"De Oorlog. Binnenlandsch Nieuws. barsingerhorn. barsingerhorn. warmemhui2e*. hoogwoud. hoogwoud. wibrïngen. zijpe. barsingerhorn. hilversum. t geen vriendelijke ontvangst. ttphus in een interneeringskamp. Raad van Hoogwoud. Plaatselijk Nieuwt. Marktberichten. terwVoem uit de stelling Arnrterdara vervoerd, per motorschuit Waarvoor hij te Akersloot verbaal op- 'iep De eisch tecen den niet verschenen beklaagde was f 10 boete of 5 dagen hechtenis. A.s. Dinsdag de uitspraken. De slag aan de Somme blijft met hardnekkig heid voortduren. De Duitschera blijven met groote kracht optreden, maar het initiatief blijft aan de Franschen en Engelschen. Het is den Franschen, on danks alle ernstig verzet, gelukt het dorp Sailly- Saillisel te vermeesteren. De Duitscnera deden steeds hernieuwde aanvallen, maar de Franschen bleven in de meerderheid. Om dit dorp is mooreldadig ge streden. Dit dorp is een hoogst belangrijk versterkt punt op den grooten weg van Bapaume naar Pé- Ten zuiden van de Somme werd de eerste Duit- sche linie genomen van het front tusschen Moisonette en Biaches. In deze twee acties teerden 250 Duitschers gevan gen genomen en verscheidene mitrailleurs buitge- De Engelschen hebben het front ten noorden van Guoudecourt uitgebreid. Onder gejuich is in het Engelsche Lagerhuis mee gedeeld dat de Franschen vanaf 1 Juli tot 12 Oct. aan de Somme 40.125 gevangenen hebben gemaakt Uit het Oosten blijven de berichten steeds spreken van -sterke Russische aanvallen. Russische berichten melden dat het slechte weer de operaties zeer belem mert Verder wordt gesproken van verschillende aan vallen maar veel nieuws is het niet. Ook wordt ge meld een poging der Duitschers om een strijdmacht te plaatsen tusschen Russen en Roemenen. Deze po ging heet mislukt Een lang Roemeensch legerberlcht vertelt eveneens niet veel; er blijkt niet veel meer uit dan enkele afgeslagen aanvallen van de passen. De Roemenen maakten verschillende gevangenen. De toestand in Griekenland blijft nog even verward. Er komeur allerlei berichten. De entente-mogendhe- den zullen spoedig inkrimping van de legersterkte vragen en overbrenging van het leger naar Pelopon- nesus. Er dreigt weer een kabinetscrisis. Er worden steeds betoogingen gehouden, die hoofdzakelijk te gen de entente zijn. De koning blijft zijn standpunt nog steeds handhaven. Zondagnamiddag werd bij den kastelein De Jong een wedstrijd gehouden in het sleuteltrekken per fiets, waarvoor zich 0 deelnemers opgaven. Oe te prij°' werd gewonnen woor Jb. Oostwouder, de Êe prijs door P .Buis Cz. en de 8e prijs door J. Broersen. Bal na. In de vergadering van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk alhier, gehouden op Dinsdagavond J.I., zijn tot leden van dat college gekozen, voor de pe riodiek aftredenden, de heeren: A. Kuiper, Jb. Bak ker Az. en T. J. Schenk en ter vervulling der va catures, de heeren: S. C Smit, C. Klerk en S. War- denaar. De heer A.' A. H. Hosang, thans tijdelijk werk zaam tor secretarie alhier, is op zijn verzoek uit deze functie eervol ontslagen, in verband mot zijne be noeming tot Inspecteur der N.V. Noorderspaarkas te Warmenhuizen, mot ingang van 1 November 1916. B. en W. dezer gemeente hebben tot h ooistekers herbenoemd de hoeren S. Pluister Dz., L. Glas, J. G. Spaander, G. Glas en K. Kooi], De uitspraak van den keuringsraad omtrent de Iand- stormplicntigen uit deze gemeente van de jaarklasse 1910 is als volgt j geschikt