TUAIWIAN vt c Raad Callantsoog. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Eerste Kamer. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. DONDERDAG 26 APRIL I9I7, SCIAG Aliticci Nieuws- 60ste .1 n n r q <1 n (5. No. 5993. COURANT. Mntit-Unttiivilil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- der^ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. I h.guviTa SCH4GEN, LAAN D 5. O. int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN 'van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Vergadering van den Raad op Woensdag' 25 April 1917. Aanwezig allen. voorzitter de heer Ihr. De Beijer, burgemeester, tevens secretaris. Na opening en goedkeuring der notulen, bieden u e? Raad het gemeenteverslag en een beredeneerd verslag over ae volkshuisvesting over 1916 aan. Van de vereeniging Algemeen Belang is inge komen een verzoek om de medewerking van eten Raad teneinde de invoering van den zomertijd niet op de school te doen ingaan. B. en W. hebben in deze het hoofd der school en den districtsschoolopziener gehoord en zijn van meening dat eenig resultaat niet is te verwachten van een dergelijke poging en stellen den Raad rijzend op het verzoek te beschikken. Ver der wordt er op gewezen dat dit verzoek niet bij den Raad, doch bij B. en W. thuis behoort. Op verzoek van den heef De Heer wordt een schrijven van den schoolopziener, deze zaak be- treifende, voorgelezen en hoewel de heeren er wel van overtuigd zijn dat handhaving van den ouden tijd in het belang der gemeentenaren zou zijn, zijn ze toch van oordeel, dat er weinig resultaat van een dergelijke poging is te verwachten en wordt daarom net voorstel van B. en W. aangenomen. Van de afdeeling Callantsoog van de S.D.A.P. is een verzoek ingekomen om voor de levensmidde lendistributie een commissie van toezicht te be noemen in welker commissie Ook een lid der ar beiderspartij zitting te geven. Zoo goed als niets wordt hier geprofiteerd van de goedkoope levens middelen, terwijl de, burgemeester niet genoeg of te laat bestelt Voorzitter zegt dat B. en W. dit adres nog niet hebben behandeld omdat het van morgen is inge komen, maar spr. deelt als zijne meening mede, dat het hem genoegen doet dat dit adres in inge komen. De menschen hier en ook de S.D.A.P.'ers schijnen hier niet te weten dat er een directeur van het levensmiddelenbureau is en dat de burge meester daar buiten staat. Maar afgescheiden daar van acht ik het wel wenschelijk dat een dergelijke commissie wordt benoemd, opdat zij kan onderzoe ken aan wien de schuld is te wijten wanneer de regeling niet in orde is. De heer Vos dacht toch dat de schuld bij den burgemeester ligt. Voorzitter: Ik zou gedacht hebben dat de heer Vos beter op de hoogte was van de besluiten die door den Raad zijn genomen. Ik heb wel het op pertoezicht,- maar het is niet aan den burgemees ter te wijten wanneer dit ol dat niet op tija komt. Men moet maar niet in het wilde weg zeggen.dat het de schuld van den burgemeester is en daarom vind ik het beter een commissie te benoemen. Voorzitter noemt nu enkele personen die hij voor benoeming eener dergelijke commissie zou aanbevelen. v Nadat hierover is gepraat en men het er over eens is, dat het voor aie commissie noodzakelijk is dat de leden ervan zooveel mogelijk bij elkaar wo nen, worden als Zoodanig benoemd de heeren A. Thomasz, G. Baken Jbz. en A. Kos. De heeren ThotnasZ en Vos zijn van meening dat het er slecht voor staat met de levensmiddelen in deze gemeente. De heer Vos zegt dat er nu reeds menschen zijn die geen levensmiddelen in huis hebben en de menschen kunnen toch niet uit stelen gaan. De heer De Heer zegt, dat nu de geheele distri butiezaak toch zeker niet drijft op de benoemde commissie. U