DONDERDAG 19 OCTOBER m 59ste Jaargang. No. 5887. Raad van Schagen. GRIJZE HAREN J. STUURMAN, Uitgevers TRAPMAN Co. per flacon f2.75, f2.00, en 11.50. Kapper-Haarwerker, Predikbeurten. Ingezonden Stukken. LAAGZIJDE B 60. A. DELVER, Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. SCHAGER Alicicei Nieiis- Dit blad versoliijnt viermaal por xook Dinsdag Woensdag! Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot "s morgens 9 ure ror d»r ADV RRTEVTTEN in het eerst uitkomend nummer roplaatst. COURANT. Muit- Lailtmllai, SCHAOEN. LAAN 11 V Int. Teleph. Nn. 20. Prijs per 3 maanden f0 95; per poHt f 1.10. Losbo nummers et. ADVERTENTIEN van 1 tot regela f 0.35, iedere regel meer 6 ot. (Bewijsno inbegrepen). Oroote lett. worden naar nlaarar. bemk Als vervolg op ons verslag van gisteren inzake het door B. en W. gedane voorstel schoolbouw, het volgende: B. en W. stelden voor volgens plan B te bouwen en dat te doen, zoo de tijdsomstandigheden dat maar senigszins toelieten. De heer Roggeveen zegt, dat het hem genoegen doet, dat het onderzoek naar de schoolbouwplan- nen zoo bij uitstek is geslaagd. Wij zien thans een enorme vermindering van het vroeger genoemde zoo hooge bedrag en spr. gelooft daarvoor in de eerste plaats den heer Snel hulde te mogen brengen, die daarvoor alle moeite en tijd -heeft over gehad. Het doet spr. genoegen dat B. en W. met het voorstel komen en om thans niet te bouwen, maar betere tijden af te wachten. Het bedrag waarvoor de school zal worden kunnen gebouwd in normale tijden, is een bedrag, al is het nog hoog, dat de draagkracht der gemeente niet te boven gaat. Maar wij mogen het offer dat de gemeente in deze heeft te brengen, niet vergrooten, door in een abnormalep tijd als thans te bouwen en doet het spr. daarom veel ge noegen dat B. en W. dat inziende, met hun voorstel kwamen. Spr. brengt het college dank voor bun arbeid in deze en meent de gemeente te mogen fe- liciteeren met 't plan. dat aan alle te stellen eischen ruimschoots voldoet, zoo goed is geslaagd. Spr. hoopt, dat de tijd van bouwen niet zoo lang meer zal uitblijven en dat de omstandigheden spoedig het uitvoeren van deze plannen zal toelaten. Een vraag wil spr. nog stellen en dat is deze: Of als met den bouw zal worden begonnen, vooral een degelijk on derzoek zal plaats hebben naar de grondlagen waar op de school zal komen en het fundament zoo wordt ingericht, dat verrassingen in de toekomst uitblijven. Spr. wijst op de gasfabriek. Alle voorzichtigheid wil apr. hierbij betracht-zien. De heer Koster zegt, dat het hem spijt dat de tijds omstandigheden noodzaken om den schoolbouw uit te stellen. Spr. begrijpt dat, want niet alleen zijn de prijzen der verschillende materialen reeds heel hoog, enkele materialen zijn sinds de laatste week nog weer gestegen. Spr. begrijpt dus het uitstel, maar acht het niet goed, dat B. en W. niet een bepaalden termijn aangeven, b.v. 1 jaar, het voorstel tot uit- .stel van bouwen ls onbestemd en spr. verzoekt het college hun voorstel in dezen zin te wijzigen. Do heer Meurs vraagt of de Raad in deze wel ge rechtigd is om te speculeeren. En dat doet de Raad meent spr., als hij het voorstel van B. en W. aan neemt E. en W. spreken van bouwen in meer nor male tijden, als de oorlog over is, maar weet men wel zeker of dan de materieden goedkooper zullen zijn. Wij weten het evenwel op geen stukken na en dat weet niemand of de eerste jaren de materialen wel goedkooper zullen worden. Het tegendeel kon nog wel eens juister zijn, dat zij duurder werden. En is het nu zaak dat een gemeentebestuur daarop spe culeert bij schoolbouw. Mij dunkt, zegt spr., heeft men zich alleen maar af te vragen of de school noo- dig is of niet En dan zegt spr. volmondig ja. En dan is het plicht te bouwen, ook al is het bedrag hooger door de tijdsomstandigheden. Wij