Een groole keuze Kinder- en Promenadewagens, zoowel mei houten als rieten bak, vindt men bij s. DE VRIES, Molenstraat 8, Schagen. le VBnsmiddel en voorziimni WINKEL een mooie 2-jarigestier .mi flinlte dienstbode Schotsche muizen, een DIENSTBODE, Tarwestroo, Gerstestroo Tarwedoppen, kortstroo, 60 bakken Juliamuizen een vast Werkman, een flinke Dienstbode. een Smidsleerling, oS KS Só: n n, Slagersleerling een Dienstbode, Metselaars 13 bakken Julia-mnizen en 4 bakken Schoolmeesters. Raad van Petten. ol gevorderd Leerling de Bakkerijstand en In ventaris der Broodbakkerii AARDAPPELEN VOOR BELGIS EN FRANKRIJK. De Rijkscommissie van Toelicht op de Aardap- pelvereeniging deelt mede, dat het in de bladen verschenen bericht als zouden 500 wagons pootaard- appelen naar België en Noord-Frankrijk worden uitgevoerd, wat het geval betreft, onjuist is. De ge heels hoeveelheid bedraagt slechts 50 wagons. WEINIG KIEVITSEIEREN. Texel, 19 ApriL Het zoeken en verhandelen van kievitseieren, in vorige jaren steeds voor velen een bron van buitengewone inkomsten, levert hier dit Jaar tot heden niet veel op. Schuld is zeker do langdurige koude, maar ook wordt beweerd, dat het aantal van deze hoogst nuttige vogels vèel kleiner is, dan in voorgaande jaren. EEN AFSCHUWELIJKE MOORD. De Telegraaf meldt: Gelijk men zich herinnert, werd te Groningen sinds den 21en September van het vorige jaar ver mist de 28-jarige mejuffrouw Jansen, die zich dien dag 's middags te 3 uur per rijwiel naar Paterswol- de had begeven .Gisteren heeft éen houthakker in een boschjo schuin tegenover het familiehotel te Pa- terswolde het lijk gevonden. Hij zag een gedeelte van een vrouwenlichaam, ontdaan van alle klee ding en in verregaanden staat van ontbinding en deed aangifte bij de politie. De commissaris van po litie én de inspecteur der recherche te Groningen, alsmede het parket begaven zich derwaarts en lieten het lijk opgraven. Blijkbaar had een hond het lijk te voorschijn gebracht, dat dientengevolge afschuwe lijk verminkt was. Het gedeelte van het lijk, dat nog onder den grond lag, was slechts door eenige lichte onderkleeding gedekt. Aan de schoenen en kousen heeft de familie kunnen vaststellen, dat dit het lijk was van de vermiste. In He nabijheid van het liik lag oen opgerolde blauwe werk- manskiei. De ontbrekende kleeding van het meisje heeft men nergens in de buurt kunnen vinden. Indertijd heb ben. twee kinderen uit dit boschje hulpgeschreeuw mee- nen te hooren. Een onderzoek met politiehonden leidde toen tot geen resultaat. Vermoed wordt, dat men hier 'te doen heeft met een lustmoord. De justitie uit Assen onderzoekt dit raadselachtige geval verder. NOOD MAAKT VINDINGRIJK. Men "meldt uit Groningen dat de stalhouders, nu er zoo groot gebrek is aan haver, voor de paarden be langrijke hoeveelheden kanariezaad aankoopen. Dit zaad, licht geplet en gemengd met zemelen oi mais, moet een zeeu' goed paarden voer opleveren. DUITSCHE DESERTEURS. Er gaat geen dag voorbij of er komen Duitsche 'deserteurs over de grens. Te zamen wordt dit een hoogst respectabel getal. Door de Winterswijksche politie zijn twee Duitsche jongens van 12 en 14 jaar aangetroffen, die op zoek waren naar hun ouders. Ze woonden in Dortmund, doch de vader ,was onlangs als deserteur naar ons land uitgeweken en de moeder had hem later gevolgd. Zooals het hectto naar Rotterdam, waar hij als mon teur werk had gevonden. Een familielid had gezorgd dat ze tot aan de grens kwamen en nu zouden ze op avontuur hun vader zoeken Bij informatie bleek de vader echter niet bekend te zijn in Rotterdam, zoodat ze ter beschikking van den grenswacht-commandant zijn gesteld, die voor retourzending zorg droeg. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld is de Zangvereemiging „Harmonie", alhier, uitgenoodigd een uitvoering te ge ven in het lokaal van den hoer Bregman te Burger- brug. Aangezien hetzelfde programma zal worden opge voerd. waarmede men hier zooveel succes heeft be haald, kunnen wij een bezoek naar die uitvoering ten zeerste aanbevelen. HEERHUOOWAARD. Uit de ongeveer 40 sollicitanten voor Directeur-Boek houder der hier gestichte Coöperatieve graanmalerij werd benoemd dc neer A. Brouwer, waarnemend Di recteur der zuivelfabriek „De Voorwaarts" alhier. WARMENHUIZEN. Als bewijs dat men hier „duur" land aandurft, kan dienen, dat bij publieke verhuring 'm stuk land p..m. 8 geerzen, voor één jaar werd gehuurd voor den som van f 775. OUDESLUIS. Vrijdagmiddag geraakte de heer G M. Ruigeweg, al hier, met paard en rijtuig op hol waardoor hij van het rijtuig viel en het over zich heen kreeg en zich zoo ernstig bezeerde, dat onmiddellijk de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. ANNA PAULOWNA. De dansclub, onder leiding van den heer J. J. van der Goes, gaf Donderdag 19 April in „Veerburg" eene uitvoering. De zaal was flink bezet Het programma bood eene rijke afwisseling aan van de nieuwste flan sen. De bevalligheid en de correctheid, waarmede ge danst werd, getuigden vau de uitstekende leiding, en niet weinig werd ae luister verhoogd door de voor dit werk passende costuums der dames. ANNA PAULOWNA. De Vrijzinnige Kiesvorceniging alhier hield Donder dag 19 April eene vergadering In „Vecrburg". In zijn openingswoord klaagde de voorzitter de heer C. Tijsen, er over, dat dc opkomst der leden zoo gering was. trots de belangrijkheid van het programma. Door ern stige omstandigheden was de secretaris verhinderd te genwoordig te zijn, zoodat geen notulen konden wordeta gelezen. Van do Centrale Vrijzinnige KiesvereenigLng te Den Helder was een schrijven ingekomen. Er was overleg gepleegd met het Centraal-comité en met de Concentratie en verschillende personen waren naar vo ren gebracht, om als candidaat op te treden. Bijzonder werd aanbevolen de heer P. J. Oud, ontvanger der registratie en domeinen te Ommen, voorheen woon achtig te Texel en die zich toen ter tijd als bekwaam debater en weionderlegd op politiek genied heeft doen kennep in den verkiezingstijd voor de ca.ndidatuur. De .Meester. Aanbevelingen voor dezen candidaat waren "ingekomen uit den Haag en van Texel, in welke laatste streek hij onder hooge waardeering in veler nerinnering voortleeft. Na eenig debat werd de heel P. J. Oöd met algemeene stemmen als candidaat voor lid van de 2o Kamer gekozen. Tot afgevaardigde en bestuurslid der Centrale te Den Helder werd gekozen de heer C. Tijsen, die zich de keuze liet welgevallen. WIERINQERWAARD. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Kaan thans oommies bij de Posterijen en werkzaam aan het Hoofd bestuur, is tusschentijds bevorderd tot Hoofdcopimies. SINT MAARTEN. Tot leden der brandstoffenoommissie zijn voor deze gemeente benoemd de hoeren A. Klerk, Burgemeestr voorzitter, D. Kuiper, A. Nottolman en D. Scher- merhorn leden. Terwijl tot secretaris daaraan is toege voegd de heer 'P. H ene weer en tot adviseur de heer P. Berkhout, oud-brandstoffenhandelaar. SINT MAARTEN. Voor den Landstorm Jaarklasse 1908 zijn tegen 1 Mei voor den werkelijken dienst alhier opgeroepen M. Blokdijk, G. Groenveld. K. Koorn, J. Boontjes, G Rentenaar en