blijft, aldus spreker tot den burge meester, toch aansprakelijk. Ja zeker, zegt voorzitter, waarop de heer De Heer de verwachting uitspreekt dat de commissie met Voorzitter aan het hoofd vergadert. Voorzitter vindt dit niet noodig, wanneer de com missie inlichtingen noodig heelt, dan zal spreker die altijd gaarne geven. De neer De Heer is van oordeel dat de com missie van die medewerking dan wel vaak gebruik zal maken. Op diens verzoek wordt aan den heer Hooger- werf, als directeur van de Algemeene begraafplaats eervol ontslag verleend tegen 1 Mei a s. B. en W. zijn van oordeel dat de bezoldiging van dit ambt zoo laag is, n.1. flOJdat een oproeping van sollicitanten niet noodig is en dat het beter is de functie niet te doen waarnemen door den ambtenaar ter secretarie, omdat er nog al wisse ling in dit personeel komt. B. en W. nebben op de voordracht geplaatst no. 1. H. Zeeman, no. 2. J. Brouwer. De neer Zeeman wordt met vijf van ae zeven stemmen gekozen. 2 stemmen verkreeg de heer Brouwer. Ipgekomen is het verzoek van den heer Dr. Nolst I rénité om eervol ontslag als geneesheer, belast met de armenpraktijk en als schoolarts. B. en W. stellen voor daar de heer Dr. Trénité reeds is vertrokken, aan het verzoek te voldoen, ingaande 1 April. De heer Den Das vraagt hoeveel maal de heer Trénité in de school is geweest. Voorzitter. Dat kan ik niet zeggen, waarop de heer Den Das zegt, dat hij er heelemaal niet voor is het ontslag eervol te verleenen. Voorzitter oordeelt het niet noodzakelijk het zoo ver te strekken, spreker gelooft niet dat daarmee veel bereikt wordt. De heer De Heer vraagt of er rapport is ingeko men over het onderzoek als schoolarts. Voorzitter zegt van niet en dat is ook niet noo dig, omdat er in deze gemeente geen instructie bestaat voor den schoolarts. De heer De Heer zegt dat wij dan moeilijk kun nen beoordeelen of de heer Trénité zijn plicht als schoolarts heeft gedaan. De heer Den Das kan niet zeggen dat de heer Trénité de belangen der gemeente heeft behartigd, hij is er maar stiekum tusschen uit gegaan. De heer Vos: Het is misschien wel gelukkig dat hij er stiekum tusschenuit is gegaan. De heer Rampen wijst er op, dat, wanneer de heer Trénité is gehaald, hij steeds direct klaar stond De heer Vos: Maar het is ook wel eens andejp geweest De heer Rampen: Dat is met iedereen het geval. De heer Vos: Hij zal voordeel hebben bij een eer vol oritalag en wij geen schade. De heer Den Das: Ik zou niet weten wat voor voordeel. Tot stemming overgaande, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden dé heeren Thomasz, T)e Héér en Der. Das. Voorzitter zegt thans te willen overgaan tot be noeming van een nieuwen arts en daarvoor de openbare vergadering te willen schorsen. De heer Vos vraagt waarom schorsing noodig is. Voorzitter: Omdat ik voor deze zaak een onder houd heb gehad met besturen van omliggende ge meenten én mededeelingen daarover beter in een geheime vergadering kunnen worden gedaan. De vergadering wordt hierna geschorst. Na heropening deelt Voorzitter mede, dat van Dr. Oudendal, nieuw benoemd gemeentearts in de Noord'-Zijpe een schrijven in, ingekomen, waarin verzocht wordt in aanmerking te mogen komen als gemeentearts voor de armlastigen. Verder zijn In gekomen adressen van de afd. Callantspog van de S.D.A.P. en een 14-tal ingezetenen met het ver zoek om den heer Dr. Aldershoff te Schagen als geneesheer te willep benoemen. B. en W. stellen nu voor om een vasten arts te benoemen en dien te belasten met de armenpractijk, vaccinatie en te vens schoolarts en wel met ingang van 16 April 1917 De heer De Heer vraagt of eerst niet gestemd moet worden of de benoeming is tijdelijk of vast Op de convocatie staat benoeming tijdelijke geneesheer. Met