Schager Courant De Oorlog. feu gouden Speld ZAAITARWE Meisje of Weduwe, een Huis met schuur 60 i70 siteesen bonwerij, Meten te koop, 25000 i 38000 Kilo Vecr- bieten te koop, Net Meisje gevraagd, Tiflimirmanikfliefit een flinke Dienstbode, R00DE KOOL. Een flinke Dienstbode. een Doerendienstbode, Volbloed Stierkalveren een Boerenknecht, een volbloed Italfstier een flinke Dienstbode, ton flinks i etts Dienstbod; gevraagd. een Paard, Voerbieten, een Woonhuis, een Dienstbode, Schildersknecht, roode Winterkoot, Donderdag 26 Oetober 1916. 59ste Jaargang No. 5891. TWEEDE BLAD. Reclames. Predikbeurten. Overtollig urinezuur. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Gemenpd Nieuw®. Advertentie*. Verloren: Uitmuntende een nette Vrouw, Ongeveer l3j* Bunder Wat wij gister met het oog op den strijd tegen Roemenië hebben voorspelt is nu reeds bewaarheid. Thans reeds bereikt ons het bericht, dat de centra- len Cernawoda hebben bezet. Zooals onze lezers we ten is dit een zeer belangrijk punt van overgang over de Donau. 't Is maar te hopen, dat de Roemeensche en Russische troepen spoedig genoeg over deze brug over de Donau zijn kunnen trekken, anders kon het er nog wel eens leelijk voor hen uitzien. De strijd in de Dobroedzja is hiermee beslecht en kan in den vervolge gesproken worden van den strijd in Roe menië. Het 6ucces van Mackensen is groot maar ook bijzonder vlug verkregen. Het is voor RoenSenië een groote ramp dit verlies van de Dobroedzja, nu is de Donau over de geheele lengte, wat de rechteroever betreft, in handen der centralen. Een ongeluk komt nooit alleen, ook thans niet voor Roemenië. De Duit- sche en Oostenrijksche troepen hebben stormender hand de Vulkanpas genomen. Dus ook van dien kant wordt Roemenië met kracht besprongen. Duitsehe berichten voorspellen nog wel veel moeilijkheden wat de verovering van Roemenië betreft, maar mee- nen te kunnen zeggen, dat deze veldtocht voor Kerstmis zal zijn geëindigd. De Russen laten nog steeds niet veel van zich hoo- ren. De Duitsehe pers geeft bijzonderheden over den slag bij Narajowka, die na zeven dagen vechten tin gunste der Dultschers is beslist. Zoodoende is deze hernieuwde poging der Russen om naar Lamberg te komen, weer mislukt De Russen verloren in de zen slag 5000 gevangenen, en de verdere verliezen heeten schrikkelijk groot. Een groote troost voor de gealliëerden is het suc ces der Franschen bij Verdun, gister reeds gemeld. Ondanks de aanvallen der Duitschers, hebben de Franschen zich kunnen handhaven. De bladen melden, dat de onderneming, die In stilte was voorbereid door de generaals Nivelle on Mangin, een tiental dagen was uitgesteld wegens bet slechte weer. De vijand, die gewaarschuwd was, kon desniettegenstaande geen weerstand bieden aan d :n stortvloed van projectielen, die hem letterlijk ver nietigde. De aanvalscolonnes, die voor den middag uitrukten, gesteund door een schrikbarend Fransch artillerievuur, snelden uit de loopgraven, bereikten alle doelpunten en zetten den tocht nog verder voort, daar de leiders den indruk hadden dat zij nog verder konden gaan. Zoo werd de overwinning mooier en hreeder dan waarop de bevelvoering zelve had gere kend. Toffre woonde het gevecht bij en zag de verschil lende wisselingen ervan met toenemende blijdschap en ontroering. De bladen roemen het besliste succes en de groote overwinning, welke een overweldigende bevestiging vormt van het feit, dat de onderneming van den prins nu voorgoed is mislukt. Zn ziin vol lof over de bekwaamheid en den durf der hevelvoering, die voor heel de wereld heeft aan getoond, dat het offensief aan de Somme geenszins nieuwe, machtige offensieve bewegingen elders, met merkwaardige resultaten, uitsluit. Het aantal getelde Duitsehe gevangenen bedraagt reeds 4500. Dinsdag 31 Oetober 1918. w, HERV. GEMEENTE te:D ming UUF' Kar8' Heröenl^°g Hervor- Dirkshora, nam. 7 uur, Da. Damsté. Hervorming. Woensdag, ba EVANGELISATIE te; Breezand, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Donderdag aa. behagen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Dandardag 26 Octeber UIA NED. HERV. SEKBSNTR te: Winkel, nam. 7 uur, Da. Kars. Zondag 29 Oetober 1916. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. De Graaff. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. Oudkarspel, voorm. 9.30 uur, D». De Leeuw. Scliagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Col lecte voor de Ned. Gust. Adolf vereeniging. Na af loop stemming van 2 Notabelen. Huisduinen voorm. 10 uur, Ds. Warners. Juhauadorp, voorm. 10-uur, de heer R. G. Barends. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Barnouw. Kolhorn, nam. 7 uur, Ds. Theesing. Herdenking van den Hervormingsdag. Onderwerp: Niet door de wer ken .niet door geloof, wel door de liefde. Zang v. h. Dubb. Gem. Kwartet. Extra coll. ten bate van de Vereeniging tot verbetering van predikantatrak- tementen in de Vrijz. Gem. der Ned. Herv. Kerk in Noordholland. Barsingerhorn, voorm. 9.80 uur, Da. Van Loon. Hesrhugowaard, voorm, 9.80 uur, Da. Broekema. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, C. Brinkerink, Cand. L d. Theologie. Wieringerwaard, nam 7 uur, Ds. Barnouw. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Nieuwburg. Petten voorm. 10 uur, Ds. Tinholt, Callantsoog, geen dienst. Kerkebuurt, voorm., Ds. Damsté. BOOPSEBZINBE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van der Veen. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Huizinga. Wlerihgèn, geen dienst. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Urinezuur weinig bekend in de dagen van em- voudige natuurlijke leefwijze in de buitenlucht is een vergift binnen het menschelijk lichaam gevormd door overwerking, het gebruik van vleesch. zorgen Laat naar bed gaan en gebrek aan rust. gij u gedrukt en moedeloos gevoelt zwak zenuw achtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van duizeligheid, is het waarschijnlijk dat te veel urinezuur in het gestel ophoopt De nieren, dienen al het overtollige urinezuur uit het bloed te filtreeren. Rugpijn en abnormale waterloozing zijn het eerste pro- test van zwakke nieren, en bij verzwakte nieren heeft urinezuur spoedig de overhand. Dan bestaat gevaar voor niapgruis, rheumatiek, spit .ischias waterzucht of verharding der aderen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken zwakke nieren, maar bij minder zware voeding, en meer fris- sche lucht, lichaamsoefening en slaap werkt het ge neesmiddel spoediger. Vrij drinken van water is ook behulpzaam. Foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren en helpen dei» om de vergiftige afvalstoffen behoorlijk uit hef lichaam te 'verwijderen. Dit geneesmiddel regelt de urine-organen en is van groote waarde bij niergruis. -steen, waterzucht, rheumatiek rugpijn spit en alle urinezuurkwalen. Wacht u voor namaak onder gelijkluidende namen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen dragen de handteekening van James Foster op de varpakking en zijn te Schagen verkrijgb. bit J Rotgans, Molen straat G 14. Toezending geschiedt franco na omtv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10 p. ras doozen. DE -FORTUNA". De directie van de Koninklijke Stoomboot-Maatschap pij deelt mede, dat zij een telegram heeft ontvangen van den consul te Duinkerken, dat daar is aangekomen Gerardus Luyting, stoker van de Fortuna". Nadere bijzonderheden, omtrent de wijze waarop hij gered is en het schip waarmede hjj is aangebracht, ontbre ken nog. Aan den Londenschen correspondent van „De Tele graaf'' heeft de