DONDEHSAG 14 DECEMBER 1916. 59ste Jaargang. No. 5919. UITGEVALLEN HAAR, DAMES J J. STUURMAN, KAPPER-HAARWEKKER, Binnenlandsch Nieuws. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN 0 5. - Int. Teleph. No. 20. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. LAAOZIJDE B 50, SCHAGEN, Raad van Wieringen. SCHAKER 11181881 Ritm- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor den ADVERTENTTEN in het eerst uitkomend nummer goplaatst. CQURA Mieneitis- Lniiiivtlil i Prijs per 8 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 5 ot. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ot. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Zitting van Dinsdag 12 December 1916. Schoon contra Bier. Do eerste beklaagde, die vandaag voorkwam, was zekere mijnheer Jobanaes Martinus Schoon, een boer tje Uit Medemblik die op de harddraverij aldaar den pikeur Kees Bier in 't Hollandsch uitschold, lem stout weg verwijten deed met woorden van een Lager gehalte dan Bier behoefde te hooren. Bier klaagde steen en been, zoo lastig als Schoon het hem voortdurend maakte en Sclhoon trachtte mei heel veel omhaal en drukte zjjn eigen baantje „schoon" te praten. Hij was in verzet gekomen tegen zijn von nis dat hij opliep met het uitschelden van Bier. Dat was 7 dagen gevangenisstraf. De O.v.J. vroeg be vestiging Bekl vroeg- s.v.p. met geldboete te mogen worden gestraft Alweer verzat. Heel netjes aangekleed, komt nu met fieren tred de koopman Jochem van Wieringep uit Amsterdam naar het bokkebankje. Hij was in verzet gekomen van den vonnis tot 2 maanden gevangenisstraf )dat hij had opgeioopen, wegens een vernieling ruim 2 jaar geleden reeds gepleegd, namelijk 21 Maart 1914 Toen was „Joch' in kwaden luim gekomen naar de woning van den 60-jarigen arbeider Gerrit Bakker. Zoete herinneringen warm er voor hem Verbonden aan die eenvoudige Landelijke behuizing. Hij heeft daar eenigen tijd vertoefd en kon het nogal goed vinden met de omstreeks 20-jarige pleegdochter des huizes. Tenminste, de President vroeg aan Bakker of er niet zekere verhouding had bestaan tussclhen die twee. Maar aan alles komt een einde, ook aan een vrede lievend samenwonen van Jochem met het gezin Bakker. Jochem vertrok en kwam 'later om wat kleeren en verdere spullen terug te halen. Toen maakte hij nog ai sparreling, vooral omdat het niet vlot ging met het teruggeven van die kleeren e.k.év. Wieringen sloeg glasrui ten met roeden en al in, vernielde een klokje enz. Hij kwam thans in verzet omdat hij onschuldig was, vond hij. De 0.v.J. vroeg echter bekrachtiging. Van Wieringen noopte op vrijspraak. Nu hoop doet leven P Regeeilngstarwe. Johannes de Vries 40 jaar, schipper gedomicilieerd te Middelburg, wonenae „aan boord had in de eerste helft van Augustus jl. 11 zaktarwe verduisterd. Hij had een partij van dat goedje van 80,000 Kg. (regee- ringstarwe) vervoerd van Rotterdam naar Alkmaar. De graanhandelaar P. Meurs Pz. van Schagen had die partij regeeringstarwe te Rotterdam gekocht en schip per de Vries vervoerde die met zijn motorschuit naar het pakhuis van den iheer Meurs aan het Luttik-Oudorp. Daar werd de partij door een ploeg van 7 losse werklieden met een voorman getest *s Avonds half zeven was men klaar methet zaakje. Waar beklaagdes verdediger, Mr. A. P. H. de Lange ter sprake bracht of het "opveegsel aan den schipper behoorde, verklaarde getuige Meurs, dat dit niet net geval is. En waar zou ook de grens zijn? Ze zouden van de geheele lading wel opveegsel kunnen maken. Een dergelijk gebruik is spreker dan ook totaal onbekend.