ZATERDAG 18 NOVEMBER m 50ste Jaargang. No. 5904. GRIJZE HAREN Kassier, EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. J. stuurman, Kapper-Haarwerker, Tweede Kamer. Meiroze en Royal Windsor Per flacon i 1.50 en f2.00. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHACER Alituti Nieuws- Uit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, londerdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor j<*r\ IDVERTENTTKN .*in het eerst uitkomend nummer eeplaatat. COURANT. Advertentie- LnlIniUil Ultcrpvpra TIUPMA1VI Ar On Prijs per 3 maanden f O 95 per poat f 1.10. Losse nummers G et. uitgeveis. 1 IVAI MAil OL Kjü. ADVERTKNTIRN van 1 tot 5 -regels f 0.35, iedere regel meer SCHAGEN. LAAN 0 5. Int. Telenh. No. 20. ft "t (Rewijeno inbegrepen). Oroote lett. worden rnar rianter bornk Dit nummer bestaat uit 3 bladen. —ANNA PAULpWNA. Donderdag 16 November hield het departement Anna Paufowna der maatschappij tot Nut van t Algemeen eene vergadering in Veerhurg Door ontstentenis van den voorzitter werd de veergadenng geleid door den heer 'K. A. Kaan. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de gewaardeerde werkzaamheden van den heer O. J. Reinders, heette de aanwezigen welkom en gaf het woord aan den secretaris tot lezing der no tulen Deze werden onder dankzegging goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Het ledental bedroeg 37 gewone leden, 5 buitengewone le- -den (door wetswijziging hielden deze in het vervolg op te bestaan ais zoodanig) en 2 eereleden De waters nood had het departement veel schade toegebracht; vooral de bibliotheken in den Oostpolder en aan de Kleine Sluis hadden veel geleden De vereeniging V.B.S. Md opgehouden te bestaan als instelling van net de partement. Na dank voor dit verslag van den voorzitter werd door den Heer D. Stammes rekening en verant woording gedaan Ontvangen was met inbegrip van het laatste batige saldo de som van f 184.47i/j en uitgegeven f 158.28. Het kapitaal op het Spaarbank boekje bedroeg f 335 39tyj, terwijl i 14.24 het totaa] was der geiden van de bibliotheek. Op verzoek van •den voorzitter belastten zich de Heeren R. Dekker Az. en Jb. Lindenberg met het nazien en. bij monde van eerstgenoemden werd een gunstig rapport uitgebracht Na dank gebracht te hebben 'aan de commissie en in het bijzonder aan den penningmeester voor diens accuraat beheer, gaf de voorzitter 'het woord aan de Commissie belast met het uitbrengen van rapport over den toestand der bibliotheken. De heer K. L. van Grorkom deelde mede, dat in den Oostpolder nummers verloren waren gegaan, terwijl de overblijvende boeken allen opnieuw moesten worden ingebonden. Aan de Kleine Sluis waren nummers door den wa tersnood onbruikbaar gemaakt Aan de bibliotheek in Breezand veronderstelde men, was geene schade toege bracht en zoo ja, dan zou deze toch miniem zijn, zoodat vast staat dat aam de bibliotheek Melijke nummers waren ontvallen. Voor aanvulling en inbin ding van boeken werd een flink bedrag noodig geacht, Na nog eenig debat werd besloten, het Hoofdbestuur der maatschappij met den toestand in kennis te stel len en te trachten eene voldoende subsidie daarvan te ontvangen. De in te binden boeken zou men ter stond laten herstellen. Tot bibliothecaris voor de biblio theek in Breezand werd jgekozen met algemeene stem men de Heer B. de Vries. De secretaris zal hem hiervan bericht zendea Na dank voor het rapport had de verkiezing plaats van 2 bestuursleden, wegens pe riodiek aftreden van den heer C. D. Rezelman, die niet herkiesbaar was en het vertrek van den heer O. J. Reinders. Gekozen werd in de plaats van den heer Rezelman de heer Jb. Lindenberg, die de be noeming aannam, en in de plaats van den heer Rein ders de heer G. <1 Balen-Blanken, aan wien bericht zijner