DIN S D li 27 FEBRUARI 1917, 6Qste Jaargang. No. 5960. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UilKcvcrsTltAPMAN Co. Installatie Burgemeester Nagelhout M m, Mjrnf SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Binnenlandsch Nieuws. Tweede Kamer. SCHAGER Aliemcu Nieiis- COURANT. AivertEitit- Lasilliiivlilad. SCHADEN, LAAN D 5. Int. Tclcph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.96; per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADV ERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek «Mvwnnnrwi Jt /sw - --.-r--.- -- Reeds van verre kon men ons in feesttooi gesto ken dorp naderende, in den vroegen, praciitigen win termorgen van Maandag 26 Februari, het dundoek van den alouden toren der dorpskerk zien wappe ren, fis een blijde feestbode, voor velenI. Want heden was het de dag. dat de nieuwbenoemde Burge meester van Oude Niedorp, de E.A"u,k v - gelhout, zou worden geïnstaleerd. Een uit tal van leden, uit beide hoofdgedeelten der gemeente, samengestelde feestcommissie had na het tvoodige ijverige vergaderen en werken om de voorbe reiding volkomen te doen zijn, het feest met goed gevolg voor elkaar gezet De feestcommissie bestond uit de heeren: P. D. M, Scholten, J. Pluister, J. Mijts, Jb. Roodjes, J. A. v. Eerden, M. Over, C. Borst, F.,C. Jong, P. Mul; C. Jong. C. Peetoom. C. Hoedjes, C. ter Beek, D. Burger. G. de Geus Kz., D. Kriller, G. Liefhebber, P. V eldman en W. Borst. In Oude Niedorp en Zijdewind zag men van tal- looze woningen reeds vroeg de driekleur wapperen en er heersente al gauw een gezellige drukte. Een aar dige optocht werd voor het raadhuis, waar men een eerepoort had aangebracht te Oude Niedorp samen gesteld en te omstreeks hall 9 uur in den morgen werd de tocht aangevangen. Een paar ordonnansen te paard, gevolgd door een 30- a 40-tal paardruiters gingen voorop, gevolgd door Keetmans welbekende Winkeler postwagen, waarin o.m O. Niedorp's fanfarecorps, ver der een aantal landauers en andere rijtuigen, waarin Wethouders, raadsleden, feestcommissie, enz., voorts nog verschillende rijtuigen met belangstellenden en feestvierenden en ten slotte een aantal versierde liet- sen. Dit geheel zette koers naar het Verlaat en verder over Zijdewind naar Moerbeek, waar bij den drie- even voor „de Vennik" halt gehouden werd. sadat hel voor het Hoofd der gemeente bestemde rijtuig rechtsaf had gewend naar dc woning van den Burgemeester en deze met zijne ega was ingestapt, ving de terugtocht aan, waarhij men ook door t Veld tot de R.iK Kerk ging en weer terug over 't Verlaat en was mdn te ruim 11 uur weer bij het raadhuis, te Oude Niedorp. Na een poosje werd daar raadsver gadering gehouden, waarbij de nieuwe Burgemeester werd geïnstalleerd. De heer Over, de oudste wethouder, opent de ren uit over de leontvangst van 'burgemeester, die zelf eerst een der gelijk feest niet wilde, maar omdat dit was in den Êeest der burgerij, zich daarbij heeft neergelegd, laarom doet spr. deze groote belangstelling zoo dubbel genoegen. De secretaris leest daarna de benoeming van den heer J. Nagelhout tot burgemeester en dat de be- eediging is geschiedt. De heer Over neemt nu nogmaals het woord en begint met den heer Nagelhout hartelijk te felici- teeren dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft hem tot burgemeester van Oude Niedorp te benoemen. Hij spreekt daarbij de hoop en ver wachting uit, dat deze keus ae juiste is geweest en dat zal komen de goede man op de goede plaats. De genegenheid die vandaag vanuit de ge meente tot dén nieuwen burgemeester zoo luide spreekt, het zoo mooie weer, ae algemeene belang stelling, dat alles is als een goed voorteeken. Spr. vertrouwt dat de nieuw benoemde burgemeester het algemeen vertrouwen, dat hem thans wordt geschonken, zich zal waardig toonen en dat