J STUURMAN, Kapper Haarwrktr Predikbeurten. Niet door menschenhan den gebouwd. Sierspelden, Achterspelden en Zijkammetjes. DONDERDAG 15 FEBRUARI 1917, 60sle Jaargang. No. 5954. Uitgevers: TttAPMAN Co. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. F EU ILLETON. PAS ONTVANGEN GROOTE COLLECTIE Binnenlandsch Nieuws. er. SCHAGE Alieicei Nieiws- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Doederdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eorstuitkomend nummer geplaatst. AdïerttntiB- LnttiifUil SCHAGEN, LAAN O 5. Int. Teieph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.95per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f035, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Zondag 18 Febrnari 1917. NED. HBRV. GEMEENTE te: Schagen, voorin. 10 uur, Da de Graaff. Kolhorn, geen dienst Den Helder, Nieuwe Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Theesing. Huisduinen, voorm .10 uur, de heer G. A. Niessink. Julianadorp, nam. 2 uur Ds. A. E. v. Griethuijsen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. A. E. v. Griet huijsen. Doopsbediening. Aangifte bij den Koster. Wieringerwaard, geen dienst Eenigenburg, voorm., Da Barnouw. Burgerbrug, voorm. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Callantsoog, voorm. 10 uur, Da Groeneveld. Noord-Zijpe, geen dienst Winkel, voorm. 9.30 uur, Ds. Kara Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Kars. Dirkshom, voorm. Da Damsté. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van der Veen. Oudeslui». Wegens gebrek aan brandstof geen dienst NED. PROT. BOND te: Breeiand, in het lokaal van den heer G. Borst, voorm., spreker: Da J'. W. Poort, Helder. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10.15 uur, Ds. Boeke. Schagen, nam. 3 uur, Ds. Boeke. Woensdag 21 Febrnari 1917. NED. HERV. GEMEENTE te: Dirkshorn, nam., Ds. Damsté. Zitting van Dinsdag 13 Februari 1917. De moeite waard. Een zaakje met bijna een dozijn getuigen als in zeten achtereenvolgens nog eventjes zeventien andere strafzaakjes! 't Is wat je noemt...... Herman van der Wal, een koekf abri kantje in Alkmaar, dat zooals in deze zaak ter sprake kwam, op da zwarte lijst stond bij verschillende grossiers, had dan zoo'n omvangrijk zaakje aan de hand. Hij had de onvoorzichtigheid, om boter margarine te koopen, die hij wist dat brutaalweg „gerauscht" was aan het strand te Egmond. Ten vorigen iare waren eenige schepen in de Noordzee vergaan en spoelde van de ladingen daarvan aan de W estkust onzer provincie nabij Egmond-Binnen een Egmond aan Zee zoo successievelijk een reusachtige massa margarine aan, verpakt in diverse' kistjes en ton netjes. De nabij het strand wonenden natuurlijk op jacht naar zoo'n begeerlijk goedjedat begrijp jel Bij velen hunner zit nog altijd het ingewortelde idéé voor, dat zulke aangespoelde „rommel" al maak je er per saldo nog aardig centen voor, ei genlijk geen eigenaar heeft dande eerste vin der. Dat intusschen dergelijke spullen beslist bij de strandvonderij thuis behooren en déér behooren te worden ondergebracht is een feit. En dat er aardig wat rechtszaakjes uit die wederrechtelijke marga- rine-opzoekerij zijn voortgekomen is eveneens een onomstootelijke waarheid. Van der Wal had een nogal beduidende hoeveel heid van dat margarine-goedje te Egmond gekocht van Albertus Wijker en van Engelbertus Half. bei den Egmonder jongelui, die wat gestrande boter hadden „gevonden". Van der Wal had omstreeks 60 cent per K.G. betaald voor die margarine en had vervolgens zijn koopje per vrachtman van Egmond naar Alkmaar laten reizen. Met al dat ijverige „zoe