weten niet wat de toekomst ons zal brengen en is het doorhak ken van de knoop hier de eenige oplossing. De heer Roggeveen beaamt de bewering van den heer Meurs dat wij, wat de toekomst betreft in het duister tasten, maar dit is toch wel zeker, dat thans de materialen heel duur zijn en dat mag wor den aangenomen, dat b.v. hout gemakkelijker en goedkooper zal te krijgen zijn. En dat kan toch reeds een grpot prijsverschil opleveren. Hoe vlugger de school er komt hoe beter, zeker, maar het kan voor een gemeente als Schagen niet onverschillig zijn f 20000 meer of minder uit te geven. Spr. wil niet lot eiken prijs de school en acht het standpunt van B. en W. het juiste. Het ondenbijs is hier goed en al wacht men nu hier nog een paar jaar op de nieu we school, dan zal dat onderwijs daar niet zoo erg onder lijden. De heer Meurs wijst, er op, dat er in den Raad een strooming is, die het als een waarheid schijnt aan te nemen, dat de materialen over één of anderhalf jaar goedkooper zullen zijn. Maar dat kan niet be weerd worden, dat weet niemand. Spr. herhaalt: er ts alle kans dat alles veel duurder nog is en wat dan? Nog lapger uitstellen maar? Wij zien toch hoe in groote plaatsen juist thans gebouwd wordt, men zich daarmee haast, opdat alles nog maar niet duur der wordt De heer Roggeveennoemt f 20000.— duurder, dat is een heel bedrag, maar het blijft de gemeente maar gedeelte. Ook nog een be drag van beteekenis, tnaar niet van dien aard om den schoolbouw uit te stellen. De heer Van der Kamp is het met den heer Meurs eens. Spr. weet van nabij dat de prijzen der nmte- rialen hoogstwaarschijnlijk nog wel zullen stijgen. Met het oog daarop haasten groote aannemers zich met de uitvoering van verschillende werken. In geen jaren ziet spr. een verlaging tegemoet en daar kan de school niet op wachten. De heer Roggeveen meent dat het motief waarom groote aannemers bouwen is te zoeken in het tegen gaan van werkeloosheid. Spr. herhaalt dat een ver schil op de bouwsom van f 23000 hem doet terug schrikken om thans te bouwen. De heer Van der Kamp zegt, dat het motief der aannemers niet ia om de «werkeloosheid tegen te gaan. Er is zelfs gebrek aan arbeidskracht. Men weet daar, dat hoe langer men wacht, hoe guurder men zal bouwen. 1 De heer Koster erkent eerlijk niet te hebben ver wacht een voorstel om dadelijk te bouwen. En daar spr. iB een voorstander van zoo vlug mogelijk bou wen, doet het hem genoegen zulk een voorstel hier te hooren en zegt hij hiervoor te zullen stemmen. De heer Hopman moet dadelijk bouwen ontraden, niet alleen is alles veel duurder, maar sommige ma terialen zijn zelfs niet te krijgen. Spr. wijfet op de krimpvrije vloeren. Deze zijn niet te krijgen. En om nu een jaar uitstel b.v. vast te stellen, spr. vindt het onpractisch. Als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, heeft elk raadslid toch het recht, als het hem te lang duurt, om voor te stellen het school plan uit te voeren en tot aanbesteding over t6 gaan. De h,eer Buis wijst eveneens op de duurte der ma terialen, maar acht de tijd, nu wij nog niet zeker zijn V(>or oorlogsgevaar bewaard te blijven, niet geschikt To<* bouwen. IH heer Snel achtte het 't best om aan den archi worden door MELROZE en ROYAL WINDSOR zonder V ERVEN na tijdelijk gebruik tot hun na tuurlijke kleur teruggebracht, Alleen echl verkrijgbaar bij Laaqzijde B 50, Schagen. Geachte Redactie dank voor de plaatsruimte in Uw Courant De inzender van het stukje Raadslid Strandjutter. tect een bepaalde opdracht te geven. Dat vindt spr. in het voorstel van B. en W. niet belichaamd. Spr. wil aan den architect de opdracht geven om alles voor den bouw gereed te maken. Bestekken, teeke- ningen, berekeningen, détailteekwringen enz. Dat zal nogal tijd vorderen en als dat alles gereed is, is er du9 heel wat tijd