«INSDA6 6 FEBRUARI 1917. 60ste Jaargang. No. 6948. Polderbestuur Anna Paulowna. HAARKUNDIGE DE BESTE Haarwaters en Haarverven Kassier, Binnenlandsch Nieuws. Uitgevers: TIIAPMAN Co. koopt U bij schagen. Deposito's, Rekeningcouraut, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGE1 Alftmiti NiEiis- SIMAIT." f 1 AtattDiiï- LiilliiTfelii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den^ ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.95per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Vergadering van dijkgraaf, heemraden en hoofd ingelanden op Zaterdag 3 Februari, des morgens half 11 in het Polderhuis. Afwezig de heer K. A. Kaan, hoofdingeland. 1 Vacature. Na opening der vergadering door den dijkgraaf, dèn heer Wijdenes Spaans met welkom, leest de secretaris, de Leer J. K. Kaan de notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd. Dijkgraaf deelt mede, dat de onderhandsche aan besteding voor het leggen van een kistdam op den Balgdijk, niet tot een gewenscht resultaat kon lei den, de inschrijvers waren veel te hoog. Het dag. be stuur heeft toen besloten het werk in eigen beheer te nemen en dit gaf tot uitslag, dat het binnen de grenzen der raming bleef. De heer Lindenbergh vraagt of het werk al klaar 1». Reeds in december, antwoordt de dijkgraaf. Verder deelt' dijkgraaf mede, dat het overbodige rijshout en latten verkocht is aan L C. Koopman te Vlieland, voor een prijs die zeer goed voldeed. Ged. Staten hebben een schrijven gezonden, om trent de te heffen omslag. Dijkgraaf deelt mede, dat een bedrag is geleend van f180.800, waarvoor een schuldbekentenis is afgegeven; later zal beslist wor den, hoeveel wordt geschonken en hoeveel ten laste van den polder blijft; Ged. Staten raden aan den omslag zoo"hoog mogelijk op te voeren, opdat een tijdelijk fonds kan worden gevormd. Dijkgraaf deelt mede, dat aan Ged. Staten is ge schreven, dat de toestand over 1917 hier zich nog ernstig laat aanzien en daarom dijkgraaf en heem raden voorstellen den eersten omslag zich tot het noodzakelijkste te beperken; als de teelt loonend is, dan kan in den a-s. herfst nog een tweeden om slag worden geheven ter bestrijding van watersnood kosten. Ged. Staten hebben daarop bericht, dat zij hierte gen geen bezwaar hebben en verzoeken met de te nemen besluiten in kennis te worden gesteld, waar tegen natuurlijk geen bezwaar is, zegt dijkgraaf. Dijkgraaf deelt mede, dat de dijk in de doorbraak op 18 Januari J.l. is afgeschouwd en dat is besloten tot goedkeuring. Wel waren er nog enkele kwelle- tjes, maar niet van ernstigen aard. De dijk voldoet aan alle te stellen eischen. Ingekomen is het Prov. Blad, waarin is opge nomen het besluit tot het kunnen oproepen van al le ingezetenen tot het verleenen van hulp bij ge vaar van doorbraak. Ged. Staten hebben goedkeuring gehecht aan de besluiten genomen in een vorige vergadering tot het vervangen van perkoenpalen; tot het aangaan eener kasgeldleentng en tot een contract van erfpacht met C. Smit Sr. In de vergadering van het dag. bestuur, zegt dijk graaf, is een bespreking gehouden over den waar schuwingsdienst en licht dijkgraaf uitvoerig toe, wat de bedoeling is, waaruit we aanstippen, dat ver schillende personen zijn aangezocht en bereid be vonden zich naar de uiteinden der wegen, die bij de dijken liggen, te begeven om vandaAr uit de in woners te waarschuwen. Als de waterstand 1.75 M. plus A. P. is, moet de dijkgraaf worden gewaar schuwd, die zich dan direct naar den dijk begeeft. De heer Rezelman, die dan waarnemend dijkgraaf en burgemeester is, begeeft zich naar het polder huis en aan de telefoon. Er is bij zoo'n waterstand nog volstrekt geen gevaar, maar toch moeten dan ook de