- Het opveegsel behoort aan hem, voor wie de Ja- ding is bestemd. Uit het getuigen verhoor bleek wel, dat het opveeg sel bovendien lang geen 11 zak tarwe kon bedragen. En de meelmolenaar G. Piet uit Alkmaar, die als getuige-deskundige optrad, verklaarde dat het opveeg sel hoe ebloos een 50 Kg. kan bedragen. De il zak tarwe door de Vries verduisterd, woog wel omstreeks 600 kilogram. Lil Vries gaf wel voor, dat er hoel wat tarwe tusschen den mastkoker was, geraakt en voorts tusschen de buikdelging. Maar hij Kon het er niet doorhalen. De verschillende getuigen bleven er bij dat het nooit 11 zak opveegsel kon zijn. wat ar van Zoo'n partij kwam. Ook kon beklaagde niet aannemelijk maken dat het opveegsel voor hem was.. De O.vJ. vond het een ernstig deliet an eischte legen beklaagde 5 maanden gevangenisstraf. •De verdediger Mr. A P. H. de Lange, schetste in breede en droeve trekken het leed en de smart, waar aan het gezin van den schipper ten prooi zal zijn als de schipper,, die reeds preventief zit, zoo lang gevangen zal moeten zitten De O.vJ. replioeerende, haalde aan, hoe in som- mige streken üe zaak als gewonnen kan worden be- schouwd, indien de hdvokaat de jnry aan het huilen (heeft weten te brenger! Spreker zou weliswaar voor geen geld van de wereld hardvochtig willen zijn, doch, al ging de verdediger de vrouw van beklaagde als 't ware weenend inleiden, er is toch naar sprekers meening geen grondom minder straf op te leggen. Mr. de Lange dringt er op aan dat de rechtbank zal onderzoeken of Eet zoogenaamde opveegsel aan den schipper behoort of niet en blijft er op aan dringen, aat beklaagde spoedig en wel heden over 8 dagen in vrijheid komt Rijwiel gestolen. Hendrik Geel, een 39-jarige beklaagde, thans zwer- vende en niet present, geboren te Sint Maarten, heeft den 3den November j.1. aan de Bierkade te Alkmaar een rijwiel gestolen, toebehoorende aan den rijwiel handelaar A. Hildering te Alkmaar. De reiziger M. A. F. Jongmans had van den heer Hildering dat karretje in leenbruik en vond het niet meer toen hij aan de Bierkade klaar was. Dat blijft altijd ee lamme gewaarwording en de man deed aan gifte. De dadei' werd opgespoord en de O.v.J. eischte thans tegen Geel 12 maanden gevang Mr. Gouverne vroeg clementie Water door de melk. Mattheus Vlaming, een boer uit Spanbroek, zou, daartoe had hij zich verbonden, onvermengde melk leveren aan de Westfriesche gecondenseerde Melkfa briek te Hoorn. Maar wol kieperde hij er eenige per centen water door. v Dat kreeg men in de gaten en het scheikundig on derzoek wees duidelijk aan de toevoeging van water als vreemd bestanddeel. Eisch een maand gev. Verboden uitvoer. •Dirk Roosendaal, fabrikant van goud- en zilverwer ken te Hoorn, had zich schuldig gemaakt aan uitvoer van 450 gram goud muntmateraal dat hy per aan- geteekende brief naar een firma in Duitschiand had gezonden. BEWAART UW ER WORDEN ALLE SOORTEN HAAR- WERKEN VAN VERVAARDIGD. NABIJ DE MARKT. Hij verklaarde wel het pakje te hebben gereed ge maakt doch het neit zelf naar de post te hebben gebraent Doch waar een uitvoer als deze verboden is, kreeg R Rozen daal een strafzaak aan den hals eü de O.v.J. vorderde f 60 of 20 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. W. CL Bosman, kwam in een nogal geestig pleidooi tot de conclusie, dat de O.v.J. niet ontvankelijk in zijn eisch moest worden verklaard. Gesloten deuren. Volgen twee kinderwettenzaken uit Warmenhuizan met gesloten deuren. Accijns betalen. De slager Nicolaas Duin uit Heer Hugowaard had den lsten November 1915 behalve andere exemplaren, een vaars geslacht waarvoor vooraf door hem geen accijns was betaald. De commies Jan Molenaar destijds aldaar nog in functie, thans te Vlaardingen, had dat in de gaten en toen Nico bij ondervraging geen voldoende antwoorden kon geven, vond Mole naar termen het beest, waar Simon Ouat van Noord- Seharwoude als helper mee bezig was te slachten, in beslag te nemen. Duin had wel voorgegeven dat het noodslachting was, doch kooi dat toen 'en ook nu niet aanneme lijk maken. De rijksadvokaat, Mr. Asser, vorderde f 150 boete, bij niet betaling bij lijfsdwang te verhalen plus verbeurdverklaring van het stuk vee of de in plaats daarvan geboete borgstelling. De O.vJ, concludeerde tot toewijzing van dien eisch en requireerde 20 dagen hechtenis bij niet betaling der boete. .