Mrattitit-1 Minltil 1 STUURMAN, Kapper-Haarwerker 59ste Jaargang. No. 5900. Raad Yan Schagen. VLECHTEN en POPPENPRIJIKEN Kassier, UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. De f0Lh°RN GROOTE SORTEERING Vlechlen vanaf 13.—. Poppenprniken vanaf f 1.25 Laagzijde B 50 Schapen. MARKTPLAATS A 88 SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Tweede Kamer. S C HA GER Aliiitti Niens- Uit blad verHciJijm viermaal j»er week Dinsdag! Woenadag, .Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den A.DVEK.PKNT Tl F)N in het eerst uitkomend nummer geplaatst. COURANT. SCHAÜEN, LAAN n 5. - Int. Tclenh. No. 20. Prijs per 3 maanden f0 95; per post f 1.10. Losse jiummera 6 ot. A DVERTENTIKN van 1 tot ft regels f 0.35, iedere regel meer 6. et (Bewijsno. inbegrepen). Oroote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Vergadering op Vrijdag 10 November 1916 des avonds 7 uur. Afwezig de heeren Blaauboer, Van der Kamp, Trapman en Koster, de beide laatsten met kennis geving van verhindering. Voorzitter de heer Cornelissen, burgemeester, secre taris de heer A. C. Roggeveen. Voorzitter opende de vergadering en zegt, dat de secretaris de notulen der vorige vergadering nog niet klaar heeft. Deze vergadering was spoedeischend en is dit dus wel .een verontschuldiging Goedgevonden de notulen op die volgende verga dering te lezen. Hierna leest voorzitter de verordening op de distri butie der levensmiddelen, benevens de regeling er van met omliggende gemeenten. JJ. en W. stolen voor deze verordening en regeling aldus vasttestellen behoudens nadere vaststelling, wat betreft de prijzen. Alleen wat het laatste betreft was de commissie nog niet tot overeenstemming gekomen, maar daar de prijzen niet door den raad worden vzastgesteld en nel wenschelijk is tot een spoedig^ ring te komen, oordeelen B. an W. het noodzako de verordening en regeling vast te stellen. De heer Roggeveen zegt, dat hef hem genoegen! doet te vernemen, dat de prijzen later zullen worden vastgesteld. Het komt ook spreker gewenscht voor dat zoo spoedig mogelijk een regeling wordt getroffen. Met algemeene stemmen worden de verordening en de jegeling goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer Roggeveen inlich tingen over de bestelde regeerings aardappelen. Voorzitter zegt, dat zooeven een telegram is geko men waarin wordt bericht, dat de aardappelen reeds 24 October zijn verzonden. De bestelling die voor 6 October moest inkomen is op tijd geschied; ook- ma) groenten is het hetzelfde treurspel. De heer Roggeveen vraagt of er reeds eerder werk van gemaakt is, is er reeds vroeger over getelegrafeerd? Voorzitter antwoordt^ dat er herhaaldelijk werk van gemaakt is. Uit ervaring echter weet ik dat de zen dingen verbazend lang onderweg zijn, maar daar tegen over s{aat, dat de drukte op de distributiebureaux bijzonder groot is. Hierna sluiting. BARSINCERHORN. Het rederijkersgezelschap „Liefdadigheid" alhier heeft in zijne gehouden vergadering van 9 dezer met het oog op de veranderde tijdsomstandigheden, het besluit genomen, om zich niet meer bepaald ten doel te stellen „het vormen van een Sint Niko- laasfonds voor kinderen van minvermogende inge zetenen", zooals dat tot heden bestond, zonder even wel zich ontbonden tq verklaren. CALLANTSOOG. Ingeschreven voor den Landstorm, Jaarklasse ,1908: J. G. Hagelaar, D. Hoek, D. Kuik, P. Vos en J. de Bree. ANNA PAULOWNA. Donderdag 9 November 1916, hield de Handeldrij vende en Industieele Middenstandsvereeniging eene vergadering in het lokaal van den heer G. J. Volder. Er waren 22 leden aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Stins, opende