heemraden worden gewaarschuwd. Als de waterstand 2 M. boven AP. is, moeten de hoofd ingelanden worden gewaarschuwd en dan worden ook de lantaarns op den toren ontstoken. De aange stelde personen moeten dan ook naar bepaalde plaatsen gaan. Het is echter alles nog geen defini tieven maatregel, en er zal nog een meer algemee- ne Omschrijving van gegeven worden. De bedoeling is van het besluit een strafverordening te maken en binnenkort hierover nog eens te vergaderen. Goe de lantaarns en signaalhorens zijn r^ads lang be steld, doch nog niet ontvangen. Na enkele vragen wordt het plan van het dag. be stuur goedgekeurd en de mededeelingen voor ken nisgeving aangenomen. Dijkgraaf brengt namens het dag. bestuur in be handeling de machtiging tot onderhandschen ver koop van hoornen langs de wegen en zegt gaarne te hebben gewild nu reeds te kunnen meedeelen, welke hoornen dood en welke nog levend zijn; het dag. bestuur heeft den heer Hazeloop, tuinbouwlee- raar, gevraagd, een onderzoek in te stellen en deze heer komt nu a.8. Maandag. De bedoeling ia de doo- de boomen niet te rooien, doch op een halven voet in den grond af te zagen. Mocht men later weer boo men willen planten, dan kan dat gebeuren, niet in de oude gaten, doch tusschen de thans bestaande boomen in. Na eenige discussie goedgevonden. Dijkgraaf deelt mede, dat met het bosch in het Polderhuis reeds een aanvang is gemaakt met rooien; het dag. bestuur kreeg zoo'n gunstig bod voor het oude hout, dat het meende daarop te moe ten ingaan. Van Ged. Staten is poeh keuring ontvangen voor het maken van een klinkerglooiing in de voorma lige) door!-raak, onderhandsch aan te bestedon. Het dag. bestuur stelt voor dit werk onderhands aan den heer Van dar Valk uit te besteden. Goedge keurd. Eveneens wordt goedgevonden tot vrijstelling van erfpacht van den heer J. Keuris Sr., betreffende de huizen van den heer Keuris aan het einde van den Lotweg, die tengevolge der overstroonung zijn weg gespoeld., zulks op verzoek van den heer Keuris. Dijkgraaf zegt verder, dat meermalen is gespro ken over verbetering van den 7. and vaart weg tus schen Meer- en Stoomweg. Door het opwerpen van een kado daar is de weg slecht te berijden. Het dag. Ibestuur meent, dat nu de dijken goed zijn, dat die "iade wel weg kan en stelt voor den wegj voor pol- l^rs rekoning weer in rijn oudön toestand te bron- Allen voor. Bij de rondvraag vraagt de heer Langereis of het 'erkspoor, dat tegen den zeedijk lijft, daar moet dijven. Dijkgraaf antwoordt, dat het de bedoeling het er later uit te halen; voordat de dük echter J. Schoorl Pz., LAAGZIJDE B 50, nabij de markt, SCHAGEN. MARKTPLAATS A 86 niet voldoende sterk wordt geacht, moet het er op advies van den hoofdingenieur blijven. De penningmeester, de heer De Jongh, wordt nu ter vergadering geroepen, die hartelijk dank zegt voor het ontvangen cadeau ter gelegenheid van zijn 40-jarig penningmeesterschap van den Anna Pau- lownapolder; de heer De Jongh zegt, dat dit nog lang bij hem in aangename herinnering zal blijven. Dijkgraaf antwoordt dat dit cadeau een kleine blijk is van groote waardeering. - Hierna sluiting. HARDRIJDERIJ TE SCHERMERHORN. Onder groote belangstelling werd Zondagmiddag te Schermerhorn een hardrijderij voor boerenpaarden met arren op het ijs gehouden. Met 16 arren werd aan dezen wedstrijd deelgenomen. Den len prijs wou de heer D. de Boer, den 2en de heer heer Lor. Visser en den 3den de heer P. de Jager, allen uit de Schermer. BRAND IN DEN UtRECHTSCHEN DOM. Men meldt uit Utrecht: Op de hoogte van ongeveer 42 meter, juist onder de nieuwe wijzerplaat, sloegen Zondagmiddag onge veer drie uur vlammen uit den Domtoren. De brand weer was er spoedig bij; slangen werden