ken" aan het strand met zooveel rappe handen en waar af en toe weer nieuwe „waar" kwam aandrij ven groeide de strandjutterij ten slotte aan tot waar lilk reusachtige hoeveelheden en werden er, eer het spul een einde had, duizenden ponden van die mar garïne „geoogst waar het strand er als mee „be zaaid" was. Waar zoovelen met die strand-margari ne-botergeschi edenis min of meer geparenteerd wa ren, liep de zaak ten slotte kolossaal In de gaten en ging de rechterlijke macht er hare aandacht aan wijden, toen daar aanleiding voor was. Van der Wal mocht dan nu als eerste beklaagde na beëindigd getuigenverhoor naar het requisitoir van den heer Officier Luisteren. Van ZEG. kwa men we te weten dat er in deze een lijvig dossier UIT HET ENGELSCH VAN DAVra tviT I DOOR J. P. WEStELINK VAN ROBhttv Uitgave W. DE HAAN, Utrecht Geoart 10.95, prachtband fi.ig „Het was een kleine vergadering", begon hil ter w{jl hij zijn gemakkelijke muilen aandeed. „De men schen praten veel over wat er gedaan moet worden maar als het op handelen aankomt, is de bol&nsr' stelling zeer lauw. Ik heb dat ook bij andere gele genheden opgemerkt, ook buiten de werkloozen kwestie". „Is er iets aangenomen Y' „Niets: enkele voorstellen werden verwezen naar een sub-comité voor onderzoek en rapport. Ik verwacht dat het resultaat pas een volgenden winter merkbaar zal zjj'n, tenzij-1 do nood abnormale afmetingen aan- oocmt; dan zullen wij ongetwijfeld nog een vergadering bjjeem roepan. Die koffie ruikt buitengewoon goed, Ali son. Heb ijj er ai van geproefd?" „O, ja. Janet bracht ze als gewoonlijk op slag Degen uur binnen."- „Wetten van de Meden en Perzen," zei hij met flauw lachje, toen hij opstond om zijn plaats tafel in tenemen. Eenigo gesmeerde gerstekoekjes •su «tuk van de heerlijke Ayrshirejcaas met een scho tel honing .alles zag er echt verleidelijk uit, maar of schoon luj uit was gegaan zonder aju tiwv, schoen van een aan en scho- te bestudeer en vieL Spreker achtte het bewijsmate riaal, dat uit het getuigenverhoor was te verza melen, meer dan voldoende om tot het instellen van een strafeisch over te gaan .Beklaagde wist dat de door hem gekochte boter van het strand was weg genomen. En de Hooge Raad heeft herhaaldelijk uit gemaakt, dat het opzet bestaat in: weten en moe ten weten. Waar het hier een ernstige heling geldt, eischte de O. v. J. een maand gevangenisstraf. Mr. W. C. Bosman wil gelukkisr prijzen den ge- achten heer Officier, die zich hier zoo zekeT gevoelt in het stellen van zijn eisch, terwijl het hier naar pleiter's meening voor den Officier toch is een verlo ren zaak. Dat voelt ieder en ik zal bet Offecie we der moeten bestrijden, waarvoor wel mijhe excuses, 't Is thans de derde maal, dat ik dat moet doen. Ik heb bezwaren tegen het feit, zooals het ten laste gelegd is en voorts Is het niet bewezen. Wat het standpunt van den Hoogen Raad betreft, juridiek zijn wij het daarover roerend eens. Maar de heer Officier spreekt van een ernstig feit, requireert een maand gevangenisstraf tegen een man als v. d. Wal en daarbij tref je een dagvaarding aan, waar bij ik met de beenen in de lucht zweef en'weet ik niet, waarvoor ik mijn cliënt moet verdedigen. We hebben vanmorgen bij de uitspraak in de zaak van Jan de Haas die vrijgesproken is weder gezien, dat de dagvaarding toch behelzen moet: voldoende omschrijving van een feit, aanduiding van plaats waar het gepleegd moet zijn, enz., allee op straffe van nietigheid. Deze dagvaarding voldoet daaraan niet en zegt slechts dat. in Egmond, óf in Alkmaar, althans in het arrondissement Alkmaar in October van het vorig jaar, margarine-boter