benoeming zou worden gezonden. Bij de rond vraag werd de wenschelijkheid uitgesproken, dht een aanvang zou worden gemaakt met de uitgifte van boe ken aan de Kleine Sluis. Deze uitgifte nad onder de bestaande omstandigheden wel bezwaren, maar ten slotte besloot men er toe. Aan eiken lezer zou een lijstje worden verstrekt, waarop de nummers voorkwamen die verloren waren geraakt Niemand verder het woifro verlangende sloot de voorzitter onder dankzegging voor ae opkomst de vergadering. AANBESTEDING. Door den heer C. Kater, architect en adviseur voor woningbouwvereenigingen te Zaandam, is namens de vereeniging „Goed Wonen" te Beverwijk aanbesteed, het bouwen van 50 arbeiderswoningen aldaar. 'Inge komen waren 26 billetten. Laagste inschrijver de heer P. J. Timmer te Amsterdam, voor de somma van f 116973. Allen onder voorwaarden. EEN WOEST TOONEEL IN DE TWEEDE KAMER. In ons Kameroverzicht, zie 3e blad, geeft onze ei gen verslaggever het een en ander weer over de woede-uitbarsting in de Tweede Kamer van j.1. Donderdag. We laten hier nog volgen wat de Hoef ijzercorrespondent van het Hdbld. er over vertelt Na de rede van den heer Nierstrasz, die zooveel opstand verwekte, gaf de voorzitter reeds het woord aan den heer Loeff, toen er bij de plaats van den her Nierstrasz opeens een heftig tooneel ontstond. Een aantal leden drong om die plaats samen, ge sticuleerden en schreeuwden tegen den afgevaardig d.e, die kalm was gaan zitten en boven alles uit klonk, steeds luider, herhaald het geroep van den heer Duymaer van Twist: „Schande!^ Schande'. Schande! De Minister wordt beleedigdl" De voorzitter hamerde te vergeefs en sprak te ,ftigeefs. Er was niets meer van te hooren. Men nu minister Cort van der Linden op den heer Nierstrasz afkomen. Deze stond op. En toen kon *on paen waarnemen dat hij door den Minister dreigend en vinnig werd toegesproken, minstens even fel als het den heer Eerdmans dezer dagen was overkomen. En plotseling schoot, in een van de banken der rechterzijde, eenige plaatsen- achter den heer Loh- men, de heer Troelstra op die zich daarheen had omgewerkt door het gewoel en riep tot den heer Nierstrasz: „Er uit met j'ou! Jij schurk, durf jij van idealen spreken! JijtJIJ 1Er uit!Er uit! Hij scheen met bedoelingen van handtastelijkhe den op den heer Nierstrasz los te willen springen, uoch werd vastgehouden door eenige andere leden. K-ven scheen hij te bedaren, doch de wilde stem- ®iiff waarin vele leden zich bevonden, greep hem en hij sprong weer op, roepend: „Er rll! toen hij zeer bleek werd en zijn krachten bank Schenen te begeven. Hij viel weder op de orug worden door het gebruik van zonder verven (gegarandeerd onschadelijk) tot hunne natuurlijke kleur teruggebracht. Alleen echl verkrijgbaar bij LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. yit veroorzaakte een nieuwe opgewondenheid en ei waq méér dan tijd dat de voorzitter de ver zwering schorste, terwiil de heer Troelstra onder Dnv.» Van <4r. Scheurer heenging en de heer bed» »en heer Nierstrasz die bij dit alles zeer TroX. Was gebleven toeschreeuwde: „Als Puperen p' V Wat van krijgt> zullon we het ^ou ^a-nt men was bang dat deze heftige gemoeds beweging de nog maar even herstelde gezondheid van den heer Troelstra wel eens ernstig zou kun nen hebben geschokt Gelukkig vernam men later dat de afgevaardigde van Leeuwarden zonder verdere gebeurtenissen naar huls was gewandeld. HOYTEMA-KALENDER. De firma Ferwerda en Tieman heeft als telken jare een Hoytema-Kalender uitgegeven. We ken nen deze kalender al sinds enkele jaren en steeds kon er maar één roep van lof over dit werk uit gaan. Naar onze meening wint het werk van den kun stenaar Th. van Hoytema nog elk jaar jp diepte, en wij zijn dan ook overtuigd, dat de steeds groo- ter wordende kring