langs de torentreden gelegd, doch het water kon niet hooger dan 30 meter opgevoerd worden. Met emmers weid toen het water van die hoogte naar de plaats van den brand gebracht. De brandweer was ondanks vele hin derpalen spoedig het vuur meester; in een uur tijds was alle gevaar voor uitbreiding geweken. De brand, waarvan de oorzaak nog niet bekend is, ontstond in de gahnborden rondom klokkenkast en bleef tot die kast beperlft. De materioele schade is niet groot en de Dom res tauratie heeft nagenoeg geen nadeel ondervonden. Aanvankelijk werd gedacht aan kortsluiting in de electrische geleiding van de verlichting van de nksuJ we wijzerplaten. Een direct vanwege het electrisch be drijf ingesteld onderzoek heeft echter aangetoond, dat kortsluiting niet de oorzaak kan zijn geweest SCHA6ERBRUG. Vrijdag 2 Fébr. j.l. werd door de ald. Zijpe en Omstreken der Vereeniging tot bevordering der Bijen teelt in Nederland, de hierdoor aangekondigde ver gadering gehouden. Als laatste punt der Agenda zou de heer H. Visser, Landbouwleeraar te Schagen, eene voordracht houden, onderwerp „de beteekerus van de bijen voor ooft- en zaadteelt. Waar deze voordracht inzonderheid de belangen der ooft en zaadteelt behandelde, is het jammer, dat deze vergadering zoo matig bezocht is geweest Noor den heer Visser zal het echter voldoening heb ben gegeven, dat de aanwezigen hem met de meeste aandacht volgde. Mocht de afd. nogmaals het voorrecht hebben, dat de heer Visser zich zoo welwillend en belangloos beschikbaar stelt, verdient dat optreden ze ker meer bezoek, in de eerste plaats van de Jedeii der afd. en ten tweede van de Ooft- en Zaadtelers in het algemeen. ANNA PAULOWNA Zaterdagmiddag had te Breezand een hardrijderij met hindernissen plaats, waaraan 14 heer-en deelnamen. De uitslag was als volgt: le pr. L. Wigbout, 2e pr. K. Schouten, 3e pr. C. Voorthuizen, le troostprijs Jb. Kuiken, 2e troostprijs D. Wardenaar. ST. PANKRAS. In de algemeene vergadering van de ver. „Tuin- bouwbelang' tot aankoop van kunstmest, waren 57 van de 112 leden tegenwoordig. Uit 't jaarverslag bleek, dat er 5 leden waren bijgekomen, dat 10 bestuurd en 3 ledenvergaderingen waren gehouden en dat de uitvoerder, de heer Jb. Duif, bedankt had. Behaald was een winst van f 663.231/» en aan kap. bleek aan wezig te zijn f 1092.451/i. Verhandeld was 5558 baal regeeringsmeststof a f 49053.11 en 1315 baal niet-re- geeringsmeatstof a f 14427.65i/i. Er werd besloten geen percentage aan de leden uit te keeren. terwijl de le den van 't bestuur f 10 presentiegeld werd toegekend Die heer S. Duif, aftredend lid van 't bestuur werd herkozen. Art. 17 van de statuten werd uitgebreid met „minstens bfj 't bestuur bestaat uit 3 leden", wat daarna bij huisn. regl. bepaald werd op 7. Gekozen werden de heeren G. Leien mi A. Verduin Na varia, waarbij de uitvoerder de redenen van zijn bedanken uiteen zette, en de rondvraag werd de vergadering gesloten. BREEZAND. Bij den wedstrijd in het schoonrjjden voor dames te Helder, behaalde onze plaatsgénoote. mej. M. Ver burg,. den len prijs, en voor net schoonrijdan met paren den 3en prijs. WIERINGEN. LI. Vrijdagmiddag hield de IJsclub Westerland. op de Westerlanderkoog een wedstrijd met hindernissen voor dames, wdhrvoor zich 26 deelneemsters aan melden: le pr. mej. M. Metselaar, 2e pr. mej Tr. Bruul, 3e pr. mej. B. Wagemaker, 4e pr. mej. D. Koorn de Jongh. De prijzen mestonden uit" zilveren voorwerpen en bestona veel animo voor dezen wedstrijd; eene dichte menigte langt de lat volgde met belangstelling den wed strijd. HARENKARSPEL. j In de op Zaterdag j.l. gehouden vergadering van het Veefonds te Harenkarspel waren verzekerd in de maan den Nov. 1340, Dec. 1336 