Ve zekering Maatschappij „West Friesland", WOENSBAli 17 JANUARI 1917. Uitguvors:TUAlWlAN vfc Co. Binnenlandsch Nieuws. Raad Oudkarspel. te Alkmaar, Spoorstiaat 68. Raad Anna Paulowna. SCHAGER Alpmtti Nienws- Alratsitii- LuüiifUil i>it blad verschijnt viermaal por wuok llinaiiuu, Woensdag. Donderdng en Zaterdag Hij inzending tot 's morgens 9 m-o wor den ADVERTKV rfFIN in liet eerar uitkomend nummer implnntst. SCHAGEIS. I AAN II ni. Ieli-.ph. No. 20. I'rijs por li- maanden f O !tü |»o post I l.lU. ihiiiiiineih f> ADVKKTENT1KN van 1 tot 5 regels 10.35, iedere regel mee hei Bewijsno in egrepen). Groote lett. worden raar elunisr. betek Dinsdagmorgen 10 uur vergaderde de raad dezer «e- eente voltallig. Na opening do meente de notulen gelezen en oor don voorzitter werdén •keurd. nkbetuiging van den t ele- ouder voor de ontvangen gratificatie groot f 75. Ingezonden Stukken, toonnouder voor de ontvangen Van dezelfde de mededeeling, dat over "1916 3811 telegrammen en gesprekken zijn behandeld tegen 2699 over 1915. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten hem ook over 1917 aan het einde van het j.tar den opgave te vragen om daaruit do toeslag te kunnen bepalen. Van den heer Mosk is bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming als lid vap Let burgerlijk Armbestuur aanneemt. Bij de gehouden kasopname op 22 Dec. bleek over eenkomstig de boeken tn kas te zijn f 2110.98. Het adres van de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw betreffende het houden eeoer tentoon stelling van brandbluschmiddelen wordt voor kennis geving aangenomen, ten eerste omdat het adres niet op zegel is, ten tweede omdat we bier in 't bezit zijn van een stoomspuit. Goedgekeurd zijn terugontvangen het le suppl. ko hier H.O.; de geldleeniug groot f 100U voor de distri butie en de ning op het lév< rekening over 1915. Van Ged. ooiing daarvoor; de verorde- Idelenbodrijf en de gemeente- Staten is bericht ingekomen-, dat de be- grooiing nog biet goedgekeurd is, doch dat de helft van de posten mag worden gebruikt. iteqiames op den 11.0. van de heeren L). Groen- hart en S. Bakker zuilen in handen van de commissie worden gesteld. \au liet ouderwijzend persoupel is een verzoek in gekomen om vei'hoog mg van saiaris. In de toelichting wordt te kennen gegeven, dat lie. salaris ook in gewone tijden te laag is, dus in dezen tijd geheel onvoldoende is. Dit iai bij een volgenu punt worden behandeld. Van het Langedijker drar-kweercomité is oen adres ingekomen, waarin wordt aangedrongen op beperking van het drankgebruik en vooral mede met het oog op de vele vreemde arbeiders, de cafés vroeger te sluiten, vooral Zondags. li. en W. 6telien voor op grond van het vertrek van de arbeiders van de fabriek Nederland, die in deze gemeente een onderkomen hadden, waardoor dc grootste factor verdwenen is, afwijzend te beschikken. Had de toestand voortgeduurd zooals ze geweest is, zou zeer zeker het sluiten op Zaterdag, Zondag en Maandag in ernstige overweging zijn genomen. De heer Kalverdijk kan hierin zeer goed meegaan, doch zou krapper willen toezien op de kinderen "bo neden 16 jaar. VoorzitterWanneer u mij gegevens daaromtrent kunt verstrekken, zal dit mij zeer aangenaam zijn. Proces-verbaal zal dan zeer zeker volgen. Goedgevonden vwordt het adres voor kennisgeving aan te neweh. Het voorstel van de gascommissie om de gasprijs met 1 ct te verhoogen, ontvangt als een noodzake lij" kwaad de goedkeuring van alle leden. 