C. Nierop. CALLANTSOOG. In de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering van de Liberale Kiesvereeniging alhier is met algemeene stemmen candidaat gesteld de heer Oud, vroeger ont vanger der Registratie te TexeL - WINKEL. De verpachting van het grasgewas langs de wegen en kaden der gemeente heeft opgebracht f 892 tegen f 611 bjj do vorige verpachting. NIEUWE NIEDORP. De afd Nieuwe Niedorp van den J.G.O.B. (jonge- Jicdengeheelonthouderbond) hield Donderdagavond 19 April j.L een vergadering. Do algemeene voorzitter van den Bond, de heer G. J. Zwestbroek van den Helder, hield een uiteenzetting van de beginselverklaring en toonde daarbij aan, welk bijzonder belangrijk stand punt de Jongeliedengeheelontncudersbond inneemt te genover de andere onthouders en onthouders jeugd vereen igingen. TIJDELIJKE SCHORSING VAN HET ONBEPAALD (KLEIN) VERLOF DER LANDWEERLICHTINGEN 1907, 1908, 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913. De opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, daar toe gemachtigd bij Ministerieele beschikking van den Minister van Oorlog van 18 April 1917, maakt bekend, dat de landweerplichtigen der landweer lichtingen 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913, behoorende tot de Infanterie, de hospitaalsoldaten en ziekendra gers en deel uitmakende van de bataljons en re servebataljons landweerinfanterie, in het loopende jaar voor een tijdduur van vier dagen heen- en terugreis van en naar de wroonplaatsen inbegrepen onder de wapenen zullen worden geroepen. NEDERL. ZEILBEUGER IN DEN GROND GE. SCHOTEN. De Katwijker lokker Michiel de Ruyter heeft te IJmuiden aangebracht de volledige bemanning van den Nederlandschen zeilbeuger Arie M A 146, welke bouger door een duikboot in den grond geschoten y>. VAN DE GRENS. Maandagavond te 10 uur hebben 500 k 600 Duit sche fusiliers, zeelieden en lajndstormers gepoogd over de grens bij Cadzand te trekken. Zij kwamen uit *de omgeving van Knocke. Tweehonderd uhla- nen, die van Brugge met mitrailleuses gezonden waren, hebben de deserteurs aangevallen. Het ge vecht duurde een half uur; een dertigtal personen werd gewond; acht lichtgewonde Duitschers slaag den eT in Holland te bereiken. De bereden patrouil les aan degrens zijn verdubbeld. ALKMAAR, 20 April. Fabriekskaaa, kleine f78.50, le soort F.dam. Comóiissie f 78. Boerenkaas, kleine f77.50 .commissie f77.50, mid delbare f76.50. Noteering der iub-Commissie der Kaaavereeniging le soort Edamm. fabr. f78. Aangevoerd 235 stapels, wegende 180000 Kilogram. Handel vlug. Graanmarkt. Karwijzaad f32 a 35.25, grauwe erw ten f50. Vergadering van den Raad der Gemeente Petten op Donderdag 19 April 1917, 'a avonds 6 uur. Voorzitter de Burgemeester secretaris de heer Elskamp. Aan wezig 5 leden, 2 vaaturee. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Medodeelingen. Ontslagaanvrage van den heer van der Vlies als lid van den Raaa Bil de kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 30 Maart 191/ bleek in kas te rijn een bedrag van t 178.121/,. Goedkeuring van de kaslcening, waartoe besloten was in een vorige vergadering. Van don Districtsschoolopziener te Alkmaar is een schrijven ingekomen, dat hij de verandering der school tijden, welke de Raad hoodig oordeelde bij het in voeren van den Zomertijd, niet kan goedkeuren. Kennisgeving dat bij Kom Besluit van 1 Maart 1917 aan den heer I. Korver eervol ontslag is gegeven als Schoolopziener in het Arrondissement Helder. Voor kennisgeving aangenomen. Van den Inspecteur voor de Volksgezondheid is eed verzoek ingekomen