ZATERBAQ 16 DECEMBER 1916, 59ste Jaargang. No. 5920. DAMES UITGEVALLEN HAAR, J. STUURMAN, Kassier, UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Tweede Kamer. KAPPER-HAARWERKEB, Binnenlandsch Nieuws. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAKER A COURANT. limit- Lnttiivllil Uit blfyi verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'b morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0 95 per post f 1.10. Loeao nummers 6 ct ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ct (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden nanr plnntsr. berpk Dit nummer bestaat uit 3 binden. RAAD VAN SC HAGEN. Vergadering van den Kaad der gemeente Schagan op oensdag 20 December 1916, des voormidua#» 10 uur. Punten van behandeling 1. Ingekomen Stukken. 2. Voorstel tot het sluiten van een kasgeldleening. 3. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling inzake levensmiddelendistributie. 4 Voorstel bezoldiging ambtenaar belast met de distri butie van levensmiddelen 5. Benoeming CommtssiSn. 6. Voorstel tot vaststelling tan verordeningen ter voor koming van brandgevaar. 7. Vaststelling suppletoir Kohier van den Hoofde- lijken Omslag 1916. Schagen, 15 December 1916. De Burgemeester, J. .CORNKLISSEN. LANDSTORM-KEURING. Jaarklasse 1917. De Burgemeester der gemeente SCHAGEN brengt ter algemeene kennis, dat de dienstplichtigen bij den landstorm der jaarklasse '1917 gelegenheid hebben zich aan een keuring te onderwerpen bij den keuringsraad, die zitting houdt te Schagen in het Noord-Hollandsch- Koffiehyis, gelagen aan de Lage Zijde, op Woens dag 3 Januari 1917. voormiddags 9 uur.. Het welbegrepen eigenbelang van de landstormplich- tigen maakt het zeer wenschelijk. dat zij zich voor deze keuring aanmelden, o.a. omdat zij, ingeval zij ongeschikt mochten blijken nadat zij in werkelijken dienst zijn gekomen en alsdan weder huiswaarts worden gezonden, jiiervan moeilijkheden kunnen ondervinden ten aanzien van hun maatschappelijke of studie-be langen. Onderwerpen zij zich aan een onderzoek bij den keuringsraad en blijkt daarbij voldoende van on geschiktheid. dan worden zij van den dienstplicht bjj den landstorm terstond ontslagen en staan zij niet meer bloot aan de kans om als landstormplichtige in werkelijken dienst te worden geroepen Wenscht een landstormplichtige bij een anderen keu ringsraad het onderzoek te ondergaan, dan kan de Voorzitter van èerstbedoelden keuringsraad hem daar toe op verzoek toestemming verleenen De landstormplichtige. die meent ongeschikt voor den dienst te zijn, heeft bovendien de gelegenheid aan den Minister van Oorlog ontslag van den dienstplicht te vragen met overlegging van een door twee genees kundigen afgegeven verklaring; ook kunnen worden overgelegd twee afzonderlijke verklaringen, elk getee- kend door één geneeskundige. Van deze gelegenheid kan ook gebruik maken degene, die reeds door den keuringsraad geschikt is verklaard. De handteekemng van den geneeskundige op de verklaring moet gelega liseerd zijn door den Burgemeester der gemeente, waar de geneeskundige woonplaats heeft Is de landstorm plichtige in het buitenland gevestigd, dan mag de ver klaring ook zijn afgegeven door twee personen, be voegd tot uitoefening van de geneeskunde in het Rijk waar hij gevestigd is. De verklaring moet dan evenzeer behoorlijk gelegaliseerd zija Met de indienststelling van de dienstplichtigen der jaarklasse 1917 ril vermoedelijk In het begin van Februari 1917 een aanvang worden gemaakt De landstormplichtigen kunnen hun wenscheïi met betrekking tot hun indeeling kenbaar maken aan den Voorzitter van den keuringsraad. Er bestaat evenwel geen zekerheid, dat aan deze wenschen zal kunnen worden voldaan. Schagen. 