algemeene stemmen wordt besloten tot vaste benoeming over te gaan. De heer Dr. Aldershoff wordt nu met algemeene stemmen als zoodanig benoemd. Volgt rondvraag. De heer Vos vraagt of de brievenbus aan de Kolk sluis nog geplaatst wordt Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Vos vraagt of het niet mogelijk is, dat de huur van het aardappelveld van f 15 per snees op f 10 gebracht wordt De gemeente zou het b.v. goed kooper beschikbaar kunnen stellen. Nu zijn er men schen die de huur te hoog vinden, maar voor f10 wel zouden willen huren. Had de gemeente het zelf in exploitatie, dan zou de gemeente er ook wel geld bij moeten leggen. De heer Rampen vindt dat wanneer later blijkt dat het land te duur is, de gemeente altijd nog kan helpen. De heer Vos vindt dat wait onzeker. De heer Den Das wil liever vyachten tot blijkt dat het noodig is, terwijl de heer Kruisveld zegt dat bij een normalen oogst de huur niet te hoog is. De heer De Heer zegt, dat de planters reeds be steld zijn en tegen ziekte dier aardappelen kan ge waakt worden. Wanneer het gemeenteland besproeit wordt tegen de aardappelziekte, zal dat ook gebeu ren met dat van de huurders. D« heer Vos kan zich hiermee vereenigen en wordt besloten dat wanneer de oogst door een of andere oorzaak niet mocht meevallen, de gemeente eenige restitutie zal geven. De heer Vos vraagt hoe of het staat met den grond in erfpacht af te staan. Daar heb ik nooit meer wat van gehoord. Een dag of- wat geleden en een paar maanden geleden zijn hierover nog een paar gezegelde biljetten inkomen. Voorzitter zegt, dat allee de erfpacht betreffende, nog niet is binnengekomen. Indien alles is geregeld, zal dat met elkaar in behandeling worden genomen. De heer Vos vraagt hoe hA komt dat de uitreiking van de bons voor de levensmiddelen zoo ongelijk ge schiedt. Er zijn menschen die 2 tot 3 maal hun hoe veelheid bons hebben gekregen. Voorzitter: Dat hadt U moeten informeer en bij het distributiebureau. De heer Vos zegt, dat er verleden week een vrouw aan de secretarie is geweest, die terwijl de burge meester daar zgt, driemaal geklopt heeft zonder antwoord te krijgen. Staat U de menschen te woord, voorzitter, wanneer U hier is? Voorzitter: Dat hangt er van af. Dat U dergelijke dingen in den Raad brengt vind ik wel wat heet org. De heer Vos vraagt of het niet mogelijk is dat hier mee^ meel komt. Op deze wijze komt ten slotte alles uit een andere gemeente. Voorzitter: Hiernaar zal de commissie kunnen informeeren. De heer De Heer vraagt hoe het staat met de distributier'egeling, welke is aangegaan met Scna- gen en andere gemeenten. Voorzitter zegt, dat B. en W. op een desbetref f end vraag aan die commissie hebben geschreven dat n nut van voortzetting der regeling hier niet wor!p ingezien. Hierop is verder nog geen antwoord van.a commissie ingekomen. Na eenige discussie wordt besloten het antwoo van de commissie af te wachten. De heer De Heer vraagt of de storting der pen sioengelden over 1914 reeds is geschied. Voorzitter zegt, dat dit over 1913 en 1314 neg m gebeuren. 1Q1i De heer De Heer: Ik dacht van alleen over 1914. Voorzitter: Neen, ook over 1913. De heer De Heer: Maar dan wordt dat toch meer Voorzitter: Ja, mijnheer De Heer, ik zal er voor ™De heer De Heer: Maar is dat dan over 14 dagen gebeurd? Want ia dat niet het geval, dan zal 1 tot Ged. Staten wenden met de vraag of die ons willen helpen. na Voorzitter: Ik zal er voor zorgen, mijnheer l>e Heer. De heer Den Das vraagt, boe B. en W. gedacht hebben over de kuil. Voorzitter zegt, dat B. en W. piet den f^chitect hierover hebben gesproken en den Raad in o - weging geven de kuil uit te diepen en een nek om heen te plaatsen. De heer Den Das acht het beter een groot en put