J STUURMAN, Kapper Haarwerker DINSDAG 7 NOVEMBER HI6 39ste Jaargang. No. 3897. VLECHTEN en POPPENPRUIKEN Kassier, Uitgei ivers TRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuw». GROOTE SORTEERING Laagziide D 50 Schapen. MARKTPLAATS A 88 SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGER Alpieei Nieiws- AdVBrieitiE-LuHiivUiL Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor dan ADVERTENTTBN in bet eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN D 5. Int. Tclcoh. No. 20. Prijs per 3 maanden f0 95; per post f 1.10. Losse nummers 6 <'t ADVERTENTIES van .1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 et (Bewijsno. inbegrepen), örootè lett. worden naar plaatsr. berek. Schagen, 5 Nov. 1916. Aan Firma Trapman Co., Uitgevers der Schager Courant. Door deze verzoek ik U beleefd onderstaande in Uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Landelijke Vereeniging van Landstormplichtigen van de jaarklasse 19091 Op Zondag 5 Nov. is na een rede van den Heer M. Kokernoot Ja. uit Amsterdam, hier ter plaatse eene afdeeling van bovengenoemd Comité opgericht voor Schagen en Omstreken". Doel van deze Vereeniging is aan Z. Excell. den Jünister van Oorlog te verzoeken de Militie lichting 1917 voor te laten gaan voor de landstormplichtiggi 1909, daar in tegenstelling toch met de militieplichtigen van 1917 zijn de landstormere veelal gehuwd en zakenmenschen, terwijl bovendien het aantal miliciens v. d, lichting 1917 aanmerkelijk grooter is. Bij eerst In dienst stellen v. d. Militielichting 1917 kan zeker eenige maanden met het oproepen der Land stormplichtigen van den jaarklasse 1909 worden gewacht. Hierdoor wordt het maatschappelijk leven dier man nen later of bij eventueele ingetreden vredestoestand in het geheel niet geschaad. Ook streeft deze Vereeniging naar a. Verbeterde verlofsregeling en vergoeding b. Oefening in dichtstbijzijnde garnizoensplaats. Belangstellenden en belanghebbenden worden beleefd verzocht hun adres kenbaar te maken a. d Secre taris der afd. Schagen en Omstreken, G. koning, Laagzijde B 51. Schagen. Naméns het Bestuur der afd.. Hoogachtend Uw d.w G. KONING. ANNA PAULOWNA. Zaterdag, 4 November, hield de Coöperatieve Aan- koopvereeniging een openbare vergadering in het lo kaal van den heer G, Bonst te Breezand, om den aankoop te bespraken van zeesterren einz., welke, nu kunstmest zoo moeilijk of in het geheel niet te beko men is, in dein laatsten tijd meer en meer ter bemes ting van de landerijen worden gebruikt. Uit de besprekingen blijkt dat tot nog toe zeesterren werden geleverd door tusschenkomst der hoeren Van den Berg en K. Keuris, maar dat deze sterren alge meen te duur worden gevonden. Er is niettemin groot verschil in prijs, waarom de voorzitter bedde leveran ciers. ter vergadering aanwezig, in de gelegenheid stelt een en ander eens nader toe te lichten. Hierdoor ont wikkelt zich nu een levendige discussie, waaraan ook andere aanwezigen deelnemen, met het te verwachten gevolg dat scherpe interuptie's niet uitblijven. De neer Wouastra verklaart, het te betreuren, dat geen Wieringer schippers tot deze vergadering zijn uitgenoodigd en dat men dientengevolge alleen maar de beide handelaars, dus de tusschenpersonen, heeft kunnen hooren. Bij de tegenwoordige manier vanle>- veren zal de ééne afnemer de sterren soms veel duur der of goedkooper dan de andere kunnen ontvangen en vooral voor een meesterknecht, met den aankoop be last, kan dit dikwijls zeer onaangenaam worden. Ven wijten kunnen hem tlreffen, die geenszins verdiend zijn. Hij meent dus, dat een uniforme prijs alle aan beveling zou verdienen en bepleit coöperatieven aan koop. De heer K. Daalder meent, dat men