of dergelijke stof, door A. Wijker, E. Half, G. Bongers, W. ter Laar en anderen, of een of meer hunner, of andere, tot thans onbekend gebleven personen door diefstal, of eenig ander misdrijf verkregen, door beklaagde is gekocht! Er is geen concreet feit, ik kan me niet verde digen tegen onbekend gebleven personen en ook niet tegen onbekende misdrijven. De Officier moet uit zijn schuilhoek en klaar en helder de feiten aangeven, maar hij wil graag in zijn schuilhoek blijven. Als ik hier terecht sta voor een misdrijf, dat de Officier niet kent en er is daarbij sprake van personen die de officier ook niet kentdan is er toch geen concreet feil Van der Wal heeft de boter niet gekocht, alleen heeft hij verklaard ze tegen een bepaalden prijs van zooveel per K.G. te willen hebben. Maar die gevon den partij boter heeft beklaagde niet gekocht. Ci- viel-rechterlijk kan worden gezegd, dat een koopover eenkomst is tot stand gekomen. Gekocht heeft be klaagde niet. Later heeft de knecht van Van der W al de boter gekocht, buiten weten van Van der Wal om. Waar v. d. Wal niet gekocht hoeft is hij ook niet wegens koopen te straffen. De O. v. J. heeft er zich erg gemakkelijk afgemaakt ten opzichte van het puntje, dat beklaagde moest weten dat het door misdrijf verkregen was en heeft gedacht, dat de rechtbank beklaagde zou kunnen yeroordeelen op het praatje van den 17-jarigen A. Wijker die zegt, alle dagen aan hel strand te komen, doch dit heeft met de strafzaak niet te maken en slaat niet op de groote partij margarine. De President valt hier den pleiter tamelijk beslist in de rede, er met nadruk op wijzende, getuige A. Wijker volledig verhoor als beëedigd getuige te hebben afgenomen. Wat pleiter zonder tegenstribbelen erkent en 't is ook niet pleiter's bedoeling om iets ten nadeele van Wijker te zeggen en pleiter heeft ook volstrekt niet gezegd, dat Wijker heeft staan liegen. Ik heb niets tegen dien getuige, zegt de advocaat, dat wil ik openlijk verklaren, maar de woorden van dien getuige staan volkomen op zichzelf en hebben bitter weinig waarde en daarom ga ik zeggen: kan men afgaan op het gezegde van een Jongmensch in een gesprek, gevoerd tusschen vijf andere personen en tusschen twee trammen, om iemand te veroor- deelen?Men mag niet te veel waarde hechten aan dergelijke verklaringen is pleiter's meening. We hebben na 's Presidenten inmenging in het pleidooi, dat daarna wel iets van zijn gloed scheen te verliezen, nogal tamelijk gauw het einde van de pleitrede te pukken, waaTbij werd geconcludeerd tot nietigl-verklaring der dagvaarding, terwijl de heer Bosman hoopt, bij eventueele tweede maal be handeling dezer zaak, die weer te mogen bepleiten I Het vervolg. Met toepassing der Kinderwetten staat met geslo ten deuren vervolgens de 17-Jarige A. Wijker uit Egmond terecht LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. Na hem volgt zijn dorpsgenoot E. Half, die in het openbaar terecht staat omdat hij ouder is en niet meer onder de Kinderwetten „valt". Hij heeft we derrechtelijk boter, die van het strand meegenomen was door een paar soldaten, namens hen verkocht aan den heer v. d. Wal van zooeven. Eisch 8 dagen gevangenisstraf. Ook al strandjutten. Antje Zwart, weduwe van Arend Stam, winkelier ster te Egmond aan Zee, heeft zich ook al bezon digd aan het strandjutten en wederrechtelijk ge strande margarine meegenomen naar huis en die later verkocht aan den voerman C. de Graaf voor f9. t Antje f25 of 10 dagen hechtenis. Het uitgestelde strafzaakje. Ter afwisseling eerst even het onlangs aangehou den strafzaakje tegen Antje Wijker, huisvrouw van slager Bult te Egmond aan Zee. Zooals de aandach tige lezer dezer rubriek zich zal herinneren, heeft onlangs de kok Van Hattum wegens diefstal van worst uit Bult's winkel terecht gestaan en getuig den Bult's vrouw en dochter tegen hem. Op de thuisreis zaten allen bij elkaar in de tram, terwijl ook van Hattum's verloofde, Petronella Jacobia Halff „mee was". Bij die gelegenheid had het ge sprek volstrekt geen vredig verloop. En de heele tramwagon was zoowat in beroering door de we- derzijdsche liefelijkheden, die „vielen".