maken en de kuil te dempen, dat zou heel wat De- ter zijn. De heeren Govere en Kruisveld zijn van meening dat wanneer de kuil wordt uitgediept, men veel meer water zal krijgen. Andere heeren daarentegen meenen van niet, bij het maken van een put komt er voldoende aan drang van water. Ten slotte tot stemming overgaande, wordt het voorstel Den Das om een flinken put te maken, aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stem den de heeren Govers en Kruisveld. Hierna sluiting. Zitting van Dinsdag 24 April 1917. Belastingontduiking. De eerste beklaagde vandaag was zekere Nicolaas Visser, epn steenkolenhandelaar te Alkmaar, die moest terechtstaan wegens het doen van Onjuiste opgave of te wel valsche aangifte ten opzichte van aanslag in de Inkomstenbelasting. Hij heeft verzwegen verschil lende door hem genoten tantièmes en baten, van eeme vereeniging van brandstoffenhandelaren. Daarmede heeft hij het rijk met eenige tientallen guldens benadeeld. Een inspecteur had zien echter met de zaak bemoeid, met als gevolg dat Visser moest terechtstaan. 't Bleek een gevaarlijke liefhebberij van Visser te zijn geweest, want de O.v.J. was lang niet over bekl. te spreken en zou stellig een eventueel volgende maal gevangenisstraf requireeren. Ntu bepaalde spr. zich nog tot een eisch van eventjes f 600 boete, subsidiair 2 maanden gevang. Houtdiefstal. Van de' beklaagden Willem Gravenmaker en Pieter Groen Pz., visschers te Egmond aan Zee, was alleen de laatste verschenen. Ze hadden op'Woensdag 7 Fe bruari terwijl men toen te N. Niedorp op de Rijd vroolijk aan t schoonarren was, bibberend van koü, wat brandhout van 'zekeren Appeldoorn te Egmond Binnen gestolen. Een zoon van de koddebeier v. d. Berg waarschuwde papa en de houtdieven werden gesnapt Eisch tegen elk f 3 of 2 dagen. Oplichting en verduistering. Jan Frederik van Vegten, een verloopen schilders knecht, zonder vaste woonplaats, had kortelings nog 3 maanden gevangenisstraf „te goed gemaakt" te Am sterdam wegens oplichting. Hier was hij nu als beklaagde ter zake oplichting van zekere juffrouw M. Veer, die hij door valsche voorspiegelingen tot aigifte van t 85 bewoog, welk dier baar sommetje zij nimmer weerzag. En voorts had hij zich te verantwoorden wegens verduistering van een rijwiel van zekeren Hofman, waar hij commen saal is geweest. Dat rijwiel verkocht van "Vegten voor f6 aan een bruggeknecht der H.S.M. en heeft de opbrengst voor zichzelf gehouden. Beklaagde was niet verschenen. De eisch tegen hem luidde: 5 maanden gevangenisstraf, mede met het oog óp 'zijn minder gunstig verleden. Mishandeling. M. Gooijer, een 19-jarige tuindersknecht uit Heems kerk was op Donderdagavond 8 Febr. met vele an deren aanwezig op een danspartij in calé ,,'t Wapen van Heemskerk" van den heer Th. van Gijzen, voor heen Peperkamp, op de Bréedstraat te Alkmaar. Daar kreeg Machiel „mot" met zekeren v. d. Steen, die iets zei dat vriend Gooijer niet aanstond. Hij mishandelde v d Steen, door dezen tegen het hoofd te slaan en bloedend te verwonden. De O.v. J. vond termen om een maand gev. te vorderea Damesbediening. De beide volgende zaken betroffen Hendrik van Duist, een caféhouder te Den Helder, die twee kantongerecht- vonnissen had opgeloopea Een tot 3 maal f 25 boete of 3 maal 10 dagen hechtenis en een tot 7 dagen hech tenis. Zulks wegens het hebben van damesbodiening in zijn café terwijl hem daartoe geen toestemming was verleend. Bekl. was in hooger beroep gekomen en ontkende heden het hem ten laste gelogde. Hij had evn soor dthnstbodetje mee, als getuige décharge, doch dit slanke dametje kon ook al niet veel doep tot heil van beklaagde s strafzaak en het einde van het lied was, dat de officier bekrachtiging der ge wezen vonnissen