de vergadering, met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen las. Deze werden onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen waren 2 brieven in verband mot de watersnoodsuit betaling. Deze zouden bij dat punt der agenda be handeld worden. De heer H. Schouwvlieger, in eene vorige vergadering in de plaats van den heer Crum tot bode benoemd, bad bericht gezonden, dat hij zij ne benoeming aannam. Ten behoeve van den cursus in boekhouden 'was geen Rijkssubsidie ontvangen. Bezuiniging was hiervan de oorzaak. Wel was er gemeentesubsidie ontvangen. De heer A. Wiggers bracht hierna een uitvoerig verslag uit als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering yan den Middenstandsbond. Voor dit ver slag oogstte hij het applaus der vergadering in. De heer H. Stellingwerf déelde mede, dat hij de reke ning van den penningmeester in orde had bevon den. Hierna werd verslag uitgebracht naar aanlei ding van de buitengewone vergadering, laatstelijk in Veerburg gehouden, betreffende de uitbetaling van bet Watersnoodscomité. Er was gecorrespondeerd met den heer Van Eeghen. Het antwoord van deze bad geen resultaat opgeleverd. Toen was geschreven tiaar het Hoofdbestuur van den Middenstandsbond, bit deel&e mede gecorrespondeerd te hebben met ®Jt plaatselijk comité te Anna Paulowna, doch had dit tot antwoord gekregen, dat de Middenstand Anna Paulowna niet ten achter was gesteld. Be goten werd de verdere actie in deze maar te sta ken. ii de pladts van den heer O. J. Reinders, die de Ketneente had verlaten, werd tot commissielid voor j«n cursus in boekhouden benoemd de heer 11 .Stel- jjngwerf, die deze benoeming aanvaardde. Besloten ™eKl de volgende vergadering te houden in de zaal an d enheer T. van IJ zend oom. Bij de rondvraag eelde de heer D. Kaan, naar aanleiding der vorige otulen mede, waarin gesproken werd van hooinood, r™ bij hem was te verkrijgen geperst klaverhooi „,r f per baal. van ongeveer 89 K.G. V(xi emand vei"der het woord verlangend, sloot de rzitter de vergadering, na den wensch te hebben ^e®Pr°ken, wijl het heden de laatste maal was, dat (lat ln bet lokaal van den heer Volder vergaderde, h\ den heer G. J. Volder en diens dochter in "nieuwe woonplaats goed mocht gaan. -ANNA PAULOWNA. alhier .baüngs school, verbonden aan school no. 1, jes i8.begonnen met 18 leerlingen, zijnde 11 meis- "Ljjbngens. 4e düwlsAe loodjes wegen het zwaarst; zoo ook bij bet ou h!n 'n van Waard en Groet. Zoo te zien is 'bfcar rrioi A i Yerlten n°f? om een kleintje te dqpn, te stellen kleintje heeft men nog heel wat mede vooral door het' vergevorderd seizoen en J. Schoorl Pz., Nabij de Markt daarmede gepaard gaand ongunstig weder. Gelukkig is het de laatste paar dagen weer wat beter, ware dit zoo niet, dan had men het werk moeten staken, want zware kleigrond is voor dijken je materiaal, maar om hierin met nat weder te werken, dat is' niet doenlijk. Opzichters en ander personeel, niet in de keeten verblijf houdende, hadden er heel wat mede te doen om op het werk te komen, de dijk toch was een glijbaan gelijk en in Groetpolder, waar door het bouwland toegangswegen zijn aangelegd ,waa het een gebagger van belang. En de keetbewoners, nu, die zitten wel terdege in het moeras, althans in den Groetpolder. In Waardpolder is de toestand dezer menschen gunstiger; daar staat ongeveer in het midden der dijklengte een watermolen en een stoóm gemaal, waar een harde weg naar toe gaat, de kee ten zijn bij dien molen gebouwd, zoodat deze eigen lijk aan den weg staan. Achter in den Waardpolder zijn ook keeten ge bouwd, maar daar