DONDERDAK 12 APRIL 1917 60ste Jaargang. No. 9985. I iigt'WTK: I KAl'MAN ik Co. IIJPE en HAZEPOLDER. Polder Heerhuqowaard. Raad Anna Paulowna. SCHAKER Alpien Nieiwr COURANT. Mmtsiti!- LsMbmblai. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADV ERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAOtN. LAAN O 5. Int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden fO.95; per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTEËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek i V ergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van bovengenoemden polder, op Woens dag ll April 1917, des morgens 11 uur. Voorzitter de heer X. Francis, dijkgraaf, secretaris de heer G Vrijbufg. Na opening worden de heeren Brak, Marees en De B er aangewezen, om de geloofsbrieven van de herbenoemde hoofdingelanden, de heeren Bak ker en Blaauw en van den nieuwgekozen'hoofd ingeland, den heer Van der Oord, na te zien. N'a onderzoek wordt tot toelating geadviseerd. De heer Van der Oord wordt tot de vergade ring toegelaten. De commissie belast met het nazien van de re kening over het dienstjaar 1916—1917 en bestaan de uit de heeren Jimmink, J. de Boer en G. Rade maker, brengt rapport uit, in welk rapport door de commissie, o.a. wordt gewezen op de groote kosten van de sluis te Ouaesluis. Er is reeds aan den aannemer van dat werk betaald de som van f 2388.32, terwijl volgens een schrijven de aanne mer nog recht schijnt te hebben op f5500, zoodat de totale kosten bedragen f 17,888.32, terwijl de aan- neemsom f8025 was. De commissie is van oordeel dat dit niet door den beugel kan en vraagt zich af of een andere wijze van voorbereiding niet meer in het belang van den polder was geweest. De commissie advi seert verder tot goedkeuring der rekening.' Dijkgraaf deelt mede, dat onder het werk dingen aan het licht kwamen, die voor de aanbesteding niet waren te voorzien. De prov. hoofd-ingenieur is toen geraadpleegd en dit heeft tot gevolg gehad dat het werk meer is uitgebreid. Het Dag. Bestuur kon ook niet inzien dat het zoo zou loopen. De heer Nieuwland wenscht de commissie nog meer in te lichten. Het is het Dag. Bestuur zeker niet ontgaan dat het werk zooveel kostte en er is dan ook aan den opzichter opgedragen den aan nemer de rekening voor te leggen, opdat deze het bedrag wettigt. Vooral de mededeeling van nog recht te hebben op f 5500 behoeft nadere toelich ting van den aannemer. De rekening wordt hierna goedgekeurd. f Dijkgraaf deelt mede, dat de begrooting nog niet ereea is en vraagt den heer De Moor de oorzaak iervan te willen mededeelen. De heer De Moor deelt nu mede, dat goedkeu ring is aangevraagd op de reglementswijziging, dat die goedkeuring lang op zich heeft laten wach ten en na goedkeuring van Ged. Staten nu nog wacht op de goedkeuring van de Kroon. Ged. Sta ten hadaen mededeeling gedaan, dat het antwoord hierop in het laatst van Januari zou afkomen, maar tot nu is dat niet het geval, Thans is een audiëntie aangevraagd bij den Minister van Waterstaat en diarom wordt voorgesteld de behandeling van de begrooting uit te stellen. Aldus wordt besloten. De heer De Moor, aftredend heemraad, wordt met algemeene stemmen herkozen. De heer De Moor verklaart de benoeming aan te nemen, waar na felicitatie volgt Wordt overgegaan tot de benoeming van een heemraad, vacature A. Bakker. Bij de eerste stem ming is de uitslag Jb. Jimmink o, J. Marees 3, H. Bakker 1 en T- Bos 1; tweed,e vrije stemming dito, bij de herstemming tusschen de heeren Jimmink en Mareee, verkrijgt