verloopen, de vrede is dan mis schien gesloten, en kan dan tot aanbesteding wor den overgegaan. Heusch, zegt spr., laat ons den bouw niet overhaasten, maar geef den heer Jansen den tijd om alles gereed te maken en besteed het werk dan aan. SpE wil ook bepaald, dat de détail- teekeningen thans door den architect voor rekening der gemeente worden gereed gemaakt en niet later op het terrein in de keet van den aannemer, door teekenaars van den aannemer. Dat acht spr. bepaald verkeerd. Na nog eenige bespreking wordt met algemeeno stemmen plan B, thans begroot op f 80000, normale tijden ongeveer f 57000, aangenomen. Toen kwam de vraag zal er centrale verwarming in komen. De heer Meurs vraagt inlichtingen over kosten enz., vooral exploitatiekosten. De heer Snel zegt, dat die moeilijk precies zijn op te geven. Voor het onderwijs en ook uit hygiënisch oogpunt is centrale verwarming aan te bevelen. De aanlegkosten zullen ongeveer f 10.000 zijn, maar de dagelijksche uitgaaf acht spr. duurder dan kachels. Overal maakt men in nieuwe schoolgebouwen zoo veel mogelijk centrale verwarming. Spr. noemt Zand- voort, Alkmaar enz. Spr. schat de hoogere uitgaaf op een f 15 per week. Gezien de groote vooMeelen, acht de Raad deze meerdere uitgaaf niet van voldoende beteekenis om centrale verwarming niet te nemen en besluit de Raad met algemeen? stemmen tot het aanbrengen van centrale verwarming. Toen kwam het voorstel van den heer Meurs om dadelijk te bouwen, waar zich alleen de heeren Meurs, Koster en Van der Kamp voor verklaarden. Het voorstel van den heer Snel om den heer Jan sen alles gereed te laten maken en dan tot aanbe steding pver te gaan, werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Nog vermelden moeten wij, dat B. en W. nog mach tiging kregen tot verpachting van land aan de Ha len. voor 4 jaar, grasgewas van de wegen voor 4 jaar en de perceeltjes land aan de Landbouwdwarsstraat voor 1 jaar, behoudens recht voor andere bestem ming. Zondag 22 October 1916. NED. HERV. GEMEENTE te; Schagen, voorm. 10 uur, Ds. De Graaff. Nieuwe Niedorp, geen dienst Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Van Griethuijsen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. Brinkerink. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Da Nieuwburg. St Maartensbrug, nam. 2 uur, Ds. Nieuwburg. Callantsöog, voorm. 10 uur, Ds. Poort Winkel, voorm. 9.30 uur, Ds. Kars. Barsingerhorn, voorm. 9.30 Uur,. Ds. Van Loon. Heerhugowaard, voorm, 9.30 uur, Da Broekema. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Damstó. Kolhorn, geen dienst Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Theesing. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Theesing. Harenkarepel, geen dienst Oudkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. De Leeuw. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Da Groeneveld. Noord-Zijpe, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Da Haars. Wieringerwaard, voorm. 10 uur. Da Van der Veen. Burgervlotbrug, voorm. 9.45 uur, Ds. Huizinga. Stroe, voorm. 10 uur, Ds. Leendertz. Avondmaal, EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schagen, nam. 3 uur, Ds. Boeka Schagen, nam. 7 uur, de heer Frugt, agent Ned. Zondagsschoolvereeniging te Amsterdam. Donderdag 26 October 1916. NED. HERV. GEMEENTE te: Winkel, nam. 7 uur, Ds. Kars. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte in Uw courant te willen afstaan. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van. den heer P. Vos. in Uw blad van den 17 October j.1. acht ik mij verplicht, als inzender van het bedoeld», stukje „Raadslid strandjutter" ook eenige punten onder het oog van den heer Vos te brengen. De heer Vos schrijft dat het wel geen nieuwtje is zoowel voor de inwoners van deze gemeente, als voor de inwoners van andere gemeenten, dat hier veel gejut werd voor zijn tijd. Hieruit mag ik opmaken, dat veel raadsleden jutten. Het kan het geval züm doch dat er dan zoo veel gejut wordt dat het in het oog loopt is geloof ik nooit onder Raadsleden voorgevallen. Waarom ik achter groote partij" niet liet volgen het aantal K.G. was meer een verzachtende omstan digheid. aangezien dat aantal nog meer verbazing had opgewekt dan nu met .groote partij". Al was er "bij den heer Vos slechts 1 pond ge vonden. dan kwam hert nog niet te pas dat pond op zolder te leggen. Waarom? Ik geloof niet dat het juist haat is geweest van den Burgemeester tegen den heer Vos. Het was plicht. Wanneer de politie te hooren komt dat er boter is aangebracht en opgeborgen bij den heer Vos en de politie gaat dan naar den Burgemeester om dat te vertellen, dan is ook m.i. deze wel verplicht om zeker heid te verschaffen. t Omdat de Burgemeester zich niet kon indenken dat een Raadslid jutten zou, heeft hij zich ook door huiszoeking laten overtuigen. De heer Vos moest net juist laten omdat hij Raadslid is. Hij moest eigenlijk hert jutten helpen be letten, doch dat doet hij niet, hij helpt juist het jutten bevorderen. Wie hier jaren lang de grootste jutter is geweest, kan ik niet mededeelen, doch naar mijn gedachte zal de heer Vos zoo er een ander de grootste is geweest, nii toch wel een van zijn opvolgers genoemd mogen Omdat de heer Vos ook gekozen is door strand jutters in den gemeenteraad, is hij toch niet verplicht voorop te #ian om te, jutten wat er maar te jutten völt En of de Burgemeester zich niet met de wet in laat? Ook ik geloof dat dat toch nog wel mee zal '"In"ieder geval pleegt hij dan toch geen strafbare feiten en dat doet ons raadslid wel. Wat voor straf de Commandant van een onderzeeër moet hebben V Ik geloof dat de heer Vos zich hierin deerlijk vergist. Ik denk wel dat die commandant het verplicht is het te doen en misschien verdient hij nog zelfs een ijzeren kruis. De heer Vos daarentegen gaat zijn verplichtingen te buiten en dat loopt toch ver uiteen geloof ik. raadsüd'zulk een daad sou durven te plegen. lDQCtQGOOCICDODDDCtGDC Ondergeleekende maakt bekend, dat ziin salon voor Scheren en Haarsnijden is ver' plaatst naar BELEEFD AANBEVELEND, Coiffeur. □at3C3C3C3cac3ac3C3ac3nacjEac3C3n Ir» Zitting van Donderdag 17 October 1916. Marijtje had een ruit gebroken. We begonnen vandaag met mejuffrouw Marijtje Pos- thuma. de huisvrouw van Pieter Visser te Enknuizen, welke dame het niet de oenten. en de moeit» waardig had geacht, om hier te komen. Haar zaak was op een vorige zitting aangehouden geworden daar toen niet de noodige getuigen aanwezig waren. Nu was dat bezwaar dan opgeheven. Marijtje moest terecht staan omdat zij een ruit kapot gegooid had in het kantoor der Scheepswerfmaatschappij, waar de Directeur dier Maatschappij zijn administratie houdt. Marijtje had al eerder gedreigd met brandstichting en andere onheilen en al was daarvan tot nu toe niets gebeurd, deze gebroken ruit was dan toch een bewijs, dat zij niet healemaal geschertst had bij het uiten der dreigementen. De O.v.J. eischte tegen 't vrouwtje 14 dagen gev. Een hardhandig militair. Het volgende drama voerde ons een rijzigen slanken rossigen militair als beklaagde in de armen. Deze land verdediger, Jaap Jansen van Texel had den 14den Juli een nogal hoogloopend contact met Bram de Ridder, die een ridderlijk pak slaag opliep bij de krachtmeting tusschen partijen. Bram scheen lust aan den dag te hebben gelegd om Jaap's pipa te lijf te gaan én toen Jaap hem daarvoor mines zag maken, kwam de kinderlijke liefde in smellhitte oplaaien in Jaapie's hart en roste hij den ander ongemakkelijk af. Een dag of wat later bedreigde hij ridder Bram, om hem weer een pak slaag te geven. Eisch heden 14 dagen gev. Fuiken lichten. Hannes Klarenbeek, een