mm ii hm itin. Een Huis met Schuur Een vast Werkman, een vast Werkman, G. VEUGER Hz., Heerhugowaard. Vrijdag 26 Januari 1917, WILMS KOMT op Zondag 4 Februari a.s. KAASBAK bet Tophoet van vier zware boomen, LID 2 beste Melkgeiten en 25 jonge Kippen, SLAGERIJ, Gr4Sj£e3evA^rr'Behuwd' L Bakker Soc. Dom. Arbeiderspartij DINSDAG 23 JANUARI 1917, Godsdienst en Socialisme. k. Slompedissel Diegene die wenscht te worden van de Ccö- peretieve Stoomzuivslfafariek „De Eensgezindheid" te Sint Maartens brug, gelieve zich op te geven ten kantore der Fabriek de vredesactie van president wilson. de dwaasheid van het wereldgebeu ren. Tweede Kamer. Eerste Kamer./. Advertentie. a''** Hiermede vervullen wij ?-ltreurigen plicht U kennis te xen ,Tan *"et overlijden van on- Pieter Asjes, e Dankbetuiging. OPENBARE de Heer J. WESTERHOF, Vrouwen VRIJ. het bestuur. BIJ St. Maartensvlotbrug V00RL00PIQ BERICHT. met zijn BIOSCOOP vóór 20 Februari e.k. een Hink beklante reeds een overschot van bijna 4000 dollars en wis selde het schip na aankomst in Amerika onmiddellijk van eigenaar voor niet minder dan 15.000 dollars Een maand daarna werd het schip aan een ander overgedaan voor den dubbelen prijs. Uit KELLLN, 18 Januari. De koln. Ztg. publi ceert een radio-telegram uit Washington van den 12en Januari, behelzende, dal president Wilson niet ge neigd is de vredesbesprekingen tot stilstand te laten komen. De correspondent van de Koln Ztg. gelooft, dat indien het antwoord van de entente het voor Duitschland moeilijk zou maken, een antwoord te ge ven, Wilson dit antwoord wellicht niet naar Berlijn zal doorsturen, doch zal trachten, met een eigen nota nog het middel te vinden, om van de oorlogvoerenden te weten te komen, hoe zij denken over een uitwisse ling van hun vredes-voorwaarden. Er wordt hier veel gewicht gehecht aan de bezoe ken, door kolonel House ln het Witte Huis gebracht, wijl dergelijke bezoeken gewoonlijk de voorboden zijn van belangrijke diplomatieke stappen. DAT LIEP ROND. Het dertienjarige zoontje Friedhelm Hecsen van acn dominé te Niederdorf (Rijnland) dat het progymna sium te Geldcrn bezoekt schreef een paar maanden ge leden aan den Keizer, dat hij dag aan dag door weer en wind per fiets den langen weg van zijne woning naar hef naaste station moest afiMge.i om ae school to kunnen bozoeken en verzocht Z7 M. hem een bint- gemaakt paard af te staan. Tot zijn groote ver rassing werd zijn wensch vervuld en bracht een sol daat hem dezer dagen op bevel van den Keizer een af gericht Russisch paardje. Zijne ouders schonken hem er een karretje bij en nu rijdt de jongen dagelijks met zijn keizerlijk equipage van en naar het s.alion SNEEUW. In de steden van boven-Italië bereikte de sneeuw een hoogte van 71 c.M., hetgeen sedert jaren niet meer is voorgekomen. Een merkwaardig natuur verschijnsel was dat boven Aquila een onweer losbrak met talrijke electrische ontladingen. De i daarop volgende föhn en regen deed de sneeuw bin nen enkele uren smelten. SCHAARSCHTE AAN BROOD. In Weenen doet zich bij tusschenpoozen schaarscn te aan brood voor. Ook thans beleeft men daar in dit opzicht bijzonder magere dagen. De eerste on dervoorzitter! ,van het Oostenrijksicht-Dongaarsche bureau voor volksvoeding heeft daaromtrent een medewerker van de Neue Freie Presse een gerust stellende verklaring gegeven. Volgens hem zijn do moeilijkheden van voorbij- gaanden aard. Voorloopig zullen ze geenszins ver ergeren. Binnen enkele dagen zouden de oorzaken daarvan zijn weggenomen. Ze schuilen in de eer ste plaats in bezwaren bij