loopt de polderweg geheel' langs den dijk. Met de verzakkingen bij den Noorman is men nog steeds bezig geweest, er is nu echter hoop, dat het zal stand houden. - 0UDESLUI3. De schoolknapen J. Langerveld en A. Oudendijk, mochten van den aannemer Jonker Vrijdag; eens even in de watcrlooze sluis kijken, Hunne oogen goed rond latende gaan, vonden zij ai spoedig een gouden tientje, zeker destijds door een schipper bij het betalen der sluisgelden er in laten vallen. Jonker hun eerlijkheid op prijs stellende, gaf hun bij over gave ieder f 1.50, terwijl hij de overgebleven 7 gul den gaf aan zijn personeM, bestaande uit 7 man. - ZIJPE. In deze gemeente zijn voor den landstorm, jaar klasse 1908, de volgende personen ingeschreven: G. Blaauboer, Joh. de Boer, KI. Borst, C. Bos, P. vap Buuren, D. Doorn, S. A. Groot, A. Klerk, G. van der Klooster, N. P. Kruijer, J. van der OoTd, W. F. van Rappard, N. Raven, Jb. Rijs, Jb. Slikker, S. Timmer man, E. Tin, Joh. Twisk, J. Vader, Jb. de Vries, Joh. Wester en Alb.- de Wit. - WAARLAND. Onlangs circuleerde hier een lijst ter teekening voor verkrijging van Zondagsrust voor onze postbo den. Hierop werd druk geteekend, want, waarom ook niet, men gunde deze luidjes wel een gemakkelij ke» Zondag. Het resultaat was dan ook, men kreeg geen nieuwsbladen meer op Zondag, wat bij velen toch weer .aanleiding gaf tot ontevredenheid, want een ieder miste zijn krantje. En of de postboden zelf ook met deze nieuwe regeling waren ingenomen, wij wagen het te- betwijfelen, want Maandags was het natuurlijk zooveel drukker met het bestellen. En vanwaar die drang is gekomen om het weer op den ouden voet voort te zetten, weten wé niet, maar we krijgen op Zondag weer onze kranten, zijnde d e dag, waar de meesten tijd kunnen vinden om te lezen. Bovenstaande is voor velen met ons een lesje geweest om maar niet direct te tetekenen, wat ons wordt voorgelegd. DE „KONINGIN REGENTES" OPGEBRACHT. De mailboot Koningin Regentes, gisterenmorgen van Vlissingen vertrokkne, is door de Duitschers aangehouden en naar Zeebrugge opgebracht. Er wa ren 93 passagiers aan boord, onder wie 10 kinder- ren. DE BLOMMERSDIJK. Met het stoomschip Rijndam, van de Holland-Ame- rikalijn is gisterenmiddag uit New-York te Rotter dam aangekomen kapitein J .H. H. Gunther Mohr met de geheele bemanning, te zamen 34 personen, van het door de Duitsche duikboot U 53 getorpedeer de stoomschip Blommersdijk. De kapitein en de officieren van de Blommers dijk hebben ten overstaan van marine-officieren, die te Ifoek van Holland aan boord van de Rijndam wa ren gekomen, verklaringen afgelegd. TE KORT AAN STEENKOLEN. Het Nederlandsche Correspondentiebureau in Den Haag meldt: De geringe aanvoer van steenkolen uit het buiten land gedurende de laatste weken doet zich ook bij de spoorwegen gevoelen. Wanneer hierin binnenkort geen verandering ten goede valt aan te wijzen, is het waarschijnlijk te achten, dat tot beperking van den spoorwegdienst zal moeten worden overgegaan. Men meldt uit Twenthe: In de lhatste weken heeft de aanvoer van Duit sche steenkolen veel te wenschen gelaten, en thans hebben onz efabrikanten bericht ontvangen van het Rijks-distributiebureau voor steenkolen, dat voor No vember ten hoogste 30 pet van de gecontracteerde hoeveelheid Düitsche kolen zal geleverd worden. OLDENZAAL. ALLEN UITSTAPPEN) De eenige D-trein, waarvan de reizigers vöor Duitschland te Oldenzaal nog niet behoefden over te stappen, werd door passagiers en afzenders van al lerlei soort uitgekozen, om te beproeven allerlei wa ren frauduleus uit te voeren. In den regel misluk ten deze pogingen wel, maar