14 December 1916. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSKN. Den Haag, 15 Dee. 1916. Na de gewone pauze is heden de orde van werk zaamheden voor de laatste week vóór Kerst gere geld. Wanneer het ontwerp-Zegelrecht achter den rug is dua toch niet vóór a.s. Woensdag 20 De cember komt de tweede editie van de Successie wet aan de orde. Vervolgens eindelijk het Iang-uit- gestelde groot-politieke debat, genaamd Algemeene Beschouwingen over de Staatsbegrdoting voor IJl'- De voorzitter wees er in het voorbijgaan op, hoe „het jongste lijstje" van wat de Regeering nog wil zien afgedaan, in staat is „iemand den schrik om het hart te doen slaan", de gedachte te wekken, dat wij aldus wel tot September toe zouden hebben door te werken. Natuurlijk zal men tot eene selectie, eene keuze, uit den overrijken voorraad, moeten geraken. En bovenal is „eenige beperking" onvermijdelijk Van de Algemeene Beschouwingen is op voor stel van den praeses uitgeschakeld al wat be trekking heeft qp de kwestie van levensmiddelen voorziening. De heer Snoeck Henkemans zin spelend op het doorwerken in de weektusschen Kerst en Nieuwjaar, waar de Kamer ganschelijk niet ■van gediend is wilde in de komende week wél óver de levensmiddelen-kwestie gedebatteerd zien. Maar zoo terecht wees de heer De Meester er op, dat men de gewichtige zaak, waar 't hier over gaat, dan slechts uiterst oppervlakkig zou kunnen behandelen ln de drie dagen, nog restend tot Vrijdag 22 De cember a.s. Een zeer verstandig woord, waarmee de voor zitter zich bleek te vereenigen werd gezegd door mr. Sannes, toen deze den raad gaf Hoofdstuk X, Landbouw, N. en H. zoo spoedig mogelijk aan de orde te stellen. Wat dan ook zal geschieden. En zeer verstandig was ook 's heeren Nolens pro test tegen het willen vergaderen in de week van Korst tot Nieuwjaar. De Kamer heeft wat rust noo- dig, hoe klein die dan ook rij. Dr. Nolens sprak van drie weken. Tot twee zal 't wel worden be paald. Maar op dien termijn moet men dan ook niet ga&h beknibbelen. Op een der artikelen van de Registratie-wet had mr. Van Doorn een amendement voorgesteld, strek kend om de bij verkoop van roerende goederen te betalen notaris- en deurwaarders-kosten te bepar-1 BEWAART UW ER WORDEN ALLE SOORTEN HAAR- WERKEN VAN VERVAARDIGD. LAAGZIJUE B 50. SCHAütN, NABIJ DE MARKT. ken tot de gevallen, waarin, openbare verkoop wet telijk wordt gevorderd. Dit voorstel lokte o.a- uit een woord van prof. Visser v. IJzendoorn, waarbij deze wees op de noodzakelijkheid eener behoorlijke bezoldiging van de deurwaarders, zoodat deze die naren der Justitie niet „op bijverdiensten moeten zijn aangewezen". Zich beroepend op het belang der bevordering van de rechts-zekerheid bestreed minister Ort het amende ment-Van Doorn, en minister Van Gijn bracht eene wijziging in dit art. 103 aan, waarbij van het Registratie- recht vrijgesteld worden verkoopingen, welke „gedu rende ten minste zes weken van het' jaar tenminste eenmaal per week in hetzelfde gebouw of op hetzelfde terrein plaats hebben, en waarbij uitsluitend voort brengselen van eenzelfden lak van bedrijf wordt ver kocht." Daarmee was de heer Van Doorn bevredigd. Hij trok zijn amendement in. Gelijk ieder verwachtte, werd het amendement-J. ter Laan om tenaanzien van vrij stelling en vermindering van registratie-rechten voor verkoop van "kleine perceelen verder te gaan dan de Regeering wenschte. verworpen, 't Geschiedde met 33 legen 19 stemmen. Bij de verdere behandeling van de Zegelwet is aan genomen een amen<L-Van Sasse v., Ysselt, strekkend om te doen vervallen de bepaling, dat "de rechter geen rekening mag houden met afschriften van stukken zonder verklaring, dat het zegelrecht van het oor spronkelijke stuk is voldaan. De dag van 19 December a.s. aal nog Wel door de Zegelrecht in beslag worden genomen. Het gansche „lijstje", zou president Borgasius van het Parlement, zeggen, is goedgekeurd De Leening der 125 millioen, de Indische Volksraad, de nieuw bepalingen, tegen het samenrotten van schepelingen, de wijziging van art. 9 van het Mijnreglement, en nog wat meer. Minister Pleyte heeft o.a. medegedeeld, dat de indiening van het ontwerp voor de Bestuurs- decentralisatie in Indië wacht op het inkomen van graaf Van Limburg Stirum's advies. Reeds den 27sten a.s. komen onze Senatoren weer bijeen. voor het successie-voorstel en de wel op de middelen. Mr. ANTONIO. WIERINGERWAARD. De vereeniging van Vrouwenkiesrecht afd Wieringer- Waard had voor Woensdagavond als spreekster uit- genoodigd Mej. Groot van Rotterdam. Nadat Mevr. HaringhuizenBoon als presidente de bijeenkomst met een gepast woord had geopend, b<gon Mej. Groot ons te vertellen dat Minister Cort van der Linden door zijn uitspraak de dames van de stembus had afgehouden. De Grondwetsherziening had ons alle hoop gegeven De Grondwet is de basis van de wetgeving; alle wet te* kloppen met G.W. Art. 80 onthoud aan de vrouwen 't stemrecht, het woordje „mannelijk" is er eerst in 1887 ingelascht. De Heeren willen ons wel eens wijsmaken, dat zoo'n kiesbiljet niet zooveel waarde heeft, doch "de mannen hebben toch met dat'kiesbiljet in 1913 vrij wat meer vrijzinnigen op 't kussen gebracht, dat is toch voor de vrouwen een bewijs dat er meer aan vastzit dan de Heeren ons willen wijsmaken. Verder wordt in den breede uitgelegd dat een vrouw evengoed en in sommige gevallen nog beter kan zijn belasting-, loon-, spaar-, huur- of examenkiezer dan de mannen Wij hebben echter tot dusver nog geen ander wapen dan onze tong. Wat wij echter heelemaal niet hadden ver wacht en voor ons een. verrassing mocht heeten, was dat Cort v. d. Linden ons 't passief kiesrecht wil geven. "We kunnen dus wel lid zijn van de le kamer 2o kamer, enz., doch kiezer voor diezelfde lichamen kunnen wij niest zijn. Verder wijst spreekster op het vele onrecht dat de vrouw wordt aangedaan, dat de mannen zoo incon sequent zijn, en loont ook met voorbeelden aan," dat de vrouw wel degelijk specifieke belangen heeft. Met een opwekkend woord ook tot de mannen om zich als lid aan te sluiten, teneinde de vrouwen in dezen rechtvaardigen strijd te steunen, eindigt spreekster haar mooie rede. Het daverend applaus van de niet talrijk opgeko- menen was zeker ten bewijs dat Mej. Groot ons al len zeer heeft voldaan Na 15 minuten pauze kregen we ook nog een voordracht te hooren, waarbij Mei. G als boer in optrad. Dat de vrouwen slim zijn, heeft spreekster ons laten zien, toen een vergelijking werd gemaakt, dat zij als echtgenoote van Teun even graag naar 't petitionnement in den Haag wou als Teun naar een kollwedstrijd te Durgerdam. Er is om deze voor dracht liarteiijk gelachen Mevrouw Haringhuizen deelt aan t slot der ver gadering mede dat zich 3 heeren en 2 dames als lid hebben opgegeven, hetgeen zeer zeker is te dan ken aan de welsprekendheid van Mej. Groot Verder wordt hartelijk dank gezegd aan de spreek ster voor haar mooie reden en wordt de wensche- tijkheid uitgesproken, dat deze rechtvaardige strijd spoe dig gestreden zal zija WIERINGERWAARD. Dat de propagandaclub van den Bond voor Staats- pensionneering alhier zich een goede naam heeft ver worven moge 'blijken uit het feit. dat de vereeniging een uitnoodqpng heeft ontvangen van de afdeeling An na Paulowna otn