het malen. EEN GESPREK MET POINCARé. De bladen te New-York geven, volgens Reuter, een persgesprek met Poincoré, de president van Frankrijk, over de nota van Wilson en het antwoord der Entente. Poincaré verklaarde, dat Frankrijk, ln zijn tra- ditioneele vriendschap het initiatief van Wilson be greep. Dóch bewust voor de menschheid te strijden, kon Frankrijk niet de wapens neerleggen en een vrede teekenen, die weer zou kunnen worden ge schonden. Ongelukkig was het z.g. overwinnend Duitschland nog niet rijp voor den noodzakelijken vrede. Mei) was dus verplicht den oorlog voort te zetten, totdat de geallieerden het herstel van de waar borgen berechten, onmisbaar geworden door den rnnval, door de gebrachte opofferingen en de ge leden verliezen. liet antwoord der geallieerden die zich niet voortdurend in staat van verdediging wil len zien, is zeer duidelijk. Zij willen herstel voor het verleden en waarborgen voor de toekomst. Frankrijk zal gaarne na het sluiten van den vro- dé medewerken tot het sluiten van internationale verdragen, maar opdat die uitwerking aullen heb ben moet menbeginnen het geschonden recht te herstellen en Europa te beveiligen tegen een vrede, die de klem van nieuwe aanslagen in zich dr«rp:. Toinraré besloot met te zeggen, dat Frankrijk, hoe smartelijk het ook het verlies voelde van El- zas-Lotharingen, nooit een revanche-oorlog zou heb ben willen beginnen, ondanks alle uitlokkingen, maar nu zijn bloed vloeide door de schuld van an deren, hoe zou het dan niet dit gebied terugvorde ren, een eisch op recht en rechtvaardigheid ge grondvest? Wilson en het Amerikaansche volk zouden de moreele beteekenis van het antwoord der gealli eerden begrijpen. HET NIEUWE KAPERSCHIP. Over het nieuwe Duiteche kaperschip, dat de zeecn onveilig' maakt en een aantal Fransche en Engelsche schepen waaronder een van de White Star-Linie heeft doen zinken, schrijft de mwine- medewerker van de Times, dat ztj, die in scheepvaart t zaken zijn ingewijd reeds eenlgen tijd zich bewust waren van hot optreden van dit schip, nu sinds 8 December, den dag waarop de Britsche admirali teit aankondigde, dat een bewapend en vermomd koopvaardijschip in de Atlantische Oceaan was ge signaleerd, eenige schepen over hun tijd waren. Het schijnt, dat het kaperschip zijn strooptocht be gon ln het noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan en toen meer zuidwaarts ging. Het vernietigen van zulk een schip is een ge luk, van tijd en geduld. De medewerker herinnert er aan, dat aan den tocht van het kaperschip Creii op 29 Februari 1916 een einde kwam. De Mowe had succes, die keerde na een tocht van 2 maanden be houden terug. Het is een sombere en een zondérlinge wereld, waarin wij thans leven. Af en toe valt er eens iets voor, dat de krankzinnigheid van den tijd fel in het licht stelt,, zóó, dat zelfs de door oorlogskoorts bevan- genem zelf de dwaasheid van het wereldgebeuren moe ten ien. Wij herinneren in dit verband aan het feit dat in New York op de effectenbeurs een paniek (n uilbrak. toen er karis op vrede scheen. Niet minder beschamend is, voor wie tracht de za ken onbevangen te beschouwen, de volgende beschou wing, voorkomende in 'een hoofdartikel in de Daily Telegraph, iover schepen en manschappen". De pas sus luidt,,De «etail-prijs van de voedingsmiddelen was, volgens een medededing van den Board of Trade op 1 Januari 11. 