- Totdat me vrouw Bult zich ten opzichte van Petronella Halff uitdrukkingen permitteerde, die de gevleeschde sla gersvrouw nu op de bokkebank brachten. Petronella was onlangs, toen de zaak zóu dienen, ziek. Vandaar uitstel tot beden! Thans eisch tegen vrouw Bult: fS of 1 dag hecht Een verzetzaakje. Vervolgens een verzetzaakje van de heer en schip pers Koremans uit Oirschot N.-Br., die een kapitein van een sleepboot hadden mishandeld en daarvoor gevangenisstraf opliepen. Ze hadden heel wat te pra ten en de een, die doof was en heel erg ook, gaf deurwaarder en bode én president een harde lon genbeproeving om hem te beschreeuwen. Maar het einde was, dat de O. v. J. bevestiging vroeg van- het gewezen vonnis. Nog steeds de strandjntterij. C. de Graaff, voerman te Egmond aan Zee, stond terecht wegens het opkoopen van margarine, die we derrechtelijk van het strand medegenomen was en waarvan hij wist dat het wederrechtelijk verkregen goed was. De President wees hem ernstig op de groote hoe veelheden en zei dat het nogal van belang was Beklaagde antwoordde daarop half onwillig: „Van belang?de meeuwen zaten er in te pikken De O. v. J. eischte tegen De Graaff 8 dagen gev. De visscher Job de Groot uit Egmond heeft zich ook al wederrechtelijk gestrande margarine toege- eigend en tegen hem luidde de eisch: f50 of 10 dagen hechtenis. Grietje Blok, vrouw van Andries Krab te Eg mond, hoorde wegen» eenzelfde feit f25 of 10 da gen hechtenis tegen sich eischen. W, P. G. Strootman, fabrikant te Egmond-Binnen, had eventjes 432 kilogram van die gerauschte bo ter van C. de Graaf gekocht.- De President merkte op: U wist wel dat het „strandgoed" was? Beklaagde Strootman antwoordde bevestigend, doch voegde er aan toe:- het schijnt, dat het mocht. Het scheen nu echter wel dat het toch niet mocht, want de O. v. J. eischte tegen Strootman 8 dagen gev. Piet Dekker te Egmond had ook boter van het zeestrand weggenomen, doch de getuige, die in zijn zaak verscheen, was te na in de familie en kon volgens den Praesus niet getuigen, wegens familiebetrekking. De O. v. J. vroeg in verband hiermee vrijspraak. De President tot beklaagde: U hebt hier niets op tegen?!,.. „Néé...", luidde het antwoord lakoniek, bedank de hoeren wel vriendelijk..." Dekker af. Tegen Aaltje van der Plas, huisvrouw J de Graaff te Egmond, werd wegens het koopen van gestolen bqter 8 dagen gev. geéischt. De visscher Willem Visser te Egmond had als verschillende andere „Op-zeeërs" ook al zich ver grepen aan die verongelukte kistjes met margari ne en moest dat nu bekoopen met een eisen tot f25 of 10 dagen hechtenis. Verboden uitvoer. N. E. Bakker te Heilo had haverstroo uit destel ling Amsterdam vervoerd en was daarbij gesnapt. Wegens poging tot uitvoer eisch thans: f3 of 1 dag hechtenis. DlefstaL Jan Ooijman te Hoorn had aldaar in September of October jl. diefstal gepleegd ten nadeele van de firma' De Vries. Hij had daarbij heel wat garen ontvreemd. De O. v. J, vond het een ernstig de lict en eischte 3 maanden gevangenisstraf. Gesloten deuren. Volgt een zaak tegen een Alkmaarschen