j. STUURMAN, kapper Haarwerker D1N S D A O 13 FEBRUARI 1917. 60ste jaargang. No. 5932. Sierspelden, Achterspelden en Zijkammetjes. Kassier, Binnenlandsch Nieuws. Uitgevers: TRAPMAN Co. PAS ONTVANGEN GR00TE COLLECTIE SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. S C HA SE Alpieei Nitiws- Mwtütiï- Luttiivllil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, I Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- 3en AD\ERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20 WEDSTRIJDEN TE DEN HELDER. lot slot van de Ijswedstrijden, ten minste indien de dooi aanhoudt, werden hier Zondagmiddag na- tionale wedstrijden in het schoonrijden voor dames en paren om kunstvoorwerpen gehouden. De uitslag is: Dames: le prijs mevr. T. KaanKaan, uit Anna Paulowna, 2e prijs mevr. Breebaart—Kaan, uit Win kel; 3e prijs mevr. BasckerKistemaker en 4e prijs mevr. v. d. WaalDe Graaf, beiden uit Anna Pau lowna. Paren: le prijs mevr. T. Kaan—Kaan en de heer V. Kaan, uit Anna Paulowna; 2e prijs mevr. N. Bree baartKaan uit Winkel en de heer C. Kaan uit Anna Paulowna, 3e prijs mej. G. de Heer uit Beem- ster en de .de heer L. de Heer uit Zwolle. Tot slot een demonstratie van acht leden der .fa milie Kaan, welke hartelijk werd toegejuicht. STEENKOOL. Op een desbetreffende aanvraag van de directie deT Staatsmijnen in Limburg, heeft mgr. Schrijnen, bis schop van Roermond, meegedeeld, dat het zijnerzijds geen bezwaar ontmoet, indien, zoolang de tegen woordige noodtoestand voortduurt; in alle kolenmij nen binnen het bisdom Roermond des Zondags wordt gearbeid. De directies der mijnen werden evenwel door den bisschop verzócht, op die Zondagen aan de katholieke arbeiders gelegenheid te geven tot het vervullen van hun kerkelijke plichten. Op ver langen van mgr. Schrijnen zullen de pastoors in de mijn-parochies bij het bepalen van de uren der och tend-godsdienstoefeningen rekening houden met den nieuwen staat van zaken. De directie der Staatsmijnen was van plan geweest, reeds dezen Zondag door enkele ploegen te laten werken, teneinde de kolenproductie zooveel mogelijk te bevorderen. Daar echter het onverwijld invoeren van dezen maatregel nog op verschillende bezwaren stuitte, zal vermoedelijk de volgenden Zondag met het werken op Zondag in de mijnen worden begon nen. EEN TEELTREGELING. Naar hst Hbld. verneemt, zal eerstdaags in de Staatscourant Worden opgenomen een besluit, waar bij de minister, ingevolge de hem bij de Distributie- wet verleende bevoegdheid, de teelt van bepaalde gewassen .welke niet voor de volksvoeding noodig zijn, aanzienlijk beperkt KON. NATIONAAL STEUNCOMITé. De Koningin heeft andermaal een bedrag van f50.000 geschonken aan het Koninklijk Nationaal Steuncomité. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDB. Het hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten, aan de regeering te verzoeken, met betrekking tot den uitvoer van land bouwproducten, ook voor Anna Paulownapolder, in verband met de overstrooming aldaar ten vorigen jaren, faciliteiten toe te staan ten opzichte van een vrije teeltkeuze. Voorts werd, na overweging o.a., dat na den oor log de economische belangen zoo sterk* mogelijk die nen bevorderd te worden, besloten, dat het dage lijksch bestuur met de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier zal confereeren om zoo mogelijk te komen tot de aan stelling van een landbouw-consulent, zoo mogelijk voor Noord-Holland en Zuid-Holland. Ingekomen was een voorstel om de schapenfok kerij op Texel, die naar te wachten is, het as. voor jaar mis zal loopen, door lege prijzen van lammeren, te steunen door het volgende middel: Men make van de melk der schapen, met welk artikel weinig gewoekerd wordt, een bruikbare kaas en trachtte vergunning tot uitvoer te krijgen van alle schapen- Prijs per 3 maanden f0.95; per post