de heer Jimmink 6 stemmen en de heer Marees 4. De heer Jimmink verklaart de benoeming aan te nemen y felicitatie volgt Komt in bespreking verBooging salaris van den opzichter. Op verzoek van den heer Jimmink wordt de openbare vergadering een oogenblik geschorst, teneinde dat punt te bespreken. Na heropening wordt hetvoorstel van het Dagelijksch Bestuur om het sa laris van den opzichter met f250 te verhoogen in stemming gebracht en met algemeene stemmen aan genomen. O pvoorstel van het Dag. Bestuur wordt beslo ten een geldleening te sluiten bij de Nationale Bank- vereeniglng, Westfriesche Bank, te Schagen, groot f120.000, tegen den koers van 99 K pet en K pet. provisie, tegen 4H pet rente. De leening al te los sen in 30 jaren. Op 't verzoek van mej. wed. Holterman om toelage wordt op voorstel van het Dag. Bestuur afwijzend beschikt Van den heer C. Levendig te Oudeeluis is een schrijven ingekomen, waarin mededeeling wordt ge daan dat hij zijn eisch om vergoeding tot een be drag van f 450 handhaaft Indien het polderbestuur zijn verzoek niet mocht inwilligen, gevoelt de heer Levendig zich verplicht andere maatregelen te ne men. Adressant heeft mondeling verklaard, dat hij zich in deze tot een Statenlid en een rechtskundige heeft gewend en dat deze beiden van meening wa ren, dat het polderbestuur verplicht was de eisch van Levendig in te willigen. Secretaris deelt mede, dat nu deze personen zich aldus hadden uitgelaten, hij zich om advies had gewend tot Mr. Boeman. Een schrijven van Mr Boeman wordt voorgelezen en deze wijst daarin op artikel 9 van de pachtvoorwaarden. In dat artikel staat, dat de pachter gehouden is de sluisdeuren te sluiten en gesloten te houden indien de verpachters daar last toe geven. De pachter heeft dus geen recht op vergoeding. Dijkgraaf wijst er nogmaals op, dat de bewering van Levendig dat hem door Dijkgraaf gezegd is bij de sluis te moeten blijven, niet waar ia De heer Brak zegt, dat wanneer Levendig is ge zegd bij de sluis te moeten blijven, dan vindt spre ker een vergoeding van f 1.25 per dag en vrije wo ning niet te hoog, doch is dat Levendig niet gezegd, dan heeft hij op de door hem gevraagde vergoeding geen recht Het Dag. Beet uur stelt voor in deze een afwach- tende houding aan te nemen. Aldus wordt met al-t gemeene stemmen beslaten. De commissie van onderzoek voor de herziening Keur, wordt als volgt vastgesteld, de heemraden de heeren Nieuwland en De Wit en de hoofdingelan den de heeren Kruijer, en Bos.. Secretaris deelt mede, dat vorig maal van Ged. Staten een verzoek om toezending van de teelkening van de droge sluis was ingekomen. Naderhand is gebleken, dat door den heer Van Veen reeds vijf weken tevoren de teekeniqgen waren toegezonden. Bij de rondvraag vestigt de heer Bakker de aan dacht op hst aMurssrsn van ds molens. De heer tsan ker geeft hoogere assureering in overweging. De heer Brak zegt op de vorige vergadering iets ten nadeelè van den heer Jonker gezegd te hebben. Spreker had begrepen dat heit werk aan de sluis tenslotte was uitgevoerd voor rekening van den polder en dit den heer Jonker was ongedragen. Het is mij, zoo vervolgt de heer Brak, naderhand geble ken, dat dit niet zoo ip, maar dat de heer Jonker van het begin tot het einde uitvoerder van het werk is geweest. Het was voor Jonker niet prettig een dergelijke discussie in de Schager Courant te moeten lezen, maar al maken de notulen er geen melding van, ik heb het eerlijk gezegd en het spijt me dat niemand der heeren mij beter inlichtte. De heer Nieuwland zegt, dat hll wel wist dat de heer Brak het op de vorige vergadering mis had, maar het was het werk van den dijkgraaf om den heer Brak hierop te wijzen en niet van spr. De heer De Moor vindt het een royaal standpunt van den heerBrak en vindt 't Jammer dat den heer Brak er niet op ls attent gemaakt Hierna sluiting. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdinge landen van den Polder Heer Hugowaard, gehouden in het Polderhuis nabij Oudoro, op Dinsdag 10 April 1917. Voorzitter de heer Jb. Buren, Dijkgraaf, voorts aanwezig de heeren J. Schilder, W. Oudhuis, K Blom, K. Kruur, K. van Lange en K van Stralen, Heem raden en J v. d Oord, J. Pluister, C, Poland, Jb. Wijnker, P. Kieft, W„ Appelman, P Wonder, Konijn, van Lange, de Boer, en D. Schilder. Hoofdingelanden, benevens de secretaris P. Schilder Jr. en de penning meester J. Kamp. De Dijkgraaf opent de vergadering en zegt de heeren welkom te heeten en te hopen dat de resultaten van deze vergadering mogen strekken tot heil van den Polder en mogen zijn in het belang van den Polder j de Heer Hugo waard. De secretaris leest vervolgens de notulen, die worden goedgekeurd. De geloofsbrieven van herbenoemde en nieuwbenoem de heeren Polderbestuursleden worden nagezien en in orde bevonden en wordt tot toelating geadviseerd en besloten. Waarna felicitatie. Ingekomen was schrijven van werklieden van den Polder waarin waardeerende de reeds genoten verhoo ging, gezien de duurte, wederom eeniRen steun word' I verzoent. Het loon wordt van 20 op 25 cents per uur ;ebracht, met 12 stemmen voor en 6 tegen Tegen de heeren P Kieft, K. v Stralen, K. v. Lange. K Blom. W. Oudhuis en Voorzitter. Bij de nu volgende bespreking over de wegen, enz. in den Polder acht/de heer C. Poland het een ^root euvel, dat er te weinig grint op de wegen komL De heer J v. d Oord vindt vroeger was het zoo hier en daar best, 'n kolfbaan gfelijk; nu verzuip je haast in 't water. De heer C. Poland vestigt vooral de aai\dacht op den toestand van den Pluimdijk, die al eens in zeer treu- treurigen staat verkeert Puin zal per kub. M meer aan arbeidsloon kosten dan grint en indien de Polder steen over heeft .zal het beter zijn. dien te verkoopen. dan aan te wenden voor de wegen. Men krijgt zoo'n akeligen weg als men dien met puin aanvult. Grint is daarvoor beter te bezigen. Laten we de steenen verkoopen; wat ze opbrengen is winst, vindt spreker. Ns deze beschouwingen volgt een ingekomen schrijven van den heer C. Swager, waarin er op wordt gewezen dat de verbouwde groenten uit onzen Polder peT vaar tuig naar Broek op Langendijk kunnen worden gebracht, doch de verkeerswegen te water niet geheel aan dat doel beantwoorden en wordt in dat schrijven voor gesteld, een belangrijke bijdrage daarvoor te geven, ten bate van het algemeen belang van den Polder. Men acht algemeen den heer Swager zelf zeer belang hebbende bij deze zaak en kapitaalkrachtig bovendien; mogelijk geeft hij zelf eventueel zooveel voor de goede zaak. ,dat het voor ons gemakkelijk zal zijn, onze bij drage te bepalen. Nog worden de nieuwe, voor heele pramen te nauwe pijpen" of bruggen besproken. Al vorens in deze verder te gaan, zal eerst nadere confe rentie met den heer Swager plaatsvinden. Waarschijn- lijjk zal bet Bestuur Woensdag over een week bespre king en opname met den heer Swager bewerkstelligen. Schrijven van Ged. Staten, dat goedkeuring wordt verleend op het besluit tot aangaan van eene geldlee ning van f 50.000 tot verbeterde bemaling van den Polder, maar daarbij wordt het wenschelijk