om, indien in de Gemeente 'Petten een verordening is gemaakt op het fooken van kinderen bteneden een zekeren leeftijd, van die verordening 2 exemplaren toe te kenden. De voorzitter kegt, dat het rooken door kinderen hier melden voorkomt en dat er door de ouders vol doende toezicht op gehouden wordt, zoodat hij geen verordening noodig oordeelt De Raad is het hiermee eens, zoodat dit schrijven voor kennisgeving aangenomen wordt In de gemeente Zijpe is eene bespreking gehouden om te komen tot reorganisatie van de geneeskundige armenzorg. Voorzitter heeft ook eene uitnoodiging ontvangen en heeft die ^vergadering bijgewoond. Het doel is in de gemeente "Zijpe 3 geneesneeren aan te stellen n.1. të Burgerbrug, Schagerbrug, en 't Zand Daarbij zouden zich kunnen aansluiten de gemeenten Petten, Callants- oog en Sint Maarten. Wanneer deze gemeenten dan ook financieele steun geven, dan zouden artsen opg<«- roepen kunnen worden om die plaatsen te vervullen lflgen een vast salaris en met genot van gemeente- Woning. De heer Bellis merkt op, dat hij eenigen tijd ge- ledW,l om de n^i^T&nTari^ te dï£ heftig, dat er een Snstemmig zich daarmede In Gilling Begrooting 1917. De Begrootinyluitta ontvangsten on uitgaven met' een postvanf 7818.38^ Vcrsciullendo posten rran ijjstcn wegen en de salarissen voor heit onderwijzen neef" De voorzitter zegt dat, indien deze te laag j ken te zijn, ze nog bij de suppletoire rcgeJd kunnen worden. Enkele posten zijn belang rijk hooger geraamd dan vorige jaren: ^rbchtiiu; verwarming van het raadhuis en tevens het scho hou dól daarvan, omdat nu de Secretarie er in ge vestigd is. De begrooting wordt daarna goedgekeurd. Vaststelling traktement van den plaatsvervangend deur waarder. Door B. en W. is aangesteld de heer Knssrn De heer Bellis vraagt, of Kassen dit kan waarnemen. De voorzitter zegt, dat Kossen als gemeenteont vanger met de zaken op de hoogte is, zoodat dit ae aangewezen weg is. Het traktement wordt vastgesteld op f 15. De Raad vindt dit genoeg, omdat aan do betrekking weinig arbeid verbonden is. Goedgekeurd. Wijziging traktement schoonhouden van het Raadhuis Dit was vroeger altijd f 10. Nu is er veel meer werk aan verbonden, zoodat B. en W. voorstellen, daarvoor f 40 toe te staan. De Raad is van oordeel, dat dit niet te veel is, zoodat ook dit punt met algemeene stemmen wordt aangenomen. Wijziging van de verordening op de neffing van den Hoofd. Omslag. B. en W. stellen voor, eene nieuwe verordening te maken en eene commissie te benoemen om de zaak te regelen. De heer Be'lis komt zelf met een voorstel, n.1. het onbelastbaar bedrag voor e**ste levensonderhoud te brengen van f 350 op f 500, de "kinderaftrek van f 25 op f 30, het percentage te laten zooals het is en het maximum te innen bedrag te verhoogen tot f 1400. De heer J. TimmermAi zegt dat een bedrag voor eerste levensonderhoud van f 500 niet te hoog "Is in den tegenwoordigen tiid. Het voorstel van den heer Bellis wordt in stem ming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen Bespreking over de Gemeente-Politie. en Bouw-ver- ordening. B. en W. stellen voor, foo spoedig mogelijk aan den Raad een concept-verordening ter goedkeu ring voor te leggen. Wordt goedgevonden Weer is aan de ordè het verzoek van de Kerkvoogdij der 'Ned. Herv. Gem., om eene bijdrage te verleenem in de kosten van reparatie van het dak boven de consistoriekamer. De kosten waren geraamd op f 400. Aan de gemeente wordt verzocht f 150 bij te dragen Na eenige besprekingen wordt het verzoek toegestaan Later ingekomen: Een schrijven