Scheermessen J. Stuurman DONDERDAG 15 MAART 1017 60ste Jaar gang. No. Bond van Kundveefokvereeniginyen. Scheerapparalen, Tweede Kamer. Uitgevers: TRAPMAN Co. Wie zich thans op dit blad abonneert, ontvangt de num mers verschijnende tot 1 April a.s. GRATIS. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. met 1, 2 en 3 jaar garantie. Kapper-Haarwerker, i Lasgzi|deB50,Schagen. Raad van Noordscharwoude. SCHA Alumni Nieuws Aflïerientie- LuMliL Dit b'ad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag *r> Zaterdag. Bij inzending tot morgens 9 ure wor- der^AT^VRP TEXTIF.het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Telend. No. 20. Prijs prr 3 maanden fC.95; per post fl.lQ, Losse nummers 5 cent AD VERTENTIËN van J. tot 5 regels fO-35, iedere rege'. meer 6 cent (Bomij<?ninb»grT«?n). Groo'e '"tt. twStn owr plsstff.Gwtk Den Haag, 14 Maart net getal interpellaties is weer met eentje vermeer derd. Na de pauze vroeg de heer Kleerekoper name lijk verlof, den minister van Oorlog te mogen ïn- terpelleeren over een „wijze van handelen door een hoofd-officier jegens een minderen militair, heden Woensdag) door hem op den publieken weg te 's Graveiihage waargenomen. „Naér ik vernam, zou de zaak hierop neerkomen, dat de. bedoelde hoofdoffi cier een zieken militair, die tusschen twee kameraden over straat werd voortgeleid, en hem niet salueerde, in woede de kepi van 't hoofd heeft geslagen. Wan neer de feiten zich aidus hebban toegedragen, zeker allerschandelijkst, beslist de Kamer over 's heer en Kleerekoper's verzoek. Ook heden volgden de sprekers bij de verdere Al- gemeene Beraadslagingen over de Indische Begrooting elkaar op. terwijl de zaal driekwart-leeg en de tri bunes p minister dische zaken, deed uitermate scherpe woorden van kritiek hooren. Hij wees op de onvastheid van lijn in "het "bestuur van dezen bewindsman, het door mr. Pleyte „teveel naar Rechts en Links zien"; 't teveel onder invloed van adviezen staan, ten koste van de noodige beslistheid. Ook mr.' Heeres verklaarde niet te twijfelen aan s .ministers „goeden wil", maar wel te wachten, nog steeds Op van kracht getuigende da den. Uit de katholieke gelederen kwam de van eene zware ziekte, welke hem langen tijd den arbeid on mogelijk maakte, pas-herstelde heer Bogaardt, verkla ren, hoe hij van deze Becrooting niet kan getuigen, dat zij „een perspectief op het koloniaal beleid opent". Zij draagt meer een administratief dan een staatkun dig karakter" en staat „in het teeken der salaris- verhooging", waarvan men „meer en meer een systeem gaat maken," speciaal wat de salarissen van f 500 tot f 1200 pe rmaand betreft, terwijl er behoefte is, in Indië. aan ruim bezoldigde hoog-intellectueele krachten. Van de instelling van den Indischen Volksraad zei de heer Bogaardt, dat de minister veel te ge makkelijk was geweest bij het overnemen van amen dementen, zoodat z.i. het oorspronkelijk ontwerp vrij wat beter was dan dat, hetw elk uit de Parlements- smeltkroes te voorschijn kwam Overigens sprak de heer Bogaardt conciliante woor den ten aanzien van de onderwijs-kwesties, er op wijzend, dat de politieke verschilpunten aan het uit slijten zijn; men al-meer begint te erkennen, dat openbaar en bijzonder onderwijs gelijke zorgen ver dienen. Bij welke woorden de heer Marchant zich van harte verklaarde te kunnen aansluiten. Van het verder debat, heden gevoerd, zij nog ver meld, dat de heer Bogaardt met de opheffing der lnterneering van D. Dekker en Soewardi kan instem men, mits de noodige waarborgen worden verstrekt, dat de bekende propaganda werkelijk zullen eindi gen- De heer Boissevain roerde een door hem gelief koosd onderwerp aan, het terugbrengen van parti culiere landerijen in Indië tot 's lands domein. Voorts kwam deze afgevaardigde ertegen op, dat zooals de heer Albarda had gezegd het streven tot 