zoo wel in Raad als gemeente ae algemeene samen werking en eensgezindheid zal mogen blijven be staan, die spr. steeds zoo hoog op prijs heelt ge steld en waaraan hij naar zijn beste krachten steeds het zijne heeft bijgedragen. Spreker hoopt dat de banden tusschen Burgemeester en Raad en Gemeente steeds nauwer zullen worden aange haald en dat noch door hoog of laag zal worden geageerd, maar allen te zamen onder het nieuwe noofd der gemeente de algemeene belangen zul len behartigen. Spr. brengt nog een woord van dank voor den steun en medewerking hem verleend bij zijn waar nemend Burgemeesterschap en biedt daarna den heer Nagelhout uen ambtsketen aan, hem tevens de leiding der vergadering overdragend De nieuwe Burgemeester neemt r,u het woord en begint met den heer Over hartelijk dank" te zeggen voor zi|n vriendelijke woorden. Dan acht spr. zich gedrongen een woord van dank te uiten tot Hare Maiesteit de Koningin voor het groot ver trouwen in hem gesteld en aan den heer Commis saris der Koningin voor zijn hooggewaardeerde hulp en medewerking in deze. E"a "U 'H ^an de?e m?ei.1|ike betrekking aan vaard. wil ik deze gelegenheid te baat nemen om een woord van hartelijke waardeering fe wiiden aan mijn ambtsvoorganger, die zijn groote kennis en veelzijdige ondervinding in dienst van onze ge meente heeft gesteld. 't ls een waar woord, dat iemand nooit als pro fessor wordt geboren, maar dat men daarvoor heeft geleerd, en zoo zal het ook met mij zijn in dit mijn nieuwe ambt. Maar ik beloof, dat het mii aan ijver en goeden wil nooit zal ontbreken En wat ik dan in het belang der gemeente zal kunnen doen, ^daarvoor heb ik noodig den steun en mede werking van u heeren wethouders en leden van den Raad, uit ons aller eendrachtige samenwer king zal veel goeds voorkomen. Maar het uitspre ken van de vrije meening blijve bestaan, dat toch hlleen kan bevordelijk zijn tot een goed resultaat, omdat men alleen door wrijving van gedachten tot de waarheid zal komen'. Mijn gemeentenaren kunnen er van verzekerd zijn dat zij op mijn volle medewerking kunnen re nen waar het hnn belangen betrett. Maar ik hoop dat men vooral met het oog op den druk der tij den zal beseffen hoe moeilijk mijn ambt is en dat het wel niet altijd mogelijk zal zijn aan iéders ver langen te voldoen. Spr. hoopt ook dat de pers als tot dusver haar plicht zal vervullen en op humane wijze een juiste weergave van het verhandelde zal geven en tot slot richt spr. zich tot den secretaris. van hem hopend dat hij de gemeenteadministratie in orde zal houden. Volgt algemeene felicitatie. Wordt vervolgens gelezen een schrijven van den heer P. Schaap om ontslag als gemeente-ontvanger. De nauwe bloedverwantschap met den nieuwen burgemeester maakt dit noodig. De heer Over brengt den heer Schaap hartelijk dank voor het vele uitstekende werk in dienst der gemeente verricht en met algemeene stemmen wordt het ontslag op de meest eervolle wijze ver leend, ingaande 1 April. Met dezen datum had de Commissaris der Koningin zich kunnen vereenigen. WoEdt besloten aan het bórd een oproep vansolli- sitanten te plakken. De heer J. Wit, tweede wethouder, spreekt zijn voldoening er over uit dat den nieuwen burge meester iemand is uit „ons midden", die uit Oude Niedorp komt en de belangen daar kent. Spr, hoopt en vertrouwt dat de heer Nagelhout die belangen nog vele jaren zal mogen en kunnen behartigen. Hierna sluiting; Na afloop der plechtigheid ten raadhuize kwam men in de kolibaan van den heer T. de Jong, vlak bij het raadhuis bijeen. De Jongs kolfbaan was mooi versierd en 't was er spoedig een gezellig samenzijn. Nadat"Burgemeester en gemeentebestuur en verdere heeren van feestcom missie enz. gezeten waren en het onvermoeide fanfare corps met zijn wakkeren Directeur, den heer Pranger, zich weer ferm had