kok, die met het oog op de zeden met gesloten deuren be recht wordt. Klnderwettenza&kjes. Twee Kinderwettenzaakjes, eveneens met geslo ten deuren, tot slot. A.s. Dinsdag uitspraken. hij niet geneigd zijn vasten tp onderbreken. De sterke koffie gaf hem weer moed en hij lachtei toen hij vroeg, of hij het blad naar de keuken moent brengen en dan een pijp opsteken. (Alison antwoordde hem door zelf het blad snel op te nemen; zij bleef ongeveer vijf minuten weg om de vte bergen en zijn kop en eetwaren op haar plaats schotel om te wasschen. Toen zij in de kamer terug kwam, was hij nog be zig zijn pijp te stoppen, terwijl hij strak in het vuur staarde niet te„en hebt, zou ik wel naar bed wélen gaan, Pat. Ik ben moe en tfij kunnen morgen praten.' Neen" riep hij met plotselingen schrik, weten de' hoe koud en onbarmhartig de dag kon zijn „Ga zitten, Ailie, het is eerst half tien. De avond be gint pas. Dit is de tijd, waarop men het best kan praten on elkaar kan begrijpen. Elke dag heeft zijn Zij iririg aan het einde der tafel zitten, zoodat de breedte er van tusschen hen was en nam het kus sensloop, waarin zij bezig was haar fijne steken te 'jk' geloof niet, dat ik zoo met je kan spreken, Ailie, je zit te ver weg." „Neen, neen; ik moet werken, je weet, dat ik nooit graag leeg zit", antwoordde zij en er klonk zenuw achtigheid in haar stem. „Er moet een tijd van werken en een tijd van niets doen zijn", antwoordde hij met een zweem iP danterio. „Ik had graag, dat je voor ^nkloinpoosje ai je aandacht schonk aan wat ik tezeggen heb- „Dat kan ik ook, al naai ik. Pat Dat is zuiver werktuigelijk en het is altijd eenateun voor een vrouw, als haar handen bezig zijn. Ga voov- „Wttinu dan, als het moet Ik moet een beetje te rug gaan, tot het vorig jaar Kerstmis, toen Jij mij tegen mijn wil er uit dreef naar de hydropatische inrichting te Craigellan". „Je had verandering noodig, Pat en het heeft je goed gedaan", antwoordde zij, maar er was ©eni ge aarzeling in haar stem. „Het kan zijn, maar het was tegelijk het keerpunt Het was te Craigellan, dat ik het meisje ontmoette, dat ik zal trouwen". „Ja en wie is zij? Iemand denk ik, die daar met haar familie uit Glasgow vertoefde voor de Kerst dagen." „Ja on neen. Zij was er met haar vader, een musi cus, die toen een vrij populair orkest te Glasgow leidde. Zijzelf was behulpzaam bij het uitvoeren der vermakelijkheden. Haar naam is Edith Brooke". „Behulpzaam bij de vermakelijk heden 1" herhaalde Alison. Haar werk viel haar uit de handen, terwijl zij hem verbijsterd aansbaante. „,0, Pat zoo'in vrouw I Hoe kun je er aan den ken haar naar de pastorie te brengen. Dat lijkt mij op zichzelf al ontzettend genoeg!" „Wacht, totdat je haar hebt gezien," antwoordde hij en daar hif voorbereid geweest was op den schok dien hjj haar had moeten geven, nam hij de uit werking met de meeste gelatenheid op, „Zij is niet, wat je denkt." „Je vergeet, dat ik eens ie Craigellan ben geweest," antwoordde zij met waardigheid; ,;an ik herinner mij de vrouw, die de tooneelvertooningen en dat alles arrangeerde. Zij was een onmogelijk persoon." „Maar zoo is juffrouw Brooke niet. Ik vraag slechts een ding, Alison, dat je wacht, totdat je haar "hebt gezien." „En wanneer aal dat zijn?" vroeg zij, maar fiaar toon was *Tof en haar houding die van berustende hopeloosheid. DIRKSHORN. Woensdagmiddag hield de IJsclub Dirkshorn een hardprikkerij op de nu toch in dooi verkoerende baan. Er waren 16 deelnemers. De uitslag was: le prijs de heer A. Wink Cz., 2e prijs de beer Jo Wink Cz., 3e prijs de heer C. Dekker, 4e prijs de heer C. Smit. De prijzen