geacht, dat de geheele bemaling van den Polder grondig wordt onderzocht ,in hoeverre verbetering behoefte is, terwijl men van dat in te stellen onderzoek de resultaten aan Ged. Staten gelieve te melden. Op de f 3500 ten be hoeve van aankoop brug en weg (van v. d Molen te Broek op Langedijk, wordt nog geen goedlmnng verleend inmiddels, aangezien het onderzoek door ue Staten daaromtrent nog niet is afgeloopen. Verder ma ken Ged. Staten er opmerkzaam op, dat de o-ntworpen betonbruggen niet voldoen aan ae eischen die voor de veiligheid der verkeerswegen moeten worden ge steld. De noodige steun bij den bouw dezer betonwerken ontbreekt, terwijl de bewapening van het beton niet is aangebracht en is de samenstelling der plannen nit voldoende. Hiervoor zal moeten worden geraadpleegi een bekwaam deskundige. Dat wordt eerst tegem - gezien. Alvorens hieraan niet is voldaan, kan <t 1 Gedeputeerden geene goedkeuring worden verleend. Men merkt op, dat de goedkeuring voor het aan gaan van geldleening ad. f oO.OOO er is, doch we gen het werk nog niet maken. De planteekerung bruggen toch is niet voldoende en daarom de Druggen niet maken. Het gaat over de veihglmd van den weg Daarom moeten de bruggen sterk g noeg zjjn en moet een deskundige, die bekwaam genoeg is, ontwerp maken. Voorzitter vindt, zulke werken zijn nu eigenlijk toch niet uit te voeren De materialen zyn vreeset ij k duur. Portland bijvoorbefeld en ook ijzer zijn gromtoUrffen, die thans handen vol geld kosten en nagertoeg te verkrijgen zijn bovendien. En wat is een J portland dat je misschien nu nog kunt krijgen, zulk werk? Je moet een voorraad kunnen aanschaffen. De heer J. Schilder stelt voor, de geldteening ibO.OW maar op te zeggen en de plannen uit te stellen tot Voorz. zegt lk heb bij me gehad een Ingenieur, die kwam van mijnheer Rijkersman; die moet het goed of afkeuren. Hij kwam wel voor de eleetnciteit, maar eigenlijk toch voor 't vaarwater Ik zet tegenbem^ de tijden zijn nu veranderd en t is {tab? voerbaar. Dat vond hij ook Maar als die het plan maakte, zon het wel goedgekeurd worden. De heer Oudhuis: Als we het werk in plaats van beton te bezigen, liever van kalk en steen vervaardigden. Andereti meenen, dat dan heel wat cement noodig is. De heer J Schilder Onze begrooting van f 50 000 zal veel te weinig zijn.- oorzitter Laten we voorloopig het plan uitstellen tot normale tijden. Het plan blijft dan evengoed En dan ervoor een bekwaam deskundige raadplegen. De heer J. Schilder: En dan de f 50 000 geldleening afzeggen. Wij hebben goedkeuring op de geldleening van f 50.000 maar geen goedkeuring op het plan V oorz.Maar we zouden uitstel van de geldleening van f 50.000 kunnen vragen, hoor ik den heer Pool land opmerken. En dat. zou kunnen De heer J. Schilder Vindt dat heel goed Bij stemming zijn allen voor uitstel der geldleening. De heer P. WonderMaar ae uitwerking der plannen Als normale tijden intreden, wordt de zaak toch voor elkaar gebracht? Voorz.: Zeker Als we met een bekwaam deskundige aan den gang gaanl dan is het gauw klaar. Is het zoo niet?. Anderen zijn dat met spr. eens. De heer P. Wonaer: Maar 't is noodig, dat het dan oqk zoo gauw mogelijk geschiedt Goedgevonden Volgt schrijven van Gedep. Staten over électriciteit voor bemaling De Polder diende 25 Jan 1917 ver zoekschrift in tot plaatsen Van 2 electromotoren. een van 160 en een van 3 paardekracht, om. 