't brengen van offers in het belang der defensie van Indië zou voortspruiten uit „vrees der kapitalistische maatschappij", om Indië te verliezen. Evenals mr. Heeres, stelde de heer Boissevain daartegenover, dat sinds lang ook in de Volksvertegenwoordiging is be toogd, hoe het defensie-vraagstuk vooral de belangen der inlandsche bevolking raakte; van de 40 millioen „bruine broeders voor wie het komen onder den scepter van een Aziatischen heerscher stellig geen zegen zou zijn. De redeneering van den heer Albar da aldus de beer Boissevain vertroebelde de zaak, waar 't hier om gaat Overigens bleek de heer Boissevain H geheel eens met mr. Heeres' kritiek op minister Pleyte's 'beleid en ging zelfs zóó ver, dat hij verklaarde, hoe het In Djambi gevloeide bloed neerkoml op het hoofd van den minister, die voor de streek niets deed. Slechts mr. Marchant nam de minister van Koloniën in ver dediging ten opzichte van het Indische Militie-leger, waarvan de leider der vrijz.-democraten verklaarde, dat minister Pleyte inderdaad niet meer dan een eerste schrede kon doen. Inderdaad, 't was een booze dag voor den minis ter, en wél moeten er wonderen gebeuren, wil mr. Pleyte ook slechts een klein brokje verwerven vari het succes, door zijn ambtgenoot Poethuma onlangs behaald. In zulke omstandigheden is er buitengewone „Aus dauer" noodig om op den ministeriëelen zetel te blij ven plaats nemen. Mi. ANTONIO. Zitting van Dinsdag 13 Maart 1917. Geen baat gevonden. Een verzetzaakje tegen een gewezen vonnis was he den nummer een. Beschuldigde was de aannemer C. Knller, uit Schoort, die op 20 Augustus jl op 't Nassauplein ienige exer- ceerende militairen in hunne exercitie-oefeningen zou hebben belemmerd aldaar met zijn motorfiets rij dende. Hij had f 15 boete of 10 dagen hechtenis daar mede opgeloopen. van welk vonnis de O.v.J. heden bekrachtiging vroeg. Overtreding der DistribatieweL Ter waarschu wingl De volgende was Grietje Mooi, uit Limmen, een winkelierster, die suiker boven de maximumprijs had verkocht. Een nieuw onderzoek was te dezer zake noodig en de O. v. J. requireerde thans vrijspraak ten op zichte van juffrouw Mooi. Daarop volgde een zier gewichtig zaakje van den heer Oflicier contra mei, Margaretha Govers, de 31- jarige huisvrouw van aen heer P. Tuin, winkelier te Zuidscharwoude. Zij kwam met de rechtbank in botsing, aangezien zij als winkelierster op Dinsdag den 16 Januari dezes jaar zeep boven den maximumprijs door Minister Posthuma vastgesteld, is 14 cents per pond. Margareth had 22 cents geheven; zulks om dat zij zelve bij inkoop al 19 cents had moeten be talen en zich dus bij verkoop niet met 14 cents tevreden kon stellen, wilde ze geen verlies te boeken hebben. De O.V.J. eischte n.1 f 25 of 10 dagen hechtenis, beklaagde in het zeer aanlokkelijke vooruitzicht stel lende, een volgend maal een eisch tot gevangenis straf te zullen oploopen. Voor anderen zij dit als waarschuwend voorbeeld 1 Een minderjarige jongen uit Koedijk, gemeente St. Pancras, was vervolgens aan de beurt om met toe passing der kinderwetten "friet gesloten deuren te wor den berecht. Maar hij was nog niet gekomen en zal straks 'n beurtje krijgen. Die beroerde Disiributiewet toch. Nicolaas Wulem Korver. winkelier te Den Helder, had aan een collega-winkelier aldaar kaas verkocht boven den gestelden maximumprijs. De kaascontroleur uit Den Haag kwam er nog aan te pas als getuige en toen hij en de heer J. Kuiper de winkelier aan wien door beklaagde de kaas tegen tè hoogen prijs was verkocht, waren uitgepraat, ver kreeg de heer Officier bet woord tot het nemen van Zijn requisitoir. De heer Officier vond het nogal een ernstig ge val fen eischte wel f 100 boete of 50 dagen hecht. Lieve vrouwtjes. Trientje de Bruin, de echtgenoote van den heer Jacob Johannes van Oosten te Den Helder had op Donderdag 28 