lODVllai. J STUURMAN, Kapper ÜaaiMker DONDEHBAfi 21 DEfEMBER 1916 39ste Jaarq ano. No. 6923. cjjddii nummer v. d. bïdd Raad Schagen. Haarverven en Haarverf- kammen. 1 EERSTE BLAD. Verschillende soorten Uitgevers TRAPMAN Co. - Wegens Kerstmis verschijnt DINS- 26 December 19i6 Voor het nummer van Woensdag J Dec. gelieve men vroegtijdig nieuws berichten en advertentiën in te zenden. DE UITGEVERS. LaagJjile 0 50, Schagen. Alpien Nieiïs- Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst nitkomend nummer zoplnatst. SCHAGFN. LAAN D 5. Int. Telenh. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nnmmers 5 et ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ot (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer uestaat alt twee bladen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 20 Decem ber 1916, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. Cornelisaen, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Afwezig de heeren Hopman en Van der Kamp; de eerste met kennisgeving van verhindering wegens ongesteldheid. Na opening volgt lezing der notulen van de 3 vorige vergaderingen. De heer Van der Kamp komt intusschen ter verga dering. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Is ingekomen een adres van het Salaris-comité uit 4 Bonden voor Overheidspersoneel, aangesloten bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, met ver zoek verhooging salarissen der gemeente-beambten enz. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisge ving aan te nemen, omdat bij de begrooting verschil lende salarissen zijn bepaald en verhoogd. B. en W. willen vanaf 1 Januari 1917 gedurende 3 maanden wederom éen duurtetoeslag aan alle gemeente-be ambten van fl per week en f0.50 voor de klerken en fittersleerling der gasfabriek. De heer Trapman zegt, dat hij zich met het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W. kan ver eenigen, hoewel de salarisregeling vastgesteld bij de laatste begrooting, nu juist niet op die hoogte is gevoerd, die hij voldoende acht, doch het gaat niet op om die salarissen na enkele weken te veranderen. Spr. zou echter de duurtetoeslag-regeling gaarne op een andere wijze zien geregeld, waartoe door hem reeds eerder een poging is gedaan, maar toen is het niet gelukt, doordat zijn voorstel geen meerderheid mocht verkrijgen. De regeling toch, zooals die thans is, kan onmogelijk zijn sympathie verkrijgen, om dat hij het onbillijk, vindt, dat de gehuwde en on gehuwde ambtenaren over éen kam worden gescho ren. Hoewel dus de heele wijze van toekenning niet mijn volle sympathie heeft, zou ik nu alleen het ldée ter tafel willen brengen, om voor de kinderen van de beambten boven het thans uitbetaalde bedrag van fl, een bijdrage vast stellen. Finantieel zal dit voor de gemeente- niet zoo'n groot bezwaar zijn, terw ijl het voor de belanghebbenden eenige tegemoet koming is. De heer Snel apprecieert ten volle het voorstel dat de heer Trapman hier in beginsel voorstelt en met het oog hierop willen voorstellen voor ie der kind boneden de 18 -jaar, de vergoeding te bepa len op 25 cent per week. Op voo-stel van den heer Roggeveen wordt de leeftijd van elk kind bepaald op 16 in plaats van 18 1 n %r en wordt hierna het voorstel van den heer Snri met algemeene stemmen aangenomen. Van den gemeente-veldwachter Abma is ingekomen een uitvoerig adres, waarin hij beweert dat hem een gratificatie van f 15 per jaar is toegezegd voor ver goedt g vrije uniformkleeding. Adressant verzocht die f 15, die hem gedurende een 12 jaar niet is uit gekeerd, alsnog te ontvangen. B. en W. stellen voor vanaf 1904 tot en met 1916 f150 aan Abma te geven. De heer Trapman wijst, evenals de voorzitter reeds heeft Ti daar. op het verschil dat tusschen het aan tal dienstjaren en het bedrag is. Het doet mij, zegt spr., werkelijk genoegen, dat zoo spoedig een oplos sing van deze kwestie