I STUURMAN, Haarwerker Kapper 69ste Jaargang. No. 5912. ES Luxe flesschen Eau de Cologne. Kassier, ZATERHAO 2 DECEMBER 1916, EERSTE BLAD. Uit en Voor de Pers. Binnenlandsch Nieuws. Zie St. Nicolaas-Etalage. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGER Alititti Niens- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. COURANT AiTErmntiB- LaMboivllai. TTl'tcrpvAva TP APMAM Ar Prv 1 Prijs per 3 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 5 ot. uiugevei». L CVAJTiïliAl^ 06 A,ü. i ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. Np. 20. 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. DU nummer bestaat uit 3 bladen. Minister Van Gijn. De verschillende linksche bladen zijn al heel slecht te, spreken over wat de Eerste Kamer met minister Van Gijn heeft gedaan en zelfs Standaard en Neder lander betreuren wat is geschied. Onder het opschrift,,Een aanslag van de Eerste Kamer op den Minister van Financien", noemt de Nieuwe Courant" dezen aanslag een „met voorbe dachten rade." Deze aanslag op het leven een naar algemeene er kenning verdienstelijk en bekwaam bewindsman met oen der gewichtigste portefeuilles in het kabinet belast, is, zegt het Haagsche blad, zonder voorbeeld. Des morgens was door het roomsch-katholieke lid voor Koord-Brabant, den heer Van Lanschot, een critiek op liet ontweip der Successiewet geheel van het pa- uier yoorgelezen. Nadat een drietal leden van de linkerzijde het ontwerp hadden verdedigd, sprak minister Van Gijn een knappe, uitvoerige rede uit, Blijkbaar eenig voorgevoelen koesterende van hetgeen man in het schild voerde, beëindigde hij die door te verklaren dat, modht men hem, nu hij nog pas aan den aan vang stond van het tot stand brengen zijner reeks noodzakelijke belasting-ontwerpen, berooven van een bedrag van 8 millioen waarop hij voor het herstel van het evenwicht in het naastbijliggende jaar had gerekend, hij de verantwoordelijkheid voor het beheer van 's kinds financiën niet verder zou kunnen dragen. Daarop... vroeg niemand meer het woord. Geen en kel argument tot staving van 's heeren Van Lanschot's bedenkingen noch tot weerlegging van. de uitvoerige verdediging werd "meer vernomen. Het Ls een ongehoorde daad, alleen reeds om Üe wijze waarop zij volbracht werd. Op grovere en onbe- tamelijker wijs is door het hooge staatscollege nog nim mer een bewindsman om hals gebracht. Het was als of men voor het heele land duidelijk wilde maken: t^jen uw argumenten kunnein wij niet op, tot het houden van een behoorlijke repliek die wij niet vooruit hebben opgeschreven zijn wij niet bekwaam, maar tegenstemmen kunnen wij: marschi En het is een onvaderlandslievende daad vooral. Meer dan ooit behoorde in deze dagen de Eerste Kamer doordrongen te zijn van haar taak om 's lands Regeering te steunen, ook wanneer deze, bij den nij penden nood der schatkist, zich gedwongen ziet op de vermogenden een zwaar beroep te doen. Meer dan ooit behoorde zij te "beseffen, dat het haar plicht is de stabiliteit in het staatsbestuur naar haar' volle kracht te helpen verzekeren door een regeering ter zijde te staan die ons land tot heden door de ergste gevaren heeft heengebracht, welke het sinds een eeuw hebben bedreigd ^Minder dan ooit ware het haar moeilijk geweest zich van dien plicht te kwijten, nu het een minister gold, die in de tien maanden, dat hy zijn verantwoordelijken post bekleedde getoond heeft vol komen opgewassen tegen zija taak en bij uitnemend- had de man te zijn die in het ministerie paste. Ziehier een droeve en voor de Eerste Kamer diep beschamende tegenstelling. Gisteren nam met op één na algemeene stemmen de Tweede Kamer een Grondwetsherziening aan, waarmede de Regeering haar ernstigen wil om zich