van Ged. St., waarin medegedeeld wordt, dat rij geen bezwaar maken tegen het besluit van den Raad om op de dagen van demo bilisatie de verlofslocaliteiten te sluiten voor den ver koop van Sterken drank. Ged. St achten het wensche- lijk, dat er straffen gesteld zullen worden" op overtre ding van het verbod. Bijgevoegd is, eene verordening; waarin overtreding gestraft wordt met ten hoogste f 25 boete subs. 6 dagen hechtenis Besloten wordt de ver ordening in dien zin te wijrigen. Benoeming Commissie distributie van brandstoffen. In elke plaats moet een commissie benoemd worden, welke belast wordt met de verstrekking van brand stoffen. Wenschelijk is; dat kleine plaatsen zich aan sluiten bij grootere.-Uit Alkmaar is een verzoek inge komen, zich bij die plaats aan te sluiten. In deze Commissie worden benoemd de heeren H. S. Eriks, G. Timmerman als zaakkundige en J. W. Elskamp. Salaris Onderwijzend Personeel B. en W. zouden wel graag het salaris verhoogen,. maar stellen toch voor, om hierin voorloopig geen verandering te brengen. In dien het salaris verhoogd wordt, dan moet daarvoor voldoende grond rijn. Op het onderwijs valt niets aan te merken vele vacatures komen ook niet voor, zoodat B. en W. nog geen termen aanwezig atfhten, om tot verhooging over te gaan. De heer Bellis In de vergadering van 28 Sept 1916 is met 6 tegen 1 stem besloten aan het onderw. pers. een duurtetoeslag van f 50 toe te kennen en in de eerstvolgende vergade ring het salaris nader te regelen. De Raad vond het toen noodzakelijk, 't Valt mii nu lang niet mee van de Wethouders. Ik wensch het voorstel in stemming gebracht te zien, om het salaris met f 50 te verhoogen. Voorzitter: Van der Vlies heeft in een vorige vergadering gevraagd, waarom het salaris van den ambtenaar van den Burg Stand verhoogd moest worden, als de werkzaamheden gelijk bleven. Het salaris van de onderwijzers is hier niet beneden dat tan andere gemeenten. We krijgen altijd nog sollicitanten genoeg. Indien we tot verhooging overgaan, dan moet er een reden bij. Ged. St zullen het niet goedkeuren. De heer BellisGed. St. hebben zelf het salaris van Burgemeester en Secretaris vastge steld, ihooger (dan het hier was. Waarom de eene categorie wel en de andere niet? Voorzitter: Die waren heele- maal beneden peil B. en W. willen de duurtetoeslag wel handhaven. De heer Bellis: Ik beschouw duurte toeslag als een fooitje en daar houd ik niet van. Voorzitter: De levensstandaard vraagt meer. Ik vind eene tegemoetkoming in de abnormale omstandigheden geen fooi, maar tijdelijke verhooging De heer Bellis: Do arbeidsloonen rijn hooger aan die van de onder wijzers. De heer J. Timmerman: Als wij loonsver- hooging willen hebben, dan kijken wij ook niet hoe het in andere gemeenten is. Het salaris is hier te laag. Voorzitter: De arbeidsloonen zijn hoog Als je een arbeider noodig hebt, moet je hem toch maar nemen. Daardoor raken de ambtenaren in verdruk king. De heer Bellis: Juist, en dat moet er dit Wy hebben ook ons 'best gedaan om de loonen om hoog te krijgen. De salarissen hier rijn nog beneden, die van den werkman on die zijn ook nog te laag Daarom vind ik f 50 Verhooging en bovendien nog een toeslag van f 50 niet te veel I)e hoer J. Timmerman: Daa rben ik het mee eens. Voor het bezwaar, dat Ged. St. deze regeling zouden afkeuren, mogen we niet terugschrikken. De heer Bellis: Vroeger is al eens meer ealarisverhooging aangenomen. De Burgemeester zond deze op aan Ged. St. met oncurtstia ._r_i Gevolg: de regeling werd afgekeurd. Later n/m Raad opnieuw oen voorstel tot