fl.10. Losse nummers 5 «ent ADV ERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meeróeent ^®ewijsnummerrinbegrepe^^™>ot^etL^o^je^man^aatsr^e^k. LAAGZIJDE S 50, SCHAGEN heel op Duitschland aangewezen. Limburg's mijnge- bied zou ons kunnen helpen, wanneer men van staatswege voor 15 jaar het particulier initiatief rui mer gelegenheid tot ontwikkeling had gegeven. Nu moeten w el tegen-praestatie'a aan heit buitenland ge daan. En voor zooveel het kan, dient zeker de uitvoer te blijven doorwerken, teneinde de productie te kun nen steunen. Maar toch moet worden bedacht, dat voor de eerste levensbehoeften eerlang het idee van productie om winst, tijdelijk geheel zal. moeten worden op zij ge zet voor dat van productie als nationale dienst. Wat zou het anders zijn, wanneer over eenigen tijd, en deze mogelijkheid is geenszins uitgesloten, Nederland zich voor zijn bestaansmiddelen geheel van vreemde hulp en tegemoetkomendheid afhanke lijk-verklaren moest? En als het binnenlandsch gebrek 't onkruid van misère, ontevredenheid en verzet deed opschieten? Er is bij velen nog veel te weinig besef van de noodzakelijkheid van voorzorgsmaatregelen en van inkrimping van individueels vrijheid. Den een lukt het nog een aardig voorraadje in te slaan; de ander droomt nog niet van zuinig gebruik. In menig huis gaat men nog gewoon zijn gang met stoken en ver lichten; de menu's in restaurants, hotels en van di ners bij particulieren zijn nog dezelfde; menig lap tuin- of bouwgrond blijft improductief. Zonder dui delijke wenken van bovenaf, zonder meer dwang, zal dit niet te veranderen zijn. NIEUWE NIEDORP. Zondagavond 11 Februari werd in de Prins Maurits nevrucht Besloten werd hierop te antwoorden, dat het hoofd bestuur zijn moreelen steun aan het plan wil ver- leenen, maar niet te kunnen medewerken aan de verkrijging van vrijen uitvoer van het product. DAG SCHATJE. De Toorts deelt als waar gebeurd mede: Een landgenoote schreef onlangs I-en langen brief aan haar man in Holland en eindigde „Dag Schatje" met een streepje daar onder. De Engelschman der censuur die voor de Vlaamsche brieven staat vindt den brief te lang om te lezen en zendt hem terug, als blijk van zijn taalkennis het volgend voor adres schrijvend: Mre. Dag Schatje, Straat zoo en zoo, Lon den N.W. NEKKRAMP IN HET ENGELSCHE INTERNES- RINGSKAMP. Men meldt uit Groningen: Vrijdagavond laat is in 't interneeringskamp der Engelschen alhier bij een Engelschen geïnterneer den matróos een geval van meningitis, nekkramD ge constateerd. De patiént is onmiddellijk naar het Aca demisch Ziekenhuis getransporteerd. VOORUITZIENDHEID EN VOORZORG Prof. Van Hamel Jr. schreef een goed artikel in de groene Amsterdammer van Zaterdag om noa eens te waarschuwen dat met het oogoti de mo gelijkheid van een niet afzienbare poriode van steeds toenemde inkrimping onzer scheepvaart en hoogst ernstige vermindering van toevoeren er ondor onze burgerij over het geheel nog veel te weinig be grip van vooruitziendheid en voorzorg valt te be speuren. De nood van de laatste dagen heft reeds waar schuwend den gekromdèn vinger op. Het vooruitzicht van de komende maanden spreekt zoo het- kan nog ernstiger. De geheele samenleving zal zich moeten organi- seeren, om zoo zuinig mogelijk te verbruiken. Er moet pijnlijk naar gestreefd worden, dat de voorraden en wat er binnen komt, zoo lang mogelijk reiken. Er moet ook gezorgd, dat zooveel mogelijk het be lang van alle gezinnen gelijkelijk gewaarborgd wordt Alleen door zeer krachtig doorgevoerde spaar zaamheid, en door het gezamenlijke nauwgezette stre ven om aJ wat bruikbaar is, tot zijn bestemming te doen komen; ook door de voortbrenging voor het bdnnenlandseh verbruik zoo intens mogelijk op te voeren kunnen wdj ons wapenen tegen den vij and, die aan komt sluipen: het gebrek, het tekort. t Is waar, ook