December j.1. zich tegenover een stad- genoote uitdrukkingen gepermitteerd, die veel te kras waren om ze in druk weer te geven. De grofste zeebonk zou ternauwernood zulke lief lijkheden in een bui' van ontstemming durven uiten, 't Wa seen fraaie collectie scheldwoorden voorwaar, die de beleedigde partij, mejuffrouw Panjée geboren Hoos,- van beklaagde te hooren kreeg. Mejuffrouw Viëtor, een andere Heldersche schoone, had toeval lig het voorrecht gesmaakt^ van de welbespraaktheid van Trientje getuige te zijn. Juffrouw Trientje ter zitting aanwezig, beriep er zich op, dat ze door juffrouw Hoos ook beleedigd geworden was. Dan hadt u naar de politie moeten gaan, in plaats van ook te schel den. meende de Praesus. Beklaagde zei, bij de politie te zijn geweest. Maar ze heeft toch evengoed gescholden. Of Trientje dat door den tegen haar ingestelden eisch tot f 15 boete subsidiair 5 dagen hechtenis zal afleerea, zal nog moeten blijken, t Volgt een zaak met gesloten deuren. Geen konijnenstrlkken zetten. We waren thans genaderd tot het strafzaakje tegen Martinus Nicolaas de Waard, een werkman, uit Eg- mond Binnen, die thans door afwezigheid schitterde als beklaagde. Dit zaakje was een paar weken ge leden aangehouden om alsnog als getuige te hooren een 14-junge jongen uit Eginond aan Zee, met name Dirk Bakkum van beroep melkslijtersknecht Dirk had gezien, toen hij in December met be klaagde liep, dat deze 2 konijnenklemmen, sprenkels genaamd, wegnam van het land van Wittebrood. De rijksveldwachter N. Emmer uit Egmond Binnen, had een van de twee klemmen bij beklaagde in be slaggenomen. De jndere klem was verloren geraakt. De eisch luidde heden tegen de Waard: f 2* boete of 10 dagen hechtenis. Daarna mocht de minderjarige jongen uit Koedijk die er straks niet was, met toepassing der kinder wetten mét gesloten deuren terechtstaan. Hiermede was de zitting afgeloopen. A.s. Dinsdag uitspraken. waaronder de bekende merken Cillel. Bulldoa, enz. Vergadering op Woensdag 14' Maart 1917 in de Witte Engel te Hoorn. De heer J. B. Wilken opent de vergadering met een hartelijk welkom. Spr. wijst met nadruk op de invoering van het nieuwe rijksreglement en het daardoor verkiezen van nieuwe provinciale commis sies. Spr. uit zijn groote tevredenheid, dat verschil lende vereenigingen in de N.-HolL commissie zijn vertegenwoordigd. De Bond is vertegenwoordigd door 4 bestuursleden en de heer Dr. Bakker als advisee- rend lid. De heer E. Koster Dz., Bobeldijk, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Van de fokvereeniging te Berkhout was een schrij ven ingekomen met het verzoek, dat het NecL Rund- veestamboek bij de keuring meer rekening zal hou den met de gebruikswaarde van het dier; hier doe lend op het productievermogen van het dier. Deze kwestie werd gerenvoyeerd naar het bestuur om ad vies. Aan het jaarverslag ontleenen wij: In den loop van 1916 hebben enkele keeren uitvoe ring van rundvee naar het buitenland plaats gevon den. Vrijwel algemeen werd geklaagd over de rege ling hiervan. Ook het bestuur van den Bond heelt daaraan zijn aandacht gewijd. Ten einde te traen ten medezeggingschap hierin te krijgen, werden po gingen aangewend om lid te worden van de Rund- Vee vereeniging te 's-Gravenbage, die met de regeling van den uitvoer was belast. Alle pogingep w are echter tevergeefs. Aangesloten zijn 30 fokvereenigingen, te zamen met 609 leden veehouders, die daadwerkelijk mee doen aan do controle voor het melkonderzoek, ter- wijl bovendien nog 113 belangstellenden li o nateur waren. Avenhorn is opgeheven en te bcnei- linkhout en Oude Niedorp zijn fokvereenigingen op gericht, 1917 ving aan met 31 vereenigingen. Van de 1 actarief-periode 1916-1917 kunnen door de administrateurs volledige melkhjsten wwden op gemaakt van 1667 vaarzen, 686 pentere, met en 510 twenters wel ingeschreven