is gevonden. De heer Abma is een uitstekend ambtenaar en het is voor dien ambtenaar een onaangenaam gevoel geweest, dat hij door de gemeente niet rechtmatig werd behan deld. Ik kan me voorstellen, dat dit op hem geen prettigen indruk heeft gemaakt en ik betuig dan ook gaarne mijn volle tevredenheid voor de spoedige oplossing. Doch ik wil hier de vraag aan verbin den waarom of B. en W. nu ook niet het volle be drag aan Abma willen geven. Door B. en W. is door dit voorstel uitgemaakt, dat Abma recht op het ge vraagde had en wat iemand ten volle toekomt, moet hem ook ten volle worden toegekend en daarom stel ik voor, dat ook die f30 aan adressant worden uit gekeerd. V/ij zien dat volgens raadsbesluit vanaf 1904 Abma die f 15 per jaar toekomt, dus moet ook over 14 jaar dat bedrag worden uitgekeerd, en het bedrag op f 180 worden bepaald. Voorzitter zegt, dat dit hem ook zeer wenschélijk voorkomt. B. en W. zijn van het idéé uitgegaan, dat Abma- feitelijk geen recht meer op het bedrag heeft, omdat de dienstjaren waarover deze zaak gaat, reeds zijn afgesloten en Abma reeds eerder had behooren 1» v en doch spreker kan zich zeer goed met het jn den heer Trapman vereenigen. De heer Meurs meent, dat Abma, laten we zeggen uit bescheidenheid niet om het bedrag heeft ge vraagd, maar het gaat z.i. niet op dat hij daardoor z{in recht er op verliest. De heer Koster is van meening, dat de schuld hier ligt bij het gemeentebestuur. Voor een jaarlijk- sche toelage dient toch een mandaat te worden af gegeven. Voorzitter ia het hier niet volkomen mee eens. Wanneer iemand iets heeft te vorderen van de ge meente, dan behoort hij hiervoor bij het sluiten van het dienstjaar opgaaf van te doen, Spr. is hot wél met den heer Trapman eens dat de gemeente ze delijk verplicht is tot uitkeering van het bedrag, Haar eigenlijk heeft adressant geen rechten. Do heer Trapman erkent, dat administratief de redeneering van voorzitter juist is, maar hem is wol eens ter oore gekomen, dat door Abma wel dege lijk om het -bedrag is gevraagd. Het heeft, spr. daar om gjoed gedaan, de t voorzitt® als hoor cl der po litie en nog zoo'n kort entijd hier, in deze recht gedaan heeft en een ambtenaar heeft gegeven wat hem toekomt Het voorstel van den heer Trapman wordt hier na met algemeene stemmen aangenomen. Volgt adres van de Commissie ter bevordering van het geneeskundig onderzoek voor het huwelijk. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te, beschik ker. Zii betuigen hun sympathie met het streven van het ..oiritc; het uitreiken van hot geschriftje op den dag van het huwelijk achten zij te laat om das nog eenig resultaat te mogen verwachten, Ged. Staten is bericht ingekomen, dat het be drag van den verkoop grond Landbouwstraat niet mag worden besteed voor uitgaven distributie, maar rentegevend moet word enbelegd. B. en W. ad viseeren aan dit verlangen te voldoen. De heer Trapman vraagt nog of met dit geld een andere leening mag worden afgelost en vindt het eigenaardig, waar de gemeente zooveel schuld heeft, zij dit kapitaal nu moet beleggen. Dat acht spreker eigenaardig. Voorzitter antwoordt dat alleen wanneer dat ter rein nog door schuld was bezwaard, die schuld met dit geld zou mogen worden afgelost. De heer Snel maakt nog' de opmerking dat het geld voordeellger kan worden belegd. Ged. Staten hebben goedgekeurd de salarisrege- ling onderwijzers belast met het herhalingsonder- wijs f 1.per lesuur. Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat Schagen een gemeenschappelijke distributieregeling aangaat met een aantal andere gemeenten. Van de Directie van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij is bericht ingekomen, dat geen gevolg kan worden gegeven aan het verzoek van het gemeentebestuur van Schagen om de twee bekende middagtrammen lijn Wognum weer in te leggen. Ook de Commissaris der Koningin berichtte, dat aan dit verzoek niet kan worden voldaan. Hem was gebleken dat de trammen in het belang van een pieer geregelden dienst moesten worden opge heven en dat onvoldoende bezetting dier treinen daarvoor geen bezwaar kon opleveren. De gemeente Winkel had een adhaesie-betuiging ingezonden. Van den heer J. Keesman, marktmeester, was een dankbetuiging ingekomen voor Iverhooging zijner jaarwedde. Van de heeren Roggeveen, Muurling en de volontairs ter gemeente-secretarie eveneens. Het adres van den Bond voor behartiging van de belangen van het Kind, inzake het rooken van kin deren, wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Van de Vereeniging voor Landbouwhuishoudonder- wijs te Winkel, is het verzoek ingekomen om bij den eventueel te houden cursus, in Landbouwhuishoud- onderwijs, voor elke leerling uit onze gemeente per jaar f 10 subsidie te willen toekennen. In handen ge steld van B. en W. om advies. Eveneens wordt in handen van B. en W. gesteld het verzoek vaai de onderwijzeressen de dames Droog en Heijselaar, om in aanmerking te mogen komen voor dezelfde salarisverhooging als de col lega's. B. en W. légden vervolgens een ingekomen schrij ven der gascommissie over met verzoek om den heer Rühl, die vanaf 1 Nov. j.L niet meer verbonden is aan het adviesbureau van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren, te benoemen tot accountant der gasfabriek. .B. en W. adviseeren daaraan te vol doen. Goedgevonden. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan van f 15000, rente hoogstens 5 pet, aflosbaar uiter lijk 31 Dec. 19i7. Goedgevonden. Van de Nationale Bankvereeniging te Alkmaar was een aanbod ingekomen ter financiëering van de distributieregeling en het aangaan dezer geldlee ning. De heer Buis geeft in overweging, dit verzoek in handen te stellen van B. en W. en spr. wijst er op, dat bij de Boerenleenbank alhier op even voor- deeligo wijze geld te krijgen is. De heer Trapman wil de afhandeling van deze zaak aan B. en W. overlaten en dat dit college dan de leening op de meest voordeelige wijze sluit. Ver der zou spreker gaarne zien, dat de Raad een over zicht kreeg van wat de distributieregeling de ge meente tot nu toe heeft gekost. Voorzitter doet toezegging. B. en W .stellen voor met eenige andere gemeen ten een gemeenschappelijke levensmiddelendistribu- iie aan te gaan. Goedgeyonden. Door B. en W, wordt voorgesteld om het salaris van den secretaris der levensmiddelendistributie, den heer Muurling, te bepalen op f 25 per maand, en dat salaris te laten ingaan vanaf 1 October j.L De heer Trapman moet ronduit zeggen, dat de sa larisbepaling hem niet geheel bevredigd. Wanneer ik zie, wat andere gemeenten in den omtrek daar voor betalen, zooals b.v. St. Pankras, welke gemeente toch veel- kleiner is dan de onze en f 400 betaalt en de gemeente Anna Paulowna ook aan haar secreta rie-ambtenaar f30 per maand betaalt, dan vind ik dat onze gemeente te laag salarieert. Daarom zou ik het salaris dan ook bepaald willen «ien op f 30 per maand. Dan is mij opgevallen, dat in deze rege ling wordt bepaald, dat het salaris ingaat op 1 Oc tober 1916 en nu weet ik- heel goed dat vanaf dien datum de vele werkzaamheden zijn .begonnen, veel zijn uitgebreid en de zaak eerst is gereglementeerd, maar we weten toch allen dat ook vóór 1 October door den betrokken ambtenaar heel veel arbeid aan de distributieregeling is gedaan. Spreker vraagt daarom aan B. en W. of die buitengewone arbeid zal worden betaald door een nog te verleenen gratifi- Voórzitter zegt, dat hiervoor aan den heer Muur ling reeds eerder een gratificatie .van f 100 Is ver leend. De heer Trapman dacht niet, dat dit de werkzaam heden van de distributieregeling betrof, maar heeft spreker zich hierin vergist, dan doet hij alleen het voorstel tot bepaling van het salaris op f30 per maand. De heer Meurs acht een belooning van