dan kwamen zij den betrokken personen duur te staan. Nu is aan dien toestand evenals te Zevenaar voorgoed een einde ge maakt: ook de passagiers voor Duitschland van dezen trein moeten te Oldenzaal in een gereedstaan- den trein der H. IJ. S. M., die hen tot Bentheim brengt, overstappen. De bagage, welke de passagiers meevoeren, kan daardoor beter gecontroleerd worden terwijl goederen, die soms op zeer geheimzinnige wij ze in de een of andere ruimte werden verstopt en waarvan de eigenaar of afzender natuurlijk nimmer bekend was, thans vanzelf binnen onze grenzen blij ven. GEBREK AAN VEEVOEDER. Een 34-tal veehouders, melkleveranciers voor de gemeente Leiden, hebben zich telegrafisch tot den Minister van Landbouw gericht met dringend ver zoek pulp te doen toekomen. Zij zullen anders de melkleverantie moeten staken. OVER DE GRENS GEKOMEN. Te Maastricht kwamen eergisteren vijf ontvluch te Russen aan. Drie werden te Oud-Valkenburg door de marechaussee opgevangen. Ze hadden in de mij nen gewerkt en beweerden niets anders te eten te hebben gehad als brood en soep. De twee anderen waren uit Warschau en wilden, nu Polen onder Duitschland kwam, niet meer terug. Ze zijn te Bruus sum over de grens gekomen. Eergisteravond kwam te Maastricht een Dultsch deserteur aan. Hij was twee jaar in de loopgraven aan de Somme geweest, was nu met verlof in Dus- seldorf en is bij Sittard over de grens gekomen. Donderdag kwamen te Oldenzaal aan vijf Russi sche krijgsgevangenen, allen jonge mannen van even in de twintig. Ze waren ontvlucht van een arbeids commando te Rheine. Bij de grenswacht te Winterswijk meldde zich een Duitsche deserteur aan, een 35-jarige man uit Glad- beek, die reeds eenmaal voor het front was geweest, gewond werd en er nu tegen op zag weer te ver trekken. VROUWELIJKE BRIEVENBESTELLeRS. De twee vrouwelijke brievenbestellers te Groningen hebben haar baantje er weer aan gegeven twee da gen zijn ze in diens tgeweest *t Werk was haar te gengevallen en ook waren ze van de zijde van het publiek niet altijd even vriendelijk bejegend. Boven dien was er nogal slijtage aan de schoenen en ver goeding wordt, waar het voorloopig werk betreft, niet gegeven. 'Er zijn nog eenige dames, die zich bij den Urgen- tieraad hadden aangemeld, bij de administratie op het postkantoor werkzaam. N. Gr. Ct LANDBOUW IN 'T NOORDEN. De veehouders en landbouwers hebben hun vee weer op stal gebracht De strenge nachtvorsten van eenige wéken geleden hadden de weiden wel ©enigszins dor gemaakt inaar door het mildere weer van den laat- sten tijd kon het vee toch nog buiten zijn. Dit was wel van belang, Er is in dezen zomer wel ruim schoots hooi gewonnen, al was het dan niet altijd van de beste qualitait, maar de prijzen daarvoor zijn •ongehoord hoog al het veevoeder als lijnkoeken, meel, bietenloof, is ook zeer duur, dus was het voor de houders van vee zéér gewenscht, dat er voor de die ren nog gras was te vinden Om het buiten zijn zoo lang mogelijk Te rekken haddeh de veehouders eerst hunne beste melkkoeien binnengehaald. De melk productie zou toch kunnen lijden van de kou of te schraal voedsel. Van de wei werd nog wat gras ge maaid voor het vee binnenshuis, dat verder gevoe derd werd met lijnkoeken en bietenloof. Voor dit laatste moet men nu het dubbele van vorige jaren betalen. Was de prijs vroeger f 60 a f 70, nu vraagt men f 130 voor nel loof van 1 H.A. bieten. De jon gere beesten vonden tot nog toe. buiten voedsel ge noeg, maar in het begin van deze week zijn ook deze in hunne winterkwartieren gebracht. Bit de duur te van al dat voeder is het geen wonder, dat dingen, die