- Een zelfde zaak. J. Klaver, slager te Zandwerven, gemeente Spanbroek, had op 18 Maart jl. een paar geslachte kalveren in zijn werkplaats, waarvan geen accijns was betaald. De commies Driessen maakte werk van dat zaakje en heden verklaarde Klaver dat het noodslachting was. Doch de noodzakelijkheid daarvan kon hij niet vol doende aantoonen. De rijksadvocaat eischte f 25 boete plus verbeurd verklaring vón 't vee of daarvan als borgstelling ge stort bedrag. De O.v.J. vroeg toewijzing om voorts de boete bij niet betaling te zien vervangen door 5 dagen hecht Nog zoo iets. De slager G. Immink te Wervershoof liep er in met een rund, waarvoor hij geen accijnskwitantie of ander tot dekking strekkend bewijs kon toonen. Hij had door drukte vergeten kennis te geven, doch zijn doel was niet om te sluiken. Hij staat gunstig bekend volgens den commies Visser. De rijksadvocaat eischte f 50 boete plus verbeurd verklaring rund of daarvoor betaalde borgstelling De O.v.J. vroeg toewijzing en 10 dagen hechtenis bij niet betaling der boete. b. L. Pouschgens, worstfabrikant te Hoorn, had van eenige geslachte dieren geen accijns betaald en liep het daarmede op. Na verhoor van een aantal getui gen eischte de rijksadvocaat twee geldboeten, eene van f 300 en een van f 450 plus verbeurdverklaring der geslachte dieren of daarvoor betaalde borgstelling. De O.v.J. vroeg toewijzing en eischte dat bij niet betaling elk der boeten door 20 dagen hechtenis zou worden vervangen. Mr. Zadoc v. d. Berg, verdediger, voerde het een en ander tot verlichting aan voor zijn cliënt Handen thuis, Johannes Nicolaas Oudhoff te Sint Pancras had al daar bij een bakker een paar gulden uit de toonbank lade gegapt, waarvoor thans 10 dagen gev. werd ge- eischt. Rekl. vroeg voorwaardelijke veroordeeling. Mishandeling. Joh. Rusman, tuinknecht, te Heemstede, had on langs zekeren A. Rozen, mishandeld, waarvoor f 15 boete of 3 dagen hechtenis was gevorderd. Van een verkooping. Cornelis Visser 38 [aar, koopman te Alkmaar, was op 27 October j.1. te Nieuwe Niedorp toen daar door Not. van Leersüm van Winkel verkooping werd gehou den van stoomketel met geleidingen, stoorainstallatie met drijfwerk, enz. Beklaagde kocht die Stoominstala- tie en pijpleidingen (Van ae oude kaasfabriek achter neer J. Goet). het perc Maar toen hij met zijn stadgenoot vrachtrijder Bruin de gekochte artikelen kwam halen werd behalve het ekochte ook meegenomen een stuk looden pijp, uit- omende in een put Bruin had dat stuk pijp er met moeite uitgekre gen fen met de vracht meegenomen. Visser had wel gezegd, dat alle pijpleiding mee moest, doch had todh niet tegen Bruin gezegd, dal speciaal die lootten pijp ook weggesloopt eu mee moest Visser meende nochtans wel dat <üe hem ook be hoorde en dat die onder den koop begrepen was. Maar dat was niet zoo. „Waar tegen Bruin- gezegd was dat alle pijpleiding mee moest had die gedacht, die looden pijp moet ook mee en zoo kreeg Visser een strafzaak aan de hand Hem was wel ten laste gelegd het doen mede- nemen van die looden pijp, doch waar hij daarvoor apart geen opdracht aan Bruin gaf, was het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg de O.vJ. voor Visser vrijspraak. De getuigen, de heeren R. van Zoonen, die de oude kaasfabriek gekocht heeft en bewoont, de heer J. Stammes, die directeur dier thans opgeheven fabriek was. de notarisklerk J. Kroon, van Wnikel. bij den bewusten verkoop in functie, benevens de vrachtrijder Bruin en de