87 pet. hooger dan ln Juli 1914 Het zou ons niet verbaasd hebben, te vernemen dat de prijsstijging nog hooger was geweest. Eenige voldoe ning moge worden geput uit de overweging dat ter wijl wij op het oogenblik alles wat wij billijkerwijs noodig hebben, kunnen krijgen door er duur voor te betalen, in Duitschland zelfs rijke mensehen hevig lijden tengevolge van de schaarschte van voorraden Natuurlijk is dit niet zóó mal bedoeld, als het er feitelijk staat De beteekenjB is natuurlijk, dat onder "do zich voor beide landen verscherpende onaangenaam heden de Duitschers het eerst zoover zullen komen, dat zij het moeten opgeven. En in dien gedachtengang is het mogelük de „voldoening" te begrijpen, waarover de Daily Telegraph hot heeft Niettemin herinnert de passus ons aan een plaat van Braakensiek, uit de jaren vóór den oorlog, toen echter reeds de stemming in Engeland -jegensDuitschland heel slecht was geworden, vooral ook onder den in druk van den opbloei van Duitschland's handel en tiij verheid. In een restaurant zitten twee gasten: de Duitscho keizer en John Buil, de laatste met een gezicht «ls een onweerswolk. De Ober vraagt hem, of zijn diner mis schien niet goed is. „O, ja is het antwoord mijn diner is best, maar die daar heeft ook een goed diner I" En dan is er nog die andere anecdote van den bra ven dorpeling, die onder de tram raakt, en wien de voeten worden afgereden. In het ziekenhuis weer wal bijgespijkerd, .onderscheidt het boertje zich door op gewektheid, hetgeen ben bezoeker doet vragen, of hij net dan eigenlijk niet vreeselijk vindt? j.Ja zegt boer Jansen 't is wel beroerd; maar wij op ons dorp hebben maar één klompenmaker, en die verliest nou lekker een klant Ik neb toch zóó de p..... aan dien ventl" Op vele redactieburoau's in de oorlogvoerende lan den zijn al jaren lang neven van dien braven Jan sen aan het schrijven I. BEN VILJOEN. t Wij lezen in Engelsche bladen, dat Ben Viljoen is gestorven in Nieuw Mexico. Ben Viljoen was een der bekende Boerenleiders in den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Het deed na den oorlog ziin naam geen goed, dat nij rondreisde met een Wild West Snow. Ben lijoen behoorde tot de mannen, die zich verzetten tegen den vrede van Verecniging, maar later nain hij een verzoenlijker houding aan, en schreef zelfs aan een EngeLsch blad, dat thans moest gewerkt aan de hervorming van het land Ben Viljoen was van Fransche afkomst Op zijn 15e jaar vocht hij tegen de Zoeloes. Op 20 jarigen 'eofijj', trok hij naar Knigcrsdorp en voegde zich bij de politiemacht der Boerenrepubliek, waarin hij steeds vooruitkwam. 'Hoewel hij weinig ontwikkeling bezat had hij eenig politiek inzicht en werd parle mentair medewerker van Land en Volk. Hij waar schuwde Kruger tegen de vreemde avonturiers en de Jameson Raia bevestigde zijn woorden. Hij trok op tegen Jameson en naderde ueze met twee anders Boe ren toen de vlag voor de overgave was geheschen, doch de feitelijke overgave geschiedde aan Cronjé. Kort voor den oorlog werd hij bij groote meerdert heid gekozen voor het plaatselijk Parlement In den Boerenoorlog aiende hij bij Botha's staf als aanvoerder van de Transvaalsche troepen. Hij werd bij Lijdensburg gevangengenomen en naar St. Helena gezonden. Na zijn bevrijding trok hij naar Nieuw Mexico. HET TOEDINGSTRAAGSTUK. Toen we, eenige maanden geleden, aldus de N.R.Crt iets mededeelden over den econonüschen toestand bij onze naburen, hadden we geenszins kunnen vermoeden, dat deze toestand binnen een zoo korte spanne tij ds zoo buitengewoon ernstig zou worden. Niemand toch kan en zal liet ook langer ontkennen; de kwestie dor voeding én in de steden én op het platteland is uiterst kritiek. Debevolking wordt er