anders waardeloos waren, en weggeworpen werdennu ook opgeld doen. Zoo wordt thans gerstekaf tegen 4 cent per K.G. opgekocht, naar elder^ ver voerd, gemalen en verder bereid, om als veevoeder dienst te doen. Wel worden voor de melk, boter en. kaas ook hooge prijzen betaald, maar toch zal duurte en gebrek aan veevoeder velen noodzaken, een ge deelte van hun vee van de hand te doen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. In de gehouden vergadering van de vereeniging Nut en Genoegen alhier werden tot bestuursleden gekozen de heeren P. Breed, voorz., K. Dekker vioe-voorz., G. Raven, Secret, P. Kooij, pemtiïigrn. en K. Doorn. R Brouwer en D. Kramer, commissarissen. Tot bibliothecaris werd .benoemd de heer D. Kra mer Besloten werd de le nutsbijeenkomst te houden op 7 Dec. a.s. in het lokaal van den heer G. Veu- gér Hz. Evenals het vorige seizoen zal ook nu weer alles in het werk gesteld worden om leden en geïntrodu- oeerden een hoogst genoeglijken avond te bezorgen. ZOO ONDERWIJST MEN DE JEUGD. Rooms ch-K a th ol iek. ....en van dien toren daar Sprong Jan valn Schaffelaar Heldhaftig af t Wat was'z'n lot Piet Gluur? 'k Denk pater t Vagevuur I Christelijk, en van dien toren daar ■rong Jan valn Schaffelaar 'eldhaftig af Wat was z*n lot Jan Zemel Tc Denk meester van den Hemel I Sjpi He Openbaar. ....en van dien toren daar Sprong 'an van Schaffelaar Heldhaftig aft Wat was z"n lot Wim Grootriel? Tc Denk meester dat-i dood viel! A. BRAMSH. DE KAASMARKT TE ALKMAAR. De aanvoer bedroeg ook heden nog ruim een 170000 KG.. De handel in fabriókskaas was vlugger dari de vo rige week en de prijs daardoor alweer iets hooger Gemiddeld werd f70 per 50 K.G. besteed. Nu de Duitsche regeling nog niet tot stand gekomen ik (wel wordt daarover nog steeds in Den Haag verga derd) hebben de handelaren weer wat meer moed Ueze^wak hebben de handelaren in Zuid-Holland en ook enkelen in Noord-Holland, Duitschland een aanbieding in Goudsche Kaas gedaan en wel voor f 100 per 50 K.G. Dit aanbod "is niet geaccepteerd Hoe langer Duitschland wacht, des te meer zal het hébben te betalen, aangezien de handelaren elke week het indrogen berekenen. Tenzij er ondier den druk van de kaasvereeniging (lees regeering) een Duitsche regeling tot stand komt, zal Uuitschland hoe langer het met koopeo waéht meer hebben te betalen. De uit Engeland teruggekeerde leden van de Kaas vereeniging, nebben niets meer kunnen bereiken. De in te-halen achterstand blijft 4000000 K.G. en te Koog aan de Zaan is de firma Vis, die voor deze afleve ring moert zorgen dag en nacht met een groot per soneel bezig aan het Vferpakken voor de verzending De toestanden met de veevoeder-distributie zijn treu rig. Per koe mogen de veehoudera per maand 60 K.G. veevoeder aanvragen. Er wordt evenwel een per- oentage van 10 a 20 pet toegewezen. Op alle klach ten lüidt het antwoord„zie maar persoonlijk te koppen wat gij kunt, wij nebben het niet". Het gevolg zal zijn een groote inkrimping van de kaasproductie. Verwacht mag worden, dat me in Ja nuari as. zoo goed als nihil zal zijn. Een verhoo ging van het percentage voor het binnenlandsch ge bruik zal dan ook met kunnen uitblijven. De toe standen in de kaasproductie zijn aanmerkelijk ver anderd en fin vergelijking met het vorige jaar, voor de producenten slechter. Om dezen tijd was de prils het vorig Jaar f 80 met oen percentage van 30 voor het binnenlandsch gebruik, waarvoor f 37 per 50 K.G. betaald werd. De producent ontving alzoo een gemiddelden prijs van f 67 per 50 K.G. Thans is het percentage voor het binnenland 40 en wordt daarvoor f 33 per 50 K.G. betaald. Met