1>; heer Eecen vreest, dat "1 ct niet voldoende) za Uijn, waar toch zeer waarschijnlijk voor afschrij vingen een grooter percentage zal moeten worden uit getrokken. Voorzitter merkt op dat althans voorloopig 1 cL voluoende is daar 1916 een tekort opleverde van 3000 Öjdë verhoogde gasprijs een meerdere ontvangst van bOOO zal geven. De heer Kalverdijk merkt op, dat door het beperkt verbruik ook de winst kleiner zal worden. De prijs wordt nu met de verhooging gebracht voor industrie- gas op 8 ct voor licht en kookgas op 10 ct en muntgas op 11 ct er Komt thans aan de orde het punt uitbreiding van de gasfabriek endaarvoor een leening aan te gaan vén ten hoogste f 4000 al» zijnde een vierde gedeelte van de volle koeten. Voorzitter «egt, dat door de commissie ook de zaak der dectriacatie onder oogen gezien is doch dat deze uitbreiding ook zom moeten geschieden al zou de electrificatie tot stand komen. Door de hooge koperpnjzen is het echter geen zaak daarnaar nu zelfs oen onderzoek in te stellen. Dat tegenwoordig met het aas gesukkeld wordt vindt zijn ooraak in het feat, dat de uitbreiding waartoe het vorifi,Jaar besloten is nog njgt t0t stand gekomen 1?' van den directeur, doch door het niet tijdig aankomen der bestelde goederen. ■Pe .^?er V °P' dat ook deze tweede) uitbreiding (een onderdee lis van het te uitbrei_ dingsplan «rJvf i*1^er j!?' er de 4e oven bijkomt, 6000 kuh M- P® worden geproduceerd Herhaalde malen is reeds aangedrongen op het plan ten van boomen langs den dijk aan het Koordeinde deze rgemeente. Het ambacht heeft toegestaan daar boomen te planten, doch de gemeente heeft «een geld Wanneer de boomen komen op een afstand van 5K M., rullen er 350 noodig zijn. De prëS j. f50 per stuk. B. en W. stellen voor elk jwr'ÏÏn gedeïte'te planten. De heer Kalverdijk merkt op, dat ook bestrating van een groot gedeelte geen overbodige weelde zou zijn. Voorzitter zegt,dat <üt niet aan de orde is. Even wel zou het Ambacht tot bestrating kunnen overgaan om het daarna in beheer aan de gemeente over te dragen. De heer Kroon zegt, dat het er ook met de finan- tién van het Ambacht niet rooskleurig voorstaat. Besloten, wordt dit jaar voor f50 boomen te koo- pen. Aan de orde komt thans het bovengenoemde ver zoek van de onderwijzers; een voorstel van B. en W. om een fllnken duurtetoeslag te geven aan som mige gemeenteambtenaren en een voorstel van den heer Goet met toelichting, welke luidt als volgt: Aan don Ededachtbaren Raad der Ge- meente Oudkaropei. Mijne HeerenI Ondergeteekende heeft de eer Uw College hierbij M j t0 bieden, een ontwerjHsalarisregeling voor het °M«r*ijMd personeel in dienst onzer gemeente. Hij acht dat vraagstuk uitermate ureent, le omdat hij van meening B. dat de salarisregeling niet aan redelijk te stellen eischen voldoet, 2e omdat door de angst wekkende prijsstijging van bijna alle levensbenoodigd- heden, de koopkracht van bedoelde ambtenaren in bedenkelijke mate is gedaald. Ter toelichting dezer beweegredenen het volgende: „Bij bepaling der jaarwedden dient allereerst in hel het oog gehouden, den aard van den gepresteerde#! arbeid en het karakter van het te bekleedcn ambt Het wd ondergeteekende toeschijnen, dat het groote pelang gelegen in „goed onderwijs' ook door Uw college met wordt ontkend. Dat