geredde liergast Klop het volgende medegedeeld Hij had met twee matrozen de wacht op dek, terwijl de le en 3e officier op den brug waren. Klop was op dèn uitkijk vooraan het schip. Om ongeveer één uur Zaterdagnacht, toen de For tuna'' ongeveer zes mijlen van de kust was, werd het vaartuig door een zware ontploffing midscheeps aan stuurboord heen en weer geschud. Een minuut later ging het schip de diepte in. Iedereen aan dek ge raakte te water. Het schip zonk onder hun voeten weg. De le en 3e officier em Klop slaagden er in zich zwemmend boven water te houden en de eene redding boot te bereiken. De ramp geschiedde zóó snel, dal het onmogelijk was de booten neer te laten, die gereed buiten boord hingen. Door een wonder werden de zeven anderen gered. Zij lagen, evenals de overigen, beneden te slapen, toen de ontploffing plaats had. Zij stormden ongekleed naar dek, waar ook zij door de golven werden weggespoeld. Het personeel van de machinekamer had geen kans meer het leven te redden en ging met het schip de <£epte in. Een andere geredde matroos vertelde, dat de tim merman het eerst in de reddingsboot aan bakboord kwam, de eenige bruikbare daar die aan stuurboord aan stukken was geslagen. De genoemde matroos ging in dezelfde reddingsboot maar deze sloeg om aoor de zuiging van het zinkende schip. De timmerman verdronk. De matroos klemde zich vast aan den rand van de boot, die weer rechtop kwam te liggen, waarbij nog oen andere man uit het water werd opgericht. Vervolgens bereikte de 3e officier behouden de boot. De le ölficier en de andere geredden werden toen achtereenvolgens opgepikt. De twee laats ten liadden zich gedurende een kwartier op stukken wrakhout drijvende gehouden alvorens de reddingsboot te bereiken. De Fin had zich alleen in de kleinste boot geborgen, waarin de andere redding boot hem vond. De nacht was zeer donker. De geredden vonden elkaar door om hulp te roepen. De reddingboot had slechts één. roeiriem over. Gedurende tién uren zwalkten de geredden, door en door nat, over de zee, toen een EnaeJsche boot verscheen en hen aan boord nam. De Nederlanders prezen allen ten zeerste de behandeling, die zij op het Engelsche schip ondervonden, waar zij van droge kleederen wer den voorzien en alle comfort en sympathie hun ten deel viel. Zij werden Zondagmiddag veilig naar New Haven gebracht. Zij betreuren diep het verlies van hun medeopvaren-' den, in het bijzonder van den kapitein, die tijdens de catastrophe in zijn hut was, enkelen hebben den kapitein hooren vragen: „Wat is er aan de hand?" Zij meenen, dat de kapitein toen terug ging in zijn hut om de papieren te haten. Zoo ging hij met de buitengewoon snel zinkende boot ia de diepte. SMOKKELEN. Gisteren werd te Zevenaar aan een passagier in een personentrein een dubbeltjesbroodje ontnomen, dat be stemd om op de reds naar Duitschland te worden medeg-i.^men. Het zoo onschuldig uitziende broodje was echter uitgehold tot op de korst en de aldus ontstane ruimte bevatte boter DIRKSHORN. Dinsdagavond werd alhier een buitengewone ftlge- meene vergadering gehouden in het lokaal van den heer Bruin. 34 leden present. Het punt in kwestie ter besprekcing was voor Dirks- horn Licht erf geen Lacht". De voorz. de heer Doek es besprak den toestand der straatverlichting. De duurte van petroleum en glaswerk voor verlichting, benevens het meerdere loon voor de lantaarnopsteker hadden het bestuur in het nauw gebracht. Spr. meende dat wan neer de contributie niet verhoogd werd, men zeker het volgend jaar voor een nadeeüig salpo kwam te staan, en om nu om die reden deze winter het dorp in donker laten zitten was niet wenschelijk. Algemeen was de vergadering er voor te vinden de contributie te verhoogen. Staande de vergadering werd dan ook door allen een