Bericht van inzet. Mverkooping Openbars Verkooping Twee Huizen en Erven OPRUIMING J. H. Schene. Een perceel Boomgaard Een flinke Bouwarbeider Uit voorraad kunnen wij leveren: Openbare Uitvoering Fa. Wed. J. HEDDES, Schagen, •en Ril een Boerendienstbode, Vei. v. Vrouwenkiesrecht Openbare vergadering Openbare Verhuring 9 perc. WEILAND, Verkoop Openbare Vergadering een flinke Dienstbode, een best zwaar Bouwland, een flinke Dienstbode. in de Zijpe, Zaterdag 16Decemberl HAKHOUT, legen veel verlaagde prijzen. een Knecht, Winkel. Schuimaarde. N.V. 0. J. KROL Co's, Kunstmestbandel, Na afloop VRIJ BAL REGEERINGS-GROENTEN Boerenwoning, Woensdag 13 Dec. 1916, NIET. C. SMIT Sz., WINKELHUIS, Huishoudsler. logezet op f 32165. Ingezet op slechts f 2250. logezet op (1030. Dinsdag 12 December 1916 Ingezet op f 1700. Donderdag 7 December 1916, vruchtbaar Welland, op Zondag 10 Dec. 1916, 2 H.A. 47 A. 40 C. Dinsdag 12 December a.s., op Maandag II Dec. 1916, Dr. RUTGERS, den Haag. Reclames. Vergeten vrouwen Raad Warmenhuizen. Raad Oude Niedorp. Advertentiën. Marietje, Maamke. Jan, 't Zand-Zijpe. pl.m. 50 parken zwaar eiken en berken G. J. van Leersum, Landbouwfosfaat 260 idem 18 Kalkmergel 90 Opgeloste Guano stikstof, 10 in water opios- Grof en fijn Turfstrooisel Aanbevelend, v.h. Ta. JOH. F. MORRA. Alkmaar. der Red. kamer „de Zwaan" (e Veenhuizen, bericht, dat tegen belangrijk verminderde prijzen zullen worden opgeruimd alle nog voorradige Des Zondags NIET gesloten. Heden verkrijgbaar G. de Groot, Fruithandel, Mw. C. 8. GROOT, Cnirée 10 cenl. 19.23.20 Hectaren Vodden, IJzer, Koper, Zink, Lood enz. Vraag eerst prijs bij - EWIJCKSLTJIS. - Nieuwe Niedorp. Hel ontslaan der aarde. door de verzoroing van anderen zichzelf Het zou beter zijn als vrouwen meer n»r> haar eigen gezondheid dachten. De baste gezondheids regels zijn eenvoudig en gering in aantal. Vrouwen dienen evenals mannen ha«r rust te heb ban, ten minste acht uren te slapen, ooispanning in de buitenlucht en rust van den geest te hebben om gezond te blijven. Zij dienen niet te zwaar te niet op opwekkende middelen te vertrouwen of haar werkkracht te overschatten. Onverstandige gewoonten overladen het bloed met vergiften. De nieren zijn de veiligheidskleppen Zij onttrekken de vergiften aan het bloed en voeren deze veilig af. fcr de beste nrêren kun: non geen overmatige insparadng verdragen, en als zij falen, kan alleen rust en een speciaal niergenaesmiddel haai' weder op streek brengen. Versterk bij waarschuwingen door rugpijn, water- stoornissen, duizeligheid, hoofdpijn, en een dof. vermoeid, zenuwachtig gevoel de verzwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Neem meer rust door oude gewoonten te veranderen. Slaap meer en maak u minder zorgen. Eet gemakkelijk verteerbaar voedsel en drink genoegzaam water en melk. Maak iederen dag een wandeling in de buitenlucht. Iedere vrouw kan op Foster's Pillen vertrouwen als speciale hulp bij nierkwalen, omdat Foster's Pillen uitsluitend voor de nieren en blaas dienen en hoege naamd niet op de maag, lever of ingewanden ■werken. Alleen echt wanneer op de verpakking de handtee- kening van James Foster voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Sahagen verkrijgb. bij J. Rotgans, Molenstraat G 14. Toezending geschiedt franco na otitv. postwissel a f 1.75 pt doos of f 10 pc zes dóozen. Vergadering van den Raad van Warmenhuizen, ga- houden op Dinsdag 5 December 1916. Voorzitter bur gemeester Blom. Afwezig de heeren Kraakman en Blankendaai, Na opening door voorzitter volgt lezing en goed keuring der notulen. In bespreking komt het gasverbruik. De prijs van het