boven de partijschappen in het land te verheffen, buiten allen twijfel stel de. Den dag daarna berooft, als antwoord, een zui vere partij-meerderheid op de ruwste en met alle regels van parlementaire behoorlijkheid strijdige wij ze, de Regeering van een harer bekwaamste leden. Wij zoeken naar de politieke bedoeling van de zen gTOven aanslag tevergeefs; misschien zal hij on» weldra duidelijk worden, misschien staan wij hier louter voor reactionair onverstand, waartegen naar het dichterwoord zelfs de goden vruchteloos kampen. Maar dat die aanslag het vooraf geweten en dus gewilde gevolg niet hebben mag, is onze vaste overtuigiüg. Er moet een middel gevonden worden om den derden minister van Financiën in het kabinet Cort van der Linden te behouden en hetzij dezelfde, hetzij e*n nieuwe Eerste Kamer de nog niet te berekenen schade te laten afwenden waaraan zij door haar besluit het land heeft bloot gesteld. Bij zulk vernielingswerk kan noch de Regeering, noch de natie lijdzaam toezien. Wie het bedreef, moet het herstellen. Niets mag onbeproefd worden gelaten om minister Van Gijn in zijn ambt te hand haven onder de voorwaarden die na zijn onomwon den verklaring van dezen middag daartoe onmis baar zijn. De Telegraaf wijdt eenige woorden van protest aan het adres van den katholiek Van Lanschot, het eenige Eerste Kamerlid dat den minister van Fi nanciën bestreed. Het blad schrijft: Mr. W. M. van Lanschot Hij is één der jongere leden ln de Eerste Kamer. Pas 47 Jaai. Maar alles duidt er op dat hij een rol wil Bpelen het parlement en als wij ons niet él ie zeer vert sen ligt in dit phychologisch feit één der redenen, die tot den val van den minister hebben gevoerd. De heer Van Lanschot is iemand, die coquetteert *net zijn welsprekendheid. Hij spreekt goed, sierlijk ®n gemakkelijk en lijkt in dit opzicht op den be kenden Louis Regouh Maar hierin ligt nu juist het gevaar. De heer Van Lanschot neemt de allu res van Regout aan, maar mist diens groote be kwaamheid, degelijkheid en hoffelijkheid. Hij is veel ®n veel oppervlakkiger dan Regout Terwijl deze fltijd sprak om te argumenteeren, wekt mr. an Lanschot den indruk dat hij spreekt om te spre ken. Dat is gisteren óver-duidelijk aangetoond. In de vele jaren dat wij Regout hebben bijgewoond, wa ren wij er eigenlijk nooit getuige van dat hij be-, slissend werd verslagen. Regout ging nimmer op glad hs. En hier ligt nu juist het groote verschil, het ^Hangen van mr. Van Lanschot om een rol te spelen, zijn eerzucht om wat te zijn, heeft hem gis- *ren een nederlaag bezorgd, waarover hij zich ■chamen moet R is de simpele waarheid. Laagzijde B 50, nabij de Markt, Schagen. Zelden hebben wij een Bpreker ln het debat zóó hooren afmaken, als gisteren met hem gebeurde. Hij ging in den vijzel, en mr. Van Nierop en den mi nister stampten hem tot poeder. En dit nu is juist het weerzin-wekkende; niet tegenstaande de aanvaller het pleit geheel en al ver loor, gaf hij met geen woord bescheid, maar stemde eenvoudig den minister dood. Deze had thuis een redevoering klaar gemaakt, en toen die uiteenge rafeld werd, speelde hij stommetje. Het eerste be ginsel van goede trouw en parlementaire welvoe- gelijkheid had geëischt, dat hij althans een poging zou hebben gedaan om zich te verdedigen. Maar hij zweeg. En met behulp van een stelletje illustre staats lieden, die klinkende namen dragen als Van Wi- chen, Franssen, Michiels van Kessenlch, Van der Maesen de Sombreff enfin, laat ons zwijgen, wat doet het er toe hoe ze heeten? stemde hij een begaafd minister wég. Dit alleen willen wij nog zeg gen: wij denken goed genoeg over mr. Van Lan schot om te gelooven, dat hij zelf pii nadere over denking innige schaamte zal gevoelen over zijn par