aan leveran ciers de jacht op winst niet zoo kwalijk moet nemen; 't wordt er immers om begonnen en hen daarover verwijten te doen, zooals hij straks gehoord heeft, komt volgens hem niet te pas. Niemand levert nu eenmaal enkel en alleen uit zuivere naastenliefde. Overigens verklaart echter ook hij zich een voorstander van oooperatie. Het einde der besprekingen is,, dat de vergadering zich «miniem vóór coöperatieven aankoop verklaart, in de verwachting, dat men dan stellig goedkooper klaar zal komen. Door het Bestuur zal per advertentie, prijsopgave gevraagd worden (naar net gewicht, wijl dat, blijkens uitlegging van den heer Keuris, de zuiverste maatstaf is) zoowel van schoone zeesterren als van sterren; zooals de zee ze oplevert. Teneinde alvast eenig overzicht te krijgen van den omvang der benoodigde hoeveelheid, geeft thans elk der aanwezigen aan net Bestuur op, hoeveel kilo zee sterren hij voor zijn bedrijf verlangt. Daar de rondvraag verder niets meer oplevert, sluit de voorzitter, met een woord'van dank voor de groote opkomst, de vergadering. ANNA PAULOWNA. Als bewijs, hoe duur in den Westpolder het zand begint te worden, moge dienen, dat ae heer C. Hed- des zijn land verkocht heeft voor f 3740 per bunder. - NIEUWE NIEDORP. Onze vroegere plaatsgenoote Zuster M. Hansink, is benoemd als verpleegster te Arum-Achlum (Friesl.). r- WIERINGEN. Ooor onze afdeeling der Schippersvereeniging Schut- tevaer", werd een adres verzonden aan net bestuur Zijpè en Hazepolder te Zijpe, met verzoek om de verschillende onoiepten in het vaarwater de Groote bloot, Gem. Zijpe, te willen opruimen. De ondiepten bevinden zich onder en voor de bnig- Ben. in dorpen en bij de molen de Bocht' Dat deze ondiepten voor de schippers veel last op leveren, behoeft geen nadere uiteenzetting, terwijl zij v°or oude houten schepen zelfs zeer gevaarlijk zijn. - WIERINGEN. voor rekening van 23 leden ft Westelijk gedeelte) onzer onderafdeeling V.P.N. werden j.1. Vrijdag op d® Amsterdamsche eierenveiling geveild 1008 kipeieren, «endeieren en 21 stuks pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en /"^eerden voor de kipeieren van f 1165 tot en mei '12.35 per ioo, voor de eendeieren f 11.40 per 100 ®v°°r *t pluimvee van f 1 tot en met f 1.75 per ~:u*. Aan' schoon geld zullen de leden voor de eendf- «jeren per stuk ontvangen 11 cent en voor de kip- ren per kilo f 1.90 Per stuk berekend gelden al- kinederen van 15 in een kilo 12 6/10 cent, 16 in oeen kilo bijna 12 cent, 17 in een kilo 11 2/10 oent, j«en kilo 10.55 cent of gemiddeld per 100 schoon Handel in alles even vlug. r- burgerbrug. IüWk K- Veuger, onderwijzer alhier, is in ge- ^'^QjPtrekking benoemd aan de openbare lagere school Vlechten vanaf 13.—. Poppenpruiken vanaf 11.25 Nabij da Harkt J. Schoorl Pz., - BURGERBRUG. Zondagmiddag werd hier een rtogrijderij op fietsen gehouden. Ruim 20 personen namen daaraan deel De priizen werden gewonnen door P. Breed Pz, Wl Zomerdijk, A. Filmer, M. Bot en A. Kraakman. Ze bestonden in contanten. WAR henhuizen. In de week van 30 Oct. tot 4 Nov. 1916 werdep aangevoerd: 174150 stuks witte kool, 50700 stuks roode kool, 43500 stuks gele kool, 183 baal uien 125 baal wortelen. 