gas, eerder 11 cent per M3„ is ter vorige ver gadering met een cent per M3. verhoogd, met ingang van 1 December 1916. Nu wordt voorgesteld en aan genomen het gas nog een cent per M3. te verhoo- gen en alzoo op 13 cent per M3. te brengen, eveneens Ingaande 1 December 1916. Zulks mede ia verband met een missive van den minister, die is ingeko men, aangevende, dat voor 7 December dezes jaars regeling in deze moet zijn getroffen, mede ten op zichte van het kunnen verkrijgen van steenkolen. De gascommissie had het voorstel om voor den prijs van 13 cent per M3., ingaande 1 Dec. 1916, toe te 6taan 70 pet, van het verbruik van hot vorige jaar. En ie dere M3. meerder verbruik driedubbel te laten be talen, tot beperking van het gasverbruik, dus 39 cents per M3. Dit wordt niet aangenomen. Na bespreking wordt voorgesteld om bij meer dan 70 pet. van het verbruik van vorig jaar iedere M3. mcer tweedubbel te laten betalen, dus h W cent per M3. Dit wordt met 4 stemmen vplor aangenomen en wel de heeren Swan, Nannea, De Groot en Bierste ker stamden voor. De heer Gutker, lid der gascom missie, stemde tegen en bleef voor het voorstel der gascommissie. Voorts werd bepaald, dat de winkels n& 's avonds 8 uur, met één lainp mogen branden en dat kracht- gas buiten de bepaling met die 70 pet blijft en dus ook bij gebruik van meer dan 70 pet van het ver bruik van vorig jaar den bepaalden M3.-prijs blijft behouden, die ook vota? de eerste 70 pet verbruik wordt toegepast Voorts wordt de straatverlichting beperkt en wel zoodanig, dat die wordt teruggebracht voor Warmen huizen op 12 lantaarns, Krabbendam a en Scboorl- dam 4 lantaarns. Volgt vaststelling verordening voor de commissie die is aangewezen voor de distribuüeregeling Vervolgens brengt voorzitter ter sprake de woning bouw, die thans niet op de agenda stond. Do heer Swan had ter vorige vergadering dit onderwerp ter sprake gebracht en er op aangedrongen, dat B. en W. met voorstellen dienaangaande zouden komen. Na eenige bespreking wordt het nu aangehouden tot de volgende vergadering. Alsdan zullen B. on W. met voorstellen in den Baad komen en kosten berekening overieggen en zoo mogelijk ook plannen aanwijzende waar de woningen gebouwd zullen wor den, Hierna sluiting. Vergadering van den raad der gemeente Oude Nie dorp, gehouden op Dinsdagmorgen 5 December 1916. Voorzitter Burgemeester Wonder. Allen aanwezig. De voorzitter opent de vergadering, waarna "de no tulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een missive van Ged. Staten inhou dende de mededeeling dat, waar het gemeentebestuur de kosten van uitvoering der wat voor de distributie 1916 in de begrooting dienst 1917, in uitgaaf heeft geraamt en zich voorstelt opcenten van den Iioofdelijkun Omslag te haffen, dit niet geoorloofd b Voorz. zegt: Men hoort, dat niet toegestaan wordt de heffing van opcenten op dein Hoofdei. Omslag en dus dien overeenkomstig wijziging zal moeten volgen De begrooting is ingezonden en nog niet terug Spr. had gedacht dat Gedeputeerden nu ook de begrooting retour gezonden hadden Dat is niet het geval. We zullen dus moeten wachten tot de volgende vergadering Voorzitter zegt verder, dat de heer Strijbis blijkens de notulen wilde voorstellen om het salaris der Wet houders te verhoogen Spreker wilde gaarne hooren met welk bedrag de heer Strijbis die salarissen ver hoogd zou willen zien. De heer Strijbis zeflt, voor te stellen de salarissen te verdubbelen; J. wit komt hier dikwijls voor de Wtethoudarsvorgaderingan, ook 's avonds en er zijn heel wat werkzaamheden aan die betrekking verbonae De heer Nagelhout wil wel toegeven, dat het tegen woordige