Verzekering Maatschappij „West Friesland", Kassier, ZATEB3AG 9 DECEMBER I91fe 59ste Jaargang. No. 5916. Uitgevers TUAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleoh. No. 20. EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. te Alkmaar, Spoorstraat 68. AGENTEN GEVRAAGD Uit en Voor de Pers. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. MARKTPLAATS A 88 SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHA6ER Alpicci Nicivs- Uit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor den ADVÉRTETTTTFiN in het eerst nitlcomond nnmmer geplaatst. CODRAiT. Adïertïfliic- LiiümUil Prijs per 8 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 5 ot. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nnmmer bestaat uit 3 bladen. Mijnheer do Rodacterar, In de bekendmaking van Burgemeester en Wethou ders dezer Gemeente betreffende de maatregelen tfir besparing van gas, waaraan ieder weldenkende zijn volle medewerking zal willen verleenen, trof mij één olaiLSule. die pijnlijk aandoet. Dat is deze: dat aan bezitters van vestibules enz. verzocht wordt hun ne gaslampen niet te branden Waar aan alle neringdbenden (die toch miet voor hun genoegen gas branden) de dwang wordt opgelegd, hun zaak feen paar uur vroeger te sluiten en overtreding onmiddellijk met strenge straf wordt bedreigd, daar wordt aan particulieren, die voor hun gemak een vestibulelicht branden, dus die "daar louter een luxe op na houden, slechts beleefd ver zocht, die luxe na te latén, (zonder dat zij gehouden zjjn. daaraan te voldoen natuurlijk). Dat is toch wel een hinderLUk ontzien van enkele bevoorrechten. Waar is dat nu goed voor? Tegenover de talrijke neringdoenden, die zich 'een groote opoffering getroos ten, is het gebiedende plicht dat hier aan iedereen) dezelfde maatstaf wordt aangelegd. Het is een typisch verschijnsel ,dat Burgemeester en Wethouders dat niet gevoeld hebben. Schagen, 8 Dec. 1916. K. KERKMEER. Verzekert werkgevers legen ziekfe- en ongevallen- schade van personeel en eigen zaken drijvenden voor zichzelf. Agenten zijn oa.Johs. Veerman. Aartswoud; D. Schenk en Jb. Helder Hz., Alkmaar; N. Dubbelman, Bairsingerhorn; P. Swart. Dirkshorn; A. Kwantes, Hu- go waard. L. Mantel, Hensbroek; F. de Beurs, Julia na- dorp; F. Koster Hz., Nieuwesluis; C. Goet Jz N. Niedorp; M. Kooijman, O. Niedorp; K. Paarlberg, Oudesluis; G. Rempt, Oudkarspel- D. Barten Wz.. St. Maarten, Stroet, A. G. Kroon, Obdam; Th. Paauw, Schagen; A. Schenk en A. L Zuidscherwoude, Schager- brug; Jb. Kager Az SchoorlK. K. de Geus, \Var- menhuizen; E. J. Baijs, Wielingen; Jb. Krooit Jz., Winkel; P. Nooij, Wieringerwaard Van Gij n ..Het Vaderland" schrijft onder het opschrift „Lands belang" Van Gijn blijft, en een warm woord van hulde mag -hem zeker niet onthouden worden, dat hij in deze crisis allereerst het landsbelang deed spreken, ter wijl na Ide (verwerping van de Successiewet uoor de Eerste Kamer de persoonlijke neiging van onzen bekwamen Minister van Financiën natuurlijk geen andere kan zy'n dan zijne taak neer to leggen. Eene neiging, die natuurlijk nog versterkt moest worden door de wijze waar<M> die verwerping is geschied. Binnenskamers werd toch de afspraak gemaakt de wet te verwerpen en slechts een schijndebatje te voeren. Ert daar er altijd nog wat bij kan. kwam dr. Kuyper in „De Standaard' met de liefderijke veronderstelling aanzetten, dat Van Gijn over verwerping van de Successiewet door de Eerste Kamer had aangestuurd, om zoodoende in de gelegenheid te komen met fatsoen een ambt neer te leggen, dat hem te zwaar was geworden I Maar Van Gijn blijft; zooals hij het niet door hem begeerde ambt in 's lands belang heeft aanvaard, zoo zal hij het