lementaire figuur van gisteren. Zoo verlaat minister Van Gijn ongerept het tour- nooi, maar de aanvaller Van Lanschot draagt een smet op zijn politieke reputatie mee. En dat wil een rol spelen 1 Van de vier anti-revolutionairen die heengingen toen er gestemd moest worden, zegt het blacf: at te zeggen van de vier vluchtelingenBavinck. Colijn, Van aer Hoeven- en De Gijselaer? Zeker, zij hebben niet tegengestemd, maar waarom hebben zij het kwaad niet voorkomen? Hier richt zich ons oog speciaal op Colijn. Deze is minister geweest. (Men noemt hem staatsman. Hij be zit achting ook bij zijn tegenstanders. Waarom heeft zelfs deze man niet den moed der zelfs tan di^hcad getoond? Ook de voorzitter heeft meegedaan aan het lichtvaardige spel, maar was Colijns reputatie niet te goed, om thans alléén te kunnen zeggen, dat hij gevlucht is? Hij de krijgsman? Kuyper was er niet. Maar dat hij niet geweten heeft wat men in het schild voerde, is onaiannemedijk. De stille krachtA HIJ WAS NIET OPGEHANGEN. Het ook Hoor ons overgenomen bericht van de „Dordt. Ct." omtrent het „ophangen" van den veld wachter uit Nieuw-Lekkerland, blijkt geheel en al uit de lucht te zijn gegrepen. D«e eerste-veldwachter, de heerLeendert den Boer, heeft gisteren in persoon aan de courant medegedeeld, dat er van het gebeurde hem niets bekend is. DE SCHOTENSCHE GASFABRIEK. SCHOTEN, 30 Nov. Nadat over deze zaak 'n lang durige geheime vergadering was gehouden, deelde de heer Verhoog in de middagzitting van den Schotenschen gemeenteraad mee,, dat bij een kasopneming bij dén directeur der gasfabriek een tekort van f 600 was op gemerkt. De directeur had medegedeeld, dit geld in een tijdelijke geldverlegenheid te hebben gebruikt. Hij had 'het geld daarna aangezuiverd. Inmiddels was van den directeur ingekomen een verzoek om eervol ont slag tegen 1 Januari wegens gezondheidsredenen. De heer Verton (wethouder) stelde voor, dit ontslag met ingang van 1 Maart te verleemen omdat men een hoofdambtenaar niet op zulk een korten termijn kan ontslaan. Dit, voorstel werd met 3 stemmen vóór verworpen, waarna de heer Magendans voorstelde, den directeur zonder meer met 1 Januari te ontslaan en hem met ingang van 1 December ziekteverlof te verleenen. Al dus werd besloten met 3 stemmen tegen. BROEK OP LANGENDIJK. Tewijl de moeder even afwezig was, heeft een kind van H. Balder alhier zich zoo ernstig gebrand aan een test met vuur, dat het aan de gevolgen reeds is overleden. MILITIELICHTING 1916. Officieel. Op 20 December 1916 zullen de dienst plichtige onderofficieren, korporaals en manschap pen van de militelichting 1910, voor zooverre zij be stemd zijn om later naar de landweer over te gaan, in het genot van onbepaald, klein, verlof worden gesteld. DOODGESCHOTEN. Gisterennacht is de 19-jarige smokkelaar A. van Overloop te Koewacht doodgeschoten. SOLDAAT VERDRONKEN. Het Hdbld. meldt, dat even bulten de haven van Muiden een korporaal van de bezetting van fort Pampus, van verlof terugkeerende, verdronken is. De korporaal B. uit Amsterdam, die zich op het achterdek van het schip bevond, sloeg eensklaps over de verschansing in zee. Oogenblikkelijk stopte de kapitein en stoomde met volle kracht achteruit. Door de duisternis kon deze niets anders doen, dan op het hulpgeroep van den drenkeling afsturen. De ongelukkige, die door het ijskoude'water ver kleumd was, had niet meer de kracht de lus, die men hem toewierp, en de ladder, welke men onder zijn lichaam schoof, te grijpen. Een zijner makkers had zich reeds te water begeven, om hem te redden. Juist zag hij zijn vriend in de diepte verdwijnen. Alle pogingen, het lijk te vinden, zijn tot heden ver- ge^fsch. EEN STAKING. Wegen sverhooging van den bierprijs van 6 op 