verhooami aan n, met een gunstig advies van den Burgemeester 1)„JÏÏ* slag was nu, dat het door Ged. St goaigekcurd Daarom ben ik er van overtuigd, dat God. St u besluit ook nu zullen goodkeuren, indien de voor rit, 2 oen gunstig advies er bij doet Het voorstel om mï f 50 te verhoogen wordt nu in stemming Bebrark? Voor de heeren J. Timmerman, Bellis en Xottelmol' tegen de beide wethouders, zoodat het voorstel aan genomen is. Voorts wordt nog besloten deze veiW Sm gvan terugwerkende kracht te doem riln m Sten ingaan op 1 Januari 1917. JQ t9 Rekening en verantwoording ontvangsten en uitcav» Burgerlijk Armatuur De rekening iovert een baS saldo op van f 702.bï ontvangsten f 1305,.80i/t t, gaven f 702.62 De r«Wng wordt goedgekeurd 3en secretaris dank gebracht voor de goede boekhC ding. Rondvraag De heer J. Timmerman infot" meert naar kosten van de levensmiddetenbons jw zijn hoog - Voorzitter: Bij het opmaken van de ver ordening moest een prijs bepaald worden tegen wei- Ken de bons voor de inwoners verkrijgbaar gesteld werden. We hebben toen dc pnjs zoo laag mogelijk gesteld. V't een1 Pf dat dit later zoo hoog zo uworden: 5 cent per blad. De heer J. Timmerman: De groote huisgezinnen worden nu hei zwaarst belast Noorzittcr Groote huisgezinnen pro ti teeren het meest van do goedkoope levensmiddelen J. Timmerman: Ja maar je moet geld hebben om ze te koopen. De hoer Bellis vindt de regeling eer lijk, maar ftiet billijk. De prijs heeft het karakter aan genomen van belasting. De gemeente moet 1/10 deel van het tekort bijpessen. Op deze manier wordt al een deel van "het tekort fcls belasting geïnd, maar op een verkeerde manier. De groote gezinnen betelen, het meest, de kleine het minst, wat anders omgekeerd is. Voorzitter: De bons duren 5 maanden, maar om dat niet alles verstrekt kan worden, wordt de duur verlengd, zoodat de prijs dan nogal meevalt De heer Bellis: Laten we aannemen, dat het on billijk is 't Is gebeurd en niet meeT te veranderen. De heer Bellis informeert verder op welke dagen de gemeente-ontvanger zitting houdt. Voorzitter: Woensdag van 10—1 uur. De heer Bellis: Iedereen weet dat niet, omdat op de biljetten geen tijd ge noemd wordt Zou bet niet wenschelijk zijn een bordje aan te brengen met uren aan het kantoor? Voorzitter doet toezegging. De heer Bellis: Is de Burgemeester bereid de be sprekingen voort te zetten over de in een vorige vergadering voorgestelde bouw van een gemeente woning: De zaak is zoo gesteld: Van der Mark heeft met 1 Mei opzegging van zijne woning gekregen. Hij kan hier geen geschikte woning vinden, zoodat hij er een gehuurd heeft aan de Burgerbrug. Vroeger is er al in den Raad op aangedrongen eene woning te bouwen. Als Van der Mark weggaat, dan heb ben we hier geen politie en dat geeft meerdere kosten, Voorzitter: Met 1 Mei komt de gemeente woning ook open. Van der Mark vindt die niet goed genoeg. Vroeger heeft er toch altijd een veldwachter in gewoond en ze vindt altijd nog graagte van huur ders. Ik zelf zou de woning niet zoo laten bouwen, maar ik kan ze toch niet ongeschikt verklaren, De heer Bellis: Ala u veldwachter was, zou u er dan ingaan. Voorzitter: 't Is een woning voor lageff prijs. Die is niet zoo gemakkelijk weer te krijgen. Van der Mark heeft gevraagd om toezeg ging te mogen verhuizen naar Burgerbrug. Hij heeft die nog niet De heer Bellis: Juist Als dat niet toegestaan wordt moet hij zoeken. De heer J. Timmerman: We krijgen een tekort aan woningen. De heer Bellis: De gemeente moet een woning bouwen voor haar zelf. De heer Purmer: Dat zal veel