aldaar een uitvoering te geven, waar aan zeer waarschijnlijk gevolg ral woiden gegeven. J. Schoorl Pz„ MARKTPLAATS A 88 VEEL BELANGSTELLING. Men meldt uit Sappemeer: Aan de groenteveiling alhier werden Donderdag 5000 ingezette vaten snijboonen en nog andere groen ten aangeboden. De geheele opbrengst bedroeg on geveer f300.000. De veiling werd bezocht door koo- pers uit alle deelen des lands. KAAS. In de kringen van den kaashandel heerscht niet voor de eerste maal ontevredenheid over de wij ze waarop bij herhaling wijziging wordt gebracht in de beschikbaarstelling van kaan voor het binnen landsch gebruik. Volgens onzen Vakkundigen zegsman zijn het spe ciaal de Friesche exporteurs-producenten, die op- al lerlei wijze worden bevoordeeld. Zoo bleven zij het vorige seizoen niet minder dan IX millioen K.G. ten achter bij de beschikbaarstelling. Hun werd vergund ongeveer een derde af te koo- pen teg eneen vergoeding van 23 cent per K.G. Maar toen de beschikbaarstelling moest plaats hebben, was bij het einde van het seizoen het verschil tusschen den marktprijs en den prijs waarvoor de kaas beschikbaar moest worden gesteld 80 en 33 cent ongeveer het dubbele. Dat was voor de Friesche exporteurti een niet on- voordeelige transactie. Ook de aanvoer voor het binnenlandsch verbruik kwam in gevaar, waar de rest van den achterstand werd ingekocht op de vrije markt in Zuidholland. Wanneer die kaas echter niet door de Friezen was gekocht, zou er toch 30 en later 40 pet voor de bin- nenlandsche consumptie beschikbaar zijn gesteld. Dit percentage is nu door dze manipulatie aan de binnenlandsche consumptie onttrokken. En het re sultaat is ook, dat er minder Zuidbollandsch en meer Friesche kaas is geëxporteerd. In een uitvoerig schrijven heeft de Ned. Vereeni ging van Kaashandelaren deze bezwaren ter kennis van de Rijkscommissie van Toezicht op de Kaas- vereeniging gebracht en daarbij de verwachting uit gesproken, dat de getroffen regeling aan een nauw keurig onderzoek zal worden onderworpen. LEENING 125 MILLIOEN. De Eerste Kamer heeft heden de 4 pet geldleening van 125 millioen zonder stemming, aangenomen, DE KAASMARKT TE ALKMAAR. De aanvoer was heden wederom minder dan de vorige week en bestond reeds voor het grootste ge deelte uit sch<%:aas. De volgende weck zal het alles wel hooikaas zijn. De prijzen, die de vorige week f 76 tot f 79 be droegen. waren thans wederom gedaald tot f 72 en f 73 per 50 Kg. Wel staat deze prijs gelijk met dien van het vorig jaar om dezen tijd, doch het percentage voor het binnenland is veel hooger, zoodat de productieprijs voor den producent zooveel lager is. De produoenten- vereeniging besloot dan ook in haar de vorige week 'Maandag gehouden vergadering om den prijs van f 33 voor de 50 pet. van het binnenland te verhoogen, en naar wij vernemen bestaat er veel 'kans dat de kaasvereeniging aan dat verzoek gevolg zal geven. Het is wenschelijk, dat deze verhooging geen prijs- verhooging voor den binnenlandschen consument ten gevolge zal hebben, aangezien deze reeds thans inge volge de winsten van de tusschenpersonen voor kaas waarvoor de boeren. 