van bewonderaars van zijn werk met genoegen de aankondiging van den nieu wen kalender in dit blad zullen lezen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 51—17 November. GeborenCatharina d. van Cornelis Kuit en Maar- tje Dekker. OverledenLevenloos aangegeven kind van Koenraad Dekker en Jannetje Fijnheer. AANLEG VAN ELECTRISCHE GELEIDINGEN. HOORN, 16 Nov. De Kennemer Electriciteits Maat schappij is in deze streek niet gelukkig. Had zij eerst met groote moeite de verschillende gemeentebesturen bcwërkt, om hunne gemeente bjj het electrische net te doen aansluiten, thans loopt dit weer spaak door gebrek aan materiaal. Waar het koperdraad, op de begrooting gezet tegen een prijs van f 1,25 per Kg. zelfs voor net dubbele bedrag nog niet te krijgen is, heeft de K. E. M. aan de gemeentebesturen voorgesteld, eene bovengrondsche leiding van ijzer- of staaldraad aan te leggea De Raad van Midwoud heeft dit voorstel aangenomen. De gemeente TSvisk volgde dit voorbeeld. De veel groo- tere gemeente Westwoud echter weigerde beslist an ders dan koperdraad te gebruiken, zoodat daar het electrisch licht uitblijft, wat voor de K. E. M. in 1 verband met stroomregeling en kabel-aanleg weer een niet verwachte tegenslag is. VROUWEN VERKIESBAAR VOOR DE STATEN- GENERAAL. De Tweede Kamer heeft Donderdag met 68 tegen 15 stemmen beslist, dat ook vrouwen verkiesbaar zullen zijn tót lid van de Staten-Generaal. NIEUWE NIEDORP. Donderdagavond werd in het lokaal Kooiman alhier 'n Propaganda vond voor Staatspensionneering gehou den. Ds. Kars van Winkel opende en heette de weinige aanwezigen een paar dozijn welkom en be treurde verder in zijn openingswoord de zoo geringe opkomst Ds. Sinninghe Damsté van Dirkshorn trad daarna op als spreker met het onderwerp „Staatspensioen een Recht" Spreker toonde, zijn onderwerp volkomen meester te zijn en ontwikkelde in een boeiende rede de gron den, waarop de stelling hedenavond als onderwerp ge kozen, rustte. De spreker ging verschillende hoofdfiguren na, die in de geschiedenis der Staatspensionneering een rol had den gespeeld als bijv. de ministers Lely, Talma, Abr. Kuiper Treub, Veegens enz. Spreker kwam ten slotte tot de oonclussie, dat wij hebben een zaak van recht en gerechtigheid; wat wij voor hebben is goed en schoon. De zon van gerechtig heid zal opgaan en verlichten de ondergaande zon van arme ouden van dagen. Het recht zal eenmaal zegevieren. Wij willen doen wat goed is en wat voor de ouden van dagen op den duur tot zegen zal zijn. Wat het vaderland ten goede zal komen en de mensch- heid zal vooruitbrengen. Met applaus werd spr.'s kranige rede begroet Ds. Kars voegde een passende sluitingsrede hieraan toe, waarin hij spr. hartelijk dank zegde voor diens optreden. Van de 17 toegetredenen, die vorig jaar zich had den opgegeven waren er nu slechts 3. onder de aan wezige te vinden. Staande de vergadering gaven zich thans 7 nieuwe leden op. NIEUWE NIEDORP. Terdiek op de Nutsvergadering alhier werd door den heer De Boer de lezing vervuld met „kromme Krisje" van J. van Maurik. wat goed voorgedragen als het werd, veel applaus verwierf. Met nog verschillende bijdragen werd de nutsavond aangenaam doorgebracht en 't werd laat, eer onder dank sluiting volgde. NIEUWE NIEDORP. Op 1 December a.s. zal Dr. P. Maats den dag kun nen herdenken, waarop hjj zich voor 25 jaren als ge neesheer alhier vestigde. WIERINGEN. De heer J. Visser, tot heden hulpbode aan het hulp postkantoor te Hippolytushoef is thans definitief als zoodanig benoemd. Of de heer Visser deze benoeming zal aannemen betwijfelen we sterk. Als hulpbode verdiende hij on geveer f 10 per week en als vaste bode krijgt hij nu ongeveer f 7 per week. t Is dan ook ten eeno- male voor Visser ondoenlijk om van zulk een karig weekloon met