in fokregister, n jn koeien niet en 706 oude koeien wel i ig 't fokregister, dus te zamen 4448 dieren. Van 1248 dieren werden de melkstaten bmnentij afgebroken. Van de lactatie-periode 10151916 kwamen 2837 dieren in aanmerking voor inschrijving in het fok register. In den zomer van 1916 werden van deze dieren er 1091 opgenomen of 38.45 pet. van het aan bod. In 1915 bedroeg de inschrijving 36.59 pet, van het aanbod. De lagere minimumeisch van bet aan tal punten voor het extereieur is voor het hoogere pet van invloed. Toch is een zekere climax merk baar. In 1909 was het 29 pet, in 1910 26 pet Daarna heeft een geregelde stijging plaats tot 38.45 pet. Op 1 Januari 1917 waren 2581 koeien ingeschreven in de fokregisters van de vereeniging, nog ha het bewt van de leden. Voor bet dekken werden 91 1-jarige, 42 tweejarige, 20 driejarige en 4 oudere stieran gebruikt Hiervan werden -35 stieren in gemeenschappelijk bedt ge houden. Van de 24 vereenigingen werden de pasgeboren kalveren geschetst en in 6 vereenigingen maakten de leden soms ook schetsen, 8160 dekbewijzen werden verzameld, 1151 schet sen werden gemaakt van erkende en 1190 van voqr- loopig erkende kalveren, In 22 vereenigingen werden 3127 volledige melk staten opgemaakt Uitgegeven is hiervoor f 457.22 per melkstaat bijna 14.6 cent, terwijl dit voorgaande jaar 15.3 cent bedroeg. Aan onderhoud voor materiaal werd uitgegeven in 29 vereenigingen de som van f 162387, dat is per volledige staat 35 cent Voor monsternamo en melkonderzoek werd aan loon uitbetaald f 13564.10, dat is per volledige melk- lijst f 3,Aan salarissen werd uitbetaald f 1354.53, de totale kosten, van het melkonderzoek hebben bedra gen, buiten de kosten van keuringen enz, f 17199.72, dit is per volledige melklijst f 3.86%. Nadere berekeningen geven aan, dat da fokvereeni gingskosten, buiten de stierenhouderij in 1916 kwa men op f28.62 per veehouder en per jaar. In het verslag wordt nog herinnerd aan den oor logstoestand en aan den watersnood. In 1916 ken merkte het weer zich door een bijzonder koelen zo mer. De weidetoestand was bevredigend. De hooi oogst echter matig van kwaliteit en kwantiteit. Krachtvoer was er te weinig, duur en slecht Te vree zen is, dat daarom een massa vee as. voorjaar in on voldoenden voodingstoestand in de weide zal moeten worden gejaagd en ieder ervaren veehouder weet, wat daarvan het gevolg zal zijn. En dan wanneer zal de weideg&ng kunnen beginnen. Het weiland lijkt nu nog een heideveld. De gezondheidstoestand van het rundvee was goed De prijzen van de zuivelproducten, vleesch en spek waren hoog. De vetweiderij van schapen was slecht. De uitvóerconsenten waren schaarsch. De belas tingen stijgen en gezien de verplichte levering van voedings- en gebruiksartiekelen, vraagt men zich af, of een en ander wel geheel billijk wordt behandeld tegenover andere categorieën van ons volk, b.v. den handelsstand. De lichtzijde ven den belastingdruk is dat de landbouwer meer en meer gedwongen wordt nauwkeurig te gaan boekhouden. Met een bijzonder woord van dank wordt bet verslag goed gekeurd, De In-. Jm. Blaauboer Kz, Bareingerhocrn, merkt naar aanleiding van het jaarverslag op, dat daarin een clausule voorkomt over het niet of slecht schetsen van de kalveren. Spr. stelt voor om de fokvereeni gingen die het schetsen nalaten als lid te schrappen. De heer E. Koster Dz. wil een algemeene opwek king richten tot de betrokken vereenigingen om de kalven te schetsen door een onpartijdig persoon en bij niet voldoen, de namen der vereenigingen te pu- bliceeren. Voorzitter acht het tevens goed, dat deze zaak in de Provinciale commissie wordt besproken on door het uitreiken van subsidies, daarop invloed uit te oefenen. De rekening over 1916 wordt goedgekeurd in ont vangsten f 1190.31, uitgaven f 495.32, batig saldo f694.99 Wordt gelezen