thans, niettegenstaande het gebeurde, in het belang van het land blijven dragen; wij kun nen dezen bekwamen man dan ook niet missen. Toch ontveinzen wij ons niet, dat door het offer., dat hij thans brengt, onze staatsrechtelijke verhoudingen iet wat in het gedrang komen, want natuurlijk zal er iets aan de Eerste Kamer moeten worden toegegeven. Maar men zal zich dit hebben te getroosten, het is thans geen tijd om conflicten op de spits te drijven, die toch niet uitgevochten kunnen worden, en het odium van het verkeerde, waarin wij thans wel zullen moeten berusten, rust geheel op de Eerste Kamer, en blijft daarop rusten. Wij kunnen slechts herhalen, dat de verontwaardiging over de verwerping van de Successiewet algemeen is, zoo algemeen dat bekende geestverwanten van de clertcale meerderheid in de Eerste Kamer niet schromen in tegenwoordigheid van den politieken tegenstander daarover hun misnoegen te kennen te geven. Wie er dus prijs cm stelt, en dat doen wij, dat het Nederlandscne volk zal loeren inzien, dat de te genwoordige samenstelling van de Eerste Kamer met alle gezonde democratie lacht, ziet in de verwerping van de Successiewet eene van die gebeurtenissen, die hoe betreurenswaardig ook voor het oogenblik, eene betere toekomst voorbereiden. Een toekomst, die ol niet zeer verre meer kan wezen; de oorlogsnood moge thans Regeering en Twee de Kamer noodzaken over constitionaale bezwaren heen te stappen die in gewone tijden onoverkomelijk zouden zijn; het 'conflict komt, en flat te eerder naar mate de samenstelling van de Tweede Kamer steeds demo cratischer worm. In Engeland is die strijd tusschen beide Kamers reeds uitgestreden en, zooals natuur lijk ls. ten nadeele van het Hoogerhuis. Die strijd zou ten onzent alleen voorkomen kunnen worden, door eene meerderheid in de Eerste Kamer, die hare hooge taak volkomen begreep, en die in de eerste plaats 's Lands belang en éigen waardigheid hoog wenschte te houden; dus is het gemakkelijk te begrijpen, dat wij dien strijd hier niet alleen niet zullen ontgaan, maar dat die, als de vrede er is. niet lang op zich zal laten wachten. Den Haag, 8 Dec. 1916. Doodsche, ultra-saaie dag der afdoening van al lerlei klein goed, waarbij de praeses zoowel als de ijverige Kamerbewaarder telkens doodsangst uitstonden, dat het quorum, het minimum van 51 zou ontbreken, 't Is ten slotte gelukt, maar het was een stuivertje op z'n kant! Bij den vloed van conclusiën op adressen werd de door schepen Duys bestreden weigering van de aanvrage-C. Boon e.a., te Wormerveer, verlof gangers der Landweer, om vergoeding op grond van art. 15bis der Landweer-wet, goedgekeurd met 26 lagen 25 stemmen. Waarna voorzitter Borgesius de heeren smeekte om toch in vredesnaam niet weg te loopen. Een lange reeks van nog andere conclusiën op adressen volgde. De zaal was nagenoeg leeg. Als er stemming dreigde, liep de brave Van Bijlevelt met angstigen blik rond. Maar het gevaar werd bezworen- Ook de welge- rtng op het adres van de heeren A. M. Kok c.s., com miezen van P. en T., tot volledige uitbetaling van hun burgerlijk tractement, is goedgekeurd. Ook de höe-r Marchant was niöt bij mioiater Bos- boom te overreden. Wel heeft ZJSxc. ten slotte, wat de flnantieele regeling betreft, beloofd de zaak nog eens in den Ministerraad ter sprake te zullen brengen. En in den laten namiddag kwam aan de orde het wetsontwerp tot bouw. van een schutsluis c.a. te IJmuiden en verbetering van het Noordzeekanaal, verknocht aan dat tot onteigening voor den bouw van een schutsluis c.a. te IJmuiden. Ook dit is goedgekeurd na de krachtige verde diging door de heeren Hubrecht en Bogaarts. 