galaris voor een Wethouder, f 25 's jaars nu niet* zoo hoog ia. Ook fc er meer dan vroeger. Maar verdubbelen van het salaris, daar zou spreker toch niet voor zijn. De heer Nagelhout zou het vol doende achten indien het salaris van f 25 eens op f 40 werd gebracht Als altijd het werk dat men in zulke functiën tan behoeve der gemeente doet, tem volta moet worden betaald, dat vindt spreker wat erg. De heer J. Wit, wethouder, vindt wat Strijbis ml wel goed en het salaris is ook niet te hoog Maar aangezien de begrooting pas ia opgemaakt en verxond-'o, zou spreker het idee van salarisverhoogmg voor da werkzaamheden nog wei een jaartje willen uitstallen De heer Over kan zich mat wat da heer J. Wit sent, wal vereenigeo. Voorz. vindt, waar da Wethouders zelf van meening zijn, dat met het oog oa de pas opgemaakte becrooting de tijd nog niet daar is, om tot ae voorgemelde ver- hooging vap salaris over te gaan, hun Idéé om het nog een jaar uit te stallem in stemming gebracht kan worden. Bij stemming over het voorstel J. Wit wordt dit met algameene stemmen aangenomen. Voorz. zegt, ik ben nu aan de mededeelingcn toe De heer Nagelhout zou eerst nog gaarne wat zeggen Spreker heeft in da Schagar Courant een bericht ge lezen en "meent dat de mededeeling, waartoe voorz. nu ia gevorderd met dat baripht in verband zou kun nen staan. Ik voor mij, zegt spreker, acht het nu niet zoo geiwenscht dat alles wat daaromtrent gezegd zal worden in de Couranten komt Ik zou willen voorstellen om hu eerst te vergaderen zonder Burge meester en zonder Secretaris om te besproken, Bet onderwerp, dat naar spreker vermoed, in 'a voorzitters npdedeeling opgesloten ligt Voorzitter"De mededeeling, die ik bedoelde betreft mi in aanvrage voor ontslag als Burgemeester. De heer Over vindt als net nuttig en noodig go oordecld wordt om zonder Burgemeester en secretaris bespreking te houden, dan kan dat evengoed nog na '9 voorzitters mededeeling gebeuren. De heer) Nagel houtEr is tegen mij gezegdwij hadden gisteren in Schagen al naar u gelreken, de raad is niet bh elkaar geweest Ik zou wel willen weten met welk doel het was. dat men Donderdag bij elkaar wilde komen. Denkt de raad er echter niet over om nu vooraf zonder Burgemeester en secretaris bespre king te houden, dan leg ik mij er bij neer. Voorzitter vraagt de raadsleden rond en aanvankelijk schijnt de meerderheid voor het idee Nagelhout en zegt voorzitter, er wel gelegenheid toe te willen guven, indien het niet te lang duurt Maar al spoedig blijkt de opvatting dat da meerder heid er voor te, niet juist, want de heer J. Ligthart had onzijdig gestemd en varder waren 3 voor en 3 tegen. Voor idee-Nagelhout stemden namelijk de heeren J. Nagelhout J. Wit en C. Rampt en tegen de heeren P. Wit, Strijbis en Over. Voorzitter zegt, hei wel gewild te hebben, als men met algemeene stemmen er voor was, maar nu is dat niet zoo en da heeren moeten het zelf weten. Voor zitter vervolgt, dat de mededeeling dan Is dat hij ontslag zal vragen als Burgemeester. Spreker zegt: Andera betrekkingen «tfschen heel veel van mij. Ik had gedacht, toen ik als secretaris bedankte dat ik mijn werk zou hebben kunnen bijhouden. Ik hoopte het te kunnen bijhouden, maar aat ia niet zoo. De hulp, the tnij is toegedacht is niet zooals ik die gewenscht en gedacht had. Wanneer het ontslag zal zijn, weet ik niet Ik zal hot bespreken met den Commissaris der Koningin. De heer Reinpt: Mij doet het ontzettend veel leed, dat u ontslag vraagt Ik hoop toch, dat u nog eeni- gen tijd onzen steun zult blijven en dat het ontslag ons niet zoo plotseling op hei lijf zal vallen. Als dan tijd dta dingen niet