rijksveldwachter v. h. Kaar uit Winkel, die met van Zoonen de looden pijp weer heeft opge spoord, zij allen zijn zwaarder beproefd vandaag dan beklaagde Want zjj hebben, van 's morgens tot 's avonds ruim vijf uur zich mógen vertreden en „amu seeren" voor hun beurt aair was! •Afranseling. Jozef Kerssens van Akersloot en Cornelis Zijp uit Broek op Langendyk hadden op 1 November 's "avonds te Meers loot aan 't Schouw eenige andere jongens afgeranseld wat hen hu ieder een eisch tot li dagen gevangenisstraf op den hals haalde. Fietslantaarn meegenomen. Jaap Deen van Hoogwoud, had op 10 September een lantaarn weggenomen van de fiets van Dirk van Soelen van Aartswoud, die te Lambertschaag waar 't kermis was, zijn rijwiel bulten tegen de herberg had gezet Dirk kon zonder lantaarn naar huis, maar van daag kreeg hij zijn soliede Lucas-lamp weer mee. En tegen Deen werd f 20 boete of 10 dagen hecht geëischt Niet verschenen. Beklaagde Martinus Glim was niet verschenen. Hij woont te Medemblik en heeft o 6 Setember in de Dijkgracht gemodderd zonder daartoe gerechtigd te zijn. Eisch f 15 of 10 dagen hechtenis. Ook weggebleven. Poortsluiter was Cornelis Visser van Opperdoes, die ook weggebleven was. Hij had gebaggerd in water van de Vier Noorder Koggen en was ook al niet daartoe gerechtigd. Eisch f 1d of 10 dagen hechtenis. As. Dinsdag uitspraken. W ARMENHUIZEN. Levensmiddelenbedrijt Ook in deze Gemeente is "bovenstaand bedrijf in werking Vatgroenten, groene erwten, visch, rijst, vet, havermout en gort, alles is van beste kwaliteit Be stond in het "begin bij de Burgerij 'n veroordeel tegen „regeeringsartikelen". hoe langer hoe meer wordt nu bij winkelier en handelaar aangevraagd. Een flink getal brood- en meelkaarten is in omloop. Eiken week dag is ten Raad huize voorna, van 9—12 uur, voor besprekingen en bestellingen het Distributiebureau ge opend. MET HET RAADSLIDMAATSCHAP VEREENIG- BARE OPDRACHT. DEN HELDER, 12 Den De gemeenteraad alhier besliste op 19 Juni 1916, dat de heer S. Krijnen, gemeenteraadslid door het van de gemeente aannemen van een opdracht tot het maken van de beonoodigde bestekken en kostenberekeningen en het toezicht op de uitvoering "van de plannen tot verbetering van het Heldersche Kanaal, een met het lidmaatschap van den Raad onvereenigbare betrekking heeft aangeiiomen en derhalve heeft opgehouden lid te zijn van den Raad van Dan Helder. Dit besluit werd bij besluit van Gedeputeerden van 1'9 Juli 1916 vernietigd op grond, dat de aan S. Krijnen verleende en door hem aanvaarde opdracht ter vervulling van een scherp omlijnde, naar haar aard tijdelijke en op voet van gelijkheid met zijn mede- contractante te verrichten taak niet kan worden be schouwd als een aanstelling door bet publiek gezag van een daaraan ondergeschikt,' in meer duurzame verhouding geplaatst ambtenaar met in algemeenen zin omschreven verplichtingen Tegen dit besluit was de Baad ia beroep gekomen bij <te Kroon. Bij K. B. van 2 November 1916 is het beroep ver worpen en met overneming der gronden van Gedepu teerden beslist dat de beer Krijnen lid van den Raad kan blijven. SINT MAARTEN. Woensdagavond werd in de H. Kerk alhier eene „hagepreek gehouden, welke voor deze gemeente nieuw was en voor 't eerst plaats vond. Wordt al wat nieuw is gewoonlijk door velen aangetrokken, hier was het eene uitzondering op den regel daar er matig hoor ders aanwezig waren De .uiderwerpen door de 3 predikanten behandelt, waren „Ons tehuis" Helden en .Vrijdenken" en waren <«n ruim lbezoek waardig geweest Laat ons hopen san een volgenden, keer beter. ST. MAARTEN. 