't Werd te laat om nog in behandeling te nemen het ontwerp tot verbetering van den Waterweg van Rotterdam naar Zee. Dit staat dus nog, met de ontwerpen tot het langer In dienst houden van in- gelijfden en dienstplichtigen bij Militie, L.W. en L.S. op de boordevol-overladen agenda des Parle- menta Mr. ANTONIO. ANNA PAULOWNA. Donderdag 7 December gaf de dilettanten-tooneeD vereeniging ,,In Medio" eene uitvoering voor kunst lievende leden in het lokaal van den heer 'F. van IJzendoorn. De opkomst was flink. Opgevoerd werden ,Jan Ongeluk" klucht in drie bedrijven door Oscar Ëlumenthal en Gustav Kadelberg en „Rosalie", blij spel in één bedrijf door Max Manrey. Velen der ver- tooners deden hun eersten stap op het tooneel en dit in aanmerking genomen, trof het de aanwezigen, dat de meeste rollen zoo goed werden uitgebeeld. De grimeur komt een woord van lof toe. Bous Mensky en Woldemar Knauer leverden vooral het bewijs dat hij zijn vak verstond. De hoofdrollen waren in goede handen, terwijl het ensemble sprak van .zorgvuldige leiding. Soms was het te vlugge spel wel oorzaak vooral in den beginne, dat sommige momenten niet volkomen tot hun techt kwamen doch wat deze ver eeniging te zien heeft gegeven, belooft veel voor de toekomst, en het is voor „In Medio" te hopen, dat de thans aanwezige krachten onder werkende leden lang mogen aanblijven. Met tevredenheid mag de ver eeniging op hare uitvoering terugzien Het applaus der aanwezigen en het terugroepen der spelenden na het eerste 3uk hebben wel getuigenis afgelegd van het genot, dat de uitvoering de kunstlievende leden had verschaft Een gezellig bS besloot den avond. Aanstaan den Donderdag zal „In Medio" opnieuw tegen entree optreden en het is dia vereeniging toegewenscht, dat de opkomst alsdan niet minder zal zija De uitvoering tferdient ten volle aan druk bezoek. JULIANADORP. Woensdagavond hield Nut en Genoegen haar der de vergadering met damea. Een talrijk publiek was opgekomen, en niet tevergeefs, want na de lezing, gehouden door den heer A. Noorden met „Uit rij den", trad het Heldersche cabaret-gezelschap op, be staande uit de heeren J. Bijl, Holster en Kikkert met hunne dames, en niemand die er was, betreurde zijn gang naar de zaal van den heer Bijvoet De muziek van genoemd cabaret is uitstekend en de voordrachten en zangnummers vielen zeer in den smaak. We willen dan ook hopen, dit gezelschap nog eens te hooren. ALKMAAR. In de vacature, ontstaan door het overlijden van Jhr. Mr. E. J. J. van Lidth de Jeude, werd in de gistermiddag ten stadhuize gehouden vergadering van het hoogreemraadschap der Uitwaterende Slui zen in Kennemerland en Westfriesland tot secre taris benoemd Mr. P. A. Offers, advocaat en procu reur, tevens schoolopziener in het arrondissement Hoorn, alhier. ALKMAAR. Door. de politie zijn verschillende personen, be- hoorende tot het personeel van de H. IJ. S. M. en werkzaam aan het station alhier in arrest gesteld wegens verduistering van met den trein vervoer de goederen. WIERINGEN. Men deelde ons mede dat in een algemeene ver gadering van aandeelhouders der kaasfabriek Nooit Gedacht is besloten de fabriek, door aanbouw te vergrooten en zoonoodig het aantal deelhebbers of vennooten met 20 uit te breiden. Enkele vennoo- ten. die over vier of meer aandeelen beschikken, zijn genegen hiervan af te staan door verkoop. WIERINGEN. Onze plaatsgenoot, de heer D. Minnes te Hippo- lytushoef, welke onlangs driemaal bekeurd is we gens het in werking stellen van een luchtgasinstal- latie ter verkrijging van licht voor zijn woon- en winkelhuis, zonder daarvoor van B. en W. vergun ning te hebben gekregen, is j.I. Woensdag door den kantonrechter te Den Helder veroordeeld respect, voor f8, f 12 en f 20 boete. Uitspraak