laten hooren, volgde alleraar digste feestzang van de schoolkinderen onder leiding van den heer M. H Woutman, Hoofd der School. Vervolgens werd na een muzieknummertje nog een aardig liedje gezongen door een paar schoolgaande kinderen Trien en Clasina Liefhebber die daarbij een bloemstuk aan Burgemeester aanboden. De voorzitter der Feestcommissie, de lieer Scholten, kranig President, hield daarna in goed gekozene woor den een feestrede, waarin hij Burgemeester Nagelhout en de zijnen hartelijk geiukwenschte en tevens de ge heel e burgerij feliciteerde met de keuze door H. M de Koningin gedaan. Met het 'uitspreken van zijne beste Wenschen voor Burgemeester eu gemoentenaren. wijst de feestredenaar tevens op de wcnschelijkhcid van verlichting voor Zijdewind en van stichting van arbeiderswoningen in onze gemeente. Burgemeester Nagelhout spreekt vervolgens in een eveneens goed ineengezette rede zijn oprechten dank uit aan de heeren feestcomraissieleden enz. en kortom aan allen die tot het stagen van dezen dag meewerkten, terwijl dezon dag voor spreker zal zijn een onver- getelijken dag. Vervolgens is het de heer F. Jong, die op hartelijke wijze feliciteert en toespreekt, daarbij tevens geden kend den vorigen burgemeester, den heer A. Wonder Pz Nog wordt het woord later gevoerd door den. heer J. Lodder, gemeente-secretaris, die een rede hield, die tot onderwerp had Duisternis, en sloot met de sombere tirade: ......want gg zult in, duister zitten en in duister blijven,....." Applaus verwierf deze rede niet en het was een nogal duistere toespraak, waar van de beteekenis zeker voor velen nog wel „in het duister" ligt. De voorz. houdt later nog een ferme toespraak, waarbij hij voornamelijk de volijverige muziekluidjes hartelijk complimenteert. Na nog eenig toeven be geeft men zich weldra naar lokaal Bruin le Zijdewind. Daar wordt door voorzitter, die zelve trots zijn klim mende jaren ook nog onvermoeid mag heeten. nog een kernachtig feestwoord gesproken, waarna evenals te Oude Niedorp, óok hier velen, zeer velen uit de eivolle Kolfbaan de gelegenheid waarnemen om Bur gemeester Nagelhout en de zijnen geluk te wenschen. Daarna lieten de schoolkinderen onder leiding van den heer Snel. II. d Sch., te Zijdewind, eenige fris- sche fee6tcoupletten weerklinken en boden een paar meisjes, Mane Mul en Trien Wit, met een geluk- wensch in proza aan Burgemeester een bloemstuk aan. Vervolgens werd nog door een lief snoezig meisje van 4 jaren, dochtertje van het Hoofd der school, een bloemstuk aan den E.Achtb heer Nagelhout aan geboden. terwijl de heer Snel boéendien nog eenige hartelijke woorden voegde bij de vele welmeenenae uitingen, die den Burgemeester reeds gewerden. De Ë.Aohtb.. heer Nagelhout richt ook hier, evenals te O. Niedorp. hartelijke welgekozene woorden van dank tot allen die zooveel belangstelling en medewer king toonden en ziet met genoegen onder de velen die hij hier zoo goed kent. onkelen waarmode hij heeft schoolgegaan, anderen waarmede hij gelijk lootte. Hij J. Schoorl Pz., den heer Engels noemde deze Unie-liberaal de ont worpen salarisverhooging ganschelijk onvoldoen de. Ook vraagt de heer De Jong meer overleg met de organisaties van personeel. Eilacyl" We zullen de grieven en klachten a.s. Maandag-middag 26 dezer nog in allerlei toonaar den hooren herhalen 't Staat vrijwel vast, dat wij er zonder Maandag avondzitting niet afkomen, «iet de geringste der beproevingen van dezen barren, zwaren tijd voor waar!... Mr. ANTONIO. - ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 24 Februari hield de afdeeling Anna Paulowna der V. P. N. een openbare verga dering in de zaal van den heer G. Borst te Bree- zand, waarin de heer H. Visser, leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen, een rede hield over „De grondbeginselen