17 baal nep, en 40 wagons witte kool. KAMERLEDEN IN COMMISSIES. De minister van Landbouw, de heer Posthuma, heeft aan een groot aantal Kamerleden den volgenden brief gezonden: 's Gravenhager 2 Nov. 1916. Zooals u bekjend is, is het bij de instelling van onder-r scheidjene Rijkscommissiën van Toezicht op de Ver- eenigingen tot regeling van den uitvoer en de distributie van levensmiddelen mijn streven geweest, daarin leden der Volksvertegenwoordiging te doen zitting nemen. Mijn standpunt in deze was en is nog steeds, dat deelneming aan den arbeid dezer Commissies door Ka merleden aanbeveling verdient, vooreerst, omdat zij zich daardoor kunnen overtuigen van den gang van zaken hij de Commissie, waarin zij zitting hei ben, voorts omdat het lidmaatschap eener Rijkscommissie van Toezicht hun de gelegenheid biedt, zien een juist dank beeld te vormen omtrent de controle op den uitvoer en de distributie van levensmiddelen in het algemeen, en ten slotte omdat van hen met grond kan worden verwacht, dat zij meer dan anderen, staan boven partijen die steeds bij elk vraagstuk van uitvoer en distributie zijn 'betrokken. Op grond van het bovenstaande zou ik het dan ook op bijzonderen prijs stellen van U. H. E. G. te mogen vernemen, dat bij eene eventueele instelling van nieuwe, of bij het ontstaan van vacatures in of aanvulling van reeds bestaande Rijkscommissies van Toezicht U. H. E. G. bereid zoudt worden bevonden om het lidmaatschap van zoodanige commissie te aan vaarden en dat casu quo niet tevergeefs een beroep op uwe hoogalijke gewaardeerde medewerking zoude worden gedaan. De minister van Landbouw. Nijverheid en Handel, (get.) POSTHUMA De Tel. voegt hieraan toe: Dit schrijven van den minister staat niet alleen in verband met het ontslag-nemen van verschil lende leden der Tweede Kamer uit de commissié, maar ook met het feit, dat, naar wij vernemen, de minister bij zijn pogingen om andere leden bereid te vinden zitting te nemen, op verschillende wei geringen is gestuit. Er mag de aandacht op worden gevestigd, dat, na het ontslag nemen van de heeren Van Vuuren en Fleskens, geen enkel Katholiek lid der Tweede Ka mer meer in een commissie zitting heeft. Eenige Katholieke leden hebben voor een uitnoodiging be dankt. Er zijn dus nu reeds twee fracties in de Tweede Kamer de Vrijzinnig-democraten en de Katholieken die uit de commissies ontslag heb ben genomen. Thans hebben nog zitting in de com missies uit de "lweede Kamer 7 liberalen, 6 socialis ten, 4 anti-revolutionnairen ,en 3 christelijk-histo- rischen, en uit de Eerste Kamer 7 liberalen, 3 Ka tholieken, 1 anti-rev. en 1 christ.-hist. Er zijn 5 va catures. Het Handelsblad publiceert een artikel over 's Mi nisters circulaire, waarin het Hdbld. vierkant stel ling neemt tegen diens pogingen. Mr. M. TYDEMAN Jr. t Uit Breda komt het schokkende bericht, dat mr. M. Tydeman Jr., het vrij-liberale Kamerlid voor het district Tiel, Zaterdag op jacht zijnde, onder Hilva- renbeek plotseling is overleden. Uit-Tiel schrijft men: De heer Tydeman is bij het schieten op een fazant door een plotselinge ongesteldheid getroffen en on middellijk daarna overleden. Mr. Tydeman werd den 6den Maart 1854 te Tiel geboren. Hij studeerde te Utrecht, waar hij ip 1880 promoveerde tot doctor in de- rechtswetenschap op een dissertatie: Bijdrage tot de geschiedenis der bo- demerij. Na zijn promotie vestigde hij zich als ad vocaat en procureus te Breda. In 1883 werd de heer Tijdeman benoemd tot schoolopziener in het district Zevenbergen, welke betrekking hij tot in 1894 be kleedde. Te Breda werd hij eerst kantonrechter-, plaatsvervanger, later rechter plaatsvervanger. In December 1891 werd hij in het kiesdistrict Tiel als opvolger van mr. H. J. Dijckmeester, tot lid der Tweede Kamer gekozen. Het district ver nieuwde telkens zijn mandaat, zoodat hij in Decem ber a.s. 25 jaar Kamerlid zou zijn geweest. Hij was voorzitter van den Bond van Vrije Libe ralen en van de vrij-liberale Kamerclub. De heer Tydeman was voorts secretaris van de Nederlandsche groep der Interparlementaire Unie en leidde in 1913 te 's-Gravenhage de interparle mentaire conferentie. Verder was hij voorzitter van de Nederlandsche