zijn gezin, bestaande uit 4 personen, in dezen abnormaal duren tijd er van te leven. En aan gezien op Wieringen voor allerlei doeleinden werk volk tekort is, zal de man spoedig genoeg een andere werkkring tegen hooger loon kunnen vinden. Met leed wezen zouden wij hem echter zien vertrekken daar 't een vlugge bode is. WIERINGEN. Van regeeringswege is alhier een wagonlading aard appelen gedistribueerd. WIERINGEN. Als paddestoelen rijzen ze uit den grond. Alweel J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 zijn te Haukes 2 mosselkokerijen, pellerijen en zou- terijen opgericht n.1. een door de heeren D. Koorn en M. Minnes en een door de heeren P. Kaan en Zonen. Deze mosselfabrieken leveren veel werk en begint er gebrek- aan volk te komen. De loonen varieerden voor groot en klein perso neel van f 12 tot en met f 18 per week. En dat in den winter bij korte dagen. Voor velen om naar te watertanden. WIEHINQERWAARD. Terwijl de landbouwer P. V. Donderdagmiddag be zig was zijn land te ploegen geraakte door een defect aan de tuigen een der paarden bij den wal neer te water met zich mee nemende den ploeg en ploeger. Het tweede paard bleef op 't droge. Hoewel onder prut en modder (dit is in Wieringerwaard overvloedig) bedolven, wist .men toch met vereende krachten alles weer behouden op den wal te halen. Het had erger kunnen zijn. - BURGERBRUG. Donderdagavond hield het dep. Nut alhier zijn eer ste gezellige bijeenkomst in dit winterseizoen. Er Wa ren weinig belangstellenden onder de leden en ge- noodigden opgekomen, wat jammer was voor de moeite, die velen zich getroost hadden, om het programma van den avond zoo rijk voorzien te krijgen, als nu het geval was. Na de lezing en de bijdragen, volgden muziek en tooneelvoordrachten, die alle zeer ten ge noeg evan de aanwezigen werden uitgevoerd. meer- Hopen wij dat bij een vólgende verg deren gebruik maken van de gelegenheid, hun gemak kelijk geboden, om een prettigen en leerrijken avond door te brengen. SINT MAARTENSBRUG. De heer P. D. alhier werd op zijn thuisreis zoo danig door een paardruiter aangereden, dat hij kwam te vallen en niet meer in staat was op te staan., Door den heer de L., die met zijn rijtuig passeerde, werd hij opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Het gevolg was, dat hij zich onder behandeling van den dokter moest stellen. De huljivaardigheid van den paardruiter, die zich niet eens de moeite getroostte om af te stappen en flen ouden man te helpen, liet o.L veel te wenschen over. ZIJPE. De keuring van landstormplichtigen der jaarklasse 1908 uit deze gemeente zal plaats hebben te Schagan op Zaterdag 9 December a.s. ZUID SCHAR WOUDE. We vernemen, dat enkele ouders in verzet zullen ?ian tegen het besluit van den Gemeenteraad van uidscharwoude, waarbij zij genoodzaakt zullen zijn hun kinderen te Broek op Langendijk naar school te zenden. KOLHORN. Twee palingvisschers alhier, verkochten hun vaar tuig en twee anderen bieden hunne vaartuigen te koop aan. Aan de wal is thans meer te verdienen zeggen de visschers. Gaat het zoo door, dan verdwijnen onze visschersvaartuigen, evenals onze turfschepen verdwe nen, en hebben we tjietentijd etc. uitgezonderd, steeds een ledige haven. KOLHORN. Met bet droge weder der laatste dagen, schiet het werk aan de zeedijken goed op. De Firma Mutz is al aangevangen met wegzending van materieel; al een gedeelte spoor is opgebroken; de ijzeren man „Excu- vateuri' werd alreeds verscheept; net getal locomotie ven is minder groot De grondverschuiving of inzin kingen blijven nu staan, zoodat men hoopt, dat ook dit kwaad geleden is. Ook het werk Firma Van Hat- tem en Blankenvoort is flink gevorderd. AARTSWOUD. Men schrijft ons De Kerkvoogdij der Herv. Gem. te Aartswoud heeft besloten het ambt van kerkvoogd