der fokleer". Deze titel, zei spreker, omvatte eigenlijk veel. In verband met den beperkten tijd, zou hij het dan ook slechts hebben over eenige grondbeginselen. In een levendige voordracht werd daarop aange toond. hoe de kippenfokkers gemeenlijk nog altoos handelen naar ingeroeste, verouderde begrippen, maar hoe door allerlei proeven het onhoudbare daarvan was gebleken. In tal van voorbeelden zet te spreker eenige nieuwe theorieén omtrent pa ringskeuze en kruisingswetten uiteen en trachtte op deze wijze voelbaar te maken, hoe weinig doel treffend het was, bij paring en kruising slechts te letten op uiterlijke eigenschappen, in plaats van op den inner|ijken aanleg van net fokmateriaal. Met deze korte mededeeling wenschen wij te volstaan, volslagen onbevoegd als wij ons moéten verklaren, om in een beknopt verslag; deze be langwekkende rede over een zoo hoogst moeilijk onderwerp, ook maar eenigermate tot zijn recht te laten komen. - W1ERINGEN. De heer vertrek naar Heiloo zijn woonhuis tel belooft" dat hij zal streven naar onpartijdig behartigen der gemeentezaken en het belang der burgerij. liet mag een welgeslaagde prettige dag worden ge noemd en het was niet ver van half zes. toen de feestdag officieel gesloten was. Den Haag, 24 Febr. Bitter weiuig „animo". Na het voor de zooveel- ste maal ook onder de leiding van mr. Fock ezen van de- „straflijst" eindelijk, te twaalf ure, de ,fi nale der Waterstaats-begrooting, dewelke zonder stemming is goedgekeurd. Ik stip aan. dat minister Lely heeft verklaard de indiening <ier Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer op de Ouderdomswet lieve-i uit te stel len totdat de Aanpassingswet in het Parlement zal zijn behandeld. Dus toepassend het wijze en be dachtzame: zachtjes-aan; dan breekt het lijntje (ï.c. Kabinet en Senaat yereenigend) niet? Den heeren Snoeck Henkemans en an der! em oe! beloofde Z.Exc. zooveel doenlijk spoed te zul len maken met de Werklooshe.dswerzekeringJ.ot dusver ontbrak den minister dfe tijd daarvoor. Wet telijke verbetering van de arbeidsbemiddeling is allicht vóór N19 te wachten. Eindelijk gingen, wij dé regionen binnen van Posteriien en Telegrafie, waar - weet men groote en bittere ontevredenheid heerscht over de jongste salaris verhooging, waarvoor f 883.000 is uit- "71e heer' Helsdingen was de eerstediezichtolk maakte van de duizend-en-een grieven. Hij drong aan op inse Iling van eene looncommissie voor eene meer afdoende regeling. De Hoornsche afgevaardigde de be«^Jong verklaarde zich tegen de motie der \ereeniging van directeuren en commiezen, sdioon hy het rechtmatige van hun klachten onderschrijft. Met W. J. Bruul, gem. Secr., heett wegens [eiloozijn woonhuis te Hippolytushoef verkocht aan den heer S. Kaan Pz. voor f 4700. - WIERINGEN De heer E. Baijs Jz. te de Haukes is door de Wieringer Vrachtvaart Vereening aangesteld als correspondent. De schippers welke alzoo vracht willen varen, kunnen zich om inlichtingen bij den heer Baijs vervoegen, eveneens die kooplieden, welke vrachtgoederen te verzenden hebben, aldaar opgeven. Hierdoor hoopt men van beide zijden steeds geregeld de vrachtdiensten te doen plaats hebben. - WIERINGEN. Het aantal sollicitanten voor de vacature van gemeente-secretaris bedraagt 45. - WIERINGEN. De jaarwedden van den burgemeester en den secretaris dezer gemeente zijn door Gedeputeerde Staten verhoogd ieder met f 100 en die van den gemeente-ontvanger met f 50. - WIERINGEN. De opbrengst der verhuring van eigendommen van Het Heemraadschap bedraagt f 799.70 tegen f 1630.47* in 1916. Het verschil der mindere opbrengst ontstaat door dat voor de zeegrasdrogerij enz. an dere maatregelen zijn ingevoerd. De kerkklok van Nieuwe Niedorp Aan misschien weinig lezers zal het bekend we zen dat de torenklok van Nieuwe Niedorp gegoten is door den bekenden Hemony. die zooveel klok ken en klokkenspelen in ons land geleverd heeft. Kerkmeesteren van Nieuwe Niedorp hebben oud tijds een contract gemaakt met Frans Aemony tot het maken en leveren van een nieuwe torenklok. Dit gebeurde in 1653. 