voorgervallffl* waren dan was dit ook hiet gebeurd. Nu de toestand niet zoo florisant is, hoop ik dat gij ons uwen steun zult blijven geven, tot we don nieuwen Burgemeester heb ben desnoods. Voorzitter: Ik geloof niet» dat dit gaan kan, of lie ver, ik ben ör van overtuigd, dat dat niet gaan kan. De heer Nagelhout: Ik sluit me geheel aan bij wat Rempt zegt. t Spijt mij ook ontzettend, dat u tot ontslag ala burgemeester is gekomen. Ik houd niet van oude koeien uit de alootnalen. Maar ik heb ge hoord van het houden van „voorvergadering" door andere gemeenteraadsleden des Donderdags te Scha gen. En mij ia zelfs al gezegd: Jij en Hompt zitten in den Raad voor spek en boonen. Ik houd er niet van om de gemeentebelangen in Schagen te be spreken. Toen de vacature voor het ambt van ge- meenteaecrotariz ontstond, dacht ik: Kooiman ia daar de aangewezen man voor. Er waren onder de solli citanten meer knappe lieden, oa. uit onze gemeente Frana Jong. A1b de menschan in'den Raad wijzer warén geweest, waren we nooit onzen burgemeester kwijt geraakt Waarom njn Over en Strijbis met el kaar naar Ligthart en P. Wit geweest En waarom zijn Rempt en Nagelhout voorbij gereden? Mij is verteld: ze gaan Rempt voorbij. Het spijt mij, dat mij dat weieens verteld ia. De heer Strijbis: Wel zoolGa maaZ%>orl De heer Nagelhout: Nu dat zal ik dan ookl En ik hoop dat elk in den Raad naar eigen overtui ging zal spreken en dat gean monseh zich laat lij men! Ik vind het een ramp voor da gemeenta als het gaat, zooals het nu gaat. De heer P. Wit: Ik vind, dat Nagelhout er veel te veel over spreekt, 't Is ook heelemaal niet waar, wat hij vertelt. Nagelhout spreekt wel ik heb dat gehoord en ik heb dat gehoord, maar de praatjes zijn goed koop. De heer Strijbis: Wij hebbera er niet aan gedacht om iemand voorbij te gaan. De heer Rempt: En de zaak waa al beklonken voor wij er iets vaü wisten. De heer Over: Kr is geen wóórd van waar, van wat Nagelhout daar zegt. De heer Rempt, op den heer Lodder, secretaris, doe lende, „die mijnbeer was de betrekking al toegezegd, voor er stemming over gehouden is". De heer Strijbis: ,Jij had het baantje al aan Kooi man beloofd, vóór de «temming", 1 De heer Rempt zegt, dat dit een leugen ia. De heer Ligthart: Ik ben met wat Nagelhout zei, niet tevreden. Ik heb gestemd naar eigen overtui ging en in het belang van de gemeente, maar n i e t naar de meening van Over en Strijbia Voorzitter wil de discussie sluiten en zegt: Mij dunkt, het is nu voldoende I De heer Over: Dat we een secretaris moesten heb ben zijn er sollicitanten opgeroepen en...... Voorzitter: Over dat punt zijn de discussies nu ge sloten: X De heer Over: Wij met ons drieën hier bedoelt spreker waarschijnlijk B. en W. waren verplicht, om samen een voordracht te maken en Voorzitter: Dat punt is thans niet meer aan de orde. De heer Over: Dan heb ik niets meer te zeggen. Daar de rondvraag niete meer oplevert, volgt nu sluiting der vergadering. Geboren dochter van J. VISSER en H. VISSER-Groot 't Zand, 3 Dec. 1916. P. J. D. BAS en T. BAS—Schouten feven kennis vam de geboorte van un dochter Koegras. 3 December 1916. Gebores zoon van Jb. van Wielen en A. van Wielen— van Veen. Burgerbrug, 1 Dec: 1916. Ondertrouwd J. A. VAN DUUREN w Res. 2e Luit der Inf. en N. KAAN. Amsterdam I Havikslaan 38 5 December '16 Aama Paulowna I Huwelijksvoltrekking 23 Dec. a.s. A. Van de nog nieuw gebouw de huismauswoai ng met boet ier kelder en mestviak benevens uit muntende weilanden zeer gunstig staande en gelegen aan den Belk- merweg en net vaarwater nabij de Spoor halte „Oudesluis" nabij 't Zand in de Zijpe. ten verzoeke van den heer G. BEEK en Kinderen, groot 14.92.30 HA. en te aanvaarden Kerstmis en Mei a.s B. Van de in werking zijnde timmermansaffaire met huis en erf aldaar, groot 436 aren, ten ver zoeke van den heer Jb. BAIJ en Kinderen em te aanvaarden 1 Mei a.s. C. Vaa het dubbel woonhuis aldaar, groot 430 aren, ten ver zoeke van dezelfden en dadelijk te aanvaarden. OP 's voorna. 