'klasse 1908, zijn voor deze Kalf, afgekeurd A Filmer Voor den landstorm, gemeente goedgekeurd enG. Meijlis. AARTSWOUD. De Kerkeraad ontving gisteren bericht, dat de nieuw gekozen Diaken, de heer P. Vos bedankte. W ARMENHUIZEN. Als een bizonderheid kan worden gemeld, dat een stuk weiland, genaamd „De Kruisslootweid" alhier, groot 3.66.20 H.A., eigendom van den heer M. Dalen- borg, en den 13en dezer geveild in café De Moriaan, ten overstaan van Notaris Laurman te Schoorldam, opgebracht heeft de enorme som van f 19005, bui ten de onkosten. JtULIANADORP. Dinsdagavond werd ten huize van den heer J. Bijvoet een vergadering voor Staatspensioen gehou den, met het doel alhier een afdeeling op te rich ten. Door het slechte weer was de opkomst gering. De heer W. de Boer van Den Helder trad als spre ker op. In breede trekken wist spreker het doei van deu Bond uiteen te zetten en met nadruk wees hij er op, hoe noodig en nuttig het was in alle plaatsen en plaatsjes leden te krijgen en afdeelingen te stich ten, waarom zij da nook naar hier waren gekomen. Hierop werd gevraagd wie nog iets had te vragen en toen er niemand daarvoor was, werd gevraagd wie zich op wilde geven als lid- Negen personen ga ven zich op, waaruit een voorloopig bestuur -werd gekozen, bestaande uit de heeren J. de Vries, A. Speur en F. de Beurs, die een reglement zullen sa men stellen, om dan in Januari b.v. een propagan da avond te geven. Hierna werd de vergadering on der dankzegging door den voorzitter gesloten. WIERINGEN. Op 12 December trad voor de afd. Wieringen van den Ned. Prot. Bond, vanwege het hoofdbestuur op de Weleerw. heer Erkelens, Doopsgez. predikant te Medemblik. Het slechte weer in aanmerking nemen de, was de opkomst der leden goed. De voorzitter, de heer J. W. de Goeje, opende om 8 uur de bijeen komst en gaf daarna het woord aan den spreker, die eene boeiende rejie hield over „Brand", het meest beroemde werk van den Noorschen dichter Ibsen. Spreker vertelde eerst iets over Tbsen selven, zijn jeugd, zijne ouders, zijn zin voor dichtkunst, kortom zijn levensgeschiedenis. Daarna gaf hij den korten inhoud van zijn „Brand" weer, terwijl hij nu en dan eenige mooie passages uit het gedicht met veel gevoel voorlas. Ten slotte sprak hij zijn oordeél over het karakter van „Brand", die tot het laatst onver zettelijk van wil was. Ieder luisterde vol gespan nen aandacht naar de met gloed uitgesproken rede, die èn in vorm uitmuntte èn in inhoud belangwek kend was. Voorzitter dankte den spreker hartelijk en ieder keerde hoogst tevreden am elf uur huiswaarts. ZLJPE- De keuring van landstarmplichtigen der jaarklas- se 1917 uit dezo gemeente, zal plaats hebben te Scha gen op Woensdag 8 Januari 1917. ZIJPE. Wegena overtreding van de voorschriften betref fende de bruinbroodregeling, zijn in deze gemeente wederom 3 bakkers geschorst voor den verkoop van regeeringsbrood gedurende de maand Januari &.s., t.w. 2 bakkers te 't Zand en 1 bakker te Oudealula. ZOUT. Naar wij vernemen, zijn groote partijen zout, üie reeds ln Nederland waren ingevoerd, thans ter be schikking van de consumptie gekomen. LIEFST 200. Naar aan de GelderL wordt gemeld, vertoeven te Venlo reeds ruim 200 Duitsche deserteurs, MELKBROOD. De Minister van Landbouw, Nijverheid eb Handel heeft onderstaande circulaire tot de burgemeesters gericht „In verband met van verschillende gemeentebe sturen ontvangen aanvragen, of bezwaar bestaat te gen het uitvaardigen van een verbod tot gebruik van melk bij het bakken van brood, heb ik de eer er, voor zooveel noodig, uwe aandacht op te vestigen, dat een dergelijk locaal verbod tot bakken van melk brood door den burgemeester of het gemeentebe stuur krachtens de bepalingen der DRtributiewet 1916 niet kan worden uitgevaardigd. Wel kan een zoodanig verbod ingevolge artikel 6 der geroemde w(et door mij uitgevaardigd worden. „Acht u een dergelijk verbod gewenscht voor uwe gemeente, dan ben ik bereid, daartoe op uw voorstel over te gaan." DE INGEZOUTEN