'die in het bemalingsgebouw aan de ringvöart gelegen, kad. sectie B 486 te mogen daarstellen. Aan den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat is schrijven gericht, dat aan alle voorschriften der Hinderwet is voldaan. Ged. Staten Verleenen vergunning aan het Polderbestuur tot plaatsing vtin die electrische motoren mits daarbij aan de Veiligheidsvoorschriften wordt voldaan. Terwijl de installatie moet worden in gebruik genomen bin nen een jaar na dagteekening deezr beschikking. Voorz.Dus die toestemming is er Maar nu de uitvoeringI De heer J. Schilder: Alweer hetzelfde geval 't Is al net als met het vaarwater. Als Dag Bestuur mogen we het niet uitvoeren. Wij als Dag Bestuur, hebben besloten tot' uitstel tot de vergadering met Hoofdin gelanden. De heer J. v d. Oord: Ons idee met den heer Kool haas was, zoo spoedig mogelijk tot het aanschaffen Van die dingen over te gaan. Anderen zijn van mee ning dat de heer Koolhaas die zelfde motoren al niet meer kon krijgen. De heer J. Schilder: 't Is ook zoo'n abnormalen tijd Het is zoo'n rare toestand. De heer J V d Oord: Gebrek aan steenkolen is er, De heer J, Schilder: Op 't oogenblik hebben wij geen gebrek aan steenkolen. Wel zijn ze erg duur De neer Jb. Wijnker zegt, zoo ter loops: We hebben nu een tijd, we kunnen ze misschien wel met winst Verkoopen. Voorzitter, met overtuiging: Dat mag niet! Potver dikke. wat zou dat vast loopenAls dat uitkwam dat zou zeker wel 30 duizend gtilden kosten. Als ik 't nou uit naam Van 't Bestuur deed.... De heer J. Schilder: Dan werd hei heele Bestuur bedankL,... Voorz Nu kosten ze f 300 per spoorwagon, maar je moet er nog voor met je pet in je hand staan. Uaar heeren we moeten verder met ons onderwerp. De heer J. Schilder: De kosten berekening is van Nov". tot Januari f 3000 gerezen En nu zullen ae kosten nog weer Véél hooger zijn, dan ze in Januari waren En als we nu toch in gewone omstandigheden het met zooveel minder geld kunnen klaarkrijgen, dan zou ik het nu toch willen uitstellen. Anderen vinden dit ook Voorz. 'k Zou er alleen al met het oog op de steenkolen erg voor zijn, het toch te doen De steen kool is zoo duur. De heer W. Appelman: Het moest maar ereis een keer gebeuren, dat we geen steenkool konden krijgen I... De neer J. Schilder: Dat beurt niet De heer W. Appelman Vervolgt ...en dan zou je met de electrische bemaling toch langer., De heer J. Schilder: Nee, da'u heb je daar ook 'niets aan De heer Poolland merkt op: Je ken beter in 't don ker zitten dan da je met je water zit Het ta beurd. Anderen vinden: malen is nu hoofdzakelijk ge- Voorz.: Hoe moet het nu met de electrische bemaling? De heer W. Oudhuis: Ik ben van begin af vooruit strevend geweest er voor, omdat de kabel er belang hij heeft, bij goede bemaling. Jammer vind ik, dat ik ■iet dadelijk bijval er voor vond; anders was het al klaar geweest Maar we hebben een onhoudbaren toestand, m verband met het vaarwater Maar omdat ons plan in verband met het vaarwater straks geschorst is, zou ik dit nu ook willen schorsen en met roekeloos met zooveel geld willen omspringen. We zullen hopen, dat de oorlog toch eens een einde neemt Ik zou willen uitstellen. Bij stemming wordt met 17 stemmen voor tot uit stellen besloten. Een stemde tegen uitstellen, n 1. de Dijkgraaf zelve. Voorzitter licht toe, waarom hij tegen uitstellen stem de en bespreekt daarbij het steenkolenbezwaar. We zijn wel f 3000 per jaar aan steenkolen kwijL Dat is toch nogal wat De heer J. V ,d. Oord stemt toe, dat dit werke lijk wel een factor is om te overwegen. De heer Poolland had teter gevonden, als voorzitter zijne motieven en bezwaren haa opgenoemd, vó6r we tot stemming