30 Augustus, „sal Mr. Fran- coys voornoemd gieten een nieuwe klok, van ge- wichte tot omtrent vier en dertich hondert pont, ende daartoe employeren de oude clock en de voirts daarbij vpegen versche ofte nieuwe kloek spijse tot de voorseyae gewichte toe". Dan zal die klok „soo goed suyver accoordt in hem selfs, ende volcomen van thoon ende resonancie moeten zijn, als men int gansche landt eene soude connen vinden". En als dan na een jaar de klok goed blijkt te zijn „dan zullen Kerkmeesteren aan den voornoemde Fran- eoys Hemony betalen de nyeuwe ofte versche spijse bovent gewichte van de oude kloek, tot zijn volle gewichte toe. na marctsgang van Amsterdam ende voirts van yder pont van de geheele 'clock vier fvers, alles Amsterdams gewichte te rekenen", 'at was nog eens een tijd! Ter afwisseling voer de men nu en dan eens oorlog, maar die nam niet, als in onzen-beschaafden tijd, alle aandacht in be slag, en inen had nog tijd en lust over om aan schoone tonen en klanken te denken 1 Begreep men toen de volgende woorden wellicht beter? „Het oogmerk eener maatschappij „Is dat elk lid gelukkig zij ,|En welvaart steeds mag groeien, „'t Bestier is enkel ingesteld „Opdat natuur en niet geweld „Doet haar rechten bloeien I" Dr. C. - ANNA PAULOWNA. Maandag 26 Februari had in Veerburg e«i vergadering plaats van de afdeeling Anna Paulowna der Holland- sdie Maatschappij van Landbouw. Er waren 34 le den aanwezig. De voorzitter, de heer J A. Waiboer, opende met een hartelijk woord van welkom de bij eenkomst en deelde mede. dat van de directie van den landbouw een schrijven was ontvangen over ver- valsching van veevoeder en meststoffen, ook een over de kwaliteit van gras- en klaverzaden. Groote voor zichtigheid was bij aanschaffing zeer raadzaam. De heer N, Raap la? voör, dat behalve gewene onzui verheid bjj Het witte klaverzaad npg geconstateerd was 12,8 pet schadelijke onzuiverheid De gebruiks waarde hiervan daalde af tot 6 pet Van LngeJsch Rayland was 23 pet kiemkraeht gevonden Van den Burgemeester van Anna Paulowna was een schrijven ingekomen, waarin deze uiteenzette hoe op grond van den uitslag der reis van den heer D. C Rezel man naar 's Gravenhage, zijns inziens de zaak „het verkrijgen van arbeidskracht door geïnterneerden" móest worden in elkaar gezet en uitgewerkt. De voorzitter gaf den heer D., C Rezelman het woord. Toege staan was en het verheugde spreker dit succes te kun nen mededeelen, dat dc geïnterneerden door de land bouwers konden gehuisvest worden. Deze gunst was niet al te moeilijk verkregen, daar de Generaal zelf begreep, dat barakken-bouw veel te duur zou ko men. Kwamen hier de geïnterneerden, dan kwam er tevens een bewakingsdienst van militairen en dezen moesten naar behooren gehuisvest en gevoed worden. Het Rgk betaalde hiervoor f 0.80 per man en per dag. Natuuriyk moest aan dit bedrag wat toegevoegd worden. Kreeg men geïnterneerden, dan moest voor ld worden en als ze bg particu- >p te worden gehouden, of geene afzetterij plaats had. Vóór Belgen nier kwamen, zou van vege het Hoofdbe stuur iemand gezonden worden, om de huisvesting te bcoordec+en. De kosten der barakken waren nu uitgewonnen. Bh iedere aanvraag van arbeiders (dc arbeidsbeurs wilde dit) moest eene lijst ingediend wor den met nauwkeurige opgave van aantal arbeiders' en duur van ddu werktijd. Ook moest eene kaart van goede voeding gezorgd Heren gingen inwonen, dan diende er toezicht op itijd. O den polder worden ingediend met aanwgzing waar de geïnterneerden waren gehuisvest. Spreker achtte het wensChelijk. dat