zonder uitvoeren zal het geheel niet gaan. Wij zijn b.v. voor onze steenkolen v.ijwel ge- omgevng geen onbekende pen 't Is een juweeltje, dit Indo-drama. Wij weten niet, wat het meest te prijzen, het in zoo hoogt' mate boeiende stuk, of de hoogstaande representatie daarvan. Want de iuixljcs, die de vertolking op zich hadden genomen, hebben er met de manier, waarop ze het hebben weergegeven, den meest mogelijk en luister aan bijgezet. En als de heer Fabricius, de schrij ver., zich oinler het auditorium had bevonden, hii zou verrukt zijn geweest over zoo'n treffende ver tolking van zijn geesteskind door een clubje volbloed- dilettanten. 'Die „Dolle Hans" bijv., de hoogst sympa thieke man uit de titelrol, al ken je zoon sinjeur in 't stuk is hjj een „sinjo" healemaal niet. moet zijn manier van optreden, zijn wijze van zeggen un al zijn doen en latpn onwillekeurig wel den indruk bij je doen achterblijven, dat je in hem met iemand van meer dan middelmatige ontwikkeling en tooneel- routine te doen hebt Veel wordt er van nem gevergd, maar hij staat boven, niet onder zijn tooneeltaak. Jolantne. het temperamentvolle vrouwtje, dat daar op de planken de eigenschappen zoo juist weet te on(- p.ooteu. die een hoqgsiaande vrouw steeds zoo uan- trekkeüjk maken, ook zij is hare booge ejschoi stellende rol volkomen meester en weet den luis teraar te begeesteren. 't Is met groot welgevallen, dat men naar zooiets ziet en luistert. Dat is nog eens tooneeLspelen. l)e majoor en ook zijn zoon en de anderen mede onzen lof voor al wat. zij hebben bijgedragen tot het ko lossale succes, hedenavond bereikt. Het slot was wel onverwacht en eenigsrins onbevredigend, maar 't was toch een schitterend moment als Jolanthe „Dolle Hans op zijn laats ten levensavond in de cel bezocht en zoo ooit. dan was hier voorzeker het uitbundig applaus ten volle verdiend... 't Was 'n prachtavond! Ze had die inlandsche dienst- den een puik gnmeurtje en baren bijvoorbeeld waren zooals zij daar opkwamen voorzeker een sprekend bewijs van zijn talent voor dat werk. Peetoom's zaal was nagenoeg vol en toen er ten dans noodden die keurige toonen, waarmede de pauzen al zoo b\j uitnemendheid waren gevuld, gingen velen nog tot besluit „met de voetjes van den grond." - WARMENHUIZEN. Zaterdagmiddag werd alhier 'n wedstrijd in hardrij den op schaatsen gehouden door meisjes van 8 tot 13 jaar. 't Getal deelneemsters bedroeg niet minder dan 57. De prijzen, bestaande uit luxe artikelen, wer den na langen strijd behaald door: de jongejuffr. Alida -jut 2e prijs, de ïongejuur. Aagtje Siewertsèn 4e prijs, de jongejuffr. den na langen stnjü banaaia aoor: ue jongejuitr. Quarel. le prijs, de joDgejuffr. Gatharina Ligthi prijs, de jongejuffr. Guurtje de Vet Kd. 3e pri gèjuffr. Aagtje Siewertse- J- ria Kraakman 5e prijs. PETTEN. Wegens gebrek aan steenkool zijn de lessen aan de openbare school alhier tijdelijk gestaakt VALKKOOG. Tot Notabel is alhier gekozen de heer Jb. Schollee. OUDKARSPEL. Hel was Zondagmiddag op de ijsbanen van Volhar ding een leuken, zeer gezelligen middag. Het gecos- tumoerde feest van Donderdag werd op veler aan- vraag herhaald; nu niöt om prijzen doch in plaats daarvan zou aan allen, die deelnamen, een hertnpe- ringsspeld worden uitgereikt I>e deelname was boven verwachting 120 gecostu- meerden bewogen zich in diverse kleuren en kloouing over het ijs, terwijl door <te athletenclub de landver huizers, de doofstomme, die zijn potlooden in groote getale wist te verkoopen, die straatjongens met hun marmotjes enz., de stemming in niet geringe mate Het 7uS dat in groote getale op het Waardje aanwezig was, heeft van het aangename schouwspel en de komische grimassen den geheelen middag pracn- Na°afloop gingen allen in optocht naar het 'ocaa' van den heer Buckman, waar de Edelachtb. het Burgemeester ten