en Jan. 1316 stuks vee Den omslag werd bepaald op respectievelijk 45, 25 en 30 ct. Hot fonds had eon verlies van 10 stuks te boeken. De geheele uitkeering bedroeg f 1332.25. BURGERBRUG. Begunstigd door prachtig winterweer had Zaterdag een wedstrijd op schaatsen plaats voor jongens in hardrijden en voor meisjes in rijden met hindernissen. Ongeveer dertig kinderen namen aan den wedstrijd deel. De aardige prijzen, die door de commissie aan geboden waren, werden gewonnen door A. Nieuwland, P. \isser, P. Francis, C Verduin, C. Besteman, K Bregman, C. Schoen, C. Swart, R. Brommer en door B. Schoen, W. Dekker, W. v. Schaik, IJ. Gulken, G. Schoen, J. Bos, T. Veken, G. Nieuwland en E. de Boer. De uitslag van de hardrijderij, uitgeschreven door de IJsclub alhier, op Zondag 1.1. was le prijs de heer J. Loogman t-e Sloten, le premie de heer T. Bos ma te Abbekerk, 2e premie de heer J. Zijlstra te Schagen, troostprijs de heef W., Zomerdijk te Zijpe. ANNA PAULOWNA. Ter Secretarie der gemeente Anna Paulowna wor den inlichtingen verzocht omtrent een verloren porte- monnaie, inhoudende .eenig geld. BURGERBRUG. Mej. A. Querner, tijdelijk onderwijzeres alhier, komt voor ais no. 1 op de voordracht voor onderwijzeres te St Maarten. BURGERBRUG. Voor rekening van den heer H. Stins zal door den aannemer A. Eriks alhier een nieuw burgerwoonhuis in den Ruigeweg gebouwd worden. KOLENNOOD. De medisch-klinische college» en practica van de Utrechtsche hoogleer&rep Lameris, heelkunde, Kou- \v er, verloskunde, Wmkler, zenuwziekten, en Spronck, ziektekundige ontleedkunde, zijn in ver band met den ko-lennood tot nader order gestaakt. GEEN LANDVERHUIZERS TOEGELATEN. Uit Oldenzaal meldt men: Volgens ministerieel bevel worden voorloopig geen landverhuizers ln ons land toegelaten. NEKKRAMP. Te Twello is een Duitsch meisje, opgenomen in het gerin van den heer H„ nekkramp geconstateerd. Het meisje is naar de barak te Deventer vervoerd. STRENGE VORST. Het Kon. Ned. Meteor. Injt in de Bildt maakt bekend: Te Maastricht heeft het in den afgeloopen nacht 19 fr. Celsius geyrorende grootste koude, die daar in Fe- ruari sinds het begin der waarnemingen is voorge komen. Slechts éénmaal is daar een nog lagere tempe ratuur opgeteekend, n.1. 19.5 gr. vorst, op 26 Decem ber 1853. Ofschoon te De Bildt de laagste temperatuur in Fe bruari, 20 gr. vorst op 3 Februari 1912, ditmaal niet is overtroffen is toch de reeks der 3 laatst minima 16.5 gr., 15.4 gr. en 15.4 gr vorst buitengewoon en wordt die waarschijnlijk alleen door de koude op 25—27 De cember 1853 te -Maastricht, 15 gr., 19.5 gr. en 14.4 gr geëvenaard. SCHOONRIJDEN. Op den wedstrijd van schoonrijden te Helder, Vrij dag gehouden, behaalde afdeeling heeren alleen S. Jonker te Oudkarspel den len prijs; afdeeling dames alleen: mej. Verburg, Anna Paulowna len pnjs, mej. H. Meurs, Schagen 2en prijs. Afdeeling paren: de heer en mevr, Thijssen—Metirs, Helder, Jen prijs, de heer S. Jonker en mei. H. Meurs 2en prijs en de heer Hoorn en mej. Verbuig 3en prijs. EEN MIJN GESPRONGEN. Mem meldt uit "IJmuiden: De zeiltreiler Julia is Zondagmorgen te IJmuiden aangekomen tnet schade aan het scnip en twee ver wonde matrozen, welk ongeval werd beloopen door het springen van een mijn, welke met het net werd opgelxaald Een berichtgever te IJmuiden had een enderhoud met een der opvarenden, die mededeelde, dat het on geluk in 'zulk een ondeelbaar oogenblik geschiedde, dat alles reeds achter den rug was voor men zich daarvan rekenschap kon geven. Vrijdagmorgen was men op ongeveer veertig mijlen van IJmuiden in Noord westelijke richting aan het visschen en de geheele bo manning op dek bezig om de vangst te verwerken, toen lyj het ophalen van het