zijn bevonden S. Bos L. Galis. Th. Groot en P,. Konijn en ongeschikt C. Bak ker P. Hartog en G. Kos. Tot predikant bij do Ned. Herv. Kerk te Oosters land e.a. alhier word J.I. Dinsdag door 't kiescollege beroepen do WolEerw. heer U. Bruikerink, cand. tot H. D. te Bovencarspel. Bij de op Woensdag 1.1. gehouden verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente (vacature Th. E. J.. Oden-daal2ijn candidaat gesteld de heeren J. Grootès, J. Louwe Az., 'K. Nieuwland Jbz. G. van der Sluijs' A. L. Zuidscherwoude. Woensdag jJL. had alhier, op het terrein van den heer C. Klerk, de veekcuring plaats van de Rundvee- fokvereeniging Barsingerhorn. De collectie ter keuring bijeengebrachte dieren vorm de 72 nummers een veel grooter getal dus dan in het vorige jaar. De uitslag der keuring werd de volgende. a. Stierkalveren met ingeschreven moodardieren. Ie Prijs, Max IV, eigen. J. Jimmink; 2e prijs Frits Jm. Blaauboer Ka.; 3e prijs, Frits, J. Bakker eerv. formol dingMax III, J. Jimmink en Dirk, T. Wonder! b. Kuikalveren van ingeschreven ouders. Ie Prijs, Klaasje VII, K. Slik 2e prijs Letje JCI J. Jimmink; 3e prijs. Leegwater IV, T. Wonder; eerv. vermelding Anna V, J. Jiminink. c. -Hokkeiingen van ingeschreven ouders. Ie Prijs. Johanna VII, K. Slik: 2e prijs Emma III. J. Blaauboer Kz.; 3e prijs, Veldman III J. Blaau boer Kz.; eerv. vermelding Lize IV, J. Blaauboer Kz en Klaasje VI, K. Slik. d. Vaarzen van ingeschreven ouders,. lê Prijs, Langerais 1^ D. Blaauboer; 2e prijs Jo hanna V. K. Slik; 3e prijs, Emma II J. Blaauboer Kz.; eerv. vermelding Lize III, J. Blaauboer Kz. en Gravin III, J. Bakker. e. Twinters, ingeschreven in het fokregister. Ie Prijs. Letje IV J. Jiminink2e prijs Johanna IV K. Slik; 3e prijs Lize II, J. Blaauboer Kz.eerv. verm. Trijntje VI, Ti Wonder. f. Oudere koeien. Ie prijs. Johanna III. K. Slikle prijs Veldman vermelding Aaltje, G. Waiboer en Doortje II, D. v. d. Oord. f. Fokfamiliea. e Prijs, Johanna. III V VI en VTII K. Slik; 2e prijs. Emma I. II, III en IV X. Blaauboer Kz.; 3e prijs, Lize I, II III IVL V en VT. Jn. Blaauboer Kz.; eerv. v èrmeldingr Letie IL IV, Vil VIII en JI J. Jimmink; Klaasje I. II, III en VIII, K. Slik; Boortje I. II. JII en IV D. v. d. Oord. Ter opluistering. Eerv. vermelding: Doortje III, D. v. d. Oord; Em ma IV. J. Blaauboer Kz.; Meta II, J. Blaauboer Kz. ANNA PAULOWNA. De heer B. H. de Vries, tijdelijk onderwijzer aan schooi II, is benoemd tot onderwijzer ta Wassenaar. VOOR DE VARKENSHOUDERS. Ingevolge het verlangen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, om aan varkens houders, die hunne varkens wenschen ai te staan ten behoeve van de regeerings-dlstributie, f 1.20 te betalen per K.G. slachtgewicht, zullen door de Vleeschvereeniging, te beginnen met 23 October 1916, de volgendo maatregelen worden genomen: Elke leverancier van regeeringsvarkena moet aan den varkenshouder f 1.20 per K.G. slachtgewicht be talen. Wanneer mocht blijken ,dat zulks niet ge schiedt, zullen bij kennisname door de Vleeschver eeniging de noodige maatregelen genomen worden, de desbetreffende personen voor verdere leveranties ■uit te sluitert. Tot nakoming van deze maatregelen verzoekt het Bagelijksch Bestuur der Vleescb vereeniging van be langhebbenden de meest mogelijke medewerking. In de raadsvergadering van 17 October j.1. deelde de wethouder Marine mede, dat in zake de distibu- tiewet geen samenwerking is verkregen met de om liggende