afdeeling der Nederlandsch-Bel- gische commissie. Als voorzitter der Nederlandsche Heide-Maat- schanpij en ook als particulier hield hij zich met ontginning en boschcultuur bezig. Verder was hij nog voorzitter der Raden van Beroep voor de personeele en vermogensbelasting, lid van het college voor de visscherijen, lid der staatscommissie voor de jacht en van die voor de electriciteit De heer Tydeman was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje-Nassau. DE UITBREIDING VAN het centraal sta TION TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen, hebben de onderhandelingen tus- schen de gemeente Amsterdam en de directie der Hol- landsche. IJzeren Spoorweg-Maatschappij aangaande de veigrooting van het Centraal-Station en het verdubbelen van de viaduct in de richting Haarlem dezer dagen haar beslag gekregen. De contracten zijn geteekendj en binnenkort zal dan ook met het werk een aanvang worden gemaakt. Een minder aangenaam gevolg van deze uitbreiding is, dat een stuk van het Oosterdok moet worden aan geplempt. zoodat de binenscheepvaart een gedeelte van de voor haar beschikbare ruimte verliest. Wellicht dat op den duur door het aanwijzen van een andere ligplaats daarin verandering zal zijn te brengen. Definitieve plan nen dienaangaande bestaan echter nog niet. Hdbld AT.KMAAR Ter groote najaarsveemarkt waren Maandag aange voerd 4341 runderen, tegen 5226 in 1915. De prijzen waren hoog maar lager. De handel was stug. VERZEKERINGMAATSCHAPPIJ „KINHEIM" TE ALKMAAR. Den 14den dezer zal aan de Algemeen» Vergadering van aandeelhouders worden overgelegd de balans en winstrekening over het (tweede) boekjaar 1915, Aan de vergadering zal worden voorgesteld uit te koeren over de stortingen: 14,75 pet. op de aandeelen 1—109. 5 pet. oprichters dividend op de aandeden 1—100. 10 pet. cm de resteerende aandeden die recht hebben op dividend 1915. Voorts vermdd het jaarverslag: dat een premie-ont vangst is gemaakt van f 92874,24; dat hiervan werd betaald aan Schagen f 34287 83; dat onze netto-pre- miereserve gestdd is op f 13399,75,dat wij scha dereserves stichtten groot f 4169,08; dat werd besteed voor afschrij ving en reserves f 3435 16' 10 pet. winstaanded f 560 wat tezamen is f 3995,15; dat na dekking van onkosten en salarissen een netto-winst ter beschikking van de rechthebbenden kon worden gestdd van f 5o612,471/». Alle oprichtingskosten zijn afgeschreven, de inven taris staat beneden de waarde en op de effecten is ongeveer 12 pet. gereserveerd. Het genoemde resultaat is voornamelijk te danken aan de tijdelijke branche molest en de blijvende branches transport en brand,. De gemidddde productie aan nieuwe brandverzeke ring bedraagt f 706099 per maand. DE VISSCHERSVLOOT WEER NAAR ZEE Een berichtgever te IJmuiden schrijft: Zaterdag zijn in het geheel 41 stoomkorders naar zee vertrokken» alsm-eÖ» 1 beugschip en 3 haringschepen,, welke laatste echter buiten net verband der LJmuider vloot varen en dus niet in ééne der convooiklassen ingedeeld waren. De regeling der verschillende groepen was toever trouwd aan eene commissie van bevaren schippers, die alle schepen der vloot op hun duimpje kennen en dus het beste konden uitmaken in wdke groep de schepen moesten visschen. De „Admiraal" van iedere groep werd door de medevarende schippers aange wezen en men kon zich in het algemeen goed var eenigen met de indeeling. Wij hoorden althans geene klachten tegen de regeling uiten. Het was een zeer interessant gezicht buiten de haven de vertrokken schepen te zien ankeren totdat iedere groep bijeen was. Zoodra de „Admiraal' zijn scheepjes voltallig had, ging de Nederlandsche vlag in den voor mast omhoog en werd' koers gezet naar