toezegging gedaan, zoodat besloten werd om zoo spoedig mogelijk bet dorp weer te verlichten. WIERINGERWAARD. Woensdagavond hadden we het genoegen namens de afd. Wieringerwaard van den BoncT voor Staatspension- oeering als spreker te hooren Ds, Sinnighe Damste van Dirkshorn, die na een inleidend woord door den voor zitter den heer H. Limpers, 'in een kernachtige en gloedvolle rede heeft geschetst 't ontstaan en de tegen woordige manier van staatspensionneering. Het verband tusschen premievrij staatspensioen en openbaar onderwijs wordt ook nog besproken. Na een opwekkend woord aan allen om te nelpan aan den harden strijd eindigt spreker zijne zoo mooie rede^ die door de ongeveer 60 aanwezigen van begin tot einde met volle aandacht werd aangehoord. In de pauze werden er toepasselijke liederen gezongen. Met een woord van welverdienden dank aan den heer Sinnighe Damste sluit voorzitter de vergadering. TABAK VRIJGELATEN. Reuter seint uit Washington Het Engelsche gezantschap heeft het ministerie van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat tusschen de 2 en 3 millioen dollars tabak, die voor Skandinjavië en Nederland bestemd is en te Kopenhagen en Rotterdari opgehouden was, omdat niet aan die door Engeland gestelde voorwaarden voor invoer voldaan was, zal vrijgelaten worden. Een mededeeling van het departement van buiten landsche zaken, waarin van de vrijlating kennis ge geven wordt, verklaart, dat de ambtenaren van Set departement zich zeer voldaan bertoonera over de in dit geval bewezen tegemoetkoming. REGEERINGS-INLEGHARING. Naar de N. Gron. Ct. verneemt, is de regeling voor de inleg-haring tusschen de regeerinfl en de Nederl. Vischgrossiersvereeniging tot stand gekomen. Bij deze regeling is vastgesteld, dat alleen leden van boven genoemde vereeniging, die zich voor haar leden ver antwoordelijk heeft gesteld mogen inleggen. De prijs van de Ingelegde haring zal voor het pu bliek werden gesteld op 6 cent per stuk. NEKKRAMP. Te Wageningen ls bij een 12-jarigen Jongen nek kramp vastgesteld. IS VOL. Veroordeelden in de arrondissementen Almelo, Znt- phen en 'Arnhem worden tegenwoordig naar Heeren veen getransporteerd om in de gevangenis aldaar hun straf te ondergaan. De oorzaak hiervan is dat in de gevangenissen in die arrondissementen alle plaatsen bezet zijn, hoofdzakelijk door smokkelaars. EEN VLIEGONGELUK. Op de heide van Wintelre tusschen Eindhoven en Oirschot heeft gistermiddag omstreeks 4 uur bij de eerste opstijging een ernstig vliegongeluk plaats ge had. De aviateur-luitenant Van Oosten zou met lui - tenant Mantens van het le regiment veldartillerie, die als verkenner dienst doet, een vliegdemonstratie houden. De opstijging had onder een spontaan gejuich van het publiek plaats. Aldra bemerkte men, dat de motor evenmin als de schroef der machine goed werkte. Nauwelijks had men dan ook een hoogte van cir ca 100 meter bereikt, of het vliegtuig met de iniit- tenden stortte plotseling" naar omlaag en kwam te recht in een eiken houtgewas. Het talrijke publiek men vierde juist kermis stroomde nu onder alarm-geschreeuw naar de plaats des onheils. Luitenant Mantens was licht gewond. Luitenant Van Oosten daarentegen moest met vereende krach ten onder het vliegtuig vandaan worden gehaald. Hij was in gebukte houding gezeten met de banden te gen het hoofd. In bewusteloozen toestand werd hij per auto naar Eindhoven vervoerd. Zijn toestand moet zorgwekkend zijn. Maasbode POLDERBESTUUR. Tot Hoofdingeland van het Ambacht van Westfries land, genaamd de Schager en Niedorper Kogge is gisteren door de Banne Barsingerhorn gekozen de heer S .Spaans te Barsingerhorn. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op U Woensdagmiddag. Uien f 6.40 a 6.80, gele nep f 4.90, drielingen f 4.90, wortelen f 2.70 a 2.95, bieten j f 8.60 a 22.90. Donderdagochtend. Bloemkool f 7.30 a 12.40, inmaak f 11.50 a 12.50, roode kool f 3.50 a 14.90, gele kool f 3.70 a 16, witte kool f 11 a 26.20, witte kool per wagon f 388 a 408. NCOKDERMARKTBOND. Noordscharwoude. Woensdagmiddag. Gele nep f 4.10, uien f 6.60 a 6.80, wortelen f 2.90 a 3.10. Donderdagochtend. Roode kool f 3.60 a 16.60, gele kool f 6 a 17.90, witte kool f 10 a 24.20, bloem kool binnenl. f 9.90 a 14.30, buitenl. f 17.70, roode kool per wagon f 503 a 509, witte kool per wagon f 360 WARMENHUIZEN, 25 Oct 1916. Aangevoerd: 41150 stuk9 witte kool f 6.80 a 27.90, 13600 stuks gele kool f 6.90 a 18.30, 6550 stuks roo de kool f 3.40 a 19, 46 baal uien f 6.40 a 6.50, 42 baal wortelen f 2.70. WINKEL 25 Oct. Appelen f 5 a 11, peren 16 a 22, druiven f 20 tomaten f 5.50 kool f 3 a 11, andijvie f 1.30 a 2.90 komkommers f 3.25. DUBBEL GELUK. De heer A. van Twuijver, lotendebutant alhier, was Woensdag te Zaandam al bijzonder gelukkig. In zijhe collectie viel de 2e prijs, 2 vette koeien, winner de heer J. Smit, Buurtje, en de 3e prijs 1 vette koe winner de hoer J. van Twuijver, milicien te Helder. MARKTOVERZICHT. Een zeer volle markt, die volgens den tijd van het jaar voornamelijk uit gelde koeien bestond: stal vee van de polderboeren en andere winterveehou- ders. De omstandigheden zijn van dien aard, dat de prijzen hoog zijn, den handel hoog is. Toch was de afzet bijzonder groot,, volgens een groot veehouder zou den gehoelen grooten aanvoer wel van de hand gaan De. prijzen liepen tot 350 gld. Vender stalvee, vaarzen m gnaskalveren, verkeer den in dezelfde conditie. Vette koeien waren prijshoudendIe kwaliteit 60 oent, tweede 55 a 56 ct. Wij noteerden voor den heer J. de Veer alhier, f 53Q Op de Gedempte Gfacht stond eene langen scha pen hokkenrij. Gelukkig voor de afzet waren er vele kooplui, niet alleen de gewone uit Holland, maar ook velen uit het Noorden, waarbij voor den eersten Veer. De handel was goed, enkele partijen gingen zelfs met winst naar de tweede en darde hand. De heer F. Groneman, Wieringerwaard, behaalde de hoogste prijsf 54. Op de varkensmarkt waren 19 regeeringsvarkens van goede kwaliteit, verder 6 voor de vrije merkt, die bi/ de koop gingen. Kippen vlug en hoog, jonge haantjes van 4 a 5 maanden f 1.50, oude voor f 2.25, gewone oude slacht- Hppen f 1.60 a 1.70, Eieren liepen tot 13 oent. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Oetober, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. In stituut De Bilt. Hoogste barometerstand 774.9 te Hparanda, laagste barometer 751.3 te Helder en de Bilt. Verwachting tot dien avond van 27 Oct. Matige Z. tot W, wind, zwaarbewolkt, of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. v SCHAGEN, 26 Oct. 4 Paarden f 300 a 500, 7 Stieren f 180 a 220. 585 Geldekoeden, mag. f 180 b 300, matig 85 Idem, vette f 185 a 535, matig. 140 Kalfkoeien f 200 a 450, matig. 80 Vaarzen f 150 a 240, matig. 100 Graskalveren f 50 a 80. 18 Nuchtere kalveren f ÏO r 20. 858 Schapen vette f 34 a 54. 1 20 Overhouders f 18 a 24. 5 Bokken en geiten f 3 a 12. 6 Varkens, vette, geen handel. 115 Biggen f 8 a 12. 46 Konijnen f 0.75 a 2.25 570 Kippen f 1.25 a 2.25 20 Eeraden f 1 a 2. 