over 't alge meen onvoldoende gevoed. Niet de kwaliteit maar wel de kwaliteit van het voed sel is beslist onvoldoende. En dit laatste is een gevolg van het groote gebrek aan vet Wc zullen eens medo- deelen, wat zoo dagelijks bij een gegoed Duitsch bur ger kan gebruikt worden per hoofa. De mededeel ing Is van een Duitsche dame zelf. Per gezinslid wordt eiken dag verstrekt (zoo is het althans in de meeste steden van Hannover en Westfalen) circa V» pond aard appelen y> pond brood en nagenoeg een pond kool rapen. Daarbij ontvangt men eens per week voor elk lid van het gezin 30 gram vet of boter, mits deze arti kelen aanwezig zijn. Vaak echter gaan er weken voor bij zonder dat een atukja vet zoovele woningen bin nenkomt. Nu weet men er het eten met allerlei groen ten en kruiden smakelijk te bereiden, maar dit alles kan het gebrek aan vet, waaraan het menschelijk li chaam zoo dringend behoefte heeft, niet vergoeden. .Aardappelen en soep .-onder vet, brood zonder boter, geen melk, zeer weinig of geen meel, waarlijk schraal hans is er keukenmeester en tengevolge dezer onder voeding laat de gezondheidstoestand heel wat te wen- schen. Vooral kinderen lijden onder het tekort aan voedsel. Een Duitsche dame verzekerde ons nog dezer dagen, dat het sterftecijfer onder de burgerlijke bevolking schrikbarend hoog is en nog steeds in onge kende mate stijgt En de prijzen aer levensmiddelen zijn zoo, dat menig huisgezin totaal geruïneerd wordt. Een gezin van 5 a 6 personen kan nauwelijks met 30 mark per dag rondkomen, verzekerde ons bedoelde dame En wat krijg je dan nog? voegde ze er vragend bjj. Ook met de kleeding en vooral met het schoeisel is het treurig gesteld. Behoorlijk verstellen van schoenen ls niet meer mogelijk. Een ieder lapt dan ook zoo goed en zoo kwaad als 't gaat zijn eigen schoenen met wat hij aan oud, afgedankt schoenwerk nog in huls heeft. En des Zondags ziet men zoovelen, zelfs dames uit de deftig ste standen marcheeren met een ijzeren zoolbedek- king. T)at de kalme berusting van eertijds onder de bevolking door dit alles wel wat te loor gaat, is vol komen te begrijpen. Ook kweekt het ontevredenheid, dat zoovele koojisters en koopers soms na uren en uren wachten, teleurgesteld naar huis worden gezonden, om dat de voorraad levensmiddelen voor de zooveelste maal voor de aanvragen ontoereikend is. Van hongeropstootjes, of hoe men ze noemen wil, is echter in de steden van westelijk en noord-westelijk Duitschland nooit sprake geweest Alleen heeft de gewapende macht wel eens tusschenbeide moeten treden voor een slagerswinkel, waar eensklaps heerlijke vet en vleeschwaren te koop werden aangeboden en waar het koopend publiek stormlUp. Op het platteland was het aanvankelijk veel beter uit 1e "houden dan in de stedenj maar sinds ook daar alles nauwkeurig geïn ventariseerd is, en er. om maar eens iets te noemen, geen kippetje kan geslacht worden, zonder dit dc eigenaar zien een zware boete op den hals haalt, is daar de toestand al evenmin rooskleurig. Op geregelde tijden toch gaat er een onderofficier met een paar manschappen rond, om overal den inventaris na .te gaan en dé veranderingen nauwkeurig te noteeren. Van straffeloos ontduiken der voorschriften kan dan ook geen sprake meer zijn. Ook de plattelandsbevol king klaagt en niet zonder reden. Men heeft er grooté voorraden levensmiddelen in beslag genomen en wat men voor de consumptie be schikbaar liet blijkt ontoereikend. 