de visscherij- gronden. Het geleek wel een flottilje marinevaartuigen. Om die markt niet te veel op een dag te belasten met een overgrooten aanvoer is door ae schippers- commissie tegelijkertijd bepaald op welke dagen de onderscheidene groepen mogen binnenkomen om te markten. Wij vernamen dat de regeling zóó nauw keurig uitgewerkt is, dat alle schippers van een groep Weten, wie eventueel de plaatsvervangende Admi/J raai" is, wie bij een eventueel ongeval het eerst een sleeptros "moet overbrengen. Maandag hoopt men de overige stoomschepen, welke niet voor herstellingen moeten binnen blijven, in zee te hebben. WIERINGERWAARD. Werd j.1. Dinsdag bij de aanbesteding verzwaring van den dijk aan de Nieuwesluis de gunning aan gehouden, thans is bèsloten het werk volgens de laatste plannen niet te doen uitvoeren. Naar we vernemen, zullen er weer nieuwe plan nen worden gemaakt, men spreekt van hulpkist- dammen, doch dit kunnen we niet officieel meedee- len, aangezien de vergaderingen van ons Polderbe stuur nog niet openbaar zijn. SINT MAARTEN. Voor den Landstorm, jaarklasse 1908, zijn voor de7 ze gemeente ingeschreven A. Kalf, A. Filmer en G. Meijts, allen gehuwde personen. WIERINGEN. Voor den Landstorm, jaarklasse 1908, zijn in deze gemeente ingeschreven: Jan Kok Mz., te Haukes, Simon Cornelis Lont Pz. te Haukes, Hendrik Breet te Hippolytushoef, Jan Cornelis van Schoorl te Belt, Gerrit Tij se p Rz. t eHippolytushoef, Simon Dijks hoorn te Ilippolytusboef, Meijert de Jong te Elft, Gerrit Tijsen Rz. te Hippolytushoef, Simon Dijks- Simon Rotgans Pz. te Den Oever. WIERINGEN. Zaterdag LL hield de Nutsvereeniging Oost-Wierin gen hare jaarvergadering in het cathechisatie-lokaal te Oosterland. Na opening door den heer Spaander ten ongeveer 8 ure, deed de penningmeester, de heer S. Koorn verantwoording van zijn gehouden beheer. Het saldo was eenigszins lager dan het vorig jaar; het aantal leden had zich uitgebreid. Bij de bestuurs verkiezinp werd de heer Jonkers herkozen; ook de heer Msars, maar daar deze bedankte werd hij ver vangen dror den heer S. Bruul. Besloten werd voor de eerstvolgende bijeenkomst een voordrager van buiten te engageer en en te informeeren naar de kosten van een torenuurwerk. Behalve op de huis houdelijke bezigheden, werden de aanwezigen, slechts 18 vergast op een paar gedichten van De Buil, voorgedragen door den heer J. Jonkers. Nadat nog een viertal nuttige boekwerken waren verloot, werd ten tien ure de vergadering gesloten. WIERINGEN. In hunne vergadering van Zondagmorgen 5 No vember J.1., herkozen notabelen der Ned. Herv. Ge meente te Oosterland. Stroe en Den Oever, tot kerk voogd den heer V. Koorn Sr. te Den Oever. ANNA PAULOWNA. Onder de bekwame leiding van den directeur, den heer F. van der Meij, gaf Zondag 5 November J.L de Zangvereeniging „Vriendenkring" een openbare uitvoering in het lokaal van den heer G. Borst te Breezand. De zaal was flink gevuld en de leden mogen bepaald tevreden zijn over hun werk. Een ze vental liederen werden ten gehoore gebracht, afge wisseld door voordrachten. De uitvoering der zang nummers was ook nu weer een succes voor den di recteur, terwijl inzonderheid uit de voordracht „Het zal niet gaan" bleek, dat hij zich nog altoos op de planken goed thuis gevoelde. Trouwens, ook de an dere voordrachten mochten er zijn. Tot slot werd opgevoerd het blijspel: „Een knap stel" van J. Rentenaar. Jammer, dat door het luid ruchtig en ergerlijk optreden van eenige brooddron ken jongens, een deel van het stuk zoo goed als on verstaanbaar werd voor de menschen achter in de zaal, waardoor veler genoegen vergald werd. Na afloop bal. ZIJPE. Naar we vernemen zal in onze gemeente nog deze week