33 cent het pond ontvangen, 47 cent {Ier pond moeten betalen. De regeling tusschen het Ned. Landbouw-Comité en Duitschland is nog niet tot stand gekomen. In welin gelichte kringen veronderstelt men evenwel, dat dit de volgende week het geval zal zijn en men schreef hieraan juist de daling der prijzen toe aangezien Duitschland er niet van wil weten f 95 te moeten betalen, waar Engeland f 65 betaalt. Vele handelaren waren er zeer ontstemd over, dat de regeering deze week ter elfder ure de Bordeaux boot ,,Helena" voor het halen van kolen requireerde, Voor deze boot hadden zij juist veel kaasbestellingen d deze wtjze kunnen de handelaren niet aan hun Fransch-Engelsche verplichtingen (leve- "te) voldoen. ontvangen en op deze wtjze kunnen de handelaren niet aan hun Fransch-Engelsche verplichting ring van 50 pet. van het exportvrije gedeelte) Ook de andere handel wordt op deze wijze op zijn kop gezet. De geheele samenleving staat echter al op zijn kop. De Duitsche vredesvoorstellen waren op de prijzen van geen invloed. Men oordeelde het teekenend, dat de Marken, die in den aanvang van de vredesgej- ruchten omhoog 'gingen, alweer sterk dalen. Alkm. Ct BURGERBRUG. Op de voordracht voor onderwijzer aan de O. L. school alhier zijn geplaatst de heeren A. Kramer te Westerland, J. de Vries te Helder en J. Buijs te Helder. ZIJPE. Wij vernemen, dat door het bestuur van Zijpe en Hazepolder is besloten, de bestrating van de paardepaden op te dragen aan den heer J. Dienaar te Helder voor 29 cent per M. ZIJPE. Vrijdagmorgen is slechts een zeer klein gedeelte van de bestelde versche zeeeviseh alhier ter distri butie aangekomen. Aangezien, in verband met den kolennttod, de visscherij ernstige stagnatie onder vindt, is de vischaanvoer te IJmuiden momenteel zeer gering en kunnen de bestellingen niet of slechts ten deele worden .uitgevoerd. Zeer waarschijnlijk zal de wekelijksche vischverkoop alhier dan ook weer moeten worden gestaakt ZIJPE. Door B. en W. dezer gemeente zijn de votgende aanbevelingen opgemaakt: Voor de benoeming van twee leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs: A. 1. A. Groene- veld, aftr., 2. K. Kant; B. in de vacature Bremer, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, 1. C. de Moor, 2. Karei Bos. Voor de benoeming van een regent en regentes van 't armbestuur: A. 1. C. Smit Gz., per. aftr., 2. K. Fran- cis Kz.; B. 1. N. Francis-Kater, per, aftr., 2. M. Blok- ker-Koorn. - SCHAGERBRUG. Woensdagavond hield de vereeniging Nut en Ge noegen alhier in de zaal van den heer A. Bakker haar eerste gezellige bijeenkomst in dit seizoen. De voorzitter, de heer A. L. Zuidscherwoude, opende de vergadering met een woord van welkom. In afwlj- .king Van vorige jaren, toen alleen eigen krachten aan deuitvoering meewerkten, zouden dezen avond optreden de Hollandscbe Duettisten B. Elffrink en B. van Leeuwen .Hoewel deze heeren zich hebben be ijverd Nut en Genoegen een aangenomen avond te bezorgen, zien we toch liever een nutsavond waar aan eigen krachten meewerken. Op zoo'n avond zijn we vroeger meer dan eens in de gelegenheid ge steld kennis te maken met de prestaties van verschil lende dilettanten, die de belanstelling van het pu bliek verdienen en welke avond een grooter succe9 was dan die van Woensdag. We ppreken dan ook den wensch uit, dat de tweede gezellige bijeenkomst met eigen krachten kan worden gegeven. Het ge bruikelijke bal sloot den avond. SPOORWEGVERKEER. Naar wij vernemen, zal de beperking van het spoorwegverkeer, die op 1 Januari zou ingaan, op dien datum nog niet tot uitvoering gebracht wor den, aangezien de daarvoor noodige dienstregelin gen nog niet gereed zijn. KOLHORN. In de polders alhier is nog altijd veel werk en de arbeider wordt ruim betaald. Niemand is zon der werk, en oudo menschen spreken er van, dat vroeger voor hetzelfde werk een derde van het te genwoordige loon werd betaald en het dan nog alleen voor de gelukkigen kon heeten, daar de meesten om dezen tijd zonder werk liepen. —ANNA PAULOWNA. - Nu er reeds meer dan een maand is verloopen, sinds wij ons laatste verslag van den stand der werk zaamheden inzake de dijkvoorziening gaven, willen wij nog even een overzicht geven