net aan stuurboordzijde een mijn op de pees kwam en opgehaald werd. Op eenige meters afstand van het vaartuig kwam de mijn tot ontploffing, gelukkig met haar zwaarste kracht van /jcheepszijde afgewend. Aan weerszijden werd het water boven de masten omhoog gespoten, zoo dat men meende dat het schip met allen naar be rieden zou gaan. De scheepsboot werd dadelijk van haar sjorring ontdaan om zich hierin te redden. Ge lukkig rees net schip weer en was men buiten gevaar Toen hiep een overzicht van het ongeval kon krijgen, bleek de stoomspil geheel afgebroken te zijn. Toevallig werden de twee zeelieden, die achter stonden tot het opdraaien van het net, niet getroffen, en bleven zij geheel ongedeerd. Van de overige bemanning, welke zonder onderscheid door de dreuning var. het dek werd opgetild, werden twee tegen de verschansing ge slagen en ernstig aan de beenen verwond. Vermoede lijk zijn door dan schok hun enkels gekneusd. In de ruimen en kajuit werd alles door elkander geworpen. De geheele kolenvoorraad uit den bunker vond men in de kajuit terug. De kompassen waren alle onbruik baar geworden, aoodat de schipper, vertrouwend op en geleid door zijn zeemanskunst, de haven van IJmui den nog wist te bereiken. De opvarenden moesten voortdurend aan de pompen staan, omdat het schip lekkage had gekregen en veel water door de openstaande luiken was binnen gedrongen. BURGERVLOTBRUG. Zondagmiddag werd hier een ijs feest gehouden door kinderen van 8—16 jaar. Het bestond in een wedstrijd iji hardprikken, schaatsenrijden met hindernissen enz. van de jongens van 13—16 iaar waren de prijswlnners J. Eriks, CT Capelle en D. Nanne; van de meisjes xan aie groep: M Gutker, IJ. Gutker, en D. Eriks Van de kleinere jongens en meisjes behaalden de prijzen J. Kok, J. Rampen en K. Kok en T. Vertuin, Mi' Dapper en B. van Buuren. WIERINGEN. Vergadering van onze afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw 0p Zaterdag 3 Febr. 1917, des v.m. 10 uur in 't lokaal van den hoer D. D Lont Tegen woordig wareh 32 leden. Na opening door den voorzitter, den heer J. Hermans, zolgdo lezing notulen door den secretaris, den heer J. Bosker, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hier na deed de penningmeester, de heer G. Rooijmam re kening en verantwoording. De ontvangsten waren f 292, de uitgaven f 307, alzoo nadeelig saldo van f 15. Goedgekeurd. Nu volgde bestuursverkiezing wegens af treden der heeren G. Kooijman en P. S. Kuut De heer G. Kooijman werd herkozen en in de plaats van den' heer P. S. Kuut welke niet meer in aanmer king wenschte te komen, werd gekozen de heer S. Jb. Mostert. Beiden namen hunne benoeming aan. Besloten werd om dit jaar een landbouwtentoon stelling le houden en voor medewerking hieraan te verzoeken de onderafd. der V.P.N., ide Hengstenver- eeniging de Rundveefokvereeniging en de Zuivelfa brieken. Aan de tentoonstelling te verbinden eene ver loting en ais festifiteit nog een ririgrijderij met paard en kar. Tevens werd beslóten maatregelen te nemen tot oprichting van een varkensfokvereeniging en daar toe een spreker van buiten uit te noodigen. Aangaande dé heerscnende veevoedernood, welke wegens den aan houdenden winter zal duren totdat de vaart, welke ge stremd is door dan vorst, weder bevaarbaar is, dus in de eerste dagen nog zal voortbestaan, besluit men het bestuur te machtigen om met den Burgemeester in overleg te treden om te probeeren om van Een graanvoorraad in Polder Waard Nieuwland aanwezig, te mogen betrekken. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. WIERINGEN. Nader vernemen wij, dat over den noodtoestand van allerlei veevoeder door het bestuur van den landbouw met den Burgemeester is geconfereerd en reeds- een telegraphisch verzoek dienaangaande aan het bestuur van het veevoederbureau te Amsterdam is verzonden. WIERINGEN. J.l. Vrijdag wae het weer te Oosterland, hardrij derij op schaatsen, door de IJsclub „Voorwaarts", ge houden. Dezen keer echter uitsluitend voor dames. Niet minder dan 52 namen aan den wedstrijd, dien uit ringsteken bestond, deel. Deze strijd, aJhoewel zeer vermakelijk, duurde lang. Eindelijk was de uit slag bekend met als len prijs mej. G. Hegeman JtL, 2en prijs mej. Tr. Cd. Lont, 3en prijs mej. G. Zomer dijk Sd., 4en prijs mej. Anna Jd, Tijsen, 5en prijs mej. Gr. Hegeman, De prijzen waren allen luxe zil veren voorwerpen en zeer naar genoegen der prijs- winstera. ST .KAAR THN1 VLOTBRUG. Vanwege de IJsclub alhier had Zondag een wed strijd plaats in het bal- en lepelspel, waaraan 10 meisjes en 11 jongens deelnamen. De prijzen, die bestonden in eon tan ten, werden ge wonnen door de meisjes S. Veuger Gd., K. Brouwer Sd., M. Doorn Kd., en E. Breed Jbd., en de jongens N. T. Hopman, A. v. d. Sluijs Gz., Jn. Klaver Joh. en Jn. Molenaar. KOEDIJK. I Zondag werd te Koedijk een intern, wedstrijd ge houden ir\ het hardprikken, waaraan door 17 per sonen werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs f20 G. Slijkerman Jr. te 't Zand, 2e prijs f 10 P. Mosch van Warmenhui zen, 3e prijs f 5 C. Groote te Koedijk, 4e prijs f 2.50 C. Kemper te Warmenhui- zen. De prijs winner was een nieuwe ster aan tien prikhemel, nog nooit had hij een dergelijken wed strijd gezien. Een 4-tal prikstokken werden door hem deels door kracht, deels <}.oor onkunde stuk geduwd. Aan dezen wedstrijd werd ook nog deelgenomep door den bekenden èn gevreesden hardprikker T. Pronk Tz. van Warmenhuizen. Deze werd echter tot aller verbazing in 2 ritten door den heer C Groot van Koedijk verslagen. De heer Pronk ver telde, dat hij nog nooit van een dergelijken wed strijd zonder len prijs was thuis gekomen. -WIERINGEN. De heer W. J. Bruul, gemeente-secretaris alhier, is als zoodanig benoemd te Heiloo N.-H. KOLHORN. Aan de schoonriiderij alhier, op 4 Februari werd door 8 peren deelgenomen le Prijs "werd behaald door den heer M. de Graaf en mevr. liefhebber Speets beide te Anna Paulowna, 2de pr. door den heer P. de Graaf, Anna Paujowna en Mevr. Bakker— Kistemaker te Zijpe en 3de pr. door den heer van der Waal en Mevr. v. d. Waalde Graaf te Anna Paulowna. KOLHORN. In den avond van 4 Febr. was alhier een ysfeest georganiseerd. De baan was met carbiedlantaarns en lampions verlicht. Ook rijders en rijderw>seii waren uitgetnoodigd zich van een brandende lampion te voor zien. Voor de vernachte muziek was gezorgd, maar de sneeuw kwam, en het feest waarvan zooveel ver wachting was, ging wel door; maar beantwoordde toch niet aan net doel en duurde slechts kort. In het lokaal Jonker werd het toch met een zeer ge zellig bal besloten. VEENHUIZEN. Zondagaxohd gaf de zangvereeniging alhier eene uil voering. Ofschoon door droevige familieomstandighe den een paar goede krachten 'ontbraken, werd er goed gezongen Hetgeen ten gehoore gebracht werd, doet het kleine gezelschap en den ijverigen Directeur, den heer D. Appel, eer aan. Van de stukjes was veel werk gemaakt. Aankleeding en grimage waren keurig. Vooral Terug van 't (ternaval had een uitbundig succes. Op verzoek werd het nog een keer opgevoerd ZUIDSCHARWOUDE. Te Zuidscharwoude is een wedstrijd in schoonrijden voor paren gehouden. De uitslag xvas: 1 eprjjs N. Glas «n B. Glas, 2e prijs Mej. Kist—IJff en P. Zee man, 3e prijs M. Snijders en H Schrijver. LANGEDIJK. Aan den Langendijk begint gebrek aan brandstof te komen. Op 't eind der vorige week waren er som migen zonder.

Schager Courant | 1917 | | pagina 1