't Is bij zoo n toestand dan ook heel goed te begrij pen. dat er voortdurend Duitschers over de grens naar ons land kwamen zu Erholung", zooals de geijkte term op de buitenlandsche paspoorten luidde. Maar hieraan is pok dezer dagen een einde gekomen. De Duitsche grensbeambten laten om die reden geen pas sagiers meer naar ons land door, terwijl de Nederland- scne grenswacht zich ook streng houdt aan de veror dening van 10 Januari j.1. betreffende het verkeer van buitenlanders ln het in staat van beleg verklaarde Ne- derlandsche grensgebied. Ten slotte nog een typeerend staaltje van den stij genden nood aan gene zijde der grens, 't Is Ln de jong ste nachten reeds ettelijke keeren voorgekomen, dat Duitsche grenswachtsoldaten bij Hollandsche boeren taabjj ODze Oostgrens kwamen aankloppen, met de drin gende bede om eten, daar ze volgens hun eigen ver klaring 't niet langer konden stellen met het rantsoen, hetwelk hun dagelijk werd toegedeeld. Nederlands che grenswacht sol dn ten zijn idan ook reeds derwaarts ge trokken, om bij een herhalnig van deze feiten do noo- dige maatregelen te kunnen nemen. geslus, aan het slot waarvan de besté wenschen voor het nieuwe jaar waren vervat; voor 1917, dat den heer Goeman Bofgesius slechts ongeluk zou bren gen. De waarn. voorzitter wees voorts op de ge wichtige rol, door den nu overledene, die veertig jaren lang zitting had in de Kamer, vervuld In de staatkundige geschiedenis van Nederland der jong ste acht lustra. Reeds in 1880 nam B. het initiatief voor eene enquête naar de toestanden bij de ar beidersklasse; hoe men daarover moge denken zei de heer Schaper dat zij grooten ^invloed had op de volgende gebeurtenissen, valt niet te betwis ten. Vaak zei hij nog was Borgesius scherp, maar zijn tegenstandera spaarden hem evenmin. Men noemde hem handig; maar die handigheid deed nooit afbreuk aan zijn eerlijkheid, diepon ernat en loyauteit. Het was een politicus van den eersten rang. En wie smalend over de politiek spreekt, hij bedenke dat deze „minderwaardig kan worden gemaakt door het gebruik". De glanaperiode ln Bor gesius' carrière was, toen hij wetten had te verde digen, nu nog voldoend aan do behoeften van ona volk: de Woningwet, de Gezondheidswet, die op den Leerplicht. Laatstgenoemde wet vond niet volle in stemming, maar aldus de heer Schaper thans zou toch niemand intrekking er van wenschen!... Toen Borgesius, in 1913, voorzitter der Kamer werd, zal menigeen zich het hart hebben vastgehouden. Zou deze vurige partijman als president onpartij dig kunnen zijn? Borgesius streefde er steeds naar en het is hem zeker gelukt Niet altijd hoorde hij geduldig onze redevoeringen aan zei de waarn. voorzitter maar zulk een president krijgt men niet. En hebben wij den voorzitter niet vaak ver driet gedaan door de wijze, waarop de gang van za ken werd ingericht? Het meest tragische in deze is, dat Borgesius niet meer de nieuwe aera van A. K., F.. V. en S. P. mocht -beleven. Maar besloot de beeT Schaper tegen den dood valt nu eenmaal niet te vechten. Maar nog zeer lang, tot ln verre tijden ,zal Borgesius' nagedachtenis worden geëerd. Toen kwam de minister-president aan het woord. De heer Gort van der Linden wees er op, hoe Borge sius behoorde tot de mannen van -buitengewone be teekenis, die hun stempel drukken op eene periode in de politieke geschiedenis. Borgesius zei Exc. was een man met scherpen blik, groote overredings kracht, onvermoeid in het behartigen van 's lands belangen. Daarbij een beminnelijk mensch eerlijk tn oprecht, steeds geneigd in anderen het beste te zien. Soms hard bij het ontmoeten van een tegen stander maar achter diens rug steeds zacht