vroeg. Poven den maximumprijs. Trijn Bijl, huisvrouw van J. Levendig te Enkhui zen had als winkelierster aldaar aan mej. W. de Graaf 1 liter petroleum 2 cents boven maximumprijs ver kocht. Ze wist het niét.... Eisch f 10 of 1) dagen hecht. Water in de melk. Kerst Beuling, straatmaker te Berkhout, had op 20 Febr. melk geleverd aan den melkslijter C. Ursem te Hoorn. Maar er was 27 procent water door die melk gedaan. Wegens die vervaisching werd thans tegen Kerst ge- eisct een maand gev. Maximumprijzen. Cornelis Witlam, groenten- en fruitkoopman te Enk- huizen had een hoeveelheid uien boen maximumprijs verkocht Eisch f 2.50 of 2 dagen hechtenis. De laatste zaak die in 't openbaar werd behandeld, was contra mej. Margaretha Johanna Pietgieser, win kelierster te Hoorn, die een kilogram spliterwten tegen 80 cents had verkocht. De maximumprijs was echter slechts 22 oents per Kg. Zij had zich dus wel enkele centen „vergist" toen ze mej. Schager met dit koopje vergenoegd huiswaarts liet gaan. De O.v.J. stelde hier een strafeisch in te* het be talen van f 50 boete, of net ondergaan bij niet betaling van 10 dagen hechtenis. Twee kinderwettenzaakjes met gesloten deuren tot Desluit As. Dinsdag uitspraken. uitgesteld „faute de combattants". De Kamer was toen schier leeg en men besloot later te stemmen over de motie Thans werd op voorstel van den heer K. ter Laan de discussie heropend, en de heer Duys kwam met eene motie, waarbij de Kamer als haar oordcel zou te kennen geven, dat bedoelde Rijksbijdragen voor het bijz. m. o. zoo spoedig mogelijk dienen te ver hoogd. zonder dat behoeft te worden gewacht op art 192. Men gevoelt het verschil: de molie-Duys laat de Regeering in deze geheel vrij; die van mr. Rutgers wat-driftige woorden gev met hulp van enkele Linksche leden de motie-Rut- gers aangenomen met 34 tegen 32 stemmen, waardoor de motie-Duys was vervallen. Men heeft n ute ver. beiden, welke practische uitwerking dit parlementair votum zal hebben. Bij de verdere behandeling van de dividend- en tan. tiéme-belasting heeft minister Treub toch nog meer toenadering betoond dan men verwachtte. Vooreerst voldeed de minister aan het verlangen van mr. Kooien door uit de gewone en buitengewone uitdeelingen, waarvoor belasting verschuldigd zal zijn de „rente" te doen verdwijnen. En voorts kwam Z.Exc, den wensch der Commissie van Rapporteurs tegemoet, bepaling betref- beheerende Ven- personeel", in dier voege, dat nu oepaald is, dat de inkomsten dezer persotien benedenl t 10.000 vrij zullen zijn van belasting in fleze. De Commissie had eerst f 12.000 willen bepaald zien; mi nister Treub achtte dat cijfer te hoog en gaf acht mille in overweging. Op tien werd men 't dan eens. Gelijk ik in alle bescheidenheid gezegd voor spelde. is de dividend- en tantième-belasting zonder stemming goedgekeurd. En ook de wijziging der Inkomstenbelasting is in eerste lezing reeds heden in den laten namiddag goed- geekurd. Ook hierbij was minister Treub zeer conci- liant Zoo herstelde Z.Exc. volgens den wenscb van den heer I>rion de oorspronkelijk in het ont werp opgenomen schaal voor kinder-aftrek. Geen beschouwingen over de belasting-politiek van minister Treub bij dit ontwerp; over het wetsvoorstel zelf geen algemeene beschouwingen. Het Parlement toont nu toch wel den eisch der zelfbeperking te hegrijpen... A.s. Dinsdag wordt de behandeling der agenda hervat Morgen en Vrijdag werkt het Parlement in de afdeelingen Tot het vele, dan aan de orde komend, behoort ook het Zuiderzee-ontwerp... Na een juristen-fuif over het ontwerp tot voorko ming van inbreuk op de volkenrechtelijke verplich tingen van 'den Staat in zaken van burgerlijke rechts vordering zijn de Oorlogsbegrooting 1917, het ont werp