8 cent per glas, hebben de bierdrinkers te Gemert besloten het bierdrinken voorloopig te staken. STEENKOLENNOOD. BUSSUM, 29 Nov. Aan de fabriek van Bensdorp J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 en Co. alhier, begint het gebrek aan steenkolen nij pend te worden .Reeds warden eierkolen en cokes gebruikt om de vuren brandend te houden. In een te Rotterdam gehouden vergadering van de hoofdbesturen van de vier landelijke gezellen- organisaties in het bakkersbedrijf werd gezegd dat verbod van nachtarbeid de vermindering van licht en krachtverbruik veel zou ten goede komen. Van de ruim 30.000 bakkerijen in Nederland komt in meer dan 5900 volledig en in de overige voor een gedeelte, nachtarbeid voor. Besloten werd over deze aangelegenheid een audiëntie bij den minister van Landbouw aan te vragen. AFSCHAFFING NACHTARBEID BAKKERS. Naar Het Volk verneemt, heeft het Kamerlid Scha per een schriftelijke vraag tot de Regeering gericht in zake afschaffing van den nachtarbeid der bak kers. VARKENSVLEESCH. De „Vee- en Vleeschhandel", weekblad voor vee handelaren, slagers, exporteurs, enz. deelt mede, dat de plannen der regeering om in den loop van De cember een groot aantal varkens, ten minste 50.000 stuks te slachten en het vleeseh en spek van deze varkens gedeeltelijk door inzouten te conserveeren, een vasten vorm aannemen. Naar men vertelt, be schikt men nog tot en met Maart over een vol doend aantal regeeringsvarkens en zou het gezouten varkensvleesch dus in de maand April aan de ver schillende gemeenten kunnen worden gedistribueerd BURGERBRUG. De heer D. Speets onderwijzer te Alkmaar, vroeger aan de openbare school alhier werkzaam, is gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ned. Indië, bij het onderwijs aldaar. BURGERBRUG. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de o., 1. school alhier hebben zien 9 sollicitanten aangemeld. WIER INGER WAARD. Vergadering van het Dept. tot Nut van 't alge meen, afd. Wieringerwaard, op Woensdagavond half acht Pardon, was wel half acht uitgeschreven, doch de voorzitter, Ds. Barnouw, opent juist een uur la ter de vergadering, waarna de secretaris, de heer Hazeloop, de notulen voorleest der vorige vergade ring. De heer H. Sijbrands maakt aanmerking op de notulen, die in zijn geest worden gewijzigd. Als leden voor het hoofdbestuur zullen door ons Dept worden gesteund de heeren Prof. Dr. H, IJ. Groenewege, L. C.' T. Bigot, J. D. D, Pruissen en Jhr. Mr. Dr. E. A. van Beresteijn. Aan een verzoek om toe te treden tot den Bond van Heemschut welke zich ten doel stelt de schoon heid van Nederland te behouden, kan om financiee- le redenen niet worden voldaan. Thans is aan de orde het kardinale punt: Intro ductie 2e Nutsavond. Voorzitter zegt, dat volgens genomen besluit de twee eerste nutsavonden de entrée geheel vrij zijn, doch na den avond van 14 November, toen het zoo'n verbazende herrie is geweest hebben we gemeend met elkander te moeten overleggen wat daar aan te doen ls. Enkele leden hebben zelfs gezegd te zul len bedanken, wanneer zoo Iets weer gebeurde. De bedoeling is dus: terug te komen op een vorig ge nomen besluit en de Introductie te beperken. »Tal van personen voeren heit woord, met als re sultaat, dat voor den 2en nutsavond kaarten af gegeven zullen worden, welke zoo ruim mogelijk zul len worden uitgereikt Ieder lid is echter aanspra kelijk voor zijn introductie. Rondvraag. De heer Vos wil het bestuur beleefd verzoeken, indien een vergadering om half acht wordt uitgeschreven niet om half negen te begin nen. Voorzitter is dit met den heer Vos eens. Verder wordt nog wat gepraat over de vulling van den derden nutsavond en daarna sluiting. ANNA PAULOWNA Vrijdag 1 December hield de