overgingen. Voorz. wijst er nog op, dat is ingekomen contract inzake electrische bemaling. Maar 't is nu voorloopig niet noodig Beide plannen hebben we nu uitgesteld tot normale tijden. Maar de Kennemer moet bericht hebben. Goedgevonden, De ingekomen stukken rijn nu ten einde. Volgt de 288ste rekening des Polders, loopende over 1916. Ontv f 55470.34i/i, uitgaven f 534466 20Va, voord, saldo f 2004.14 Ze is ingezien door de heeren Pool land, Kieft en Wijnker. De heer Wijnker rapporteert en zegt, dat de reke ning wat betreft een onderdeel, niet in den haak is. Er is een mandaat bij van een persoon, over loon van werk, dat hij niet bevoegd was uit te voeren. Dat mandaat voor f 360 voor gemaakte ontwerpen van bruggen inzake Verbetering vaarwater daar hebben wij als commissie over gediscussieerd. De rekening is dien aangaande niet naar ons genoegen. VoorzToen 't plan daar was. moesten er teekeningen en begrootingen zijn en moest de .polderbaas daarvoor asisistentie hebben. Onze penningmeester J Jiamp "kan redelijk goed teekenen. Die assisteerde Als we alles geweten hadden zouden we dadelijk een deskundige genomen hebben. Maar 't ging zoo om de goedkoopte Als je zoo'n are kerel hebt, daar gaat het heel anders. De heer Wijnker: Maar de penningmeester mocht t toch niet doen, te meer daar hij mandaat er voor indiende. Hij mag geen emolumenten genieten Voorz.'t Was assistentie De heer J. V d. Oord: Hoe groot was 't mandaat? Onder welke posten? Wordt toegelicht dat 't f 360 bedroeg onder Verschillende kosten en duurtetoeslagen. VoorzJe kan het beschouwen als duurtetoeslag De heer Oudhuis wil toegeven dat het Dagel. Be stuur mogelijk buiten rijn boekje ging door Moeijea (den polder opzichter) Voor het vele werk met teeke- Oningen, enz den penningmeester als assistent toe te voegen, 't Ging om hoogere kosten te voorkomen Aan Kamp is toelage gegeven voor buitengewone werk zaamheden. Kamp heeft rekening ingediend voor de gedane diensten. De heer Poolland: Maar de rekening van Kamp die wij als commissie zagen bij het nazien is niet conform met de rekening, die wij allen en ook ik thuis kregen. Voor vaarplannenkosten staat f 85 Maar die f 360 had bjj kosten van vaarplannen ook moeten rijn opgenomen En als men, waar alleen de drie oomm.leden dat te zien krijgen, de overige leden daar niet Volledig mee in kennis stelt en ook Ged. Staten niet, dan strooit men anderen zand in de oogenl Wij meenden zulks niet te moegen verzwijgen. Er "komt ook in voor f 150 verhooging salaris penningm. en f 50 verhooging salaris secretaris. Maar in 't alge meen reglement staat iets dat zulks uitdrukkelijk vér- biedt. We mogen het niet toestaan De heer J. Kamp: Poolland vertelt van niet com- form. Dat is wel eenigszins waar, maar de tomm van Toezicht had wel in de mem van Toel de ge- Die gevens kunnen zien. Daar is alles geeft alles aan Voor Üe comm. van Toëz De rekening in 't boeik is 't zelfde als de rekeningj die thuis gestuurd is. De heer Poolland: De memorie van toelichting is voor de commissie die 't naziet; maar de anderen nier, weten het dan nog niet De heer Kamp: De rekening is wel conform De heer Poolland: De rekening is niet conform. Dan hadden kosten vaarplan met f 360 verhoogd moe ien zijn. Er staat daarvoor echter alleen f 85 met centen. 