van oor deel. De Regeering zal Borgesius noode missen en zijn nagedachtenis sieeds in dankbare herinnering houden Toen werd de droeve zitting gesloten. Vermoedelijk is a.s. Dinsdag aap de orde het op maken der nominatie voor een nieuwen leider van ons Lagerhuis. Den Haag, 19 Jan. 1917. Droeve plechtigheid heden. De orde van werkzaamheden verstoord door het groote ongeluk, dat na zoovele slagen, in den jongsten tijd door den dood in het Parlement toe gebracht, de Kamer fhans weer trof door het over lijden van haar voorzitter, mr. dr. Hendrik Goe man Borgesius. Ook nu nam de heer Schaper het presidium waar. Er WR8, nadat do drcfeve tijding van Borgesius' ver scheiden bekend was geworden, over gesproken, be spiegeld: wie is nu de waarnemende president? Nummero twee der nominatie, in September j.1. de Kroon aangeboden, door de usance vice-president genoemd, schoon het Beglement van Orde dien vice- praeses niet officieel kent, of de nestor? Daarom trent loopen de meeningen uiteen. De heer Schaper heeft Borgesius' nagedachtenis gehuldigd op schoone, treffende wijze. Evenals toen hij Van Nispcn's nagedachtenis had te eeren, wist de heer Schaper de figuur Borgesius met scherpe lij nen te teekenen, Thans was hij uitvoeriger. Hij begon met te wijzen op het diep-tragische van de omstandigheden, waaronder dit overlijden plaats had: acht dagen'na wijlen Borgesius' zeventigsten geboortedag. Op Donderdag 12 Januari J.1. had de heer Schaper er aan gedacht om de Kamer mach tiging te vragen, den voorzitter een gelukwensch te zenden, maar hij miste er den moed toe, besef fend dat toen reeds alle hoop op herstel waa ver vlogen. Den 81 en December 1910 ontving de heer Schaper nog een uitvoerig schrijven van mr. Bor- De voorspelling dat de nieuwe editie der Successie wet er in den Senaat komen zou is bewaarheid Van de 37 aanwezige Senatoren stemden slechts de hh. Van Wassenaer, Verheyen, Smits, Hoffmans, Reekers, Van Lamschot, De Vos v. Steenwijk, Franssen en Van Lamsweerde tegen. Dus: 6 Katholieken 2 Chr-his. torischen, 1 anti-revolutionair. Minister Van Gijn had de regeling van het Schenking? recht nog verdedigd, dat een deel der Inkomstenbelasting bespaart. Da' o- zooveel ontduikingen zullen komen, bleef Z.Exc van Financiën betwisten. En den doorslag moest geven: de 20 millloen zijn voor de Schatkist onmisbaar. Ook de verhoocing van den bieraccijns is (niet 25 tegen 4 stemmen) goedgekeurd. Hier betwistte minister Van )Gijn tegenover den heer Smits dat vooral de kleine ;n ij verheid 't zal moeten ontgelden. Alsook dat men )liever een ander consumptie-artikel had moeten kiezen. Tabak? Men wachlo slecnts. De tabaks-belasting komt spoedig genoeg. Wie niet aan den verhoogden bier accijns wil meedoen wel, hij..., make van dit Juxe- artikel" geen gebruik, zegt mr. Van Gijn Schade zal hen dat stellig niet. Jenever duurder maken? Dat zal óók wel komen. De minister van Financiën heeft voortdurend te zoeken naar middelen om de Schatkist te Helpea Hij stipt eventjes aan, hoe te Maastricht op 39.000 zielen... 