215 Kg. Boter f 1.90 a 2 4082 Kipeieren f 11 a 13. BE ONDERZEE9RSOOBLOG. Uit BERLIJN, 25 Oetober. Officieel. In de maand September zijn 141 vijandelijke handelsschepen .sa men inhoudende 182.000 br, registerton, door noder- zeeërs der eentrale mogendheden in den grond ge boord, opgebracht of door mijnen verloren gegaan. Dertien kapiteins van vijandelijke schepen werden gevangen genomen en drie stuks geschut van gewa pende stoomschepen buitgemaakt. Verder werden 39 neutrale handelsschepen met een gezamenlijken inhoud van 72.600 ton, wegens het vervoer van contrabande naar den vijand tot zin ken gebracht. OP HET ALTAAR DES VADERLANDS. De Duitsehe keizerin heeft een groot aantal goudera sieradiën van groote waarde, waaronder zware ket tingen, armbanden, broches en ringen voor de inza meling van goud afgestaan. LEVENSMIDDELEN-NOOD IN DE STEDEN. Men schrijft aan het Hdbld. De correspondent der Landbouwkamer voor de pro vincie Pommeren richt den. volgenden oproep tot do landbouwers in 'genoemde provincie: „Landbouwers van Pommereni Het Duitsehe volk heeft oogenblikke- Hjk brood en aardappelen noodig. Geeft deze daarom dadelijk1 Het broodkorera moet uit de schuren ver huizen naar de loodsen der molenaars; de aardappelen moeten naar- de steden worden gebracht. Hij ver dient den naam van Duitscher" niet die in dit kritisch oogenblik niet alles, alles geeft om te helpen. Het is thans niet de tijd voor vruchtelooze critiek. Verre van ons zij alle eigenbaat' Ons eenige doel moet zijn te helpen. Geeft daarom direct allés, wat ge hebt' Wacht niet, tot de weerstandskracht der ste den en industriegebieden verlamd is. Van uwe hulp hangt thans alles af. Eten gewichtige ure roept ons: aflet; staat op het spelt" Het ambtelijk orgaan der Landbouwkamer voor het regeeringsgebied van Wiesbaden richt een dringende bede om hulp tot de Nassausche landbouwers ter verkrijging van groente en ooft. „Wat maar eenigszins aan groente en ooft' op het platteland kan gemist worden aldus heet het'behoort in de steden' Noch gebrek aan arbeidskrachten, noch aan tijd kun nen als verontschuldiging voor een nalatigheid in dezen dienen. Helpt de stedelijke bevolking, behoeden voor ondergang Zaterdagavond 1.1. gedurende, of na aflpop der Pisuisse-avond te Schrgen, gaande met rijtuig naar Nieuwe Niedorp, in den vorm van een groote vei ligheidsspeld. Bericht s.v.p. POOR- TERMANS, Nieuwe Niedorp. Aangeboden door J. v. d. DEU- RE, Enkhuizen „(Wilhelmina)". bij J. Th. HEIJSELAAR, Noord- UoIUndsch Koffiehuis, Schagen. Weduwnaar, middelbare leeftijd P. G., zonder kinderen, in bezit van boerderij en bouwerij van niet te groote omvang, wenscht in ken nis te komen met eenvoudig ongeveer dezelfde leeftijd. Br. fr. lett. H, bureau van dit blad. Te huur gevraagd en in den omtrek van Alkmaar. Brieven franco onder lett. S. P., aan bureau van dit blad. Omstreeks Februari te betrekken. In bruikleen gevraagd voor licht rijwerk, op goede be handeling kan gerekend worden. Brieven aan het oureau Schager Courant onder letter A. bij L. C. SIPMAN, Anna Paulowna bij P. MICHIELSEN Sr. Midden- vliet, Breezand. om met Kerstmis a.s. in dienst te treden, bij P. KRAB MAN te Schagerbrug. Te koop: bij J. VETHMAN te Winkel. Te koop: met ruime berging, bij A. BLOK, SL Maarten. EEN BEKWAAM gevraagd, voor den geheelea win ter werk, bij C. BLAAUBOER, Schagen. Gevraagd, met Kerstmis liefst kunnende melken, bij P. VRIES, Barsingerhorn. Gevraagd, met Kersttijd boven 16 jaar, bij Jb. WIJN, Kaas- fabriek „de Eendracht" te Koegras. GEVRAAGD die een WASCH AAN HUIS kan doen. Br. fr. lett P, Bur. v. d. Blad. Te Koop: D. KLAAREN,|Z. en N.-Schermer. Gevraagd, tegen Kerstmis of eerder Adres K. SCHENK Kz„ Barsinger- weg, Wieringerwaard. Gevraagd een bij S. RENOOIJ, Schagerbrug. Gevraagd goed kunnende melken met Kerst mis, bij A. WIT, Barsingerhorn. TE KOOP te koop, met goede afstamming, bij Jn. SCHENk Kz., Wieringer waard Gevraagd. om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, bij JTNOOT, Callantsoog TE KOOP31 Sneee bij D. PIJPER te Spanbroek. mei melkstatenbillijke prijs. A. BRAK, Schagerbrug. Gevraagd, met Kerstmis goed kunnende melken, bij Jac. Slotemaker te Schagerwaara. Uit de hand te koopeen nieuw staande te Callantsoog. Te bevra gen bij S. WEIJ te Callantsoog.

Schager Courant | 1916 | | pagina 5