de verbouw van Voederbiettn ét Haarwerken J. Schoor 1 Pz., O I N S D A G 17 APRIL 1917, 60ste Jaargang. No. 6987. VOEDERBIETEN. J. STUURMAN, Laagzijde B 50 Sehagen. Kassier, Uitgevers: TRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. DAMES!! Bewaart uw uitgevallen HAAR, er worden alle soorten van vervaardigd. Kapper-Haarwerker, Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Binnenlandsch Nieuws. Brieven uit Engeland. Raad van Zijpe. SCHAGER Alpien Nienis- COURANT. Mratciiie- Laoibouwtilal Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor-v den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCIMGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek De Directeur van het Levensmiddelenbedrijf van de Gemeente Sehagen maakt bekend, dat blijkens een nader schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel onderworpen is aan beperkende bepalingen. De Directeur voornoemd, P. VERWEIJ. Alkmaar, 16 April 1917. Aan de Redactie der Schager Courant. Geachte Redactie I Tot onze verwondering en tevens gemotiveerde ver. ontwaardiging, vernamen wij door tusschenkomst van ons bevriende personen, dat een troepje men- schen, wier reputatie zoo soliede ia, dat zij hunne na men niet durfden te annonceeren, zóó brutaal zijn geweest, op Maandag 9 April j.1. ten huize van den heer Bijvoet te Julianadorp een tooneelvoorstelling te geven, doch deze aan te kondigen als zijnde ,,'t Vrije Tooneel" van Alkmaar, opgericht 1904. Leider B. C. LOEVENS. Mag ik zoo vrij zijn M. de R., het geachte publiek uit den omtrek mede te deelen, dat ons gezelschap in geen enkel verband staat met den „Artistentroep", die zich niet heeft ontzien, dergelijke infamiteit of beter gezegd oplichterij aan te wenden, met het ge volg, dat het uitgaand publiek er in en zij er uit ge vlogen zijn? Wij zijn dan ook van oordeel dat het aanbeveling verdient, ja zelfs noodzakelijk is, de' verschillende lokaalhouders te waarschuwen voor de praktijken van dergelijke flesschentrekkers. Wenscht men „Het Vrije Tooneel" te engageeren, dan is daarvoor het eenige correspondentieadres dat van ondergeteekende. Wil men kennis maken met „Het Vrije Tooneel" dat een goede reputatie heeft al tal van jaren dan zij aan belanghebbenden en -stellenden mede gedeeld, dat door ons Zondag a.s. 22 April in de too- neelzaal van den heer Swarthof te St Maartensbrug zal worden vertoond „Pomarius", een satiriek blij spel van Mr. C. P. van Rossem, met welk stuk ons gezelschap de beide Paaschdagen te Alkmaar een reuzensucces heeft behaald. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruim te ons afgestaan voor deze noodzakelijke terechtzet- ting. Hoogachtend, B. C. LOEVENS. Direct „Het Vrije Tooneel", Oude Gracht 130, Alkmaar. Dij aflevering haarwerk GRATIS kapsel. V- MARKTPLAATS A 88 Baarn, 8 April 1917 I oen Dr. Johnson werd gevraagd, wat hij van Tris tram Shandy dacht, antwoordde hij, dat het nooit een beroemd boek zou worden. „Een boek kan niet ^r0°* °mdat het vreemd is," zei hij, Maar Tris tram Shandy is een groot boek geworden, niet omdat, maar niettegenstaande net vreemd is. Dat het een vreemd boek is. valt ieder op, die het maar even doorbladert. Sterne maakte het vreemd met opzet In hoofdstuk XXXVII van boek III komt een bladzij voor van gemarmerd papier, met geen letter er whaal Z°n eenigen dienst doet in het Hoofdstuk XMII en XIX van boek IX bevatten geen enkele syllode. geen enkele letter zelfs. Zë prijkün op blanco "bladzijden Hoofdstuk XX begint met zes rijen kruisjes. Hoofdstuk VIII Van boek VIII is zes regels lang. hoofdstuk XII twee regels en één-woord, hoofdstuk IX van boek IX anderhalf regel. Het prijkt in het boek op de volgende manier- Hoofdstuk IX Nu