geld kosten nu. De heer Bellis: Het geld is tegenwoordig goedkoop te krijgen om hulzen te bouwen. Van der Mark wil ook een goede huur waarde geven. Overal bevordert de gemeente den woningbouw. Hier' is gebrek aan woningen, dus is het hier ook noodig. Voorzitter: Als u eens goed nagaat, dan ruft ti zien, dat dit alleen op plaatsen gebeurt, waar de woningen afgekeurd worden. Wanneer 10 .woningen afgekeurd worden, dan worden er ook weer 10 bij gebouwd. De heer Bellis: Kunnen we niet een voorbeeld ge ven en beginnen voor we moeten? Voorzitter: Als de woningnood blijvende was, maar daar zijn we nog niet zeker van. De heer Bellis: Daar mag niet op gerekend worden, mijnheer de voorzitter. Voorzitter: Als we nu besluiten, dan kan er pas over IK jaar een woning klaar komen, niet eerder. De heer Bellis: Al was dat zoo, dan moeten we toch zoo gauw mogelijk beginnen. Een paar wonin gen open is niet zoo erg als te kort. Als 't later erger wordt, dan zouden we zeggen: Waren we maar vroeger begonnen. Moet een rijksveldwachter geen goed huis hebben? Voorzitter: 't Zal veel moeilijk heden opleveren. De heer Bellis: Die moeilijkhe den zijn zoo groot niet. Die kunnen over'een paar jaar erger zijn. Voorzitter 't is hier een slechte plaats om mee te beginnen. De laagste huurwaarde zou minstens f2 moeten bedragen, misschien wel meer. De heer Bellis: Daar heb ik nog geen blij- ken van gezien. Zot» een goede woning niet steeds verhuurd worden? Voorzitter t Is bier eene ar beidersbevolking, de woningnood kan wel niet van blijvenden aard zijn. Als er dan woningen open rijn, worden de huren gedrukt. De heer Bellis:. Dat zou een voordeel voor de gemeentenaren rijn- Voorzitter: Ik zal de statuten opvragen van ©en bouwvereeniging en die bij den Raad laten circu- leeren, dan kunnen we zien hoe het op andere plaatsen gaal De heer Bellis merkt tot zijn leedwezen op, dat hij zoo weinig bijval vindt. „Vroeger waren allen er voor en nu hoor je niemand. Ik had een voorstel willen doen. Als de kosten later hooger worden en als we een politiebeambte moeten aanstellen, dan is dat bulten mijn verantwoording. Ik heb mijn best gedaan." De bespreking wordt aangehouden tot de vol gende vergadering. Daar de rondvraag verder niets oplevert, sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering- vuurzjuer met een woord van dank de vergmioi TE KOOP: Te koop: w»»», T~ Te koop: (dit wartae Ji. fe WnHrel L" VAN STIPRIAA^ Te koop, Te bevragen bij J. DE VRIES, Schorweg, of C. WIGGERS Pz., te Breezand. Mevrouw VAN VEEN, Hoep, Scha gen. vraagt voor noodhulp of voor vast met Mei. Eenige bakken mooi gesproten te koop, bij F. SMIT, N. Niedorp Direct te koop van C. PEETOOM, St Maarten. met mooie spruiten, f2.50 per zak bij W. RAVEN, Breezand, Zwarte-' weg, N.-H. Gevraagd: niet ouder dan 16 jaar, bi» W. HOORNSMAN, Oudesluis. TE KOOPi •n bij R. WAIBOER Pz., Kolksluis Anna Paulowna. in uitstekenden staat,'bij C. BOON TJES, stalhouder. Te koop: met mooie spruit voor zeer billii- bij T. RENS, Valkoog. ken prijs Gevraagd: goed kunnende melken. Brieven tranco letter V.WH aaa het Bur. v. d. Blad. bij H. BRUIN, Valkkoog. Jb- SMIT J'-. Noort- Voor direct gevraagd bij A. HOVENIER, Schagen. Gevraagd met Mei of eerder ba TJ. VAN DU RIN, Kolken. en VU;I 8 "i K.G. aardappelen bij aankomst Ü1J Op K j£ y/Kvermout. P bij aankomst. On bon öo. 12 2'/, ons crocn^ Op Don n Erwtenibij aankomst. On bon no. 13 per eezin 30 K.*j, Up brandstof, bij aankomst. Het Gemeentebestuur, T KOOMEN Hz. Burgemeester- A. DB RIDDER, Secretan*

Schager Courant | 1917 | | pagina 2