het jaarverslag van de commissie van den Coöperatieven aankoop. Het aantal bestellingen beliep 304. vorig jaar 260. De zuivere winst bedroeg f 130.50Vj, het reservefond f 758.98i/s. Deze rekening werd eveneens goedgekeurd. Tot lid van het bestuur werd benoemd de heer A. Commandeur te Berkhout Tot gedelegeerde leden voor de najaars keuringen van de vereenigimgen werden benoemd de heeren C. Posch, Binnen wijzend, J. Koopman Jz.. Beemster, N. D. Kaan Wieringerwaard,. E. Koster Dz., Bobeldijk Tot finantieele commissie 1917 werden benoemd de heeren P., JJff, Zaanstreek. C. Zeilemaker, Aartswoud en G. Stapel Jz., Abbekerk. Tot afgevaardigde voor de Vereen. Wetenschappe lijke Teelt werd benoemd de heer E. Koster Dz. Volgt het Bestuursvoorstel om - in 't laatst van Sep tember dit Jaar te Hoorn een Centrale fokveedag te houden. Het Bestuur kwam tot de conclusie, dat het houden van een Centrale Fok feedag voor onze rationeele rund vee-fokkerij van een zeer groot belang geacht mag worden. In ruwe trekken geschetst heeft het Bestuur de voor bereiding en inrichting hiervan zich aldus gedacht Deze eerste Centrale Fokveedag wordt gehouden te Hoorn zoo mogelijk in de laatste helft van September. Een uitstekend terrein werd hiervoor aangeboden door den heer W. v. d. Sand, eigenaar van Hotel „De Roskam". (Op dit terrein werd in 1910 de landbouw tentoonstelling gehouden van de HolL Maatsch. v. Landb.) Verder stelt het Bestuur zich voor om behoudens goedkeuring van de Prov. Regel. Comm. de Centrale Stierenkeuring eenigszins aan de Fokveedag te ver binden door b.v. oudere stieren met afstammelingen inplaats van te Alkmaar op Omtrek Keuring nu op de Fokveedag te laten komen. Ook ten opzichte van de najaers-lteuringem van de fokv« csnlgtagsn is hot Btrtmu van oordeel, dat derje dienstbaar gemaakt kunnen worden aan de Centrale Fokveedag. De commissie van gedelegeerde leden zou dan bij die gelegenheid aanwijzing kunnen doen van vee dat voor inzending van de Fokveedag geschikt is. Als prijzen zullen alleen medailles worden beschik baar gesteld. De vereeniging Oostwoud wenschte geen vervroeging der najaarskeuring; A«md«lft wvnachte ook op en den» plaatsen <bm te Hoorn de fokveedag te houdotx Voorzitter *»gt dat rw de fokveodagen drie plaat sen zfjn genoemd, nl. Alkmaar, Sohagèn en Hoorn. Dit jaar is Hoorn aangewezen Beemster vraagt voor èlko fokvereeniging een sptrte standplaats. Met algemeene stemmen werd het Kestnurevooratel aangenomen. Tevens werd goedgekeurd dit jaar weer een excursie te organiseeren van ledenlokkers van den Bond en melkcontroleurs. Bij de rondvraag drong de vereeniging Assendelft er op ean, drt bij «k» Ontrek» keuringen, ook de J- jarige stieren zouden worden geclassificeerd. oorritter «egt, dat volgend jaar de 1-jarige stfe. ren weer zullen worden gepunt De heer A. Visser, Berkhout, acht het niet goed, dat voorzitter dut zoo grifweg belooft, daar spr. ovw deze Vwestia ©en. uitspraak van de leden van den Bond gewenscM acht Spr. wil wrt me* Net Ned. Rundveestamboek samen werken, mear de fokkw» moe ten niet vergeten, dat dit stamboek «r voor dei fokker en niet andersom, waarmee spr. wil zeggen, dat de fokker over eigen zaken besluiten moet Voorzitter deelt mee. dat het niet-puntm dier 1-jarige stieren geschiodt is op voorstel van «o heer Dr. Bak ker. Rijksveeteeltconsulent In een vergadering van vee teeltconsulenten stond Dr. Bakker later met die mee ning alleen, dus als aanstonds in de Prov: Regelings commissie de beslissing zal vallen over een uniforme regeling, zal wel tot het punten worden besloten. De heer R. Visser acht het juist verkeerd, dat de Rijks- veeteeltconsulenten hier beslissen en niet de fokkers. Spr. wil een uitspraak van den Bond in dese ea wil circulaires rondzenden met vragen over deze zaak. Dit idee wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Erik», Hoorn, brengt