voor wat de wereld van dien uitroep denkt, zou ik geen cent willen geven. En meteen begint hoofdstuk X In een ander hoofdstuk geeft Sterne aan, hoe men den draad van zijn verhaal in beeld zou kunnen hr«n gen. Die draad behoorde recht te zijn dT^ftTii gaarpe toe. Maar de draad van z ij nverhaalis er een vol van de grilligste bochten. Van Tristram Shandv kan ten volle gezegd worden, wat eens van een ander boek is beweerd: ,,'t Is een mooi boek mar wte het wil lezen voor de geschiedenis, doet beter met zich op te hangen, voor hij er aan begint.' Doch. zooals ik zei. het is niet om maar ondanks deze dwaasheden, dat Tristram Shandy zulk een be roemd boek geworden is. En niets, wat daartoe meer heeft bijgedragen, dan de figuur van Oom Tobias In Oom Tobias hebben wij een van de mooiste karakters uit de Engelsche letterkunde, een van die karakters, die men bijna ophoudt als gefingeerd te beschouwen, die voor ons zijn gaan leven, die vrienden van ons zijn géworden. Hij is een gepensioneerd Em- gelsch officier, die onder Marlbourgh heeft gestreden in België. Maar hoe Oom Tobias het ooit tot vech ten heeft kunnen brengen, is ons een raadsel. Goedhartiger, zachtaardiger mensch zou op de we reld niet te vinden zijn. In den letterlijken zin kan van hem beweerd worden, dat hij geen vlieg kwaad zou doen zooals de tuigende passage bewijst: „Ga heen", zegt hij. eens aan tafel, tegen een meer dan groote vlieg, die om zijn neus had gebromd en hem den geheelen maaltijd wreed had getreiterd, en hij. na een oneindig aantal pogingen, ten slotte gevangen had. toen zij langs hem vloog; „ik zal je niet be zeer en." zegt mijn Oom Tobias, terwijl hij opstaat van zijn stoei en door de kamer loopt, mei de vlieg hi zijn had ik zal geen haar op je hoofd krenken. Ga heen." zegt hij, het raam openschuivend, om de vlieg te laten ontsnappen, „ga heen. arme duivel, maak dat je weg komt waarom zou ik je pijn uoen? Deze wereld is toch zeker groot genoeg voor ons beiden om hl te leven." Toen Oom Tobias door een wond in de lies ge noodzaakt werd, den dienst vaarwel te zeggen, had hy zijn oppasser, korporaal Trim, met zich meege nomen. De twee oudgedienden vermaken verder zich ®n elkander met het spelen van soldaatje nu nel eehte soldatenleven verder voor hen niet langer is o_ Ze leggen vestingen aan, met grachten en walkin, belegeren ze, verdedigen ze, en denken aan niets, 'dan aan hun stokpaardje. „Heeft ooit iemand zooveel slagen gehad in zijn leven, als ik" zegt Walter Shandy eens in wanhoop tot zijn broer. „Het grootste aantal, dat ik Ooit heb zien geven", zei Oom Tobias, terwijl hij schelde om Trim, „was aan een grenadier, die, als ik mij goed herinner, diende in het regiment van Machay". Als Oom Tobias een kogel door mijn vaders hart geschoten had, kon deze niet plotselinger met zijn neus voorover op de sprei zijn neergevallen. „Goeie hemel," zei Oom Tobias, 'en dan tot aen bin nengetreden korporaal: „Was het in Mackay's regi ment. waar de arme grenadier zoo onbarmhartig werd geranseld te Brugge om die ducaten?" Hij w&s onschul dig", zei Trim ,met een diepen zucht En de twee soldaten zijn in hun element. Terwijl Walter Sandy in wanhoop op zijn bed ligt uitgestrekt, denkend aan de vele slagen, in figuurlijken rin, die hij in zijn leven reeds heeft ontvangen weiden Oom Tobias en korporaal Trim in den breede uit over de slagen, die de grenadier ontving in het regiment van Mackay, En geen seconde komt het in het hoofd van Oom Tobias op, dat hij zjjn broer niet heeft be grepen. Nergens wordt het edele karakter van Oom Tobias beter uitgebracht dan in de geschiedenis vfn den zieken luitenant Le Fevre. Le Fevre is op weg naar zijn regiment, maar wordt ziek, en