volgende week. Wij hopen dat de heer Minnes, die een uitgebrei de verdedigingsrede overhandigde, zal worden vrij gesproken of van rechtsvervolging zal warden ont slagen. J. Schoorl Pz SCHAGERBRUG. Het bestuur van de gasfabriek „De Unie" alhier, is voornemens a_s. Woensdag de fabriek weder in werking te stellén. De gaaprijs zal met 3 cent per kub. M. worden verhoogd en al zoo worden bepaald op 16 cent per kub, M. AARTSWOUD. Als ouderling is herkozen de heer R. de Wit, als diaken de heer D. Koorn, terwijl in de plaats van den heer C. Zellemaker, die bedankte wegens aak vertrek ,tot diaken werd gekozen de heer P. Vos. AARTSWOUD. In de gisteren gehouden vergadering van de IJs club, werd als bestuurslid gekozen de neer W. Deu- tecom in de plaats van den heer C. Zellemaker, die bedankte. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer F. Mienis. Er was in kas f 142_48. Door de vergade ring werd een bedrag van f60 beschikbaar gesteld voor eventueele ijsfeesten. TOT DEN OUDEN TIJD TERUG. Te Baarn hebben eenige Jolige burgers, naar aan leiding van de gemeentelijke verordening, op de be perking van het gebruik van gas- en, electrisch licht, in een der zalen van een hotel aldaar een oud-Hol- landsche taveerne ingericht, waar de gewone ver lichting is vervangen door kaarslicht De herberg is geheel in stijl gemeubileerd en dient tevens tot raad huis. De schout en schepenen en vele dorpelingen zijn in oud-Hollandsche kleederdracht Deze oude dorpsherberg De Posthoorn kreeg eergisteren bezoek van de markies en markiezin van Zuilen, die op hun doorreis van Duitschland naar hun slot te Zui len te „Baerne" van paarden moesten verwisselen en door schout en schepenen werden verwelkomd. BUNKERKOLEN. Volgens een gisteren te Rotterdam ontvangen be richt wordt het bunkeren in Noord-Amerika moei lijk. Tengevolge van werkstakingen, enz. is de prijs van de bunkerkool daar reeds tot f 25 per ton ge stegen. En hier te lande wordt voor de thuisreis uit Noord-Amerika niet gebunkerd. WEGVOERING BELGEN. Naar de Telegraaf verneemt, zijn gisteren ver scheidene voorname Duitsche sociaal-democraten, onder wie Scheidemann, te 's-Gravenhage geweest, waar zij confereerden met hunne Nederlandsche partijgenooten. Het voornaamste onderwerp der be sprekingen was de wegvoering der Belgen. Meerder heid en minderheid in de Duitsche partij xijn eens gezind in hunne veroordeeling van de houding, die de Duitsche regeering in deze heeft aangenomen. De Telegraaf kan meedeelen, dat tegen de weg voering der Belgische burgers ook in Duitschland door de sociaal-democraten, protest-maatregelen zul len worden genomen. In de commissie van den Rijks dag hebben meerderheid en minderheid reeds ern stig geprotesteerd. Verschillende protest-maatrege len worden overwogen. VAN HET EILAND MARKEN. De correspondent van het Hdbld. schrijft: Door de medewerking der advies-commissie voor den herbouw in de overstroomde gedeelten van N.- Holland, zullen de meest bedreigde punten op Mar ken van steenen zeeweringen worden voorzien. Op deze wijze zal voor de toekomst tegen het zeewater, dat het eiland menigmaal overstroomt, beter bescher ming verkregen worden dan tot nu toe mogelijk was door de houten beschoeiingen, die gewoonlijk na verloop van eenige jaren in vervallen toestand geraken. De arbeid dezer advies-commissie vindt bij tot oordeelen bevoegden dankbare erkenning. Hoezeer hare adviezen gewaardeerd worden, blijkt o.a. hier uit, dat de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, thans door steun uit de kerkelijke fondsen in staat gesteld haar verwoest diaconiehuis te doen herbou wen, nog verzocht en verkregen heeft dat bestek en teekening daarvan door de advies-commissie