echter bij waardeerini' van dien arbeid, veelal wordt gezien naar wat andere gemeenten ten dezen - aanzien hebban bepaald. Een vergelijking, die naar de meening van ondergeteekende niet mag worden gemaakt, wanneer niet allereerst het doel „het bevorderen van deugdelijk onderwijsvoor opstaat. Ook andere gemeenten zondigen in dit opzicht plichtgetrouw zijn arbeid onder behoorlijke arbeids voorwaarden kan vervullen. Het werkt uitermate de primeerend op het werk van een ambtenaar wanneer geldelijke beslommeringen onophoudelijk zijn voort- 'urende aandacht vragen. Zijn positie toch, stelt aan hem eischen, die zonder meer maar niet ter zijde kunnen worden geschoven. Hij mag geen nevenbe trekkingen bekleeaen, hij moet prestige oefenen hij moet netjes gekleed gaan, hij moet, wil hij zien op de hoogte houden van hetgeen er in zijn „vak" voor komt, door studiemateriaal zich die kennis eigen maken. Het zal onnoodi gzijn Uw college op te merken, dat dat geld kost en zelfs meer dan velen denken. Wan neer men dan onze salarisregeling beziet, varieerendo va nf 1000 tot f 1300 voor het Hoofd en van f 600 tot f 950 voor onderwijzers van bijstand, die sommen verdeeld over een reeks van 20 dienstjaren, dan vraagt ondergeteekende zich af, of deze regeling wd inder daad bevorderlijk is aan „goed onderwijs". Vooral ten aanzien van de onderwijzers van bijstand, zou het merkwaardig zijn eens na te gaan, wat of door onze gemeente over b.v. 4 jaren per' onderwijskracht is betaald. Want „en hierop zou ondergeteekende in het bijzonder de aandacht varf Uw college willen ves tigen," berekent men het salaris van een onderwijzer over totaal 40 dienstjaren in onze gemeente, dan komt men tot een middelsom van f 853. De merkwaardig heid zou zijn te constateeren het belangrijk verschil in minder wat is uitbetaald. Dat verschil nu is een gevolg van den langen duur waarover de periodieke vernoogingen loopen De periodieke verhoogingen uit vloeisel van het beginsel van den onderhoudsplicht, zijn. in slede van aan dien onderhoudsplicht bevorder lijk te ziji^ in zoer vele gevallen oorzaak, dat het werkelijk uitbetaalde salaris een zeer ongunstig beeld vertoond met het maximum-salaris, op welk maximum men zich veelal blind staart. Zich te richten naar andere gemeenten „die eveneens zondigen' gaat niet aan. Allereerst dient de vraag, „wat is noodig om aan het onderwijs die personen te verbinden, van wien men redelijker wüze mag veronderstellen, dat zij voor hun taak berekend zijn en hoe behouden wij dien," gesteld. Naar het gevoelen van onderge teekende geeft onze salaris regeling het am woord op deze vraag niet Het 2e punt behoeft nauwelijks eenige toelichting Slechts ter illustratie het volgende uit het Maandblad van het Centraal Bureau van de Statistiek, een regee- rinasorgaan. De prijs van 29 verbruiksartikelen, waarvan het nor maaleijfer in 1893 op 100 was gesteld, steeg in 1913 tot 114. in 1915 tot 142, in het le halfjaar van 1916 tot 159. in Juli en Augustus tot 170, September tot 173. en in October tot 179. Dat laatste cijfer geeft 1 derhalve een prijsstijging sedert 1913 aan v.111 57 pet. ünnoodig te zeggen, welke ondragelijke druk een der gelijke prijsstijging uitoefent op menschcn die uit hoofde van hun ambt, hun arbeidskracht alleen in die richting kunnen ontplooien en wien om allerlei redenen eenige zeggingschap inzake het verkoopen