vindt zijn sterfbed in een herbetg op het dorp, waar de familie Shandy wpont. Oom Tobias hoort, dat een officier in de buurt is. dat hij ziek is, en oogenblikkelijk zendt hij Trim om hulp aan te bieden, terwijl hij hem op den voet volgt Het is in een oogwenk te zien, dat de zieke niet lang meer zal kunnen leven. De omstandigheden zijn zeer treurig. Hij* heeft zijn zoon bij zich, een jongen nog. „In veertien dagen of drie weken", zei Oom Tobias tegen Trim, „zal hij weer loopen. Met i*v verlof', zei Trim, „maar in deze wereld zal hij nooit meer loopen." „Hij zal loopen," zei Oom Tobias. opstaande van den rand van zijn bed. met één schoen uit. „Met uw verlof," zei de korporaal^ „hij loopt reeds naar zjjn graf. „Hij zal loopen,',' zei mijn Oom, een loopende beweging makend met zijn éérn ge- schoeiden voet, doen zonder vooruit te gaan, „hij zal loopen naar zijn regiment" „Hij kan net niet uit houden," zei de korporaal. „We zullen hem onder steunen." zei Oom Tobias. „Hij zal ten slotte neer vallen," ze ide korporaal, „en wat zal er van zijn jongen worden?" „Hij zal niet neervallen", zei Oom Tobias vastbesloten. „Helaas, wat kunnen wij voor hem doen," zei Trim, die op zijn stuk bleef staan, „de arme stumper moet sterven". „Hij zal niet ster ven. "hij God I" riep Oom Tobias. De beschuldigde engel, die naar den hemel vloog met den vloek, bloosde toen hij hem opgaf, en de engel, die hem opschreef, liet een traan vallen op het woord, en wischte het i uit voor eeuwig. Onnoodig 'te zeggen, dat het edele hart van Oom Tobias den armen luitenant niet in het leven "kon houden, maar even overbodig te vermelden, dat de vader kon sterven, gerust omtrent het lot van zijn zoon. En dan ten rilotte komt de "bekende geschiedenis, waarover ik de vorige maal begon te schrijven, de geschiedenis van Ooiti Tobias en de weduwe Wadman Oom Tobias was een expert op het gebied der krijgs kunde, en een teek op elk ander gebied. En van geen onderwerp wist hij minder af dan van de vrouwen en de liefde. De weduwe Wadman zag in Oom Tobias een "be geerlijke partij, en besloot hem te veroveren met in werking stelling van alle middelen, die haar ten dienste stonden, 't Was alles zonder eenig resultaat, tot ein delijk de onvermoeide weduwe op een nieuw idee kwam. „Ik ben half wanhopig, kapitein Shandy". zei de weduwe Wadman, terwijl zij haar zakdoek tegen haar linkeroog hield, en de deur van Oom Tobias schild wachthuisje naderde, „een vuiltje, of zand, of iets, ik weet niet wat, is in mijn oog geraakt, wilt u eens even kijken, het is niet in het wit." Terwijl zij dit zei, ging de weduwe Wadman vlas naast Oom Tobias zitten op het hoekje van zijn bank, hem op die wijze gelegenheid gevende in haar oog te kijken zonder op te staan. „Kijk er eens in, zei ze „Ik moet zeggen," zei Oom Tobias, „dat ik mets hoegenaamd kan zien in uw oog." „Het is niet in het wit," zei de weduwe Wadman; Oom Tobias keek uit alle macht in de pupil Die blik bezorgde de weduwe Wadman de over winning. Oom Tobias werd verliefd Het is bovenstaand tooneedtje uit Tristram Shandy dat door Lestie op het /doek is gebracht, liet is een van ido meest beroemde gedeelten uit een beroëmd boek. een boek, dat, ondanks Dr. Johnson s voorspel ling zijn plaats in de Engelsche letterkunde hoeft we ten te behouden tot heden, nu het reeds 150 jaar oud is. Misschien zal iemand, die Tristram Shandy niet ge lezen heeft, het om Oom Tobias, om korporaal Trim. om de eigenaardigheden van Walter Shandy of om de opvallende dwaasheden van het boek zelf, een:> w u- len inzien. Laat ik dan één ding nog als waarschuwing herhalen. Lees het niet om de geschiedenis Wie geen geregeld verhaal verlangt, wie zich - goedmoedig wil laten meesleepen door aen schrijver van de eene on verwachte plaats naar de andere, wetend, dat het een honderd bladzijden of meer kan duren voor hij weer op het rechte spoor komt, die zal zonder twijfel Tris tram Shandy na lezing erkennen tot zyn beste vrienden. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe, ge houden óp Maandag 16 April 1917, des middags half twee. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, secretaris de heer K. Slot. Na opening en goedkeuring der notulen wordt medegedeeld, dat goedgekeurd zijn terugontvangen van Ged. Staten de gemeentebegrooting dienst 1917 en de gemeenterekening dienst 1915. Aan den heer Jm. Kreijger is eervol ontslag als opperbrandmeester verleend, in diens plaats is benoemd de heer P. Klees en tot brandmeester de heer H. Slikker. Bij de laatstgehouden kasopname was in kas en moest zijn f7295.94. Het jaarverslag van den Proef tuin „Kennemerland" te Alkmaar en dat van den schoolarts Dr .A. N. Nolst Trénité zullen bij de le den circuleeren. Van de distributiecommissie inza ke de gemeenschappelijke regeling, aangegaan door een 11-tal gemeenten, is de vraag gekomen of de meente deze regeling welke 30 April a,s afloopt, wenscht te verlengen. B. en W. stellen voor de re geling ni.èt te verlengen, aangezien het nut ervan niet is gebleken. Goedgevonden. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat tegen 1 Me ieervol ontslag is verleend aan den heer J, Kor- ver, schoolopziener in het arrondissement Helder. Van G. Houtkooper en 59 anderen is het verzoek ingekomen om den heer Dr. E. Aldershoff te Seha gen, te willen benoemen als gemeente-geneesheer. Zal straks in behandeling worden genomen. De heer P. Doedens wendt zich met een schrijven tot den Raad inzake de toepassing van de bouw- en woningverordening. B. en W. stellen voor dit schrij ve^ in handen te stellen van B. en W., aangezien het hier betreft de uitlegging van het desbetreffende artikel van de bouw- en woningverordening. Na eenige discussie wordt dit voorstel aangenomen met alleen teg ende heer D. Wit De stembureaux voor 1917 worden vastgesteld. Aangezien de telefooncellen thans in dienst zijn gesteld en de telegrammen kosteloos worden be steld indien men niet meer dan 20 minuten van de diverse kantoren afwoont, stellen B. en W. den Raad voor, voor de geheele gemeente kostelooze be stellingskringen in te voeren. Allen vodr. Van mej. J. Roos-Breed 'is een schrijven ingeko men naar aanleiding van een .uitlating van den heer Raat over mej. Adriani, voormalige onderwijzeres te St. Maartensbrug.' De heer Raat had mej. Adriani in de Decembervergadering een ongemakkelijk per sonage genoemd. Adressante had zich tot den heer Raat gewend deze woorden in een volgende vergade ring te herroepen. Op die volgende vergadering was de heer Raat wegens ziekte niet aanwezig, waar na adressante verzocht had dit op de daaropvolgen de vergadering te doen. De heer Raat heeft toen niet aan dit verzoek voldaan en mej. Roos-Breed vraagt nu of de heer Raat geneigd is dit te doen. Adressante verklaart, dat mej. Adriani ruim 3 jaar tot volle tevredenheid bij haar in den kost is ge weest. Op Wieringen is zij 3 jaar in hetzelfde kost huis geweest, terwijl zij bij Ds. Nieuwburg nog steeds een welkome gast is. Voorzitter zegt, dat dit adres aan den Raad is gericht en hij als voorzitter dus tot den heer Raat de vraag richt of de heer Raat zijn woorden al of niet wenscht in te trekken. De heer Raat zegt, dat indien mej. Adriani per soonlijk hem een dergelijke vraag zou stellen, hij mej. Adriani zou antwoorden zooals hij meende dat zij beantwoord moest worden, maar op het adres van mej. Roos-Breed kan ik niet ingaan. Voorzitter zegt de