zul len worden gemaakt Deze herbouw wordt door de bewoners der Moeniswerf met vreugde tegemoet gé- zien, daar het voor de helft vernielde buurtje daar door weer aan bewoners en omvang wint Wie volgens plan en teekening der adviescom missie herbouwde woningen beziet bemerkt) hoe uitnemend men er in geslaagd is, den bouwtrant der woningen te verbeteren en te verfraaien, zonder dat in eenig opzicht van de Markensche bouwwijze werd afgeweken. TWEE SMOKKELAARS VERDRONKEN. In de grensbeek De Wild bij Elten zijn twee fa brieksarbeiders uit Oberhausen verdronken. Bei den hadden eetwaren uit Nederland binnengesmok keld en werden achtervolgd door de Duitsche grens wacht Geen uitweg meer ziende, waren ze te war ter gesprongen. WééR CENTENGEBREK. Er heerscht te Amsterdam weder groot gebrek aan pasmunt, gevolg van het feit dat de Rijksbetaal meester den laatsten tijd zoo goed als niets uit Ut recht heeft ontvangen; alleen dubbeltjes en kwar tjes werden aangevoerd. De mogelijkheid bestaat echter, dat in het begin der volgende week hier ter stede weder een be perkte hoeveelheid nieuwe centen in omloop ka-n worden gebracht 'T ZAND. Vermoedelijk door eene lekkage aan de machine ont stond Vrijdagavond brand in de stoommaaldarij van den heer Zeeman, alhier. Daar het zich nogal ern stig liet aanzien, werd spoedig de hulp van de brand spuit ingeroepen. Met vereende krachten wist men het vuur echter meester te worden, »odst de ipun geen water behoefde te geven. SINT MAARTEN. Onze vroegere plaatsgenoot, do heer J. Akkerman, thans hoofd der school te Schermerhorn werd heden in gelijke betrekking benoemd te Weat Beemster. op een jaarwedde van f 1500. ST JttAAHTENS VLOTBRUG. Donderdagavond hield de vereeniging Nut en Ge noegen alhier een bijeenkomst in het lokaal van den heer G. Veuger. Hert publiek was talrijk opgekomen. Na het hartelijk welkom van den voorzitter en het lezen van de notulen der vorige bijeenkomst werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Het zeer afwisselend program bevatte een lezing, voordrachten, muziek, een tooneeistukje enz. te veel om alles af zonderlijk op te noemen. De verschillende stukj» wer den blijkbaar ten genoegen van het publiek opgevoerd, daar ieder nummer een daverend applaus ten deel viel Het was ruim middernacht toen de voorzitter de vergadering sloot, daarbij dankzeggende aan allen die iets hadden ten beste gegeven en die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt OUDESLUIS. Donderdagavond gaf de Rederijkerskamer D.I.U. al hier eene openbare uitvoering in het lokaal van den heer H. Slikker. Opgevoerd werden het Drama „De Genadeslag", door Top Naeff en het kluchtspel „In naam der Koningin" door Mr. L. H. J. Lamberts—Hurrelbrinck. Hetzelfde programma was ook reeds j.L Zondag opgevoerd voor een goed bezochte zaal, terwijl ook dezen keer de zaal bijna vol was. De goede naam «die de kamer heeft ia hiervoor wel een waarborg. Van het Drama kan gezegd worden dat het de toehoorders boeit van het begin tot einde, en juist daardoor valt het einde tegen, men had er meer van verwacht Wat het spel betreft, dit was. dm tegenslag dien de kamer TwSeft gehad door verlies van besta krach ten in aanmerking genomen, heel goed. Vooral do blinde Leo van Stratum speelde zijn rol weer zooals we dat van hem gewoon zijn, uitstekend. Zoo ook zijn zuster 'Mariannp hoewel wat minder beweging met het hoofd haar spel zeker meer natuurlijk zou doen zijn. Ook komt een woord van lof toe aan Bertty Verheghe voor haar goede vertolking als een nog jong onschuldig levenslustig en zeer verliefd meisje m het eerste bedrijf. Later als door een slecht huwelijk teleurgesteld en diep rampzalig ziekelijke vrouw geworden