hun ner arbeidskracht is ontzegd. Hiermede meent ondergeteekende het hieronder vol gende voorstel, voldoende te hebben toegelicht Art 1 der verordening cLd. 27 September 1912 gekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten d.il 11 Dec. 1912, gewijzigd bij besluit van den Raad d.d 29 Sapt. 1913 en waarop de goedgekeuring van Gede puteerde Staten is ontvangen d.d. 5 November 1913, luidde als volgt: le, De jaarwedden van het onderwijzend personeel der openbare lagere school bedr.igen a. Met minder dan 5 dienstj. I 1150, b. met 5 en meer, doch minder dan 7 dienstj. f 1225; c. met 7 en meer, doch minder dan 9 dienstj. f 1300 d. met 9 en meer, doch minder dan 11 dienstj. f 1375, e. met 11 en meer, doch minder dan 13 dienstj. f 1450, t met 13 en meer dienstj. f 1525. 2. Voor elk der onderwijzers die het hoofd der 'school bijstaan a. Met minder dan 3 dienst f [750 b. met 3 eu meer doch minder dan 5 dienstj. 1 825, c. met meer d#n 5 doch minder dan 7 dienstj. I 900, d. met moer dan 7, doch minder dan 9 dienstj. f 975, e._ met meer dan 9, doch minder dan 11 dienstj. f 1050, f. met meer dan 11, doch minder dan 13 dienstj. f 1125, g. met meer dan 13 dienstjaren f 1200. De kosten welke hieruit voortvloeien bedragen voi- fens berekening van ondergeteekende f 1440. Ter dek ing dezer kosten is aanwezig een meerdere huurop brengst der landerijen van plm. f 900. Een bedrag van f 540 blijft derhalve tot dekking over. Deze te bestrijden uit de post onvoorziene" ware voor IJl' wenschelijk, doch in de toekomst beveelt onderge teekende het volgende voorstel tot dekking aan: a Sterkere doorvoering der progressie, „binnen fle grenzen van art. 243 IVe lid Gemeentewet, der ordening op den Hoofdelijken Omslag b. Verhooging van het getal opcenten op de perso- neele belasting. Men overwege hierbij, dat door aanneming van art. 192 Grondwet, additionneele artikelen en moties de kosten van salarissen in 1920 geheel ten laste komen van het Rijk. Ten slotte wenscht ondergeteekende bij Uw college ten sterkste aan te dringen op ernstige bestudeenng van het loon vraagstuk en rechtspositie van het per soneel in gemeentedienst Het „loon ^ar werken dient allereerst door een publiekrechtelijk lichaam in acht te worden genomen. Is men van oordcel, dat een ambtenaar f 50 meer salaris toekomt, en hier van wordt afgezien omdat dat met het oog op de financiën niet wel mogelijk is, dan dient toch op- Verzekert werkgevers legen ziekte* en ongevallen* schade van personeel en eigen zaken drijvenden voor zichzelf Agenten zijn a.o.Joh». Veerman, AarUwoud; D. Schenk en Jn. Helder Kx., Alkmaar; P. Swart, Dirks- liorn; A. Kwantes, Hugowuard; L. Mantel, Hensbroek; F. de Beurs, Julianadorp; F. Koster Hz., Nieuwesluis; C. Goet Jx., N. Niedorp; M. Kooijman, O. Niedorp; K i'aarlberg, Öudeslui»; C. Rempt, Oudkarspel; I). Barten WzSt Maarten, Stroet; A C. Kroon, Ob- dam; Th. Paauw, Schagen; A. Schenk en A L. Zuid- scherwoude, Schagerbrug; Jb. Kager Hz., Schoorl; K. K. de Geus, Warmenhuizen; E. J. Ba ijs, Wiaringen; J. Kroon Jbz., Winkel; P. Nooij, Wieringerwaard; P. Klerk Hz., te Sint Maartensbrug; Otto Klein, Anna Paulowna. AGENTEN GEVRAAGD gemerkt, dat de desbetreffende ambtenaar dan toch een zeer belangrijke cijns ten bate van het algemeen heeft op te brengen. En daf ka n niet bevorderlijk zijn aan het algemeen belang. Oudkarspel, 3 Januari 