gemeenten. Aan den Minister is daarom ge vraagd om een uitvoerverbod voor Hilversum. In de jongste raadszitting sprak de voorzitter. F. W. Baron v. d. Borch, volgens de „Geldermalser" het volgende: „Naar aanleiding mijner herbenoeming wensch ik even het woord. „Ik breng een woord van dank aan H. M. de Ko ningin der Nederlanden, die mij andermaal op aan beveling der boogere autoriteiten heeft geroepen tot hoofd dezer gemeente. Ik breng een woord van dank aan de bevolking dezer gemeente, die mijn ambt in de afgeloopen zes Jaren gemakkelijk heeft gemaakt door baar welwillende medewerking; helaas, kan ik dat woord van dank niet richten tot de meerderheid van den Raad, daar zij getoond heeft geen zaken van personen te kunnen scheiden. Rekent er op, mijne heeren, ik sta ver boven u en ben alleen rekenschap verschuldigd aan de Kroon. Wilt gij op den ingeslagen weg doorgaan, mijne heeren, door alles tegen te werken, dan zljt gij daar van rekenschap en verantwoording schuldig aan de kiezers en den eèd, jloor u afgelegd. Aan het slot der zitting gaf alleen een der wet houders zijn instemming met de herbenoeming van den burgemeester te kennen. OP HET KANTJE AF. De bemanning van het recherchevaartuig No. 2 te Oostmahorn, meldt aan het N. v. h. Noorden: Maandagmorgen omstreeks negen uur woedde hier een hevijge hagelbui, vergezeld van een hevigen wind, zoodat men bijna geen 25 Meter voor zich uit kon zien. Toen de bui optrok, rapporteerde eensklaps de WB.ch.ti „Mijn in het zicht!" De mijn was nog ongeveer 800 M. van het schip verwijderd en kwam, voort(jezwiept door den hevi gen wind en den stroom, met groote snelheid recht op ons af. Onmiddellijk gaf de schipper bevel het anker te lichten, maar dat was gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Er stond een geweldige zee, waar om er dan ook een 45 vaam ketting voor stond. Met alle kracht begon men te draalen, maar nog was de ketting niet op de helft gedraaid, toen do mijn al tot op een 20 M. afstand genaderd was. Toen men zag, dat verder draaien nutteloos was, gaf de schip per bevel in de sloep te gaan. Terstond werd met alle macht in den wind opgeroeid. Nog was men niet ver van het schip verwijderd, toen men zag, dat de mijn onder de ankerketting dreef en eenige ms- len hevig tegen het schip ramde. Een admlooze stil te volgde. Iedereen was in spanning wat er nu ge beuren zou. Maar de mijn sloeg gelukkig weer af. zonder te ontploffen. Teruggekomen aan boord, werden er door de aan boord geplaatste mariniers 30 schoten gelost, om zoo de mijn te doen zinken. Maar dit bleek onmogelijk door de hooge zee. Het was een groote contactlijn, een van de groot ste, die hier ooit gezien is. Het was vermoedelijk een Engelsche. EEN QUAESTIE IN DE TEXTIELINDUSTRIE Men schrijft uit Almelo: Naar verluidt, wordt een onzer grootste Twent- sche textieletablissementen, de Koninklijke Stoom- ververij te N11 verdal, gevestigd in deze gemeente, waarbij ca. 2000 arbeiders werkzaam zijn, bedreigd met tijdelijken stilstand van haar bedrijf. Bij onder zoek bleek, dat haar sinds gcruimen tijd de voor den aanvoer der grondstoffen benoodigde Engelsche ultvoerconsenten onthouden werden door de Britsche autoriteiten, als gevolg van een bij deze laatste in gekomen mededeeling, dat zij zich schuldig zoude gemaakt hebben aan den uitvoer, van goederen naar Duitschland. Een vanwege het Britsche consulaat Ingesteld on derzoek bracht onmiddellijk het