REGEERINGSVARKENS. Naar aan De Avp. wordt medegedeeld, heeft de Regeering voor het inzouten van eenige duizenden overcomplete varke:rs geen voldoende ruimte kun nen vinden in de bestaande abattoirs in ons land. Dientengevolge heeft ze alle slagers die er een zou- terij op na houden, in de'gelegenheid gesteld onder voldoende waarborgen varkensvleesch in te zouten voor de komende dreigende tijden, (Vervolg.) Na heropening der vergadering volgt benoeming van een onderwijzeres. Op mei. Smits worden 6 stem men, op mej. Van Slootte^ 2 stemmen uitgebracht ter wijl 1 stem blanco is, aizoo benoemd mej. Smits (tijd. onderw.) te Wieringen. Aan de orde is een schrijven raa Ged Staten, waar in zij verzoeken een wijziging te willen aanbrengen in de verordening op de heffing van een Hoofd. Om slag, nL dat het inkomen van inwonendekinderen Wordt (gerekend bij dat van 't hoofd van 't gezin, tenzij dat kind of noofd afzonderlijke aanslag verlangt, Aangenomen Voorz. deelt mede, dat door B. en W. de 3 com missiën voor 't opmaken der kohieren Hoofd. Omslag uit de volgende heeren zijn samengesteld. Ie Comm.V. Heiblok, voorn, S. die Vries, J. Rotgans en J. Hermans, leden. 2e Comm. P. Kuut, yootz., D. Koora, dr. de Goeje en S. Bakker, leden. 3e Comm.Peereboom, voorz., P. Koorn, N. J. Poel en J. Bosker, leden, Aaq de orde is een voorstel van B. en W. om met het oog op het vete secretarie werk wegens distributie en mobilisatie door den Secr. den hoer Bruul verricht, aan hem een gratificatie van f 200 te verleenan. Al gemeen goedgevonden Rondvraag Dr. de Goeje zegt, naar aanleiding van klachten van eenige zijner patiënten wegens schaarsch kunnen verkrijgen van melk of hier melk- nood zou kunnen bestaan. Voorzitter zegt van niet, vooral uu de melkteveranciers 21/* ct reaeeringatoo slag krijgen De leveranciers zullen bepaald wel voor voldoenden voorraad zorgen. Dr de Goeie vraagt, of men de kaasfabrieken in geval vuu ueknooa, verplichten kan melk te leveren Voorzitter meent van wel. Dr. de Goeie zegt vervolgens, dat de pers nogal wat beweging heeft gemaakt over 't marktwezen alhier en vraagt of er van wege de gemeente of Landbouw- ver. geen voldoende publiciteit aan gegeven is. Voorzitter zegt, dat er niet één boer in de gemeente was, die het niet wist, doch 'dat er in 't vervolg niets op tegen is om het wereldkundig te maken. Dr. de Goeje vraagt, of de cafehoudster, mej. de wed. Poppen op een weggaande vergunning van S. C. dc Vnes hoopt Voorzitter zegt, dat dit niet het geval is. Dr. dé Goeje vraarf ten slotte om een vuilnisbelt daar men te 'Hipp. het vuil niet kan kwijt komen, waarin voorzien 'Zal worden, waarna sluiting volgt en de raad ter behandeling Kohieren H. Omslag en Hond Bel. in comité gaat ST. PANKRAS. Uitslag van de verkooping ten huize van dea heer Jn. Buijs, ten overstaan van den notaris J. v. d. Veen, van 2 perceelen bouwland, elk groot 10Vs snees, ge kocht door S. de Geus voor f 2239. 2 perceelen bouwland, groot 6Vj en 6Vi snees, ge kocht door P. Groen voor f 1450. 4 perceelen bouwland, groot 2 m. 10^, liy» en 12 snees, gekocht door Js. Slijker voor f 4550, 8 perceelen, bouwland, groot 2 m 9, 2 m. 10, 2 m. 81/» «n 2 m 9V« snees of 1.74.40 H.A.', gekocht door v> Leier voor f 155Q. eigendom van Gebr. Bakker, alhier. En van: 25.?0 A. of 12 snees bouwland a f 81 per snees, gekocht door Jb. Ruys Tz., voor f 972. Eigendom van J. A. Stam te Koedijk. WIERINGER WAARD. Vergadering van den "Bond van Melkveehouders op Woensdagavond in het lokaal van den hoer A. Schou ten opder leiding vaa den heer G. Visser. Na oDening waarbij wordt med-xodonld. dat de heer A. G. Kaan, lieeft bedankt als lid, worden door dva heer J. Ph. Blaauboer de notulen der vorige ver gadering voorgeleaaa, welke onveranderd worden goed-

Schager Courant | 1916 | | pagina 1