ter sprake de wensche- lijkheid om ook personen toe te kunnen laten als begunstigers. Daarvoor zou geld inkomen en b.v. het jaarverslag kunnen worden gedrukt, wat thans «tsadt door de te hooge kosten is nagelaten. Voorzitter zegt. dat de Statuten thans verbieden per sonen als begunstigers toe te laten, alleen vereani- gingen kunnen lid van den Bond run. Dat het jaar verslag gedrukt wordt is wensehelijk. Beide punten zal het bestuur onderzoeken. De heer Huynink, Twisk, brengt bet nummeren der koeien ter sprake daar thans geen oor nummers meer te krijgen zijn. De heer E. Koster blijft het numme ren op de horens zoolang het best vinden. De lieer Stapel, Berkhout, spreekt ajjn bevreem ding erover uit, dat de Bond nooit geen consent heeït kunnen krijgen, tot uitvoer van ree. Door Land- bouwcomitè en Ned. Ruud veestamboek is daar aardig aan verdiend. Spr. vraagt naar de reden, waarom oi de Bond geen lid vaji de veecommissie is kunnen worden. De reden is bij hot bestuur niet bekend. Na nog enkele huishoudelijke vragen sluit voorzitter de ver gadering die door 30 van de 31 vereenigingen werd bijgewoond. Vergadering van den Raad der gemeente Noord-, Scharwoude, gehouden op Dinsdag 13 Maart 1917. 's namiddags 4 uur. Voorz. Burgemeester Brinkman Afwezig de heer Vlug. wegens ongesteldheid. Voorzitter opent de vergadering, waarna, na lezing en goedkeuring der notulen van de beide laatste ver gaderingen, door voorzitter werd medegedeeld, dat de overgelegde staten aangaven, dat gedurende December 317 en in Januari 196 telegrammen behandeld zijn. Goedgekeurd zijn van Ged. Staten teruggekomen de gemeenterekening dienst 1915 en de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1917. De jaarwedden van Bur gemeester, gemeente-secretaris en gemeent-ontvangér zijn nader vastgesteld geworden, respectievelijk op f 900, f 625 en f 450. Van de Gezondheidscommissie te Scha gen is in gekomen het jaarverslag; alsmede is ingekomen het jaarverslag de rcommissie tot wering van schoolver zuim. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer K. Bakker Kz. was bericht ingekomen, dat hij zijne benoeming als Md v.h. Burgerl. Armbe stuur aannam Ten opzichte van het verzoek van de N.O.P.C. om bij voorkomende onderwijsaangelegen- heden den Bond te raadplegen, werd besloten, waar noodig. de noodige inlichtingen te vragen. Door de afdeeling alhier van.de Nederlandskhe ver eeniging tot afschaffing van alcoholische dranken was rekening en verantwoording ingediend, terwijl wat-aan gaat het adres betreffende de sluiting vau draijkge- legenheden bij demobilisatie besloten werd, afwijzend te beschikken De maatregelen die noodig mochten blijken te zijn, worden aan 's Burgemeesters bevoegd heid verder overgelaten. Verder besloot de raad. om nog geen verordening te ontwerpen wat aangaat het verbod voor jongens, die nog niet den 16-jarigen leeftijd bereikt hebben,, om in bierhuizen te vertoeven Als hoofdkeurmeester voor het keuren van vleesch en visch werd benoemd de heer P. de Boer uit Schagen. In een ingekomen adres wordt voorts nog gewezen op het gevaarlijke van de vaart langs den publieken weg. welk water niet afgescheiden is van den weg. Na eenige bespreking werd tot aanhouding tot de volgende vergadering besloten om eerst nog nader on derzoek te doen. Aan de orde is thans een rekest van mej. A. v. Wal. de gemeentelijke vroedvrouw, die tegen 1 April eervol ontslag vraagt. Voorz. betuigt zijn spijt over haar heengaan en be spreekt ïn waardeerende termen de loffelijke wijze, waarop zij hare taak hier steeds vervulde. Algemeen goedgevonden, haar tegen 1 April a. s op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen. Ook aan den heer Van Duin, die als tweede amb tenaar van den Burgerlijken Stand met 1 April a.s.

Schager Courant | 1917 | | pagina 1