te bezoldigen. Ge noot tot nog toe alleen de Kerkvoogd-kerkelijke óntvan- ger een salaris, thans is aan alle drie kerkvoogden een jaarlijksche som toegezegd. Dit bevreemdt in hooge mate ten eerste omdat een bezoldigd secretaris aan de kerkvoogdij is toegevoegd, di ealles voor Heeren Kerkvoogden in orde maakt, ten tweede omdat gemaakte onkosten door Heeren Kerk voogden in rekening mogen worden en worden gebracht, ten derde omdat Heeren Kerkvoogden alle drie zeer bemiddeld zijn en ten vierde omdat het ambt van kerkvoogd altoos nog is een eere-amht. Men fluistert mobilisatie, duurtetoeslag, rijke kerk, enz. DE „KONINGIN REGENTES". Men meldt uit Vlissingen: Hier zijn aangekomen 35 leden der bemanning van de „Koningin Regentes", terwijl reeds 14 te Middelburg waren uitgestapt, omdat zij daar woon achtig zijn. De geheele bemanning bestond uit 52 koppen. De „Koningin Regentes" werd Woensdag morgen door den kapitein en de vijf man die met hem aan boord waren gebleven verlaten, die zich toen ook naar Brugge begaven, waar zij de andere mannen aantroffen. Gistermiddag te één uur werd allen aangezegd, dat zij te 1 uur 50 met den trein moesten vertrekken. De drie mannen die zich ver stoken hadden, de twee koeriers en een Belgischen jongen, zliii volgens onze zegslieden nog te Brugge. Op het perron werd de administrateur-kwartier meester en een hofmeester gelast achter te blijven, omdat hen nog een verhoor moest worden afge nomen. Het was de bemanning bekend, dat de boot naar Ostende zou worden gebracht, omdat zij niet door de sluizen kon. Naar wij vernamen wapperde op de boot de Nederlandsche vlag gisteren voor de Duitsche. Over de behandeling door de Duitschers waren de mannen zeer tevreden. De mail van de „Koningin Regentes" is naar Berlijn vervoerd, vol gens onze zegslieden. De reis ging over Brussel en Antwerpen, vandaar met een extra trein naar Es- schen, waar een extra trein der Staatsspoor de zee lieden afhaalde. Gelijk onze lezers uit ons Ochtenblad, aldus de N. R.Ct, zolien hebben gezien» is de Koningin-Regentes, de mailboot van de Maatschappij Zeeland, gisteren van Zeebrugge naar Oostende vervoerd; de bemanning is naar ons land teruggezonden. Hieruit moet worden af geleid, dat het voorhands niet in de bedoeling der Duitsche autoriteiten ligt. deze boot, die geene lading vervoerde, dus zeker ook geen contrabande, aan hare bestemming terug te geven. Het schip schijnt, niet slechts, gelijk aanvankelijk werd vermoed, ter onder zoek opgebracht, doch in beslag genomen te zijn. Omtrent de reden van deze handelwijze verkeeren wij volmaakt in het duister. Onder deze omstandig heden moeten wij melding maken van een gerucht, dat ons dezer 'dagen bereikte, doch dat wij, aangezien het ons volstrekt ongeloofwaardig leek; tot nu toe niet verder meenden te moeten verspreiden. Gelijk men weet, zijn in de Konigin Regentes, even als in de andere booten van de Maatschappij Zeeland, ledige vaten gestuwd. Deze vaten zijn daarin gebracht, nadat aan enkele schepen der maatschappij een zee- ongeval was overkomen. Zij dienen, om, ingeval de schepen op een mijn loopen, het drijfvermogen van de schepen te verhoogen, en zijn dus als niets anders te beschouwen, dan als een deel van het schip, waar op, door de goede zorgen der maatschappij, aldus het leven der opvarenden beter verzekerd is, aan an ders het geval zoude zijn. Nu benooren echter volgens de laatste wijziging van de Duitsche Prisenordnung vaten tot de absolute con trabande. En ziehier nu net gerucht, waarop wij bo ven zinspeeldende Duitsche autoriteiten zouden de aanwezigheid van deze vaten willen aangrijpen, om het schip voor den prijsrechter te brengen. Klinkt het niet verbijsterend? De vaten, waar het om gaat, zijn reeds maanden lang in de booten gestuwd. Zij