zaak dan zoo te laten zooals zij is en er verder niet over te praten. Ingekomen is een verzoek van J. Ligthart van Schagerbrug, om ontheffing van art. 19 van de bouw verordening. Toegestaan. De heer Raat stem de tegen. De vergadering wordt hierna geschorst. Na ope ning wordt overgegaan tot benoeming van een des kundige, belast met de keuringen van uit nood ge slachte dieren. Benoemd wordt de heer P. de Boer te Sehagen met 8 stemmen, 3 stemmen werden uit gebracht op den heer U. Wester. Ingekomen is een verzoek van Dr. Nolst Trénité, om eervol ontslag als gemeente-geneesheer en school arts. Dr. Van Rappard neemt thans de armenprak tijk waar, aldus meldtDr. Trénité. B. en W. stellen voor het gevraagde te verleenen tegen 1 April. Voorzitter wil tot stemming hiervoor overgaan, doch de heer Hooij wenscht hierover nog het een en ander, te zeggen. Dr. Trénité vraagt eervol ontslag als gemeentegeneesheer, doch is slechts voor 1 jaar be noemd en hield dus ambtshalve 1 Januari 1.1. op ge meentegeneesheer te zijn. Is Dr. Trénité daarna weer benoemd. Neen! Als schoolarts heeft de heer Trénité nu pas een verslag van zijn werkzaamheden ingezonden, van welk verslag de raadsleden nog niets afweten. Wij weten dus niet eens wat of Dr. Trénité in dat opzicht heeft gedaan. Het is mo gelijk dat Dr. Trénié meende dat na 1 Januari z,ijn praktijk als gemeente-geneesheer gewoon doorging, maar ik moet hier op deze plaats zeggen, dat ik dit toch geen handeling van een dokter vind. ij krijgen alleen nu maar de mededeeling ik ga weg of liever ik ben weg en daarom zal ik tegen het voor stel van B. en W. stemmen. Voorzitter zegt, dat inplaats van te laten circulee ren, het verslag van den schoolarts voorgelezen kan worden. Na voorlezing ervan vraagt voorzitter aan den heer Hooij of hij nu een beetje tevreden is, waarop de heer Hooij zegt van een klein beetje, doch dat Dr. Trénité de gemeente niet zoo heeft be handeld, dat hij z.i. recht maakt op eervol ontslag. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, i stemmen de heeren Raat, Zeeman, Van der Sluijs, Brak, Hooij en Groot tegen eervol ontslag en is dus het voorstel van B. en W. met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Volgt benoeming van een tijdelijk gemeente-ge neesheer-schoolarts. Door B. en W. worden hiervoor voorgedragen de heeren Dr. Oudendaal en Dr. Al dershoff. Dr. Oudendaal wordt als zoodanig voor den tijd van 6 maanden benoemd met 8 stemmen, de heer Aldershoff verkreeg 3 stemmen. Het kohier van de hondenbelasting, dienst 1917 wordt vastgesteld op f367. Bij de rondvraag vraagt de heer Kreijger of voor zitter bij hem vandaan wil laten halen het boekje, stok enz., welke hij in bezit had in zijn functie als opperbrandmeester. Voorzitter doet toezegging. De heer Raat vraagt waarom of er Maandagmid dag vergaderd wordt en niet op den gewonen Dins dag. Met het oog op de Alkmaarsche koemarkt en andere drukte komt dat zeer ongelegen. Voorzitter zegt dat niet aan de Alkmaarsclje koe markt is gedacht, terwijl er punten op de agenda waren die den meesten spoed vereischten. Hierna krijgen we een heele discussie te hooren over het recht van een der commissieleden inzake het gemeentelijk landbouwbedrijf wat betreft het bestellen van zaai- en pootgoed. De heer Raat meent dat hij daartoe niet het recht heeft indien hij daartoe niet wordt gemachtigd, ter wijl voorzitter van oordeel is dat ieder commissielid daartoe wel degelijk het recht heeft. Nu de heeren echter allen bij elkaar zijn, zal straks worden nage gaan wat nu reeds noodig is en zal het vereischte door den burgemeester worden besteld. De heer Brak vraagt of de kwestie van een wo ning voor den dokter reeds voldoende is