f25 per maand voldoende. Het is zeker waar dat er veel extra werk is, maar van dat extra werk wordt toch ook veel in den tijd gedaan waarin de ambtenaar in dienst der gemeente is. Alleen moeten dus de over uren betaald worden.en dan geloof ik dat 25 vol doende is. De heer Van der Kamp vraagt, of bij benadering kan worden gezegd, hoeveel tijd aan de distributie- regeling wordt besteed. De secretaris licht op verzoek van voorzitter in, dat dit niet te doen is, daar alle werkzaamheden, dus ook die der distributieregeling door elkaar ge schieden. De heer Mèurs is van oordeel dat we nu wel heel breed kunnen uitrekenen hoeveel tijd, aan dé distri butieregeling wordt besteed, maar het gaat hier over het overwerk en door dat meerdere werk wordt er minder werk voor de gemeente gedaan, waardoor dit weer door anderen wordt gedaan, en zou men dan ook die meer salaris moeten geven. We kunnen nu wel lang kibbelen dat f 25 a f 30 salaris poodig is, maar ook de anderen hebben meer werk. De heer Trapman meent de opmerking ta moeten maken, dat het antwoord dat hij van de heeren krijgt, bezijden de kwestie gaat Spr. houdt geen pleidooi over het werk dat de een en de 'ander doet, maar het geldt hier alleen de bepaling van een salaris voor werkzaamheden, waarvoor in principe is uit gesproken de wenschelijkheid tot extra-betaling. Al le mogelijke voorstellen om ook andere ambtenaren een hooger salaris te geven, zullen door mij met genoegen worden gesteund, maar die kwestie staat hier buiten. Ik vermeen met aanhaling van voorbeel den, dat de salariëering niet is zooals ln andere ge meenten, terwijl het werk lat daar gedaan wordt hier ook wordt gedaan en heel loffelijk. Er is reeds meer op gewezen, dat het een zaak van appreciatie is om goed werk fatsoenlijk te betalen en daarop die nen wij hier alleen het oog te houden. Voorzitter zegt zich eenigszias te kunnen vereeni gen met wat de heer Trapman heeft gesproken. In de laatste jaren is er verbetering merkbaar maar het is een feit, dat de gem.-ambtenaren algemeen het loodje leggen wat betreft de salariëering. De ge meente behoort zich niet te moeten schamen voor de salarissen die zij uitbetaalt en een goede sala riëering zal altijd worden gewaardeerd. Ik ben lang genoeg ambtenaar geweest om dat te kunnen voelen. B. en W. kunnen daarom met het voorstel van den heer Trapman meegaan en stellen den Raad voor het salaris op f 30 te bepalen. Hiertoe wordt met 9 tegen 1 stem, die van den heer Meurs, besloten. Tot leden van de Rietboschcommissle worden ge kozen de aftredende leden de heeren J. Schoorl Je. en K. Blaauboer. Tot leden der schoolcommissie mevrouw Wiglama en den heer C. Roggeveen Cz., terwijl voor de va cature vafi. den heer G. Veldkamp, die bedankte, wegens vertrek, een aanbeveling van de schoolcom missie zal worden Ingewacht. Tot leden van de commissie reclames Hoofdelijken Omslag, de heeren W. Roggeveen Cz. en P. Meurs Pz. Van Ged. Staten is ingekomen een cóncept-veror- denlng, houdende voorschriften tot voorkoming, van brand. Het is daarbij onder meer verboden een open of gesloten vuur te gebruiken anders dan in de open lucht op den beganen grond en bulten het gebouw. Ook is verboden te gebruiken lampen gevuld met spi- mu8, enz., enz-, om op torens, daken, platten goten enz. enz., soldeerwerk te verrichten of verfla gen af te branden. B. en W. adviseeren deze ver ordening'vast te stellen. Na enkele opmerkingen van den heer Snel wordt de verordening goedgekeurd. Wordt meegedeeld dat van den Architect, belast met den "schoolbouw, een schrijven is ingekomen, waarin deze meedeelt, dat hij het absoluut onnoodig acht, om thans reeds alle «Jétail-teekeningen voor de nieuwe school gereed te maken. Wel acht de heer Jansen het gewenscht, de voornaamste détails voor de aanbesteding voor de gegadigden ter inzage te leggen. Tijdens het werk kunnen benoo- digde