1917. De voorsteller, GOET. Lid van den Raad. B. en W. zijn van oordeel, dat het niet gewenicht is naar dezen tijd een salaris vast te stellen. We zouden er later mee in moeilijkheden kunnen ko men. De heer Bouwens meent ook, als de duurtetoeslag eenigszins nabij het voorstel komt, het al aardig bij komt. Wel geeft vast salaris voor hen mom" zeker heid, doch ais wij dan ook maar de zekerheid had den het altijd te kunnen innen. Voorzitter: Ook wordt in het voorstel Goet aange geven, dat waarschijnlijk in 1920 een regeling door liet Rijk tot stand zal komen, doch ik meen te we ten, dat de onderwijzers zelve daarmee niet zeer in genomen zullen zijn. Ik zou niet durven adviseeren liet salaris nu te verhoogen. In de tegenwoordige omstandigheden vooral hebben ze een toeslag in geen geval als fooi te boschouwen. De heer Kroon: De minister ziet ook liever geen salarisverliooging. De heer Eecen: Als de wet wordt aangenomen, zal het 1 Januari 1919 ingaan. Als zij niet wordt aan genomen, zal het op de gemeenten neerkomen. Daar om zou ik het liefst een flinken duurtetoeslag ge ven. De heer Kroon: Ik ken nog zeer goed den tijd dat de kaas f40 en 42 was, dit was toen een zeer hoo- gen prijs, later ontvingen we f 20, soms f 15 a 16. Groote schommelingen zijn hier dus altijd geweest. Na dezen tijd zal er een ander komen. De heer Goet zegt nog niet gehoord te hebben dat zijn voorstel te hoog is. Voorzitter: Ik zou u wel graag willen antwoorden, doch zou dit liever niet in het openbaar doen. Het was beter dat het Rijk op een andere manier in greep, zoodat we niet die jonge krachten van 18 jaar voor de klas kregen. Nu moeten ze nog na de schooltijden studentje spelen en dat is zeer zeker nadeelig voor het onderwijs. Wanneer de leeftijd op 23 a 24 jaar bepaald werd, zou zeer zeker het sa laris moeten volgen. De heer Goet: Als de salarisregeling goed was, hadden we die jonge krachten niet noodig. We zou den dan meer ervaren onderwijzers voor de klas krijgen. We moeten met het geven van salaris voor uit gaan. Velen worden door de lage salarisregeling teruggehouden voor onderwijzer te studeeren. Krach ten die zeker voor goed onderwijzer op te lijden wa ren, blijven nu verscholen. Ik ben uitsluitend afge gaan op de belangen van het onderwijs en dan moet verhooging der salarissen daarvoor als hoofdmid del worden gebruikt De heer Van Exter gaat volkomen mee met het ge ven van een toeslag. Het is een abnormaal leven voor de onderwijzers, doch ook voor ons. Het is beter nu bij het jaar te leven. De heer Kroon: Dit js dezelfde bespreking als in de vergadering van B. en W. De heer Goet: Langedijk is een welvarende streek. Waar moeten we de centen halen, is geen argument. De heer Kroon: Dit is wel terdege een argument. U is hier pas twee jaar en ik ben hier geboren. Ik weet, wat er in den loop der jaren heeft plaats ge had. De heer Kalverdijk: Als 1914 geweest was zooals 1913, had de halve Langedijk op zijn oor gelegen. Ten slotte wordt op het voorstel-Goet'met 6 tegen 1 stem afwijzend beschikt. Het voorstel van B. en W. om op het salaris van sommige ambtenaren, waaronder de onderwijzers, .voor 1917 oen duurtetoeslag te verleenen van mins tens 15 pet. van het loon, uit te betalen per 3 maan den bij vooruitbetaling en daarvoor een crediet aan B. en W. te verleenen, groot hoogstens f 1000, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Van Exter zou het liever met f 800 willen aanzien. 