afdeeling Anna Pa'u- lowna der Hollaridsohe Maatschappij van Landbouw vergadering in Veerburg. Er waren 26 leden aanwezig. Door afwezigheid van den voorzitter, den heer J. A. Waiboer, werd de vergadering met een woord van welkom geopend door den heer G. C. van Balen- Blanken. Ingekomen was een schrijven van de kunst na est commissie waarin gevraagd werd, wanneer men de bestelde Chili vor de overstroomde gronden uensch- te te ontvangen. Besloten werd nader te schrijven, of, zoo nooeng, eene commissie uit de afdeeling er heen te zenden. Deze commissie bestond uit de heeren P. Kaan en N. Raap. Verder kreeg deze commissie de opdracht, de zaak verder af te wikkelen. Het ver slag van de algemeene vergadering van H. N. Kwar tier werd niet uilgebracht wegens afwezigheid van den voorzitter. Naar aanleiding eenar bespreking in de vorige vergadering aangaande de levering van Suiker bieten aan de Friesoh-Gronin^che Coöperatieve beet wortelsuikerfabriek had zich derwaarts begeven die heer J. C. Geerligs, en deze, in vereenigiing met den heer Jb. Kistermaker, agent dier fabriek, uit den Waard- polder, verstrekte de vergadering inlichtingen. De fa briek was bereid, bieten alhier te laten verbouwen en tevens om de producten per waggon te ontvangen. De vergadering Dieet genegen te zijn, om op de ge stelde voorwaarden te contracteeren Staande de ver gadering werd voor 240 H.A. gecontracteerd Aan den heer J. C. Geerligs werd opgedragen, om te trachten, nog meerdere contracten af te sluiten Verder werd aan hem de verdere regeling en ook de verzending in handen gegeven. Bij de rondvraag besprak de heer W. Komen Ide wensdhelijkheid, om de schade, in 't voorjaar ge leden, doordat aangekochte pooters door de ovarstroo- ming onbruikbaar waren geraakt, te doen dragen voor de helft door de afdeeling tot een bedrag van f 20. Hierover ontspon zich een debat, totdat ten slotte besloten werd, op dit voorstel in te gaan. Ook de Tuinbouwvereenigmg had de helft bijgedragen. De heer K. A. Kaan deelde mede, dat van wege H. N. Kwartier, machines zouden beschikbaar worden gesteld, om aardappelen te planten en te rooien. Die hiervan gebruik wenschte te maken moesten zich ver binden voor minstens een halve H.A. Het bleek, dat sommige leden hierop wilden ingaan. Ook informeerde de heer Kaan naar de hooikwestie, n.1. of deze hu was opgelost en wanneer men hooi zou ontvangen. De secretaris zeide, dat hiervan nog niets bekend was. Het oponthoud was veroorzaakt, doordat op de lijsten, door de plaatselijke Commissie gezonden naar de Commissie te s Gravenihage, namen van personen voorkwamen, die naar het oordeel der Haagsche Commissie voor geen goedkoop noodig fcn aanmerking konden komen. De heer P. Kaan Dz., lid der commissie, deelde mede, dat de commissie had geconfereerd met de Haagsche en ten slotte, voet bij stuk had gehouden,het overlatende aan de laatste commissie, om dan maar te handelen naar eigen oor- deed. De plaatselijke commissie had de lijsten gehand- y haafd. Aanstaande Dinsdag zouden de cotnmissiën nog maals bijeen komen, en dan zou de zaak beëindigd worden. Hierna volgde onder dankzegging voor de opkomst, sluiting CENTRAAL WATERSNOOD-COMITé. Verschenen is de rekening en verantwoording van het Centraal Comité der Vereenigde Watersnood-comr missies in Noordhollads Noorderkwartier. Daaruit zien wijdat collecten en giften ten. be hoeve van de Alg. Vereen. Watersnood-Commissies te ingekomen: Anna Paulowna f 370.42Vi, Barsingerhorn :f 3837,32. Den Helder f 6082,56, Sint Maarten f 922, Schagen f 3622,14%. Wieringen f 1631.85, Wieringer waard f 372,50, Winkel f 2324.30; Zijpe f 1, alzoo te- zamen f 19164,10, Afgedragen werd daarvan aan de Algem. Vereen. Conu- missie te Amsterdam