teekeningen ten zijnen kantore worden ge reed gemaakt, ook de heer Jansen acht evenals de heer bnel teekeningen maken op het werk onge- wenscht. De Architect deel mee, dat de grond waarop de school te bouwen, door hem op drie plaatsen is onderzocht daarbij is gebleken, dat de drukvastheid van de regelmatig loopende kleilaag van drie meter dikte, zonder nu in technische berekeningen te treden, hem voldoende zekerheid geeft om zonder hei-fundétie te bouwen. Voorzitter doet daarna mededeeling van de inge wonnen inlichtingen omtrent een politiehond, welke op voorstel van den heer Roggeveen waren inge wonnen. Hieruit blijkt, dat, hoe goed ook de resultaten, de kosten en de verdere bezwaren zoo groot zijn, dat algemeen wordt goedgekeurd op dit idéé niet verder in te gaan. Een regeling in het belang van het pensioen van den gasfitter Burger wordt goedgekeurd. Daarna volgt de rondvraag. De heer Koster wenscht een en ander te vragen over de belangrijke kwestie van de regeling inzake gasbesparing.Het komt hem voor, dat, waar een zoo ingrijpende zaak, een zoo belangrijke gasprijs- verhooging, wordt geregeld, waarbij zoo vele bur gers zijn betrokken, dat het minstens eigenaardig is, dat de Gemeenteraad er niet in is geraadpleegd. Spr. betwijfelt of B. en W. het redht hebben, om zoo iets te besluiten zonder den Raad, en verneemt gaarne op welke gronden B. en W. hun recht hier toe baseerem In afwachting daarvan zal spreker nog niet ingaan op de getroffen regeling, w irom trent de vraag blijft bestaan of de Raad het er mee eens 's Voorzitter zegt, dat hij oorspronkelijk dacht, dat de heele kwestie behandeld kon worden, door B. en W. ook van den gasprijs. Ik dacht dat gasver- schaffing gelijk stond met ristributie, als b.v. heffing bruggelden, tollen, enz., maar hierin moet ik be kennen gefaald te hebben, het is zuiver verkoop van gas. Toen werd mij echter de verordening op het be heer der Gasfabriek voorgelegd en daarin staat een bepaling dat de gasprijs door den Raad wordt bepaala, maar dat B. en W. in bizondere gevallen hiervan kunnen afwijken zonder den Raad erin te kennen. Welnu, mij dunkt dat hier toch wel van een bizonder geval gesproken kan worden. In ver- eenigde vergadering van B. W. en Gascommissie is gemeend, dat de Raad in deze niet gekend be hoefde te worden. Nu weet ik wel, dat in vele Ge meenteraden de zaak wel degelijk door den Raad is vastgesteld, maar dat doet hier niet ter zake. Het benige is, dat er verschil van gevoelén kan bestaan f hier van een bizonder geval sprake is, de een zegt wel de ander niet; de Raad zou zich daarover kunnen uitspreken. De heer Koster gelooft niet, toen de Raad de verordening vaststelde, dat 't de bedoeling is ge weest, dat een geval als dit gerekend zou worden tot de bizondere gevallen en hij vindt het een on begrijpelijke zaak, dat, waar alle Gemeentebesturen de gaskwestie door den Gemeenteraad hebben doen regelen, hier een uitzondering wordt gemaakt. Elk Raadslid stelt minstens evenveel belang in de e belangrijke zaak als B. W., en het ware ge wenscht geweest dat deze ingrijpende maatregelen, desnoods in eene spoedvergadering van den Raad waren gebracht Er zijn wel spoedvergaderingen gehouden voor minder gewichtige dingen. Spr. protesteert tegen de opvatting van B. W. en vindt dit in deze zaak niet het goede standpunt tegenover den Raad is ingenomen. Voorzitter: Dat mag nu uw opvatting zijn, maar B. W. gaan vrij uit. De Verordening zegt het. Waarom zouden wij er den Raad niet in moeien Het is hier geen zoeken van macht. Het was op deze wijze het gemakkelijkst, aan de hand der ver ordening. Als andere Gemeentebesturen 't zoo niet gedaan hebben," dan hangt dat zeker af van hunne bepalingen. De heer Meurs vindt ook Burgemeesters uitleg- ging van het artikel minst genomen eigenaardig. mder „bizondere gevallen" zijn te begrijpen op zichzelf staande, kleine