gehoore vian allen zijn welgemoen- den uitsprak, voor den onvennoeidcn ijver, uk- J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 bestuur en commissarissen van Volharding geduren de de wintercampagne aan den dag hebben gelegd. Jammer vonden we het, dat 's avonds ten locale van den heer Buckman dezen feestdag niet in volkomen prettige stemming kon worden voortgezet tcjt 11 uur zooals de bedoeling was. Het was half elf, toén de Burgemeester den voortgang belette om daardoor wan ordelijkheden tengevolge van het vele drank gebruik te voorkomen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den te Zuidscharwoude gehouden wedstrijd voor paren kinderen, ouderen en jongeren, was den uitslag T. Keizer en J. Strijbis, 2e pr C Ouderen le pr| is en A. Mettes, 3e "pr. B. de Vries" én A, Schoen er, 4e pr. A. Hagenaar en A. Kist, 5e 'pr A. v. Bergen en K Ruiter. Jongeren: P. Kist en M. v Rijswijk le prS. de Wit en T. Bruin 2e pr., A. v Twuijver eii T. .Muller 3e pr., A.. Metselaar en J. Hommer 4e pr K. Dobber en T. Strijbis 5e pr. KOLHORN. Alhier werd op 11 Febr. eene hardrijderij „Esta fette" gehouden. Het getaJ deelnemers was 45. le Pr. werd gewonnen door groep: Jb. Beers. Kol horn, J. D. v. Stipriaan, Barsingerhorn en Jr Schoor! Valkkoog. 2e pr. door groep: Jn. Bakker Barsinger horn. Cs. Wit. Valkkoog, en K. Keezer, Kolhorn 3e pr. door groep: Jb. W., Pool, Kolhorn, D Burger, Kolhorn, en k. Dol, Kolhorn. 4e pr. door groep. J. Smit, Barsingerhorn, J. v. Teiilingen. kolhorn en U. Bosuia, Kolhorn. -- KOLHORN. Hef woon- en winkelhuis E no. 52, Oudestreek, alhier, ging bij onderhandse hen verkoop in eigendom over op den neer A. de Graaf, alhier. BURGERBRUG. De machinist van de Zuivelfabriek de Dageraad al hier. C. Andringa, is in gelijke betrekking benoemd in de Zuivelfabriek te Bobeldyk. ANNA PAULOWNA Zaterdag 10 Februari hield de Tuinbouwvereeniging alhier hare jaarvergadering in de Vlas en Korenbeurs. Er waren 18 leden aanwezig. Door afwezigheid van den voorzitter werd deze functie waargenomen door den heer H. Peanekamp. Met een hartelijk woord van welkom opende deze de bijeenkomst en deelde mede. dat door afwezigheid van den secretaris geene notulen konden worden gelezen. Hierna deed de heer C. Wuis ais penningmeester rekening en verantwoor ding van zijn gehouden beheer. Er was ontvangen f 240,l&y» en uitgegeven f 225,57. Op verzoek van den voorzitter belastten Zich da heeren D. Koning en Jb. van Duin met het nazien en bij monde van eerstge noemde werd een gunstig rapport uitgebracht, dak den voorzitten gelegenheid gaf na dank aan de commissie, hulde te brengen aan de accuraatheid van den pen ningmeester. Toen volgde het verslag van den markt meester, den heer S. Speels. Door de overstrooming was de aanvoer ver beneden dien van een vorig iaar gebleven. Er was in 1916 omgezet voor een bedrag van f 15215.12. Enkele aantallen produkten laten we hier volgen. 5112 zak aardappelen 1527 zak kleine, 3547 Kg slaboouen, 43100 stuks snijboonen en diversen tol een bedrag van f 1063.46. E^ was zeer zeker meur in den polder geteeld, maar veel was weider aan huis verkocht en men scheen de afslagmarkt nog sleeds te beschouwen als eene plaats, waar minderwaardig goed gebracht kon worden. Aan de goede aanbrengers onder de leden werd hulde gebracht. Medegedeeld werd. dat in 1917 alles geveild moest worden op de bedtaande markt, wat in Anna Paulowna geteeld was geworden volgens een besluit van den Minister. Dit was zeer toe te juichen en zeker in het belang der veiling, doch... ook even zeker in het belang der loeiers. Er werd op gewezen, dat aan huis verkoo pen strafbaar was gesteld. Voor export kon er ver leden jaar niet geveild worden; de gunstige beschik king van Hoogerhand kwam te laat binnen. In 1917 zal dit echter wel geschieden, want men had thans de bevoegdheid