met de verstrekking van regeeringsbrood en -meel een aanvang worden gemaakt. ZIJPE. In het vorige nummer van deze courent werd me degedeeld, dat de distributie van regeeringsaardap- pelen alhier door middel van de groentehandelaren zou plaats hebben. Dit is echter niet geschied. De aardappelen zijn rechtstreeks aan de consumenten gedistribueerd, aangezien de handelaren bezwaar hadden tegen een wdnst van f 0.35 per H.L. Ze ver langden behalve deze winst ook nog bezorgloon. KOLHORN. De man, die op 8 November aan den dijk van den polder een zoo ernstig ongeluk kreeg, dat de dood er op volgde, was 38 jaren oud en woonachtig te Ooster hout, N.-Br. Een vrouw met 7 kinderen laat de over ledene na. Verzakking van het spoor en daardoor omkanteling van den Ijzeren kipkar, was oorzaak Op het werk was de man onder- of putbaas, en zeer gezien BARSINGERHORN. De omslag voor het Veefonds alhier, is over het afgeloopen kwartaal bepaald op f0.90 per koe. In de plaats van de heeren K. Zander en G .Blaau- boer Dz., zijn tot commissarissen benoemd de heeren W. Kooiiman Jr. en N. de Jong te Haringhuizen. PETTEN. Zondagmiddag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de 16e Hagepreek gehouden, die door ongeveer hon derd personen werd bijgewoond. Aandachtig werd er toegeluisterd naar de redevoeringen van de spre kers en niet minder naar den schoonen zang van het zangkoor onder eliding van den heer Ds. A. J. P. Boeke van Schoorl. Na afloop keerden allen zeer voldaan huiswaarts. HARENeARSPKL. Bij de op 4 Nov. jl. gehouden vergadering van het Veefonds te Harenkarspel, waren verzekerd over Augus tus 1044. Sept. 1042 en Oct 1164 stuks vee De om slag werd bepaald op respectievelijk 20, 25 en 25 ets. De geheel e schade door verlies van 5 stuks veer be droeg f 636.10 HARENKARSPEL. Voor de Landstorm jaarklasse 1908, zijn op 1 Nov. jl. in deze gemeente ingeschreven Jac. Kuiper, J. van Dijk. Adr- Hoek, Corn. Kruijer Sz. IJf Zijdewind D( Dam, G. Bc«, J. Brugman. Jz.. H. Buter, J. Roije en A. de Wit HARENKARSPEL. ■Wederom is in deze gemeente een geval van Typhus geconstateerd ten huize van J. K in de Schagerwaard. DIRKSHORN. Met groot genoegen luisterden we Zondagavond naar de muziek van ons fanfarecorps „Onder ons." Enkele kleine foutjes daargelaten, werd er zuiver geblazen en gaf de directeur bewijzen van een goede opvatting der stukken. Van het negental nummers, waaronder een enkele oude bekende, bevielen ons 't best de nos. 2, 3 7 en 9., De leden hebben ijverig gestudeerd en gaan vooruit. Een enkele opmerking zij veroorloofd: het maat- trappen der executanten is min of meer hinderlijk en bij de correcte leiding van den directeur Blauw o.i overbodig. De heer Groot van Zuidscharwoude, uit muntend begeleid door den heer Kist, gaf een prettig program. Grimage en dictie waren als altijd best. Wat is net toch jammer dat zoo weinig „getrouwden" van van deze gelegenheid om te genieten gebruik maken.. De kolfbaan van Bruin was geheel bezet met een publiek dat zich gedurende de uitvoering netjes en rustig hield. Na afloop natuurlijk 'bal ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen is van den weg onder den dijk langs nabij de plaats, waar de zinkstukken een eind het Oude Veer zijn ingegleden, weder een ge deelte van misschien tachtig meter lengte, over een diepte van een H1 meter ingezakt. De grond werkt hier dus nog steeds door. ANNA PAULOWNA. De Novembermaand is aangebroken en daarmee is dus de termijn, waarop het grondwerk aan den dijk gereed had moeten zijn (31 October), verstreken. En (hoewel nu, zooals trouwens reeds lang was te voor zien, dat werk nog lang niet afgeloopen is, mogen wij ii

Schager Courant | 1916 | | pagina 1