niet al te snuggere 22-jarige Alk maar der, hoeft onlangs in Oudorp getracht fuiken te lichten van visscher K. Ruiter, die hem échter betrapte. Hannes aan den haal met versnelden pas. doch zijn vervolger wist hem te begaan. Een ver baal volgde. De O.v.J. eischte 2 maanden gev., voorwaardelijk. Verzet Kees van Egmond, die te Alkmaar woont en toch niet eens als beklaagde was verschenen, had zich op 24 Juli verzet tegen den agent van politie Huumans uit Alkmaar. Kees was in ,de Achterstraat opgepakt en had geen zin in 't „bero". Schoppen en trappen, rukken, trekken enz. geen gebrek. Thans een eisch tot 14 dagen gev. Deuren dicht Beklaagde Berend Nijmeijer, mirderjarig, arbeider te Alkmaar, stond vervolgens met gesloten deuren, met toepassing der kinderwetten, terecht. Nu voor het openbaar. Berend mocht in de volgende zaak opnieuw terecht staan. Nu echter niet alleen, doch in gezelschap van den 'Alkjnaarschen schippersknecht Piet Denijs. Hert stelletje had eenige ridicules uit de bagage van een paar plattelandstoeristen medegenomen, die per rijtuig naar Bergen waren getogen én daar in een café ge stald" waren. Wat men daar in zoo'n bak wagen ach terliet is. tijdens der toeristen afwezigheid blijkbaar niet al te nauwkeurig bewaard geworden. Althans toeaj de menschen, zekere Blokker van Hefloo en P. Groot en echtgenoote van de Langereis, N. Niedorp. weer tot rijtuig en stalling terugkeerden, mis ten ze eenige ridicules en inhoud alskrentenbroodjes, broodjes met kaas, kinderzakdoekjes en jurkjes, enz. Daarvan werd aangifte gedaan en het moent den vel wachter d. Kerk gei ukken, de schuldigen op te sporen en aan te houden. De weggeworpen ridicules werden tevens gevonden. Tegen Denijs, die eenige maanden geleden pas uit de cd gekomen was, werd 8 maanden gev. geëischt. Tegen Nijmeijer 2 maanden en indien de rechtbank de zaken van dozen beklaagde wil voegen, zal de O.v.J. de straf, tegen Nijmeijer geëischt in de vorige strafzaak, ook voor deze zaak geldende achter en in dit geval in deze zaak geen straf tegen Nijmeijer requireeren. ge loodgieter. at een boarenbrandje soms verstrekkende gevol gen kan bobben kwamen we vandaag te weten. Er was den léden Augustus ji. een boerenbehuizing verbrand, in "de Noordeindermeer, gemeente Zuid- en Noord-SchermerDat spul werd destijds bewoond door Joh. Bijvoet, een nog jonge boer, die thans te Graft woont. 2 De loodgieter W. Slikker uit De Rijp was 'bezig met het soldeeren van het metalen binnenbekleedsel der houten gooten. Zulks terwijl het dak der hofstede behoudens de gebruikelijke panmenspiegel en enkele lagen pannen onderom, van riet was. Te half vier uur bemerkte Slikker knappen en ver hitting van de rietvlachting, waarin hij zijn hand stak. Hij vulde een emmer met water en waarschuwde met een den "boer, wien hij brand toeriep. Deze, vader van eenige kleine kinderen waarvan 't jongste een half jaar oud, sliep, rukte den ambachtsman den em mer uit handen en holde zelf de ladder op. Ons boertje had juist op den hoek, waar de loodgieter werkte, een vlammetje reeds het dak uit zien komen en smeert dat met den emmer water uit. Doch niet lang duurde het, of het dak en weldra het geheerte huis was in lichte laaie en nan blusschen viel eenvoudig niet te denken. 