hiertoe De heer D. Koning vroeg, of hjj zijne bakgroenten en aardbeien naar dun Helder ten verkoop mocht brengen Dit mocht natuurlek, daar hiar de veiling te laat werd gehouden voor deze vroe ge produkten. Was echter de veiling aan den gang dan ging het niet meer. Bij de verkiezing van be stuursleden wegens het periodiek altreden van den heer C. Wuis tsn het bedanken van den heer T. Pran ger, werd eerstgenoemde herkozen en in de plaats van laatstgenoemden gekozen de heer D. Koning Bei den namon de benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer J., 't Hart,, of de veiling niet op eene an dere plaats kon gehouden! worden. De voorzitter deelde mede, dat de voiiingplaats zou worden verbeterd. De heer Speets vulde dit aan door te zeggen, dat hij van den Chef gehoord tiad, dat eene teekening voor een beter terrein was ingekomen en onder behandeling was gesteld, liet terrein zou zóó worden, dat er minstens 20 wagons achter elkander op konden staan. De heer Witteman gaf in óverweging, eene verloting te hou den of boete te stellen, om de opkomst der leden te bevorderen. Na eetnig debat werd besloten, alleen voor het wegblijven op de jaarvergadering eene boele te stellen van 25 cis. De heer Schildernian geloofde, dat het in het belang der vereeniging zou zijn. als er eens eene vergadering in Breazand werd gehouden. Wei had het bestuur het in handen, de plaats der vergadering te bepalen, maar namens dit werd toe zegging gedaan met den wensch van den heer Schilder- man rekening te zullen houden. Op eene andere vraag werd medegedeeld^ dat de prijs der manden zou be dragen f L30 en dat hel zoo goed als zeker was, dat geene pooiaardappelen konden worden verkregen De secretaris, die zekerheid zou kunnen geven, was afwezig, doch er werd besloten, de leden zoo spoedig mogelijk een briefkaart te zullen zenden, om alle on zekerheid te doen ophouden. De heer S. Speets zette uiteen, welke groote vermeerdering van werkzaamheden het bestuur in 1917 wachtte en vond het daarom billijk, dat aan de leden een presentiegeld zou worden uit gekeerd en wei tot zulk een boa rag, dat de secretaris De heer van 't Hart wensch te uitloting van aandeefen in het renteloos voorschot, destij d$ gegeven tot op richting van het veilingsgebouwtje. Goedgevonden werd, 10 aandeel en uit te loten. De heer \V. Komen meende' voorzichtiger te handelen, indien men het einde vaii het jaar afwachtte Dam eerst kon men een goeden kijk hebben gekregen op de uitbreiding der werkzaam heden en een presentiegeld bepalen. Hiertegen werd aangevoerd, dat voor salarisbepaling zoo iets goed zou zijn. maar dan zou men aan het eind van 't jaar de vaststelling daarvan terugwerkende kracht moeten teven, want mogelijk was in 1918 de bedoelde uit- eering al niet meer noodig. Het gold hier echter alleen een betrekkelijk gering presentiegeld toe te ken nen. Ten slotte werd het voorstel Speets aangenomen. De heer R. Keppel wees op den slechten toestand van de bascule, en wensch te eene nieuwe aan te schaf fen. Het bestuur kreeg opdracht, een onderzoek in te stellen en daarna naar bevind van zaken te handelen. Bij de sluiting dankte de heer Peimekamp èn den heer C. Wuis èn den- heer S. Speels voor de uit- stekènde diensten, die zij de vereeniging hadden be wezen en zeide te rekenen op de trouwe medewer king van het nieuwe bestuurslid. ANNA PAULOWNA Trots den dooi is Zóndag de Laatste kermisdag weder vrijwel naar wensch geslaagd. Van verdere plannen, die waren geweest, ziet net bestuur itende op de dingen, die komen reeds in voorloopig zullen WIEK ING ER WAARD. J.l. Zaterdagmiddag alweer een hardrijderij met'hin dernissen gehad, verdeeld in 4 rubrieken, tw. jongens beneden 10 jaar, 12 deelnemers le pr. A. Egmond, 2e pr. G. Doom, 3e pr. J Hazeloop, Meisip beneden 10 iaar, 9 deelneemsters: le pr. B. Bakxer, 2e pr. M. Kaan, 3e pr. Chr. Kaan Jongens van 10—13 jaar, 14 deelnemers, le pr. A Bakker, 2e pr. K Schenk. 