komen daar niet uit Er is geen oogenblik aan go- dacht, ze in Engeland te lossen. De schepen varen on veranderlijk ermee heen en weert Nimmer is daarop aanmerking gemaakt en, wat meer zegt, er is eenigen tijd geleden een aldus met ledige vaten volgestuwd schip van dezelfde maatschappij naar Zeebrugge op gebracht en na enksele uren, gelijk het behoorde, we«r vrijgelaten. Zou men dan nu de aanwezigheid van deze vaten, waarvan nooit een geheim is gemaakt, als voorwendsel willen gebruiken, om het schip in beslag te nemen? Dit zou zoo vierkant in strijd zijn met de regelen van de goede trouw, die zelfs in een oorlog nog worden in acht genomen, dat wij ook thans nog aan het gerucht geen geloof kunnen slaan. Wij vertrouwen dan ook, dat, nu wij daartoe de gelegenheid openen, een onomwonden logenstraffing van dit gerucht ons weldra bereiken zal. KAMERVERKIEZING HAARLEMMERMEER. De Roomsch-Kath. partij heeft voor de Tweede Kamer candidaat gesteld mr. J. B. Bomans, advo caat een procureur te Haarlem en lid van den ge meenteraad aldaar. BRUIN BROOD. De minister van landbouw heeft de volgende Cir culaire tot de burgemeesters gericht: Het is mij gebleken, dat de in mijn circulaire van 2 dezer opgenomen bepaling: „dat bruinbrood voortaan voor ieder, doch uitsluitend op broodkaar ten verkrijgbaar is", in verschillende gemeenten ver keerd is begrepen. Naar aanleiding hiervan breng ik nog eens nadrukkelijk onder uwe aandacht, dat thans geen ander bruin brood mag worden ver kocht, dan dat, wat op broodkaarten wordt verstrekt Aan ieder, die bruinbrood wenscht te betrekken, zal derhalve een bruinbroodkaart moeten worden uit gereikt HET PRESENTIEGELD. De Tweede Kamer heeft gisterenmiddag pnet 50 tegen 28 stemmen het amendement-Rutgers om het presentiegeld niet toe te kennen, aangenomen. Mr. P. J. TROELSTRA. De heer Troelstra heeft bericht dat hij de Kamer vergadering niet zal bijwonen op medisch advies. OUDESLUIS. Mej. C. Bierman, ,geb. Schouten, wachteres op post 15, alhier, hoopt op 30 November den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar bij de H.IJ.S.M. werd aangesteld. OUDE NIEDORP. Het Nut „Ons Genoegen" vergaderde Donderdag avond voor het eerst in dit seizoen in het lokaal van den heer T. de Jong. Nadat de heer A. J. van Eer den én C. Rempt tot bestuursleden waren gekozen, trad de heer Woutman op met de lezing getiteld: De parapluie van den Kapelaan. Dan werden nog bijdragen gedaan, getiteld: Een prettige dag; De ach teruitgang van het menschdom en De inbreker. Zoowel het een als het ander viel zeer in den smaak bij de aanwezigen. De volgende bijeenkomst werd bepaald op 14 Dec. as., in het lokaal van den heer A. Mijts. Den Haag, 17 Nov. 1916. Van morgen begrijpt men eene lange file, wachtend op het oogenblik der opening van de zit ting des Parlements; de gereserveerde tribune jtok- vol. De suffragettes Zijn van het Binnenhof verdwe nen: voor haar heeft de Grondwetsherziening voor- loopig in haar verderen loop geen bekoring meer. Maar het vooruitzicht op voortzetting van het „Nierstrasz-tumult" van gisteren had magische aan trekkingskracht op de tallooze liefhebbers(sters) van „standjes", zooals een rechtgeaard Amsterdam mer 't noemt Zij moeeten echter geduld oefenen tot na de pauze. Toen kwam de heer Nierstrasz aan het woord. Hij verklaarde te begrijpen, dat men aan merking had gemaakt op het slot van zijne giste ren gehouden rede, en 't te betreuren die woorden te hebben gebezigd. De heer N. bood minister Cort v. d. Linden en de Kamer zijne verontschuldiging aan den minister verzoekend de verzekering te willen aanvaarden, dat hij Z.Exc. „te hoog acht om hem te willen krenken". Ook erkende de afge vaardigde, bij het bespreken van het verband tus-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1