zaken, maar dit hier is een algemeen geval, rakende de heele'gemeente. Die uitzondering gold b.v. cje gaslevering aan een paardenspel of kermisinrichting, en zoo meer. Bij ae opvatting, die B. W. huldigen, zoo elke stij- §ing van kolenprijs door de bizondere tijdsomstan- igheden, een bizonder geval zijn en was nood zakelijke gaspriisverhooging iets, waarmede de Raad niet te maken had." De heet' Roggeveen is het met den heer Meurs eens. Hij herinnert zich dat die uitzonderingsge vallen betroffen kermisinrichtingen en kan zich ook haast niet denken dat in de verordeningen van an dere gemeenten een leemte op dit punt bestaat, daar ae onze aan andere verordeningen is getoetst. Spr. is het wel eens met de genomen maatregelen, maar had toch ook niet vefwacht, dat B. en W. er den Raad niet in zouden kennen. Hij zou wel wen- schen, dat de Raad er zich over uitsprak: Voorzitter oordeelt, dat men dan niet dergelijke onduidelijke artikels moet opnemen. Laat de Raad beslissen de verordening te wijzigen, en beter om schrijven waartoe B- en W. bevoegd zijn. B. en W. willen wijziging gaarne in overweging nemen. Er bestaat, waar in dit college geen jurist zitting heeft, altijd gevaar voor kwesties als deze. Juristen kun nen altijd beter inlichten over gevallen, waarin ver schil van opvatting kan ontstaan. Daar komt bij, dat de verordeningen niet door Ged. Staten is be hoeven te worden goedgekeurd, die stellen anders vast in twijfelachtige gevallen veranderingen voor. De heer Meurs meent dat de gasprijs bepaald wordt door den Raad. Een algemeene gasprijs kan niet door B. en W. worden bepaald, als de heeren er kalm over nadenken, dan kunnen zij hun op vatting niet volhouden. Voorzitter: Waarom zouden wij het"dan gedaan hebben? De heer Meurs: U kunt het er niet doorhalen. Voorzitter: Ik ben 't er niet mee eens, maar de Raad kan het artikel wijzigen. De heer Trapman wil gaarne eene mededeeling doen in verband met de uitlegging, door den Bur- femeester gegeven. Hij is het'met de vorige spre- ers eens, aat deze zaak van zoo groote beteekents, van zoo groot belang is, dat alleen het Raadscollege daarover had mogen beslissen, nadat het advies van Gascommissie en B. en W.' erover was uitge bracht. Het artikel, waarop Voorzitter zich beroept mag don z.i. aanleiding geven tot de opvatting, door Voorz. verdedigd, maar dat is niet het juiste standpunt, door den ^Burgemeester en door het college van B. en W. in te nemen. In zaken van Gemeentebelang behooren B. en W. het systeem te huldigen, dat die gebracht worden in het college van de vertegenwoordigers der burgerij.' Dat is de eenige plaats waar tot uiting kan komen, wat er aan wenschen en meeningen en stroomingen in de burgerij leeft. Alleen de Raad is het aangewezen lichaam tot het nemen van voor de burgerij zoo belangrijke besluiten. Dat is in het algemeen het eenig juiste standpunt, dat B. en W. behooren in te nemen. En nu Voorzitter's voorstel tot wijziging der ver ordening, om weg te' nemen wat aanleiding kan geven tot scheeve opvattingen. Maar er is nog nooit eei, wet gemaakt die niet voor tweeërlei uitleg vat baar was. En Voorzitter weet het aan het gemis van een jurist dat hier die twijfelachtige bepaling tes'und. Ma r spreker is het eens met de eens el dero geuite wpordenGod beware ons ,-uo. de Juristerij". Laat ons ons gelukkig prijzen, dai hier gewone n enschen van de praktijk zitten met practischen blik op de zaken. Het zou spreker iets waard zijn, waar deze gemaakte bepalingen voor sprei De heer Trapman vervolgt, dat de heer Koster reeds veronderstelde, dat de gasmaatregelen wel door en W. zouden zijn uitgevaardigd in over leg met de Gascommissie en heeft daarbij aangeroeid de kwestie van uitzonderingsbepalingen. Spreker wenscht deze zijde der zaak in alle vriendschap- pelijkheid en bescheidenheid in bespreking te bren

Schager Courant | 1916 | | pagina 1