'De heer Bouwens merkt op, dat die het minste heeft nu ook de minste toeslag krijgt. Om hieraan tefjf®" moet te komen zal dq verdere uitwerking in comité plaats hebben. Daar zal dan worden uitgemaakt, wie toeslag zullen krijgen en wie niet, en hoeveel aan elk afzonderlijk zal worden toegekend. Het minste zal 15 pet zijn. Bij de rondvraag stelt de heer Van Exter voor* het presentiegeld van de raadsleden te verhoogen. Voorzitter: Het is tegenwoordig 50 cent per ver gadering. Hebt u een voorstel of vindt u het goed dat B. en W. in de volgende vergadering met een voorstel komen en dan meteen de vergoeding voor de wethouders onder oogen zien. De heer Van Exter kan zich hiermee volkomen vereenigen. Hierna gaat de Raad in comité voor de reeds be kende zaken. Vergadering van den Raad der gemeente op Dins dag 16 Januari 1917, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer Wijdenes Spaans, burgemeester. 1 Vacature. Afwezig de heeren Pateer en Sipman, de eerste wegens verblijf in Zeeland, de tweede we gens ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering, heet de leden welkom, in het bijzonder den nieuwen secretaris, den heer C. Keijzer. Hij deelt mede, dat van den heer Keijzer bericht is ingekomen, dat hij zijne benoe ming tot secretaris gaarne aanneemt, eveneens tot ambtenaar van den burgerlijken stand en dat de heer Keijzer reeds nu aanwezig kan zijn om in func tie te treden. De heer Keijzer legt nu de vereischte eeden af. Na dat dit is geschied, wil voorzitter nog een enkel woord spreken. Voorzitter wenscht den heer Keijzer hartelijk geluk met zijne benoeming en met het vertrouwen, dat de Raad zoo unaniem aan hem ge schonken heeft Voorzitter ziet hierin een blijk, dat de arbeid van 8 jaar alhier verricht door den heer Keijzer, is gewaardeerd geworden; het heeft voor zitter ten zeerste verheugd, dat de heer Keijzer is benoemd en hoewel de heer Keijzer betrekkelijk nog jong is, heeft voorzitter alle vertrouwen, dat de kracht en de goede wil van den heer Keijzer zal lei den dat de verwachtingen in vervulling zullen ko men. Algemeene felicitatie volgt De heer Keijzer dankt den burgemeester voor de hartelijke toespraak, den Raad voor het in hem ge stelde vertrouwen en zegt zoo dikwijls getuige ge weest te rijn van het goede werk van zijn voorgan ger, en hoopt dat het vertrouwen dat in hem ge steld is, in vervulling moge komen en hoopt er ge tuige van te mogen zijn, dat de welvaart, die voor heen in Anna Paulovraa heerschte, mog^ terug ko men. Voorzitter dankt nog voor de wijze, waarop hij is gesteund zoolang het secretariaat door hem is waar genomen en dat die betrekking steeds door hem met liefde is vervuld. De heer Keijzer neemt nu het secretariaat over en leest de notulen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Voorzitter deelt mede, dat op 29 December J.L kas opname is gedaan bij den gemeente-ontvanger en dat in kas was f 5965.96de ontvangsten hebben bedragen f 42961.28H, de uitgaven f 36995.32; boeken enz. zijn in orde bevonden. Op een vraag van den heer Blaauboer deelt voor zitter mede, dat het te veel aanwezige kasgeld wordt uitgezet of de kasgeldleening met dit bedrag wordt verminderd. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvangen op het kohier hoofdelijken omslag en het besluit tot het aangaan eener kasgeldleening ét f 20000. De heeren L. C. "Sipman en K. A. Kaan hebben bericht gezon den, dat zij hunne herbenoeming tot armvoogden aannemen. Voorzitter deelt mede, dat de voorloo- pige loop der bevolking als volgt is: 1 Jan. 1916 3972, 1 Jan. 1917 3687, een teruggtmg, die betrekkelijk meevalt; waa de overstrooming niet gekomen, dan zou een vooruitgang zijn te constateeren. Ged. Staten hebben de verordening op het levens- middelenbedrijf goedgekeurd en heden is van dat college een schrijven ingekomen, waarin wordt goed gekeurd tot samenwerking met naburige gemeenten. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde komt de benoeming van een armvoogd vacature-Stammes, voor de wijk Kneesweg. Benoemd wordt de heer R. Waitoer Rz., die daarvan kennis zal worden gegeven. In bespreking komt het geven van vergoeding aan het onderwijzend personeel, die door de overstroo ming naar elders moesten vertrekken. B. en W. stellen voor den heer Van Gorkom, wiens woning tot 13 Maart niet kom worden betrokken f 31.23 uit te keeren; den heer Raap, die aanvankelijk bij fa milie was gelogeeid, wil daarvoor niets ontvangen, doch heeft f 17.50 uitgegeven voor verhuiskosten; B. en W. stellen voor den heer Raap dat bedrag uit te keeren plus f10 voor reiskosten; den heer A. de Boer f 10 voor vergoeding gebruik rijwiel; mej. Oosterliout f 14.10 voor reiskosten. De heer Koom vraagt of het bedrag tan den heer Van Gorkom uit te keeren niet wat laag is en voorts of de heer. Van Gorkom zijn diensten nog heeft aan geboden. Voorzitter antwoordt, dat in de drukte van toen alles niet te onthouden is, doch wel weet voorzitter, dat de heer Van Gorkom heeft gevraagd of het geen tijd was om te gaan. De heer Koorn vraagt, of den heer an Gorkom geen verhuiskosten moeten worden uitbetaald, doch voorzitter zegt, dat de gemeente dat moeilijk kan doen. De heer Koorn zegt te meenen, dat de heer van Gorkom wel wat voorbarig is geweest om voor zoo'n langen tijd een huis te huren. De heer Geerligs oordeelt, dat den heer Raap wel extra dank mag worden gebracht voor zijn billijk handelen. Voorzitter is het hiermee eens en zegt dat de heer Raap zich tegenover de gemeente zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De uit te keeren vergoedingen worden algemeen goedgekeurd 'en tevens besloten den heer Raap dank te betuigen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om de boden Hartog en Teutelink voor buitengewone diensten verricht in 1916, elk een gratificatie te ge ven van f 50. De heer Blaauboer oordeelt de toestand der ge meente lang niet rooskleurig, doch vindt f 50 al heel weinig en stelt voor, om dat hun salaris even goed al zoo laag is, elk f75 te geven. De heer Koorn kan zich met het idée-Blaauboer best vereenigen en zegt. dat de boden aan de distri butieuitvoering ook veel drukte hebben. Het voorstel-Blaauboer wordt in stemming ge bracht; de heeren Rezelman, De Graaf, Kaan en De Mazure zijn er tegen, de heeren Geerligs, Koorn, Spigt en Blaauboer voor, zoodat de stemmen staken en in de volgende vergadering een beslissing zal vallen. Thans wordt overgegaan tot het vaststellen der stembureaux Voor de verkiezingen in 1917. Tot commissieleden van bijstand voor den Hoofde lijken Omslag worden benoemd de heeren Blaau boer, Geerligs en Pateer. De kohierep schoolgeld 4e kwartaal luiden als

Schager Courant | 1917 | | pagina 1