absoluut ongegron de dezer verdachtmaking aan het licht. Genoemde vennootschap toch heeft geen enkelen afnemer in Duitschland, terwijl het artikel, op den uitvoer, waarvan de aanklajht berustte, niet behoort tot haar fabrikaten. Een en ander heeft echter zulk een vertraging in den aanvoer der grondstoffen ten gevolge gehad, dat een stagnatie in het bedrijf niet tot de onmogelijkheden behoort „GEKHEID" MET GEWEREN. Het 14-jarig zoontje van E. Veenstra te Emmer Erfscheiderveen, in dienst bij den bakker Winters te Emmer Compascuum, maakte gekheid met eenige grenswathtsoldaten. Een dezer, afkomstig uit Rot terdam, legde schertsend het geweer op den knaap aan, het schot ging af en trof den knaap in de keel, die onmiddellijk overleed. VARKENS NAAR DUITSCHLAND. ZEVENAAR, 18 Oct De export naar Duitschland van geslachte varkens is hier wederom in vollen gang. Deze week zijn in het gemeentelijk abattoir honderden krulstaarten geslacht om de grens over te gaan. Dooa v Gisterenmorgen omstreeks half negen wilde een 17- jarige rijwielreparateur, gezeten op een fiets, de tram baan der E.S.M. op den Admiraal de Ruyterweg bij Amsterdam oversteken, juist op het oogenblik, dat de sneldienst uit Haarlem aankwam. Op de laatste rails slipte de fiets, zoodat de jongen onder de tram' geraakte, waar hij dood en zwaar verminkt onder vandaan is gehaald. Het lijk is naar het Wilhelmlna- gasthuls te Amsterdam overgebracht. OUDE NIEDORP. Bij de Woensdag gehouden stemming voor de banne alhier is tot lid v. h. dagelijksch bestuur herkozen de heer J. Wit en tot Hoofdingeland do heer P. Wit. Tot Hoofdingeland van de Schager- en Niodorper- koggen werd herkozen de hoer Ligthart en gekozen in de plaats van den heer J. Pluister, die bedankte, de neer D. Wijnkar, met 80 stemmen, op den hoer J. Nagelhout werden 45 stemmen uitgebracht, -r- OUDE NIEDORP. Bij de gister gehouden "keuring voor den Landstorm jaarklasse 1909 werden goedgekeurd de heeren Th. Droog. P. Klaver, E. van Leeuwen en W. Schoen ongeschikt bevonden zijn A'. Bijwaard en G. Dekker. P. G. Scholtcn was niet verschonen. WIERIN GUR WAARD. Do vereeniging „Burgerkring" hield Dinsdagavond] haar eenste Nutsavond m dit seizoen in 't lokaal van den heer D. Ha vorkoom. Ongeveer 80 personen-waren aanwezig, die zeer zeker allen een genoegelijkcn avond hebben gehad. De heer P. Harder die cfcr lezing voor dozen avond op zich had genomen, had hiervoor ges kozen de Werkstaking, terwijl do heer J.- Hauwurt als bijdrage „de Oude Dag heeft behandeld. Beide heeren verwierven eun welverdiend applaus. Voor 't overige word de avond gevuld mot een tooneelstukje en voordrachten. Het was een gezellige avond. -WINKEL. Bij Kon.. Besluit van 10 October j.1. is aan de Wed. P. Semedns, schoolschoonmaakster alhier, een penstioen verleend van f 30 per jaar. -WINKEL. Bij de op 17 dezer gehouden keuring dor landt stormplichtigen dor jaar klasse 1909 zijn goedgekeurd de landstonnplichtigen C. Boekei, D. Otzen en J. Smit. Afgekeurd G. Jts. en K. Kistemaker. Niet ver schenen de landstonnplichtigen P. Vries, die uit hoofde van zijn betrekking bij1 de.posterijen, voorioopig buiten oproeping blijft. Men meldt uit Harderwijk: Onder de Nederlondsche militairen in het barak Cranenburg ie typhus geconstateerd. Veertien mili tairen zijn reeds in het hospitaal opgenomen. Ruim ÖOO personen zijn ingent. Het onderzoek wordt ge- I leid door dr. Bijl van het hoofdkwartier. De oorzaak is