f 8455.06 en dus f 10709.04 in voorschot gehouden. De A. V. C. zond nog f 24495 en wordt f 35204.04. Later werd aan de A. V. C. gerestitueerd f 6047.14, dus bleef het 'bedrag f 29155.90 Voorts werd ontvangen aan restituties, verkoop di verse materialen en goederen, huur en rente f 1893.03 en voor hooi door de commissie v.d. Veeverzorging te Den Helder 2923.25. Tezamen f 33973.18. Uit deze cijfers, met inbegrip van de collecte te Zijpe, blijkt dat uit de fondsen der Alg. Vereen. Wa tersnood-Commissie 1e Amsterdam, een bedrag van f 7461,55 aan onze gezamenlijke Commissies is ten goede gekomen boven hetgeen in otize negen gemeenten werd gegeven, alzoo plra. 22 pet. van het voor de uitgaven benoodigde bedrag. De uitgaven zijn als volgt aangegeven: De werkelijke uitgaven der Plaatselijke Comml»- sles bedroegen: Anna Paulowna f11748.6954, Barsingerhorn f680.68, Den Helder f 6567.85, Sint Maarten f65.55, Schagen f 5768,2354, TVieringen f991.37, Wieringerwaard f 2356.3554 Winkel f422.9454, Zijpe f5371.90. Totaal f33973.18. Deze uitgaven zijn nader te speeificeeren als volgt: aan onderstand door uitkeeringen in geld. beta ling van huishuur en van kostgeld.f 8250.1254 voer huisvesting in de kerken, barakken etc. f3148.28, sa men f11398.4054; voor verstrekte goederen: huisraad f3407.0054, bed- degoed f1476.15, kleeding f 1905,57, samen f6788.7254; voor diverse tegemoetkomingen als: giften in een9, reisgelden, geneeskundige hulp, verstrekte gereed schappen .reparaties, etc. f736.54; voor hulp bij redding en berging door de Plaat selijke Commissies: te Anna Paulowna f3069.9554, Den Helder f 10, Wieringerwaard t 1126.61, Zijpe f5227.9754, samen f6734,54; voor kosten van watervoorziening: voor water f60.60, voor aanvoer f896.88, gereedschap benoodigd bij de distributie, als vaartuigen, wagens, pomp, va ten en bussen f559.8554, arbeidsloon en onkosten van de distributie f1240.8354, samen f2758,17; voor veeverzorging te Den Helder: aankoop hooi f 3360, onkosten f 425.56, samen f 3785.56; voor transportkosten f286,65; voor bewaring van huisraad etc. f49; voor administratie en div. onkosten der PI. Com missies en van het Centraal Comité f 1435.59; Door onze gezamenlijke Commissies is hulp en on derstand verleend aan 258 gezinnen, waarvan te: Anna Paulowna 69, Barsingerhorn 7, Den Helder 44, SL Maarten 1, Schagen 51, Wieringen 10, Wie ringerwaard 49, Winkel 14, Zijpe 29, totaal 272, waar van moeten worden afgenomen 14 gezinnen, die achtereenvolgens door verschillende Plaatselijke Commissies werden ondersteund. Hierbij moet nog worden opgemerkt, dat aan een veel grooter aantal gezinnen en personen hulp ls verleend in den vorm van giften in eens en van verstrekkingen in natura. KOLHORN. Woensdag 29 November vergaderde alhier de IJs club Kolhorn, afd. v. d. IJ. H. N., bij den heer Jon ker. Van de 55 leden waren present 3 bestuursle den en 3 gewone leden. Na opening der vergadering en lezing notulen van die van een jaar terug, deed de penningmeester verantwoording van zijn gehouden beheer, waaruit bleek, dat voor ontvangst stond geboekt f291.2154 en voor uitgaaf fS.90, gevende een batig saldo van f282.3154 over 1915—1916. Hierbij gevoegd de geinde contributie 1916—1917, groot f55, geeft een kasgeld van meer dan f 300. De IJsclub-kas kan dus zeker te gen een kwaden winter. Als secretaris-penningmeester werd herkozen de heer A. Droog en voor den den heer C. Wissekerke werd gekozen de heer Jn. Kuiper Dz. Het programma van wedstrijden blijft gehandhaafd zooals dit op een vorige vergadering werd vastge steld. Besloten werd tot aanschaffing van: 1 ijsschaai, 1 reddingshaak van Cortie en 2 ladders. Na rondvraag sluiting.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1