zijnde, werd van haar kracht wel wat veel gevergd. Ook de gemoede lijke heer Karei van Linden nad van een goede ver tolking voor hem geen gemakkelijken taak. Het tweede stuk werd vlug en fiinif gespeeld en deed de aanwezigen hartelijk lachen. POLDER WIERINGERWAARD. Ged. Staten van Noordholland hebben besloten aan het bijzonder reglement van bestuur van dén polder Wieringerwaard een nieuw artikel 11 toe te voeaea. hetwelk luidt Het bestuur is bevoegd zoowel de in den polder inwonenden, die daarin niet galand zijn. als de in gelanden binnen zjjn gebied, tijdelijk tot het doen van persoonlijke diensten op te roepen tot bewaking en verdediging van de waterkeeringen bij dreigend ge vaar of tot hulp in geval van doorbraak en van hen ten behoeve van die verdediging verstrekkingen van last- en trekdieren, voer- en vaartuigen ön gereed schappen te vorderen. De aard en de duur dezer diensten en verstrekkingen en wat daartoe verder betrekking heeft, worden bij verordening geregeld. Het niet voldoen aan de ia de eerste alinea van dit artikel bedoelde oproeping of verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twaalf dagen o fgeldboete van ten hoogste T 75. ZUIDSCHARWOUDE. In „Ons Blad", het bekende R. KL orgaan, werd een betoog gelevérd, waarin «tracht werd aan te toonen, dat de R. K. in Zuidscharwoude in alles worden achtergesteld, en waarbij de Vooruifstr. Kies- vereeniging en haar voorzitter a fair werden genomen De tendens van het schrijven waa dan ook. dat de R. K. candidatt aj. Woensdag als lid van den "Raad moet worden gekozen. De voorzitter van de Vooruitstr. Kies vereen,, de heer Du Burck, richtte een schrijven aan het Bestuur dar R. K. kiesvereenigtng. waarin hij voorstelde in een. vergadering, toegankelijk voor aüe kiezers voor den gemeenteraad, deze vragen te laten behandelen Worden de R. K. in Zuidscharwoude achtergesteld? en: Is het een gemeentebelang dat de R. K. candidaat gekozen wordt? Deze vragen zouden door den heer Du Burck worden beantwoord, terwijl onverschillig welke R. K. spreker, deze ook beantwoorden zou. Het antwoord van dé R. K. kiesvereeniging was, dal... ze er niet op in gingen. EIEREN. Van verschillende zijden bereikten ons klachten, dat van regeenngswege weliswaar de maximumprijs' der eieren vastgesteld is op 11 cent, maar dat de cdercrl voor dien 'prijs nergens verkrijgbaar zijn. Ter toelichting herinneren wij. dat er, economisch bekeken, drie socjrten eieren, zijn: exporteieren, bin- nenlandsche eieren van de vrije markt en binnenr landsche eieren, die door bemiddeling der gemeente besturen worden beschikbaar gesteld De laatste 60ort en daarvoor bestond de maximumprijs was echter nagenoeg nooit of in onvoldoende hoeveelheid aanwezig. Dat is ook de oorzaak geweest dat het gemeentebestuur van Amsterdam voor de ontvangst van die eieren niet meer in aanmerking wenschte te komen, te meer njet, omdat het voorgekomen is, dat die regeeringseieren duurder waren dan de eieren van de vrjje binnenlandsche markt Intusschen schijnt men ingezien te hebben, dat een toestand zooals thans bestaat tot allerlei misverstand aanleiding geeft Een geheel nieuwe regeling Is ont worpen volgens welke de winkeliers de eieren ook zullen kunnen leveren voor den te publioeeren maxi mumprijs. Deze zal 14 cent per stuk bedragen. Het verschil tusschen regeeringseieran" en eieren van de vnje binnenlandsehe markt zal dan ophouden. DE GEMEENTEN EN DE DISTRIBUTIeWeT. De gemeentebesturen van Dinxperlo, Neede Aalten en Bergh "hebben ach tot de Staten van Gelderland jjowend met verzoek om onderstand uit de provinciale kas in de kosten dar gemoentehuishouding. De aan-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1