576 bierverkoopers ziin. D.i. op de dertig liefhebbers van een potje bier één gelegen heid... \an bednldende daling der consumptie is, on danks het duurder worden aer biertjes, althans daar geen sprake. Bovendien ln Limburg heeft men nu door de smokkelarij en het naar den vleesche, gaan van het mijnbedrijf zóóveel „zakgeld", dat de champagne er stroomt.... Uitstel van invoering kon ide minister den heer Smits niet beloven. WéT ver zekerde mr. Van Gijn, den heer Van Kol. dat hij de vraag, wanneer de wet zal worden ingevoerd, nog eens „ernstig zal overwegen". Men weet, welke waarde in de wandeling aan dergelijke ministerieele hoffe lijkheid kan worden toegekend!.... De verhóoging van het invoerrecht op bier en dc afschaffing van dat op azijn, mits gadere de verster king der heffing van opcenten ten behoeve van het Leeningfonds-1914 zijn zonder debat of stemming goed gekeurd en de Senaat tot nadere bijeenroeping go- scheiden. Bij den aanvang der zitting bracht generaal Van Voorst enkele hartelijke woorden aan de nagedachtenis van den voorzitter der Tweede Kamer, thans deu lande ontvallen. Mr. ANTONIO. K. SINGER Wz. en J. DEKKER Dd. geven kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de vol- trekking zal plaats hebben 2 Fe bruari a.s. iMedemblik, Winkel, 19 Januari 1917. Ondertrouwd KLAAS MANNEVELD Kzn. en HENDERIKA KOSSEN Jbd. KottT1'! Januari 1917. Huwelijksvoltrekking 1 Febr. 1917. IOndertrouwd ANDRÈ VELLEMAN en CLARA KOEKOEK. panster dam I 18 Januari 1917. Huwelijksvoltrekking 6 Febr. 11'/» Vur te Alkmaar. Kerkelijke inzegening 1 uur in £e «aal van den .Korenbeurs' f aadmarkt, Alkmaar. JACUB van ioonen, ln den ouderdom van 67 jaar. I kamens Kinderen, Behuwd- u en Kleinkinderen. I elder, 17 Januari 1917. Gravenstraat 56. Den 23en Januari a.s. hopen onze geliefde Broeder en Zuster en te Poolland, gem. Barsinger- hom, hunne 25-jarige Echt- z vereeniging te herdenken. 1 Uit aller naamL K. BAKKER. Winkel, Jan. 1917. ia» V Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven uaP het overlijden in hetSt/Elisa oeths Gasthuis te Haarlem, van on zen dierbaren Zwager, Oom en Behuwdoom in den ouderdom van 67 jaren. Overveen Rijswijk E' ^««-Dijkshoorn. Den Haai M. Bebingh—Asjes G. Bebingh, A Kediri A Asjes-Lanzing. H. C. Asjes. L C. Asjes—Brakke. Vianen J. P. Asjes. Bloemendaal, 16 Januari 1917. Algemeene kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 19 Januari te Bloe mendaal te 12 uur. Bij deze brengen wij onzen op rechten dank aan Familie, Buren en Kennissen voor de vele betoon de belangstelling bij het overlijden van onzen innig geliefden Vader. Verder onzen nartelijken dank aan den WelEdel Zeergel. Heer Dr. van Rappard te St. Maartens brug en aan de buren en kennissen voor hunne betoonde flinke hulp. Wed. C. SCHRIJVER. Schagerbrug, Jan. 1917: Afdeelino Wieringerwaard. OP des avonds 7 nor. in het lokaal van den Heer F. KOSTER aan de NIEUWE SLUIS. SPREKER Propagandist Noord-Holland. ONDERWERP Debal vrl|. Enirée 10 cent. De Notaris H. DE BOER te Hoogwoud, zal pp des avonds 6'/» uur, in de herberg „De Koffiemolen" te Heerhugo waard, publiek veikoopen: voor de Erven van den heer K. KOOIJ Kz. Erf, Boomgaard, Bouwland en Wei land. aan den Middenweg, hoek Donkere weg te Heerhugowaard, kad. Sectie Nos. 120, 612 en 440, samen ter grootte van 76 aren, 10 centiaren, te veilen in 9 perceelen bouwterrein. Nadere inlichtingen geeft genoem de Notaris. In HOTEL ..DUINZICHT". Te koop gevraagd: Een in goeden slaat ziinde inh. 13 k 1500 liters. Aanbiedingen worden franco ingewacht bij A. DE GROOT, Schoorldam. Te koop: met de reeds gerooide stammen. Te bevragen bij P. Fraij te N. Niedorp. Te koop: bij A. VAN STIPRLAAN, Bree- zand (N'-H.) Wegens voortdurende ongesteld heid uit de hand te koop of te huur bij H. OOSTERMAN, Burgerbrug. Gevraagd, met 1 Maart a.s. die goed kan melken, bij G. BOON TJES Dzo., 't Hoekje, Petten. GEVRAAGD, met 1 Maart: liefst met aankomenden Zoon. die goed kan melken,bij P.DE GRAAF Doggersvaart, Koegras, Helder.

Schager Courant | 1917 | | pagina 3