't Was nog weer gelukkig voor Bijvoet, tegen brand te zijn verzekerd met inboedel en hooibouw en landbouwgereedschappen, terwijl ook de eigenaresse van het huis. mej. Grietje Tuit, weduwe van J. Bij voet, moeder van den boer, met de hofstede zelf geassureerd was en wel voor f 6500, plus een boet voor f 1000. De inventaris was voor f 3400 „verastereerd". "t Huis verbrandde en de boer schreef den loodgieter de schuld toe. die weldra in rechten werd vervolgd wegens het niet voldoende voorzichtig te werk gaan met zijn ver hit soldeergereedschap, waaronder een benzine sol deerbout. die hoe goed voor 't werk ook volgens deskundigen de eigenschap heeft, dat er wel eens een vlammetje uitkomt. De geschiedenis kreeg dus voor den volgens inlich tingen algemeen om zijn maatschappelijke, zoowel als om zijn vakmansdeugden geprezen beklaagde een min der aangenaam verloop. Na verhoor van getuigen en deskundigen a charge nj a decharge, waarmede heel wat beschouwingen over de benzine-soldeerbout en hare werking gepaard gingen en dat ook heel wat tijdverlies meebracht kwam de heer Officier aan 't woord. Deze magistraat vond dat als vaststaand mocht worden aangenomen dat de brand was veroorzaakt door het bezig zijn door den J >odgieter nabij -de rietbedekking van het dak, al be- aerde de loodgieter, absoluut met de oorzaak van den J rand te zijn geweest met zijne handelingen. De O.v.J. memoreerde dat de maximum straf I j tar gev. is en eischte ten Slotte f 50 boete, subs. 1 dagen hechtenis. Mr. Offers als pleiter door beklaagde in den arm I momen. betoogde dat er geen sprake kan zijn van jn cliënt en zou, als de rechtbank mocht yer- ordeelen, gaarne alle clementie op zyn dient zien t «gepast. Verzet tegen de politie. W. 'J, J. van Zwol, een forsche sjouwerman uit Vormerveer, had zich met Alkmaarsche kennis nogal c -nstig tegen de politie verzet, toen hij wegens droói- 1 snscnap opgepakt werd en liep daarmede heden een f sch op tot 14 dagen gev. Bloembollen. Adalbertus de Waard, tuinknecht te Egmond-Binneu had zich vergrepen aan wat bloembollen van zijb dorpsgenoot Nicolaas Ursem. Deswege werd boden 10 dagen gev. gevorderd. Beklaagde wilde heel graag voorwaardelijke straf op zich zien toegepast. Verkeerd medelijden, Klaas Mooi, bloemist te Uitgeest, had den 18en Juli raet een zending van een aantal kisten bloemen san een handelsvriend, Teunissen, een Hollander, wonende te Keulen, daar ook nog wat spek, meel, toter, wittebrood en dergelijke eetwaren bijgedaan. Zulks uit puur medelijden met rijn elders wonen den landgenoot, van wien hij veronderstelde dat hij in de tegenwoordige tijdsomstandigheden wel blij met die consumptieartikelen zou zijn. Maar onge lukkigerwijze had Mooi, als afzender niet de noodige vergunning voor zoo'n soort zending en kon hij het daarvoor vereischte consent niet toonen. Hij liep „er in." De O. v. J. nam aan, dat bekl. uit menschlie- vendheid gehandeld had, doch er moest straf gere- quireerd worden en Z.E.G. eischte f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Hij was boos. Dirk de Boer, een groote, forsche smid te Scher- inerhorn, had den veldwachter aldaar zijn smede rij uitgeduwd en den man beleecjigd bovendien, boos als onze smid was, wegens, een dienzelfden morgen van den diender opgeloopen bekeuring. Eisch f 20 of 10 dagen hechtenis. Niet te driftig. Johannes Hermanus Heidemann, veehandelaar te Alkmaar, had zich verstout tot het opzettelijk door dringen tot de militaire barak te Alkmaar, niette genstaande de schildwacht zulks trachtte beletten, terwijl Heidemann's zich voorts aan beleediging van den luitenant Brunner heeft schuldig gemaakt bij die gelegenheid. Deswege was heden de eisch f 20 of 10 dagen hechtenis. Absentia De zaak tegen C. Hop, uit Alkmaar, wien het weg nemen van iets scheen ten laste te zijn gelegd ,werd, wegens absentie van alle getuigen, 14 dagen aange houden. Beklaagde Klaas Jes van Noordscharwoude was ab- cent. Hij had» in de kolfbaan van Buckman te Oudr karspel zekereh Floris de Jong mishandeld door dezen in den nacht veil' 6 op 7 Augustus ji. met een bier- fleschje te slaan tengevolge waarvan de Joeg, zooals hij nu verklaarde, was neergevallen. Eisch tegen Jes 3 maanden gevangenisstraf. Ook al geen consent Gom el is van Schoort, schipper te Broek op Langen- dijk, had zonder het noodige consent, meel roggebloem

Schager Courant | 1916 | | pagina 1