bestonden in contanten. WIERINGERWAARD. De heer J. Mosk, die binnenkort zijn huis wegen» onteigening door dein polder Wieringerwaard moet ontruimen, heeft uit de hand gekocht het huis aan de Nieuwesluis, eigendom van den heer G. de Jong. De heer P. Keuris heeft om dezelfde redenen een huis gekocht van den heer P. Kooij Dz., thans be woond door den heer P. de Graaf en mej. de wed. Dt Visser. KOLHORN. Alhier zijn veel zuinig en zorgvuldig bewaarde aardappelen bevroren, zoowel in kuilen als op zol ders en kleine kelders. BARSINGERHORN. Voor een publiek van slechts 15 personen trad in de vergaderzaal van den heer Sc heringa j.L Dinsdag avond op, de heer Reijmers, redacteur van het land bouwblad „de Veldpost" met een verhandeling over: Veevoeding. De heer Jm. Blaauboer Ge., secretaris der Afd. Bar- singerhorn van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, opende en sloot, bij afwezigheid van voorzitter en vice-voorzitter, de kleine bijeenkomst op de gewone wijze. Zooals te verwachten was, begon de heer Raijmers met te wijzen op de merkwaardige tijdsomstandig heden die we thans beleven, waarin allee duur is en als het nog te krijgen is, vaak vervalscht, tot zelfs het veevoeder. En dit is eene zaak, die voor don veehouder niet onverschillig kan zijn. In korte trekken spreker had weinig tijd wer den achtereenvolgens behandeld de gewone voedings stoffen: hooi, stroo, tarwe, rogge, gerst, haver, mais, penen, mangelwortelein, lijnkoeken, aardappelen en mengsels met meel van cocos-, palm-, en kapokpitten enz., enz., de voedingswaarde van elk, voor verschil lende doeleinden voor verschillend vee, elk in het bijzonder. Spreker kwam daarbij tot de vraag, wat in onzen tijd van zuinig overleg den veehouder te doen staat bij het aanschaffen en aanwenden van veevoeder. En hierbij kwam hij tot de slotsom, dat bij hooi, lijn koek tegenwoordig het beste en ook het voordeelig- „Ik zou graag zien dat het morgen was," zei hij snel. „Gisteren kreeg ik een brief, waarin zij mij meld de, dat haar vader na een operatie in het ziekenhuis gestorven was. De arme man was heel ziek, toen zij te Craigellan waren; ofschoon hij het niet wilde bekennen. Hij is in den laats tan tijd hard achteruit gegaan en nu is hij gestorven en is zij geheel alleen in de wereld zonder een vriend, en met heel weinig geld. Wil jij, die vriendelijk voor iedereen bent, haar als een vriendin behandelen, Alison? Om te beginnen terwille van mij, totdat je haar leert kennen, dan zul. je het graag doen terwille van haarzelf?" Het was heel yeel, wat hij vroeg, maar in zijn toon lag vertrouwen. Hij kon zich niel voorstellen, dat zij zou weigeren. Zij weigerde niet. Zij boog, en dat heel plotseling, slechts het hoofd. „God verhoede net, ik zou niet hard tegen iemand willen zijn, maar dit is haast te veel voor mij. Ik heb den Jaatsten tijd geboden voor jou en je huwelijk en God gevraagd je bij je keuze te willen leiden." „Nu, dan geloof ik, dat je gebed verhoord werd; zij is de rechte. Mooi is ze en goed en zij heeft iet over zich, dat haar onderscheidt van andere vrouwen. Ik weet zeker dat je dat zult voelen, als je haar ziet." „Maar de kring, waaruit ze voortkomt. Indien je de geheele wereld had doorzocht, dan zou je zeker geen minder geschikte gevonden hebben." „Waarom zeg je datf' „Ga èlleen maar na, hoe ze is groot gebracht. Haar vader was een musicus en zijzelf verdiende haar brood door menschen op publieke plaatsen te amu seeren. Je zult moeten toegeven, dat het een treurige opleiding is voor het leven in een pastorie." (Wordt' ffcrvolgd.) I j U k

Schager Courant | 1917 | | pagina 1