door iederen werkgever gedurende den Sieelon werktijd een zelfde loon per week zou wor- i uitbetaald, en dit mocht zij as inziens niet be neden dat van de inwonende arbeiders zija De werk tijd dieinde gesteld te worden van 's ochtends 5 uur tot 's avonds 6 uur met 2 halve uren (van 8y»—9 en van 31/»4 uur) en 's middags 1 uur rusttijd. Werd iln dien oogst- of dorsohtijd langer gewerkt, dan was het wenschelijk. aan elk uur overwerk 25 ets. uit te betalen. Met een loon van f 15 per week kon volstaan worden. Beslist noodzakelijk was het eene commissie te benoemen met het oog op de richtige uitvoering en die overleg kon plegen met den be wakingsdienst De werkzaamheden dezer commissie wer den nader door spreker belicht Als antwoord op. eene vraag van den 'heer A. Blaauboer werd gezegd dat als een geïnterneerde enkele dagen ziek zou zijn, dit niet diende gerekend te worden. Bg langer ziek zijn, kan de geinternuerde teruggezonden worden De heer J. C Geerligs meende, dat het ondoenlijk zou zijn. precies op te geven het aantal werklieden en den tijd van werken Niemand kon dit van te voren I bekijken. De heer Rezelman beaamde dit, doch men kon de opgaven ten naastenbij doea Men kon, zoo noodig. later altijd nog meer mannen krijgen. De zaak zou zich wei schikken. Ten slotte werd de loon regeling aangenomen in den geest van den spreker. Tot leden van bovenbedoelde oommissie werd door het bestuur öpgemoemd de heeren C Wijdenes Spaans, P. Kaan Dz en Van Lierop, die zich beschikbaar stelden. Er werd nog besloten aan allen, die zich' hadden opgegeven om geïnterneerden te ontvangen, eene dubbele briefkaart te zenden, waarop zij dan konden invullen, le het aantal, 2e de tijden met bij voeging van den aanvangsdatum (Met eene volle week moe tbegonnen worden -Die nog geene aanvrage om werklieden hadden ingediend, konden zich tot dit doel vóór 2 jVlaert bij den heer N. Raap vervoegen Natuur lijk ontvingen zij geene briefkaart. Na.dien datum kon den beslist geene werkkrachten moer worden toege zegd. De voorzitter dankte dun heer D C. Rezel man voor zijn zoo goed geslaagd werk, en de ver gadering stemde door applaus met deze woorden in. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, of de werk- leiden werden uitgezocht, dan wel, of men ze „zoo maar" ontving. Aan den heer Rezelman was de toe zegging gedaan, dat hem eene lijst van geschikten zo uworden gezonden en daaruit kon dan het aantal ren. De <heer"'jn Blaauboer vroeg naar het tijdstip der komst van Chili. De heer Raap deelde mede, nóg geen antwoord op rijn schrijven ontvangen te hebben doch van andere zijde had hij vernomen, dat eraan gewerkt werd. Nog werd er door den heer Van Lierop op gewezen, dat men geen Walen, maar Vlamingen moest hebben. Hierop zou worden gelet Daar niemand verder het woord verlangde, werd onder dank voor de opkomst, de vergadering gesloten. De hamerzetel voor Elsl. Bij de Tweede Kamer is gisteren ingekomen een missive van mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, houdende kennisgeving, dat hij een bezoldigd staatsambt heeft aangenomen, n.1. van lid van den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallen verzekering. Door aanneming van dit Staatsambt heeft de heer Van WijnbergenV, R.K., opgehouden lid der Ka mer te zyn, en zal er een Kamerverkiezing in het district EHt moeten plaats hebben. - ZIJPE. De spreekcel in het hulptelegraafkantoor te 't Zand't Zand en Schagerbrug, wordt 1 Maart voor het publiek geopend. - WIERINGER WAARD. Als leden van den gemeenteraad in deze gemeen te zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de hee ren K. Koster Hz., H. Limpers en C. BI aan boer-Vries. - KOLHORN. Het huis van den heer K. Engel alhier, vroeger smederij van den heer Vader te Barsingerhorn,

Schager Courant | 1917 | | pagina 3