3e pr. A Keppel, 4e pr. J Visser. Meisies van 10— 13 jaar. 6 deelneemsters, le pr. J. Waiboer. 2e pr. W. Jes. WIEREN OERWAARD. De Zondag is voor 't bestuu reen ware succesdag geweest Men had mL een gecostumeerd ijsfoest uit geschreven. dat als uitstekend geslaagd kan worden beschouwd. Niet minder dan 44 personen zwierden in costuum over de baan. waaronder 10 kinderen Laatstgenoemden kregen ellen een prijsje terwijl de le en eenige prijs werd toegekend aan ae kleine clown de jongeheer C. Lampers. Voor de overigen waren 6 efn 5 prijzen uitgeloofd, doch om deze nu aan de juiste personen toe te kennen was voorwaar een zeer moei lijke taak. De heeren bestuursleden hadden tenminste een drietal dames uitgenoodigd om hun in deze van advies te dienen. Na voel wikken en wegen werd over eengekomen de prijzen toe te kennen aan de volgende costuums. (Zij <üe voor geen prijs in aanmerking zijn gekomen, zullen dte jury daarvan, naar we verwach ten, wel geen verwijt maken)." le pr. een Volkndammer vrouw mej. A. Zijp Jbd,. 2e pr. een Streek er vrouw mej. M. Boon, 3e pr een oud-HolL boerin, i Clown. mej. A Braaf avond. mej. G. J. van de heer Ja ZwM£ Voor paren: le pr. de Zigeuners, mej. A. Boon en de heer J. Harp, 2e pr. Pages, de dames D. Saai en A. Zijp Kd.. 3e pr. Russische boerin en boer, mej Brak en de heer K. Winkel, 4e pr. Turk en Turkscn Nationaal, de dames A Kok en J. Bakker, 5e pr. Vrede en Oorlog, mej. G. Kok en de heer C. Kries Zooals gezegd, had de jury geen benijdenswaardig baantje. Iedereen toch denkt of hoopt voor zich zelf voor een prijs in aanmerking te komen en omdat er nu zooveel ambitie en medewerking is geweest om dezen dag zoo goed te doen slagen, was '1 misschien wenschelijk geweest, eiken deelnemer(ster) een medaille uit te reiken. Den geheeien middag draaide het orgel er lustig op los en de honderden belangstellenden zullen zich niet hebben beklaagd naar den boezem gegaan te zijn. Hulde aan 't bestuur der IJsclub Wie- ringerwaard, voor alles wat dit seizoen door hen is v.'daaa We'hopen dat dit voor dezeu winter het laatste ijsbericht mag zijn. Dooiend weer is van harte welkom. wntBmaaawimn. J.l. Zaterdagavond heeft de Sociëteit „de Eendracht" haar feestavond gehouden, Voor welke gelegenheid was uitgenoodigd de Symphonievereen igi ng „Sempre Cres cendo" van Noordscharwoude. Wat wij van Noordscharwoude hier nog heblien ge had. is steeds uitmuntend te noemen, ileeft de too- neelvereeniging zich hier reeds oen goeden naam ver worven, deze muziek vereeniging kan ook met eere wor den genoemd. Onder de bekwame leiding van den hoer Jac. Prijs heeft dit corps ons laten genieten van een serie muzieknummers, welke allen zeur correct en zuiver werden uitgevoerd Voor afwisseling had men ge&ngageerd de Humorist Willy Helm, van Amster dam. <jie eenige voordrachten ten beste heeft gegeven. Uitgezonderd een paar voordnachten, welke nog al voldeden, kon de heer Helm ons niet erg voldoen. Over 't algemeen zat er niet veel pit ia De opkomst de kleden was niet groot. Wie van muziek houdt, heeft bepaald iets verzuimd, door niet heen gegaan te zijn. Fig gezellig vonden we 't echter niet. De laatstge houden feestavond, drie jaar geleden, was Lm. veel drukker bezocht en tevens ve3 gezelliger. NIEUWE NIEDORP. Wqgens de heerschende kolonschaarschte en om licht te besparen, zal in de N. H. Kerk alhier de dienst voorloopig niet plaats vindén, terwijl de dienst door de N. H. gemeente wordt voortgezet in hot Kerkgebouw der Doopsgezinde gemeente alhier. Vojgenden Zondag, 18 Febr. zal dan de dienst in de Doopsgez. Kerk aan vangen. 's avonds 7 uur en aal dan Ds. N. J. C Schermerhorn aldaar prediken, met als onderwerp: De Nood der tijden,

Schager Courant | 1917 | | pagina 1