van den tegen woordigen toestand. Vanaf de Van Ewijcksluia tot aan het Lotmëer is het profiel van den dijk vrijwel gereed. De spoor lijn op den dijk is dan ook tot daar toe reeds op gebroken. Alleen de kruin moet over een deel ervan nog wat worden bijgewerkt Van daar af tot aan de doorbraak zal aan het binnenprofiel spoedig de laatste band worden geslagen. Ook de binnenberm vordert reeds flink. Hier en daar is men nog wat aan bet bijwerken er van. Zoo o.a. voornamelijk bij het Oude Veer, waar, na de verzakkingen, welke er voor eenige weken terug hebben plaats gehad, nog heel wat zand en klei ver werkt is moeten worden. Deze verzakkingen zijn de laatste weken blijven staan. Toch acht men het klaarblijkelijk noodig, een nieuwe onderberm inplaats van den toen wegge- schovene aan te brengen, althans bij het Oude Veer, was men met het maken van nieuwe zinkstukken bezig. Ook voorbij de doorbraak in de richting Oosthoek, heeft men reeds heel wat klei aangebracht Dit wordt aangevoerd van een stuk land achter de boer derij van den heer C. Blaauboer, vanwaar de toe voerlijn om bedoelde boerderij heen naar den Ach terweg loopt, om vervolgens over de Molensloot en door het voormalige Westelijke zanddepot heen het binnenplateau der boorbraak en daarmee den dijk te bereiken. Het laatste gedeelte van den Amstel- dijk bij den Oosthoek moet echter nog worden voor zien en het staat nog in het zandgeraamte. De steenglooiing is vanaf de Van Ewijekklyis tot een paar honderd Meters voorbij den Achterweg ge reed. Deze is daarmee over het geheel flinkver hoogd, terwijl bovendien daar bovfen nog een klin- kerbeglooiing'is aangebracht, welke, hoewel nog niet geheel gereed, toch overal reeds meer dan een meter in opgaande richting beslaat De betonnen glooiing langs den Oostdijk maakt een stevigen indruk, terwijl aan het zich in aan sluiting daarvan aan den buitenberm van den dijk nog bevindende gedeelte steenglooiing de laatste band wordt geslagen. Vanaf den Wieringerwaarderdijk tot aan de brug over den Boezem, was, naar men meende, de dijk reeds vrijwel voltooid, vandaar tot de bocht bij mijl paal 11 is hij gedeeltelijk met klei bestort, het overige deel tot den Oosthoek staat nog in zandprofiel. Naar men meende, schreven we, was het gedeelte vanaf den Wieringerwaarderdijk tot de brug over den Boezem reeds vrijwel voltooid. Aan die meening is echter voor eenige weken reeds den bodem inge slagen, toen men bij herhaling hoorde van verzak kingen van den binnenberm, welke op dat gedeel te hadden plaats gehad. Het is echter bij die eerste verzakkingen niet gebleven. Ook in dè afgeloopen week is de stand van het werk hier weer aanzien lijk achteruitgezet Zoo is n.L den vorigen Zaterdag weer een nieuw gedeelte van ongeveer 90 meter van den binnenberm weggezakt. Zondag daarop had deze verzakking zich reeds over minstens 150 me ter uitgestrekt terwijl naai- wij vernamen, Dinsdag weer een later gereed gemaakt gedeelte hetzelfde lot heeft ondergaan.Slechts enkele korte stukken van den binnenberm zijn' nog blijven staan, doch men vreest ook hiervoor. Deze telkens weer terugkeerende verzakkingen zullen waarschijnlijk een geweldige stagnatie in het werk veroorzaken, temeer wijl de zand voorraad niet meer voldoende is, om den nieuwen steun, welke voor d enbinnenberm noodig wordt, aan te bren gen. Nu hebben de hier bedoelde verzakkingen in zoo verre een ongevaarlijk karakter, dat de oude dijk met de daaraan verbonden berm staan blijft, maar onderwijl schuift alle verzwaring, daar naast aan gebracht, den Boezem in, zoodat het binnengedeelte van den nieuwen dijk rechtstandig naar beneden

Schager Courant | 1916 | | pagina 1