gevonden in melk van een der IJMUIDENSCHE STOOMTREILERS STIL GELEGD I Volgens ambtelijke mededelingen zijn ook stoomtreilers Hercules IJM 196 ij de Oceanis IJM 258 door Engelsche oorlogsschepen opgebracht naar Dun dee in Schotland. Omtrent de reden wordt niets ver- Gisterenmorgen Rebben de zeelieden te IJmuiden vergaderd, ter bespreking van de vraag, of zij al dan niet zouden uitvaren en onder welke voorwaarden. Wegens het om onbekende redenen opbrengen naar Dundee van de stoomtreilers en de vrees, dat stoom treilere, die Engelsche steenkolen gebruiken, naar Duitsche havens zullen worden opgebracht, hebben de zeelieden besloten niet uit te varen, alvorens na dere informaties omtrent de aanhouding der treilers zijn ingekomen. Men meldt uit IJmuiden: De stoomtreiler Anna Josina IJM 169 rapporteerde bij aankomst, dat hij op zee werd aangehouden door een Duitsclje onderzeeboot, waarvan de commandant een onderzoek aan boord instelde naar de herkomst der steenkolen. Toen bleek, dat de Anna Josina Duit sche briketten gebruikte, kon de stoomtreiler,onge hinderd de visscherij voortzetten. Vergadering op Woensdag den 18 October 1916. Voorz. Burgemeester Breebaart. Allen present. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notulen. Voorz. deelt mede. dat de lantaarn en paal voor de gasinstallatie bij Slooves geplaatst zullen worden. 't Stroomleverings contract met de Kerm. E. M\ is nog niet geteekend. Een paar artikelen zijn ons nog tiiet duidelijk en hebben wij daarover inli.chtingen gevraagd bij den Directeur der K.E.M. te Bloemendaal. Het hek bij de school te Aartswoud zou worden geverfd doch dit is wegens vergevorderd seizoen voor buitenschilderwerk uitgesteld tot komend voorjaar. De heining bij de schob! te Langereds zal gekapt worden. De ambt. Ier secretarie, de heer J. P. v. Wijk, is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd als adjunct commies te Apeldoorn en vraagt in verband daarmee eervol ontslag. Wordt op de meest eervolle wijze verleend en als zijn opvolger wordt benoemd de hoer R. v. d. Veen, ge meenteontvanger. Tot tijdelijk onderwijzeres is benoemd mej. A. Mantel. Van Ged. Staten is goedgekeurd teruggekomen ver ordening Langereizer .school, regelende 't herhalings- onderwijs. waarbij Ged. Staten er zich mede hebben kunnen vereenigen, dat de cursus in herhalingsonder- bij aangifte van minder dan 3 leerlingen aan die school niet ad plaats vinden. Ook is de tweede suppJetoire begrooting goedgekeurd, alsmede het besluit betreffende ^ldleening. Tot zetters zijn herbenoemd de heeren Hartog en Kooi. Verslag herhalingsonderwijs is nog niet ingekomen van school Langereis wel van Aartswoud en Weere. Verslag „Volksmin over dienst 1915—16 volgt nu. Voor kennisgeving aangenomen. Het proces-verbaal der jongste kas verificatie wees aan een kasgeld van f 1610.13. In orde bevonden. De gemeenterekening is goedgekeurd teruggekomen. Volgt begrooting Burgerlijk Armbestuur. De begroo ting sluit op f 4832.50 in ontv. en uitgaaf met f 83.27i/s voor onvoorzien. Aldus voorioopig vastgesteld. „Volksmin" verzocht f 100 subsidie voor 1917. Al len voor. Het hoofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs In West-Friesland verzoekt f 15 subsidip. Voorz., zegt. B. en W. hebben er f 10 voor op de begrooting gezet het bedrag dat ook vorig jaar er aan is toegekend. Na eenige discussie wordt met ulgemeene stemmen f 15 toegestaan. De afd. Hoogwoud van Vakonderwijs