze opleving van het vechten aan de Somme vindt bepaald wel zijn oorzaak in het succes der Duitsche en Oostenrijksche wapenen in Zevenbergen. De Roe- meniëra hebben al het door hen veroverde gebied in Zevenbergen weer prijs moeten geven en zijn naar de bergpassen teruggeslagen. De belangrijke stad Kronstadt waarvan de verove ring door de Roemenen met zooveel ophef is gemeld, geworden indertijd, is weer in handen der Oosten rijkers en weldra ^ijn de Roemenen aangewezen eigen grens te verdédigen. Het lijkt ons, dat de po sitie der Roemenen niet sterk ia Uit het Roemeensche hoofdkwartier meldt men aan de Time», dat de linies, die de Roemaniëra thans bezet houden, (waar rij nl. op zijn teruggeworpen) van na ture sterk is, dat er hooge bergen m liggen, doorsne den door enkele passen. IJlt is eenvoudig de Zuidelijke grens van Zevenbergen, gevormd door den kam van de Tra nssy 1 va nis che Alpen. Inderdaad liggen daarin hooge toppen zooals Szurul (ongeveer 2300 meter), die echter in handen van de centralen is. Maar behalve door de groote passen, kan men, althans met infan terie, zooals tijdens dezen oorlog reeds is gebleken, ook langs verschillende kleine paden over het gebergte heen komen, dat naar de Roemeensche zijde steil naar de Walachysche laagvlakte afdaalt. Hetzelfde bericht behelst, dat de oorzaken van den terugtocht rijn: versterking van de centralen en ver- izwakking van het Roemeensche leger ten behoeve van den strijd in de Dobroedzja,. Daar echter de toevoer van Roemeensche troepen naar het Dobroedzja-front daar geen beslissing heeft kunnen brengen, is het op het oogenhlik niet duidelijk, hoe de Roemeniërs den verderen opmars ch der centralen zullen kunnen stui ten, als de Russen hen niet spoedig krachtiger bij springen, te meer waar het'offensief van de laatsten in Wolhynië en Galicië geen resultaat heeft gehad. In Macedonië is de linkervleugel van Sarrall's leger in de laatste dagen nogal roerig geweest De daar strijdende Serviërs stellen krachtige pogingen in het werk. het gebied van Monastir in handen te krijgen, waar zich dan, op Servisch gebied, de regeering zou kunnen vestigen. De strijd in Rusland duurt ook nog steeds even hardnekkig voort, maar het is den Russen nog maar steeds niet gelukt veel succes te behalen. De Duit sche en Oostenrijksche troepen weten nog steeds stand te houden, en zelfs nog enkele plaatselijke voordeelen te behalen. Het Russische bericht meldt een klein succes in de richting van Wladimir Wol- hynsld. Veel-nieuws dus ook niet van dien kant. Uit Griekenland nog niets positiefs, de koning blijft nog steeds Duitschland trouw. P. BLAAUBOER en A. BLAAUBOER—van Meurs reven kennis van de geboorte van lun Zoon Barsingerhorn, 9 October 1916. R. HOGENESCH en E. C. HOGENESCH-Raap feven kennis van de geboorte van mn Zoon Geesbrug, Oosterhesselen, 8 October 1916. Heden overleed na een lang durig lijden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster in den ouderdom van 51 jaar en 10 maanden. Helder. M. L. Heiligenberg. M. Heiligenberg—Wagen. Breezand. Jr- L Leur—Heiligenberg. J; Leur. H. J- Blankman— P. Blankman. j-^Btaauboer—Heiligenberg Breezand, 5 October 1916. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. F. G. GLASTRA en Echtgenoote. R-.r-fi.?