besproken. Voorzitter zegt van niet, maar wel is het de bedoe ling dat een dokter rijn praktijk zoo maar niet meer aan een ander zal kunnen overdoen. De heer Hooij veronderstelt, dat het de bedoeling van den heer Brak is dat we in verband met het beschikbaar zijn van een huis niet afhankelijk zijn aan de wisselvalligheid van een dokter, hetgeen de heer Brak beaamt. Voorziter zegt dat het in de bedoeling is dat de gemeente over een woning zal hebben te beschik ken. Hierna- sluiting. VERBOUW GRAAN. Volgens ingekomen berichten zien vole landbou wers zich verplicht, perceelen wintergraan om te ploegen, wegens den ongunstigen stand van het ge was als gevolg van den strengen winter en het ongunstige voorjaaft Bepaalde zich dit omploegen tot dusverre voor namelijk tot wintertarwe en wintergerst, in den laatsten tijd gaan vele zandboeren ook over tot het omploegen van winterrogge. Met het oog op de zeer donkere vooruitzichten van de voorziening in de behoefte aan broodkoren, wekt de Minister van Landbouw, Nijverheid ert" Han del de landbouwers krachtig op en hij doet een beroep op de landbouworganisaties om in deze hare medewerking te verleenen om niet eerder tot het omploegen van wintergraan over te gaan dan nadat gebleken is, dat inderdaad geen redelijke oogst is te verwachten en om, zoo omploegen noodzakelijk is, in de plaats van het omgeploegde, zooveel mo gelijk zomergraan te zaaien, waarvoor met het oog op den vergevorderden tijd hoofdzakelijk slechts zomergerst en haver in aanmerking komen. KAMERVERKIEZING DEN HELDER. De Tel. meldt, dat de districts-federatie der S. D. A. P. besloten heeft bij de vacature in de Tweede Kamer .ontstaan door de benoeming van den heer De Meester, tot lid van den Raad van State, den zetel niet over te laten aan de liberalen. Candidaat is gesteld de heer Thomassen. OOSTHUIZEN. De burgemeester dezer gemeente, de heer K. Kaas- kooper, heeft, wegens voortdurende ziekte, ontslag tegen 1 Mei gevraagd. PETROLEÜMNOOD. Van gister, Maandag 16 April af zal aan het per soneel der H. IJ. S. M. geen petroleum meer wor den verstrekt voor huiselijk gebruik in dienstwo ningen. Van hen die een dienstwoning bewonen en wie voor vrij gebruik van vuur en licht 6 pet. van hunne bezoldiging wordt gekort, zal van dien dag af tot nader order slechte 2 pet. worden gekort, voor zoover zij voor verlichting gebruik maken van petroleum. Alle nog aanwezige voorraad petroleum voor huiselijk gebruik moet Maandagmorgen wor den toegevoegd aan den aanwezigen voorraad voor dienstgebruik .De gascomforen in de babagewagens worden buiten gebruik gesteld. Het personeel, dat gewoon is zijn maaltijden op de comforen te war men, kan den machinist van hun trein verzoeken voor' verwarming van de locomotief gebruik te ma ken. ONZE GRAANSCHEPEN. Het stoomschip „Hillegom", van Gebrs. Uden te Rotterdam .gecharterd door Gué en Balie, aldaar, en geladen met 2450 ton lijnkoeken voor de Neder- landsche regeering, is uit Baltimore via Halifax te Rotterdam aangekomen. Het stoomschip „Texel", van Ruijs en Co., te Rot terdam is van New-York met een lading van 189.049 bushels graan (ruim 68.750 H.L.) voor de Nederland- sche regeering te Rotterdam aangekomen. - WIERINGEN. oor rekening van 6 leden onzer onderafdeeling der V.P.N., werden j.1. Vrijdag op de Amsterdam- scbe eierenveiling geveild 10252 kipeieren, 374 eend- eieren en 15 kievitseiren. De hiervoor verkregen prij zen waren zeer goed en varieerden voor de kip eieren van f 7.95 tot en met f 8.65 per 100, voor de eendeieren f8.95 per 100 en voor de kievitseiren 16 cent per stuk. Aan schoon geld zal worden uitbe taald voor de kipeieren f 1.36 per K.G., of gemid-

Schager Courant | 1917 | | pagina 1