vraagt wederom evenals vorig jaar f 140 subsidie, waarvan dan f 60 wordt beschouwd als huur voor verlicht en verwarmd schoollokaal. Toegestaan. Van de Tuinbouwwinterschool te Hoorn is een ver; zoek ingekomen om deel te nemen aan de obligatie^ loening of subsidie 'te "Verleencn. De heer Vijn had /voorgesteld er subsidié aan te geven en noemt thans als bedrag daarvoor f 10. Al gemeen goedgevonden. Van de vereeniging van Rijhstoenfabrikanten te Woer den, is het bekende verzoek ingekomen tot wijziging der Bouw- en woningverordening, opdat ook hun deugdelijk materiaal zal mogen worden verwerkt. In handen van den gemeenteopzichter gesteld om advies. Van mevr. J. Hazelhoffde Vries is in verband met medisch adries verzoek ingekomen, om verlenging tot ultumo December a.s. van bet ziekteverlof van haren echtgenoot als Hoofd der school in de Kerkeiaan. Toegestaan. Van den heer H. v. Ree, H. d. Sch. te Aartswoud, is een schrijven ingekomen waarin hij er op wijfet. nu f 40.50 te genieten voor het geven van landbouw onderwijs. Liever zou hij daarvoor een vast bedrag zien gesteld, waar bet rijk dan een gelijk bedrag geeft, terwijl de heer v. Ree dan verplicht is, om er onderwijs in te geven. Allen in beginsel voor em onder zoek zal elders plaats vinden hoe daar geregeld. Volgt een adres van den heer M. de Jong en mej. M. Timmerman van 1 Januari 1915 tot 1 Oct. 1915 uitmakende het onderwijzend personeel aan de Lange reizer school, om waar aan het onderw. personeel dier school over 1915 duurtetoeslag is verleend, alsnog eveheens in het genot van duurtetoeslag over dit tijdstip le worden gesteld. Na gehouden discussie zijn bij stemming Vel en Kooi voor inwilliging. Miat 5 stemmen echter afgestemd. Voorz. We zullen 't aan N. Niedorp berichten,, Besluit men daar vóór inwilliging dan moeten dat gemeentebestuur en het onze ae zaak bespreken. Volgt voorstel verhooging maximum Hoofdei. Om slag in verband met de distributiewet, die nogal wat kosten eischt. De heer Schilder en ik, zegt voorz., willen mmimim Hoofd. Omslag van f 7000 brengen op f 10 000 De heer Vijn wil f 1000 verhooging en verder' geld- leening sluiten. De verhooging is noodig ter bestrijding van de dit jaar te maken kosten. We weten niet wut 't zal kosten Na uiteenzetting van beider standpunt is de ruad voor verhooging van het maximum H.O. met f 1000. de heer Schilder is alleen voor verhooging van f 3000 Volgt begrooting Langereizer schooL Deze wordt voorioopig vastgesteld en is reeds door den raad van N. Niedorp vastgesteld. Aanbieding gemeentebegrooting 1917. Wordt post voor post in ontv. en ui tg. nagegaan. f 1000 salaris opzichter woningwet vindt de heer Vijn we lgood maar dan moet hij niet altijd zooveel peroen ten hebben ais er werk is van de gemeente. \an de beerputten heeft hij ook percenten gehad. Dat vind ik niet goed. Ik dacht dat hij 't zoo voor zijn salaris moest doen als opzichter. Voorz. vindt er nogal werk aan in 'n uitgestrekte gemeente als hier. Die beerputten/ bezorgden hem ook uogal extra werk. De heer Schilder. En van zijn kennis hebbest we ook dienst. Hij deed opgave van kosten der beerputten en yilde ze zelf voor dat bedrag maken. Voor ons is zooiets toch een mooie vaste basis. Spr. vindt, onderhoudswerk moet hij voor de f 100 doen. Nieuw werk mag hij percenten van hebben. Goedgevonden wordt te dezen opzichte door te gaan zooels t nu is. De begrooting sluit, als alle uitgaaf en ontvangst postan zijn