betreffende den staat van beleg en de wijziging der Begrooting voor P, T. en T. goedgekeurd. Minister Bosboom gaf ook thans, ondanks de aan sporing van prof. Bovinck, geen belofte tot ruimeren steun voor de militaire Tehuizen en verzekerde dat de Regeering het oog houdt op „verdachte vreemde lingen' in Patria, in verband met spioimage. De Regee ring antwoordde Z.Exc. den heer Bergsma op diens opmerkingen over dit onderwerp weet daaromtrent meer dan men vermoedt. Morgen. Donderdag wordt de Landbouwbegrooting verder behandeld. Heden verhieven de heeren Van Houten. Laan en De Boer hun stem tegen de plan nen tot stichting van eene uitvoer-centrale. Niet zonder belangstelling wordt verbeid, wat minister Posthuma daarover in den Senaat zal wereldku; jndig makea jklr. ANTONIO. Den Haag. 25 April. Héél even is heden als ,Jntermezzo" bij de behande ling van "de dividend- en tantième-belasting het vuurtje der poütiekerij in het Parlement opgevlamd, t Was namelijk toen na de pauze aan de orde was gekomen de stemming over de moüe-Rutgers, waarbij dö do Kamer als haar oordeel zou uitspreken, dat de Rijksbijdragen ten behoeve van het bijzonder middelbaar onderwijs moeten .wor den verhoogd, geheel los van de wijziging van art. 192 Grondwet Men zal zich herinneren, hoe vóór het Paaschrecés de strijd over deze motie moest worden - NOORDSCHARWOUDE. De Noordermarktbond meldt ons de uitloting van 80 aandeelen, waarvan de uitbetaling plaats heeft op 1 Mei. Tevens zal op dien dag de Uitbetaling plaats hebben van de rente der aandeelen. Het bestuur ver zoekt met nadruk aan de oproep gehoor te geven te meer waar het niet noodig is, dat elk een persoon lijk zijn rente in ontvangst neemt. Voor naaere bij zonderheden verwijzen we naar achterstaande advertenUe WIERINGERWAARD. Dinsdagavond vergaderde de Bond van Melkveehou ders onder leiding van den heer G. Visser. De no tulen werden goedgekeurd, waarna door den heer J. Ph. Blaauboer twee duidelijke verslagen werden uit gebracht der gehouden algemeene- en buitengewone vergadering. Als bestuurslid wordt herkozen de heer j. Ph. Blaauboer. Alsnu is aan de orde bespreking melkprijs, waarover niet veel kan worden gezegd, om reden deze toch* wel door den Minister zal worden geregeld. Men is echter vrij- al dan niet te leveren, wanneer de vastgestelde prijzen volgens de leverancier te laag zijn. Bij de contracteering zal voorzitter trach ten 'te verkrijgen franco toezending der karnemelk, terwijl er tevens op zal worden aangedrongen dat de melk voortaan aan de wagen zal worden gewogen. Het is n.1. meer dan eens voorgekomen, dat aan de tabriek minder melk was ontvangen, <jan afgeleverd Een voorstel om voor de vereeniging een bode aan fe stellen vond geen instemming. Door den secretaris zal worden geïnformeerd, welke prijs wordt uitbetaald het is bijna 1 Mei en we weten nog niets. Hierna sluiting. - WIERINGEN. J.I. Maandag werd door 3J en W. publiek aanbe steed het leveren van pLm. 300 kub. M. riviergrin4 voor.de vegen, franco m de grindbergplaatsen te den- Oever en de Haukes te leveren Ingeschreven werd door den heer J. Dekker Sz., alhier voor f 5.40 per kub. M. en door de Wie^ ringer Vracht Vaartvereeniging voor f ,4.89 per kub. M. Gedund aan den laagsten inschrijver. -WIERINGEN. 't Gebrek aan petroleum is op 't eiland evenals el ders zeer groot, doch ieder ziet zich te behelpen. Gs'er deelde de heer Kaan ons mee, dat hij voor zijn 3 motorbooten ook bijna geen olie meer had en de booten dan opgelegd moesten worden. Om toch zooveel mogelijk in zijn beurt dienst op Alkmaar. Zaan dam en Amsterdam te voorzien, had de heer Kaan een zeiljacht voor zjjn firma gekocht, waaraan ze de naam zullen geven van „Olienood".

Schager Courant | 1917 | | pagina 1