-! ^ezen betuigen wij onzen k. l^'jken dank voor ae vele u-ph lJZ5n van belangstelling bij de M&ndln." D°0"ER u' WISSEKERKE. v ^EKERKEHoevens J^olhorn, October 1916, Gelegenheids Koopje: dijk. WIT, Broek op Langen- zal op des namiddags 1 uur, in het kof fiehuis van den heer 0. Schermer te Hoogwoud, ten verzoeke van de erven van Mej. Adriaantje Conijn, wed. van Pieter Bakker, eerder wed. van Jan Wever, gelegen aan de Langereis onder ae gemeente Hoogwoud, aan en ten oosten van de Ringsloot te zamen groot 19 hectaren 47 aren 50 centiaren, in diverse perceelen. TE HUUR bij inschrijving voor den tijd van zes jaar met schuur, erf en zeer vruchtb. boomgaardgroot ruim 1 H. A. benevens eenige perceelen te zenden met opgave van 2solide borgen vóór 20 Oct. e.k. aan den eigenaar en bewoner CORNELIS BRAAK, Wijzend, gein Midwoud, waar tevens inlichtingen zijn te bekomen. Wegens dienstplicht zoo spoedig mogelijk gevraagd liefst ongehuwd, bij P. Dekker Pz. graanmalerij, St. Maartensbrug. Maar als je dan kun je ze winnen Agent der Firma BUIJSMAN KOEDOODER, Handel in Hulpmeststoffen, Groote broek, biedt aan voor Herfst- en Voorjaarsbemesting Prijs per correspondentie. Ondergeteekende maakt bij deze bekend dat hij wegens verlof uit den militairen dienst Hopende evenals voorheen ieders gunst weder waardig te worden. Beleefd aanbevelend Vleeschhouwer en Spekslager, Hoogwoud. Met Kerstmis gevraagd Loon f2.75 per week, bij Alb. Kaan Kz. Bocht, Wi«ringerwaar<J. VAN Sollicitanten naar debetrekking van VAST WERKMAN bij den Polder Schagen, worden verzocht zich in persoon aan te melden bij den Opzichter J. Keesman Cz. vóór den 1 Nov. a.s. .Te koop: wegende 100 K.G. gewonnen op de Schagerbrugger verloting. Te be vragen bij A. Peereboom Nieuwe Nieaorp. aan hem die terug brengt of aan wijzing kan doen wat terug vinden ten gevolge heeft inhoudende pl.m. f 130 bij Jb. Lange of Gebrs. Lange te te Winkel Blokker. Gevraagdeen middelb. leeftijd, bij een burgerman alleen. Fr. br. lett. K aanHulppost- kantoor Oudkarspel. Ongeveer 120 zak beste stroogele UIEN te koop aangeboden, bij B. Wegman, Oosteinder 304 te Aals meer. Te koopeen zeer geschikt voor een boerhoog te 70 c. M. bij Th. de Hoop, Wie- ringerwaard. Direct gevraagd Intern of Extern, bij J. Stuurman, Kapper, Laagzijde 50 Schagen. Tërstond gevraagd bij P. Raap, Dirkshorn. in elke grootte en elke hoeveelheid gevraagd door Geb. Preyde Bree zand. Met Nov. of later een fevraagd, liefst beneden 18 jaar, ij M.M brug. leijer en Zoon, St. Maartens- Te koop P. Wilms, Anna Paulowna. op de hoogte met eenvoudige ad ministratie zoekt als bijverdienste hem onverschillig waar. Br. fr. no. 11 Stapels boexh. Winkel. Terstond gevraagdeen bij Jb. Silver, Hoogwoud. Met Kerstmis gevraagd goed kunnende melken, bij Jm. Blftauboer Kz. Barsingerhorn. Wegens familieomstandigheden een te koop; ingericht voor het hou den van Commensaals. Te zien en te bevragen bij wed. J. Nap, nabij station Noordscharwoude. Gevraagd: een P. Hoogland. LutjewinkeL Gevraagd in een knap arbeidersgezin, tus schen 30 en-40 jaar. P.G. Nadere overeenkomst in een huwelijk te treden. Brieven franco letter J. K. Stapel, Winkel. Te Koop aangeboden L. J. WENDEL, Keins, Schagen. Gevraagd ?oed kunnende melkem, bij K. ander, Haringhuisen. voor direct gevraagd, bi Groneman, Wieringerwaard. 'II

Schager Courant | 1916 | | pagina 3