behandeld, in ontv. en uitg op een eindcijfer van f 28639.07 met f 127.72 voor onvoorzien. Aldus voorioopig vastgesteld. De hoer van Wijk vraagt en verkrijgt eervol ontslag als ambt. Burgert. Stand. B. en W stellen voor als opvolger veldwachter Boot te benoemen, wat bij stem ming geschiedt en 't salaris wordt op f 25 bepaald, terwijl de noodige wijziging in de verordening regt> lende de werkzaamheden, zal volgen. Ook als opzichter begraafplaatsen vraagt en ver krijgt de heer v. Wijk eervol ontslag. n pn W stellen voor, den beer R. v. d. Veen ais opvolger te'benoemen wal ®et algemeene stemmen gesrhiedL armendokter. en schoolarts r*. „SilSrdirfSrt. in (nnrtén 4 hCbc«oreeW firencieele regdinfl distributk-w^ Tn verband met straks gehouden, besprekingen zal f moó Irid eS in ontv. en uitg. m supph begrootmg tfÏÏfZ en de leening in 4 jaren worden ake. 5 te^nnen 1917 en leeningsbcsluit worden oPg(s mav^- 7f>u aan de distributiecommissie (bestaande uit B en W S^rne een raiufslid toevoegen cn v^ag, U uit Aartswoud. Deze neemt 't aan. "■„SS j. 0- vrte.® w Slijkste- hd?£n schade gehad, de eerste, een jaar f2 per weef hebben scnau g ,lg de andore m dl<sn JT** wek Respectievelijk f 104 en 93.60 alzo? vXrT^S B- W- bcb^njprncend, biüf heidshalve oat die menschen vergoecT moeten wor&n en een mdero regeling taoet warden getroffen, dat "VB? Slooves en R. de BDahew mMlön'kom°je in nésten. Moeten zij dan ook élk ren honderd, gulden schadevergoed^ hebben? 'k Vind 't erg "krenterig van „Aurora en dat dio mei _j De heer KooraEr komen er misschien nog wel meer om vergoeding. Goedgevonden wordt, de Vries en Slijksteeg te ver goeden. Komen er anderen, dan weer beslissing nemen. B. en W. willen voorts melkregeling zoodanig, dat ieder gezin 1 liter Töelk kan bekomen voor 10 cent. Wat ze meer nemen 'als 1 liter betalen ze zooveel voor als 't kost. 't Kost komende op dien liter voor een gezin desnoods door de gemeente bij te pass^i. Ten opzicht van kleine kinderen in een gezin of gevallen van ziekte, kan machtiging gevraagd worden om meer dan, 1 liter voor een gezin te laten leveren a 10 cents p. L. en de door de gemeente dan ook verder bij te passen. Goedgevonden. Voorts wordt nog geregeld voordracht door de ge meente van «enigen grona en welaan den heer Cr- sem 76.74 .Are Stroet, 44.11 Are, Klein 10.78 Aire. a 50 ct. per rierk. Meter. Aan Ged. Staten zal de noodige goedkeuring worden gevraagd. Rondvraag. De heer Vel wijst er op dat wij in vorige vergadering het prachtig vonden dat D Slooves te Aartswoud bereid was tot gratis straatverlichting met brongas als de gemeente paal en lantaarn daar stelde. Nu was J. Swaag ook genegen, doch voorz. scheen daarmede niet content. De voorz. licht den beer Vel deze zaak toe en zegt den heer Swaag te hebben gezegd, dat zo dan te Aarts woud eens ren vergadering moesten beleggen om tot gezamenlijke bespreking over straatverlichting daar te komen. En indien Swaag een verzoek in deze aan den raad wil doen,, dat kan hij gerust doen, daar is niets tegen. Hierna volgt sluiting onder dank. IN ENGELAND. Van 1 November af moeten de 41-Jarige mannen in Engeland zich voor den dienst aanmelden. EEN SPOORWEGCONFLICT IN ENGELAND. De „Daily Mail" meldt dat .2000 beambten van de Great Western een houding van lijdelijk verzet heb ben aangenomen, omdat drie werklieden, die van dief stal beschuldigd waren, door de maatschappij ontslagai zijn in afwachting van het gerechtelijk