10 uur in de KAMER NOLLEN hoek Belkmerweg St. Maartensweg, VAN: ten verzoeke van den Heer C. WEIJ Betaaldag 1 Augustus 1917. Notaris VRIJBURG te Zijpe. OP 's middags 12 uur, in het lokaal van den heer G. A DE WIT te 't Zand, in de Zijpe, van aan 't Zand, gem. Zijpe. Sectie H nos. 822, 823 en 530groot 4 aren Eigendom van de heeren BOS en KEET, en afkomstig van VOORTHUJJSEN. Aanvaarding, in genot bij de be taling der kooppenningen. Notaris VRIJBURG. intermanti Afslag, combinatie en toewijzing r~i D&JSDAG 12 DECEMBER 1916, in het café „de Jonge Prins* ~|T 't Zand in de Zijpe. Notaris VRIJBURG te Zijpe. Gevraagd, met Februari of eerder Ïoed kunnende melken ea rijden, L KANT, Schagen. Notaris ta WINKEL, zal op 's middags 2 uur, ln „t Fortuin" al daar, ten verzoeke van den heer KL SLOOVES A.Jz., publiek vaikoopem met twee daarop staande schuren, waarvan 1 tijdelijk tot woning ls ingericht, benevens 2 perceelen gunstig aaneen gelegen te Llmmer- schouw, gemeente Winkel, en zeer geschikt voor groenteteelt en kool- bouw, te zaaien ter grootte van 5 hectaren, 58 aren, 60 centiaren, in gebruik hij den eigenaar. Nadere Inlichtingen verstrekt voornoemden Notaris, Gevraagd, tegen 1 Maart a.s. Na 1 jaar gelegenheid tot samen- bouw of landhuren, door Wed. J. SLOT, Dirkshor*. (niet te verwarren met de z. g. n. /-v y-, gemalen Guano) garantie 5 #/o totaal 1 D baar fosfor-zuur en 2 in WATER oplosbaar Kali. in het lokaal van den heer P. GROOT. Enlree 10.45. Werkende stand vrii. Persoonlijke diploma's geldig. voor hen die de uitvoering bij gewoond hebben. Uien 0 cenl per Kilo Snvoije kool 5 Wortelen 6 Friesche rapen 3'/i Aardappelen 5 en per Mud f3.10. AANBEVELEND, Molenstraat, Schagen. Gevraagd met Kerstmis goed kunnende melken, bij C KIEPT, - Sint Maarten. Te koopeen nieuwe mei hooischuur, lerkelder en Mestplaal, en Alles aaneen gelegen. Brieven fr, bureau van dit blad, lett R R. Afd. WIERINGERWAARD. OP 's avonds 8 uur, in het lokaal vam den Heer A SCHOUTEN. SPREEKSTER: van Rotterdam. Kerkvoogden der Ned. Hervorm de Gemeente te NIEUWE NIE DORP zullen op des voormiddags fes 11 ure in de herberg ,DE ROODE EEN HOORN" van den Heer G KOOI MAN, la hel apenhaar voor dea fiid van 4 jaren verhuren allen gelegen in den Kostverloren- polder, tezamen groot en thans in huur bij de heeren Jb. Bakker, H. de Jongh, J. Strjj- bis Az., G. Meereboer, G. Jonker, F. Brouwer, W. Biesheuvel. D. Zwagerman en W. van der Stoop. ZEGT HET VOORT. in dezen duren lijd Uw Te Huur: Hel gunstig gelegen waarin jaren lang met succes een Dames-modezaak werd uitgeoefend aan de Hoogzijde E15, te Schagen, te aanvaarden 1 Maart of eerder. Te bevragen en inlichtingen bij GEBR. MATHOT, Hillegom. 's avonds 7'/, uur precies, in het lokaal van dea heer G KOOIMAN te N. Niedorp. Spreker Omderwerp Entrée 10 eenl. Opening der zaal 7 uur. Vertrek laatste tram Schagen 10.02 uur. Biedt zich aan in een burgerdienst Br. fr. letter P, bureau van dit blad. Gevraagd een HUISHOUDSTER om met Kerstmis a.s. in dienst te treden, bij S. OVER, Weere WinkeL Gevraagd w !B ho< Barsinger tegen hoog loon, bjj J. A. VISSER, norn. Te huur: voor witte of roode kooL J. DB WIT, MoerkapeUe (Z.-HO Gevraagd bij N. Th. GROOT, Molenstraat, Schagen.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1