't Had f 360 voor vaarwater moeten zijn Con form is 't niet En omdat het in het algem regl. uit drukkelijk verboden wordt, mogen wij er niet op in gaan. Verhooging salaris is zeker niet naar Ged, Staten geweest,' anders was het wel in de rekening vermeld geworden. Maar is er slechts in onder de vlag van .uurteloeslag. Dat mag toch niet Wij mogen niet in de rechten yan Ged. St, tredein. Wij mogen regeletn het salaris, maar Ged. Staten moeten, goedkeuren En hel moet ook eerst" uitdrukkelijk nog een maand ter inzage van de ingelanden. Wij hebben tegen Kamp gezegd: er rijzen steeds nieuwe bezwaren Tegen de rekening. En uaarom hebben we er Kamp attent op gemaakt, dat hij er over denken kan. De heer v. d .Oord: Wanneer is besloten let ver hooging salaris penningmeester en secretaris? toegelicht wordt van in Nov. 1915. De heer v. d OordEn daarop is niet goedkeuring Ged. Staten verkregen Secretaris: De goeuneuring van Ged. St is er niet op gevraagd. Voorz. t Is gegaan als toelage; maar 't is f 150 salarisverhooging .tiaar dan zouden we anders 't regle ment ook hebben moeten veranderen. De heer Kamp: 't Zou als f 150 toelage omdat anders nieuw regiement noodig was. De heer Poolland: Dat heeft met het huish. regl niets noodig. Maar 't heeft uitsluitend met Ged. St. noodig. De heer P. Wonder: Ged Staten moeten er wel mee in -kennis gestcid worden. Een specifieke staat bij de rekening zou voor de ingelanden al veel duide lijkheid gevea Dat moesten we in 't vervolg doen-1 De heer Appelman .0. Kamp; Waarom; deed u niet alles bij elkaar? De heer Kamp: 't Was een toelage voor mijn werk die f 360. 't Is met geen oogmerk gegaan De heer Appelman f 360 is "hoog De heer Poolland vindt, dat iemand In zoo nauwe betrekking tot den polder niet het meeste moet ver gen; f 7 per dag is nog al wat. 't Is in overleg met Bestuursleden gedaan, zei u, Kamp, en die von den 't goed. mag ik er uit afleiden. Maar 't algem. regl. verbiedt het absoluut -dat betrokken persoon in vergadering rit, dan is 't Bestuur zijn vrijheid kwijt. De heeren van 't Dag. Bestuur mogen geen emolu menten van het waterschap aannemen. De heer J. Schilder: 't Dag Bestpur vond het oök hoog f 7 per dag. Er is 50 dagen aan gewerkt door Kamp. De hek Poolland: Maar dergelijke heeren mogen geen emolumenten van 't Waterschap gènieten. De heer Kamp bestrijdt den heer J. Schilder, waar die zei, dat het Dag. Best f 7 per dag "Zoo hoog vorfd. Er is niets van te hoog gezegd, meent Kamp De/heer v. d Oord vindt 50 dagen er aan heel lang. De heer Poolland zegt de rekening voor goedkeuring te hebben geteekend onder voorbehoud. Na nog eenige bespreking wordt algemeen goedge vonden dat de rekening met bezwaren der commissie die haar nazag, naar Ged. Staten zal worden ^zonden Volgt begrooting 1917. Ontv en uitg. eindcijfers t 70228.63 onvoorziene f 1776.63. Wordt na behan deling goedgekeurd. De aftredende Heemraad K. Kruier wordt herbenoemd en neemt dit aan. Volgt félecitatie Waar Dijkgraaf bedankt wegens gezondheidsredenen, enz. moet voordracht voor een nieuwe worden gemaakt met een drietal er op. Ondanks herhaald aanzoek blijft voorz. bij het plan tot bedanken Op 3-tal wor den gekozen:' 1. J .Schilder (wil 't aannemen ondar voorbehoud van binnen 1 jaar hooger salaris), 2. K v. Lange, 3 W. Oudhuis. Na rondvraag, waarbij êenige huishoudelijke bespre kingen, volgt sluiting. Spoedeischende vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna, gehouden cm Woensdag 11 April 1917, nam. 2 uur. Afwezig de neeren De Ma- zure, Pateer, Sipman en Blaauboer. De heer De Mazure heeft medegedeeld verhinderd te zijn. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., burge meester en secretaris de heer C. Keijzer. De voorzitter opent de vergadering en zegt dat het

Schager Courant | 1917 | | pagina 1