vonnis. De maatschappij zegt toe deze mannen weer in dienst te nemen en nen schadeloos te stellen, zoo zij worden vrijgesproken. De beambten eischen nu, dat deze mannen tijdens het proces in dienst zullen blijven. Zij leggen hot er op aan zoo langzaam te werken, dat er groote vertraging en opeenhooping van goederen ontstaat. De beambte» van de London en South Western hebben eveneens weigerd goederen te behandelen, die van de Greaf 'estern overgeladen worden. MARKTOTHEICKT. De handel was heden in alle afdeelingen rundvee, iets williger, dan verleden week; ook de prijzen wa ren iets hooger. De vetmarkt was, wat vette koeien betreft, voor eerste kwaliteit 61 cent. De hoogste prijs verkreeg de heer J. de Veer alhier, f 540. Het fonds boekt# ruim 100 stuks. Vette schapen, met kleiner aanvoer, golden tot f 50, De heer C. Koesen, Barsingerhorn, De aanvoer van vette varkens bestond voornamelijk uit regeeringsvarkens, 21 stuks. Op de vrije markt werd 50 cent besteed. De magere koeien waren beter dan te Purmerend. Vleezige geldekoeien liepen tot f 350. Jong vee cn kalf koeien waren prijshoudend trekkend. Weide- overhouders waren traag. Voor de beste werd f 26 besteed. In biggen komt nog weinig verbetering; de markt blijft stug. Slachtkippen waren prijzig en vlug. Gewone kippen f 1.60 a 1.70, zware soorten f 1-90 a 2.10, Eieren liepen tot 11M cent POLITIE. Gevonden een klnderportemonnaie, Inhoudende eenig geld. Inlichtingen ter Gemeentesecretaris. Inlichtingen worden verzocht omtrent een op de weekmarkt van 12 Dctober vermist schaap. SCHAGEN, 18 October; 4 Paarden f 240 a 550. 12 Stieren f 160 a 200{. 338 Geldekoeien, mag. f 240 a 350 matig. 110 Idem. vette f 220 a 540, matig. 130 Kalfkoeien f 300 a 460, matig. 57 Vaarzen f 140 a 220. matig. 50 Graskalveren f 80 a 130. 26 Nuchtere kalveren f 10 a 24. 40 Schapen mag. f 16 a 26). 755 Idem. vette f 32 a 50. 120 Overhouders f 16 a 26, 3 Bokken en Geiten f 3 *a 12. 4 Varkens vette, p. Kg. f 0.94 e 1, 147 Biggen f 8 a 14. 22 Konijnen f .050 a 2.50. 645 Kippen f 1.50 a 2. 383 Kg. Boter f 1.90 a 2. 6097 Kipeieren f 10.50 B 11.50. 600 Eendeieren f 10.50. WARMENHUIZEN, 18 Oct Aangevoerd 36550 stuks witte kool f 7 40 a 30.40. 12800 stuks gele kool f 4 a 17.30, 4400 stuks roode kool f 11.80 a 17.80, 96 baal uien f 6 30 a 6.70, 15 baal ne fp a 5.10, 63 baal wortelen 'binnen!, f 0.90 a 1.55. buitenl. f 3.55 a 3,60. LANSBDIJKU SROBNTBVEILING. Braak af 7" Woensdagmiddag. Uien f 6 a 6.90, gele nep f. driölhagen f 6.20, wortelen binnenl. f 0.90 a 1.05, buitanl. f 8.45 a 3.65, slaboonen f 6J50 a U-30, bleten f 24.80. Donderdagochtend. Bloemkool binnenl. f 4 10.10, byitenl. f 7.10 a 14.60, 2e soort f 11.60 a U-O?, roode kool f 3.70 a 17.70, gele kool f 8.80 a 16.40, wit- te5k°ol f 11 a 31.10, witte kool per wagon f 3 65 a WINKEL, 18 October. Appelen f 5 a 15.50, peren f 6 a 19, druiven f25, tomaten f 10, slaboonen f 8 a 11.50 per 100 pon(L kool f 4 a 9.25, koolrapen f 5.50, komkommers f 3.25 a, 5.50, bieten f 1.10 a 2, andijvie f 2.80 a 2.90. NOOBDBRMABKTBONB. Naardscharwaude. Woensdagmiddag. Gele nep f 5X0 a 5.40, drie lingen 5.40 a 5.90, uien f 6.40 a 6.50, wortelen bin nenl. f 1 a 1.20, buitenL f 8.50 a 8.80, bleten f 16.70. Donderdagmorgen. .roode kool f 4.50 a 22.10, gele kool f 3 a 17X0. witte kool f 7X0 a 29.30. bloem kool binnenl. f 7 a 12.30, buitenl. f 11 a 16, witte kool per wagon f 386 a 398.

Schager Courant | 1916 | | pagina 2