een prijs van f 70 ontvangt de producent voor de 100 pet van zijn aanvoer dus f 55 per 50 K.G. Hierdoor knjgt hij per liter melk, de opbrengst van de boter en de wei ook berekend, ongeveer 12ys cent Dit is toch nog 1 cent per liter hooger dan de consumptiemeJk- Ievéranciers ontvangen. De boeren mopperen evenwel al, dat er straks weinig zal overschieten. Vooral met de ontvangen formulieren voor de oorlogsbelasting weten vélen van hen geen weg. Wanneer men even wél weet, dat er kaas fabrieken zijn die hun eigen, personeel voor de melk voor eigen huiselijk gebruik 12 ot. per L. laten betalen, welke prijs steeds 6 cent cent was, dan zal men toegeven, nat voor vele boe ren nog steeds geldt: ze hebben nooit genoeg Gélukkig Zijn er nog fabrieken die bet personeel de melk voor 6 oent per liter blijven verschaffen. Er zijn er dus ook, die het onmenschelijk standpuntl van hun collega's veroordeelt®, Alkm. Ct ANNA PAULOWNA. De bollenkweekers te Hillegom, Sassenheim en Lisse, zijn door den kleinen tegenslag van dit voor jaar niet ontmoedigd. Nieuwe velden werden door hen voor tulpen in cultuur gebracht zoodat de yit- plantingen alweer die van 1915 overtreffen. Wij hoor den van een boerenplaats in den Westpolder, nabij liet spoor, die dezer dagen weer door kweekers was aangekocht, en in haar geheel, 22 bunders, voor de bollenteelt is bestemd. PETTEN. Einduitslag der verkooping te Petten van vaste goederen, eigendom van den heer A. Erik» Kz. te Petten, ten overstaan van notaris Vrijburg: 1. De boerenplaats „Korfwater", met hulzen, lan derijen en hoenderpark, groot 16.28.84 H.A. Hoogst in bod gebracht door den heer H. Eriks Az. te Pet ten op f 12335, niet gegund. 2. Erf op den Spreeuwendijk, groot 14.40 A. Hoort bij „Korfwater". 3. Strookje grond, 0.16 A., achter Constant, uit de hand verkocht aan deze. 4. Huis en erf te Petten, 3.31 A., hoogst in bod ÏL Eriks. f 1440, niet gegund. 5. Huis en erf te Petten ,9.30 A. Uit de hand aan L. de Waard. 6. Huis en erf te Petten, 14.75 A. Kooper J. Blom te Petten voor f 1760. 7. Huis en erf te Petten, 24.65 A. Kooper dezelfde voor f 500. 8. Boerderij „Andijk" groot 22.44.10 H.A. Perceelen 1 tot 7, groot 13.92.50 H.A. Hoogst in bod gebracht door J. Koster te Schagen op f 22351, niet gegund. Perceelen 8 tot en met 10, groot ruim 6 H.A. Kooper A. v. d. Vlies te Pettén voor f 8061. Perceel 11, groot ruim 2.50 H.A. Kooper W. van Buren te Zijpe voor f 5250. 9. Huis, land, en water, bij de Kamperkaai, gem. Schoorl, samen 16.77.60 H.A. Kooper A. J. Peeck te Schoorl voor f 7145. TT Den Haag, 10 Nov. He* succes voor minister Cort v. d. Linden bij art 80 is schitterend. Hedenmiddag toen de Kamer tot a.s. Dinsdag uiteen ging, waren alle stemmingen niet afgeloopcm, maar toch stond de premier daar als caeses-triumphator op het slagveld, waar tal van amen dementen ontzield terneer lagen. Na de rede des ministers had prof. Heeres zijn amendement (de strek king hebbend, deh gewonen wetgever tot invoering van het V.-K. te noodzaken) ingetrokken, dat door ZExc. btslist-on&aninemeLijk verklaard was en dus ten doode gedoemd; zijn voorbeeld weid gevolgd door dr. Beumer uitschakeling van stemplicht) cn dooi" Jhr. Van Nispen tot Sevenaer (het sluiten van do deur voor het V.-K.). Na 's ministers rede hadden deze afgevaardigden begrepen, dal er voor hunne amen dementen geen schijta, van kans bestond De heer Snoeck Henkemans had na de rede Gort v ft. Linden evönzoo moeten doen. De Chr- historische afgevaardigde voor Apeldoorn zou zich dan bespaard hebben het allerpijnlijkste echec, heden door

Schager Courant | 1916 | | pagina 5